Kritiek op Piet Zwanenburg wa Jean-Claude Killy opnieuw ongenaakbaar Stien Kaiser en Carry Geijssen: Stemming niet zo best geweest" Drie ijshockeyteams zijn nog ongeslagen Leidse schaakbond PAGINA S DINSDAG f3 FEBRUARI]] 9' LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBL (Van onze speciale verslaggever) Grenoble Toen dichte regensluiers Grenoble minder dan ooit tot de stad van de Olympische Winterspelen hadden gemaakt, brak de zon toch nog volledig door voor het woelige wereldje van de Nederlandse schaatséquipe. Op de laatste dag van de schaatsduels voor dames werd de nationale eer voor een groot deel hersteld door een geslaagde greep naar goud en brons. Met vijf medailles twee gouden, een zilveren en twee bronzen had Nederland zijn hegemonie bevestigd en waren de prognoses tenslotte toch uitgekomen. lossen, misschien ook door het gene- ratieverschil". Stien Kaiser: „Wij hebben dit jaar te lang in een trainingskamp geze ten. Op den duur verveelt dat enorm. Je wil er wel 'ns uit vliegen. Af en toe gaan we onze eigen gang dan Carry Geijssen weer over Zwanen burg: ,De laatste week is de stem ming bepaald niet zo best geweest. We hadden haast geen contact meer met elkaar". Piet Zwanenburg: „Dat kwam om dat er veel anderen om ons heen lie pen". Een lacli Zelfs op het gezicht van Stien Kai ser verscheen op die laatste dag weer een lach, die nu niet op een verplichte opgewektheid was geba seerd. Stien had haar zelfvertrouwen teruggevonden en haar grappen mis ten nu de ondertoon van cynisme. „Ik ben bly dat ik het nog kan" zei Stien. „Mijn medaille lijkt toch ook veel op een gouden". Een gouden medaille had het in derdaad voor Stien kunnen worden Ans Schut, de prachtige winnares van de 3000 meter, plotseling weer in de vorm die zaterdag onbereikbaar scheen, en hoofdarbiter Henny Roos waren het volledig eens: „Als Stien onder dezelfde omstandigheden zou hebben gereden als Ans, was het goud voor haar geweest". Maar voor Stien Kaiser kwam de regen, die nog eens haar incasse ringsvermogen op de proef stelde en opnieuw de dromen van de hoogste Olympische bekroning verstoorde. Voor Stien Kaiser, reeds 29 en één van de grootste rijdsters uit de schaatsgeschiedenis zou de Olympi sche hymne niet als een ere-fanfare klinken. Dt was de grote tragedie van deze dagen. Oorzaken Er is naar allerlei oorzaken ge zocht om de depressie van Stien te verklaren. Ongetwijfeld werkte de spanning mee. En de lengte van het schaatsseizoen, die zelfs op het groot ste enthousiasme remmend werkte. Maar de meest aanvaardbare verkla ring was met een taboe omgeven. Er zijn namelijk van die zaken waar men liever niet over spreekt. Pas la ter concludeerde men: de wedstrij den kwamen voor Stien enkele dagen te vroeg. Zij had juist geen profijt van de weer groeiende conditie. Stien Kaiser lijkt echter nog tot veel in staat. Aan een afscheid wil zij niet denken: „Waarom zou ik? Ik kan nog altijd best meekomen". En terwijl Stien zichzelf terugvond, vierde Ans Schut haar grote triomf. Bijna onherkenbaar was de 23-jarige Apeldoornse: „Zaterdag reed ik on voldoende geconcentreerd. Maar toen ik een paar rondjes op dit prachtige ijs had gereden, voelde ik me tot gro te dingen in staat. Geweldig die me daille, want er zal voor mij wel geen kans meer komen". En met een brede lach: „Misschien loop ik over vier jaar wel achter de kinderwagen". Maar ook zonder Stien en Ans houdt Nederland zijn troeven op de internationale schaatsbanen. Zoals Elly van de Brom, een puur talent, maar nog zonder routine en vooral ook zonder het incasseringsvermogen die de topsport vereist. Zoals ook Car ry Geijssen, nog jong genoeg voor glansrijke jaren, die de juiste reactie vond op een tegenslag die haar prik kelde toen zij niet voor de 3000 me ter werd geselecteerd. Schaduwen Toch dreven over de de schaduwen van de toekomst. De problemen van vijf meisjes en één man, die elkaar na drie maanden niet meer voldoende begrijpen. Carry Geijssen etaleerde ze: „Er zal na dit seizoen over een opvolger van „ome" Piet Zwanenburg moeten worden ge sproken. Het is een prima trainer, maar wij zijn op hem uitgekeken. Hij kan onze moeilijkheden niet op- Huldigingscomité voor Ans Schut Het financiële probleem is voor Ans Schut steeds vrij groot ge weest. Voor de Olympische Spe len heeft ze drie maanden on betaald verlof moeten opnemen. Haar trouwplannen werden naar later datum verschoven. Alles bijeen zoveel problemen, dat de 23-jarige Apeldoornse kantoor bediende er serieus over heeft gedacht na dit jaar met schaat sen te stoppen. De Apeldoornse burgerij heeft daar een oplossing voor willen vinden. Toen de ouders en verloofde van Ans Schut naar Grenoble afreisden, werd op alle Apeldoornse ban ken een rekening geopend om geld bijeen te brengen voor de uitzet van de schaatsenrijdster. Na de overweldigende zegepraal in Grenoble werd onmiddellijk een wijdere bestemming aan dat fonds gegeven. Onder voorzitter schap van de burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe werd een huldigingscomité in het leven geroepen, dat de fes tiviteiten zal coördineren. Een moeilijkheid is dat by benade ring niet bekend is. wanneer de schaatsenrijdsters terugkeren. Vertrouwen iveg Over enkele maanden zal de KNSB met alle betrokkenen een gesprek hebben. De vijf meisjes hebben voor een nieuwe trainer hun voorkeur reeds bepaald, al bestaat er geen unanimiteit: drie stemmen voor Henk van der Grift en twee voor Kees Broekman. Tevens zeggen ze: „We vinden het toch zielig voor „ome Piet". Hij heeft bijzonder veel voor ons gedaan. Maar het vertrouwen is weg". Woorden misschien van vijf schaats- ters die het dit seizoen allemaal wat teveel is geworden. Piet Zwanenburg heeft reeds laten blyken langzamer hand aan een afscheid te denken. Maar zijn hart klopt nog altijd warm voor de tak van sport die hij gestalte gaf. Tot nu toe heeft Zwanenburg het werk steeds alleen moeten op knappen, doch nu het dames-schaat sen ztfn erkenning heeft gevonden, lijkt Ijet tijd te worden dat de KNSB ook organisatorisch hieraan erken ning geeft, door een nieuwe constel latie. Welke man kan tenslotte te gen vijf vrouwen op. Cathy Ferguson stopt met wedstrijdsport Oaifchy Ferguson, de Olympische kampioene op de rugslag van Tokio en wereldrecordhoudster zowel op de 100 als 200 meter rugslag heeft aangekondigd met wedstrijdzwem- men te zullen stoppen. Het blonde negentienjarige Amerikaanse meisje dat sinds twee jaar niet meer op het eerste plan staat, heeft zich on langs verloofd. Ze zal haar studie aan het Long Beach College afma ken en voortaan alleen „voor haar plezier" zwemmen. Een tweede Amerikaanse zwem ster, de schoolslagspecialiste Cathy Ball, zal voorlopig niet in wedstrij den uitkomen. Zij werd van de week opgenomen voor de behandeling van een bloedziekte, die ook Don Schol- lander geruime tijd uit de wedstrijd sport heeft gehouden. Wielrennen: Rini Wagtmans is gis teren op de tweede plaats geëindigd in de vierde etappe van de Ronde van Andalusië een rit over 145 kilometer van Cordoue naar Sevilla. Winnaar werd de Belg Van Clooster. Het alge meen klassement na vier etappes luidt: 1. Ocana (Sp.) 17.08.01; 2. Hou- brechts (Belg.) 17.10.17; 3. Sahagun (Sp.) 17.10.23; 11. Wagtmans (Ned.) 17.16.51; 24. Van Seggelen (Ned.) 1.09; 32. Van der Flaas (Ned.) 17.23.35; 43. Tummers (Ned.) 17.34.27. De Olympische ceremonie voor de winnaressen van het goud, zïl ver en brons op de 3000 meter voor dames. Van links naar rechts Mustonen (Finland), Ans Schut en Stien Kaiser. VOLLEYBAL Alleen VVS kon overwinning boeken Van de drie Leidse Overgangsklas se-ploegen, die de afgelopen week binnen de lijnen kwamen. VVS, LUSV en Argos 2. heeft alleen WS een overwinning kunnen boeken. De WS-heren waren in het duel tegen US 2 technisch de betere ploeg, maar door een groot tactisch inzicht wisten de Amsterdammers het de Leidse formatie lange tijd zeer lastig te maken. Gelukkig slaagde aanvoer der Dick Passchier erin zijn teamge noten mentaal overeind te houden. Na 12—15 in de eerste set, won US de tweede set met veel geluk: 1614. Maar inmiddels had WS het aan- valspatroon van US doorgekregen en dat betekende voor de Amsterdamse studenten een snelle en kansloze on dergang: 156 en 158. LUSV heeft het tegen het hoogge plaatste Typhoon lang niet slecht ge daan, hetgeen uit de setstanden dui delijk blijkt: 15—12, 10—15, 11—15, 1511 en 1015. Het zwakke punt bij de Leidse studenten was weer de pass, die voor de spelverdelers keer op keer onoverkomenlijke problemen ople verde. De overwinning kwam de Be- verwijkers dan ook ten volle toe. De dames van Argos 2 ontbrak het in het duel tegen KDS juist aan het greintje geluk, dat hun de overwin ning had kunnen bezorgen. In de eer ste set waren de Argos-acties nog te onsamenhangend om resultaten te boeken en de gedegen spelende KDS- ploeg had geen moeite een ruime winst te behalen: 153. De Leidse dames sloegen in de tweede set goed terug, voornamelijk dank zij goed ver dedigen en slim serveren: 1510. De derde en vierde set gingen na hevige strijd met minimaal verschil naar KDS: 15—13 en 15—13. Zweden klopt Finland Tsjecho-Slowakije, dat in 1962 in Innsbruck brons veroverde, is dank zij een ruime 103-zege op Oost- Duitsland in Groep A voor het ijsho- ckeytoemooi in Grenoble naar de tweede plaats achter Olympisch kam pioen Rusland opgerukt. Van de drie nog ongeslagen landen, Rusland, Zweden en Tsjecho-Slowakije, heeft Rusland na vier wedstrijden met be tere doelcyfers de leiding. Oost-Duits- land had weinig in te brengen tegen het technisch en tactisch veel sterke re Tsjecho-Slowakije. Reeds in de eerste speelperiode namen de Tsje chen 'n 52 voorsprong. In de twee de deden ze het wat rustiger aan (1—0). om in de derde periode nog eens hun klasse te bewijzen: 41. De Oostberlijnse aanvoerder Joachim Ziesche, die zijn 150ste wedstrijd in de Oostduitse formatie speelde, kon dit jubileum niet met treffers bekro nen. Zweden behaalde gisteravond een op Finland. Voor beide formaties stonden grote belangen op het spel. Zweden, dat dankzij drie overwinnin gen op de zwakste landen als derde stond geklasseerd, zou door winst op de Finnen vrijwel zeker zijn van een plaats by de eerste vier in de eind rangschikking. Finland, dat verraste door de Canadezen vorige week m4t 52 te verslaan, had de zege al evenzeer nodig wilde het duidelijk afstand kunnen nemen van de drie laagst geklasseerde landen. Zweden won de bijzonder sportieve ontmoe ting met 51 (tussenstanden 10, 2—1, 2—0). De ploeg van de Verenigde Staten naaide zijn eerste overwinning bin nen. Het versloeg voor 7000 toe schouwers West-Duitsland met 81 (2_i. 40, 2—0). Slechts in de eerste periode konden de Duitsers party ge ven. De Amerikanen namen met vier doelpunten in de tweede periode alle Polen-Nederland aan zijden draadje De technische leiding van de KN VB voelt er gezien het feit dut Nederland voor de voorronden van de strijd om het wereldkampioen schap o.a. met Polen in één poule ls ingedeeld niet veel voor de vriend schappelijke wedstrijd tegen dit land op 1 mei te Warschau te spelen. Aangezien er voor deze ontmoeting echter duidelijke afspraken met Po len zijn gemaakt zal de secretaris- penningmeester van de KNVB op korte termijn contact opnemen met de Polen om hun wensen met be trekking tot deze wedstrijd te ver nemen. Staan zij er op, dat dit tref fen doorgang vindt, dan zal de KN VB zioh daarbij neerleggen. West-Indië verloor van Engeland HENGELSPORT ViscoUege DW Wedstrijd in Aalsmeer. Uitslag: 1. J. Ie Fèbre, 2. R. Molenaar, 3. Teske Jr., 4. Neute boom, 5. A. H. Leuering, 6. Hemer- ling, 7. V. Giezen, 8. M. B. Leuering, 9. P. J. (Leuering, 10. J. Hakker. Viscollege VOP Wedstryd in Aalsmeer. De vangst was slecht. Uit slag: C. v. d. Voort (gr. voorn en gr. blei). 2. G. Tegelaar, 3. H. v. Oosten (kampioen '67-'68>, 4. J. Bonarius (kampioen gr. bied), 5. M. Slierings 'kampioen gr. voorn), 6. A. Slierings, 7. E. Houweling, 8. J. Nieuwenburg, 9. G. Houweling. Programma in Grenoble Het programma van de Olympische Winterspelen ziet er voor woensdag als volgt uit: kunstrijden heren (verplichte figuren) 4 x 10 km estafette crosscountry heren 500 meter hardrijden heren slalom heren ijshockey; groep A: Oost-DuitslandFinland viermansbob kunstrijden paren (Ktir) ijshockey; groep B: RoemeniëNoorwegen (Om misverstand te voorkomen: dit is niet het tv - programma van Grenoble) 7.3015.00 uur 9.00—11.00 uur 10.00—11.30 uur 12.00—14.30 uur 15.00 uur 18.3020.30 uur 20.00—23.00 uur 20.30 uur Waterpolo-selectie Gouwe-Rijnstreek Voor het provinciaal jeugd-water- polotoumooi heeft de kring Gouwe- Rijnstreek de volgende spelers voor het herenzevental geselecteerd Frans de Boer (de Zijl), Peter Boot (AZC), Theo Edelman (BZ en PC), Koos Edelman (BZ en PC), Erik Gesman (AZC), Rudy de Hey (AZC). Jan Heerkens (GZC), Jaap Maassen (LZC), Leo Onderwater (de Zijl), Jan Pak (BZ en PC), Joop Siera (LZC) Bert Soet (LZC), Gerard Soet (LZC), Jan Spijker (de Zijl), Anton Spijker (de Zijl), Theo Uitten- hout (de Zijl), Hans Versluis (LZC), Theo de Vogel (AZC), Erik de Vos (LZC), Frits Welling (de Zijl). Voor de dames-ploeg wordt een keuze gedaan uit de volgende speel sters: Ineke van der Akker (GZC), Anneke Buitelaar (GZC), Joke Dek ker (GZC), Gonnie Eradus (LZC). Lenie Groeneveld (BZ en PC), Ine ke Kersbergen (GZC), Son ja Luitjes (GZC), Ineke Mioch (LZC) en Lea van Wingerden (GZC). Naast de reeds eerder gemelde namen, zijn er nog meer prestatie- medailles zwemmen toegekend in bronzen uitvoering en wel aan Thea Heemskerk en Oary Nieuwenhuizen van de Leidse Golfbrekers en aan Aat Mulder en Bep Schlagwein van de Sleutelsbad. Beugels in België gestraft voor dopinggebruik Eddie Beugels is gisteravond in Audenaarde veroordeeld tot 2000 frank boete en drie jaar uitsluiting van deelneming aan wielerkoersen in België, omdat hij peppillen zou heb ben gebruikt in een wielerwedstrijd. Met Beugels werden negen Belgi sche renners tot dezelfde straf ver oordeeld, van wie de meest bekende Armand Desmets is. Van de negen Belgen waren er zes amateur. ADVERTENTIE Fa. D. LADAN Molensteeg 27 (bij Doezastraat) Leiden Telefoon 21375 Specialist op het gebied van aluminium jalouzieën. Zeiljacht„0ndin(2 officieus winnaa 1 one Het Amerikaanse zeiljacht dine" is gisteren als eerste de fin; h'ad tyn in de haven van Rio de Jam gepasseerd. Het ruim 20 meter li jacht onder bevel van kapitein SiJd o mer „Huey" Long is daarmee offici i™6 winnaar geworden van de acht 1430 km lange, race van Buenos A naar Rio de Janeiro. De Ondine hi de oversteek in 7 dagen 21 uur en minuten gemaakt, wat als deze na toepassing van de handicap 1 mule wordt erkend een verbetei van het bestaande record met t uur betekent. De race, die om de i jaar wordt gezeild, leverde in eveneens een overwinning op vootGj Ondine. Het Nederlandse schip de „Sto: vogel", onder commando van de jarige Cornelus Bruynzeel, ligt tweede positie en heeft ook na l passing van de handicap forn ®c geen kans meer om de „Ondine" de 'eerste plaats te verdringen. Oud-Go Ahead-speler Schalke ontslaap Willi Kraus De Westduitse Bundesliga-pl Schalke '04 heeft zijn speler Kraus pp staande voet ontslagen.! bestuur van de club uit Gelsenl ohen motiveerde het ontslag „Kraus' houding schaadt de vendin ging". Directe aanleiding tot de slissing het contract van Kram niet te doen was, dat Kraus vechtpartij in het café van de vi gere Schalke-speler Günter Hi mann was begonnen. Kraus reeds meerdere keren gewaarsc wegens gebrek aan discipline. Boi dien liep hy kort geleden een t van 450 gulden op voor het niet schijnen op een training. Enkele jaren geleden speelde Kjiboc voor de Deventer eredivisieclub fa Ahead. Hoewel hij een uitstek i fu aohterspeler was. bestond er toem vrc al kritiek op zyn houding. Go Ah fen wiilde hem daarom kwijt en was hem aan het Berlijnse Tasmania kunnen overdoen. Tasmania verkoi vor op zijn beurt Kraus aan Schalde Ticeede gouden iskimedaille Het Westindische cricketteam heeft in de tweede testwedstrijd een neder laag met innings tegen Engeland kun nen ontlopen. Na de eerste innings had Engeland een voorsprong van 233 runs (376143). Maandag, de vierde dag van de wedstrijd, kwam in King ston op Jamaica het herstel van de Westindische batslièden, die him to taal opvoerden tot 258 runs voor het verlies van vijf wickets. aan het eind van de voorlaatste dag waren: Engeland, eerste innings 376 (Cowdrey 101, E"' ÏÏSnTÏÏ: veroverde gister^ ,p de steile heUmgen van het berggebied 143 (Snow nam zeven wickets voor 49 runs), tweede innings 258 voor 5 (Nurse 73, Sobers 48 not out). Frankrijk kan opnieuw juichen. Ski-idool Jean-Claude Killy even verdiende als belangrijke zege Duitse illusies weg. Leidse Biljartbond lste klas: ZuidLandzicht 44; KatwijkSpijkerbak 08: UVS Centrum 26; TOGVriendschap 2; RijnegomMorspoort 08. 2e klas: ScheepjeZuid 2 62; VierkantjeDVH 62; SpoortjeDe Heul 44; Spykerbak 2KI. Minerva i2; CaramboleVriendenkring 3de klas: DVH 2Rynegom 2 71 Vriendschap 2Carambole 2 44; Katwyk 2UVS 2 44; Landzicht 2de Waag 4—4. 4de klas: Witte HenMorspoort 2 62; Spykerbak 3Zuid 3 26: DVS —UVS 3 2—6; Zijlpoort—de Heul 2 62; Katwijk 3Landzicht 3 80. 5de klas: De Heul 3de Waag 2 44; Centrum 2TOG 2 44; Rijne gom 3Landzicht 4 26; Vrienden kring 2Centraal 26. 6de klas: Vriendschap 3Vier kantje 2 2—6: Carambole 4—DVH 4 4—4; DVH 3—Spoortje 2 6—2; Mors poort 4Morspoort 3 80. 7de klas: de Waag 3Carambole 5 1—7; UVS 4—KI. Minerva 2—6; Landzicht 5Katwijk 4 44; Zuid 4 —DVH 5 2—6; Witte Hen 2—TOG 3 8ste klas: Centraal 2—Scheepje 2 35; Spoortje 3Vierkantje 3 26; TOP 3—de Heul 4 0—8; de Waag 4— Zuid 5 8—0; Zijlpoort 2—UVS 4 0—8. 9de klas: Witte Hen 4Carambole 6 44; TOP 4—Witte Hen 3 0—8; Vriendschap 4TOP 4 44; KI. Mi nerva 4Morspoort 5 62. Geen rondom Chamrousse zijn tweede gouden medaille. Nadat hij eerder de afdaling op zijn naam had geschreven, won Killy gisteren de reuzeslalom. 20 km in 1 uur 13 minuten en 45,9 riSICO seconden, 2. Alexander Tikonow (Rusl.) 1.14.404, 3. Wladimir Goen- dartsjew (Rusl.) 1.18.27,4. Solberg behoorde niet tot de favo rieten voor de biathlon. De Noren dachten wel een kandidaat te hebben voor .een ereplaats, namelijk oud we reldkampioen Jon Istad of Ole Waer- haug, die by het laatste wereldkam pioenschap op de vijfde plaats was geëindigd. Aan Magnar Solberg werd nauwe lijks serieus gedacht. Ieder wist dat hy aan de zijde van een beroemd Noors skiër, namelijk Martin Stok- De overwinning kon hem trouwens by na niet meer ontgaan. Nadat hij zondag in de eerste manche veruit de beste tijd voor zich had laten afdruk ken en alleen in de Zwitser Willy Favre nog eén concurrent bezat, nam hij maandag op het 1680 meter lange, van 57 poortjes voorziene parkoers, met een hoogteverschil van 503 me ter, niet al te veel risico. Dat belette hem echter niet met een tyd van 1.46.54 de tweede plaats te bezetten achter de Amerikaan Willy Kid, die hersteld van een beenblessure, juist acht/honderdste seconde sneller was dan de Fransman. Kid had trouwens niet veel aan deze prestatie, want zyn tijd in de eerste manche was niet zo goed, dat hy nog in aanmerking kwam voor een medaille. Het werd nu een vijfde plaats voor de Amerikaan, die overi gens aankondigde, dat hij in de sla lom aanstaande zaterdag nog lang niet verloren heeft van Killy, die dan zijn derde gouden medaille wil winnen. De uitslag van de reuzeslalom was 1. Jean-Claude Killy (Frankrijk) 3.29.28 (2 manches): 2. Willy Favre (Zwitserland) 3.31.50; 3. Heinrich Messner (Oostenrijk) 3.31.83; 4. Guy Perillat (Frankrijk) 3.32.06; 5. Wil liam Kid (Ver. Staten) 3.32.37. Biathlon De Noorse skiër Magnar Solberg heeft de gouden medaille gewonnen op de biathlon (een combinatie van schieten en skieën). De zilveren en bronzen medaille waren respectieve lijk voor de Russen Alexander Tiko now en Wladimir Goendartsjew. De uitslag is: 1. Magnar Solberg (Noorw.) ken, die in de vijftiger jaren ook ii t opvallend atleet was, bijzonder b nm had getraind, maar Solberg was C slotte al 31 jaar. Hij had boven! ren in een grote internationale wedst nog nimmer iets werkelijk groots presteerd. Op het parkc Autrans was Solberg ook niet de s j ste skiër. Alexander Tikonow, de naar van de zilveren medaille eigenlijk in leeftijd nog gerecht om aan wedstrijden voor junio j deel te nemen, reed bijna een min j sneller door de kleffige sneeuw," door de gestaag vallende regen s slechter werd. Tikonow schoot vat twintig keer dat hij zijn geweer ai legde twee keer mis en dat k« hem twee strafminuten. Magnar Solberg miste niet keer, maar hij is als politieman Trondheim dan ook een schutter. .In de tweede klasse B hadden van de drie leidende teams vooral Leider dorp I en Boskoop I het moeilijk. Leiderdorp gaat maar ternauwernood winnen van degradatiekandidaat Al phen II. Voorlopig is de stand 54, terwijl de enige hangparty de Alphe- naren ten hoogste remise kan ople veren. Ook Boskoop I kon niet over tuigen tegen Leithen II, ook al een degradatiekandidaat. De wedstrijd werd gestaakt bij 2 2 maar de Boskopers zullen de benodigde drie punten wel weten te scoren. In ieder geval een goede prestatie van Lei then II. dat het tot nu toe niet erg best deed. Philidor III was de enige van het leidend trio die een passend resul taat afleverde: een 6%3% zege (ondanks vier invallers) tegen LSG IV, dat nu wel kansloos is. In de derde klasse A heeft Voor hout fanatiek getracht Noordwijk II nh Vi van de troon te stoten, wat ecb niet mocht gelukken. Al hebben 01 Voorhouters nog kans op een geil spel, (de voorlopige stand is 5—t het voordeel van Noordwyk, maar afgebroken partij staat gunstig J' Voorhout) ook in dat geval col deert Noordwijk II de voorspi Alleen Katwyk II kan hier mi! nog wat aan veranderen. Katwijk II boekte in deze kif1 r een forse zege op Sassenheim n h y21 V2, doch toen bleek dat Ki hap wijk twee niet gerechtigde spe' nd, had opgesteld, zag de competitie* der zich genoopt de uitslag op te bepalen, wat altyd nog resped bel is. J, In de derde klasse C boekten peld grote kanshebbers Philidor Koudekerk kolossale overwinning Philidor V verpletterde Reed (v? lopig 81), terwijl Koudekerk 1* deed met Alphen IV9—1. i°™ 2 >prö

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6