Reinigingsdienst in New York werkt weer Juwelier beroofd Nijmeegse politiechef wil nationale politie Echo I nadert einde Luns in Hongarije :H A A G S E AGENDA Conflict Rockefeller-Lindsay Shakers kregen flinke verhoging van beloningen Het stakende personeel van de Newyorkse reinigingsdienst is zater dagavond begonnen met het ophalen van huisvuil in afwachting van een besluit waarby de staat New York lijdelijk de reinigingsdienst zal over nemen van de stad. Het parlement van de staat New York zal maandag in bijzondere vergadering bijeenko men om een besluit te nemen over de overname- Gouverneur Nelson Rockefeller I illflsav I Burgemeester Lindsay van New J York ov insvectie in de straten Burgemeester Lindsay veroordeelde Rockefellers plan later op een pers conferentie. „Ik ben geschokt dat gouverneur Rockefeller heeft gecapi- tileerd voor een bond die onwettig tuleerd tegen 'n stad met acht mil joen mensen", aldus de burgemeester Neemt Amrobank Scheldebank over? Naar verluidt zal de Scheldebank NV, een der weinige overgebleven zelfstandige banken in de provincie Zeeland, worden overgenomen door tweeëneenhalve dag ononderbro- de Amsterdam-Rotterdam Bank. Eni- ken onderhandelingen te wanhopen I ge weken geleden is de directeur van overeenkomst tussen de ge-j de Scheldebank, de heer J. W. van den Doel, plotseling overleden. De ge dachte aan samenwerking met grotere bank, die reeds eerder over wogen was, is toen actueel geworden. Als waarnemend directeur heeft daarna gefungeerd jhr. U. H. van Holthe tot Echten van het bankiers huis Mees en Hope. Deze heeft echter met het oog op de nieuwe ontwikke- ling inmiddels ontslag gevraagd en meente New York en de stakende vuilophalers zou worden bereikt. Het personeel van de reinigingsdienst voorlopig worden betaald overe komstig het tussenvoorstel dat de gouverneur eerder had gedaan en dat een loonsverhoging van 1500 per jaar inhoudt in plaats van de 2000 gulden die de stakers eisten. Burge meester Lindsay van New York zich krachtig tegen het voorstel chantage"^ genoenwL "SljTlldTïotVan de zUde van de Amro-Bank in een loonsverhoging van maximaal ^m^ter<?am vernemen dat z0 in~ 1200 gulden gaan- Nationale garde De gouverneur zei er tegenstander van te blijven de nationale garde te belasten met het ophalen van huis vuil in de stad, waar reeds 100 000 ton vuil op straat ligt. Hij noemde een dergelijke stap gevaarlijk, duur en ondoelmatig en zei te vrezen dat er straatgevechten zouden uitbreken als de nationale garde zou zijn inge zet. De nationale garde zou, naar zijn schatting, in staat zijn om onger veer 2000 ton huisvuil op te halen terwijl er dagelijks 10.000 ton bijkomt York op inspectie in de straten van Harlem, waar het vuilnis in grote hopen op de straat ligt. die erop wees dat het staken door overheidspersoneel bij de wet verbo den is. „een wet die door gouverneur Rockefeller zelf is getekend". Een woordvoerder van de reini gingsdienst zei dat het weken zou duren voor het aanzien van de stad LEIDSCH DAGBLAD Spanje wil gesprek over Gibraltar Het Spaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft er by Enge. land opnieuw op aangedrongen het gesprek over Gibraltar voort te zet ten Spanje wenst opheldering over de vraag of Engeland wil onderhandelen over het besluit van de algemene vergadering der Verenigde Naties van 1967, waarin beide regeringen worden aangespoord 'n beëindiging van de koloniale toestand voor te be reiden en daarbij rekening te hou den met de belangen van de bevol king Spanje gaf op 12 januari al te kennen met Engeland over Gibraltar te willen praten, maar het heeft hierop tot dusver geen reactie ont vangen. MAANDAG 12 FEBRUARI 1968 (Van onze correspondent) Zonder dat de alarminstallatie in werking kwam hebben inbrekers in de nacht van zaterdag op zondag kans gezien bij de juweliersfirma G. Koelink in Enschede voor naar schatting 25.000 gulden aan sieraden te stelen. Pas gistermorgen werd ont- .dekt, dat in de voorafgaande nacht aan de straatzijde van de juweliers- zaak in het centrum van Enschede een ruit was vernield. De buit be droeg zowel ringen, broches, munten als andere sieraden. Gisteravond was de schade nog niet precies opge maakt. De recherche heeft nog wei nig vorderingen gemaakt bij het grootscheepse onderzoek dat direct werd ingesteld. (Van onze Arnhemse correspondent) Het is van primair belang, dat Rijks- en Gemeentepolitie op gaan in een nationale politie met een centraal beheer onder een daarvoor verantwoordelijke minister. Hoe ook de parlementaire verantwoordelijkheden worden verdeeld, de politie heeft een tijdelijke hoogste gezagsinstantie nodig. Dit schrijft de Nijmeeg se hoofdcommissaris mr. F. Perrick in zijn boekje „Naar een nieuw politiebestel een pleitnota", dat zojuist is verschenen. is een anachronisme", aldus de Nij meegse politiechef. De vraag of de ene verantwoorde lijke bewindsman de minister van Binnenlandse Zaken of Justitie moet zijn, dan wel een afzonderlijke minis ter van Politie of de minister van Al gemene Zaken, is volgens hem pri mair een zaak van algemeen politiek beleid, die niet uitsluitend door het politiebelang wordt beheerst. Staatssecretaris Er staat mr. Perrick niet een ver groot korps Rijkspolitie voor ogen, maar een eenheidsorganisatie, die via de burgemeester als schakelfiguur, in opbouw en taakuitoefening nauw ver bonden is aan de gemeente en plaat selijk bestuur. Daarbij moet een dui delijk onderscheid worden gemaakt tussen (administratief) beheer, dat, v/aar nodig, centraal moet kunnen worden gevoerd en een uitvoering van politietaak, die waar mogelijk gede centraliseerd onder feitelijke leiding van plaatselijke en regionale polit-ie- heeft negen dagen geduurd. MET EEN ENKEL WOORD Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam als miss. pred. (docent aan de Theol. school te Djakarta) drs. L. Oranje te Baarn, die dit beroep heeft aangenomen. Bedankt voor Gerkesklooster-Stroo- bos W. J. de Ruiter te Harkema- GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Marum-Kornhorn drs. E. Teunis te Monster CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Sliedrecht (Middeldiep straat) M. Baan te Zeist en B. Bfj- leveld te Bussum. Nieuwe wending in conflict pastoor-bisschop (Van onze correspondent) Met geen woord repte pastoor Ed Miedema van „Het Eikske" in Schaesberg gisteren in zijn preek over de nieuwe ontwikkeling in het conflict tussen hem en de Roermond- se bisschop. De pastoor ging niet alleen aan die zorg voorbij, maar heeft zich bovendien nog andere zor gen op de hals gehaald. Die maakte hij in zijn preek wel bekend. Pastoor Miedema vertelde dat de parochieraad van de Michaelsparochie in de buurtschap „Het Eikske" in Saesberg besloten beeft behoeftige gezinnen in Europa te adopteren. Het eerst is een gezin van een man, vrouw en 2%-Jarig dochtertje in Andalusië aan de beurt. Pastoor Miedema het het niet bij praten alleen. HU versierde zijn kerk. gebouw met tientallen Spaanse af fiches over het land, de zonnige kus ten en de toeristische .stierengevech ten) attracties. Om aan zijn woor den nog wat meer kracht bij te zet ten liet pastoor Miedema na de li turgieviering Spaans® mu",ak uit de luidsprekers in de kerk schallen. Vervolg van pagina 1 Vliegveld van Klie Sanli weer in gebruik De door Noordvietnamese troepen omsingelde Amerikaanse basis Khe Sanh kon zaterdag weer van het voor haar bezetting uiterst belangrijke vliegveld gebruik maken. Dat was enige tijd tevoren zwaar beschadigd toen 'n Amerikaans transporttoestel, dat een grote hoeveelheid brandstof aanvoerde, tijdens de landing door Noordvietnamees vuur werd getroffen en explodeerde. Dahrbij kwamen twee leden van de bemanning om het le ven. Drie mannen worden nog ver mist. Met koortsachtige haast werd de rolbaan van het vliegveld hersteld, aangezien men elk ogenblik het grote offensief van de ongeveer 20.000 Noordvietnamezen op de door vijf duizend Amerikanen verdedigde ba- iis verwacht. De Verenigde Staten hebben het onderzoek via diplomatieke kana len naar de wil tot praten van de regering in Hanoi gestaakt toen twaalf dagen geleden het Vietcong- offensief werd ingezet. Dit is geble ken uit uitlatingen van minister van Buitenlandse Zaken Rusk zaterdag in Atlantic City. De minister die sprak op een bij eenkomst van leraren van middel bare scholen, zei dat de Verenigde Staten hadden getracht te weten te komen „wat de ware bedoeling van de Noordvietnamezen was" toen mi nister van Buitenlandse Zaken Trinh eind december zei dat staking van de Amerikaanse luchtaanvallen en beschietingen op Noord-Vietnam tot bespreking zou leiden. „Ons diploma tiek onderzoek is voortgezet tot pre cies het moment dat de communisten twaalf dagen geelden hun offensief inzetten. Ondanks dat offensief trek ken we geen van onze voorstellen in waarop Hanoi „nee" heeft ge zegd", aldus Rusk. Volgens het in Hongkong verschij nende pro-nationalistische blad „Tin Tin Jat Pao" heeft een vluchteling uit China medegedeeld, dat Chinese „Mig-straaljagers en troepen worden geconcentreerd in de buurt van de grens met Noord-Vietnam. Op het vliegveld van Nanning (ongeveer 150 kilometer van de grens) is het tal Migs kortgeleden verdubbeld. De stad is in staat van alarm gebracht Volgens de vluchteling zijn grote aan tallen gewonde Noordvietnamese sol daten te behandeling gebacht. BINNENLAND Ir, Vos in Raad van State Ir. H. Vos uit Wassenaar is bij K.B. met te. Hasjiesj cokkelaar In arrest Door de politie van Bergen op Zoom is zaterdagavond aangehouden een 20-jarige jongeman uit Enschede, die in het bezit bleek te zijn van een gro te hoeveelheid hasjiesj. Hij verklaar de, dat hfj de hasjiesj in Antwerpen voor een behoorlijk hoog bedrag had gekocht. Toen de jongeman door de politie aan de tand werd gevoeld, bleek dat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag met een groot aantal meisjes en jongens in de leeftijd van 15 tot 20 jaar. met toestemming van de huurder in een leegstaand huis in Bergen op Zoom een feest had ge organiseerdwaar hasjiesj is gerookt. De jongeman bleek meer malen in Antwerpen hasjiesj te hebben ge kocht en daarmee dergelijke feestjes te hebben georganiseerd. Hij is inge sloten. Pistolen smokkelen Aan de door laatpost „Bergh-autoweg" werd door de Koninklijke Marechaussee een 29- jarige Turk aangehouden, die in zijn auto vier Browning - pistolen van zwaar kaliber vervoerde. Een van de pistolen werd geladen met negen pa tronen onder handbereik van de be stuurder aangetroffen onder de vloer mat van de auto. De andere pistolen waren verstopt in de ligplaats, waar het reservewie] zich moest bevinden. De Turk, die enkele jaren in Neder land, o.a. In Breda en daarna in Duitsland had gewerkt, was werkloos. Hij had de wapens in Duitsland ge kocht en wilde proberen in Nederland hiervoor een koper te vinden. Hofarts overleden Zaterdag is in het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort overleden de arts J. H. W. Tervoert (46) uit Soestdijk. De heer Tervoert was de hofarts van de koninklijke familie. Sinds een jaar leed hij aan een ongeneeslijke ziekte. Koningin Juliana bracht enige tijd geleden de zieke arts een langdurig bezoek. Dr. Tervoert volgde vijftien jaar geleden dr. De Vos op, die zich uit zijn praktijk terugtrok. BUITENLAND Schoten in Berlijn Gisterochtend vroeg hebben twee onbekende Oost- Duitsers getracht naar West-Berlijn te vluchten doch zij werden door de Oostduitse grenswachten bemerkt en opgepakt, zo heeft de politie van West-Berlijn bekend gemaakt. Beide mannen werden gearresteed toen zij zich reeds dicht bij de muur bevon den. Tevens verklaarde de politie dat de Oostduitse grenswachten zaterdag avond een man in een Westduitse auto hebben gearresteerd toen deze via de autobahn Berlijn wilde binnen rijden. Tsjombe gezond Moisje Tsjom- be. ex-premier van Kongo, geniet een goede gezondheid, aldus heeft Moha- med ben Jahia, Algerijns minister van Voorlichting, zaterdag meege deeld. Er is nog niets besloten over zijn uitwijzing. Hij wordt in Algiers vastgehouden sinds juli verleden jaar toen zijn vliegtuig werd gekaapt. De minister zei, dat de ministeries van Defensie en Binnenlandse Zaken machtiging konden geven om Tsjom be te ontmoeten en te fotograferen. Uitnodiging afgeslagen De com munistische partijen van Rood-Chi- en Zweden hebben uitnodigingen af geslagen om op 26 februari te Boeda pest een communistisch wereldeon- I gres bij te wonen. Gisteren is echter Strössner herkozen Generaal Al fredo Strössner is gisteren voor een derde vijfjarige ambtstermijn geko zen als president van Paraguay, een verarmde Zuidamerikaanse staat met 2.5 miljoen inwoners. Zoals ver wacht wed verkreeg Strössners Co- loradopartij een meerderheid in de kamer van afgevaardigden en de pas gecreëerde senaat. Demonstratie van biggetjes Voorbijgangers lagen dubbel van de lach toen zij zo'n vijftig krijsende big getjes dwars door het verkeer z gen schieten. Zwetende ordebew kers holden achter de verschrikte dieren aan. die winkels in en uit ren den en onder cafétafeltjes en auto's een goed heenkomen zochten. Het ta fereel speelde zich zaterdag af op de elegante boulevard van Perugia midden-Italië. Boze varkensfokkers hadden de beestjes losgelaten om duidelijker te laten blijken dat zij meer hulp van de regering willen hebben. Demonstratie Ongeveer 5.000 studenten hébben vanochtend Djakarta gedemonstreerd tegen de corruptie onder de regeringsfunctio narissen. Er werden verscheidene mi nisters in beeltenis verbrand. De be toging veroorzaakte geen incidenten. Brand In Hongkong: 18 doden Vanochtend voor zonsopgang heeft in Hongkong een zware brand gewoed en aantal woningen boven een breifabriek. Achttien personen kwa- om het leven en acht werden ge wond. Heroïne-smokkelaars De douane op het vliegveld van Chicago heeft twee mannen en een vrouw gearres teerd, die trachtten tien kg heroïne die een waarde tussen de 22 en 37 miljoen gulden vertegenwoordigden, per vliegtuig de Verenigde Staten binnen te smokkelen. De drie gearres teerden, een man en een vrouw uit Barcelona en een man uit Marseille, verklaarden dat zij werkten voor internationale narcotica-bende. Helikopter verongelukt By de kust van zuid-Jutland is zaterdag reddlngshefschroefvliegtuig van de Deense luchtmacht verongelukt- De vijf bemanningsleden verloren het leven. Het vliegtuig nam deel aaj opsporing van twee vermiste jagers viel even ten zuiden van Esbjerg omlaag, waarbij het ontplofte. Bananenaanplant verwoest De bananenoogst op het eiland Samoa in de Stille Zuidzee is door een or kaan bijna geheel verwoest, zo is zon dag in Nieuw - Zeeland vernomen. Verscheidene gebouwen werden be schadigd en honderden hutten ver nield. Een man werd gewond. Twee jaar geleden had een storm eenzelfde klap aan de economie van het eiland toegebracht, waarvan het nog niet hersteld was. Juwelendiefstal Uit een afgeslo ten hotelkamer in München is in het weekeinde voor 400.000 mark aan ju welen gestolen. De daders wisten te ontkomen zonder te worden opge merkt. Onder de verdwenen sieraden bevond zich een smaragdring met een briljant, die alleen al een waarde van 160.000 mark vertegenwoordigde. ,eidóe cjenda Rest. Van der Heyden: Inschrijving deelname Leidato. 7-10 uur nam. Rest. De Doelen. Leidse Amateurfo- tografenvereniglng. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Modeshow Llbelle. deelname Leidato. 7-10 Rijksmuseum van Oudheden prof. dr W Glasbergen de dorpsheuvel Romeinse castella van Valkenburg (Z.-H.) Den Burcht (Jacobazaal) filmclub 16. Joh. gramma. 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19): Jaarver gadering V.O.L.A. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) N.C. Reis V. Dia-avond Kon. Huis en „Kent gi) Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen". Pianorecital. Gabrlël Tacchlno. 8 Chr. de Bourbonhof: Elektrnnicaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. (Doezastraat) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Evang. J. Zijlstra 8 uur nam. WOENSDAG GerzonModeshow tentestoffen Universiteitsbibliotheek (Rapenburg) Maatschappij Spr. dhr. B. va in Shakespeare's Langebrug 87 lestesleven. Spr. tver 8.15 uur nai Stadhuis (Trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 urn nam. DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal)Jaarver gadering N.C.V.B. afd. Zuid-West 8 uur Kamma o' zending en missie". 8 Volkshuis Ratel". Filmavond problemen bij „Oud-Leiden". Ook wanneer men de traditionele verantwoordelijkheden voor de politie van de ministers van Justitie en Bin nenlandse Zaken zou willen handha ven, zou er voor de politie reeds veel gewonnen zijn, indien het feitelijk ge zag en beheer over de Nederlandse politie zou worden opgedragen aan een staatssecretaris van politie. Een figuur, die namens de beide ministers optreedt en onder wie de betrokken departementsafdelingen tot samen werking zouden worden gebracht. „Het gezag van de politie, in ons land nimmer naar waarde geschat, is de laatste jaren in gevaarlijke mate gekwetst", aldus mr. Perrick. „Ten dele is dit het gevolg van de veran derde algemene gezagsopvattingen. ten dele ook een gevolg van de rege ling der politie-organisaties, die het de politie mogelij k maakt haar taak op aangepaste wijze te vervullen en het respect te verwerven, dat zü be hoeft". Het lijkt mr. Perrick gewenst om te komen tot een „raad voor de politie", als vaste adviescommissie voor de mi nister, die met het centraal beheer over de politie wordt belast. Deze raad. samengesteld uit representan ten van alle ambtelijke sectoren, die by het politiebeheer betrokken zijn, zou de betrokken minister op verzoek en uit eigen beweging moeten kunnen adviseren over alle vraagstukken die voor het beheer van de politie van belang zijn. Staking in Canada In brieken van General Motors of Cana da in zes steden zyn zaterdag dan 25.000 arbeiders, die op uurloon werken in staking gegaan. Er zijn geen aanwijzingen dat er spoedig weer overleg zal zijn tussen de vak- bond en de onderneming. Er schij- gulden gestolen. Toen de bewoonster ohet smokkelen van 24 goudpla- j nen verscheidene zaken opgelost te j thuis kwam constateerde zij een cha- ten ter waarde van 16,8 miljoen jen I moeten worden. De staking gaat niet os in alle kamers. Kasten waren over- Naimine medegedeeld, dat 60 andere partijen <46.667 dollar). De vrouw had het om hogere lonen, maar om praktische j hoop gehaald en de inhoud lag op de uitnodiging aanvaard hebben. goud onder haar minirok gesmokkeld, werkmaatregelen, de grond verspreid. Goud gesmokkeld Het parket in Tokio heeft zaterdag meegedeeld dat een 31-jarige Belgische vrouw in staat van beschuldiging is De Echo-I, reeds lange tijd de hel derste en gemakkelijkst waarneem bare Amerikaanse satelliet, is ster vende. Het ruimtestation Goddard in Greenbelt, Maryland, heeft bevestigd dat de ballonsaitelliet, die op 12 au gustus 1960 in een baan rond de aarde werd gebracht, ieder ogenblik in de atmosfeer kan terugvallen. Een woordvoerder van het ruimte centrum heeft verklaard, dat het Noordamerikaanse defensiecomman do verwacht dat de Echo-I op 31 maart zijn lange reis zal beëindigen. Het is echter even goed mogelijk, dat de val pas in april komt of ook in begin maart. Het ruimtevaartuig heeft het in ieder geval langer uitge houden dan aanvankelijk was voor speld: vóór de lancering had men het jaar gegeven. Geslaagde vermomming De 42- jarige politieman James McGrath uit Philadelphia. VS, heeft, vermomd als een kleine grijze dame, weer twee mannen gegrepen. Hij droeg grijze pruik, een bril, een gele i tel en een tas, toen twee ma „haar" aanhielden. Onmiddellijk greep hij ze vast en vroeg per radio om hulp. De 17-jarige Elliett Williams en de 20-jarige James Davis moeten terechtstaan wegens poging tot bero ving. Het was de vijfde arrestatie die McGrath in twee maanden op deze manier heeft verricht. i fa- Stadsgehoorzaal: Meesterserle K. en O. Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solist Yi- Kwel Sze. 8 uur Zulderkerk: Concert Collegium Mu- slcum. o-l.v. André Kaart. 8.15 uur na middag. ne P.C. enL. (Derde Blnnen- nestgracht)Contact-rullavond Phila- tellca 7.30 uur nam. VRIJDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde: T. A. Noordljk, A. J. F. C. Dufour over de Sprekers Driessen en Nepalexpedltie. Koningskerk Rullclub. 7.30—10 Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- (Kloksteeg 19): 9 uur nam. Toneelavond ilskip „Fryslèn". 8 uur nam. Universiteit: Opening tentoonstelling hilderijen. grafiek en beeldhouwwerk Hartmut Seeling. 7.30 uur nam. ZATERDAG Antonlus Clubhuis: Disco-Rama- show. 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterie Sa crum" speelt „Nltotchka". 8 uur nam VolkshulsKlaverjastournool- Werk gemeenschap „De Ratel". 8 uur Microtheater: Imperium i ak en de kinderen". 8 uu ZONDAG ^Rijnlands Lyceum (M. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr Diender. 10.30 uur BIOSCOPEN Camera „Liefdesspel in Finland", 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9,15 uur. Luxor „10.000 dollar", 14 Jaar, Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondao 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio „Es", 18 jr. Dagelijks 2, 9.15 i i 9.15 i Zondag 2.30, 4.45, 7 Rex „In de klauwen v i de r 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 i uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Lido „Grand Prix", 14 jr. Dage. lijks, ook zondag, 2.30 en 8 uur. Trianon „De kanonnen van Na- varone", 14 jr. Dagelijks 2 en 8 uur Zondag 2. 5 en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie V. d, Vlist (Botermarkt 3) Tentoonstelling grafiek Ad van Dijk en bronsplastieken Armand v. d. Helm Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uui voorm- 6 uur nam. (tot 1 maart). LakenhalTentoonstelling „Jongt Nederlandse Kunst". Werkd. 10 uui Zond. 14 uui 3 maart). Tentoonstelling „De 50 nam. (Tot Lakenhal: best verzorgde boeken 1966" Werkd. De Lakenhal: Dag 104 i het Jaar zond. Rijk: Oudheden i Ra- 10-4 t penburg 28): Werkd. 10 5 uur nam.: zorid 1-5 1 .egerm use um Pes uitzondering van zate (zondag 1-5 uur) Universiteit: Tentoonstelling schllde- - Nanni: vrijdag r 16 februari). voorm - 5 uur nam (t< Rijksmuseum voor Volh (Steenstraat 1): dag 10-5 i dags 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde positie Japanse volkskunst. 10 voorm.-5 uur nam (Zondags 1 tot 5 uur nam.) t.e.m 12 maart. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentooi ------ ïoTTu'ur nam.: zondags Rijksmuseum voor de geschledenli der natuurwetenschappen van Jits Bakker. Maandag i dag 10 uur voorm.-ö uur nam. boven dien dinsdagavond 8-10 uur (t/m. 21 febr.). Avond- en nachtdienst der apotheken, tel. 23553. De zaterdag-, zondag- en nacht dienst van apotheek R. van Brees Smallenburg te Leiderdorp wordt waai genomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend, WEEK EINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raad- plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. Minister Luns is gisteravond in Boedapest aangekomen voor een of ficieel bezoek van vier dagen. De minister en mevrouw Luns werden op het vliegveld verwel komd door zijn Hongaarse ambtge noot Peter. Vanmiddag is het officiële gedeel- van het bezoek aan Hongarije be gonnen met een ontmoeting met mi nister Peter. Later volgt een recep tie in de Nederlandse ambassade. Vanavond zal minister Peter zijn ambtgenoot een diner aanbieden. De bewindslieden zullen met el kaar spreken over allerlei interna tionale kwesties en over de betrek kingen tussen Hongarije en Neder land. Minister Luns zal ook worden ontvangen door de Hongaarse rege ringsleider Fock. Bij zijn aankomst in de Hongaarse hoofdstad verklaarde minister Luns van plan te zijn om samen met de Hongaarse leiders de mogelijkheden te onderzoeken om de betrekkingen tussen de Europese volken e n die tussen Nederland en Hongarije in het bijzonder, te verbeteren. Bij zijn vertrek gistermiddag van Schiphol zei minister Luns: „In de afgelopen anderhalf Jaar wordt Ne derland in Oost-Europa en met na me in Polen steeds meer gezien als een land. dat het meest geporteerd is voor ontspanning tussen Oost en West. Dat mag wel eens worden ge zegd, want tot nu toe is daarop in ons land nog weinig aandacht geval len." Hongarije is het zesde Oosteurope- se land, waaraan onze minister van Buitenlandse Zaken op uitnodiging van de betrokken regering een offi cieel bezoek brengt. Hij is nooit eer der in Hongarije geweest. Bulgarije blijft nu nog over. maar ook dat land heeft al belangstelling getoond voor een bezoek van onze minister. (Van donderdag 8 februari t/m woensdag 14 februari) MAANDAG 12 FEBRUARI Dillgentia, 20.15 uur: Alexander U- Voor halve ton gestolen Uit een woning aan de Vlaskamp in Den Haag zijn sieraden, kleding stukken en tafelzilver met een totale waarde van minstens vijftigduizend ken Koor o.l.v Het Don Kozak- DINSDAG 13 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 derlandse Comedie: „De trap". Seksen. WOENSDAG 14 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 neelgroep Theater: bliek". Dillgentia, 20.15 u to, piano. Joseph's Place 2 Comlque o.l.v. Wik ,Hoog geëerd pu« ir: Alexander Lot- Poppentheaters Guido de slak", DAGELIJKS Tlieater Pepijn WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Twente Eindhoven Zuld-Llmburg half Helsinki Stockholm Kopenhagen sg Is geh. bew. -2 -5 03 Locarno Wenen InnsbrucV Belgrado geh. bew. 3 0 half bew, 12 5 3 onbewolkt 19 13 0 onbewolkt 15 10 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2