HAI' Treinrover Wilson op Wight in gevangenis Opgewekte terugreis. Actiever t.v.- beleiel MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 JANUARI 19^ (Van onze Londense correspondent! Charles WUson, de in Canada ge pakte treinrover, zit sinds zondag middag weer In Engeland achter slot en grendel. Hij werd opgesloten in de extra beveiligde vleugel van de nieuwe supermoderne, geheel geïso leerde gevangenis in Parkhurst op het eiland Wight, een gevangenis bin nen een gevangenis, die echter be paalde faciliteiten biedt, die andere gevangenissen missen. In dezelfde gevangenis bevindt zich een aantal van Wilsons vroegere collega's, o.a. Gordon Goody, die ook tot de elite van de trelnroversbende behoorde. Aan Wilsons vrijheidsdroom, tevens de droom van een betrekkelijk luxueus bestaan, is na 3 V-z jaar, na melijk sinds hij uit de gevangenis van Birmingham ontsnapte, abrupt een einde gekomen. Hij had daar nog slechts vier maanden van zijn 30-ja- rige straf uitgezeten toen hij, dankzij Priester in hoofdkantoor Wereldraad De Wereldraad van Kerken (WCC) en de Vaticaanse pontificale commissie inzake vrede en gerechtig heid hebben in een gemeenschappe lijke verklaring de benoeming be kend gemaakt van de Amerikaanse pater George H. Dunne, voormalig assistent van de president van de Georgetown-universiteit in Washing ton, tot secretaris van de commissie van onderzoek van de WCC en de R.K. Kerk inzake maat schappelijke ontwikkeling en vrede. De bijeenkomst, bekend als de con ferentie inzake internationale samen werking en economische ontwikke ling, zal van 2 ltot 27 april worden gehouden in Beiroet (Libanon). Dr. Dunne zal gedurende een tijd vak van zes maanden voor de com missie optreden als secretaris met volledige dagtaak en zijn bureau hebben in het hoofdkantoor van de WCC in Genève. Over de komende conferentie zei de WCC in een verklaring: „Gehoopt wordt, dat de deelnemers een verkla ring zullen produceren van gemeen schappelijke overtuigingen betref fende economische ontwikkeling, hulpverlening, handel en verwante onderwerpen, ter onmiddellijke ge meenschappelijke bestudering als de grondslag voor acties, welke de r.k. en protestantse kerken dienen te on dernemen". Pater Dunne is doctor in de poli tieke wetenschappen en heeft gedo ceerd aan het instituut voor sociale studiën van de universiteit van St. Louis. De Wereldraad noemt hem „een krachtig pleitbezorger van recht vaardigheid ten opzichte van de ras sen voordat deze zaak in de algemene belangstelling is gekomen". De WCC omvat meer dan 200 pro testantse, anglicaanse en oud-katho lieke kerken in ongeveer 80 landen. Dominee versloeg B.B. In Brielle is gistermorgen de eerste hervormde jeugdkerkdienst gehou den in de Luxorbioscoop onder het motto: „Leven in een moderne we reld, de kerk aanvaardt de uitda ging". Ds. Th. M. Loran hield een predi katie met als onderwerp „God? je merkt er geen barst van". De dienst werd afgewisseld met gezangen, be geleid door trompet en piano, schriftlezingen en koffie voor alle kerk/bioscoopgangers, die de eerste rang geheel en de tweede en derde voor een groot deel bezetten. Commentaar van bioscoopeigenaar M. Philipse: „Alleen met een film van BB is het zo druk". Op televisiegebied wil de gerefor meerde synode een veel actiever be leid gaan voeren dan voorheen. De synode besloot dit, zoals gemeld, naar aanleiding van een discussie over het omstreden liedjesprogramma, dat op oudejaarsavond door het IKOR in samenwerking met het Convent van Kerken werd uitgezonden. De kerken hebben gezamenlijk recht op 5 procent van de totale tv- zendtijd. Dit komt neer op bijna 2Vè uur per week. De rooms-katholieke kerk en het IKOR krijgen van dit totaal ieder een uur ter beschikking. Het Convent van Kerken, dat de tv- uitzendingen namens de gerefor meerde kerken verzorgt, heeft recht op ongeveer een half uur tv-zendtijd per week. In de praktijk brengen de drie ker kelijke tv-instanties allerlei program ma's gezamenlijk op het scherm. De synode wil deze samenwerking voors hands voortzetten, echter onder het beding, dat de kerk in deze geza menlijke programma's wordt gepre senteerd op een wijze, die past bij de waarheid van het evangelie en de waardigheid van de kerk. goed betaalde en vernuftige handlan gers, aan de omarming der gevange nismuren kon ontkomen. Donderdagochtend, nadat hij zijn drie dochtertjes in het Canadese plaatsje Rigaud naar school had ge bracht, werd er aan de deur gebeld. Tegenover hem stond een oude be kende, namelijk de hoofdinspecteur van de Engelse recherche Butler, chef van Scotland Yards vliegende brigade. „O nee", riep Wilson ont steld uit. En toen, enigszins van de schrik bekomen, ging hij glimlachend voort: „Ik weet dat jij het bent, Tom!" Na het eerste moment van volko men verrassing schikte Wilson zich blijkbaar dadelijk in het onvermijde lijke. De volgende dag werd Wilsons uitwijzingsbevel ondertekend. Hij was zo verstandig hiertegen niet in hoger beroep te gaan, hetgeen toch vruch teloos zou zijn geweest. Zondagoch tend om half drie Engelse tijd steeg het BOAC-lijntoestel naar Londen, een Boeing 707, met Charles Wil son aan boord in Montreal op. Op de achterste rij zat hij geboeid aan rechercheur Puller. Gedurende de reis scheen Wilson, öiie zich kennelijk met zijn lot had verzoend, opgewekt te zijn. Hij praatte ontspannen over koetjes en kalfjes met de 2 rechercheurs tussen wie hij was gezeten en maakte grap jes met de stewardessen. Bij 't verla ten van het toestel gaf hij een van haar een zoen. Ook met de steward voerde hij een geanimeerd gesprek. Af en toe kwamen passagiers pools hoogte nemen. Hij gaf zelfs aan en kelen zijn handtekening weg. Een jongetje streek hij over het hoofd. Maar sommigen herkenden hem niet omdat zijn baard was afgeschoren. Toen het toestel een tussenlanding in Prestwick maakte was het vlieg veld door de politie extra bewaakt- Voor de laatste etappe van de vlucht verhuisde Wilson naar het midden van de cabine. Ook hoofdinspecteur Butler maakte de reis mee om Wil son later persoonlijk in zijn cel af te leveren. De 55-jarige Butler, die vorig jaar zou worden gepensioneerd, vroeg een jaar uitstel om het onderzoek naar de treinrovers, dat onder zijn leiding staat, te kunnen voltooien. Na Wil sons vangst is de kans groot dat hij daarin zal slagen. Butler is er name lijk van overtuigd dat hij ook de voortvluchtige Ronald Biggs, die in juli 1965 uit de gevangenis ontsnapte, en de nog nooit gevonden Bruce Rey nolds. de centrale figuur in het trein- roofdrama, zal kunnen inrekenen. Reynolds kon bij diverse gelegenhe den, toen hij bijna werd gearresteerd, op het nippertje ontsnappen. Via Parijs Het schijnt de Franse recherche geweest te zijn die Scotland Yard het eerst op het goede spoor heeft ge bracht, nadat een relatie van Wilson zich in een Franse badplaats het woord „Canada" had laten ontvallen. Een verklikker verschafte de Britse politie een verdere sleutel. Dit bleek te zijn een man die „Georg" wordt genoemd, die vier weken geleden naar Canada vertrok en door Scotland Yard werd geschaduwd. Wilson en Georg ontmoetten elkaar in Montreal. Men vond uit waar Wilson woonde en men heeft hem en zijn huis nog een tijdlang in de gaten gehouden alvorens tot de arrestatie werd overgegaan. Blijkbaar wilde Scotland Yard twee vliegen in één klap slaan, omdat zij dacht ook Bruce Reynolds in Canada aan te treffen. Men had namelijk uit de onderwereld de informatie ont vangen dat Wilson contact met Rey nolds had opgenomen, mogelijk om met hem over geld te confereren. Nog drie maanden geleden zouden Wilson en Reynolds elkaar in New York hebben ontmoet. Het is bekend dat hij en Reynolds enige tijd in Mexico zijn geweest. De Canadese politie hoopt thans in de door Wilson achtergelaten boel aanwijzingen t e vinden over Reynolds schuilplaats. DRIE DODEN BIJ AUTOBOTSING Drie doden waren gistermiddag te betreuren bij een autobotsing. Eén persoon werd ernstig gewond. Een personenauto verleende een andere geen voorrang. De drie slachtoffers van de botsing zijn ter plaatse over leden. Het zijn de heer C. Bud- dingh (79 jaar) en diens echtgenote mevrouw Buddingh (eveneens 79 jaar) en woonachtig in Epe. In de andere auto zat het echtpaar Van Voorst uit Deventer Mevrouw Van Voorst is overleden. De heer Van Voorst is zeer ernstig gewond naar een ziekenhuis in Deventer overge bracht. In de nacht van zaterdag op zondag is het echtpaar J. Relouw- Wilms op de Kerkhoflaan in hun woonplaats Tegelen aangereden door een personenauto. Beiden werden bij deze botsing dodelijk gewond. De be stuurder van de auto, die de aanrij ding heeft veroorzaakt is verdwenen met achterlating van het voertuig, dat aan een inwoner uit Venlo toebe hoort. Deze heeft aangifte gedaan van vermissing van zijn auto die op de Zuidsingel in Venlo zou zijn ont vreemd. KOMPLOT OP CUBA ONTDEKT De Cubaanse communistische par tij heeft gisteren de ontdekking be kendgemaakt van een anti-partij- groep in haar gelederen. Enkele deel nemers aan de groep, waarbij twee leden van het centrale comité der partij, zullen zich wegens „verraad" voor de rechter moeten verantwoor den. De anti-partijgroep stond on der leiding van Anibal Escalente. Met hem zullen nog acht andere le den van de groep voor een revolutio nair tribunaal moeten verschijnen. De twee leden van het centrale comité zijn verstoten, aldus een com muniqué van het comité, dat drie dagen achter gesloten deuren bijeen geweest is. Escalante is maanden geleden we gens een samenzwering tegen de re gering gearresteerd. Het nieuws van zijn arrestatie en de maatregelen te gen een aantal anderen is in decem ber uitgelekt. Ongeregeldheden in Assam Circa drieduizend studenten en scholieren hebben onder kreten als „dood aan mevrouw Gandhi" en „As sam voor de Assamieten" in de stad Gaoehatl in noordoost-Indla fabrie ken, winkels en auto's in brand ge stoken, ruiten ingegooid en alle uit hangborden met opschriften in het Engels en Hindi omlaag getrokken. De autoriteiten hebben een uitgaans verbod afgekondigd. Onder de politie vielen zes gewonden. In Assam is al de hele week gedemonstreerd tegen plannen van het centrale bestuur om de staat te reorganiseren teneinde tegemoet te komen aan eisen van bergstammen inzake autonomie. Ontsnapping Wilson zou 200.000 gulden in con tanten hebben betaald voor degene die zijn uitbraak uit de gevangenis organiseerde. Met behulp van dit geld werden ook personen in de gevange nis omgekocht, die een onderdeel van de ontsnappingsketen hebben ge vormd en oa. voor duplicaten van 2 sleutels hebben gezorgd, namelijk 'n van de hoofdpoort, welke door een dubbel nachtslot was beveiligd en een welke toegang gaf tot Wilsons cel. Drie mannen gingen de gevangenis binnen om Wilson eruit te halen. Buiten in een caravan wachtten me vrouw Wilson en haar drie kinderen. De eerste nacht brachten zij door in een door de bende in orde gebracht huis aan de rand van Birmingham. De volgende nacht gingen zij naar het huis in een blok gemeentewonin gen in een plaatsje in Schotland. Bin nen twee dagen waren zij verdwenen. Daarna weet men niets meer van hen tot zij in januari 1966 in Brussel op doken. Wilson keerde als de Canadese oud-militair Ronald Alloway naar Canada terug. Zijn vrouw en kinde ren volgden via dezelfde route in augustus. Alle bommen op Groenland bij val vernietigd Op de Amerikaanse basis bij Thule op Groenland is gisteravond officieel bekendgemaakt, dat men stukken heeft gevonden van alle vier de wa terstofbommen, die zich bevonden aan boord van de B-52 welke een week geleden in dit gebied is veron gelukt. De nummers op de gevonden stukken komen overeen met die van de vermiste bommen. Hieruit leidt men af, dat de resten van de bom men, voor zover zij niet door de schok en de daarop volgende brand zijn vernietigd, zich bevinden op de plaats waar de zware bommenwerper is neergestort en zeer waarschijnlijk nog in het ijs zitten. Aanvankelijk werd gevreesd dat de bommen door het ijs waren geslagen en nu zouden liggen op de bodem van de zee, die daar ongeveer 250 meter diep is. Volgens een Amerikaanse officier die bij het opsporingswerk is betrok ken, zijn de teruggevonden bomstuk- ken tamelijk groot. Ondanks een temperatuur van 30 graden celsius onder nul worden de nasporingen voortgezet. Egyptische boten varen voor de eerste maal sedert de juni- oorlog ongehinderd door Israë lisch afioeervuur in het Suez- kanaal. De boten zoeken naar wrakstukken en dergelijke en pei len de diepte in verband met de vrijmaking van het kanaal. De voorzitter van de Suezkanaal- maatschappijMasjoer Achmed Masjoer, slaat hier het onderzoek gade. Twee opgewekte Republikeinen New Yorks gouverneur Nelson A. Rockefeller en mevr. Black uit Califomië, in haar jeugd bekend als het wonderkind-van-de-film Shirley Temple. Zij bezochten een lunch in Neu) York van de Repu blikeinse Vrouwenorganisatie. Zo als bekend wordt Rockefeller nog altijd genoemd als mogelijke kan didaat voor het presideiitschap tegenover de Democraat presi dent Johnson. Mevr. Black deed vorig jaar een vergeefse poging een zetel in het Congres te krij gen. .MAANDAG SchouwburgAbonnementsvoorstel- ling i'oneelgi oep „studio" met „De ar chltect en de Keizer van Assyrië". SchouwburgAbonnementsvoorstel ling Toneelgroep „Studio" met „De ar chitect en de Keizer van Assyrië". 8 uur van Wijngaarden over „De middeleeuwse moskeeën van Cairo. 8 7-8 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zending. Evangeliesatiefllm „Jeugd op drift, 8 WOENSDAG Schouwburg: K en O-serie modern toneel door Toneelgroep Centrum „Wanneer heb Je mijn moeder voor het laatst gezien?" 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Universiteit: Oec. Raad. Minister Klompé over „Ontwikkelingshulp als eerste stap naar vrede". 8 uur nam. Schouwburg: K en O-toneel voor Jongeren. Kon. Ver. „Litterls Sacrum" speelt. „Zachtjes met de deuren". 8 Rest. v. d. Heyden. Filmavond Ned. Reis Vereniging. 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Leldsch Politie Mu ziekgezelschap 8 uur nam. Schouwburg: K en O. Theater Bad Qodesberg speelt „Die Physlker". 7.30 uur nam. Lidwinaschool Lammenschansweg 6)Contactcommissie Kinderbescher ming Spr. prof. dr. A. Chorus over „Feiten en Inzichten der moderne ont wikkelingspsychologie, die van belang zijn voor de kinderbescherming". 8 uur Galerie v. d. Vlist (Botermarkt 3) Opening tentoonstelling Ad van Dijk en Armand v. d. Helm. 9 uur nam. ADVERTENTIE -HAI is importeur en dealer van Mazda en Rambler. - Heelt dat voordelen? - Wat denk je? Ik ga meteen als de zaak geopend is. ZOETERWOUDSEWEG 11 BINNENLAND le brand cafetaria „Harry", bewoond door de familie H. J. Dilling, vol komen verwoest. Van de inboedel kon niets worden gered. Oorzaak van de brand is onbekend. De schade zou ruim 100.000 bedragen. Handleiding civiele verdediging Ruim 17.000 bedrijven zullen dezer dagen een exemplaar van de hand leiding icviele verdediging voor het sbedrijfsleven ontvangen. Daarvan zullen ongeveer 15.000 bedrijven met 50 tot 200 werknemers de uitgave in brochurevorm toegezonden krij gen en ongeveer 2.000 bedrijven met m»?r dan 200 werknemers de losbla dige editie, die bestaat uit de inhoud van de brochure aangevuld met een aantal technische bijzonderheden. Vietnam-demonstratie Een anti- Amerikaanse demonstratie van het Nationaal- comité- Vietnam is zater dag in Maastricht geen succes ge- vworden. Slechts 56 mensen liepen met spandoeken achter Piet Nak en de Maastrichtse pater (jeugdleider) Van der Ven tweemaal een blokje om door de Maastrichtse binnenstad. De politie hielp een handje met het in goede banen leiden van de kleine stoet tussen winkelend Maastricht. Hengelaar vermist Een 40-ja- rige Schiedammer, die zaterdag avond om zes uur de Noorderpier in Hoek van Holland was opgegaan om te vissen, wordt vermist. De on gerust geworden familie heeft 's nachts om half één de politie ge waarschuwd. Daarop is de reddings boot uitgevaren om te trachten de vermiste te vinden, evenwel zonder resultaat. Vermoed wordt, dat de man door de vloed is verrast. Kon. familie naar Lech De ge hele koninklijke familie zal van 1 tot 15 maart verenigd zyn in de Oostenrijkse wintersportplaats Lech Het ligt in de bedoeling, dat niet alleen Prinses Christine haar ouders vergezelt, maar dat ook Prinses Beatrix en Prins Claus met hun zoontje Prins Willem-Alexander en Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven deze vakantiereis zullen meemaken. Aangenomen wordt, dat ook Prinses Irene en Prins Care'- Hugo zich bij de koninklijke familie in Lech zullen voegen. Bedolven door potas Bij een ongeluk op het terrein van het stu- wadoorsbedryf Frans Swarttouw in het Rotterdamse Botlekgebied is gis teren de 38-jarige tremmer R Kuyper uit de Maasstad om het le ven gekomen. Tijdens werkzaamheden werd de man bedolven onder een berg van 5.000 ton potas. die door nog onbe kende oorzaa kwas gaan schuiven. Een collega van de tremmer kon zich op tijd uit de potaslawine be vrijden. christendom. Spr. evang. N v. d. BruJ ge. 7.30 uur nam. Steenschxvur 6Kerk van Jezj BIOSCOPEN 4.45. 7 en 9.15 uur. Luvor: „Operatie „Schoppenaas". jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zo dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. (Voorstellingen ter gelegenheid het veertigjarig bestaan van de Lel; sche Studenten Filmliga). I1® Maandag 2.30, 7 en 9.15 uulTi „Dutchman", 18 jaar. Dinsdag 2,)la uur: „Liefdesspel in Finland", 18 1,. Dinsdag 7 en 9.15 uur: „The fox", j Dl Jaar. Woensdag 2.30 uur: tekenfilm a. 1. Woensdag 7 uur: „Het valse pi*' radijs", 18 Jaar. Woensdag 9.15 uu| bl „Tuin der lusten", 18 Jaar. Camera: „Wie is bang voor Vlrg nia Woolf?", 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 Cl 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.1™ uur. Vrijdag en zaterdag nachtvoof stelling (11.30 uur): „Orfeu Negröfe 18 bf Rex: „Hij kwam om te doden". Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur Zo dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Zondi. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag zaterdag nachtvoorstelling (11.30 uurlbei „Stella's sleutel", 18 Jr. Llflo: „Goudfort op Caribo". 14 Jwri Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonda? 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. be: Trianon: „De kanonnen van Navi'A rone", 14 jr. Dagelijks 2 en 8 uur. Zoige' dag 2. 5 en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermarkt 3| r Tentoonstelling plastieken, schllderlje I en tekeningen Frits van Eeden Gt opend dagelijks 9 uur voorm.uii nam en vrijdagavond 8-10 uur (t/m; februari). 1 Lakenhul: Tentoonstelling „De i best verzorgde boeken van het 1aj 1966". Werkd. 10 uur voorm. 4 ui nam.; zond. 1-4 uur nam. (tot 18 f. bruarl). De Lakenhal: Dag. 104 uur: ®on< 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden (Rj penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. o uur nam.; zond 1-5 uur nam. I-egermuseum (Pestbuislaan)M'*™ uitzondering van zaterdag van 10-4 u.ee (zondag 1-5 uur) Universiteit: Tentoonstelling schlldlH- ryen en gouaches Jaap Nanninga. G< opend maandag t/m vrijdag 9 ui voorm. - 5 uur nam. (tot 16 februarltr( Rijksmuseum voor Volkemrundich (Steenstraat 1): dag. 10-5 u.: 'szoi dags 1 5 uur nam. ee Rijksmuseum voor Volkenkunde: i^r positie Japanse volkskunst, 10 uijrii voorm.-5 uur nam. (Zondags 1 tot P? nam.) t.e.m. 12 maart. (>e xvjksmuseum voor Volkenkundig Tentoonstelling Collectie Lechner ra Japanse Kunst Werkd. 10 uur voon tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nat Rijksmuseum voor de geschieden) der natuurwetenschappen: Dag. 10< uur, zond. 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal HeuffPlaj tleken Marian Goblus en tekeningei litho's en etsen van SJoerd Hannemiin Maandag t/m zaterdag 10 uur voorn st - 5 uur nam.; bovendien dinsdags vor -10 uur (t/m 31 januari). vi Avond- en nachtdienst der apothebeiC£ Geopend voor spoedeisende geva J len: Haven Apotheek, Haven 18, te «t )085d< De zaterdag-, zondag-, avond- U nachtdienst van apotheek R. va' +r Breest Smallenburg te Lelderdoi _T wordt- waargenomen door de Havee Apotheek. m De Oegstgeestse Apotheek en Apew theek Voorschoten zijn de gehele wee) geopend. a: WEEKEINDEDIENST DER d< HUISARTSEN. Ui Tot zaterdagochtend 10 uur raad?.' plege men de eigen hulsarts, daarai tot zondagnacht 24 uur de dokten telefoon 22222. «tl BUITENLAND De bruginstorting in Ohio Het aantal bekende slachtoffers van de instorting van de brug over de Ohio op 15 december is thans tot 41 geste gen, aangezien in het weekeinde nog twee doden zijn geborgen. Nog vijf personen worden vermist. Tito in Ethiopië De Joegosla vische president Tito is zaterdagmid dag voor een bezoek van een week aan Ethiopië in de hoofdstad Addis Abeba gearriveerd. Hij kwam uit Nieuw Delhi waar hij besprekingen heeft gevoerd met premier Gandhi en de Russische premier. Kosigin. Ontploffing in raffinaderij Door een ontploffing in de olieraffinaderij Salzbergen te Lingen in Neder-Sak- sen is zondag een schade van onge veer een miljoen mark aangericht. Drie filterinstallaties voor het paraf- finevrijmaken werden vernield. Nie mand liep letsel op. De oorzaak is niet bekend. Aardschok op Sicilië In Messina is zaterdagmiddag een nieuwe aard schok met een kracht van vyf graden op de schaal van Mercalli geregis treerd. Het epicentrum van de beving bevond zich in het westen van het ei land, dat gedeeltelijk is verwoest door de aardbevingen van 15 januari. Er is nog geen melding gemaakt van slachtoffers of schade. Spionage in Syrië De Syrische inlichtingendienst heeft een Perzische spionagegroep opgerold, die in Syrië opereerde. De groep omvatte drie Perzen en een Palestijn. De groep probeerde geheime informatie van het grootste belang te verkrijgen over de veiligheid, de bewapening en de bewegingen van het Syrische leger. Bovendien wilde de groep meer aan de weet komen over de politieke ont wikkelingen in het land. Tang ln buik In een ziekenhuis in Rome is zaterdag een 70-jarige vrouw overleden, die zes jaar lang met een tang van 22 cm in haar buik heeft geleefd. Het instrument was achtergelaten by een operatie voor een eventueel gezwel, waarvan echter niets gevonden werd. Toen de vrouw over pijn in de maagstreek begon te klagen bracht een onderzoek met röntgenstralen de aanwezigheid van de tang aan het licht. De artsen von den een nieuwe operatie te gevaar lijk. HAAGSE AGENDA MAANDAG 29 JANUARI K Kurzaal, 20.15 uur: Orkestverenlgljj Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nleu Rotterdams Toneel; „De eerste m vrouw Fraser". Zaal „Oldeslo", 20.15 uur: Het We Nederlands Symphonle Orkest. WOENSDAG 31 JANUARI Paviljoentheater, 20.15 uur: Tonee groep Studio: „De Architect en de Ke zer van Assyrië". Poppentheaters: Guido van Det 14.30 uur: „De verdwenen prinses Frank Kooman, 14.30 uur: „Slik, slak". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I a $8 fc H cS 3 n Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki sneeuw Stockholm onbewolkt Oslo half bew. Kopenhagen onbewolkt gek pew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt Aberdeen Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. half bew. half bew. motregen geh. bew. geh. bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt zwaar bew. licht bew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2