EEG -crisis moet door de Zes worden opgelost CDU-streven moet doorg aan GISSEN Jean Rey waarschuwt tegen gevaar van afsplitsing VERS BROOD OM 8 UUR Mr. Aalberse (KVP) MET EEN ENKEL WOORD te HAAGSE A G E N D g LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 FEBRUARI If Er is weinig reden tot twijfel, dat de jongste geburtenissen in Azië de eensgezindheid van het Ame rikaanse volk in belangrijke mate ten goede zijn gekomen. In dagen van crisis scharen de Amerikanen zich eendrachtig om hun president, of deze nu toevallig Democraat is en Johnson heet of Republikein zou zün geweest en een andere naam zou hebben gedragen. Die stemming is eerst aangewakkerd door het kapen van de „Pueblo" door de Noordko- reanen men heeft al gesproken van een „Pearl Harbour in minia tuur" en in de laatste dagen door de verrassingsaanvallen van de Viet- cong in Zuld-Vietnam en de ernstige bedreiging van de basis Khe Sanh in het noordwesten. Om ons tot laatst genoemde gebeurtenissen te beper ken: als het de bedoeling van Hanoi is geweest het vertrouwen te schok ken van de Amerikaanse bevolking in haar vaak al te optimistische leidslieden, dan is dat een psycholo gische misrekening. Zeker, menige Amerikaan zal zich bedrogen voelen door verklaringen als van Johnson, dat de overwinning „just round the corner", net om de hoek voor het grypen lag, maar vervolgens rea geert de Amerikaan anders dan Ha noi denkt. Inplaats van zich geprik keld af te keren va nhen, die zich aan al te rooskleurige verwachtingen te buiten zijn gegaan, krijgt de zelf ook spoedig tot optimisme geneigde Ame rikaan juist dat tikje grimmigheid, dat de Noordvietnamese leiders ze ker niet zullen hebben verwacht. Psy chologisch zal de winst van Hanoi dan ook eerder onder de Zuidvietna- mese bevolking geboekt kunnen wor den. Dit blijkt uit de vraag, die Viet- cong-propagandisten in de moeilijk ste uren van de aanvallen op Saigon de bevolking van de hoofsdtad voor de voeten hebben geworpen: als de Amerikanen niet eens in staat zijn hun eigen ambassade afdoende te beschermen, hoe kun Je dan ver wachten, dat ze jullie zullen beveili gen? De massale aanvallen van de Vietcong-terroristen op zovele steden van belang zullen heel wat tweyfel in Zuidvietnamese harten hebben ge zaaid. Ook als de Amerikanen er in slagen de toestand weer volledig in de hand te krijgen, zal die vraag blijven naklinken. En daarmee zal Hanoi een belangrijk punt hebben ge scoord: komt het tot onderhandelin gen, dan zullen zij zich kunnen beroe pen op de onzekerheid, die hun acties onder de bevolking van Zuid-Vietnam teweeg hebben gebracht. Wat nu is de bedoeling van deze Vietcong-aanvallen geweest? Militair waren ze wel specta culair. maar hadden ze niets om het lijf. Blilvende winst is niet geboekt. StoS"....,iog: het verlies van zeer veel goeagetrainde durf-als, naar schat ting een tienduizend man, is een zware slag. Wat kunnen de commu nisten daar als winst tegenover stel len? Ging het erom de bevolking van Zuld-Vietnam te tonen, dat de Vietcong allerminst onmachtig is, maar wel degelijk in staat het de re- gering-Thioe en haar beschermers zeer moeilijk te maken? Of hebben de communisten „feiten voor de con- ferentietafel" willen verzamelen on der het motto: wij eisen opneming van het NLF (de politieke organisa tie van de Vietcong) in de regering, anders komt er een grootscheepse herhaling van de verrassingsaanval len. Er is nog een derde mogelijk heid. In het noordwesten van Zuid- Vietnam. even ten zuiden van de ge demilitariseerde zone, ligt de door vijfduizend Amerikaanse mariniers bemande basis Khe Sanh. Hier dreigt een nieuw Dien Bien Phoe te ont staan, de stelling waar de Fransen in 1954 definitief door de knieën gin gen. Khe Sanh is thans omringd door twintigduizend Noordvietnamezen, terwijl zich een gelyk aantal com munistische soldaten op verraderlijke wijze en met minachting van de in ternationale grenzen enige tientallen kilometers verder in Laos ophoudt. Tegenover die indrukwekkende con centratie van zeer zwaar bewapende Noordvietnamezen die ruimschoots over zware artillerie en raketten be schikken zijn de Amerikanen en Zuidvietnamezen bezig een leger macht van bijna zeventigduizend man samen te trekken. Voor de ma riniers in Khe Sanh zijn het ver schrikkelijke uren, omdat zy voortdu rend onder vuur van de Noordviet namese veldstukken liggen. De rege-. ring in Hanoi echter wil naar het schynt geen „eeuwigdurende strijd". Van haar plannen om de gevechten desnoods de komende twintig jaar vol te houden, heeft zy afgezien: zy wenst een beslissende slag in haar voordeel. Maar of Hanoi van Khe Sanh een „tweede Dien Bien Phoe" zal kunnen maken is twijfelachtig. Wel ligt de basis in een soort „ketel", die vanaf een deel van omringende heuveltoppen aanhoudend beschoten wordt, maar er zyn duidelyke ver schillen met de situatie van veertien jaar geleden. Zo hebben de Ameri kaanse luchtmacht en artillerie on danks de mist de vyand reeds gewel dige slagen toegebracht. En de enor me troepenmacht, die onderweg is om Khe Sanh te ontzetten, zal het de Vietcong en de Noordvietnamezen allerminst gemakkeiyk maken. Het is zelfs mogeiyk, dat dat Khe Sanh een Amerikaans lokaas is om de tegen stander een knock out toe te bren gen. Waren tegen deze achter grond de verrassingsaanvallen van de Vietcong bedoeld om de Ameri kanen van Khe Sanh weg te lokken of is de bedreiging van Khe Sanh juist omgekeerd bedoeld om de aan dacht van die verspreide aanvallen af te leiden? Het eerste ïykt waar- schyniyker dan het tweede, maar de feiten zullen het spoedig uitwijzen. Lid— B. P. zorgt voor deining in Statenvergadering (Van Haagse correspondent) Jean Rey, de voorzatter der Euro pese Commissie, vindt het Benelux- plan voor nauwe samenwerking met Engeland en de andere EEG-kandi- daten een uitstekend plan, doch mag volgens hem niet verge ten, dat de huidige EEG-crisis al leen door alle zes EEG-landen on derling kan worden opgelost. Rey bedoelde: niet zonder maar t e t Frankrijk. Aan een lunch in Brussel ver klaarde hy gisteren, dat de crisis als gevolg van het jongste Franse veto tegen onderhandelingen met Groot-Brittannië een „irriterende zaak" is. De zes moeten er volgens hem kennelyk nog aan wennen, dat. net als in een huwelyk, elk der partners het recht heeft er een af- wykende mening op na te houden. Rey betoogde met klem, dat de zes en dan ook alleen maar de z e s onderling een uitweg uit de huidige moeiiykheden kunnen vinden. Hy persooniyk niet pessimistisch Griep in West-Duitsland In de afgelopen weken zyn in West-Duits land 26 mensen aan griep of de ge volgen ervan bezweken. Alleen al in Noordrijn-Westfalen bedraagt het aantal doden 18. gestemd op dit punt: de Europese j vonden door Gemeenschap heeft al meer met crises te kampen gehad. De laatste keer, in 1965, was een oplossing ge- 'Van onze Haagse correspondent) Voortaan mag vers brood vanaf acht uur "s ochtends in de winkels worden verkocht en aan huis worden bezorgd. Tot nu toe mochten de be zorgers pas om half tien vers brood gaan verkopen. De winkels mochten om negen uur de vers-broodverkoop beginnen. Met deze beslissing van minister Roolvink (Sociale Zaken) wordt te gemoetgekomen aan het verlangen van de bakkerswereld, die zich be dreigd ziet door de supermarkets. Hoewel de vroege verkoop van vers brood een proef is voor een half jaar (tot en met 3 augustus) om op basis daarvan tot een definitieve regeling te komen, wordt aangenomen dat de proefperiode zolang wordt verlengd, dat de definitieve regeling erop zal aansluiten. (Van onze parlementaire redactie) Hoe groot de invloed van de radicalen in het nieuwe be stuur van de KVP ook moge worden voorzitter Aalberse vindt dat de samenwerkings- pogingen met ARP en CHU moeten doorgaan. „Na afloop van de negende verga dering van de zgn. „Groep van 18", de gespreksgroep die de basis wil leg gen voor een christen-democratische samenwerk'ng, gisteren in Den Haag, Juwelenroof Een Britse zaken man ontdekte gisteren by aankomst in zyn hotel in Zürich, dat twee van zyn koffers waren opengebroken en dat juwelen waren ontvreemd voor een waarde van 48.000 pond sterling. JL Hoe imposant het optreden van Vietcong en Noordvietnamezen in de afgelopen dagen was, er is reden om te twyfelen of de winst wel zo heel groot is geweest. Als de communisten in Zuid-Vletnam aan hang winnen, is dat niet door wat zy zelf doen maar door wat de regering in Saigon en haar aanhangers in het land nalaten. Wart; de positie van de Amerikanen en de overige bond genoten van de regering van Thioe en Ky verzwakt, is de corruptie. Geluk kig zyn er oprechte mannen in Zuid- Vietnam, die dit afzichtelyke ver- schynsel diep verfoeien en de stryd daartegen hebben aangebonden. Maar het is wel een diepdroevlg symptoom van hun onmacht om iets te bereiken, dat een man als generaal Ngoejen Doec-thang dezer dagen zyn functie van hoofd van het pacificatie-pro gram ten plattelande heeft neerge legd. Als er in Zuid-Vietnam iets no dig is, is het de reorganisatie en mo dernisering op agrarisch gebied. Er zyn ongetwyfeld niet-onbelangryke resultaten geboekt, maar de doornen der corrupt!'1 hebben veel „jong groen", dat op een nieuwe lente leek te wyzen, verstikt. Ontmoedigd legde generaal Thang zyn functie neer, om dat hy niet langer gelooft, dat zyn strijd vóór agrarische verbetering enerzyds en tégen corruptie ander- zyds nog veel zal uithalen. Een daar mee parallel lopend protest kwam uit Washington: senator Edward Kenne dy, de jongste broer van d de president (en niet te met zyn broer Robert Kennedy) ver klaarde als voorzitter van een juri dische subcommissie uit de Senaat, dat de regering in Saigon verpest is door corruptie. Regeringsbetrekkin gen worden verkocht, waarby de nieuwe functionarissen hun best doen het geïnvesteerde bedrag er dubbel en dwars uit te halen. De politie is om koopbaar. Ambtenaren en hun vrou wen hebben belang op de zwarte markt. Legervoertuigen worden ge bruikt voor persooniyk behoeften en allerlei voorraden verdwynen om op te duiken in bepaalde winkels,waar ze tegen topprijzen van de hand gaan. Edward Kennedy bleek van mening, dat er daarom geen reden is voor op timisme. Onze oogmerken zyn goed, maar de uitvoering ervan wordt be dorven door de corruptie van de Zuidvietnamese regeringsambtenaren, aldus de senator. Geen wonder, dat „Saigon" veel vertrouwen van de be volking heeft verloren. Zoals gezegd: militair kunnen de communisten on danks hun verrassingstactiek niet zo heel veel kwaad. En als zij psycho logisch winst incasseren, dan is dat niet in de eerste plaats door hun moed by overvallen, maar door de onbetrouwbaarheid van de officiële bewindvoerders. Het wordt de aller hoogste tyd. dat daaraan op energieke wyze een einde wordt maakt I zei mr. Aalberse: „Wie in het nieuwe KVP-bestuur komen, hebben gewoon glashard uit te voeren wat de par tijraad heeft aanvaard". Hy doelde daarby op de resolutie, waarin de partyraad van de KVP begin december in Arnhem heeft be sloten, dat de KVP een christeiyke party dient te blyven, die streeft naar samenwerking met ARP en CHU. „Het is nuttig", zo voegde hy eraan toe, „om dat nog eens heel duidelyk te stellen". Het gesprek tussen de delegaties is gisteren voor een belangrijk deel gewyd aan de moeiiykheden in de KVP. Dr. Veerman (ARP) heeft na mens dr. Berghuis, vooriztter van de ARP, ontkend dat de heer Berghuis het overleg van de 18 zinloos zou vin den als de radicalen in het partybe- stuur van de KVP niet voldoende aan hun trekken zouden komen. De ARP, zo verklaarde dr. Veerman, be schouwt de moeiiykheden in de KVP als interne aangelegenheden van die party. Dat wil niet zeggen, dat de zaak de ARP koud laat. De ARP voelt zich wel degelyk betrokken by de te vinden oplossing en de even tuele nasleep daarvan. Dr. Veerman liet weten „dat het niet wys zou rijn in de bemiddelingsprocedure tussen beide te komen". In de byeenkomst is verder de laat ste hand gelegd aan gezameniyke standpunten over het gezag van de overheid en over vredespolitiek en ontwikkelingshulp. Over deze punten en over de andere hoofdzaken waar over de 18 het eens zyn (inkomens en vermogensverdeling en het chris- telyke uitgangspunt), zal op 26 fe bruari voor het laatst worden verga derd. Kort daarna zullen de stukken aan de besturen van de betrokken partyen worden aangeboden. Zy zul len dan ook worden gepubliceerd. Twee onderwerpen, die nog in stu die zyn, zullen langer op zich laten wachten. Het zyn: de ondernemings structuur en de mogeiykheden om de kiezer duideiykheid te verschaffen vóór de verkiezingen. Voor het laat ste onderwerp moet overigens nog een commissie worden benoemd. akkoord met zowel intern als een extern politiek aspect: men werd het toen eens oltooiing van de gemeen- schappeiyke landbouwpolitiek (een specifiek Frans belang) en de me dewerking aan de Kennedy-ronde (een kwestie van externe EEG-poli- tiek). Volgens Rey zouden de zes ook nu weer op zo'n akkoord met interne en externe politieke aspecten moe ten uitkomen. Het zoeken naar oplossingen in een kader dat het raam van de zes te buiten gaat, zou volgens hem de interne spanningen in de gemeen schap alleen maar kunnen vergro ten. De heer W. T. v. d. Berg, staten lid voor de Boerenparty, heeft gis teren tydens de voortgezette behan deling van de provinciale begroting van Zuid-Holland, voor enige dei ning gezorgd. By de behandeling van enkele sub- j sldievoorstellen ten behoeve van landbouworganisaties stelde hy zon- I der meer, dat deze gelden „blyven hangen aan de kleverige vingers van de organisatie-mensen." Dat veroorzaakte tumult, temeer omdat de vergaderingen van de Staten in uiterste rust plegen te verlopen. „Bewyzen", zo klonk het vanuit een aantal andere fracties. De heer v. d. Berg deed daartoe later by de replieken nog een moeilyke poging door te zeggen dat de „organisatie mensen van subsidiegelden hun eigen erf laten opknappen." Gedeputeerde N. ter Brugge liet het er in zijn antwoord niet by zit ten tot genoegen van talryke sta tenleden. „Wanneer deze beschuldi ging buiten deze zaal zou zyn geuit, zou zy aanleiding kunnen zyn tot een aanklacht by de justitie," zo zei hy. ning tentoonstelling Jlts Rijiilanc an): Gemeente iristendom. Spr. dagen. Spr. dhr. Diendei Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. dhr. Meyer. 2 uur nam. MAANDAG Nieuw Minerva: Receptie firma Pel- tenburg 3-5 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 7.30 uur Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Jaar- Patiënt wist van komplot legen Kennedy BINNENLAND Afscheid voorzitter CBTB Ty dens een byeenkomst in de Stads- doelen in Delft, heeft de heer F. A. den Berg uit Bleskensgraaf gis teren afscheid genomen als voorzit- /an de Christelyke Boeren-en Tuinderbond Holland-Brabant. Daar mee heeft hy tevens zyn functie in het hoofdbestuur van de landeiyke CBTB neergelegd. De heer Van den Berg heeft zestien jaar deel uitge maakt van het bestuur van Holland- Brabant, waarvan de laatste zes Jaar als voorzitter. Hy is thans benoemd tot erevoorzitter. Mr. J. Evert*. Mr. J. Everts, verbonden aan het ministerie van Buitenlandse Zaken, die als speciale adviseur deel uitmaakt van de de legatie van Nederland naar de twee de wereldhandelsconferentie in Nieuw-Delhi. is gekozen tot voorzit ter van de financiële commissie. De taak van deze commissie ligt op het gebied van steun aan ontwikkelings landen. Voorzitter algemene rekenkamer Drs. H. Peschar is benoemd tot voorzitter van de Algemene Reken kamer. De benoeming is 1 februari ingegaan. De heer Peschar werd op 21 december 1967 benoemd tot lid van bovengenoemd hoog college van staat. Werkloosheidsbestrijding De re gering heeft de Tweede Kamer voor gesteld, de begroting van het Ryks- wegenfonds en van het ministerie van Verkeer en Waterstaat met resp. 1,6 miljoen en 13,2 miljoen gulden te verhogen om de uitvoering van werken in gebieden met grote werk loosheid mogeiyk te maken. Nieuw gebouw voor ministerie Ryksbouwmeester ir. J. J. M. Veg- ter heeft een gebouw ontworpen naast de Koninklyke Schouwburg aan het Korte Voorhout en langs de Prinsessegracht in de residentie. Het bouwwerk, dat naar raming f 60 mil joen zal kosten, wordt een kantoren- gebouw, waarin het ministerie van Financiën wordt ondergebracht, ter- wyi er dan nog ruimten over zyn voor al dan niet ttfdeiyke huisves ting van andere rijksdiensten. Duitse lottoformulieren Een 35- jarige kermisexploitant uit Helmond is in Amsterdam aangehouden we gens overtreding van de wet op de kansspelen. In zyn auto, die in de buurt van het Leidseplein foutief stond geparkeerd, ontdekte de politie een aantal pakken met voor distri butie bestemde formulieren van de Duitse Nord-Westlotto en ca 150 he le en tiende loten van de Belgische Kongoloterij. Voorts kwamen nog vyfhonderd ingevulde lottoformulie ren te voorschyn, die by hoofdste- deiyke sigarenwinkels en koffiehui zen waren opgehaald. De gehele par ty werd in beslaggenomen, evenals een ïyst met adressen van by de distributie en inzameling van de for mulieren betrokken winkeliers. Na dat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt werd de exploitant weer op vrije voeten gesteld. BUITENLAND Actie tegen Springer Onbeken den hebben gisteren de ruiten inge gooid van zeven bykantoren van de „Berliner Morgenpost", een krant de Westduitse persmagnaat Axel Springer. De politie meent hier met een vooropgezette actie te doen te hebben, omdat verscheidene ruiten op hetzelfde tydstip sneuvelden. Om de stenen waren briefjes gewikkeld met het opschrift „onteigen Sprin ger". Springer zou meer dan 80 pro cent van de Westduitse nationale pers en 70 procent van de Westduitse dag bladen beheren. hoeken het verkeer te hebben gade geslagen. De expert, majoor Frede rick Cook, ziet vooral gevaar in knel lende kledingstukken, zoals te strak- te korsetten e.d. De dames kunnen niet goed adem halen, krijgen het be nauwd en proberen al rydende de knelling wat te verminderen. Of zy worden cholerisch en zyn geneigd het edaal wat dieper in te trappen. In beide gevallen is de kans op on gelukken groot, zo meent de majoor. Ook heeft hy het niet begrepen op jurken met wyde mouwen, schoenen met hoge hakken en gladde hand schoenen. Huisvredebreuk Demonstrerende studenten zyn gisteren in Hamburg het Griekse consulaat binnengedron gen. Zes van hen werden gearres teerd. zy worden beschuldigd van huisvredebreuk. Vonnissen op Kreta Een krijgs raad te Canea op het Griekse eiland Kreta heeft gisteren elf personen veroordeeld tot onvoorwaardelyke ge vangenisstraffen, variërend van acht maanden tot tien jaar, omdat zy be trokken waren geweest by twee bom aanslagen. Zes verdachten kregen voorwaardeiyke straffen en zeven personen werden vrygesproken. Volgens de Madison Capital Times van donderdag heeft een jonge, aan een ziekenhuis in Mandanville, Loui siana, verbonden arts verklaard dat een patiënt vier dagen vóór de moord op president Kennedy had gezegd te weten dat er een komplot bestond om de president uit de weg te ruimen. Volgens dr. Wayne Owen was de pa tiënt, wiens naam niet bekend is, een van de drie slachtoffers van een ver keersongeluk, die door de politie naar het ziekenhuis werden gebracht. De man had ook gezegd dat Jack Ru- benstein deel uitmaakte van het komplot. Owen verklaarde dat de medische studenten aan wie de man dit had verteld, gelachen hadden om het ver haal. Toen de president werkelyk vermoord werd hadden zij een en ander verteld aan de politie in New Orleans. Toen kon de patiënt echter I wen achter het stuur dragen kleding- niet meer worden opgespoord. Op ge- stukken die verkeersongelukken in de heimv >nige wijze waren ook de aan- hand werken. Tot deze conclusie is r tekeningen over de man uit het een veilig-verkeersdeskundige in de j Jolmo Loengma in de Himalaja I archief van het ziekenhuis verdwe- Zuidengelse badplaats Bournemouth Op allerlei gebied worden onder- 1 gekomen, na veelvuldig op straat-1 zoekingen verricht in de streek, Vlaamse mars op Brussel - Op een studentenbyeenkomst te Leuven medegedeeld, dat op 25 februari mars op Brussel zal worden georga niseerd, als op 23 februari nog geen beslissingen zyn gevallen voor over plaatsing van Leuven-Frans. Voor dien zullen od 9 februari te Antwer pen en op 14 februari te Gent massa- byeenkomsten worden gehouden. Gevaarlijke kleding Vele vrou- ;-Stuit Universiteit: Centre cais. Lezing M. Marcel Martin Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Janvossensteeg 59; Politiek Trefpunt. Noord. Mammoetwet. 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- Stadsgehoorzaal (foyer)Bond van Plattelandsvrouwen. 10 uur voorm. WOENSDAG Stadsgehoorzaal. R.K. onderwijsdag, niging „Nieuw Leven". 7-9 Stadsgehoorzaal krant over de mocratle. 7.30 Burcht (Jacobazaal) "-"iiurvri „Huiskeuring Leden- De Natuurvriend" .Spr. erge beeld". 8 Stadhuis (trouwkamer) uur Sociale raadsvrouw. 4 Spreek- BIOSCOPEN Camera „Liefdesspel in Finland' 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uu Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstelllngen (11.30 uur) op vrijdag en zaterdag: „Orfeu Negro" „Up the down staircase" ze 11 n I 7 en 9.15 Studio „Le scandale". 18 J; Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Rex „Cairo, broeinest van spion nen", 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 ..The great diamond roi ffcl 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en^vTJ air. Zondag 2.3 Trianon „De kanonnen erone", 14 Jaar. Dagelijks 2 centr l'assenaar, Astra Vrijdag 8 irdag 7. 9.15 uur; „In de klatf^71 de mummnle", 14 Jaar. Zonditft o uur: „Dracula", 18 Jaar. Zo\ledei uur: „De Bungala boys", a Ldan, DONDERDAG Us g Universiteit Oec. Raad. Spr. drij het „Sociologische 'het vredesvraagstuk". dn. het Zulderkerk. L.U.-toneelakkoord eneia in Aulis van Euripides", ft vn ur nam. kdOO Schouwburg. Jazz-concert met I van Farmor/Jtyjfcfce wer Jublleumcoen gi Quartet, Antoniusclubhuis. Arb. muziekvereniging berge Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13. Evangelische Christ, gem. Ecclesia. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN na, I Galerie V. d. Vlist (Botermarkt^011 Tentoonstelling grafiek Ad bronsplastieken Armand v Geopend dinsdag 'an j-bu d. Kjgcb (tot 1 i (Kunstzaal Heuff)Te bur toonstelling aquarellen en tekenlij^rn Jlts Bakker. Maandag t/m zsL„_ 10 uur voorm.-5 uur nam. boiz«" dien dinsdagavond 8-10 uur (t/mondei febr.). jkte Lakenhal: Tentoonstelling „Deag ge best verzorgde boeken van het Ltuifl Werkd. 10 uur voorm. 4 r.' zond. 1-4 uur nam. (tot II bruari) De Lakenhal: Dag. 10—4 uur: s ndwe heel versli Ryksmuseum van Oudheden v penburg 28): Werkd. 10 uur vooms 0, o uur nam.; zond 1-6 uur nom r Legermuseum (Pesthulalaan) uitzondering van zaterdag van l0-4r (zondag 1-5 uur) (lanf rijen en gouaches Jaap Nanninga. J-~ vrijdag 9 (tot 16 febn Volkenk Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; dags 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor VolkenkundeP^81^ positie Japanse volkskunst. mwvc» opend maandag t/m vrijdag 9 ja de Rijksmuseum Ver< a.-B (Zondags 1 12 maart. .roor Volkenkuj Tentoonstelling Collectie Lechnerl Ryksmuseum „en toonstelling Japanse Kunst Werkd. 10 a.; zondags 1- Ryksmuseum R. v. Bf i geschiedt laa natuurwetenschappen: Dag. r. uur. zond 1-4 uur lc Avond- en nachtdienst der apotlif J* te Lelden mde Geopend voor spoedeisende gtirom len: Apotheek Herdingh Blande I Hogewoerd 171. tel. 205Wlen ApotLdw Zuld-We6t, Brahmslaan 20, tel. 21ugcj( De zaterdag-, zondag-, avond- nachtdienst van apothr-- Smallenburg Blanken. De dienst van Apotheek V< ten wordt op zondag 4 febru-.. •s morgens 8 uur tot 's avonds 22 f*" waargenomen door Apotheek Zu velf West. De Oeg6tgeestM Apotheek opend. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur ratl*« plege men de eigen hulsarts, daa tot zondagnacht 24 uur de dokt} telefoon 22222. I zu veie or de Een Chinese expeditie is bezig met de beklimming van een dei- hoogste bergtoppen der aarde, de Poppentheaters: Guldo 14.30 uur: „De Koningsdochter en' tovermannetje"; Frank Kooman, r waarin deze berg is gelegen en die "-?e Pantoffels van Koning l vermaard is door haar natuurlij ke rijkdommen en bovendien een unieke geografische ligging heeft. wneater repyn zu.au uui Deze foto werd genomen op bijna H?' ?behaivVmolnndag) zesduizend meter hoogte. l -Een tnsp! (Van donderdag 1 febr woensdag 7 febru ZATERDAG 3 FEBRUARI „Het laatste loverbos"; Jhst uur: Annerose Schmidt, plano. ndei Kurzaal, 20.16 uur: Het KesideiL^g Gebouw „Op gouden wieken", 1- uur: Toneel- en Cabaretverenli Op „Odla": „De vrouw van Hsueh 1 Micro-theater In de Steeg, 21.00 E Spiralisme Cabaret- „Salvo*", „PsstfS< inge Tlelies Nieuwe Komedie: moordenaar". Poppentheaters Guldo va uur: „Het yzeren hek en vis"; Frank Kooman, 14.3 Komedie: „Het lied „Het Ijzeren hek e Frank Kooma" ffels van Koninj MAANDAG 5 FEBRUARI Paviljoentheater, 20.15 uur: To éi- groep Studio: „Kooien". DINSDAG 6 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur.j| Spaanse Dansensemble „Susanaj kJ arelj ïel.| Tok Haydn Pianotrio. groep Studio: „Kooien' WOENSDAG 7 FEBRUARI Kon Schouwburg. 20.15 groep r het laatst gezien", Comique

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2