„Half Nederland heeft mij huilen een beetj e zien DE GRAAFF NIET OPTIMISTISCH Cees van Oosterhout neemt twijfel weg Anton Huiskes in Davos Nilsson was ziek Emoties PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCII DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD (Door Fred Racké) DAVOS zondag Anton Huiskes in Davos: „Half Nederland heeft mij een beetje zien huilen, in die televisieuitzending. Dat was een ongelukkig moment. Mijn ploeg was ziek, ze hadden bijna allemaal de griep, ik had ook koorts flink hoog en toen vroeg men mij nog eens naar de prestaties van de Neder landers. Ik kon er bijna niks van zeggen. Hoe moet je een oordeel vellen je bent er toch niet bij geweest in die voorgaande periode? Maar het viel zo tegen, wat ik zag. Nou, en ik ben vrij snel onder de indruk van iets, dat heeft men in het verleden ook wel eens ge merkt. Toen sloeg het door naar de andere kant: boos, begrijp je, dan moet ik ook wel eens worden afgeremd. Enfin, het ging met de Zweedse ploeg redelijk goed, buiten ver wachting eigenlijk. Jonny Nilsson was ziek, hij had al een tempera- tuurverhoging. Dat terugtrekken op de tweede dag was géén truc. Waarom zou ik zoiets doen? Een Nederlandse èn een Russische dokter zeiden: hij kan niet rijden. Dat hij de vorige dag zo goed had ge reden, moet voor iemand, die een beetje verstand van sport heeft, wel begrijpelijk zijn. Iemand met een lichte koorts kan hard gaan, juist dóór die koorts. Het kan natuurlijk niet duren, dan stort je in. Jonny zei: Anton, het ging buiten verwachting toch nog goed. Ik zei: er zijn legio voorbeelden van sportmensen, die met koorts, met een verhoging in ieder geval, toch wat gepresteerd hebben. De con ditie is er toch? Je kon trouwens merken, dat die explosie zou gaan ophouden in de laatste ronden van de vijf kilometer. Jonny's tijd had nog beter kunnen zijn. Anton Huiskes Maar goed, dat speelde toen dus allemaal, bij dat tv-interview. En toen kon ik m'n emoties niet hele maal meer de baas. Weet je wat het ia met die Nederlanders? Ik kan het gewoon als vriend niet goed ver dragen als het zo slecht gaat. Dat pakt me vreselijk aan. Want ik kan heus niet zeggen, waar dat nou pre cies allemaal aan ligt natuurlijk: ik kreeg een telegram van m'n kan toor in Utrecht: „niet huilen, Anton, zet 'm op". Toen dacht ik: heeft het zó veel indruk gemaakt? Ik wil gerust toegeven dat ik die zondag ook mijn tranen even niet heb kun nen bedwingen. Dat heeft verder nau welijks iemand gezien, want dat ge beurde op het ijs. Dat was tijdens die tien kilometer van Kees. Je zag dat jong geweldig knokken en het ging gewoon niet harder. Hij was niet vooruit te branden, hy wist het, het viel hem allemaal zo tegen. En toch knokte hij, hy vocht voor alles wat'ie waard was, dat zag ik. Toen kreeg ik zo'n geweldig medelijden met hem. En ook weer: tranen. Gek hè, Juist om Kees. Een jongen, waar ik het toch wel moeilijk mee heb gehad, want Kees praat niet vaak vrijuit en dat eis ik juist als coach, toen ook al. Maar als'ie het dan tóch weer voor elkaar had gebracht, dan bleek, dat je observatie en je werk niet voor niets waren geweest. In stille momenten, als alles voorbij was, dan zei hij: „Bedankt, Anton". Niet voor dit-of-dat in het bijzonder, maar ik had er genoeg aan. Ik wist, dat het contact er toch was geweest. Belangrijkst Dat contact is het belangrijkste. Ik heb daar al zo vaak over gepraat Iedere rijder heeft weer wat anders nodig en daar moet je op letten. En ze moeten zoveel vertrouwen in Je hebben. Dat daar langs de kant staan bij de wedstrijden, moet veel méér inhoud hebben dan alleen maar de tijden aangeven en de schema's bijhouden. Dat kan iedereen. Maar je moet er staaiY als een vast punt. Zo'n rijder moet in zijn moeilijkste momenten kunnen denken: hij is er ook, hij is bij me. Dat zie ik als het meest belangrijke onderdeel van de coaching. Ik wil niet zeggen, dat nu helemaal weg is in de Ne derlandse ploeg. Maar ik weet,, dat Wim (De Graaff) het er moeilijk heeft. Hij doet wat hij kan. Maar Wim is een heel andere per soonlijkheid dan ik. Stugger, geslote- ner, veel minder gemakkelijk in de omgang dan, ik. Je moet ook iets durven wagen. Je moet ook keihard hout durven zijn. Gewoon omdat je de onzekerheden met jezelf moet uitvechten. Naar buiten en zo wil len sportmensen dat ook moet Je de „zekere", en onaantastbare zijn Later, jazeker later moet je ook je fouten durven toegeven. Maar dat ze zeggen: och, hij had best gelijk kunnen hebben. Paardemiddel Je moet af en toe je toevlucht nemen tot een paardemiddel. Dat zou ik nou doen met de Nederlandse ploeg. Ik zou ze hier in Davos de baan opsturen en zeggen: trainen, keihard trainen. Goed, er schijnt wat mis te zijn gegaan, maar nu vliegen we er tegenaan. Dus: rondjes en eens rondjes. Trainen dat de stuk ken er af vliegen, drie dagen lang Men kan natuurlijk wel vinden dat er geen goede communicatie is in de ploeg, maar ik zeg: die twee dingen zijn niet te scheiden, conditie èn communicatie. Want de openheid, het gesprek, het mentale opladen komt vanzelf als die conditie er is. Dat geeft vertrouwen. Ard Schenk kan nu wel zeggen, dat hij zo hard heeft getraind ik ben er niet bij ge weest, ik kan het niet beoordelen. Maar buitenlandse rijders zeggen, ook jongens uit mijn ploeg: hoe komt het dat die Schenk toch nog zo hard gaat als bijvoorbeeld op die tien ki lometer? Bij ons vergeleken traint hij zo weinig. Als ze dat zeggen dan moet je toch harder kunnen trainen? ging bovendien ndet gelijk op met zijn mentale gesteldheid. Maar dan moet zo'n jongen ook echt rust heb ben. Ik weet precies hoe dat gaat. Zo'n jongen loopt wat te wandelen, wat rond te struinen, maar hij ver zeilt toch op de baan. Fout. Rust hebben is helemaal weg zijn. Het gaat je als rijder vreselijk aan Je hart, als je niet rijdt en dan toch op zo'n baan bent als hier bij voorbeeld. Je ziet de anderen op dat olie-ijs met het grootste gemak rond jes van 34 draaien, het gaat van zelf. En dan wil je ook. Ik heb dat van de week met Jonny Nilsson precies hetzelfde gehad. Jonny zei: Anton, ik wil rust hebben, een dag of vier. Goed, zei ik, maar dan zul Je 't ook hebben. Nou heb ik het ge luk, dat ik nog zo wat officials heb meegekregen. Tegen één zei ik: ga r met Jonny op pad, waar dan ook heen, voor mijn part een dagje naar Zürich of skiën of wat dan ook, maar houdt hem uit de buurt van de baan. Kijk, ik had natuur lijk Jonny ook liever bij me gehad op het ijs, by de anderen. Maar als'ie nou weg wil, dan zal hy ook gaan. En Je hebt het gezien. Hy kwam vrydag weer voor het eerst op het ys. Man, hij beet er byna in. En meteen lekker trainen. Veel inzet en toch ontspannen. Te weinig Wat is er nu mis met die Neder landse ploeg? Ze vragen het me r steeds. En iedere keer weer zeg ik: ik kan het niet zeggen, want ik weet er te weinig van. Bo vendien: voor wie ben ik nou eigen- ïyk coach? Ik kan toch niet aan Verkerk gaan vertellen hoe hy Nils son moet kloppen? Maar als buiten staander vind ik: het seizoen duurt voor die jongens veel te lang. Waar moeten ze hun top nu in 's hemels- n leggen? Ze moeten zich al gedeeltelijk in vorm ryden voor de Nederlandse kampioenschappen. Mensen, die zyn al half december! Daarna nog eens een landenwed- stryd tegen de Noren. Ook fout. Was het nu nog maar vyf tegen vyf geweest, dan waren ze er beter uitgesprongen. Maar met tien tegen tien wéét je, dat je gaat verliezen. Moet je je voorstellen, wat een mo rele klap dat tóch geeft. Een jongen als Nottet, die voor eigen publiek een nieuw Nederlands record rydt, maar toch nergens is, omdat hy no ta bene in die recordrit nog ver liest ook. Dan Oslo, dan Grenoble, dan nog eens de wereldkampioen schappen en als 't wil nog record- wedstryden in Inzeil. Het zwaarte punt ligt aan het eind van het sei zoen en die jongens moeten in de cember al hard ryden om tenminste de plaats in de kernploeg waar te maken. Attent Als dat, door de omstandigheden, nu eenmaal zo is, moet je dubbel at tent zyn op de mentale gesteldheid van de jongens. Dan moet je als coach kunnen regeren. Ze opjagen als dat nodig is, maar óók heel hard de rem erop zetten. Dan moet je met die jongens eens flink uit kunnen gaan. Of ze even hun gang laten gaan. als dat verantwoord is. Gisteravond zei een jongen van de Zweedse ploeg: mag ik vanavond wat later thuis ko men? Ik zei: ik vind het eigenlyk he lemaal niet zo geslaagd, maar als je nu perse weg wilt gaan Kyk, die jongen weet waar hy aan toe is. Hy kwam later thuis nou ook weer niet zo héél laat hoor en ik vroeg gewoon: was 't leuk? Ik ga niet met een lang gezicht lopen tegen die jon gen omdat ik myn zin niet heb gekre gen. Hy heeft een eigen verantwoor- deiykheid en die durft hy te nemen. De volgende dag moet'le extra hard trainen en dat doet hy dan. En de sfeer is goed gebleven. Zoiets moet kunnen. En als ik beslist zeg: er niet uit, dan gaan ze niet. Anders Rust Nog zoiets Peter Nottet moest rust hebben. Hy moest inhouden, de grote vorm was er wat te vroeg, Je moet niet denken, dat ik door die Zweedse periode anders ben ge worden. Of dat ik nu nooit meer ru zie heb met iemand. Vorige week nog met de grote Sven Laftman zelf. Zon dagavond belt hy me in Oslo op. Hy zegt: ik heb hier een zeer goede dok ter by me en die vindt, dat Jonny Nilsson niet mee kan naar Davos, omdat hy ziek is. Ik zei: ik neem Jonny wel mee. hier ztfn twee dokto ren die vinden, dat het kan en boven dien wil ik hem geen week uit het oog verliezen met Grenoble zo vlak voor de deur. Laftman kwaad: Jonny gaat niet. Ik zei: Jonny gaat wel. En ik legde de hoorn erop. Tja, en dan maar hopen, dat het een goede be slissing is geweest. Als Jonny maar goed rijdt in Grenoble... Aan de ande re kant moet je ook niet denken, dat die Zweden er een levenskwestie van maken, van zo'n onenigheid. Die of ficials hebben gewoon allure genoeg om dat soort zaken tot ieders voldoe ning te regelen. Dat is wel iets an ders dan in Nederland Driebanden geen spel voor gemakzuchtige biljarters Soepeler Ja, Nederland In Zweden gaat het allemaal zoveel soepeler, vooral financieel. Maar toch het komt om dat ik met de top-Nederlanders in de ploeg vrienden geworden ben. Daar om raakt het me, wat ze presteren. Aan de andere kant: ik kan me hele maal inzetten voor de Zweden. Dat is myn vak. Ik wil een vaktrainer zyn. En dat kan in Zweden. Aan het eind van het seizoen gaan myn vrouw en ik de mogeiykheden voor een vas te verbintenis van vier jaar bekyken. En wat daarna kan gebeuren. Ik ben daar zoveel als rijksconsulent voor de sport zo wordt myn functie ge zien. Naar Nederland terug? Nee. Misschien wel in myn normale func tie by de katholieke jeugdraad. Maar niet als schaatscoach. Tenzy ja, tenzy het bestuur van de KNSB gron dig verandert. Met een te voornaam aantal van de nu zittende heren kan ik onmogeiyk samenwerken. De vete strekt zich zelfs tot in de particulie re sfeer uit. Daarom: niet terug". Rotterdam „Ik ben toch zo blij", zei Cees van Oosterhout stralend, toen hij in de finale van de strijd om de Nederlandse drie- bandenkroon tegenstander Tiest Brosens naar een grote nederlaag had gespeeld en het kampioenschap van de 37-jarige biljartfabri kant een feit was geworden. Voor deze kun dige en veelzijdige biljarter was er een eind gekomen aan de twijfel, die vooral vorig jaar was gerezen, toen hij in Goirle, waar Hennie de Ruyter oppermachtig was, in de onderste regionen belandde en alleen door geluk in zijn laatste partij aan degradatie ontsnapte. Popeyus Dat kampioenschap was een van j de somberste geweest in de hele jaar geleden voor de eerste maal biljartloopbaan van Van Ooster- kampioen in dit spel werd. hout, die op twintigjarige leeftijd j Hij werd wakker geschud in in de ereklasse was gekomen en ti- I Goirle en bereidde zich nu beter tels had veroverd in het bandstoten dan ooit tevoren voor op de titel- driemaal), het libre, het 47% en i strijd van Rotterdam. Het resultaat het 7%. In het begin van de jaren j was duidehjk merkbaar. Van Oos- zestig was Van Oosterhout, omdat terhout stapte zelfverzekerd hy te weinig tyd had zich aan de voorbereiding van de kader- toernooien te wyden, overgestapt naar het driebanden. Hem leek ook in dit speltype een grote toekomst weggelegd al was de concurrentie nog groter dan in de andere spel- soorten. Maar Van Oosterhout on derschatte het drieb»ndenspel, trainde te weinig en het was dan ook een meevallertje toen hy drie toernooi en toen hij zaterdag met een algemeen moyenne van 1.014 de titel veroverd had was het bewijs geleverd dat driebanden niet een spelletje is voor gemakzuchtige bil jarters. Dat is een veelvuldig ge uite mening van de niet-drieban- ders. Alleen door zich keihard voor te bereiden, door elke dag een paar uur in zyn eentje de stootbeelden uit te proberen was Van Oosterhout, Misschien enkele bronzen medailles STIEN KAISER RIJDT NIEUW WERELDRECORD Davos „Ze bevinden zich momenteel in de aanpas singsperiode", vertelde coach Wim de Graaff na de interna tionale wedstrijden in Davos, waar vele kanshebbers voor goud, zilver of brons de krach ten aftastten. De Graaff had niet bijzonder hoge verwach tingen voor Grenoble: „Mis schien enkele bronzen medail les", hoopte hij niet bijster op timistisch. Do prestatie» van de Nederlandse heren waren overigens niet opzien barend. Hoewel diverse rijders hun persoonlyke records scherper stelden, bleven de buitenlanders (vooral de Noren) niet achter en noteerden zelfs betere tyden. Zo won Per Willy Guttormsen zaterdag de 3.000 meter in de nieuwe baanrecordtyd van 4.23.9. Het wereldrecord van Ard Schenk op deze afstand (4.18.4) kwam niet in gevaar. Kees Verkerk had voor zyn rit tegen Fred Anton Maier wraak gezworen voor de nederlaag van Oslo. Ronde na ronde bleven de rijders in eikaars spoor. In de laatste vierhonderd meter versnelde Verkerk, Maier moest de Nederlander laten gaan en werd op de „streep" versla gen. Hoe zwaar de inspanning van de Puttershoeker was, bleek uit zyn uitloop: in de bocht gleed hy uitge put onderuit en verdween in de hoog opgeschepte sneeuw langs de baan. Sprint Vóór de drieduizend meter werd de sprint gereden. Maar liefst negen ry- ders bleven onder de veertig secon den. En dat ondanks de lichte sneeuwval. Ook nu weer won Erhard Keiler. Hy ia trouwens dit seizoen slechts éénmaal verslagen, door Jo- han Lind tydens de nleuwjaarswed- stryden in Oslo. zyn tyd, 39,4 sec., betekende uiteraard een nieuw baan record. De Noren Arne Herjuaune en Roar Groenvold stelden hun kandi datuur voor een medaille op de win terspelen. Met 39.6 waren zy sneller dan voor hen een Noor ooit was ge weest. Voor de stayers was het een gelegenheid by uitstek om hun per soonlijke records op de kortste af stand te verbeteren. Ook de Neder landers profiteerden hiervan. Frit* Bartling greep zyn laatste kans voor een plaats in de Olympische ploeg met beide handen aan. Met 40.6 sec. was hy de beste Nederlander in ge zelschap van Ard Schenk. Bartling kwam tot zyn prestaties na enkele valse starts, die niet bepaald bevor- deriyk waren voor zyn concentratie. Jan Bols trok zich goed aan de Rus Lepesjkin op en met zyn 41.3 was hy de beste stayer. Ook zondag bleven de wereldre cords by de heren onaangetast. Frad Anton Maier kwam er op de 5 km wel dichtby. Met 7.27.0 bleef hy slechts 0.8 sec. boven zyn eigen re cord. Verrassend was de derde plaats van de Zweed Oerjan Sandler. Hij kwam als vyfde ryder ter wereld on der de 7.30.0: 7.28.4. Kees Verkerk startte niet op deze afstand, evenals Jan Bols. Zy wilden zich sparen voor de tien km, die op dinsdag gereden wordt. Nottet en Jorritsma komen dan ook op de „marathon" uit. Jan Bols werd nog wel vierde op de 1500 m in 2.08.1. Er zyn nog tien dagen voor Grenoble. Het is niet veel. Dok ter De Waard, die de ploeg vergezelt, vatte de stemming in de ploeg als volgt samen: .,De high spirit is er nog niet". Wereldrecord Van de dames aanzienlyk prettiger berichten. Hoogtepunt was zaterdag de verbetering van het wereldrecord op de drieduizend meter van wereld kampioene Stien Kaiser, zy bleef met 4.54.6 bovendien als enige onder de vyf minuten. Ans Schut „stokte" juist op 5.00.3. Stien Kaiser versloeg in haar rit de Russische Anna Sa- blina, die in Grenoble op de 3.000 me ter uitkomt, met ruim een halve baanlengte. Ans Schut nam zondag revanche op de Delftse door de 1500 meter te winnen in 2.21.4. Bevryd van keelaandoeningen, die de Nederlandse dames overigens niet hadden verhinderd tot grootse pres taties in Helsinki te komen, maakte de oranjeploeg jacht op records. Als zy niet aan wereldrecords toekwa men. probeerden zy persoonlyke bes te tyden te verbeteren. En veelal slaagden zy daarin. De dames behoe ven zich bovendien niet meer aan te passen in Davos. Zy verbleven er dit seizoen al eerder voor een trainings kamp. Dokter De Waard had de rijd sters nog eens onderzocht. „Condi tioneel prima", zo oordeelde hy, „de keelklachten zyn zo goed als over. Hier en daar wat last van de benen, maar dat is logisch na zware wed- stryden. Ze gaan in optimale condi tie naar Grenoble". Op de sprint viel ook een wereldre cord. Niet door Nederlands toedoen. De Russische Tatjana Sidorova, die dit seizoen nog niet is verslagen op haar favoriete afstand en al eerder in Alma Ata een fabelachtige tyd produceerde (44.5) reikte nu tot 44.7 sec. En dat was 0.2 sec. sneller dan haar landgenote en oud-wereldkam pioene Inga Voronina. De tyd van Alma Ata kon niet erkend worden omdat Tatjana Sidorova haar pres tatie leverde in een wedstrijd, die te voren niet door de Russische Schaats bond by de ISU was aangevraagd. Ook de Amerikaanse Jeanne Ash- worth trof eens dit lot. In 1963 reed Zij 44.4 sec., een tyd die evenmin voor erkenning in aanmerking kwam. Uitslagen Heren: 500 meter: 1. Erhard Kei ler (W.-Dld.) 39.4; 2. Arne Herjuau- nen (Noorw.) en Roar Groenvold (Noorw.) beiden 39.6; 4. Anatoli Zeb- jotsjkin (Rusl.) 39.7; 5. Heikke Hed- lund (Zwe.) en Valerie Kaplan (Rusl.) beiden 398: 7. Hakon Holmgren (Zwe.), Johan Lind (Noorw.) en Bob Boucher (Can.) 39.9; 10. Magne Thomassen (Noorw.) 40.0; 15. Ard Schenk (Ned.) en Frits Bartling (Ned.) beiden 40.6; 22. Bols (Ned.) 41.3; 26. Verkerk (Ned.) 41.7; 31. Jorritsma en Nottet (Ned.) 41.9: 36. Eriks (Ned.) 42.4; 38. Te Winkel (Ned.) 42.9. 3000 meter: 1. Guttormsen (No.) 4.23.9 (nieuw baanrecord); 2/3 Ver kerk (Ned.) en Maier (No.) 4.24.2; 4. Fornaess (Noorw.) 4.24.7: 5. Tho massen (No.) 4.24.9; 6. Zimmermann (W./Dld) 4.25.9; 7. Kaplan (SU) 4.27.1; 8. Seljanin (SU) 4.27.4; 9. G. Traub (W.Dld.) 4.27.8; 10. Nottet (Ned.) 4.28.9; 20. Jorritsma (Ned.) 4.28.9. 1500 meter: 1. Claesson (Zwe.) 2.06.2; 2. Eriksen (No.) 2.06.3; 3. La vas (Zwe.) 2.07.7; 4. Bols (Ned.) 2.08,1; 5. Guttormsen (No.) 2.09.0. 5000 meter: 1. Maier (No.) 7.27.0; 2. Guttormsen (No.) 7.27.7; 3. Sand ler (Zwe.) 7.28.4; 4. Seljanin (SU) 7.31.6; 5. Zimmermann (WJDld.) 7.32.6; 6. Nottet (Ne.) 7.36.3; 7. Nils son (Zwe.) 7-37.8; 8- Claesson (Zwe.) 7.38.1; 9. G. Traub (W.-Dld.) 7.38.6; 10. Thomassen (No.) 7.39.0; 11. Eriks (Ned.) 7.43.2; 12. Jorritsma (Ned.) 7.47.2; 14. Schenk (Ned.) 7.53.4; 15. Te Winkel (Ned.) 7.53.9; Dames: 500 meter: 1. Tatjana Si dorova (Rusl.) 44.7 sec. (nieuw we reldrecord) 2. Irina Jegorova (Rusl.) 45.0; 3. Elly van der Brom (Ned.) 45.6; 4/5. Willie Burgmeyer (Ned.) en Stien Kaiser (Ned.) beiden 45.9; 6. Ans Schut (Ned.) 46.1; 7. Carry Geys- sen (Ned.) 46.2; 8. Wendy Thompson (Can.) 46.3; 9. Ilva Hedlund (Zwe.) 47.0: 10. Cathia Parsons (Can.) 47.2. 3000 meter: 1. Stien Kaiser (Ned.) 4.54.6 (nieuw wereldrecord); 2. Ans Schut (Ned.) 5.00.3; 3. Willie Burg meyer (Ned.) 5.06.9; 4 Christina .Karlsson (Zwe.) 5.11.6; 5. Carry Geyssen (Ned.) 5.13.2; 6. Anna Sa- blina (Rusl.) 6.17.5. 1500 meter: 1. Ans Schut (Ned.) 2.21.4; 2. Stien Kaiser (Ned.) 2.22.0; 3. Carry Geyssen (Ned.) 2.23.7; 4. Ellie van der Brom (Ned.) 2.24.2; 5. Willie Burgmeyer (Ned.) 2.24.6; 6- Irini Egorova (SU) 2.28.4; 8. Anna Sablina (SU.) 2.29.5; 9. Ilva Hedlund (Zwe.) 2.29.8, Popeyus^ In één adem met Van Oosterhout te dient Herman Popeyus genoemd tame worden, de eens onverslaanbaar ge-,j; achte driebandenmees'ter, die er de laatste jaren echter weinig meer aan tp pas kwam. Popeyus werd, doordat61"1*- Rinie van Bracht hem in de derdebez ronde een punt afsnoepte, tweedqng; achter Van Oosterhout maar zijUjgp algemeen gemiddelde van 1.019 waj een nieuw record. De grote verlie zer van dit toernooi was Hennie dePre Ruyter, die behalve zrfjn titel ookïtst zyn recordmoyenne (1.000) kwijt^d raakte en met het voor zijn doeni matige gemiddelde van O.8601 eers+ als vierde op de ranglijst pril kt- Spanning was er op de laatste dag. van dit toernooi, dat naast sterk driebanden spel ook duizenden gul- dens opbracht voor het inrichten van werkplaats in het sanatorium'® Davos (alleen aan series van 10 enm111 - kwam er al f 5.000 binnen) aan®ek de top maar weinig. Want Hennie"11^ de Ruyter noch Tiest Brosens wasöou' baat tegenstand van enige beta-*an' kenis te bieden aan Van Oosterhout.f1" 1 Uitslagen!® Van Bracht 60 70 4 °'s5,Lt 0.800^ 0.823*1 Tegel aar 56 70 6 Michielsen 42 51 7 Popeyus 60 51 6 U76|ed Brosens fin 64 5 0.9371 Doggen 51 64 7 0.796 Vl Van Oosterhout 60 53 5 1.132® De Ruyter 35 53 7 0.6605rJ Teegelaar 50 55 6 0.909 Doggen 60 55 4 1.090 Van Bracht) 60 55 11 1.090 Michielsen 36 55 5 0.654 De Ruyter 52 59 5 0.881 Popeyus 60 59 6 1.016. Van Oosterhout 60 56 5 1.07l|l Brosens 32 56 5 0.57lf EINDSTAND: Oosterhout 12 416 410 7 1.014 Popeyus Brosens De Ruyter Doggen Van Bracht Michielsen Teegelaar 11 412 404 12 1.019 9 391 427 11 0.915.4 7 381 443 7 0.860$ 6 387 396 12 0.977^ 5 314 436 11 0.720 4 315 471 8 0.668. 2 337 451 7 0.747 Cees van Oosterhout zal ons land, vertegenwoordigen by heit Europees kampioenschap driebanden, dat. 14 tot en met 17 maart in Madrid ctf Bilbao wordt gehouden. Piet Beelen snel in Domeincross Piet Beelen, de Nederlandse kam-| pioen op de tien kilometer, heeft 2 dag in Baarn de derde Domelncrosi gewonnen. De kleine Spartaan-atleet| legde de ruim 6000 meter ov geaccidenteerd parkoers af in 18 mi-| nuten en 40.2 seconden. Clubgenooi Wim van Gerven eindigde op acht| seconden als tweede. By de dames, die 2000 meter lie pen. ging de overwinning naar Janet| Vermeulen uit Helmond, die voor afstand 7 minuten en 46.2 seconden| nodig had. De uitslagen zyn: Heren: 1. Beelen (De Spartaan/^0' Lisse) 18.40.2; 2. V. Gerven <Deen. Spartaan) 18.48.-; 3. Steylen (KNAU/1 Zutphen) 18.58.7; 3. Nelis (AAC/Am-! A sterdam) 19.23.4; 5. Moser (GACtrs Hilversum) 19.24.3; 6. Smit (De*, Spartaan) 19.28.-. i e Dames: 1. Janet Vermeulen (HAC/ Helmond) 7.46.2; 2. Anneloes Bos-en man (Mumaga/Nymegen) 7.53.- 17d Reserves KNVB AMATEURS 1,UI Res. 2de klasse a en( Roodenburg 2—LFC 2 0—0, Lisse 3 VUC 2 32, RVC 2Laakkwartier. 3 2—0, UVS 2—Quick 2 3—0. L, Res. 2de klasse B f e DHZ 2—UVS 3 1—1, Hillegersberglgir 2—ON A 2 2—3, HBS 3—DCV 3 5—IX v Res. 3de klasse A 1 g Quick 3—RVC 3 3—1, Alphen *-*? 1 ADO 4 20, Lugdunum 2Laak-£® kwartier 3 1—3, Altior 2—Teylingefltre 2 13, SJC 2Roodenburg 3 20. ve Res. 3de klasse B BEC 2—DHL 2 0—2, Verburch 2— Stolwijk 2 1—1, Olympia 2—Woerden"?'11 2 4—2. ito Res. 3de klasse D HBS 4GDA 3 20, Laakkwar-® tier 4PDK 2 03, Scheveningen 2)at Vredenburgh 2 4—0, Celeritas 3—ihe VCS 3 11, Wassenaar 2HW 3b i 4—0. jut ZATERDAGVOETBAIlooi Res. 2de klasse A. e^j Zwaluwen 2Quick Boys 2 13.^e Res. 3de klasse b Excelsior M2HBSS 2 00. IJshockey De ploeg Amstel Tijgers heeft gisteravond in Antwerpen de y shockeywedstry d gen Olympia Antwerpen met verloren. Het was een ontmoel voor de Coupe der Lage Landen. ?tlng K

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 8