Leidse jazz-societeit, FB14 probeert opnieuw uit de zorg te komen Dolle boel bij Courrèges Baldadige jeugd aan het werk Tweelingen in dienst van de wetenschap Ds. M. Cohen neemt afscheid van Baptistengemeente Miljoenenopdrachten voor LB.B.-Leiden 0P1UINIMS DIESBERGEN KUNSTENAAR N.V. Er op uit-pakket ook bij Leidse V.V.V. Quick Up...'t is goed. Ko drinkt 't. f" 0, MAANDAG 29 JANUARI 1968 Dg één kans d vi De Leidse Jazzsociëteit FB 14 is nog niet te gronde gegaan. UJ Tijdens de zaterdagavond als j|-laatste avond aangekondigde ix", I bijeenkomst in de hockey- kantine van sportpark Room- uu' burg, heeft het bestuur van de in (geld)zorgen geraakte jazz- 7 j club besloten om het nog één- maal te proberen en voor 17 februari een nieuwe avond te beleggen. ond' "W^ willen alle Leidse jazzliefheb- ag Iters nog één kans geven, om te uurjbewijzen dat FB 14 kan blijven voort bestaan", verduidelijkte voorzitter 14 jEric Faber het standpunt van het on ^bestuur van de Leidse jazzsociëteit. Nav,».wy hebben zoveel positieve reacties Zoigekregen, dat wij het aandurven om er nog niet mee op te houden. Onze (vrijblijvende) „collectebus" de entree was gratis is bijzonder goed bedacht (ongeveer tweehonderd gulden) en ofschoon dat bij lange na nog niet het benodigde bedrag van f 500 is, is 't „voor ons toch 'n stimulans om door te gaan. Temeer, daar er ook door enkele enthousiaste leden een werkgroep is geformeerd om alle mogelijkheden om uit de impasse te komen, te onderzoeken". In de gezellige kantine van het sportpark Roomburg is zaterdaga vond wel gebleken dat FB 14 zeer zeker bestaansrecht heeft. Ruim tachtig belangstellenden voor jazz hadden gehoor gegeven aan de „noodkreet" van het in financiële zorgen geraakte bestuur om te trach ten de vereniging er weer bovenop te helpen. Die vele jazzliefhebbers zullen er geen spijt van hebben ge- Leids duo aangehouden b/U^ <R< De politie heeft zaterdagmiddag Mjtwee 16-jarige Leidse jongelui aan- u.gehouden, die eerder op de middag een ruit van een warenhuis aan de hildiHaarlemmerstraat hadden vernield, Gi ui Er zijn in het afgelopen weekeinde uarltrouwens nog meer ruiten in Leiden Zo heeft zaterdagavond tot nog toe onbekend gebleven e. „bromfietser met een volle bierfles een 'uifuit ingegooid van een pand aan de tot Papengracht. Gistermiddag moest een ruit van de Coöp. aan de Sta- undi^onsweg het ontgelden. Ook in diit nar OP DIEVENPAD n'H In het afgelopen weekeinde is ïemi ingebroken in de huisbar van het ^orn studentengebouw aan de Witte Sin- ivotgei Leiden. Ontvreemd werden vier flessen wijn, twaalf pakjes si- ekÉ>. garetten en een bedrag van f125.—. Voorts is dit weekeinde in de tt etalagekas1 van een radiowinkel aan de Haarlemmerstraat opengebroken, ei Uit de etalage werden twee elek trische boortollen met hulpstukken vijf elektrische scheerapparaten met een totale waarde van f700. Ape weggenomen. wei Tenslotte is bij de Leidse politie aangifte gedaan van diefstal van een doos worst en een pakje sigaretten uit een in de v. d. Werfstraat ge parkeerd staande vrachtwagen, aad Johnson vraagt verhoging van E belastingen President Johnson zou vandaag b\j j\ het Congres een begroting van onge- Li veer 186 miljard dollar indienen, ver gezeld van een dringend verzoek om de inkomstenbelasting met tien pro- cent te verhogen. Het leeuwendeel van de begroting wordt opgeslokt door defensie. Jn Vermoedelijk zal minder worden uit getrokken voor het programma „Great Society" (het sociale program ma van Johnson onder de titel „Grootse samenleving"). De inkom sten zijn naar schatting 178 miljard dollar, met inbegrip van ongeveer 12 miljard dollar inkomstenbelasting verhoging. Het tekort bedraagt acht miljard dollar. De belastingverhoging werd vorig jaar al door de president voorgesteld, het congres heeft er nog niet aan ge wild. De kwestie kan veel gewicht in de schaal leggen bij de komende ver kiezingscampagne. Blijft de belas tingverhoging uit dan zal het tekort 20 miljard meer bedragen, waardoor het land voor een inflatie kan komen te staan die de dollar en de Ameri kaanse economie in gevaar brengt, aldus waarschuwt Johnson. De regering heeft al laten weten, Jj dat de uitgaven voor de defensie vo rig jaar 3 miljard dollar meer heb ben bedragen dan de geraamde 76,5 miljard. De oorlog in Vietnam kost te ongeveer 25 miljard dollar. Alphens meisje ernstig gewond op de Rijndijk ij Een 16-jarig meisje ut Alphen 2 aan den Rijn, heeft gisteravond om- 0 streeks 7 uur ernstg hersenletsel op- t' gelopen bjj een aanrijding op het 0 fietspad langs de Rijndijk in Hazers- 0' woude. Het meisje, bestuurster van q een bromfiets, kwam in botsing met 0 een 29-jarige bromfietsbestuurder uit ij Hazerswoude en een 17-jarig meisje 0 uit Alphen, eveneens rijdende met 0 een bromfiets. Het ongeluk gebeurde 6 ter hoogte van de lunchroom van de 0 heer Stigter. geval betrof het baldadig jongens werk. Baldadige jeugd heeft in het af gelopen weekeinde ook huls gehou den in de kantine van de korfbal vereniging „VIcus Oriëntis" in de Leidse Hout. Het interieur werd met frisdranken besprenkeld en de ka chel werd met cola gevuld Engelse politie houdt moordenaar van meisje aan De Engelse poDtie heeft gisteren na een felle jacht de vermoedelijke moordenaar gearresteerd van een zestienjarig meisje uit Droxford, Ca rol Mavis Heath, een schuwe blondi ne, die zaterdag haar hond uitliet, toen werd aangereden, bewusteloos werd achtergelaten in een heg, door de chauffeur van een bestelwagen zo genaamd naar een ziekenhuis ge bracht, maar onderweg verkracht en gewurgd. Een passerende dame zag het meis je na de aanrijding liggen en waar schuwde de chauffeur van een groe ne vrachtauto. Deze bleek bereid het slachtoffer mee te nemen en volgde de dame in haar auto naar een zie kenhuis in de nabijheid. Maar onder weg sloeg de man een zijweg in en verdween. Anderhalf uur later werd het geschonden lichaam van het meisje gevonden. Meer dan zestig re chercheurs begonnen ogenblikkelijk met de jacht op de moordenaar, die zich als barmhartige Samaritaan had voorgedaan. Op 320 km van de plaats van de moord arresteerde de politie een man, die vandaag voorgeleid zou worden op beschuldiging van moord. Ook de bestelwagen is gevonden. kregen, dat zij waren gekomen, want de invallers voor het trio Theo Loe- vendie gezien de situatie kon slechts een stereo-plaat („Stairs") het oorspronkelijk aangekondig de trio ten gehore worden gebracht het hernieuwde trio Kees Nix, kwam af en toe bijzonder goed voor de dag. Pianist Kees Nix, bassist Rob de Tombe en drummer Henk der Berg, die zeer toepasselijk met „Now 's the time" begonnen, bleken elkaar nog „ouderwets" te kunnen vinden. Met opvallende inspratie en een goede eigen interpretatie van num mers als „On Green Dolphin Street" „Mister D", Now 's the time, „Au tumn Leaves" en enkele eigen com posities zorgden zij voor een fijne jazzsfeer, hetgeen door de enthou siaste belangstellenden bijzonder op prijs werd gesteld. Daarin zagen voor zitter Faber en zijn mede-bestuurs leden aanleiding om (over drie we ken) nog éénmaal te proberen FB14 van de (dreigende) ondergang te red den. Ook korter werken In de havens 41/2 procent Partijen bij de c.a.o in de havens van Amsterdam en Rotterdam heb ben aan de onderhandelingstafel In beginsel overeenstemming bereikt over nieuwe contracten voor dit jaar. Wanneer de verschillende organisa ties akkoord gaan, betekent dat, dat met ingang van 1 januari de lonen en alle daarmee samenhangende toe slagen in de havens met 4H procent zullen worden verhoogd. Verder zal op 1 oktober 1968 de arbeidstijd worden teruggebracht van 411/4 uur tot 40 uur per week. Daarbij is echter overeengekomen, dat gedurende een periode van drie jaren (na 1 oktober 1968) in de ha vens geen verdere arbeidstijdverkor ting zal plaats hebben. Tweede maal nieuwe nier De jonge kleurling Jonathan van Wijk, die in Kaapstad anderhalve maand geleden een nieuwe nier kreeg uit het stoffelijk overschot van mej. Denise Darvall, is giste ren opnieuw geopereerd. Hij kreeg weer een nieuwe nier, omdat de vo rige werd afgestoten. Denise Darvall kwam indertijd bij een verkeersongeluk om het leven. Haar hart werd overgeplant naar het lichaam van Wasjkansky, w mee de menselijke harttransplanta tie een feit werd. Wasjkansky leefde 18 dagen met dit hart tot een long ontsteking een einde aan zijn leven maakte. Jonathan van Wijk kreeg een nier ingeplant en herstelde i vankelijk goed. Later bleek de nier toch niet geaccepteerd te worden. Ditmaal heeft de tienjarige kleur ling een nier gekregen van de twaalfjarige negerjongen Carolus van Schalkwijk. Lezing voor hun vereniging De Nederlandse Vereniging van Tweelingen, die zioh ten dienste stelt van wetenschap en volksgezondheid, zal opnieuw haar medewerking ver lenen aan een medisch onderzoek. Het betreft een onzerzoek naar de werking van de schildklierhormonen bij tweelingen, welk onderzoek onder leiding staat van de Leidse en Ita liaanse hoogleraren Siniscalco en Carfogna. Tijdens een bijeenkomst van.de vereniging van tweelingen zaterdag avond in café restaurant „Zomer- zorg", hield dr. H. M. J. Krans, ver bonden aan het Academisch Zieken huis in Leiden en medewerker aan het onderzoek, een korte uiteenzet ting over het belang hiervan. Na een korte inleiding over de ge netica zette hij uiteen dat het gaat om de hoeveelheid schildklierhor moon in het eiwit. Er bestaan name lijk verschillen in de hoeveelheid schildklierhormoon-bindend eiwit by ieder mens, waarvan men aanneemt dat verschillen mede afhankelijk zyn van de z.g. X-chromosoom. Indien deze theorie juist is, moet by maniy- en-eiige tweelingen hetzelfde ni veau schildklierhormoon in het bloed worden aangetroffen. Hiertoe nu be paalt zich het onderzoek. Het is daar om van belang om medewerking te krijgen van zoveel mogeiyk (ca. 50 a 60) manlijke een-eiige tweelingen en een aantal twee-eiige tweelingen, die echter by het onderzoek eventueel te vervangen zün door gewone broers.. Dr. Krans was van mening, dat momenteel een vrij grote bereidheid is by de mensen om hun medewer king te verlenen aan medische onder zoekingen. Er zyn vaak nog moeiiykheden by het onderzoek van mensen met schildklier-afwykingen. Het onder zoek van de genoemde hoogleraren kan een steun zyn by het vaststellen van de diagnose by mensen met schildklierziekten en by de wyze behandeling van lyders aan ziekten. LEIDSCH DAGBLAD HONGERSNOOD OP SUMATRA In streken van Sumatra waar hon gersnood heerst, trachten moeders hun kinderen te verkopen om aan voedsel te komen, zo meldt Antara. Anderen willen hun kinderen laten adopteren door echtparen die hun te eten kunnen geven. Openbaar proces in Peking In de Chinese hoofdstad Peking is gisteren een openbaar proces gevoerd, dat over de televisie werd uitgezon den. Twee personen werden ter dood veroordeeld en na het uitspreken van het vonnis terechtgesteld. Twee an deren werden tot terdoodbrenging over twee jaar veroordeeld, zeven be klaagden kregen gevangenisstraffen, een daarvan levenslang. De elf be klaagden waren volgens de president van de rechtbank „contra-revolu tionairen". De terechtstelling van de twee ter dood veroordeelden werd niet op de televisie getoond. TREINONGELUK IN BRAZILIË 40 DODEN Een veertigtal personen is zater dagavond om het leven gekomen by een treinbotsing te Fanfa, 100 km van Porto Alegre in Brazilië. Het aantal gewonden bedraagt 60. Vol gens de politie reed een personen trein in op een rangerende goederen trein. Pokkenepidemie in Joego-Slavië In een aantal bergdorpen in het zuiden van Joego-Slavië zyn dertien kinderen omgekomen in een pokken epidemie. De epidemie woedt in het bijzonder by Prizren, aldus Tanjoeg, het Joegoslavische persbureau. Een zestigtal kinderen ïydt te Damjan aan de ziekte. In dat dorp zyn ook de meeste doden te betreuren. Sneeuwmassa's en stormen beletten artsenteams de dorpen snel te berei ken. In Alphen aan den Rijn Sprak vele malen in Leiden In verband met zyn vertrek naar Zwolle heeft ds. M. Cohen gistermid dag in de Christus is Triomfatorkapel afscheid genomen van de Baptisten- gemeente van Alphen aan den Rijn. De liturgie in deze dienst werd ver zorgd door de heer J. J. de Looy, aan gezien ds. Cohen enkele dagen ziek was geweest en zich nog niet geheel fit voelde. Na schriftlezing, samen zang en gebed, werd als uitgangspunt voor de prediking gelezen wat Paulus in Colossensen 1:25-27 schrijft, met als kernwoorden: Haar dienaar ben ik geworden krachtens de bediening, die my door God is toevertrouwd; en Christus onder u, de Hoop der heer- ïykheid. Dat eerste gedeelte is een groot woord, aldus Cohen in het begin van zyn preek. Want van die bediening komt vaak zo weinig terecht, wy schieten daar vaak in tekort. De pre dikant wilde geen zwaartepunt op het afscheid leggen. Het is op zichzelf een pyniyke zaak. Ds. Cohen biyft, mogeiyk gemaakt door de byzondere omstandigheden, nog consulent van de gemeente Alphen. wy biyven dus nog enige tyd ervaren de gemeen schap, die in een periode van ruim zes jaar is gelegd, als broeders en zusters in Christus. Het Woord van God moet tot zyn recht komen en dat is, aldus ds. Co- hen, ons streven geweest in de ach terliggende jaren. Dat is het belang rijkste. Dat Woord is een kracht tot behoud. Het Woord van God is een levend, dynamisch boek, omdat God zelf erachter staat en door zyn Geest, wil Hy daarin werkzaam zyn. Waar het Woord van God zyn kracht ver liest, daar komt stilstand, achter uitgang. Waar het Woord zyn plaats heeft, daar heeft de gemeente recht van bestaan. Wanneer wy luisteren naar dit Woord, dan zullen we in dit boek de levende Heer moeten ont vangen. Daar waar het Woord ont vangen wordt met zyn Auteur, daar is vernieuwing van het leven. En zo hebben we deze jaren getracht ge meente te zyn rondom het Woord. Ds. Cohen werkte dit alles nader uit. Hy wees op de strijd, die vandaag om het Woord van God wordt ge voerd. We maken van het Woord onze zaak en bestrijden anderen er mee. We hebben veel te vaak verge ten de werking van de Heilige Geest. We moeten ons openstellen voor zyn tegenwoordigheid. Dan gaan we ons ook verbonden voelen aan Chirstus, de Hoop der heeriykheid. Daar waar getwist wordt om de leer, is de Hei land vaak afwezig. Gods woord is Gods daad. Wanneer het Woord een plaats heeft in het leven, dan zal be waarheid worden: Christus is onder u, de Hoop der heeriykheid. Na de predikatie werden door en- In het Gooi Het Ingenieurs-Bureau voor Bouw nijverheid in Leiden is op het ogen blik bezig een industriepark in Weesp te bouwen in opdracht van de In dustriepark Weesp N.V. Het ontwerp is afkomstig van het architectenbureau Maaskant, Van Dommelen, Kroos en ir. Senf in Rot terdam. Het park beslaat een opper vlakte van 200.000 m2. Met de bouw van dee erste fase, waarmee inmid dels een begin is gemaakt, is een be drag van ongeveer 4 miljoen ge moeid. Het gaat hierbij om 12 hal len met een oppervlakte van rond 12.000 m2 ren met e 4.500 m2 In Bussum werd begonnen met het grondwerk voor de bouw van het nieuwe Sportfondsenbad. Dit project, dat voor 'n bedrag van ca. f2.750.000 werd aanbesteed, zal volgend voor jaar gereed zijn. Naast een overdekt 50 meter wedstrijdbad en twee boven elkaar geplaatste instructiebaden zul len er nog twee buitenbaden en een kleuterbad komen. Het ontwerp is van het architectenbureau ir. Saar- berg en ir. v. d. Scheer N.V. in Bus- kele personen toespraken gehouden. De heer L. de Graaf sprak als nestor van de kerkeraad met grote waarde ring over de arbeid van ds. Cohen. Hy liet hem toezingen Psalm 121:4. Namens het gemeentebestuur, verte genwoordigd door wethouder Dekker en secretaris mr. Van der Top, sprak eerstgenoemde een afscheidswoord en voorts een persooniyk woord waarin hy zei dankbaar te zyn voor de plaats die ds. Cohen aan Gods Woord gaf in zyn preek. Dat Woord wordt in deze tyd van alle zyden verstan- deiyk benaderd. Laat men het Woord Gods toch Gods Woord laten. Voorts spraken nog ds Reiling, namens de buurgemeente Leiden, in welke gemeente ds. Cohen vele malen voor ging en een ouderling van de ge meente Zwolle. Hierna was er voor allen gelegen heid met een handdruk afscheid te nemen. De hervormde gemeente, de geref. kerken, het Leger des Heils en de Vergadering der Gelovigen in Al phen waren hierby officieel verte genwoordigd. ADVERTENTIE Noordeinde 126-Den Haag Tel. 116364* Arrangementen voor liet weekeinde Erop uit - Eigen land is in! Onder dit motto voeren tal van VW-kan toren een actie, die ten doel heeft de bewoners van de Randstad-Hol land aan te moedigen een weekeinde in andere delen van ons land door te brengen. De WV-Leiden behoort ook tot de verkoopkantoren van dit „Erop uit pakket". Deze map geeft informatie over het eigen land, reductie op lo- ADVERTENTIE De lawaailgste, verleideiykste col lectie van Parys werd vrijdag gepre senteerd door Courrèges, die zyn geometrische motieven de rug heeft toegekeerd. Zyn rokken zyn de kort ste van de stad. De show werd geopend door een Afrikaanse neger die op het toneel sprong en een suggestieve rhythmi- sche oerwoudendans uitvoerde op het geroffel van tamtams en jazz Zyn plaats werd ingenomen door twee, drie soms vier jonge manne quins die springend en schokkend bewogen op de maat van de muziek, die soms overging In nostalgische langzame wysjes. Courrèges heeft vooral belangstel ling voor Lolita's: de kleertjes zyn bestemd voor hippe tieners. Soms is het meisje uitgerust met een lang rood sigarettenpypje, soms met een lasbril met vierkante of ronde gla zen. Soms heeft ze een masker met Courrèges gebruikt voor lente en zomer veel wit, met contrasterend j vuurrood, oostindische kers-oranje, j bleekroze, blauw en marineblauw. Vaak bereikt hy aparte effecten, zo-1 als twee plastic patrijspoorten op het zitvlak van een broekrok. Minstens de helft van de collectie bestaat uit broekrokken. Deze varië ren van wyd uitspringende broeken tot korte cirkelrokjes. De rok biyft gewoonhjk 15 tot 18 cm boven de knie. Opgezette zakken spelen een grote rol Ze zyn vaak van geweldige af metingen en worden als zadeltassen aan de ceintuur bevestigd. Sommige zakken hebben twee afdelingen. De achterkant van de rok is bij een mantelpakje gegarneerd met bloemen. Een uitgaansjurkje met naveldécolleté en strookjes op het voorpand loopt uit in een broekrok. Voor het eerst maakte Courrèges ook zedige kleine-meisjes-jurkjes van crêpe die hier de „petite robe sans histoire" worden genoemd. Een witte Claudinekraag is de enige garnering, de ceintuur. Een mannequin voerde een blik semsnelle striptease uit in een door zichtig organdi en Zwitserse brode- Ze opende het bijpassende hesje haar jurk en onthulde een boe die slechts door twee rode bloe- op strategische plaatsen werd bedekt. gies en maaltyden In ca. 150 Horeca bedrijven buiten de Randstad, Men is tydens de te maken trips verze kerd, terwyi zich in het pakket cou pons bevinden die men by elk VW- kantoor dat aangesloten is, kan in wisselen tegen ANWB provincie- kaart, boekje met molentochten en een autoroute. Bovendien kan men by de WV- Leiden boeken voor een gezellig weekend-arrangement in en rond Breda. Dit laatste geldt ook voor Twenthe. Ook het Friese paspoort, met een groot aantal reductiecoupons en in teressante informatie over Friesland, diverse talen is by de VW in Leiden verkrijgbaar. Een van de modellen uit de voorjaars- en zomercollectie van de Parijse couturier André Cour règes is dit witte katoenen ja ponnetje met bruine garnering op de zakken en schouders. Kapsels zyn opgemaakt met de vreemdste voorwerpen of vlinder- sprieten Een taperecorderspoel houdt vlechten boven de oren op hun plaats. Diamanten bruidspaar Voor het echtpaar FuksSohuchard en hun vier kinderen, tien klein- en elf achterkleinkinderen breekt mor gen een vreugdevolle dag aan. Het is dan zestig jaar geleden, dat dit echt paar in ondertrouw ging. Op 12 fe bruari 1908 werden de heer P .Fuks en mej. M. Schuchard in het Leidse stadhuis in de echt- verbonden. Het diamanten echtpaar woont nu al weer vele jaren op het Levendaal 141. De heer Fuks, die thans 81 jaar is, werkte twintig jaar bij de Kon. Ned. Grofsmederij. Daarna was hy gedu rende 33 jaar in dienst by N.V. Wer- nink. waar hy zeventien jaar geleden werd gepensioneerd. De grote hobby- van de heer Fuks is een typisch Leidse liefhebberij, namelyk vissen. De diamanten bruidegom was 32 jaar lang lid van de visvereniging D.V.S., van welke vereniging hy sinds twee jaar erelid is. Mevrouw Fuks (82 jaar) houdt zich behalve met haar huishouden nog graag bezig met handwerken. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal Ned. Recht de heer O. J. Faber (Leiden)doctoraal fiscaal recht de heren J. J. Bakker (Zoe- termeer); R. Wynsbergen (Ossen- drecht en C. de Jong (Leiden). Aan de ryksuniversiteit in Gronin gen is geslaagd voor het doctoraal examen godgeleerdheid de heer A. R. Brongers in Leiden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Mirjam Cornelia Petronella Maria, d. v. J. Devilee en H. A S Groen: Jo hannes André. G. La' nardus landa, d. v'. P'. Leugering de. OVERLEDEN P. de Rooy, 60 Jaar, mai 71 Jr.. echtg. v. L. van c Westerwaal, 75 Jr., wed. v C Moer! i. 64 Jr Jr., wed. v. C. Segaar.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3