Brabants westhoek als Rotterdam uitwijkhaven Vrachtauto in sloot aad Zoeterwoude snel door agenda heen „MINI-MAAS VLAKTE" AAN HOLLANDS DIEP Nog financiële vraagtekens Journalist greep een ontsnapte gevangene Langs de Roemer in Boskoop N.S.-vrachtstukgoed naar v. Genei en Loos JDAG 26 JANUARI 1868 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 16 gisteravond gehouden vergade- van de raad van Zoeterwoude slechts ongeveer één uur in be- Een voorstel van B. en W. tot vaststellen van een instructie het gemeentepersoneel werd ehouden in verband met de kle- van dit personeel, betrekking tot de voorgestelde [smaatregelen van het gemeen- soneel, kon de heer Straver (vr zich wel met de twee procent iging verenigen, maar hij maak- zwaar tegen cumulatie. De voor- vond de verhoging noodzake waarop de heer Straver repli- e, dat nevenfuncties in het ver- achterwege dienen te blijven, ent het Bouwfonds Nederlandse eenten deelde de voorzitter mede, geen faciliteiten verleend zijn; ging er niet verder op in. verkeersmaatregelen aan Zuid erden zonder meer goedgekeurd, eer J. v. d. Ploeg (KVP) vroeg parkeerverbod op het Watertje de heer Roeleven tot aan de jtenbrug. Voorts pleitte hij voor ren aan één zijde. De heer Sies ïouder Vrije Lijst) merkte op, liervoor dan een pakhuisruimte erveerd zal moeten worden. De itter zegde toe, dat een en ander ien zal worden. Wat de aankoop jrond betreft vond de voorzitter. Winst voor Steeds Vooruit deze week kwam „Steeds lit" goed voor de dag. Zo speel- it 1ste herenteam „V.V.V." naar iuidelijke nederlaag. Nol Sikking >n v. d. Voort bleven ongeslagen, jl Nora Broxterman twee maal inst kwam. Uitslag: 91. 2de team deelde de punten met mix" 4. Joop v. d. Zwet en Rob n kwamen twee maal tot winst Ritzen won een maal. 4de team haalde ook de eerste fen binnen door „A.V.A." 4 met te verslaan. Herman v. Wissen ongeslagen. Jan d. Vroomen en v. Vliet kwamen twee maal tot. Illlllll». Uitslag: 8—2. t 5de team kon het niet bolwer- [egen „Taverzo" 4 en moest met het hoofd buigen. Rob v. d. Vel- S0prgde voor de 2 tegenpunten. t 1ste damesteam kwam bij de niet verder dan 46. v. Wissen bleef weliswaar on- gen. Marlies Broxterman soor- vbmaal. 2de team gaat nog steeds op a, rfde voet voort. Nu bond het Rus- org aan zijn zegenkar. Wil Sik- en Ank Koek wonnen ieder twee L Plony Versluys won een maal. jhet dubbel was winst. Uitslag: It 3de team wilde niet achter blij- i vfcn bleef Gossinia ruimschoots de ?idi) Phily Waasdorp en Cisca Sik- ,orj scoorden drie maal. Annelies j wan eenmaal. Uitslag 28. Enjt 1ste meisjesteam deelde d e finten met Gossima. Nel v. Rijn op het nippertje haar 100 laven, want in de laatste partij -5 voor Gossina, verloor zij de game met 12/19, de 2de game ;e moeiteloos, maar in de 3de ga- loest zij 'n 2010 achterstand ierken, wat haar gelukte. Met kon ze de winst pakken. Joke lys zorgde voor de andere 2 [isjes 2 won met 64 van V.V.V. v. Rijn en Els v. Rijswijk den tweemaal. Tineke v. d. eenmaal. Het dubbelspel was esde punt. ngens 1 haalde bij Gossima de n weg. Daar zorgde Corrie El- voor met 3 punten, Paul Stol en Hans v. Wissen met 1 punt. agens 2 en 3 verloren met 28 —10 van respectievelijk N.S.S.S. N.S.S.S. 5. Aad Witteman wist iet 2de nog tweemaal te scoren. Opstelling Warmunda I opstelling van Warmunda I de thuiswedstrijd op het „Over- tegen Docos I uit Leiden is volgt: A. van Kampen (doel) P. Putten. C. van Westerop. Th. Rijn en H. Vergeer (achter), Ciere en J. Mulder (midden): ijsen, H. Ritzen, M. Tijsen en Paanders (voor); Reserve: J. van trafa ledische diensten dderdorp dokter G. A. de >orf jne. Hoofdstraat 8, tel. 22208. iT Prins, Kom van Aaiweg 7, tel. r S (gstgeest dokter J. B. Hugen t. tel 51390. 1231 orschoten dokter Swen, Veur s? 20, tel. 2356; tandarts Gaste' 5, Schoolstraat 60 (melden 9.30 kir Voorschotense apotheek, Leid- lll 66, tel. 2525. Wijkverpleging Wiegerink, Curielaan 13, tel. irmond dokter Walenkamp. 01711-220, zuster Muhlhaus, Dr. Iperlaam 3, Voorhout, assenaar dokter E. Oosterbaan, Bes Marielaan 14 A, tel. 3056, dok- M. H. van Tolingen, Wilhelmina- P i tel. 8303. Apoheek Langstraat tel. 2141. Tandarts Temmerman. *eg 10, tel 4138 (za. en zo. van 5-18.30 uur). 'eterwoude (RD) Bij ongeval- aan de Rijndijk tel. 01714-278. dat men ten aanzien van de koopsom voorzichtig moet zijn. Op een vraag van de heer Van Vliet (CH) over de kosten van het uitbag geren van de Noordbuursevaart ant woordde de voorzitter, bij de rond vraag, dat de kosten voor Rijnland zijn. De heer Straver wees erop, dat nabij het Wit-Gele Kruis een auto staat, welks eigenaar onbekend is; het is een prachtig object voor de jeugd om de wagen te slopen. De voorzitter zei dat de auto op zijn velgen staat en dat een en ander met de politie besproken is. De heer De Jong (KVP) voerde een pleidooi om honden aan de lijn te houden door wijziging van de politie verordening. Loslopende honden achtte hij een gevaar voor schapen. De voorzitter vond het een moeilijke kwestie, doch hy zegde in deze alle medewerking toe. De heer Van Leeu wen was dankbaar voor de verlich ting van de Geerpolder; hij zou graag zien dat nu de Zuidbuurt hetzelfde ten deel viel. De voorzitter antwoord de dat dit een kwestie is van het Electriciteitsbedrijf in Leiden; ze zal echter bezien worden. LEIDERDORP Grondverkoop voor PTT- telefoongebouw In verband met de gestadige groei van het aantal telefoonaansluitingen in de gemeente Leiderdorp zal bin nen afzienbare tijd moeten worden overgegaan tot de bouw van een telefoongebouw in het bestemmings plan Zyllaan en Meijepolder. Het hoofd van de Centrale Afde ling Gebouwen van de P.T.T. heeft het gemeentebestuur voor dit doel verzocht een perceel bouwterrein be schikbaar te stellen, waarbij met het oog op de toekomstige kabellegging de voorkeur werd uitgesproken voor een terrein, gelegen aan de noord oostelijke zijde van genoemd bestem mingsplan. De P.T.T. verzocht ons daarom een terrein te wilen reser veren op de hoek van de Volgellaan en de Vronkenlaan. B. en W. hebben over de plaats van vestiging van het telefoongebouw nader overleg gevoerd met de PTT. Hieruit resulteerde de aanwijzing van een 1869 m2 groot terein aan de Roerdompstraat, grenzende aan het kleinindustrieterrein. Op basis van de kostprijsberekening behorende bij het bestemmingsplan Zij liaan en Meyepolder, dient de verkoopprijs voor de over te dragen grond f 60 per m2 te bedragen. Met het oog op het vorenstaande stellen B. eu W. de raad voor tot deze traili<ctie te besluiten. V erkeerslichten branden Sinds gistermiddag is het kruis punt Acacialaan-Persant Snoepweg- Van de Valk-Bouwmanweg bevei ligd door verkeerslichten. Tijdens de laatste begrotingsvergadering van 20 december j.l. deelde burgemees ter Gallas mede. dat de verkeers lichten waren aangekomen en in de eerste week van het nieuwe jaar zouden branden. Door de vorstpe riode is dit wat, later geworden maar nu is dan toch eindelijk dit gevaarlijke kruispunt beveiligd. BURGERLIJKE STAND Oegstgeest Geboren: Maria Chris tina, d v. A. J. M. Knijnenburg en J. J. Kieft; Astrid Maria, d. v. J. W. Ver haar en S. M. Schot; Monique Antonia Hendrika, d. v. T. den Hollander en A T. Blaauw; Jacqueline, d. v. G. Tolsma en S. Hokke; Antonia Corne lia, d. v J. C. Schellingerhout en A. van Muljèn; Wouter Johan, z. v. J. G. F. Hasekamp en P. van Driel. Ondertrouwd: J. A. Bijlstra en M. E. J. S. van Kerkhoff. Overleden: A. P. J. Spaan, w. v. J. J. Emond; M. C. H. W. van Beusekom. VOORSCHOTEN Kerketocht voor de eenheid Een paar honderd leden van de Voorschotense kerken trokken giste- avond van kerk tot kerk en gingen samen op weg om te bidden voor de eenheid onder de Christenen. In de hervormde Dorpskerk werd de tocht ingezet met het zingen van het „lied van de Eenheid" en een korte toespraak door ds. E. Saraber. Van de Hervormde Kerk gingen vrij wel alle kerketochtgangers te voet naar de Gereformeerde Kerk, al waar ds. G. de Zeeuw de bedetocht- gangers vergeleek met de „Gideons bende", gering in aantal gerekend naar het aantal kerkelijken in Voor schoten, maar door hun geest te vergelijken met stoottroepen. Tijdens zijn toespraak vergeleek ds. De Zeeuw de weg naar eenheid met een kruis. Bij de Laurentiuskerk was Je groep inmiddels weer gegroeid; hier sprak kapelaan H. P. Warmerdam een kort welkomstwoord en zongen „de zangertjes van Laurentius" met het kerkvolk beurtelings enige liede- j ren. Dr. A. W. Cramer. Remonstrant predikant in Leiden screk over „Na het Tweede Vaticaanse Concilie en voor Uppsala". Voor velen betekende het slot van deze bedetocht nogmaals een extra wandeling terug naar het beginpunt. De tocht werd georganiseerd door de Raad van Samenwerkende Kerken Voorschoten. ZOETERWOUDE Drumband naar carnaval Oldenzaal Ter vergadering van de Zoeter- woudse drumband „VIOS" d eelde de voorzitter, de heer C. B. Paarde- kooper, mede, dat de Carnavalsver eniging te Oldenzaal de drumband heeft uitgenodigd om aan de feest viering op 25 februari mee te werken. Verscheidene medewerkers zegden hiervoor hun financiële steun toe. Jammer is het, dat deze jonge vereniging, ondanks het harde wer ken van bestuur en leden, volgens de penningmeester er financieel niet zo erg best voorstaat. De actie om meer donateurs te winnen, werd bevredigend genoemd; hierdoor kwam het eindresultaat op een enigszins goede basis. Gemeld werd het behalen van de eerste prijs behaald te Heiloo. Het tweede twaalftal van de korfbalvereniging Warmond speelt a. iterdag (12 uur) een vriendschap pelijke wedstrfjd in Leiden tegen een combinatie van „Ons Eiland". (Van onze Rotterdamse correspondent) Rotterdams stuwende kracht achter de schermen heeft in een paar dagen de beslissing over de aanleg van een „Mini-Maas vlakte" aan het Hollands Diep doorgedrukt. Begin januari kwamen de burgemeesters van de nauw samenwer kende Brabantse gemeenten Zevenbergen, Klundert en Hoge en Lage Zwaluwe bij burgemeester W. Thomassen de hulp van Rotterdamse deskundigen inroepen. De volgende dag al konden zij de commissa ris der Koningin in Noord-Brabant vertellendat de samenwerking met drie gemeentelijke diensten (Havenbedrijf, Gemeentewerken en Stadsontwikkeling) rond was en kort daarop gaven de drie gemeen teraden zonder aarzelen hun fiat aan het plan. «mm**-* 'GEMEENTEHUIS; Burgemeester H. E. M. Schaminee (62), burgemeester van Zevenbergen en sinds vele jaren promotor van het project, vertelt: „We hebben Rotter dam met opzet binnengehaald. Zon der zyn medewerking kunnen we het plan onmogelijk uitvoeren en daarom geven we de Maasstad graag de eer" De praktijk wordt, dat Rotterdam de „mini-Maasvlakte" (2000 ha) gaat aanleggen. Rotterdamse experts ma ken het planologische ontwerp, geven technische adviezen voor de bouw van havens en houden toezicht op de uitvoeringvan de werken. De hulp gaat nog verder. Het Havenbedrijf zorgt ook voor „klanten" en vooral over deze belofte is Brabants west hoek enthousiast. In de loop van dit jaar begint de inpoldering van het eerste gedeelte van het terrein, zes- zevenhonderd ha groot. Afhankelijk van de belang stelling van industrieën wordt het nieuwe haven- en industriegebied daarna geleidelijk binnendijks uitge breid tot tweeduizend ha. De kosten van het gehele project worden ge schat op vierhonderdmdljoen gulden. De eerste fase komt op honderdmil- joen. Zonder tegenslagen kunnen de eerste industrieën in 1970 langs het Hollands Diep gaan bouwen. De westhoek van Noord-Brabant is door de eeuwen heen een apart ge bied van de provincie geweest, een landbouwstreek („met de beste klei van het land") met een bevolking, die een andere instelling heeft dan Op de Haagse Carel van Bylandt- laan is vanmorgen tegen tien uur een uit het Gerechtsgebouw aan de Raamweg ontsnapte gedetineerde gegrepen door een journalist van het A.N.P. Twee waarschuwingsschoten van een achtervolgende rijkspolitie man hadden gefaald de vluchteling tot staan te brengen. De gedetineerde, een 26-jarige Am sterdams aan opium verslaafde fi guur, was wegens het bezit van ver dovende middelen door de Haagse rechtbank en ook in hoger beroep door het Gerechtshof tot drieëneen halve maand gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering veroordeeld. Vanmorgen kwam hij op het Gerechtshof zijn vonnis aan horen. Toen hij door leden van de parket- groep van de Rijkspolitie werd terug gebracht naar de gevangenenauto die hem weer zou vervoeren naar het huis van bewaring zag de jonge man kans te ontsnappen op het mo ment. dat een onbekend gebleven burger zich tussen hem en de Rijks politiemannen wrong. De politiemannen zetten onmiddel lijk te voet en per auto de achtervol ging in. Een wachtmeester loste twee waarschuwingsschoten in de lucht, maar de vluchteling, die na jaren lang gebruik van verdovende mid delen niet toerekeningsvatbaar is, trok zich hiervan niets aan. Hij ren de over de Raamweg rechtsaf de Ca rel van Bylandtlaan op. Hier hield hij een totaal verblufte motorordon nans van de Marechaussee aan, sprong op de duozit en riep „Rijden'. De ordonnans gaf geen gehoor aan dit bevel. Op hetzelfde moment werd de vluchteling door de toevallig pas serende ANP-joumalist Fred Kroese (37) van de duozit getrokken. Na een korte worsteling namen een Rijkspo litieman en de eveneens toevallig passerende inspecteur J. Stoutjesdijk van de gemeentepolitie de arrestant over van de journalist, die voor zijn moeite is beloond met een fiks gat in zijn pantalon. De adjudant van de Haagse parketgroep van de Rijkspo litie beloofde later dat het Rijk de schade van de heer Kroese zal ver goeden. die van de rest van Brabant. Indus trialisatieplannen noodzakelijk voor de werkgelegenheid kregen er pas vaste vorm, nadat het tracé van de Schelde-Rijn-verbinding finitief was vastgesteld. Aanpak Gedeputeerde Staten, begrip to nend voor de moeilijke situatie in de- j ze uithoek, wezen Zevenbergen en Klundert als ontwikkelingskernen aan en stimuleerden plannen voor de vestiging van industrieën. Op hun beurt sloegen Zevenbergen, Klundert en Hoge en Lage Zwaluwe aan het einde van de jaren vijftig de handen ineen en besloten onder de vlag van Zekluza (de beginletters van de sa menwerkende gemeenten) de indus triële ontwikkeling gezamenlijk aan te pakken. Eerste resultaat ervan: een intergemeentelijk structuur plan, waarin de afzonderlijke plan nen waren samengevat. Van omstreeks dezelfde tijd da teert ook het plan, een gedeelte van het Hollands Diep in te polderen en er een industrieterrein aan te leggen. Een ingenieursbureau kreeg op dracht, de mogelijkheden te onder zoeken en verleden jaar verleenden G. S. de Zekluza-partners een extra krediet van een half miljoen om een bestek te laten maken. Eind novem ber lag de (positieve) uitslag op ta fel en toonde de minister van Eco nomische Zaken op werkbezoek in Noord-Brabant er „meer dan ge wone belangstelling voor". Spoed Daarna is het snel gegaan. Op de achtergrond maanden het provincie bestuur en Rotterdam tot spoed. Vooral Rotterdam, dat by een ha ven- en industriegebied in het Hol lands Diep als „uitwijkmogelijkheid" groot belang heeft. Immers, het ge meentelijk havenbedrijf gaat bij de uitgifte van industrieterrein uiterst selectief te werk. Niet elk bedrijf, dat bij de gemeente aanklopt, krijgt zijn zin, omdat in Europoort en straks ook op de Maasvlakte alleen ruimte is voor bepaalde soorten in dustrieën. Petro-chemische bedrijven stellen er echter prijs op, afgeleide indus trieën op niet al te verre afstand te vestigen. Die mogelijkheid biedt de „mini-Maasvlakte" bij de Moerdijk, dertig kilometer van het Rotterdam se havengebied en bereikbaar voor Deze argumenten activeerden Rot terdam, het Brabantse project aan te moedigen en meteen de technische hulp van zijn gemeentelijke diensten beschikbaar te stellen, toen daarom werd gevraagd. Eerste stap van de samenwerking is de oprichting van het industrieschap Moerdijk op 26 ja nuari, waarin de burgemeesters van de drie gemeenten en uit elke ge meenteraad twee (gekozen) leden zitting krijgen. Financiën Het industrieschap belast zich met de aanleg en de exploitatie van het gebied en vormt met de Rotterdam se experts een team, dat zich de ko mende jaren gaat bezighouden met de technische en economische ont wikkeling van de „mini-Maasvlakte". Overigens: de Rotterdamse mede werking is geen oplossing voor alle j problemen. Met name de financie ring van het project is een zaak. 1 waarover nog geen verstandig woord valt te zeggen. Men krijgt zelfs de in druk, dat er nog niet serieus over is gedacht, laat staan gesproken. Burgemeester Schaminee, aarze lend: „Ik vraag me óók af waar dat geld vandaan moet komen. De pro vincie heeft financieel steun toege zegd, de drie gemeenten moeten na tuurlijk geld op tafel leggen en de regering zal ook wel over de brug komen. We beginnen in elk geval al spoedig met de aanleg en dan zien we wel verder Is hij niet bang, dat Rotterdam ln de westhoek, die er over een tiental jaren 150.000 bewoners bijkrijgt, de dienst gaat uitmaken? Zeker van zijn zaak zegt hij: „Ik zie de samen werking alleen op het technische vlak. Burgemeester Thomassen heeft bovendien uitdrukkelijk gesteld, dat hij het spel vanuit het industrieschap Moerdijk wil spelen. Rotterdam heeft ook geen lidmaatschap in het indus trieschap geambieerd. Het wil de Zekluza-partners helemaal de vrije hand laten". Zijn geruststellende woorden ne men overigens niet weg, dat Rotter dam een grote vinger in de pap krijgt. Het Havenbedrijf gaat indus trieën voor de „mini-Maasvlakte" werven en bepaalt dus in feite, wel ke bedrijven er wel en welke er niet komen. De drie gemeenten hebben vrede met deze formule, die eigenlijk voor de hand ligt. „Wij zijn blij met de acquisitie-begeleiding van Rotter dam. Het Havenbedrijf heeft zijn in ternationale relaties, het kent de praktijk van het onderhandelen en voor industrieën, die voor het nieu we gebied belangstelling hebben, moet het een geruststelling zijn te weten, dat Rotterdam hun belangen behartigt". De Brabantse westhoek, die op de drempel staat van een industriële toekomst, heeft zonder uitzondering positief gereageerd op de samenwer king met de Maasstad. Burgemees ter Schaminee heeft, nadat het nieuws bekend was geworden, tal van gelukwensen gekregen van industrie- en en functionarissen van de provin cie. Dat heeft hem zichtbaar goed gedaan. Hij zegt. vol trots: „Bewe zen is. dat óók wij naar Rotterdams voorbeeld slagvaardig kunnen zijn". Doordat een 28-jarige vracht wagenchauffeur uit Hazerswoude gisterochtend omstreeks half tien, rijdend over De Roemer in Bos koop (richting Hazerswoude- dorp), vermoedelijk een ogenblik niet oplette, kwam hij met de rechterwielen van de auto in de zachte berm van de weg. Zijn po gingen de zware wagen weer op het verharde gedeelte te krijgen mislukten, waardoor het gevaarte na eerst een aantal bomen en struiken te hebben vernield, in de langs de weg lopende moddersloot kantelde. De chauffeur wist zichzelf te bevrijden. De vrachtauto moest met behulp van tioee kraanwa gens weer op de weg worden ge zet. De vrachtauto behoorde toe aan een expeditiebedrijf in Leid- schendam, de firma C. Blom. (Foto Leidsch Dagblad). De Nederlandse Spoorwegen zullen het binnenlands vrachtstukgoederen- vervoer geheel overdragen aan Van Gend en Loos. Daarmee komt een einde aan de sinds de jaren dertig bestaande taakverdeling tussen de Nederlandse Spoorwegen en Van Gend en Loos. Deze taakverdeling hield onder meer in dat Van Gend en Loos de exploitatie en een groot deel van de administratie van j het binnenlandse NB.-vrachtstuk- i goederenvervoer verrichtte. De lijn van rationalisatie, die destijds tot deze taakverdeling leidde, zal nu worden doorgetrokken. Daarom heb ben de Nederlandse Spoorwegen met ingang van 1 april aanstaande haar dochteronderneming belast met de uitvoering van de resterende admini- nistratieve werkzaamheden. Tevens zullen per 1 april alle commerciële activiteiten ten behoeve van dit ver jaar geleden is begonnen en heeft niets te maken met allerlei bezuini gingsmaatregelen, waaraan een werkgroep van de spoorwegen (Sti- murail) thans doktert. Voor 80 N.S'ers heeft deze over dracht gevolgen. In een circulaire aan het personeel is toegezegd, dat er naar zal worden gestreefd de ge volgen van deze maatregel op te los sen. Naar vermogen zal daarbij re kening worden gehouden met de be langen van de betrokkenen. Bij de financiële dienst zijn rond 60 per soneelsleden bij de maatregel betrok ken. onder wie een vrij groot aantal vrouwelijke werknemers. De betrok kenen werken voornamelijk op de administratiekantoren in Eind hoven, Haarlem, Schiedam en Zwolle Voor de meesten zal in de loop van dit jaar een andere functie moeten worden voer door van Gend en Loos worden gezocht. Voor het publiek verandert behartigd. Deze overheveling is het j er ten gevolge van de overdracht sluitstuk van een overleg, dat vier niets. Burgemeester H. E. Af. Schami nee van Zevenbergen„Wij kun nen ook slagvaardig zijn Noordwij kse politie wint in Leiden: 2-3 De Noordwijkse politiesportvereni- ging heeft in de uitwedstrijd tegen da Leidse politie een 23 overwinning behaald. In het begin van deze over het al gemeen harde wedstryd, hadden de Leidenaars een duidelijk overwicht. Binnen tien minuten hadden zij een 2—0 voorsprong. Langzamerhand kreeg NPB.V. echter meer vat op het spel en ontstonden er kansen voor het Leidse doel. Tenslotte was het Masclé, die de achterstand tot 21 terugbracht. Na de rust bleken de bordjes ver hangen. De Noordwfjkers brachten een veel hoger tempo op en lieten ook beter voetbal zien. Al gauw na de hervatting was het Van Maris, die uit een hoekschop beheerst inkopte (2—2)Twintig minuten voor het ein de was het weer Van Maris, die met een fraai schot de politie uit de bad plaats op winst zette (2—3). Met deze stand floot de goed leidende arbiter Nobbe voor het einde. Actie Nederlands B ij belgenootschap Reeds vele jaren maakt het Ned. Bijbelgenootschap regelmatig tour nees door ons land met „rijdende bijbelhuizen." Er zyn thans twee van deze tot „bijbelwinkels" inge richte auto's, die door het gehele land gaan. De „bijbelwinkels" be schikken over een grote verschei denheid van bijbeluitgaven. Ook ko men plaatselijke medewerkers huis- aan-huis om de belangstellenden van advies te dienen om uit deze collectie een keuze te maken. In Rijnsburg zal van maandag 29 januari tot en met vrijdag 2 februa ri een „rijdend bijbelhuls" komen. Opening kantoor van water leidingbedrijf Het algemeen bestuur van het wa terleidingbedrijf „De Rijnstreek" houdt vrijdagmiddag 2 februari, 's middags om twee uur, een openba re vergadering in het raadhuis van Boskoop. Na de vergadering zal de officiële opening plaatsvinden van het nieuwe kantoor. De agenda ver meldt onder meer het aangaan van een geldlening en behandeling begro ting 1968. Marktberichten KATWIJK /VAN DEN RIJN, 25 Jan. Groenteveiling: waspeen (per kist): A-extra 5.80-6,20; Al 4,50-6,20; A2 2,60-5,30: B-extra 6,90; BI 6.00-7,00; B2 2.30-4.00; Cl 3,20-4.30; C2 2.90- 3.80; boerenkool 56-62; spruiten 25- 124; uien 2.80-3,80; witlof 61-92; brui ne bonen 110. Aanvoer waspeen 200.000 kg. waarvan 98.000 kg voor ex port werd verkocht.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15