Israel is bezig met pijpleiding Urk zoekt naar de omgekomen vissers n Ans Schut gaat aan trouwen denken WEER GOUD VOOR KILLY Velen bij begrafenis van J. J. Dekker Concurrent Suezkanaal Katwijks Overdekte sluit grote bassin MAANDAG 12 FEBRUARI 1968 Duikers ten noorden van Ameland bij het wrak van de kotter UK 91 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze visserijredactie) Heel Urk 7 ^steren (tegen uleede gewoonte bij de radio! lp de visser d volgden de Irkers de pogingen van de vocjlrie duikers aan boord van de JK 87 om in het wrak van de JK 91 „De jonge Albert" te JJ oeken naar de stoffelijke me verschotten van de beman de jngsleden. De UK 91 is op 24 januari tijdens verë! ^evl&e storm twintig kilometer noorden van Ameland op de vergaan. Urk koestert een hoop zyn doden voor biddag te amès flDen ber^en» *odat xe dan op de- j s dag tn hun geboortegrond kunnen vn wden begraven. Behalve de UK 87 j e men gisteren aan deze bergings- reldl fin?®11 00,1 deel de UK 1 en de meen S 81- Rusteloos dobberden de drie kotters ui de boei, waarmede de Engelse theol n ZOETERWOUDE Successen voor Pit'54 respiHet eerste herenteam van de Zoe- i rwoudse tafeltennisvereniging Pit speelde tegen „Sportief" uit Den ng. Deze wedstrijd eindigde J® i 64 overwinning voor het Zoe- voudse team. G. v. Velzen n jllngen wonnen ieder twee keer. Set tweede team speelde 55 ge- tegen Siok uit Nootdorp en het moei^6 team boette een 7—8 zege op •klai 105 2- c- v- d- Helm Weef hier slagen. Het vierde team won en wel met 8—2 van Sportief 3, Koel en G. Verhage haalden hier trilden drie punten binnen. Het vijf team kwam voor de eerste keer deze competitie tot winst; e won eveneens. et eerste damesteam verspeelde kostbare punt (eindstand 55) Docos doo" het niet-meespelen mevr. F. v. d. Geest-Schuur. reboom won drie keer. Het meis- >am versloeg tenslotte de Tref- met dubbele cijfers. WARMOND Carnavalsfeest van Trefsoos gebouw „Ontmoeting" in Sas- de heim werd zaterdagavond navalsfeest gehouden door de le- An.van Trefsoos uit Warmond IS uit Sassenheim. De muziek werd rwrgd door de Sassenheimse beat- oep The Camels. jammer dat er zich inig deelnemers voor de verkleed- dstrijd hadden gemeld. Niettemin 1 de jury geen gemakkelijke taak i winnaar en winnares aan te wij- l De prijzen (waardebonnen) wer- fi uiteindelijk toegekend aan mej Roest uit Warmond, die fstelde en de heer Th. de Koning Sassenheim (clown) armunda verloor dial 'armunda 1 heeft het afgelopen tkeinde een vriendschappelijke dstrijd gespeeld tegen UVS 2. Na- Wt11 de rust met een 41 voorsprong vr|)l UVS was ingegaan, werd de ~">J Jstand 53 in het voordeel van Leidenaren. De wedstrijd werd ge- «ld op het terrein in de Kikker de g5 van UVS II LEIDERDORP RCL stelt teleur "jegen CSVD (0-2) waarde een speler iffend schot voor een kan zijn, is zaterdag in de efcing tussen RCL en CSVD eens overduidelijk gebleken, rs een vrijwel doorlopend r RCL heeft tenslotte moeten dat de Delftenaren dank zij 1 n schutter, de linksbuiten Haag- 1 a toch nog met een 0—2 zege naar ft konden terugkeren. Opnieuw W het ontbreken van een schutter de Leiderdorpse aanval pijnlijk re«j ïoeld. Keer op keer wisten de !e nl-witten de bal via vlotte com- me' &ties in het Delftse strafschop- en( te brengen, maar steeds weer gua' Ibrak daar de speler die dergelijke escft Wallen met een stevig schot kon nate toten. wac! Reeds direct na het begin moest de jnaal Merdorpse achterhoede een goal zi)n ®^an van de razendsnelle en oil detgrage Haagsma die de ver- tfe Van Egmond het nakijken (0—1). Daarna is RCL voort- tod in de aanval geweest, maar 1 ds reeds gezesd het, ontbrak en Nederlandse marine vorige week vrijdag de plaats waar zij de UK 91 op de zeebodem hadden ontdekt, had den aangegeven. De drie duikers twee uit Maasbracht en een uit Kam pen zijn gisteren enkele malen naar het op 27 meter diepte liggende wrak afgedaald, Zy slaagden erin de achtermast te demonteren en het dak van het stuurhuis te openen, maar konden wegens tydgebrek nog niet doordringen naar de machinekamer en naar het bemanningslogies, waar in zich vermoedeiyk enkele levenloze lichamen van de opvarenden bevin den. Vandaag zyn de onderzoekingen voortgezet. Men had toen de beschik king over nog meer duikers. Roepj es Deze actie wordt met volledige In stemming van burgemeester K. Bos- schenbroek georganiseerd door de energieke schipper van de Urker red dingboot, Hessel Snoek. Via de vis- serüband werden geregeld berichten naar huls gezonden. Deze roepjeg wa ren het, die de Urkers aan hun radio toestel gekluisterd hielden. Het ge bruikelijke buurpraatje na de kerk diensten op het kerkplein was er niet bij en ook het zondagse wandelingetje naar het havenhoofd werd niet ge maakt. De Urkers spoedden zich snel naar huis om toch maar niets te missen van de berichten van de drie op zee vertoevende kotters. Het op zondag op zee blijven van Urker schepen is ook al een hoge uitzondering. Dat geschiedt alleen als de omstandigheden het dringend noodzakelyk maken. Die omstandig heden waren gisteren aanwezig. Het weer was nameiyk gunstig om de duikers te laten afdalen: een „vlak" zeetje, zoals om deze tyd van het jaar niet vaak voorkomt, en boven dien werd verslechtering van het weer verwacht. Bovendien speelde het feit, dat in verband met de woensdag te houden biddag alle schepen thuis zyn en men als het kan voor of op die dag de do den wil begraven, een belangrijke rol. De predikanten verzochten de Urker vissers gisteren na afloop van de mid dagdiensten vandaag en morgen op vrywillige basis te gaan helpen zoe ken. Kop in zand De duikers hebben vastgesteld, dat „De jonge Albert" die vorige week vrUdag door schepen van de Neder landse en Engelse marine tijdens het vegen van mijnen werd gelokaliseerd, met de kop in het zand ligt. Reddingbootschipper Snoek kon vanmorgen getuigen, dat hy ln zyn Vijf gewonden Man reed in op omstanders bij ongeval In de nacht van vrijdag op zater dag heeft een man onder invloed van alcoholgebruik een ongeluk veroor zaakt in Vught waarbij vyf personen zodanig gewond werden dat zy in een ziekenhuis moesten worden opgeno- In de Taaistraat ter hoogte van het viaduct in de rijksweg lag een meisje op de grond als gevolg van een brom fietsongeval. Terwyl men bezig was haar hulp te verlenen reed een per sonenauto op het groepje mensen in, ondanks het feit. dat twee jongens met zwaaibewegingen het verkeer op op het ongeval attent maakten. Het op de grond liggende meisje kreeg nieuwe en ernstige verwon dingen en een vrouw d ie by haar stond, liep een dubbele bekkenfrac tuur op. Drie andere omstanders wer den eveneens gewond, zij het minder ernstig, De beide jongens konden nog juist wegspringen. De automobilist, die met hoge snelheid had gereden, is na de aanryding gestopt. Hy is, mede omdat hy onder invloed ver keerde. ingesloten. Leraar steelt geld van zijn leerlingen (Van onze Rotterdamse correspondent) Diefstallen van portemonnees by het Instituut Schoevers in Rotter dam zyn opgelost. Een rykspolitie- man in Rhenen zocht 'n 29 jarige le raar, die ln die gemeente en verder o.a. in Wageningen geld had gestolen van dominees. Toen hy vernam van de vermissingen by het Instituut Schoevers in Rotterdam kreeg de po litieman het idee, dat het hier wei eens de door hem gezochte leraar zou kunnen betreffen. De Rotterdamse politie stelde een pogingen, de stoffelyke omhulsels voor woensdag te bergen, gesteund wordt door vele Urkers. Dat bleek toen in alle vroegte vele schepen de thuishaven verlieten om naar de plaats op ruim twintig kilometer ten noorden van Ameland te gaan, waar het wrak van de UK 91 rust op de zeebodem. Ook vandaag zit heel Urk weer by de radio om de „roepjes-naar-huis" op te vangen en iets te horen over de gesprekken, die de schippers van de schepen onderling voeren. In grote spanning wacht men de bergingspo gingen af; in het byzonder in de ge zinnen die by deze ramp doden moes ten betreuren. Overvallers van Sligro gegrepen De Bossche recherche Is er, naar zjj vandaag meedeelde, ln geslaagd de hand te leggen op de beide daders van de roofoverval, die op 1 februa ri tegen de avond is gepleegd ln de zelf bedien! ngsgrossierdery ln levens middelen Sligro NV aan de Weerds- kampweg in 's-Hertogenbosch. Het zijn een 35-jarige werkloze chauffeur en een 39-jarige losarbeider beiden uit Den Bosch. De losarbeider heeft een volledige bekentenis afgelegd, de chauffeur ontkent, hetgeen volgens de recherche, bij wie deze man ©en goede bekende is, een gewoon ver schijnsel is. De losarbeider had zich tijdens de overval vermoeid door een kous over het hoofd be trekken, de chauffeur had de bedrijfsleider bedreigd met een geweer, waarvan de kolf was ver- j wyderd. Nadat talloze telefonische tips door de recherche waren na gegaan, kwam zy op het spoor door- dat er in de stad sloffen sigaretten waren verkocht, waarvan kemnelyk etiketjes waren verwyderd, zoals die er door de N.V. Sligro steeds op wor den aangebracht. Het spoor leidde naar de chauffeur in wiens huis het geweer en een groot deel van de buit werden gevonden. De chauffeur beweert dat hij deze goederen van en onbekende heeft overgenomen. De bedrijfsleider had geconstateerd dat de tweede overvaller een snor had. Men heeft op dit signalement de kennissenkring van de chauffeur nagegaan, waarop men by de losarbeider terecht kwam, waar twee dozen sigaren van Sligro werden gevonden. Aan de achterzijde van één daarvan stond de berekening van de totale buit. Acties van taxichauffeurs opgeschort De drie samenwerkende bonden van vervoerspersoneel hebben van de FN OP een uitnodiging ontvangen tot heropening van het overleg over een landeiyke c.a.o. voor het huur auto- en taxibedryf. By dit overleg wordt ook de andere werkgeversor ganisatie, de KNVTO, betrokken. De drie werknemersbonden, die na het mislukken van het vorige lande- ïyke overleg over de c.a.o.-1967 tot plaatseiyke acties zyn overgegaan in enkele gevallen al met succes zullen de nu nog lopende acties (on der meer in Utrecht, Groningen en Den Haag) opschorten om voorrang te geven aan het heropend landelyk overleg dat zeer binnenkort zal be ginnen. Kort voordat Prinses Beatrix naar Nederland terugkeerde, had zy aan Ans Schut een boodschap ge stuurd om haar heel veel succes te Stien Kaiser was teleurgesteld. Zjj zei: „Ik had vandaag graag goud willen halen, maar ik ga nu naar huls met tweeb ronzen medailles, en tezamen hebben de Nederlandse meis jes twee keer goud, een keer zilver en twee keer brons veroverd, ik ben dus heel gelukkig". Ans en Stien waren het met Kalja Mustonen eens, dat de regen hun had geholpen, het ijs was prachtig, pre cies zoals ik het wilde hebben, zei Ans. Mustonen stamelde alleen maar „Ik ben overgelukkig en had niet om meer kunnen vragen". Ans Schut riep na haar overwin ning uit: „Het is geweldig een gou den medaille te bezitten. Nu ga Ik aan trouwen denken. Ik geloof niet, dat ik over vier jaar in Sapporo deel neem. Dan oop ik twee kinderen te hebben, een jongen en een meisje". Haar verloofde, Jacques Boekema, was gisteren in Grenoble, maar moest naar Nederland terug. Hjj heeft Ans dus vandaag niet zien rijden, maar zei de 23-jarige Ans: „Hy heeft me alle succes gewenst voor hy vertrok en een groot feest beloofd, wat ook mijn prestatie zou zijn". De Fransman Jean-Claude Killy heeft vandaag tijdens de Olympische Winterspelen zjjn tweede gouden me daille veroverd met een overwinning op de reuzeslalom heren. Het zilver was voor de Zwitser Willy Favre en het brons ging naar de Oostenrijker Helni Wessner. Vele deelnemers waren nog op de baan, maar zonder kans om de Fran se supers ki-er voorbij te streven. De uitslagen zijn nog onderhevig aan correcties en protesten. Killy zei na zyn overwinning: „Ik heb alles gegeven en ga dat ook doen ln de speciale slalom. Ik weet, dat het niet gemakkelijk zal zyn. Het was dezeldfe baan als die van giste ren en er waren geen grote moeilijk heden". Gevraagd naar zijn kans op een derde gouden medaille zei Killy: „Dat Is thans moeilijk te zeggen. Er moeten vele hindernissen worden ge nomen: voorwedstrijden en twee manches". Vijf pogingen tot brandstichting (Van correspondent) In de nacht van zondag op maan dag zyn vyf pogingen tot brandstich ting voorgevallen in twee straten in Meppel. In alle gevallen bleef de schade beperkt tot het verbranden van gordynen en overgordynen. In vyf huizen werden door open staande keukenramen brandende kranten of stukken papier naar bin nen geworpen. De politie stelt een onderzoek in of hier een pyromaan aan het werk is, of dat hetzelfde baldadige tweetal dat enkele weken geleden 's nachts in één weekeinde vernielingen aan richtte in een patatkraam en aan vele auto's, hierin de hand heeft ge had. Oud-wethouder van Voorschoten (Van onze correspondent in Jeruzalem) Toen in juni de zesdaagse oorlog uitbrak, blokkeerde Nasser het Suezkanaal. Hij dacht daarmee het Westen van zijn olie te beroven en de economie te ontwrichten van die staten, die hij als bondgenoot van Israël beschouwde. De gebeurtenissen, die sindsdien hebben plaatsgegrepen, hebben een streep door die rekening gehaald. Als Egypte het kanaal heropent, dan doet hij dat om zijn eigen economie te redden, die door de afsluiting van deze internationale waterweg veel meer heeft geleden dan die van de westelijke wereld. Caïro zal by die gelegenheid op- 31 miljoen ton nieuw een bittere pil te slikken kry gen, want een deel van de olie, die vóór de oorlog door het Suezkanaal ging, zal nu zyn bestemming langs een andere route bereiken. Enerzijds zullen gigantische tankschepen om Kaap de Goede Hoop blijven varen, anderzyds kunnen, als Israël zfjn plannen heeft verwezenlijkt, gro te hoeveelheden brandstof, voor het Westen bestemd, Suez links laten lig gen en dwars door Israël stromen via een pijpleiding, die 120 miljoen dol lar zal kosten en de. Rode Zee met de Middellandse Zee zal verbinden. De Israëlische ingenieurs, die by dit ambitieuze project zyn betrokken, laten geen tyd verloren gaan. Zy leg gen het er op aan begin volgend jaar met pompen te beginnen. De blauw drukken zyn klaar en de eerste zen dingen stalen platen, 70.000 ton in to taal, zyn reeds uit Italië en West- Duitsland gearriveerd. Er worden buizen van 42 inch van gemaakt, die zich over een afstand van ongeveer 265 kilometer tussen de zuidelyke ha ven Eilat aan de Golf van Akaba een van de beide armen van de Rode Zee en Asjkelon aan de Middel landse Zee zullen uitstrekken. Graaf machines zyn bezig met het maken van een sleuf, die dwars door de Ne- geb zal lopen. Uiteindelyk zal deze pyphjn zestig miljoen ton olie per jaar kunnen verwerken. In het eerste stadium zal de hoeveelheid belang- ryk minder zyn, maar daar staat te genover dat er niet meer dan 20 mil joen ton voor nodig is om de leiding rendabel te maken. Supertankers Aan het zuideiyk einde van de buis, in Eilat, zullen tankschepen van maar liefst 250.000 ton kunnen me ren. In Asjkelon worden installaties gebouwd, berekend op boten van tus sen de zestig- en honderdduizend ton, die een pendeldienst op Europese ha vens zullen onderhouden. Om op alle eventualiteiten voorbereid te zyn, zullen aan de noordelyke uitmonding reservetanks worden gebouwd met een totale capaciteit van anderhalf miljoen ton. In 1966 importeerde West-Europa 361 miljoen ton ruwe olie en nog eens De vorige week dinsdag plotseling overleden heer J. J. Dekker (57), oud wethouder van Voorschoten, is zater dagochtend begraven op de begraaf plaats „Rosenburgh". Aan de begra fenis ging een bijzondere kerkdienst vooraf in de Dorpskerk, die vrijwel geheel bezet was door familieleden, vrienden en bekenden van de over ledene. Ds. E. Saraber leidde de kerkdienst. Hy hield de prediking over: „Ook daar zou uw hand my geleiden, uw rechterhand my vastgrypen" (Psalm 139 10). De predikant wees op de burgerzin van de heer Dekker, die 17 jaar raadslid was, waarvan 10 jaar wethouder van Openbare Werken. Een zeer zware taak in een dorp dat groeit van agrarische tot forensen gemeente. Een taak, die voor hem lichamelyk te zwaar was, maar de oud-wethouder wilde leven, ook na de waarschuwing van zyn arts. Hy zag het leven als een ernstig spel. Hy lokte graag discussies uit, was in de raad soms emotioneel, maar na het werk reikte hy ieder de hand. Hy is gestorven op het moment dat de Rotarians feesteiyk byeen waren om zyn terugkeer binnen de kring te vieren. Hy heeft zyn leven gespeeld aan de hand van zyn Schepper, die hem ook nu vastge grepen heeft, nu mensenhanden geen vat meer op hem hebben. Op verzoek van de familie waren er geen toespraken. In de kerk en op de begraafplaats waren aanwezig het voltallige gemeentebestuur van Voor schoten, raadsleden en oud-raadsle den, leden van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, burgemeester C. J. van der Hoeven uit Ridderkerk, leden van de Rotaryclub Leidschen- damVoorschoten, leden van de Herensociëteit, relaties uit de aanne mingswereld en vele vrienden en be kenden, die de oud-wethouder van Voorschoten en directeur van een aannemingsbedryf naar zyn laatste aardse rustplaats begeleidden. Met gestolen politieauto over de kop (Van onze Rotterdamse correspondent) Een 27-jarige machinist uit Rotter dam klopte in de nacht van zaterdag op zondag by de Rotterdamse politie om onderdak aan. Men wenste hem echter geen logies te verlenen en stuurde hem weg. Toen is hy in een naby het hoofdbureau geparkeerde politieauto gestapt en is daarmee naar Brabant gereden, waar hy dicht- by de Belgische grens slipte en met de auto, na tegen een verkeerszuil te zyn gebotst, over de kop sloeg. De politieauto kan worden afgeschreven. De machinist is op transport naar Rotterdam gesteld. Burgemeester J. A. Detmers feliciteert Van der Hulst Burgemeester en mevrouw Detmers van Zoeterwoude hebben gisteravond een bezoek gebracht aan de Neder landse kampioen cycle-cross en hem namens het gemeentebestuur harte lijk gelukgewenst met het op Duin- rell hi Wassenaar behaalde resultaat. Cock van der Hulst stelde dit ge baar van de eerst burger en burgeres zeer op prys. Uitvoerig vertelde hy over het verloop van deze zware wed- stryd en over de verrassende zege, die hij in Wassenaar had behaald. Burgemeester Detmers sprak de wens uit, dat Cock tydens het op 25 februari a.s. in Luxemburg te hou den wereldkampioenschap de naam van zyn land en zyn dorp hoog zal houden. „Als Zoeterwouders kyken wy met veel belangstelling uit naar je prestaties", zei de eerste burger. De gehele avond was het een komen en gaan van dorpsgenoten en sport vrienden. De huiskamer was veran derd in een bloementuin. Heel wat keren heeft Van der Hulst het ver haal van zyn zegerit moeten vertel len. Hy werd er niet moe van! oliederivaten. Daarvan kwam 190 miljoen ton of rond 48 procent uit west-Azië. Door het Suezkanaal ging 167 miljoen ton. De voornaamste landen van her komst waren Koeweit, Saoedi-Arabië en Perzië. Zy leverden tezamen 134 miljoen ton. Tot de landen, die voor hun olievoorziening van het Suezka naal gebruik maakten, behoorden Italië, Groot-Brittannië, Frankryk, Nederland, België en West-Duitsland. Twee maal in elf jaar tyds zagen zy het kanaal gesloten. Na de Sinaï- veldtocht van '56 bleef de waterweg vier maanden lang gesloten. Het ka naal is nu reeds meer dan zeven maanden dicht. Dat alles moet het Westen ernstig te denken hebben gegeven. Men zocht naar een oplossing en kwam tot de conclusie, dat het kanaal niet zo on misbaar was als men zich jarenlang had voorgesteld. Men ging supertan kers bouwen. Japan begon daarmee al vier jaar geleden. Maar de eigen- ïyke stoot gaf toch de zesdaagse oor log. Momenteel zyn 190 van deze sche pen in aanbouw. Honderdtien daar van zullen een tonnage hebben van tussen de 200.000 en 250.000. Schepen van dergeiyke afmetingen zouden het Suezkanaal niet kunnen passeren, zelfs niet na de door Nasser aange kondigde uitdieping, die 250 miljoen dollar zou moeten kosten. Hoogstens zouden zy leeg van deze route ge bruik hebben kunnen maken. Bereke ningen hebben uitgewezen, dat een tanker van 200.000 ton, die zonder la ding door het Suezkanaal vaart en vol terugkeert via de Kaap, dertig procent goedkoper is dan een boot van 80.000 ton, die zowel de heen- als de terugreis via het kanaal maakt. En als zo'n supertanker beide reizen via de Kaap maakt, bespaart dat nog altyd twintig procent. Voordelig De Israëliërs beweren, dat hun pypleiding de Europese olieverbrui- kende landen geld bespaart. Zy sta ven dat met er in de eerste plaats op te wyzen, dat de haven van Eilat als het moet ligplaats kan bieden aan tankschepen van meer dan een half miljoen ton. Verder voeren zy aan, dat de meeste Europese olieha vens, die hun olie via Asjkelon aan gevoerd zouden krygen, niet voor supertankers geschikt zyn. Tenslotte stellen zy, dat de korte route, die zy te bieden hebben, betekent, dat de schepen doelmatiger kunnen worden geëxploiteerd en orders sneller kun nen worden uitgevoerd. Natuuriyk ziet Israël in de nieuwe pypleiding in de eerste plaats een middel om deviezen te verdienen. Hy gelooft ook, dat zulk een project zyn eigen petrochemische industrie, die reeds aardig op gang is gekomen, geen windeieren zal leggen. Men speelt hier al met de gedachte aan een nieuwe olieraffinaderij, die de Algerijnse basis niet voor Russen De Algerynse minister van Buiten landse Zaken, Bouteflika, heeft te genover Italiaanse journalisten ver klaard, dat buitenlandse schepen geen gebruik mogen maken van de vlootbasis Mres-e-Kebir, die op 31 januari door Frankryk aan Algerye werd overgedragen. „Wy wilden de basis voor ons zelf hebben en niet slechts van soort be zetting en nationaliteit wisselen", zei hy. De journalisten hadden hem ge vraagd wat er waar is van geruch ten, dat Sowjet-Russische marine schepen in de Middellandse Zee vai de basis gebruik zouden gaan maken. In 1971 einde van Britse kernmacht? In 1971 zal Groot-Brittannië niet langer een kernmogendheid zyn, biykt uit een artikel ln het Engelse blad Daily Express. Chapman Pincher defensiedeskun- dige van het blad schryft, dat de re gering alle tactische kernwapens on der onafhankelyk Brits toezicht wil afschaffen terwyl de vier Polaris- duikboten van de marine onder de een of andere vorm van internatio naal toezicht geplaatst zouden moe ten worden. Pincher baseert zyn artikel op analyse van de recente besnoeiingen op de defensiebegroting. Volgens Pincher heeft het plan het afgrijzen opgewekt in Britse militaire klingen, maar is het een grote overwinning voor de linkervleugel van de Britse labour-party. bestaande in Haifa zou moeten aan vullen. De Internationale handel in olie is een nek-aan-nek-race. Aan landen, die bereed zyn bestaande overeen komsten te bereiken, is geen gebrek. Koeweit, Saoedi-Arabië en Perzië lap ten al kort na de zesdaagse oorlog het Arabische olie-embargo, dat te gen het Westen was gericht, aan hun laars. Zy vreesden de concurren tie van Irak, dat er een eigen buis leiding naar de Middellandse Zee op na houdt en de Sowjet-Unle en Frankrijk belangryke concessies voor het boren naar olie heeft verleend. Defect aan de beweegbare vloer Sinds vanochtend is het niet meer mogeltyk te zwemmen in het grote bassin van het over dekte zwembad in Katwgk aan Zee. Er hebben zich technische problemen voorgedaan met de beweegbare vloer. Naar het zich laat aanzien zal het wel een week kunnen duren voor dat deze opgelost zullen zyn. Het instructiebad blijft nor maal geopend. Men heeft het grote bad vanmorgen leeg la ten lopen om een onderzoek naar het defect in te stellen. Met gestolen auto over de kop Een 23-jarige Bredanaar is zater dagnacht by een verkeersongeluk in Halsteren omgekomen. De man be stuurde een volkswaigenbusje, dat hij gestolen had van een parkeerterrein in Bergen op Zoom. De wagen was afgesloten. Het busje was op een kruising te gen een luchtmast gereden en daar na enkele malen over de kop gesla gen. Vliegtuigongeluk bij San Francisco Een lesvliegtuig van de Ameri kaanse marine is gisteren tydens mist tegen de 12 kilometer lange brug gevlogen, die San Francisco over de baai van San Francisco ver bindt met Oakland. Het toestel ex plodeerde en stortte in de baai. Men vreest dat de twee beman ningsleden 2rijn omgekomen. Op de brug, waar het verkeer meestal erg druk is, werd niemand getroffen. De bovenste verdieping werd voor het verkeer afgesloten. Een amfibievliegtuig van de Bra ziliaanse marine heeft een noodlan ding moeten maken in de oerwoudden langs de Amazone. Vier inzittenden kwamen om het leven. Geen oplossing conflict bij Vrij Nederland (Van onze Amsterdamse correspondent) Hèt conflict by „Vry Nederland" is nog niet opgelost. Wel hebben de betrokken partyen besloten een voor stel tot bemiddeling van het dage- ïyks bestuur van de Federatie van Nederlandse Journalisten te aan vaarden. In onderling overleg zul len op korte termyn een of meer be middelaars worden benoemd. „Vry Nederland" zal intussen biyven ver- schynen met medewerking van de gehele redactie. De beslissing hiertoe is genomen ln een zaterdag gehouden vergade ring. Deze werd by gewoond door de zeven redacteuren v an het week blad. die hun ontslag hebben inge diend, hoofdredacteur P. M. Smedts en een vertegenwoordiging van de raad van commissarissen van de uitgeefster van „Vry Nederland." de N.V. Weekbladpers. Het ontslag van de zeven redac teuren van het weekblad is inmid dels aanvaard. Zy hebben een op- zegtermtfn van drie maanden.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7