„Ik weet niet alles" vileda ui Politie deelt opeens kwistig bonnetjes uit too :N Frits v. d. Poel wil uitdagend programma Bi IN AMSTERDAM STRAAL RADIATOR KACHEL JI6DAG 13 FEBRUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 jliame Libgott („Per second e wijzer") (Van onze Hilversumse correspondent) jk weet niet alles", zei me- )Uw Liliane Libgott gister- ,nd in de vierde ronde van VARA-quiz „Per seconde er" bij herhaling tegen leider Berend Boude wijn. proeve van haar grote be- idenheid, want weer miste Huizer huisvrouw, voor wie chiedenis geen geheimen ijnt te hebben, geen enkele Zij kreeg in vier opga- i geschiedkundige puz- s op te lossen en maakte ook e keer geen enkele fout. Dat erde haar weer 4 jokers op dat betekent dat mevrouw T igott nu in totaal 14 vragen L m enkele misser maakte. Op moment heeft zij al 3530,- en „gequizt" en ze gaat naar de vijfde en laatste de: de 5000,-. evrouw Libgott, Framjaise vab 0rte, woont ail sinds 1947 in Ne- jnd. Zij is gehuwd met een Ca- a5| die gezagvoerder is bij de 'zij maakten in Liliane Lib- i "geboortestad Parijs met elkaar «is. Het was in de eindfase van orlog: Parijs was ail bevrijd, toen jtt in de Franse hoofdstad een landing moest maken en nood- j (jen daar enige tijd moest jjven. kennismaking met Liliane re- ade in een correspondentie, die en paar jaar uitmondde in een nadere kennismaking, waarna aar besloot om in 1947 te trou- Men ging toen in Nederland n, omdat de heer Libgott een j Ücing als piloot bij de KLM had gen, een luahtvaartmaatschap- waarvoor hij reeds als kleine een mateloze bewondering erde. iane Libgott heeft geen geschie- dViei gestudeerd, als men dat soms mi* aar bijna griezelige kennis okte istorie mooht concluderen. Zij laten zelfs helemaal niet gestudeerd, dat wel (letterkunde), di- haar eindexamen aan de elbare school, haar liefste wem Maar de oorlog brak uit en na 17,51 Bvrijdiimg vond zij zichzelf te nog naar de universiteit te 274 wwenSi icor-t na da oorlog brak haar een nieuw tijdperk aan. _ft.jvan huisvrouw Het echtpaar itt woonde eerst korte tijd in srdam, verhuisde toen naar Iveen, waar het na 10 jaar Vertrok. Sin'ds 1960 wonen de mevrouw Libgott en hun lander en, een dochter van 19 zoon van 16. in Huizen. Engels mis wordt in hoofdzaak Engels de landstaal van de heer huizes maar veelvuldig wordt et Frans of in het Nederlands alien". De gezinsleden begrijpen i goed, alleen j de visite is het soms lastig. Er n wel Nederlandse woorden in Libgott gebruikt. „Gezellig, s een Nederlands woord, waar in geen enkele andere taal een ®d synoniem is", zegt mevrouw >tt. les wat met de geschiedenis te in heeft, behoort natuurlijk wel de voornaamste liefhebberij van ouw Libgott. „Ik hou omdat het menselijk interessant. Ik heb ontzettend veel gelezen over allerlei historische onderwerpen en omdat mijn zuster j daar ook belangstelling voor heeft, heb ik tenminste iemand met wie ik geregeld over mijn hobby kan pra ten". Liliane Libgott heeft nog nooit eerder aan een quiz meegedaan. Plannen, voor het geval zij dit vra- genspel wint, heeft deze charmante vrouw, die hard op weg is een be roemdheid in ons land te worden, nog niet gemaakt. „Waarom ik dat nog niet heb gedaan? Omdat ik niét en nog steeds niet op winst reken. Als ik verlies, wordt het tenminste geen teleurstelling voor me". Liliane Libgott en Berend Bou- dewijn in „Per seconde wijzer". Trea Dobbs doet ook niet mee De zangeres Trea Dobbs heeft de NTS meegedeeld dat zy niet aan het televisie-zangfestival zal deelne men. Zij is van mening dat de liedjes die haar zijn toegewezen, noch ar tistiek noch muzikaal voor haar ge schikt zijn. Trea Dobbs was met Gonny Baars, Conny Vink, René Frank en Ronny Tober uitgekozen om voor het zangfestival in aanmer king te komen. „Tante Leen" had zich reeds eerder teruggetrokken. Voor Televizier AVRO polst Leo Pagano (Van onze Hilveirsumse correspondent) Enkele bestuursleden van de A.V.R.O. hebben verleden week woensdag Leo Pagano gepolst voor de functie van hoofd van de t.v.-actua liteitenrubriek „Televizier". Deze functie is vacant geworden, omdat Romano Tinga op eigen verzoek van de leiding is ontheven omdat hij weer graag creatief werk wilde verrichten. De heer Pagano vertelde ons, dat hij in het gesprek met de A.V.R.O.- bestuursleden gesteld heeft, dat hij de chef-funotie van de actualiteiten rubriek ziet als een verhouding tus sen hoofdredacteur en een directie van een krant. „Dit standpunt zal in de huidige structuur van de A.VJt.O. wel niet haalbaar zijn en daarom denk ik niet, dat de A.V.R.O. met mij in zee aal gaan", aldus de heer Pa gano. ADVERTENTIE zemen zonder zorgen De zeem, die tegen olie, vet, afwasmiddelen bestand is. v.a. 3,95 Wereldrecord zingen België heeft een nieuwe wereldre cordhouder. Zondagavond heeft de 34-jarige Vlaamse zanger Franky Bodt in Buggenhout (tussen Gent en Mechelen) gedurende vier uur en 37 minuten vrijwel onafgebroken gezon- ge. Hij bracht in die tijd 81 liedjes ten gehore, met een halve minuut rust na elk lied. Het oude record stond sedert 1938 op naam van een Rus, Wladimir Sibirski, met 4% uur. ADVERTENTIE Quick Up...'t is goed. Ko drinkt 't. Russische steun aan Indiase vloot De opperbevelhebber van de Sow- jetrussisdhe vloot, admiraal Garsjkow is in Nieuw-Delhi aangekomen voor een bezoek van tien dagen dat een intensievere samenwerking tussen de Sowjetrussische en Indiase marine zou kunnen inluiden. De Sowjet-Unie zal India vier onderzeeërs leveren. De eerste wordt in april in India ver wacht. De Russen zullen ook nog een aantal andere schepen leveren, waar onder vier fregatten en enkele mij nenvegers. Na het recente bezoek van premier Kosigin aan Nieuw-Delhi rekent men met de mogelijkheid dat de Sowjet- Unie haar steun aan de Indiase marine zal vergroten om 't vacuum op te vullen dat ontstaan is door Engelands terugtrekking uit de ge bieden ten oosten van Suez. Eind februari zal bekend worden hoe aan het nieuwe KRO-televisie programma van Frits van der Poel vorm zal worden gegeven. Het ont werp dat Frits van der Poel onge veer een maand geleden bij de KRO heeft ingediend steunt qua idee op een bestaand Amerikaans program ma van Alan Burdes. Dat Ameri kaanse programma is zeer provoce rend. Een presentator houdt met en kele vrijwillige deelnemers willekeu rige gesprekken. By vraag en ant woord mag iedere vorm van beledi ging worden toegevoegd. Als dus een grijze dame met knot zich aanmeldt en op een vraag wat zy vindt van I een bepaalde situatie een antwoord I geeft, mag de gespreksleider zeggen, 1 dat zij geen recht van spreken heeft omdat zij een afschuwelijke knot heeft, haar stem niet deugt en het aan haar hersens mankeert. Gevi-eesd wordt dat een dergelijk programma in Nederland een stroom van verontwaardigde reacties zal wekken. Daarom buigt de KRO zich met zong over het ontwerp om te zien welke vorm aan het programma ge geven moet worden. Hoezeer het ont werp eventueel gewijzigd wordt is nog niet bekend. Frits van der Poel zegt zelf dat een programma als dit in Nederland niet zo te brengen is. De persdienst van de KRO ontkent bovenstaande berichten niet. De KRO is een beetje voorzichtig met het vrijgeven van be richten, omdat vrijwel tegelijkertijd met het indienen van het ontwerp van Van der Poel een andere omroep het zelfde idee kreeg na een bezoek van medewerkers aan Amerika. Willeke Alberti en Joop Oonk met hun eerste kindje, Danielle. Het meisje werd zondagochtend vroeg geboren in de „Ziekenver pleging" aan de Prinsengracht in Amsterdam. 568 (Van onze Amsterdamse correspondent) De Amsterdamse politie net name dat deel van het corps, dat zich met het verkeer bezighoudt heeft grote groe pen van de bevolking tegen zich in het harnas gejaagd, door een optreden, dat door de felste tegenstanders geken schetst wordt als een „bonnen- terreur". Sinds kort houdt een speciale groep van ongeveer 25 politiemannen zich uitsluitend bezig met het uitschrij ven van bonnen voor overtredingen van stop- en wachtverboden. Dat le vert, gezien het gebrek aan parkeer ruimte in de binnenstad en in de oudere stadsdelen, waar de huizen hoog, d'e straten smal en de auto's groot in aantal zyn, enorme hoeveel heden bekeuringen op. De aanzienlijk verscherpte controle is mogelijk geworden doordat de Am sterdamse politie als gevolg van de bijstandsregeling wat ruimer in de beschikbare mankracht is komen te zitten. Het alom bekende personeels tekort en het gebrek aan mogelijkhe den om alle politietaken goed uit te voeren, dat daarvan het gevolg was, heeft volgens de politie geleid tot een „volledige verkeersanarchie". Gewoonte Overtredingen van stop- en wacht verboden, dubbel parkeren, parkeren op trottoirs en al wat door 't gebrek aan parkeerruimte vaak tot wan hoop gebrachte automobi lisben aan zondige mogelijkheden ontdekt heb ben het is in Amsterdam gewoonte Jarenlang heeft autorijdend Am sterdam vrijwel straffeloos de par keerregels met voeten kunnen treden. Wanneer dan als donderslag bij hel dere hemel 25 politiemannen, balpoint en bonboekje getrokken, verschijnen, om zoals de politie zegt „eindelijk eens te gaan doen wat wij al jaren moeten doen" breekt een storm van verontwaardiging los. Er worden protestbrieven geschre ven naar het hoofdbureau. Andere, meer heetgebakerde, slachtoffers van de wyzigig in de werkwijze van de politie luchten hun gal via de tele foon. Er wordt ook, zoals afgelopen zondag, door een vijftigtal, weliswaar veelal niet-autobezititende, maao zeer aan het houden van optochten gehechte jongeren, gedemonstreerd. Waarom moest dit vrijwel onaan gekondigd plotseling .gebeuren, wijl wij jaren onze gang hebben kunnen gaan, zo vragen de proteste renden zich af. Daarbij komen grie ven over het weinig consequente be leid op het stuk van stop- en wacht verboden. Op plaatsen waar zonder hinder voor het overige verkeer ge parkeerd kan worden, mag het niet. Op plaatsen, waar een parkeerver bod heeft gegolden, wo-dgsltlopnnreei bod heeft gegolden, worden plotseling parkeermeters neergezet. Nu is het zo, dat ook de verkeers politie niet gelukkig is met dit be leid, waarbij af en toe tegen haar zin of zonder haar medeweten beslis sing zijn genomen. Er wordt nu ge werkt aan 'n algehele herziening van de stop- en wachtverboden. Dit zal nog even op zich laten wachten. Dat is bij voortvarendheid, waarmee de 25 parkeerpolitiemannen te werk gaan, een doorn temeer in het oog van de Amsterdammers. Erelidmaatschap voor Simenon De bekende schrijver Georges Si menon heeft gisteren het erelidmaat schap gekregen van de in Kopenha gen gevestigde „Club Edgar Poe", een Scandinavische'- vereniging van lief hebbers van politieromans. De in Luik geboren schepper van Maigret woont in Lausanne. ADVERTENTIE Warmteleverancier van jewelste. En hoe Snelstofvrij geruisloos, tochtvrij. Kwartselement en convectorelement los van elkaar te gebruiken. Vermogens resp. 600 W. en 1400 W. Ingebouwde thermostaat (10 standen!) zorgt voor constante temperatuur f139,— NEDERLAND 1 AVRO 6.50 uur 7.00 uur 7.06 uur 7.45 uur 8.00 uur 8.20 uur 8.35 uur 8.55 uur 10.35 uur 10.45 uur 10.50 uur 11.50 uur NEDERLAND 2 6.50 uur 7.00 uur 7.03 uur 7.20 uur 8.00 uur 8.20 uur 9.10 uur 10.00 uur 10.45 uur 10.50 uur Olympische winterspelen Olympische winterspelen (commentaar) Pipo de clown Nieuws Moef ga ga IJsvissen (kleur) Journaal en weerbericht Olympische spelen (kleur) AVRO's televizier Nijmegen alaaf!!! (kleur) Morele herbewapening Laatste nieuws De bezetting Sluiting NTS Pipo de clown Nieuws Van gewest tot gewest Olympische winterspelen Journaal en weerbericht Dubbelspion (kleur) High zonder l.s.d. (kleur) Olympische winterspelen Laatste nieuws Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.00 uur Judas Maceabaeus; oratorium 10.35 i Concert in g. gr. t. van M. Ravel Hilversum 2 9.20 uur Jazz-spectrum 10.50 uur Olympische winterspelen ew qióteren Premier De Jong antwoordde feilloos In „Per seconde wijzer" toon de de arts J. Balten zich een plezierige kandidaat, die alle vier maal negen vragen goed beant woordde. Omdat mevrouw Lili ane Libgott - Nochimowsky het zelfde deed, kregen we de niet alledaagse situatie, dat 72 lang niet gemakkelijke vragen fout loos werden beantwoord. Voegen we daar aan toe dat de 15 vra gen die minister-president De Jong door de kykers waren toe gespeeld eveneens feilloos be antwoordde. Zoals gezegd beantwoordde premier De Jong de hem gestel de vragen feilloos, d.w.z. dat hfj ze behandelde met de nodige ernst, zonder in nodeloze gewich tigheid te vervallen, zonder ook vragen te ontwijken via de sluip wegen van een kwinkslag, terwyl hij af en toe niet aarzelde be paalde onaangename facetten van iets te geven. Natuurlijk kun je over een aantal kwesties anders denken, maar alle argu menten klonken zo redelyk dat zij minstens het overwegen waard geacht moesten worden. Minister-president De Jong herhaalde enige malen, dat voor komen moest worden, dat de NAVO uiteenvalt, waardoor by- voorbeeld Duitsland weer een zelfstandig bewapende natie zou worden. Wat de NAVO-leden Portugal en Griekenland betreft, merkte hfj op dat deze landen weliswaar smetten op het bla zoen van de NAVO betekenen, naar dat uitstoting verkeerd jou werken, omdat dan alle in vloed op deze landen verloren zou gaan. Bovendien zou dat de veiligheid van het geheel aan tasten. Ook op theoretische vra gen aarzelde de premier niet te antwoorden, nadat hij dan eerst even had gezegd, dat zy theore tisch waren. Maar als Amerika Nederland zou vragen troepen naar Vietnam te sturen, zou Ne derland die uitnodiging zeker niet aannemen. Als Amerika in Vietnam gebruik zou maken van de atoombom, zou de Nederland se regering ongetwijfeld protes teren. De vraag of de Amerika nen al eens om de vereiste toe stemming hebben gevraagd met een atoombom over Nederland te vliegen, beantwoordde pre mier De Jong met te zeggen, dat dit in ieder geval de laatste vifi jaar niet gebeurd was. De laatste vraag tenslotte luidde: „Acht u een Russische aanval mogelijk?" Het antwoord was: „mogelijk wel, maar hoogst on waarschijnlijk". Toen was de tijd Dm, het had 20 minuten geduurd, nu de mogelijkheid bestond de minister-president zelf een aan tal zinnige vragen te laten stel len. Weliswaar maakte de heer De Jong „Achter het nieuws" een compliment over de bondige manier, waarop het complexe probleem duidelijk was gemaakt (o.a. via interviews met gene raal Lemnitzer, de Pool Rapacki de Italiaan Brosio, verder via een forum met vier man en via een directe reportage vanaf de vliegbasis Leeuwarden)maar dat had er toch nooit toe mogen leiden dat het optreden van de minister-president tot 20 minu ten en 15 vragen beperkt bleef. Enquete de NAVO De uitzending werd besloten met de resultaten van een en quête die de VARA over de NA VO had laten instellen. Het bleek dat 96 van het bestaan van de NAVO afwist, maar wel bleek 31 te denken dat er verschil bestond tussen de NATO en de NAVO (31 wist het niet) en ook dacht 31 dat Griekenland geen lid. en 46 dat Portugal geen lid was, terwyl 51 meen de dat Zweden wel lid was. Maar 73 dacht dat de NAVO had bijgedragen tot de vrede in Europa, en 65 meende dat de NAVO de ontspanning in Euro pa had bevorderd. Verder wezen de cijfers uit dat 57 geen be zwaar had tegen lidmaatschap van het huidige Griekenland, terwyl 3 bezwaar bleek te heb ben tegen het lidmaatschap van Frankrijk. Wij sommen niet alle cijfers op. Tenslotte moet er nog iets te raden overblijven KRO: 18.00 Stereo: Metropole-ork. amusementsinuz. 18.20 Uitz. van de BP 18.30 Nws. 18.45 Act. 19.05 Licht en semble en solisten 19.40 Conciliepost bus. 19.45 Zoekend geloven: godsdien stige vorming in deze tijd. 20.00 Judas Maccabeus, oratorium van Handel, door Radio-Kamerork.. koor en solisten, (opn.). 21.20 Gesprekken op dinsdag: interview met een schryver. 21.35 Stereo: Radio Philh. Ork en solist: mod. planoconcert. 22.00 Kunst: cult, progr 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 De zingende kerk. muzikale le zing. 23.00 Contekst: magazine waar in op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Zin: liedjesprogr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. twaalf tot twee: gevar. progr. (plm. 12.23 Wij van het land. progr voor de landbouwers; 12.27 Med. voor land- en tuinbouw: 12.30 Nws.; 12.40 Act.; 13.15 Ondernemend). NCRV: 14.00 Stereo: Platennws.: nieuwe klass. gr.platen. 15.00 Muz,kenners, hoorspel. 15.25 Ste reo: Lichte gr muz. 16.00 Nws. 16.02 Voor de jeugd 17.00 Volksmuz. (gr.): folkloristische liederen uit Rusland. 17.15 Recht op en neer: cabaretprogr 17.30 Stereo: Lichte muz. uit Latijns Amerika (gr.). 17.50 Overheldsvoorl.: Zeker is zeker, informaties over onze soc. verzekeringen. Hilversum 2. 298 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte gr.muz. (7.30-7.35 Van de voorpag.. persover zicht.). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Radlojo^ •«"g „-«J 19.00 Trefpunt discussierubriek voor praatje voor de huisvr.). 9.00 S.ereo: _1913Q .3* Klass. gr .muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gr .muz. 10.50 Voor de kleuters. orders: gevar. progr. voor de soldaten. 20.35 Stereo: Lichte gr muz. 21.00 Licht ork. 21.20 Jazz-Spectrum. 22.00 Gonk!: satirisch progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 Olympisch journ. NRU23.00 Signaal - muz. van eigen tijd (opn.). 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 14 FEBRUARI ken. (12.00 Nws.). 12.30 Fragmenten uit musicals. AVRO: 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Zet "m op: vrolijk platen- progr 14.00 Nws. 14.02 Muz.-Boetiek. 15.00 Nws. 15.02 Arbeldsvit.: populair verzoekplatenprogr. 16.00 Nws. 16.02 Poptopnonstopverzoekplatenprogram- ma. 17.00 Nws 17.02 Act. 17.05-18.00 Gevar. platenprogr. voor automobilis- Nederland I NTS: 12.30-13.30 Olympische Win terspelen. TROS: 17.00-17.40 Voor de kinderen. NTS: 18.00 Olympische Winterspelen: schaatsen. 18.40 Neder lands commentaar Olympische Winter spelen. 18.50 Pipo de clown. NTS: 19.00 Journaal. 19.06 De drie Muske tiers. TV-feuilleton. 19.31 Panoramiek, panorama van het wereldgebeuren. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. NTS: 20.20 In kleur: Filmoverzicht Olympische Winterspelen. 20.35 Uitz. Stichting Socutera. 20.40 Inburgeren, informatierubriek. 21.00 Dark Passage, speelfilm. (Rijkskeuring: 14 Jr.) 22.40 Uitz. van de K.V.P 22.50 In 'kleur: Olympische Winterspelen: Kunstrijden voor paren. 23.20-23.25 Journaal. Nederland II Hilve i 1. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord 7.15 Stereo: Klass. gr.nuiz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klass. dansen (gr.). TROS: 8.00 Nws 8.10 Lichte gr.muz. en praatje. 9.10 Muz. uit Tunesiè. Marokko en Algerije (op namen). 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Lichte gr.muz. en j-ep. Olyi 1.50 Act. KRO: 12.00 Van Favorieten: 19.03 Rick de Kikker; 19.08 Mr. Ed; 19.32 In kleur: Mr. Terrific. NTS: 20.00 Journaal. TROS: 20.20 Vo- yage to the bottom of the sea 21.10 11.00 Nws 11.02 Voor de vr. 11.40 Ste-I IN: gevar. progr. 21.50 Honey West Orgelrecltal: oude muz 12.00 Ste- rrM" r J" Mod..Slavische dansen (gr.). 12.22 Voor het platteland. 12.27 Med. 12.30 Stereo: Licht instr. sextet met zang- soliste. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.25 Klas sieke gr.muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Voor de kinderen. 15.00 Clave- clmbelrecltalklass. en mod muz. 15.15 Omroepkoor: oude liederen 15.35 Pia norecital: mod. muz. 16.00 Nws. 16.02 Operetteklanken (gr.). 16.50 Stereo: VARA's Popshow 17.20 Voor de Jeugd. Hilversum 3. 240 m. en FM. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte voc. muz. 10.00 Nws. 10.02 Mengelmuze: nieuwe langspeelplaten NRU: 11.00 Nws. 11.02 Operetteklanken. 11.30 Grenzenloos: muz. uit alle windstre- The Grey Lady, detective-film. NTS: 22.15-22.20 Journaal. NTS: 18.50 Pipo de clown. NTS: 19.00 Journaal. TROS: 19.03 Familie IJshockey: Samen met Zwitserland heeft Nederland zich kandidaat ge steld voor de organisatie van de B- groep van het wereldkampioenschap ijshockey in 1971. Kandidaten voor de a-groep van hetzelfde toernooi zijn Rusland en Zweden. De beslissing zal worden genomen tijdens het zomer- congres van het IIHF in 1969 in Crans sur Sierre.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5