GROOTSE COME-BACK VAN GUNTHER TRAUB Hugo van der Moer, trainer LFC Machtige 1.20.4 zege van Anton (1600 m) Wereldrecords in Inzeil en Horten Bartling weer snel op sprint STIEJN KAISER VIERMAAL VERSLAGEN Water poloploeg moet van NOC op eerste plaats eindigen... TOPSCORERS VARKEVISSER NEEMT VOORSPRONG Reserves KNVB PAGINA 18 MAANDAG 22 JANUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD - SPOKT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Koersen in Hilversum Svein Erik Stiansen is het wereldrecord over de vier klas sieke afstanden, dat hij vorige week in Madonna di Campiglio aan Kees Verkerk ontnam, al weer kwijt. Bij de Westduitse kampioenschappen in Inzeil kwam de nieuwe Duitse kampioen Günther Traub tot een totaal van 176.717 punten en daarmee bleef hij 0.165 punten onder het oude wereldrecord van Stian sen. Ook bij de Noorse schaatskampioenschappen in Horten sneu velde een wereldrecord. Stayer Fred Anton Maier reed de 10.000 meter in 15 min. 29,5 sec. Het oude wereldrecord op de 10 km stond al op naam van Fred Anton, die op 28 februari van het vorig jaar in Inzeil 15.31,8 voor zich had laten af drukken. De 28-jarige student Günther Traub, W. Duits kampioen in de ja ren 1961'63, heeft dit weekeinde be vestigd bezig te zijn met een gran dioze comeback. Hij werd in Inzeil Westduits kampioen met het nieuwe wereldrecordtotaal van 176.717 pnt. (500 m 41.7, 5000 m 7.40.2, 1500 m 2.05.6 en 10.000 m: 15.42.6). Na bijna vijf jaar nam Traub daarmee op nieuw de eerste plaats in op de rang lijst van totalen behaald bij één wed strijd. Op 20 januari 1963 verbeterde hij in Madonna de Campiglio met 184.490 reeds eenmaal het wereldre cord, dat hij toen slechts één uur in zijn bezit hield. Na de eerste dag lag de schaatser uit Schweinfurt nog duidelijk achter op het tussentotaal van zijn 25-jarige Noorse voorganger Svein Erik Stian sen. Maar op de tweede dag kwam bij de ideale weersomstandigheden (zonneschijn en een graad vorst) de beslissende wending. Allereerst reed Traub met 2.05.6 de beste tijd van het seizoen op de 1500 m. Daarna liet hij als bekroning een nieuw Duits re cord volgen op de 10.000 m met 15.42.6. Om het wereldrecord over de vier afstanden te verbeteren moest Traub onder de 15.48.0 blijven. De eerste 25 ronden gingen met een ge middelde van 38 sec, de volgende tussen de 37.0 en 36.5. Na de wed strijd zei hij: „Ik ben door trainer Thormod Moum gecoacht als de bes te Noorse rijders". Tegenspel Gerhard Zimmermann, de West- Duitse titelhouder, kon Traub niet veel tegenspel bieden. De man, die vier jaar achtereen de sterkste Westduitse all-roundrijder was, raak te op de eerste dag al ver achter f41.7 en 8.01.0) en kwam zondag niet meer op het ijs. Een dokter had hem een startverbod opgelegd. De overige verrichtingen in Inzeil bleven in de schaduw van hetgeen Traub presteerde. Toch waren zij op zichzelf niet onbelangrijk. Erhard Keiler sprintte op de 500 m voor de derde maal dit seizoen beneden de 40 sec. (39.8) en bij de dames behaal de de 20-jarige Evi Sappl verrassend de Duitse titel door drie afstanden te winnen: 500 m in 46.5. 1000 m in 1.35.7 en 1500 m in 2.31.1. De beste klassementsrijdster was Hildegard Sellhuber met 201.534 pnt., omdat Evi Sappl op de '3000 m zwak voor de dag kwam. Vergeefs In het vlak bij Oslo gelegen plaats- Je Horten heeft Fred Anton Maier wederom een vergeefse greep ge daan naar de Noorse schaatstitel, die hij in zijn roemrijke carrière slechts éénmaal in 1964 wist te beha len. De lange, sympathieke Noor had echter één troost: hij brak na een magnifieke race zijn eigen wereldre cord op de 10.000 meter met ruim twee seconden. Tegen de 15.31.8 die hij op 28 februari vorig jaar op de hoog gelegen baan van het Beierse Inzeil reed, stelde hij nu ëen tijd van 15.29.5. Een formidabele prestatie, die echter niet genoeg was om Mag- ne Thomassen van de eerste plaats te verdringen. Deze nu 26-jarige, uit Soberg afkomstige Noor, die tijdens de landenwedstrijd NederlandNoor- De Nederlandse A-juniorenploeg (leider Gerard Maarse) heeft dit weekeinde deelgenomen aan wed strijden in Madonna di Campiglio Za terdag (10 graden C) reden de jon gens een 500 en een 3000 meter. De eerste plaats op de sprint werd ge deeld door Frits Bartling en Jan Au- gustinus. Vod* beiden werd 42.1 sec. afgedrukt. Piet Vink kwam met 43.2 op de derde plaats. Laatstgenoemde was met 4.36.3 de snelste op de 3000 meter. 2 Trnus Rozendaal 4.42.3, 3. Co Gilling 4.43.8. Zondag (12 gr. C. en zacht ijs) werd opnieuw een 500 meter gereden. Ditmaal liet Bartling de horloges stil staan op 41.3 en werd Augustinus met 42 rond tweede. De derde plaats was voor Ronnie Nooitgedacht met 43.6. Op de 1500 meter was Piet Vink met 2.11.2 veruit de snelste. Augusti nus werd met 2.13 tweede en Ronnie Nooitgedacht legde met 2.14.2 beslag op de derde plaats. Frits Bartling kwam alleen op de 500 meter uit. wegen al had laten zien, dat hij zich van een knap sprinter had ontwik keld tot een uitstekend klassements rijder, bleef Maier in het eindklasse ment juist 0.56 punt voor. Thomas sen heeft voor deze prestatie wel tot op de bodem van zijii kunnen moeten putten. Nadat hij de 500 meter in 41.9 (vierde plaats), de 5.000 in 7.47.9(3) en de 1500 meter in 2.08,9(1) had af gelegd, leek er geen enkel obstakel meer te staan op de weg naar de na tionale titel. Fred Anton Maier leek met zijn wereldrecord echter nog kans op de zege te hebben, maar de 15.56.1 van Thomassen een Verbe tering van zijn persoonlijk record met niet minder dan 10.7 seconde was toch nog juist genoeg om Maier, die ook de 5.000 meter had gewonnen (7.41.1), van de hoogste plaats van het ereschavot af te houden. Svein Erik Stiansen door zijn goede voorseizoen hadden velen gedacht, dat hij aan zijn Noorse titels van '66 en '67 ook een derde zou toevoegen stelde wat teleur. Hij moest zelfs Per Willy Guttormsen, die met een tijd van 15.33.3 zijn kandidatuur stel de voor een of meer medailles op de lange afstandnummers op de Olym pische Winterspelen in Grenoble, voor zich dulden. De kleine Noor graaide door zijn uitstekende presta tie op de schaatsmarathon nog net de bronzen medaille voor de neus van Stiansen weg. Bobslee De ploeg van Zwitser land 2, bestaande uit Jean Wicki, Hans Candrian, Willi Hofmann en Walter Graf, is zondag in St. Mor- ritz kampioen van Europa in de vierpersoonsbob geworden. Tennis Tom Okker is in de kwartfinales van de tenniskampioen schappen van Natal te Durban uit geschakeld door Bob Maud, die Ok ker geen set gunde: 9—7, 6—2, 64. IJshockey Voor de Nederlandse competitie werden de volgende wed strijden gespeeld: Amstel Tijgers Tijsc Treffers 3-4>, Den Bosch Rotterdam 2—5. wereldkampioene Stien Kaiser op al le afstanden verslagen. Een slechte Het komende weekeinde worden in Helsinki de wedstrijden om de wereldtitel gehouden. De uitslagen luiden 500 meter: 1. Elly van de Brom 45,9 sec. (baanrecord), 2. Stien Kai- 46,0, 3. Carry Geyssen 46,8, 4. Ans Schut 46,9, 5. Wendy Thompson (Ca) 47,0, 6. Wil Burgmeyer 47,1. 1500 meter: 1. Carry Geyssen 2.21,3 (baanrecord) 2. Kaiser 2.21,6, 3. Van de Brom 2.23,7, 4. Schut 2.24,2, 5. Burgmeyer 2.27,4, 6. D. McCannell (Can.) 2-33.2 1000 meter: 1. Carry Geyssen 1 min. 32,9 sec, 2. Stien Kaiser 1.33,5, 3. Elly van de Brom 1.33,6. 3000 meter: 1. Ans Schut 4.58.1, 2. Carry Geyssen 4.59,3, 3. Stien Kaiser 5.00.8. Fred Anton Maier In Düsseldorp is gisteren de indeling van het vóór-Olympisch waterpolotoernooi bekendgemaakt, dat van 3 tot 9 juni a.s. in Milaan zal worden gehouden. Nederland is in groep A ondergebracht samen met Gr. Brittannië, Oostenrijk, Spanje en België. De B-groep bestaat uit Griekenland, Zweden, Finland. Bulgarije en W.-Duitslahd. De nummers 1 en 2 van elke groep kwalificeren zich voor de finale-groep, waarbij de resultaten van de voorwedstrijden blijven gelden. De nummers 1, 2 en 3 krijgen het recht deel te nemen aan het Olympisch waterpolo-toernooi in Mexico Stad. Dit geldt niet voor de Neder landse ploeg. Het Nederlands Olympisch Comité heeft beslist dat alleen de eerste plaats voldoende wordt geacht om een ploeg af te vaardigen. Van de negen plaatsen, die de Europese Zwemliga in Mexico Stad zijn toegezegd, zijn er zes bezet na de Europese zwemkampioen- schappen van 1966 in Utrecht en wel door: Rusland, Oost-Duitsland, Zuid-Slavië, Hongarije, Italië en Roemenië. ZONDAG: De Wit (LFC) Dósar (UVS) Van Es (VTL) Den Os (Roodenburg) H de Cler (Lugdunum) HoLl (UVS) Collé (Lugdunum) Van der Staxp (LFC) De Roo (Lugdunum) Van der Linden (VTL) Heymans (Roodenb'irg) Dreef (LFC) C. de Cler (Lugdunum) Krom (Dooos) ZATERDAG: L. Pluimgraaf! (Quick Boys) Van der Lippe (Noordwijk) 14 Timmer (ARC) 12 Versluis (Ter Leede) Boesveld (ARC) 9 Van Biezen (Ter Leede) Van der Plas (Quick Boys) Schuurman (ARC) 6 Van Duyven-bode (Quick Boys) Broring (Noordiwijk) 5 De Brons (Ter Leede) 4 Atletiek De cross van Elgoibar bij San Sebastian is gewonnen dooi de Ethiopiër Mamo Wolde. 1. Wolde (Eth.) 9000 meter in 26 minuten en 55 sec, 2. Stewart (GB) 27,02, 3. Haro (Sp) 27,04, 4. Fowler (Gb) 27.10, 5. Salgado (Sp) 27,20. HOCKEY De Leidse Mixed Hockey Club speelde gisteren oefenwedstrijden te gen Hudito (Delft). Het ster 8* zigde eerste elftal dames van LMHC speelde 3—3. Leidse treffers van de dames M. L. Hardenbroek (2x) en Fransje Krol. Ook de herenelftallen van beid< clubs speelden tegen elkaar gelijk 1—1. (Van onze medewerker) Zeldzaam imponerend was de wijze waarop Anton gisteren in Hilversum z\jn meerderheid toonde in de Grote Prijs der Sterrensprinters. Fred Wal ker, in handen van Marten Vergay, nam direct de kop, gevolgd door Ze- los van Vredenhof, Royal Hanover, Anton en Yellow Six. Met een felle tussensprint bracht Siem v. Leeuwen na een ronde Royal Hanover op kop, ging stug door en had bij het ingaan van de rechte lijn een vrij grote voor sprong op zijn achtervolgers. Wat Anton toen liet zien was verbazing wekkend. Joop Ham bracht zijn paard op volle toeren. De trouwe Anton reageerde furieus, ging als een wer velwind langs zijn voorgangers en triomfeerde schijnbaar zonder moeite onder groot enthousiasme in een bij zonder fraaie 1.20.4 km-tijd. De ruin liet vier Amerikaanse imports achter zich, n.l. Royal Hanover, Lively Rod ney, Blazing Song en Fred Wallker. Yellow Six werd zesde. De eerste vier draverijen werden begunstigd door fraai weer. Daarna hulde een dichte mist de baan ih een grauwe duisternis en waren de koersen bijna niet te volgen. Wagenaar jr. won met Courage van kop af de eerste afdeling van de Ruysdaelprijs in 1.26.7 vóór Aleph. De strijd om de derde plaats ein digde onbeslist, daar Boyke van Our Bonni en Duramie Frances dead heat liepen. Verrassingen bleven deze middag ook niet. achterwege. In de eerste afdeling van de Rubensprijs stuurde leerling G. Sdholten Columbus van kop af bekwaam naar een 1.25.6 zege. Adua Scotch B werd een zeer ver rassende tweede, (pl. 23.20, cov. 31.10), gevolgd door Bastogne, waardoor het trio f 1.442.50 bracht. De klap op de vuurpijl gaf echter de Gerard Dou-prijs. Eigenaar J. Zeeman stuurde zijn paard Eugeen Z naar een niet verwachte 1.29.1 triomf (w. f31.Daar ook de volgende plaateen van Coohineanger S (pl. f8.—, cov. f20.10) en Ethel Volann (pl. f5.50) surprises waren, bleek het juiste trio door niemand geraden en bracht dit in elke andere volgorde todh nog f 1938.20 voor fl. Uitslagen De uitslagen van de zondag in Hil versum gehouden draverijen: Picassoprijs met autostart: 1. Entu- slasmo (M. Vergay) 1.25.9, 2. Diana Hanover, 3. Chopin. Tot. winn. f 1.60, pl. 1.20, 1.60, 1.90, koppel 4.cov. 5.20. trio 42.10. Van Mesdagprijs: 1. Edsel (M. Bouw huis) 1.29.2, 2. Eddy Signal. 3. Ferro. Tot. winn. 2.40, pl. 1.10, 1.10, 1.20, koppel 4.30, cov. 3.70. Ruysdaelprijs: le afd.: 1. Courage (J. Wagenaar jr.) 1.26.7, 2. Aleph. 3. Boyke v. Our Bonni en Durante Fran ces dead heat. Tot. winn. 2.70, pl. 1.30, 1.40. 1.20, koppel 11.30, cov. 6.70. trio 48.50 en 79.—. Grote prijs der sterrensprinters: 1. Anton, 2. Royal Hanover. 3. Lively Rodney. Tot. winn. 1.80. pl. 1.20, 2.80. 2.20. kpop. 3.30, cov. 7.50. Amateurwinter kampioenschap. 3e II I I I II II I I II II III III llll I I 1111 III II11 III I I I I III I I I vierde keer, dat we het hebben ver gokt. Niet zozeer door kunde van de tegenpartij, maar door onze domme speelwijze. Het komt door enkele fa cetten in ons spel: de werklust van bepaalde spelers is tè groot. Raar, maar waar. In hun enthousiasme vergeten zij de afspraken, de tac tiek. Daardoor komt het, dat Je dan zo'n wedstrijd verliest van je zelf Tevreden, ach. Dat ben ik (uiter aard) niet. Maar toch ook weer niet helemaal ontevreden. Teleurgesteld. Ik heb gehoord, dat LFC altijd moei lijk speelt tegen RVC. Een psycholo gische kwestie: er is de laatste jaren maar èèn keer gewonnen. Zoiets „spookt" bij de jongens natuurlijk in het achterhoofd. Desondanks hebben we vooral voor de rust goed gevoetbald. Dat er geen doelpunten zijn gemaakt is alleen maar jammer. Er hadden er toch eigenlijk wel een paar gemaakt moeten worden. Ze zeggen nu, dat RVC tactisch goed heeft gespeeld. Maar wat is dat? Ik Van der Moer te spelen. En daar hebben ze maar bitter weinig van terecht gebracht. Ze hebben de „0" gehouden, goed. Maar daar is dan ook alles mee ge zegd. Ze hebben geluk gehad. Om dat wij onfortuinlijk zijn geweest. Normaal hadden wij deze wedstrijd (gemakkelijk) gewonnen. Als er maar doelpunten waren gemaakt. En daarom: we hebben wel verloren, maar we zijn niet weggespeeld. Het tegendeel is eerder waar geweest: wij hebben RVC weggespeeld. Dat vind ik heel belangrijk. RVC heeft ge boft, in dubbel opzicht: dat wij geen doelpunten hebben gemaakt, maar wel enkele fouten. Dat eerste doel punt hadden Piet de Jong. Leo de Jong en vooral Henk van der Berg kunnen voorkomen. Henk had die bal direct moeten spelen oprui men. Het tweede was zonder meer een fout van Leen den Hoed. Daar om ook: RVC heeft geen „echte" doelpunten gemaakt. Ze tellen, in derdaad. En daar gaat het, om. Ze hebben geboft. Voetbal is volgens mij 70% kunde en 30% geluk. Als je dat niet hebt, wordt je nooit kampioen. Vrouwe Fortuna heb je altijd nodig. Ik heb nog geprobeerd de dreigen de nederlaag af te wenden. Door Henk Sira naar voren te sturen. Dat heb ik bewust gedaan. Onze opzet was: drie man van voren en Piet Gubler als extra mannetje op het middenveld. Maar ja, als er in de voorhoede èèn faalt, is dat onmid dellijk 331/3 procent. Dan moet je, als je achter staat, de voorhoede proberen te versterken. Dat heb ik gedaan. Ik heb H^nk naar voren gestuurd. En daarmee heb ik het risico genomen de achterhoede te verzwakken. Dat is nu zo'n tactische zet, die door het spelverloop wordt bepaald. Dat het niet is gelukt, is gewoon jammer. We hebben deze wedstrijd uitge breid besproken. Op de bespreking heb ik de jongens voorgehouden: aanvallen, proberen zo snel mogelijk door te stoten, mèt elkaar. Ik heb ze gezegd, dat ze niet bang hoefden te z}jn. Dat we sterk genoeg zijn om met RVC kat-en-muis te spelen. Dat is (in zekere zin) toch ook gebeurd? We hebben toch het heft in handen genomen? En we hebben toch het tempo, het spel gedicteerd? We heb ben alleen verzuimd om het over wicht in doelpunten uit te drukken. De oornerverhouding voor de rust was, meen ik, 17—4! Het heeft dus aan de afwerking ontbroken. Als wij voor waren gekomen, had RVC risico moeten nemen. Dan hadden wij nog meer kansen (en waar schijnlijk ook doelpunten) gekregen. Dan waren we gewoon over RVC heen gelopen. Dat had toch gekimd? Het is onze eigen schuld geweest, dat we niiet gewonnen hebben. Di;t is al de vierde keer, dat wij onno dig hebben verloren. Jammer, erg Jammer. We hadden anders al zo'n mooi eind op streek geweest Kampioenskansen? Daarover pra ten heeft nog geen enkele zin. Dat houd ik ook altijd de jongens voor ogen: blijf met je beide benen op de grond staan. Iedere wedstrijd staat op zichzelf iedere wedstrijd ia moeilijk. Tegen RVC wel gezien. Over kansen praten in dit stadium is zinloos. Je maakt er de jongens alleen maar zenuwachtig door. Een extra drukte moeten winnen. Zo iets werkt fnuikend op den duur. Pas aan het einde van het seizoen kan je dat bekijken. Pas als je er dan nog bijstaat en dat hoeft dan be slist niet helemaal bovenaan te zijn kan Je zeggen: „Er zit een kansje in" Hugo van der Moer, 47 jaar. Oefenmeester in het bezit van A-diploma KNVB. Trainer van LFC (tweede seizoen). Heeft 'in het verleden o.m. Hermes DVS (betaald voetbal), EBOH (be taald voetbal) en Spartaan '20 getraind. Ik ben ook geen voorstander om te zeggen aan het begin van het seizoen: „En nu gaan we kampioen worden". Natuurlijk, je hebt een doel. Je stippelt tevoren een pad uit. En dat probeer je zo goed moge lijk te bewandelen. Je kan op dat pad struikelen. Dat hebben wij nu vier keer gedaanIk heb het bij LFC wel naar mijn zin. Ik ben in geburgerd. De regels, die ik bij mijn komst in samenwerking met het oestuur heb ingesteld, zijn dit sei zoen wat afgezwakt. De meeste jon gens zijn gaan inzien dat die „leef regels" iets vanzelfsprekend zijn. Kijk, en dan worden ze overbodig. Het is voor mij ook iete gewoons. Dat je op tijd naar bed gaat, je zelf ontziet (roken, drinken)Dat je zorgt als het er netjes uit te zien en dat. je op de hygiëne let. Het is toch normaal, dat je iets voor je sport doet en laat? Met de training, waarover ik op het ogenblik zeer tevreden ben opkomst is goed, intensiviteit laat weinig te wensen over is dat eigenlijk hetzelfde geval. Verplichte training lijkt mij voor een amateur- club overbodig. Je bent toch immers amateur? Je speelt toch voor je genoegen, om het zo best mogelijk te doen? Wel, je hebt toch ook animo, eergevoel? Dan kom je uit jezelf, naar de training. Dat is het verschil tussen profs en amateurs: een beroepsvoetballer moet. Een ama teur behoort graag te willen trai- Sommige Jongens vinden weieens, dat mijn training op semi-prof ba- 5isi is geschoeid. Dat is ook wel zo. Bepaalde hoogte, diepte van stof. Ik vind, dat als je tweede klasse speelt Je moet trainen op het niveau van ae eerste klasse. Het probleem voor de meeste clubs, die promoveren, is altijd zich aan te passen aan die nieuwe omgeving. Klik, zoiets moet Je dienen te voorkomen. Je moet. di rect (volledig) kunnen meedraaien. Daar werk ik bij LFC ook aan. Het is Jammer, dat we dit seizoen geen masseur meer hebben. Ik heb het vorig seizoen uitstekend en prettig met de heer Goddijn samengewerkt Maar het bestuursbesluit, om er mee te stoppen is uit dé nood geboren: er waren niet voldoende financiële middelen. Er is verleden jaar enige kritiek op mijn training geweest. Niet zozeer uit de selectiegroep. maar meer van Jongens, die er net buiten stonden (of vielen). Ik heb gehoord, dat men tijdens een Jaar vergadering geen kritiek mocht uiten Of ik dat een juist besluit vond? Ach, ik ben er niet bij geweest.. Ze mogen van mij best kritiek hebben ïaar opbouwend is. En... als ze maar capabel zijn om erover te praten. Dan mogen zij altijd bij mij komen. Er is trouwens later nog een bespreking geweest, met het eerste, tweede en derde elftal. Daar mocht iedereen zijn grieven naar voren brengen. Kyk, toen ik ze toen Stuk voor stuk vroeg om met bezwaren te komen, hielden ze hun mond. Hadden ze niets (meer te vertellen. Is eigenlijk ook logisch ze hebben als het erop aankomt te weinig verstand om het werkelijke doel en nut van een oefening te be grijpen. Trouwens: het bestuur is komen kijken. En dat had niets op mijn wijze van training aan te mer. ken. Ze hebben overigens nooit ge twijfeld aan mijn kunde per slot van rekening heb ik het A-diploma van de KNVB. De samenwerking met het. bestuur is verder bijzonder goed. Over het algemeen wordt de trai ning in het amateurvoetbal nog te gemakkelijk opgenomen. Terwijl juist de training de basis dient te zijn. Daarop moet je verder bouwen. Het is een kwestie van samenspel, tus sen trainer en spelers. De kunst om een eenheid te smeden. Trai ning is noodzakelijk. Net als een goede pianiist. Hij moet enkele uren per dag spelen, oefenen. Anders worden zijn vingers stijf. Op het ogenblik kampen we LFC met het. „probleem Van der Starp" Ik persoonliik draag Hans een warm hart toe. Ik vind hem bij uitstek een technisch vaardig voet baller. Dat, hij moeilijk is. is voor van geen enkel belang. Dikwijls de moeilijkste jongens ook de beste voetballers. Hij moet alleen (meer) trainen. Ik heb verschillende keren met hem gesproken. Omdat hij veel moet werken, zakt zijn conditie. En omdat hij dan ook niet meer op de training komt, kan ik hem niet, meer opstellen. Het blijft natuurlijk wel doodjammer dat je van zo'n speler geen gebruik kunt maken" voor amateurrijders: 1. Cotland ?P." J. de Bruin) 1.29.9. 2. Prancina, 3. David v. d. Lente. Tot. winn. 4.60, pl. 1.80, 2.80, 3.80, kopp. 7.30, cov. 7.70. Rubensprijs, le afd.: 1. Columbus (G. Scholten) 1.25.6, 2. Adua Acotch B rio f 1442.50. Ruysdaelprijs, 2e afd.: 1. Eduard H. .M. Bouwhuis) 1.26.5, 2. Burnley Quick, 3. Campeador Mac. Tot. winn. pl. 1.30. 1.80, 3.50. koppel 5.20. S. 3. Ari,. Tot. .40, 2.30 1.80, kopp. 9.ÖU, cov. e.öU. Gerard Douprijs: 1. Eugeen Z (J. - 1, 2. Cochlnzanger S, Hoejenbos) 1.34.1, 2. Forth Fullblood Maire. -omzet f 318.9 Katwijkse Damclub weer kampioen Opnieuw heeft het Katwijkse KDC het clubkampioenschap van de LDDB op haar naam geschreven. In Leiden wonnen de Katwijkers met 146 ook de tweede beslissings wedstrijd van de LDV-reserves. Evenals vorig jaar krijgt KDC nu de kans om via een promotie-compe titie door te dringen tot de Zuidhol landse hoofdklasse. Voor deze compe titie hebben zich ook de volgende clubs geplaatst: VDV (Vianen), DEZ (SchoonhovenDCR Rijsoord Constant 2 (R'dam) en de Damclub Rijswijk. Gedetailleerd: W. Heemskerk (LDV J. Passchier 02, H. de Koning -J. P. Schoneveldt 11, H. J. J. M. v. WinkelJ. Zwaan 02, P. van der StelA. v. Beelen 20, A. Sladek— F. Spierenburg 02, S. MandiJ. v. Duyvenbode 11, J. ZaalbergH. Klinkenberg 02, J. VermeulenJ. Gotwaldt 11, J. M. E. MasurelH. Koelewijn 11, H. J. VeldhuizenH. Voorzaat 02. De gedachte dat de koplopers Var- kevisser en Van der Staaij in de 2de ronde van de gewestelijke eind strijd dammen wel naar remise zou den afwikkelen is volkomen gelo genstraft. Reeds door zijn curieuze opening liet de Katwjjker blijken fel op winst belust te zijn. In het middenspel kreeg hij een gunstige flankaanval en toen de Haagse meester dacht deze te kunnen stoppen bleek hij het slachtoffer te zijn geworden van een geestige com binatie. Inmiddels was Gordijn tegen Wal raven in grote moeilijkheden geko men. De Zeeuw zat in zijn gelief koosd aanvalsspel en wist een sterke indringer te plaatsen. Een verrassend offer van Gordijn bracht de partijen weer op gelijke voet waarna tot re mise werd besloten. Beter verging het Ivens. Tegen de Zeeuwse kampioen Blom kwam hij wel wat onder druk te staan doch verschafte zich door een verrassende manouevre de betere kansen. Een langdurig eindspel gaf hem nog de volle winst. Uitslagen: D. v. d. StaaijC. Var- kevisser 02, A. J. IvensJ. Blom 20, M. J. WalravenF. Gordijn 1—1. De stand is: 1. C. Varkevisser 2 gesp., 4 pnt. 2/3 D. v. d. Staaij, A. J. Ivens 2-2 pnt., 4. F. Gordijn 1-1 pnt., 5. M. J. Walraven 2-1 pnt., 6. J. Blom 1-0 pnt. AMATEURS Res. 2de klasse A: Laakkwartier 2 VUC 2 1—2, GDA 2—VIOS 2 0—0, Quick 2—LFC 2 4—2, HBS 2—Roo- denburg 2 1—1, UVS 2—VCS 2 1—1. Res. 2de klasse B: ONA 2—CVV 3 2—1, DCV 3—DHZ 2 2—2 (gest.), RFC 2—Hollandiaan 2 1—1, Hille- gersberg 2—DHC 2 0—0 (gest.), HOV 2—HBS 3 afg. Res. 3de klasse A: Laakkwartier 3 —ADO 4 2—3, Teijlingen 2—RVC 3 11. Roodenburg 3Quick 3 1—1, Blauw Zwart 2Alphen 2 21, SJC 2—Lugdunum 2 0—4. Res. 3de klasse B: Lugdunum 3— DHL 2 1—1, Stolwijk 2—DONK 2 2—2, Olympia 2—BEC 2 3—1, Ver- burch 2Kranenburg 2 25, West- landia 2Woerden 2 afg. Res. 3de klasse B: Vredenburch 2—PDK 2 afg., Quick 4—GDA 3 2—3, VCS 3—HBS 4 1—2, Wassenaar 2— Laakkwartier 4 1—2, Celeritas 3— Scheveningen 2 16. ZATERDAGVOETBAL Res. 2óe klasse A: Noordwijk 2— Katwijk 2 5—2, PPSC 2—CSVD 30, 's-Gravenz. SV 2Zwaluwen 2 2—2, Die Haghe 2—DUNO 2 4—4, Quick Boys 2—ARC 2 3—1. Res. 3de klasse A: RCL 2Katwijk 3 1—5, SVOW 2—Ter Leede 2 1—2, CSVD 3—Quick Boys 3 2—0, JAC 2— ARC 3 2—3. Res. 3de klasse B: Capelle 2Sche veningen 2 40, Rijnsburgse Boys 2— |-£ Quick Boys 4 42, Rozenburg 2— HBSS 2 62, Lisser Boys 2Zwart 166 Wit 3 3—2.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 8