RUST IN DA VOS STRIJD NOG OPEN Terugblik op de Spelen (3) LUGDUNUM - LISSE Manchester United en Tottenham Hotspur nog niet afgekoeld Herstelt Roodenburg zich tegen CVV? Nationaal kampioenschap driebanden U.V.S. - OVERMAAS Sporttoto =2 ZATERDAG 3 FEBRUARI 1968 PAGINA 7 LEIDSCH DAGBLAD Van de te verdelen Olympische me- dailies is die van goud uiteraard het meest in trek. De hardrijder, i die het eerste goud won was de Amerikaan Jewtraw, die in Cha- monix de 500 meter aflegde in 44 seconden, een tijd, die thans door de Nederlandse junior Jan Augus- tinus royaal wordt overtroffen (41.5), Voor 1924 was het echter ook geen wereldrecordtijd, v. die bedroeg toen 43.4 en stond dert 1914 op naam van de on' getelijke Noor Oscar Mathisen, naar wie de Oscar-Mathisentrofee is genoemd, een „schaatsosear," die jaarlijks wordt uitgereikt aan de beste hardrijder van het jaar. Wereldrecords, die met Olympisch goud werden bekroond zijn zeld zaam. Eerst in 1956 gelukte het een sprinter, de Rus Avgeny Grishin, een gouden medaille te winnen en tevens een wereldre cord te verbeteren (40.2 sec.) De zelfde Grishin was de eerste man die op de 1500 meter het Olym pisch en het wereldrecord scher per stelde. Het gebeurde eens In 1956. tijdens de Spelen in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo. Hij deelde toen het record met zijn landgenoot Michailow (2.08.6). Indruk Het derde Olympische record, dat tevens als wereldrecord werd er kend, heeft wel de meeste indruk gemaakt, namelijk de prestatie van de Noor Knut Johannesen in het Amerikaanse Squaw Valley (1960). De Noor verbeterde op de tien kilometer het record, da toen op naam stond van zijn land genoot Hjalmar Andersen, met niet minder dan 46 seconden! In de geschiedenis van het hardrij den heeft eenmaal eerder een rij der het wereldrecord met een der gelijk verschil verbeterd, name lijk onze landgenoot Jaap Eden. Hü verrichtte zijn prestatie in Hamar in 1895, toen de eerste Olympische Spelen nog moesten worden gehouden. Terug naar de eerste Winterspelen in Chamonix, waar de Nederlan ders ontbraken. De Finnen, die dank zij Clas Thunberg en Julius Skutnabb de helft van de te ver delen medailles, waaronder drie gouden, opeisten, vielen sterk op. In St. Moritz (1928) toonden de Noorse hardrijders hun overwicht. Zij veroverden toen eveneens de helft van de uit te reiken ereprij zen. Hun superioriteit zou groter zijn geweest, wanneer niet de 10.000 meter wegens slecht ijs en regen was afgelast. Tijdens de Spelen in 1932, in Lake Placid (V.S.), wonnen de Amerikanen al le gouden medailles. Het aantal Europese deelnemers was wegens de crisisjaren uiterst gering. En kele kansrijke Noren maakten de overtocht maar ze grepen naast het goud. De Amerikanen zegevierden daar op alle afstanden op ongebruikelijke wijze - met gezamenlijke start van de deelnemers. In deze massaduels, waarin de Amerikanen en Canade zen volkomen thuis waren, ver bleekte onder andere de klasse van wereldkampioen Ivar Ballan- grud. Hij won alleen zilver op de 10.000 meter. Zijn landgenoot Bernt Evensen zorgde voor de twee Noor se ereprijs: zilver op de 500 meter. In 1936 in Garmisch-Partenkirchen namen de Noren geducht revan che. Zij eindigden op alle afstan den als eerste. Bijna won Jan Lan- gedjjk, die samen met Dolf van der Scheer de Nederlandse verte genwoordiging in Garmisch vorm de. een medaille. Op de 5000 me ter werd hij op het nippertje van de derde plaats verdrongen door de Fin Ojala. Langedijk, landbou wer in Oudkarspel, die jarenlang Nederlands meest representatieve rijder op de internationale toernooi en was, werd op de 10.000 meter zesde. Twaalf jaar later werd hü in het Olympisch Toernooi in St. Moritz weer zesde, vlak achter Kees Broekman, die toen debuteerde. Een dag tevoren waren de rollen omgedraaid: Langedijk vijfde en Broekman zesde. De overige Nederlanders bleven ver van de ereplaatsen verwijderd. Elf- stedenrijder Aad de Koning en An ton Huiskes reden zelf aanzienlijk slechter dan Dolf van der Scheer in 1936, die toen op de vier Olym pische afstanden (500, 1500, 5000 en 10.000 meter), vijftiende, negende, tiende en zestiende werd. LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Elly van ,Ik weet nog niet wat mijn beste afstand wordt Resultaten De lüst van Olympische met de klasseringen van Nederland se deelnemers, ziet er als volgt 1956: Cortina d'Ampezzo: Grishin (Rusl) 40.2 Gerard Maarse, 38. Kees Broek man, 43. Wim de Graaff. 1500 m: Grishin en Michailow (Rusl.) 2.08.6. 11. Maarse. De Graaff en Broekman, 49. Nico Olsthoorn. 5000 m: Shilkow (Rusl) 7.48.7. 4. De Graaff en Broekman (8.00.2) 18. Maarse, 24 Jeen van den Berg. 10.000 m: Ericson (Zweden) 16.35.9. 5. Broekman, 18./ De Graaff, 24. Egbert van 't Oever. 1960: Squaw Valley: Heren: 500 m: Grishin (Rusl) 40.2. 12. Henk van der Grift, 28. Wim de Graaff, 33. Jan Pesman. 1500 m: Grishin (Rusl) en Aas (Noorw) 2.10.4. 16. D r Gr.' ff. 5000 m: Kositsjkin (Rusl) 7.51.3, 3. (Van onze speciale verslaggever) DA VOS ..Daar komt m'n opvolgster", zegt wereldkampioene Stien Kaiser als Elly v. d. Brom op ons toeloopt in het restau rant van „Der Alte Post", het hotel in Davos waar onze dames schaatsploeg na de enorme successen in Helsinki is terugge keerd, om zich voor te bereiden op de Olympische Spelen in Grenoble. „Hier pas voelen we hoe moe we zijn van de spannin gen, de wedstrijden en het reizen", zucht de hardste rijdster van de wereld. „Alleen Elly staat al weer op het ijs te sprin gen". De 18-jarige gymnasiaste uit Amsterdam glimlacht: „Gek hè, die titelstrijd in Helsinki heeft me niets gedaan. Veel, veel minder dan die wedstrijden een week daarvoor hier in Davos. Toen was ik ziek van de zenuwen, in Helsinki wist ik dat ik een goede kans maakte op een medaille". „Voor Stien is het ongelofelijk zwaar geweest in Helsinki", zegt sprintster Elly van der Brom. als de wereldkampioene is weggeroepen. ..Die heeft in haar eentje een dub bele overwinning behaald, één op de Russinnen zij heeft 'm echt zit ten knijpen voor die Titova en één op haar onzekerheid. Zoals die wed strijden tevoren in Davos ons enorm zelfvertrouwen gaven, omdat ze haar op alle afstanden klopte, zo moet het haar onzeker hebben gemaakt. Stien is echter moreel niet kapot te krij gen, zij is ons voorbeeld, zij injecteert de hele ploeg. Mede door haar stond ik zaterdag geladen en geconcen treerd en vol zelfvertrouwen aan de start voor de eerste rit op de 500 me ter. Samen hadden we uitgerekend dat er een goede kans op metaal in zat. Ik had de op drie na snelste tijd van het seizoen in Davos gere den (45.9j. Twee Russinnen, die snel ler waren dan ik, Sidorova (45.0). en Egorova, kwamen niet in Helsin ki. Verder kon alleen dat Amerikaan se meisje Diana Holum me op papier kloppen, maar dat wilde ik niet ac cepteren, gewoon omdat ze twee jaar jonger is dan ik. Dat ik toch derde ben geworden, achter Titova en Ho lum was een tegenvaller. Ik had daar op die Pirkolan-baan sneller ge kund, mijn bochten waren niet scherp genoeg. Voor de rest is het een kwestie van gevoel, zo'n 500 me ter gaat zó snel, dat je geen tijd hebt om na te denken, laat staan te cor rigeren. Je moet zo'n sprint zuiver op routine en conditie rijden, tijd om aan je stijl, om aan goed glijden te denken, heb je niet door de spanning en het explosieve dat je op moet brengen. Routine en conditie krijg je pas na jaren. Routine Kijk maar naar Carry Geijssen, die schaatst al vijf jaar lang met Stien in internationale wedstrijden, maar begint nu pas door te breken. Let eens op Carry, de ma nier waarop ze twee weekeinden ge leden Stien klopte op de 1000 en 1500 meter hier in Davos zegt meer dan men vermoedt. De manier ook waarop ze in Helsinki terugkwam na die zwakkere wedstrijden door darmstoornissen - van zaterdag moet toch wel iets zeggen. Het is ongewoon dat ze een 1500 meter langzamer rijdt dan Ams Schut. Zondag zat ze maar 0,1 sec. op Zondag zat ze maar 0,1 sec. op de 1000 meter achter Stien (1.35.0), Dat Titova toen 1.34.5 heeft gere den, betwijfel ik. Als het zo is, klopt mijn tijd van 1.35.8 niet, want ik zat in de rit tegen haar maar enkele streken achter haar. Volgens mü heeft die Russin 1.35.5 gereden, waarmee ze niet eens in de prijzen was gevallen. Maar ja, als de elek trische tijdwaarneming uitvalt en je gaat pas protesteren als de handklok- ken teruggedrukt zijn, dan is er niets meer aan te doen. Maar wij blijven volhouden, dat ze die gou den medaille in de schoot geworpen kreeg. Carry nam op een prachtige ier revanche op de 3000 meter tegen Titova. Die Russin was nergens Conditie ,Ik heb nog geen conditie genoeg de drie kilometer te rijden. Tjon ge wat is dat een eind. Dan heb je al le tüd om na te denken, om op je glijden te letten. Het zal nog wel een paar jaartjes duren voor ik net als Ans zo'n afstand oervast rijdt. Die draaide in Helsinki rondjes van 41 zó regelmatig als een klok, met een slot- ronde van 39. Het typische is dat Ans geen 500 meter kan rijden, door ge brek aan conditie! Vraag het haar zelf maar. Ze is na 200 meter volko- leeg. Ze kan haar explosie niet uitsmeren over 500 meter. Ze is ty pisch een meisje met lange adem. Wat ik ben weet ik nog niet, ik moet nog groeien. Ze noemen me een sprintster, maar wie zegt. wat ik over ADVERTENTIE BEZOEKT ZONDAG A.S. de wedstrijd Aanvang 14.30 uur. Terrein Haarlemmervaart. Pesman (8.05.1) 19. Jeen van den Berg. 20 Kees Broekman. m: Jnhannesen (Noorw) 15.46.6 n, 16. Broekman, 22. Van cl.t>. rg. een paar jaar als ik m'n conditie en kracht blijf verbeteren als beste af stand heb? Je bent vlugger in staat, met minder voorbereiding, om een goede 500 te rijden dan een langere afstand. Dat is ook de reden dat de Japanse en Amerikaanse meisjes als klassemenitsrijdsbers niets presteren. Ze zijn van nature lekker snel, maar ze hebben niet de wil en de mogelijk heden om hun longen te prepareren voor een 3000. Daar heb je als meisje enkele jaren voor nodig. Daarom zie ik in Grenoble voor Stien. Ans en Carry ook lang niet zoveel concur rentie op de langere afstanden dan voor rnjj op de sprint. De Russen kun nen Stenina en Nefedova, die in Hel sinki tegenvielen wel thuislaten en ook die Kauniste en Sablina, die op de Russische kampioenschappen ach ter de ook naar Grenoble komende Lydia Skoblikova bleven, leveren geen gevaar op. De nieuwe namen van Rusland op de sprint Titova, Egorova en Sidorova zeggen veel Rap Hoe rap die Titova is. heb ik in Helsinki gezien. Als je dan hoort dat Tatiana Sidorova. die Titova 0.2 sec. vóór bleef op de 500 bü de Russische kampioenschappen, dan weet je ge noeg. Ook Irina Egorova schünt een pure sprintster te zün. Oleg Goncha- renko, de vroegere Russische kam pioen, tipte voor Grenoble ook junior kampioene Ludmilla Lasjoekowa (20) voor de sprmt en Elwira Misoerowa (20) voor de 3000. Maar die schünen nog niet goed genoeg te zün, ze staan tenminste niet in het Olympisch te Aan al die nieuwe namen is wel te zien, dat ze daar in Rusland hard be zig zün een nieuwe ploeg op te bou wen. Het zal volgend jaar wel niet weer gebeuren dat we drie Neder landse vlaggen aan de wk.-masten krügen. Op 22 februari hoop ik in Amster dam terug te zün. Dan moet ik weer hard aan het leren, ik moet in juni eindexamen gym-alfa doen. Door mün goede kerstrapport en mün sportieve reotor, mocht ik al die tüd met de kernploeg mee. Voor dat exa men ben ik niet bang, ik leer nogal makkelük. Als je dat kunt is de com binatie sport-studie prachtig. Na het gym ga ik dan ook verder studeren, Frans denk ik, dan heb ik meer mo- gelükheden om mün training bü te houden. Ik ga naar bed", breekt ze plotseling af. als coach Zwanenburg binnenkomt „Dat wordt T", zegt „Ome Piet" haar nastarend. „Talent, wilskracht enne dit". Hü tikt met de wüsvin- ger tegen zün slaap. Elly van der Brom tijdens de wereldkampioenschappen in Hel sinki. De „oorlog" tussen Tottenham Hot spur en Manchester United heeft het Engelse voetbal deze week op kook hitte gebracht en het is nog niet voorbü- De twee elftallen ontmoeten elkaar vandaag opnieuw in de com petitie op het terrein van Tottenham. Als die wedstrijd is afgelopen heb ben zü in acht dagen vüf uur tegen elkaar gespeeld. Eerst werd het verleden week za terdag 22 gelük in de derde ronde van de Engelse beker. De beslissings- wedstrüd van woensdag moest een half uur worden verlengd alvorens bekerhouder Tottenham met 10 wist te winnen. Tot nu toe zü'n twee spelers van het veld gestuurd en een tiental an deren berispt. De twee emotionele ontmoetingen zijn door 120.000 voet balliefhebbers bijgewoond. De Spurs zitten dus nog in de be ker. maar Manchester United is fa voriet om opnieuw kampioen te wor den. Het staat thans twee punten voor op Leeds met één wedstrüd min der gespeeld. De wedstrüd van vandaag is dus hoogst belangrük voor Bobby Charl ton. George Best sterren. Een nieu kent een ernstige pioensaspiraties e het Europees toernooi pioenen. De besturen, van beide clubs had den liever gezien, dat de wedstrijden niet zo kort na elkaar werden ge speeld. Als twee ploegen het met elkaar aan de stok hebben, is het niet goed als ze elkaar weer zo snel ontmoeten. Zü hebben meer tüd nodig om af te koelen. Bekervoetbal in Engeland heeft meer emotie in zich dan goed spel. De wedstrüd van woensdag leek in een vechtpartü te ontwaarden, tot scheidsrechter Jack Taylor de elftal len tot bezinning bracht door twee spelers van het veld te sturen. In de 56ste minuut bracht Joe Kinnear, de rechtsback van Spurs, Brian Kidd ongeoorloofd ten val. De 19-jarige Kidd nam wraak met een kaakslag. Beide spelers werden weggestuurd e nederlaag bete- lag voor de kam- deelneming aan landskam- en van dat moment af was het rus tiger. Maar de incidenten zün niet ver geten. De spelers van Manchester be weren dat hun doelman Alex Stepney door Mike England, spil van de Spurs, werd vastgehouden toen Jimmy Robertson in de 13de minuut van de verlenging het winnende doelpunt maakte. Managers Matt Busby van Man chester en Billy Nicholson van Tot tenham zullen heel wat met hun mannen moeten praten om vandaag incidenten te voorkomen. MOEIZAME ZEGE VAN ARGOS Argos (dames) heeft gisteravond in de militaire sportzaal een moeizame 3—2 zege behaald op het gerouti neerde ZVC. De setstanden waren 15—13, 10—15, 7—15, 15—12 en 15—6. Argos begon met afmakende smashes van Hanna Wang en Helleen Tjerk stra zó goed, dat de wedstrijd een snel verloop bleek te zullen krijgen. Helaas bleek dat goede begin bedrieg- hjk. Met uitzondering van Hanna Wang, die een voortreffelijke wed strijd speelde, lieten de Argos-speel- sters goede momenten volgen door blunders van formaat, waarvan do gasten, die al de nodige jaren mee lopen in de hoofdklasse, goed wisten te profiteren. De eerste set kon Ar gos met veel kunst- en vliegwerk nog juist binnenhalen, maar in de tweede en derde set kon zelfs de Argos-mo tor, Hanna Wang. de wagen niet meer op gang krijgen. Was het na deze eenvoudg verkregen 21 voor sprong van ZVC een tikkeltje non chalance of een gebrek aan conditie, die de gasten zo duidelijk deed terug vallen? Wü geloven het laatste. Bo vendien trok Argos in de vierde set wat feller van leer, hetgeen via 63. 9—4 en 11—10 resulteerde in setwinst (1512). In de laatste set nam Argos na een 20 achterstand, het heft ge heel in handen en won via 62. 124 met 15—6. VOETBAL PROGNOSES Voor Roodenburg hebben de voet balzaken sinds enige weken een wat minder plezierige keer genomen. Na drie nederlagen in successie zün de Noord-bewoners teruggevallen tot de middenmoot. Nu is het. in deze yhngs voortschrijdende competitie, waarin, uitzonderingen daar gelaten, van wei nig krachtsverschil sprake is, niet moeilük om met enkele overwinnin gen tot de kanshebbers te behoren. Roodenburg zit op het moment op de wip. die bij een zege in de las tige uitwedstrüd tegen CW, weer Leidse züde zal overhellen. Bü nieuwe nederlaag komen de blauwzwarten echter in het onderste gedeelte van de ranghjst terecht. Om het geschonden vertrouwen weer wat op te vijzelen zou een gelükspel op de .Oldegaarde' zeker stimulerend kunnen werken. Wat UVS morgen tegen Overmaas gaat presteren lükt op het eerste gezicht niet moeilük te voorspellen. Bü nader inzien ech ter blijken tussen de krachttoeren als tegen Gouda (03). CVV (81) en Papendrecht (50) merkwaardige depressies te liggen. Daar moet men rekening mee houden. UVS heeft bovendien naast Wim v. d. Kaay, nu ook Henk Rol op het ziekenlüstje staan, hetgeen weer een wüziging in de blauwwitte defensie tengevolge heeft gehad. Oud-ZLC- speler Ruud de Groot is uit het 3de team van de blauwwitten gehaald om de opengevallen plaats in te nemen. We verwachten evenwel niet, dat Overmaas zich zal aandienen als ad dertje onder het gras. In het minder prettige „hoekje" van de tweede klasse A ontmoeten Blauw Zwart en Alphen elkaar in .Wassenaar. Een kleine Alphense zege lükt tot de mo- gelükheden te behoren. Gunstig Van de Leidse ploegen, die nog in aanmerking komen voor een kam pioenschap, hangen de bordjes van Lugdunum op de gunstigste hoog te. De kikkers gaan het morgen op nemen tegen Lisse, dat we niet in staat zien ook maar iets te wijzigen in de overwinningsdrang van de groen witten. Mocht Bodegraven mor gen op slag weer in staat zün doel punten te maken, dan ligt er tegen Stolwijk wellicht, een kleine overwin ning in het verschiet. Het zou overigens voor de Rün- strekers een aangename afwisseling zün in de nu al 7 wedstrüden duren de neder lagenreeks. De Leidse ver tegenwoordigers in de vierde klasse A, ASC en Docos, zullen wel met enige zorg de reis naar hun tegen standers, resp. VVSB en BMT aan vangen. Zowel de Noordwükerhou- ters als de Hagenaars behoren tot de ernstige titelkandidaten, die zich wel geen poets zullen laten bakken. WarmundaAltaar en DOSRCon cordia H Ujken op een gelükspel Tennis: De Noordhollandse speelster Astrld Suurbeek, die bü de Australische kampioenschappen door drong tot de kwartfinales heeft gis teren de halve finales bereikt van de kampioenschappen van Nieuw-Zee- land. Op weg naar de laatste vier versloeg ze het Nieuw-Zeelandse meisje Vercoe met 68, 75, 62. Ada Bakker werd met 75, 64 uit geschakeld door de Australische Gail Sherriff. Judith Salome verloor met 62, 46, 60 v. Kerry Melville (Austr.). Rotterdam Twee verrassende uitslagen brachten gis teravond laat in het toernooi om de nationale driebandentitel alle prognoses aan het wankelen. In de allereerste plaats de nederlaag van Cees van Oosterhout in 76 beurten tegen Her man Popeyus, maar daarnaast de remise in 47 beurten tussen Tiest Brosens en Henny de Ruyter waren er oorzaak van dat er voor de laatste dag nog vier titelkandidaten zijn: Van Oos terhout met vier gewonnen partijen, Popeyus. Brosens en De Ruyter elk met drie overwinningen en een remise. Verrassend waren de resultaten zeker. Niemand gaf namelük meer een cent voor de kansen van de Ruyter. toen Brosens met onder an dere een serie van elf (in zijn ne gende beurt) de basis scheen te gaan leggen voor een verbetering van het legendarische record partij gemid delde van Arie Bos (1.851). Na der tien beurten immers stond de Bre- danaar op 34, waar tegenover De Ruyter „slechts" tien caramboles kon stellen. De Waalwijker gaf zich echter nog niet gewonen en toen Brosens terugviel, ging De Ruyter geducht in de aanval Met een top- serie van zeven maakte nu hü in ADVERTENTIE Zondag 2.30 uur de belangrijke wedstrijd tien beurten t wan tig caramboles en had na 32 beurten Brosens inge haald: 4445. Van dit moment af werd er met keiharde wapens ge streden Wie verloor mocht zich im mers als uitgeschakeld beschouwen, zelfs indien ook Van Oosterhout zou sneuvelen. Daarom was het tenslotte een complete sensatie toen Brosens. die tegen het eind steeds achter had gestaan, nog het eerst de zestig vol maakte en De Ruyter in de nastoot j De Ruyter een remise forceerde. Van Bracht I Teegelaar Weinig Popeyus Van Oosterhout Op de andere tafel was toen juist I Mlchlelsen Van Oosterhout aan het terugkomen Van Oosterhout tegen Popeyus. In het begin had de j Doggen biljartfabrikant weinig zorgen gehad Brosens (het was nog 1831 in zün voor- Michielsen deel na 31 beurten), maar toen be zweek hü voor het ca rotte van Po- ;r°PejTs peyus. Die gooide i bovendien in Van Oosterhout zijn 45ste beurt ee» ,e van elf s- ,i =ns ding overnam: 3834. Het begon er donker uit te zien voor Van Ooster hout, die vooral na de remise tussen Brosens en De Ruyter practisch ge sproken kampioen zou zyn bij winst- Daarom vocht hij nog weer en kwam in de 75ste beurt gelük op 54. Het was te laat. want Popeyus kreeg een goede aanvangsstoot en maakte in de volgende beurt pardoes met een serie van zes een eind aan de vroege kampioensillusies van Van Ooster hout. Deze kon zün positie aan de kop toch nog vrij stevig maken door in de nastoot een remise te forceren. De opgave om onder deze omstan digheden zes caramboles te produ ceren was echter te zwaar: na twee punten streek Van Oosterhout de vlag. Uitslagen 49 12 1.224 56 76 5 0.736 Van Oosterhout De stand na vijf ronden luidt: 1. Van Oosterhout 8 punten. 7 hjs., 0.983 alg. gem-; 2. Popeyus 712 0.9993; 3. Brosens 7—11—0.973; 4. De Doggen 412 11 1 Ruyter 7—7—0. gen uy 6 Michielsen 480.649 11 1 276 Teegelaar 2—7—0.708. 8. Van Bracht 7 1.276 1—5—0.623. uit te draaien. Voor Teijlingen zal de wedstrijd tegen BEC niet al te veel moeilükheden opleveren. Bos koop ontvangt streekgenoot W'dinx» veen, dat nog steeds een gerechtvaar digde hoop koestert op de leiders plaats. De Boskopers zullen wel niet in staat zün om de gasten van de overwin ning af te houden. Wellicht, dat Al- phia in de uitwedstrüd tegen PDK eindelük weer eens een puntje kan binnenhalen. De cüfers van Sporttoto 30 luiden» aantal deelnemers: 601.688, bruto inleg: 834.775.80 gulden, prijzenbedrag: 275.674 gulden ver meerderd met de derde prijzen van toto's van 27 en 29, totaal 363J78 gulden. De eerste prijs: 151.511 gulden, 9 winnaars, bruto 16.834 gulden. Tweede prüs: 82.642 gulden, 223 deelnemers, per kolom 370 gulden. Derde prüs: 129.018 gulden, 361 deelnemers, per kolom 356 gulden. Toelating O.S. Per post stemmen over Zuid-Afrika De Internationale Olympische Com. missie (IOC) heeft besloten dat er per post zal worden gestemd over de vraag of Zuid-Afrika al dan niet zal mogen deelnemen aan de Olym pische Spelen. De uitslag zal op 15 februari worden bekendgemaakt in Grenoble. Hoe komt mijn club uit? Roodenburg Keereweer. B. de Jonge, Pennenburg. Ooyendük. Roo denburg, De Klerk. J. v. Weerlee, Klinkhamer. Den Os, Heymans. e! de Jonge. UVS Sloos. Balkhoven, Koren, Lardé, De Groot, Kantebeen, Leget, Teske, Holl, Désar. Logeman. Lugdunum Peeters, Crama, Ba- velaar. Schouten. Oppelaar. Redel.De Roo, C. de Cler, Collé, H. de Cler, Vermond. ASC H. Holland. Key, Bekke ring. v. Aken, Zwanenburg. Logger, v. d. Spek. De Goey, Raaphorst, J. Holland, v. Gelder. Docos G. Dubbeldeman. v. Mar- wük, v. Züp, Franken. Vink, Mank, Polanen, v. d. Broek, Kamljier, Krom, Dubbeldeman. Warmunda v. Kampen, v. Put ten. v. Westerop, v. Rün. Vergeer, Grieken. J. Tysen, RitZen,

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7