J or daans - Israëlische botsing kost 2 levens Lifter leek op gezochte rover OPRUIMING BULTHUIS Gevecht bij Allenby-brug Eerste Guyanezen verlaten Suriname Memoires van „Goede heertje" Lezing in Katwijk over familienamen Refinaiiciering der Vascomij mogelijk? Auto Korlekaas N.V. Auto Kortekaas N.V. Bü een schietpartij tussen Jorda niërs en Israëliërs in het gebied vai de Allenby-brug zouden gisteren vol gens een Jordaanse woordvoerder drie Israëlische soldaten zijn gesneuveld, terwijl een Jordaniër licht werd ge wond- De Jordaanse woordvoerder verklaarde, dat de Israëlische troe pen begonnen waren met te schieten op Jordaanse troepen bij de brug. Van Israëlische zijde werd gezegd, dat er twee Israëlische soldaten het leven zijn gekomen en dat twee functionarissen van het Roode Kruis verwondingen hadden opgelopen. De Jordaanse troepen hadden plotseling het vuur geopend toen een Israëlische verbindingsofficier bezig was met de papieren van Arabieren, die terug wilden naar hun huizen op de door Hoogvliet bevreesd voor ernstiger calamiteiten Tydens de openbare vergadering die gisteravond in Hoogvliet door de federatiebesturen Rotterdam Vlaardingen en het kieskringbestuur Rünmond van de Partij van de Ar beid werd belegd, kwam duidelijk naar voren dat de inwoners van deze Rotterdamse satelliet-stad be vreesd zijn voor de gevolgen van ernstiger calamiteiten dan die waar mee ze afgelopen zaterdag gecon fronteerd werden. Met name het ge vaar dat giftig gas zich over de woonwijken zal verspreiden wordt nu duidelijker aangevoeld dan voorheen. In dit verband nam de Hoogvlietse huisarts J. C. Bol geen blad voor de mond. Sprekend over de plaats Ro zenburg. gebouwd in een put in het opgespoten industrieterrein, voor spelde hij de mogelijke gevolgen van een ramp waaraan giftig gas te pas komt. „Een beter massagraf kunt u zich niet voorstellen". Wanneer de absolute veiligheid door de industrie niet gewaarborgd kan worden is er, slechts één alternatief: „Rozenburg afbreken", aldus de arts. Dokter Bol wilde zijn gevolgtrek king consequent zien doorgetrokken op de situatie van Hoogvliet dat de planologen in allereerste Instantie zuidelijker van het i ndustriegebied hadden gedacht met daartussen een bebosd en geaccidenteerd terrein. Een andere spreker uit de zaal viel hem bü- „De planologen doen het goed, maar wij willen het geld niet op tafel leggen om de steden te bou wen waar ze horen". De directeur al gemene zaken van de Shell Raffina derij herhaalde dat de Shell de schade voor zover die niet door de verzekeringsmaatschappijen van de getroffenen vergoed wordt, zal beta len. De ramp in het Botlekgebied komt binnenkort aan de orde in een gesprek tussen de bewindslieden van Binnelandse Zaken en van So ciale Zaken en Volksgezondheid en mr. J. Klaasesz. commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land. Mr. Klaasesz deelde dit gis termiddag mee tijdens de vergade ring van Prov. Staten. Pnielkerk is vrijwel gereed De hervormde Pnielkerk in de Hoornes in Katwijk aan Zee zal vrijdagavond 23 februari in gebruik worden gesteld. Men is thans druk bezig de laatste hand te leggen aan het krkgebouw. Israël heeft zijn fiat gegeven aan het Egyptische plan de weg vrij te maken voor de 15 schepen, die in het Suezkanaal opgesloten zitten, zo is officieel in Tel Aviv bekend gemaakt. Het werk in het betrokken deel van het Suezkanaal begint, op 27 januari. De Israëlische regering gaf haar toestemming na bestudering van de technische bijzonderheden van het plan. Men verwacht dat het on- veer twee maanden zail duren voor de 15 schepen door het zuidelijke deel van het Suezkanaal kunnen varen. De schepen zijn afkomstig uit negen landen: Engeland, de VS, Frankrijk W.-Duitsland, Zweden, Pelen, India, Bulgarije en Tsjecho-Slowaktfe. Enkele dagen voor het begin van de door de Egyptische Suezkanaal-maat- schappij voorgenomen werkzaamhe den tot bevrijding van de daar opge sloten schepen, zijn weer drie Russi sche marineschepen Port Said bin nengelopen. Er liggen reeds twee Rus- sisohe oorlogsschepen voor anker. In Port Said ligt ook bijna permanent het vlaggesohip van de Russische Middellandse-Zeevloct, de zware krui ser „Oktoberrevolutie". Andere Rus sische marineeenheden bevinden zich in de Egyptische haven Alexandrië. „Onvermijdelijk" Haikal, hoofdredacteur van het ge zaghebbende dagblad Al Achram in Cairo, schrijft In zijn wekelijkse hoofdartikel, dat een nieuwe militaire botsing tussen de Arabieren en Israël onvermijdelijk is. De kansen op dat gevecht, schrijft hij, zijn groter dan de kansen op een politieke regeling met Israël. „Ik durf zelfs te verklaren dat zon der die botsing geen redelijke politie ke regeling te bereiken zal zijn", zei hij. Haikal gaf een somber beeld van de vredesmissie van de VN-bemiddelaar Gunnar Jarring, die tot dusverre geen vorderingen heeft kunnen boeken en dreigt vast te lopen op Israëls aan dringen op rechtstreekse onderhande lingen met de Arabieren. Israël, zo voegde hij hieraan toe, heeft aan Jarring een voorstel voor een agenda voor de onderhandelingen met de Arabieren voorgelegd. Die agenda om vat de problemen der grenzen, vluch telingen, vrijheid van doorvaart door het Suezkanaal en de opheffing van de Arabische economische boycot van Israël. „Die agenda is natuurlijk af gewezen", aldus Haikal. De terugkeer van Guyanezen uit Suriname naar hun vader land schijnt begonnen te zijn. In Guyana is bekend gemaakt dat ongeveer 200 Guyanezen gisteravond uit Suriname zijn vertrokken. In een andere verklaring uit Georgetown werden zeven Guyanezen genoemd, die door de immigratiedienst uit hun werkplaatsen in Suriname werden verwijderd en met 38 anderen op een boot naar Guyana werden gezet, nadat was meegedeeld, dat zij zouden kunnen terugkeren als het grens geschil is opgelost. In Suriname is alleen bekend ge maakt, dat de eerste groep Gyanezen nog deze week zou worden aangezegd het land te verlaten. Het zou hier al leen Guyanezen betreffen die zon der geldige papleren in Suriname verblijven. De Surinaamse regering zal bij de uitwijzing met de grootst mogelijke omzichtigheid te werk gaan, opdat o.a. het gezinsverband niet zal worden verbroken, aldus werd in Suriname verklaard. Er be vinden zich ongeveer 2000 Guyane- in Suriname, die binnen twee weken het land moeten verlaten. De regering van Guyana heeft nog ins verklaard dat zy zich ln het grensgeschil niet door dreigementen zal laten intimideren. Zij be treurt premier Pengels ontvlambare verklaringen op een tijdstip waarop reden was aan te nemen, dat „wy in de richting gaan van een situatie, waarin deze zaken in een atmosfeer rust kunnen worden „besproken", aldus de minister van Staat Ramphal Guyana ln een radioboodschap. In diplomatieke kringen in George town gelooft men dat Guyana zal weigeren te onderhandelen, tenzij premier Pengel zijn dreigement in trekt om de Guanezen uit te wijzen m geweld te gebruiken ter oplos sing van het grensverschil. Witboek De heer Ramphal verklaarde dat de regering van Guyana de Neder landse regering en de autoriteiten in Suriname verantwoordelijk stelt voor bescherming van de Guyanese burgers en eigendommen in Surina- Hij verklaarde verder dat hij een witboek over het grensgeschil zou uitgeven en dat de status quo krach tens welke Guyana de souvereiniteit de rivierdriehoek uitoefent, be rust op een ononderbroken ad ministratieve en juridische heer- I schappij van meer dan een eeuw. Hij j zei eveneens dat Nederland herhaal- I delyk Guyana's grens met inbegrip (Van onze correspondent) Een inwoner van Ryssen meende gisteren de 21-jarige Amsterdammer te hebben gezien die wordt beschouwd ais de dader van de overval in Am sterdam, waarbij een geldloper werd neergeschoten. Zijn telefoontje naar de politie veroorzaakte weliswaar een snelle actie, maar resultaten werden niet geboekt: de gesignaleerde jon geman trof geen enkele blaam. De jongeman stond te liften, toen hy de aandacht vam de Rijssenaar trok. die vond, dat de lifter verdacht veel op de voortvluchtige leek. Hij belde de Rijkspolitie, die enke le seconden later al ter plaatse was. De jongeman bleek echter net een lift van een vrachtwagen te hebben gekregen. Het nummer van de wa gen was door de oplettende Rijsse naar genoteerd, maar het was zo druk op de weg, dat van inhalen geen sprake was. Twee politiewagens gingen achter de vrachtwagen aan, die via Holten naar Deventer reed. Via de mobi lofoon werd de politie van Deventer gealarmeerd en aan de grens van Deventer werd de wagen tot stilstand gebracht. Omstuwd door politiemannen ver klaarde een hogelijk verbaasde lifter Zandhuis te heten, uit Enschede af komstig te zijn en op weg te zijn naar Amsterdam. De agenten waren teleurgesteld, maar ze bleven waak zaam. Terwijl de vrachtwagen al weer verder reed, werden de gege vens gecontroleerd. En inderdaad, de lifter bleek te goe der trouw. Hij kon ook niet helpen, dat hij enigszins op de voortvluchti ge overvaller leek. De politie zorgde ervoor, dat de jongen gauw weer een lift in de richting Amsterdam kreeg. van het betwiste gebied had erkend. De Stichting Radio-Omroep Suri name heeft commentaar geleverd op het grensgeschil. De spreker, direc teur W. Cromwell, leverde kritiek op de Nederlandse pers, die hij onvol doende voorgelicht en oer-koloniaüs- tisch noemde. Hij zei dat Suriname vastbesloten is, met inachtneming van het Statuut van het Koninkrijk, zelfstandig alle maatregelen te ne men ter verdediging van het gebied in kwestie". De Nederlandse regering heeft, vol gens de heer Cromwell, de kwestie voor een belangiryk deel aan de Su rinaamse regering gedelegeerd, die „bereid is deze grenskwestie desnoods aan de grens zelve uit te vechten". Het ligt geenszins in de bedoeling van Suriname om het Koninkrijk der Nederlanden over dit territoir in oorlog te brengen met welk land dan ook. Als het van Suriname moet afhangen, zal er geen Nederlands bloed vloeien", aldus de commenta tor. LEID8CH DAGBLAD TEKORTAAN HUISARTSEN ROTTERDAM Het neerleggen van de praktijk door enkele huisartsen in Rotter dam-zuid heeft per 1 januari de si tuatie veroorzaakt, dat ongeveer 4.000 inwoners van Rotterdam-zuid zich niet of met de grootste moeite van huisartsenhulp kunnen voorzien. Het meest kritiek dreigt hierbij de situatie te worden voor de bewoners gevestigd in of nabij de zgn. Afri- kaanderbuurt. Gemeentediensten zijn reeds enkele weken bezig in of nabij de Afrikaanderbuurt een ge schikte praktijkruimte te vinden voor een huisarts, die in deze om geving wil gaan praktizeren. Burge meester en wethouders onderzoeken verder op welke wijze de vorming van 'n groepspraktijk in d/it gebied, waartoe enkele artsen zich princi pieel bereid hebben verklaard, van gemeentewege kan worden bevor derd. VRIJDAG 26 JANUARI 1 B. W. Rotterdam zeggen in antwoord op vragen van de lei der van de PvdA-fractie, drs. A. J. Lems, dat zij een goede geneeskun dige verzorging door de huisarts van fundamentele betekenis achten. In middels is bekend, dat enige huis artsen in het zuidelijk stadsdeel, die reeds met elkaar samenwerken voor de onderlinge waarneming, bereid zijn de medische verzorging op zich te nemen van hen, die sinds 1 ja nuari geen huisarts meer hebben. Deze artsen hebben hiervoor een re geling met de ziekenfondsen getrof fen. Als de bevolking hieraan wil medewerken, is zo een tydelyke op lossing bereikt. Het streven blijft er echter op gericht alles te doen wat mogelijk is om te bereiken, dat de bewoners van de wyk zich weer tot een eigen huisarts kunnen wenden. Aivz betaalt verzorging gestoorden niet overal (Van onze Haagse correspondent) De algemene wet bijzonder ziekte kosten (AWZ) bltfkt 1 ang niet voor alle betrokkenen de lasten van zware geneeskundige risico's te dekken, die gemiddeld f6000 per jaar bedragen. Van de honderd inrichtingen voor geestelijk gehandicapten, waarvan de Ziekenfondsraad had verwacht, dat zij per 1 Januari voor een awz- financiering in aanmerking zouden komen, heeft het ministerie van So ciale Zaken er een dertigtal ge schrapt. Voornaamste reden daarvan ia. dat het accent in die inrichtingen te veel op de verzorging zou liggen ln plaats van de door de awz beoogde verpleging en revalidatie. Ondanks de lopende awz-verzekering en de daarvoor door iedereen te betalen premie zal familie, die de zorg heeft voor geestelijk gehandicapten in die inrichting en - het zijn er naar schat ting énkele duizenden zelf de kos ten moeten betalen of haar toevlucht moeten nemen tot steunverlening van de sociale dienst. De Ziekenfonds raad heeft nog enige hoop deze zaak door nader overleg, maar dan pas tegen 1 april, te kunnen regelen. „Het goede heertje" uit de gerucht makende Zwijndrechtse verduis teringsaffaire, die nu in Geleen woont, belooft nog nooit onthulde, maar wel spectaculaire details van de financiële manipulaties tussen 1956 school en 1959 aan de openbaarheid prijs te geven. Hij heeft ze neergelegd in een 70.000 woorden tellend manuscript „Zwart geld", waarvoor de Leidse uit geversmaatschappij Rotogravure N.V. veel belangstelling toont. De uitgeverij heeft voorlopig anderhalf jaar de optierechiten verkregen om het manuscript als boek te laten ver schijnen. „Televizier" zal intussen alvast ge deelten uit „Zwart geld" publiceren. Niet minder dan 68 personen wyst de schryver aan, die allemaal bij de Zwijndrechtse miljoenenzaak zouden zijn betrokken. De namen zijn ver draaid, maar ingewijden kunnen de werkelijke identiteit er gemakkelijk achter herkennen. „Het goede heertje" zelf heeft als enige er 2% jaar gevangenisstraf voor op moeten knappen. „Ik alleen kreeg de schuld, maar er zijn tientallen anderen die ge- diekt door naam en positie buiten schot zyn gebleven in de Zwijn drechtse verduisteringszaak", houdt de man nu al 8 jaar vol. Hij tikte de 170 foliovellen vol ln de strafgevangenis van Scheveningen. Hij zat daar van 1965 tot 1967 op nieuw opgesloten, omdat hy in Ge leen zijn baas en drie relaties voor f 22.000 had opgelicht. Wijkavoiiclen van herv. gemeente In Katwijk aan Zee zyn gister avond twee wijkavonden gehouden van de hervormde gemeente. In de wfjkgemeente „Noord-Oost" verwel komde wijkpredikant ds G. Boer in de Chr. Huishoud- en Industrie- de Jan van Brakelstraat mej. A. v. d. Kooy, die een lezing hield en dia's vertoonde over Israël, voornamelijk over het leven in de kibboets. Er zjjn in het „Heilige Land" 230 kibboets, dat is 4% van de Israëlitische bevolking. Spreek ster liet uitkomen, dat het leven in de kibboets een crisistijd doormaakt, daar het verlangen naar eigen leven en bezit langzamerhand sterker wordt. Bijzonder attractief ware: vertoonde dia's. Jan van Hameren gewestelijk biljartkampioen Jan van Hameren uit Ter Aar is tijdens wedstrijden in Gouda gewes telijk biljartkampioen geworden. Van de acht te spelen wedstrijden verloor hij er slechts een, hetgeen hem kam pioen maakte van het gewest „Het Westen" derde klas libre (klein) de KNBB. Van 1 tot 3 maart hij in Den Haag meedoen aan nationale kampioenschappen in deze klasse. De regeling voor kredietverlening onder staatsgarantie kan niet worden toegepast voor re-financiering van de in staat van surséance van betaling verkerende Vascomij N.V., aldus heeft de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. W. F. Schut, meegedeeld in antwoord op schriftelijke vra gen van de Tweede-Kamerleden dr. J. G. H. Tans en dr. A. P. Oele (beiden P.v.d.A.). Deze regeling kan alleen worden toegepast voor nieuwe Industriële be drijven die worden gevestigd op een industrieterrein in Zuid-Limburg waarvoor de simuleringsregeling „In dustriële ontwikkeling Limburg geldt. Dit is wat betreft de Vascomij NV niet het geval. In antwoord op andere vragen deelt ir. Schut mee dat de directie van de bankiersfirma Van Lanschot te 's-Hertogenbosch B. en W. van Heerlen heeft benaderd met een plan voor refinanciering van de Vascomij. Indien de gemeenteraad van Heer len, in het kader van deze refinan- ciering, zou besluiten een of meer leningen te garanderen, dan moet het besluit worden goedgekeurd door Ged. Staten. Voorts is een ministe riële beschikking van kracht, volgens welke o.a. geldleningen of door ge meente voor rente en/of aflossing worden gegarandeerd, de geldgevers geen rendement mogen geven dat ho ger is dan dat van geldleningen die tegelijkertijd worden aangeboden door de NV Bank voor Nederl. Ge meenten. Is dit rendement wel ho ger, dan moeten Ged. Staten de mi nisters van Financiën en van Bin nenlandse Zaken ln kennis stellen van het besuit van de gemeente. De verplichtingen die Heerlen in het verleden heeft aangegaan voi niet een op zichzelf staand motief om eventueel mee te werken de refinanciering van de Vascomy NV, aldus minister Schut. Eind rig jaar machtigde de gemeenteraad B. en W. nader te onderzoeken of de gemeente aan het plan tot financiering kan meewerken. zuiver wollen SMYRNA KARPETTEN prima kwaliteit, warme kleuren, 140 x 180 van 128,— nu 89,— 170x230 van 188,— nu 139,50 200x300 van 265— nu 198,— 225 x 320 van 335— nu 238,— SUPER BOUCLÉ TAPIJT 380 cm. breed van 105,nu 89, Prachtige kleuren NYLON TAPIJT 360 cm. breed nu voor 71,—- p. m. RIBCORDE BANK 2-zits met losse kussens van 975,nu 698, FAUTEUILS voor zeer lage prijzen. INTERIEURVERZORGING BOTERMARKT 23 Onderstaande gebruikte auto's zijn voorzien van het internationale VW-garantie-teken. Uw zekerheid dat geschoolde monteurs ze hebben getest en wij erachter staan. Kijk, voor èlle zekerheid, naar: TE KOOP FLINK WOONHUIS LEEG TE AANVAARDEN. Flinke hulskamer, gang, bete geld w.c., flinke keuken, serre, voor en achter een tuin, achteruitgang, boven flinke zolder, een grote slaapkamer, 2 kleinere, aan een grote weg te Oegstgeest, Rijnzichtweg 175. Brieven aan bovenstaand adres. GEVRAAGD: volslagen loodgieters halfwas loodgieters leerling-loodgieters Voor de afdeling centrale verwarming HULPMONTEURS of LEERLING-MONTEURS. HOOIGRACHT 18 of DOZYSTRAAT 4 VW 1600L Variant, groen 1967/68 VW 1600A Limousine, wit 1967 VW 1500N Limousine, wit 1964 VW 1300, schuifdak, beige 1965/1966 VW 1200A, blauw 1966 VW 1500 Automatic, groen 1967/68 VW Pick-up, blauw 1964 FIAT 600, rood 1962 FIAT 600, grijs 1965 Afdeling Verkoop van maandag t.m. zaterdag geopend van 9.00 tot 18.00 uur, of 's avonds na tel.- af spraak. In ALPHEN vrijdags Prins Hendrikstraat 65 ALPHEN 01720—3848 Dorpsstraat 7 NIEUWKOOP 01725—460 Financiering en WS-verzekering mogelijk. i wijkavond gehouden. Na een kort openingswoord van wijk predikant ds Jac. de Vos, werd het woord gegeven aan de voorzitter van het genootschap „Oud-Katwijk" de heer J. P. van Brakel, die het c derwerp behandelde „Katwykse fa milienamen". Ook deze lezing werd met fraaie dia's toegelicht. „Namen hebben een betekenis, de persoons- en geslachtsnamen beho ren tot onze taalschat, en hoewel mode-namen ook in Katwijk door- dringen, zijn hier toch veel echt nationale voornamen, veelal van Germaanse oorsprong. Na de Her vorming kwamen ook Bijbelse na men in zwang en bepaalde namen werden stevig verankerd in de fa milie-traditie. Geslachtsnamen wa- 2 ren in de Katwijken al lang voor de invoering van de Burgerlijke Stand r gemeengoed geworden. Zo ontston- den meest aan het begin van de 18e eeuw, in het binnendorp ongeveer 30 jaar eerder. Hier hadden zich in Ui de 16de eeuw al Vlaamse vluchte- lingen gevestigd, die hun eigennaam ft meebrachten. Tot de oudste import- n namen behoren die van De Best en Kruyt, resp. afkomstig uit Leiden 1"5 en Vlaanderen. De eersten waren scheepstimmerlui en rijn altijd in het timmervak gebleven als typische U burgerfamilie in een vissersplaats. 3 Het- omvangrijke geslacht Ouwehand bestond al voor de 80-jarige oorlog, ie Eveneens zeer groot is de familie in Van Duy venbode. die echter nog geen overtuigend bewijs kan leveren af IC te stammen van de bekende Leide- naars. die 1574 genoemde naam als ~i beloning ontvingen. Verschillende j Katwijkse namen passeerden nog de revue, o.a. v. d. Plas. het eerst ge noemd omstreeks 1600 bij een duin- sa oprichtersfamilie. Iets vroeger wordt e de naam Hoek gevonden aan hetjai< begin van de Kerkeraadsnotulen uit be T590" Verder werden er nog talrijke I bijnamen behandeld, terwijl na de in pauze met het vertonen van dia's I deze geslaagde avond werd besloten. 1 "fs Marktberichten t, it RI.JNSBURG. 25 lan. Bloemen- veiling Flora: Am. Anjers: Witte Sim 30-33, Rode Sim 28-30, Rose Sim 29-ra' 34, Crowly Sim 28-32. Carry Sim 26-; 30. Dusty Sim 25-29, Arthur Sim 28- 32, G. J. Sim 30-34, Esperance 32-36j Rozen Carol 27-30, Baccara 46-68, Gar-i net 24-28, Zorlna 14-34, Hyacinten! Anne Marie 26-33, Pink Pearl 24-29,! L'Innocence 29-34, Ostara 27-30, Eu< phorbia 16-36, Anthurlum 110-320 pl Paul Richter 165-185, Narcissen: Carl ton 125-135, Golden Harvest 125-150 Early Glory 100-125 per bos. 25 Ja: 14/Of American Ex] Gladiolenvelling 12/14 per 100 8.75-8.50; Alber 10.45-7.60; Emilia 6.35-6.10; Friendshii 10.50-9.50; Flowersong I wall 7.70-6.85; Herman Jo Love 7.40-6.55; Morning My Love 7.55-6.50; Nieu 7.30; Perosi 6.75-6.50; Polygoon 6.7i 6.05; Pandion 6.70-6.45; Prinses trix 6.70-6.95; Silberhorn 6.40-5.40; ho\iet 8.60-8.50; Splc and 4 9.10; Sans Souci 12.10-8.45; Pearl 5.85. 22-28, Shocking Sim 30-35, Keefer Sir 25-32, Gemengd 18-24, Rozen: van Aalsmeer 105-115, Baccara 165, Geh. Duisberg 120-160, Furoi- -17è, Jr. Miss 110-140, Dr. Verhage 85j 110, Pink Sensation 100-115, Supei Star 100-120, Tawny Gold 70-90, Nor dia 100-120, Carol 46-54, Red Garnettf 46-57, Zorina 40-62, alles per stuk. Dl e verse Bloemen; Amaryllis 40-55, Cy clamenbloemen 110-140, Euphorbia 80 1 110 Freesia g.w. dub. 210-180-720, Ger akt bera 60-90, Iris 240-305, Iris Prof. 30<belt -470, Lelies kelk 40-59, Lelies tak 110 155, Asp. Plumosus 170-205, Tulpei^0 250-320, 'Narcissen 140-175, Hyacinteirel 25-35. Stepman 4 kop 110-130, Step 60-85. Mar. Legraye 2 kop 40-59, La valiënsls 110-145, Ludwig Spath '60-95 n Koster 80-105, H. Eilers 100-135, For sythia 60-95, Prunus serrulata 170' 215, triloba 60-85, Sneeuwballer 100 ig< 160-235. ROELOFARENDSVEEN, 25 Ja 21-39, Sim Rood 20-31, Sic wi mp Esperence 26-28, Rozen Garnetu 3arol 34-39. Forsythia 38-50, Cine. 1st. raria 1,00-1,35, Cyclamen 70-1,40 p. si Trosanjers 2,05-2,55, Troschrysanthei 2,25-2,90, Fre ----- druifjes 52-53, 1-1,15, Blau' a Carlton 1, Glorie 1,10-1,30, Forti 95-1,20, Pionier 1,05-1,10, Golden Har vest 1,25, tulpen Preludium 1,35-1,70 ,,L Lustige Witwe 1,55-1,95, Krelage 1,40 11 1,60, Paul Richter 1,65-1,80, Rose Cop J land 1.90-2,35, Apeld. 2,05-2,65. Bel lona 1,60-1,80, Golden Harvest 1,65- 1.80. v. d. Eerden 1,50-1,80, Gande Wlntergold 1,45-1,55, Blende 1,65 jei, ,,M-" prom! -Cassinii .70. Karel Doorman 1,65-1,80, Tomm.' 'Of/ ,70-1,75, Purper Star 2,00, White Sal ,55-2,10, Queen of the Night 2,10 pe: L -1.75, Wim gewicht, rustig; 40 melkkoeien 925- 1650 per stuk; 235 vette koeien 3 .70 p. kg. schoon gew.. redelijk; -72 per stuk, redelijk; 8 gelten; 5 zuiglammeren. Totaal 1586. kool 2733, rode kool 13, gele kooi H 54. Per 100 bos: raapste- selderij 1724, pepers 35

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6