Thalassa ERICHTEN WSê, "akte'hèm^eetw«- Meer werk en ontspanning voor Amerika's jeugd Wat doe je met trek bij eest pilsje? Dan pakje zo'n lekker blikje vlees! SEnE£ i§ËË- LEIDSCH DAGBLAD ONS DAGELIJKS VERVOLG VERHAAL 99 99 Oorspronkelijke roman door Jan de Hartog 71 Tot mün verbazing telegrafeerde hy terug: Arriveer Le Havre tien uur vijftien, haal af. Ik scheen hem op het Juiste ogenblik gevangen te. zlgfc' °en Ult 6 renstap had moeite met ademen. Toen hy i glas wyn kreeg morste hy op zyn hemd en snauwde tegen Nicole, toen die het wilde afvegen met een zakdoek; de kastelein deed het met een handdoek. Nadat hy door Pjotr legde hy zyn hand op Draads arm en zei: „Goeie ouwe Draad! Man, ik ben bhj dat wy er levend door heen gekomen zyn". Hy zuchtte, de gelukkige zucht van een zieke, en toen keek hy my aan met een glim lach en zei: „All right, schipper, vertel op over je boot". Ik vertelde, maar ik was er niet met myn gedachten by. Ik zat te kyken naar zyn biye gezicht, zyn gebroken jeugd. Als er ooit een moe derloos kind geweest was, ver van huis dan was hy het. Teneinde een bemanning by elkaar te krygen plaatsten wy een kleine advertentie in een Hollands week blad: Sleepbootmaatschappy zoekt ervaren officieren en volledige be manning met oorlogservaring voor bergingsdienst, één seizoen. wy hadden besloten die advertentie te plaatsen omdat het goedkoper was dan naar Holland te reizen en zelf te zoeken. Wy hoopten dat wy een paar antwoorden zouden krygen PANDA EN DE POLYDINGVS. 33—96. Pletro Explori staarde verblekend naar het gelaat van ie Polydlngus, dat zo plotseling zichtbaar was geworden. Daarop iraatae hi) zich haastig om en maakte aanstalten om weg te dra- Hij werd echter geremd door Panda, die hem aan een mouw vast zat is de Polydingus maar!" zei hij. „Weet u loei? Dat arme dat zo hang is!" „B-bang..Hah!" sprak de ontdekkingsreiziger, zich snel herstel lend. „Z-zo! Is hij hang? Hij moest zich schamen. Laat hij een voorbeeld aan mij nemen! Zodra ik hem zag, dacht ik: eens kij ken of hij goed hard kan lopen! Daarom draaide ik me om." Hij greep een snuifdoos uit zijn zak en nam zelfverzekerd een snuifje uit de inhoud. Nu moet men van zo'n plukje tabak in de neus soms niezen en dat gebeurde nu dan ook. Zeer tot schrik van Panda. „Als er wordt geniest, komt dat gelach..." mompelde deze be zorgd. „En door dat lachen ontstaan er scheuren..O, wee!" later. Ik ging hem afhalen aan het station met Draad. Draad wist zich (prachtig te beheersen toen hy hem op een hoekplaats in een derdeklas- coupé zag zitten, grynzend achter raampje. Hy praatte uit de goe- en. Nicole „Wel, wel, het ermee, derenwagen moest 1 qtrgcïe daarvoor. Hf) el," en: „Hoe ga£ be- )f hy hem op de knie wil- ;tuurman was bly hem te kon het toch niet laten ;iftig te zyn. Hy brouwde: „Je ziet ryk en gezond uit. Hoe gaat het net je miljonairsdochter?" Draad ïield zich goed, maar ik zag hem )lozen. Nicole, Jacques en Pjotr kwa- en op een drafje het perron af met le rolstoel op zyn piepende wieltjes; le twee jongens tilden de stuurman lit de coupé en zetten hem in de itoel. Er stond nog steeds een itorm; toen wy het station uitkwa- i, wikkelde Nicole hem in zyn en zyn bouffante, en hy werd naar het Café De la Marine gere- len als een zak aardappelen. Toen Ik hem zo zag, stelde ik my voor hoe hy eraan toe zou zyn op de t Pjotr en aldoor Hollands praatten, merprogramma reeds voorziet. ADVERTENTIE net zyn levende oog te knipperen RECHTER TIE EN DE VOSSEMOORDEN „Nee, Edelachtbare," zegt de oude klerk, „ik herinner onopgeloste moordzaak van achttien jaar geleden, en toch jaar me nog helder voor de geest. Het was een slechte ons d-istrict, het jaar dat de Negende Prins in opstand- jen zijn vader, de Keizer. De Negende Prins bewoonde ditzelfde paleis, zoals U weet. Nu is er het gerechtsgebouw onder gebracht en de residentie van de magistraat Lo..Dat hele jaar zijn er processen gevoerd tegen de handlangers van de Negende Prins, onder leiding van de Keizerlijke Grootinquisiteur. Misschien herin nert U zich dat ook de beroemde generaal Mo te-ling werd ver oordeeld. Na zijn grote veldslagen had hij zich voor zijn levens avond in ons district teruggetrokken..Maar een onopgeloste moordzaak, nee". Rechter Tie bedenkt dat de zaak waar Soeng belangstelling voor had, best verband kan houden met de misluk te samenzwering van de Negende Prins en hij vraagt de klerk om hem alle betreffende dossiers te brengen. De Rechter gaat zitten, terwijl de klerk de documenten met behulp van een bamboe ladder naar beneden haalt. „Ik hoorde dat Soeng hier vaak werkte," zegt Rechter Tie langs zijn neus weg. U weet wel, die vermoorde student." „Ja, hij schreef een verhandeling over de boerenopstand van 200 jaar geleden," antwoordt de klerk. „Waarom zou h{j toch vermoord zijn? Het leek zo'n studieuze jongeman..." De klerk brengt het ene na het andere dossier naar de tafel van Rechter Tie. Er wacht de Rechter een enorm corvee. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 1041. Op zijn bekende korte manier legde Tutu aan Bramme- tje uit, wat er allemaal was gebeurd voordat de Dienaar Dzjinn -as verdwenen. Strenger en strenger werden de gelaatstrekken van de zeeman Bram. „Het is me volkomen duidelijk.néé, blijf staan", riep hij de werfbaas toe, die er stilletjes met de tekenaar vandoor wilde gaan. „Jullie hebben die Dienaar willen overnemen.jullie hébben be drog gepleegd.hier zal werk van gemaakt worden". Hij sprong op de kade en greep de werfbaas bij de jas. „Je dacht toch niet, dat je er zo gemakkelijk zou afkomen, wel?" De ander had nu moeten beven op de benen. Maar inplaats daar van zei hij brutaal: ,JIiet jij gaat de politie waarschuwen, maar ik. Tenminste..als je me dit schip niet zou betalen, dat tenslotte op mijn werf is gebouwd, ook al heeft die Dzjinn dat gedaan!" C.ﻄ

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13