eet 'n appel! Huizen op Sicilië worden gevorderd snoep verstandig: f)Tussen mens endier. Minister Luns: Bonus politiek is te sterk op Parijs afgestemd Regering werkt aan inkomen Kroon MAANDAG 22 JANUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD Het dragen van de klassieke \imono mag dan in Japan door le opmars van eenvoudige japon netjes enigszins in het gedrang K/'n gekomen, dit verhindert de telefonistes in Tokio niet de eer- jte maand van elk jaar in kimono '\ekleed te gaan, compleet met de arbij behorende haardracht. Twee zusjes van Mireille Mathieu in Parijs bedreigd (Van onze Parijse correspondent) De 18-jarige Franse chansonnière direille Mathieu heeft zaterdag op et hoofdbureau van politie in Parijs iangifte gedaan van een poging tot hantage waarvan twee van haar lisjes het slachtoffer dreigden te (orden. Mireille, die juist terugkeer- le uit München, waar ze voor de (veede maal de hoogste Duitse on- lerscheiding op chansongebied in mtvangst had genomen, deelde de politie mede dat haar vader, die nog Jtijd in Avignon in zuid-Frankrijk loont, een brief en verscheidene te- Iïfoontjes had ontvangen om hem te erplichten een som van 11.000 gul- en in een café te deponeren als los- eld voor twee van z jjn dochtertjes, Se thans bij haar beroemde zuster /pti Parijs logeren. De twee meisjes van 15 en 19 jaar y\ St het talrijke gezin Mathieu (dat 14 rt'linderen telt), voelen zich in Parijs -liet meer veilig, zodat Mireille de JjTlescherming van de politie heeft in- leroepen. Vorige week waren twee iiannen, die zich voordeden als haar Jewonderaars doorgedrongen in de ÏCl van ^'re'^e- {^e politie moest raarschuwen om haar bezoekers de Bn|eur uit te krijgen. Het huis waarin gplireille Mathieu is Parijs gevestigd wordt nu dag en nacht door de po 111 tie bewaakt ;n. er rf. is ADVERTENTIE Quick Up...'t is goed. Ko drinkt 't ONDERDAK VOOR VLUCHTELINGEN In tenten leven door regen zeer moeilijk De overheid op Sicilië heeft giste ren scholen, hotels en kazernes ge vorderd om duizenden vluchtelingen uit het aardbevingsgebied onderdak te kunnen verschaffen. Tien gezinnen zijn op last van president Saragat van Italië ondergebracht in het Quiri- naai te Rome. Een reeds drie dagen aanhoudende regen heeft vele vluchtelingen uit de tentenkampen verdreven Het groot ste probleem voor de autoriteiten is ongeveer 65.000 vluchtelingen vast on derdak te bezorgen, die sinds de aardbeving van maandag j.l. door het land zwerven. De Italiaanse regering heeft zater dag besloten ongeveer 260 miljoen gulden uit te trekken voor steun aan ikv, Twee meisjes in douche bedwelmd 'an onze Utrechtse correspondent) Twee meisjes zyn gistermiddag na iet nemen van een douche om het wen gekomen door uitstromend gas. oen de familie De Greef aan de en torenbloemstraat in Utrecht gister middag het huis verliet .bleef de 13- arige dochter Willy thuis met haar riendinnetje Mieke van der Pol (11). )e meisjes vroegen aan de ouders a-n Willy of zij een douche moch- en nemen. Dat werd goedgevonden. )e meisjes hebben deze douche ge- lomen in een aan de keuken gren- ende badcel. Zij hebben ook nog een op gewassen. Toen de ouders en- el e uren later thuiskwamen vonden Bij de meisjes bewusteloos liggen.de SBne in de douchecel, de ander in de Qfleuken. Bij onderzoek is gebleken, Jut de gasvlam door de waterdamp ^lie tijdens het douchen is ontstaan, a gedoofd, waardoor het gas vrijuit j leuken en douchecel kon binnenstro men. Een agent- van politie heeft nog via mond-op-mond beademing getracht, de kinderen te redden, ar het bleek vergeefse moeite. V.V.D.-jongeren tegen uitlatingen senator Van Riel Een aantal liberale jongeren heeft het hoofdbestuur van de WD verzocht zich een mening te vprmen en deze kenbaar te maken over enkele passages uit de feestrede van het liberale Eerste-Kamerl'd m*- H. van Riel, zaterdag uitgesproken ter gelegenheid van het 20-jarige be staan van de partij. Deze jongeren betwijfelen of deze uitlatingen de partij en de door de partij te voeren politiek ten goede zullen komen. Vooral de felle aan val van senator Van Riel op die publiciteitsmedia, waarvan het ge zag, volgens hem, tot. terreur dreigt te verworden, heeft bij deze jongeren bedenkingen opgeroepen. „Tussen de bedrijven door laste mr. van Riel enkele zinnen in, die neefkomen op een oproep aan liberalen om onder het mom van liberalisme te bedanken voor omroepverenigingen, die hate lijke grappen maken op de persoon van president Johnson, die blote meisjes op de televisie vertonen of waarvan men meent dat de uitzen dingen onnationaal werken", aldus deze Jongeren. Deze Jongeren zyn van mening, dat deze uitlatingen met duidelijke conservatieve strekking het aanzien van de partij wederom in ongun stige zin hebben beïnvloed. De brief, waarin het verzoek aan het hoofd bestuur is kenbaar gemaakt, was on dertekend door de heren A. J. B. Hubert, lid van de commissie tóezer. gekozene in de WD, G. van der Meer, lid van de werkgroep-Korthals „Breed Liberaal Beraad" en ir. P A. Carol, voorzitter van de werkgroep- Den Haag in het libeaal Democra tisch Centrum. Tilburgse spinnerij ontslaat 70 man De spinnerij Swagemakers-Bo- gaerts N.V. im Tilburg heeft by het gewestelyk arbeidsbureau een ont slagvergunning aangevraagd voor ze ventig werknemers. Voor hen is, in overeenstemming met de vakbonden, een afvloeiingsregeling getroffen. ADVERTENTIE l Het zondagse bijvoegsel van de „Izwestia" meldt dat een man die zeventien jaar lang alleen in de bergen heeft gezworven en niet spreken kan, op het ogenblik tracht zich aan de beschaafde maat schappij aan te passen. Het blad zegt dat de man, wiens naam Sjijan Satarow is. op 12- n jarige leeftijd alleen achterbleef toen zijn ouders in een in centraal Azië gelegen berghut waren gestorven. Zeventien jaar leefde de nu ongeveer 30-jarige Satarow van rauw vlees en wilde vruchten. In ^1954 werd hij echter na een hevige vechtpartij gegrepen. Toen hij ^naar de bewoonde wereld teruggebracht werd kon hij niet gewoon lopen. Hij .liep op handen en voeten en slobberde zijn eten, bij voor keur rauw vlees, uit een kom. Satarow stoot nog steeds hoge, ongearticuleerde geluiden uit die m volstrekt niet lijken op de spraak van de mens. Maar hij kan de mensen tot op zekere hoogte wel verstaan en is altijd bereid om te helpen. Zijn lichaamskracht is enorm en gelijk aan die van drie of vier gewone mannen. Hij eet vreselijk veel in een keer en dan drie of vier dagen in het geheel niet. Hij is bestand tegen grote kou en kan in de sneeuw rustig slapen. (Van onze correspondent in Bonn) Minister Luns heeft gisteren in een radiointerview voor de „Süd- westfunk" in Baden-Baden kritiek geleverd op de Europese politiek de bondsregering, die naar het oordeel van de minister te zeer op Frankryk Ss georiënteerd. De uitzen ding vond plaats naar aanleiding van Turkije erkent militair bewind in Griekenland Turkye heeft zaterdag als tweede land, na Kongo, het Griekse mili taire bewind erkend. In de Turkse pers wordt aangenomen dat de er kenning van het Griekse regime niet is geschied zonder tegenprestaties. De terugtrekking van de ongeregelde Griekse troepen van Cyprus is welis waar officieel voltooid maar In de Turkse pers wordt met grote stellig heid beweerd dat nog 5000 Grieken onder wie 1600 officieren het eiland zijn achtergebleven die de Cyprisdhe nationaliteit hebben ge- kregen. Ook is er zorg over wat er met de achtergebleven wapenen gebeurt. Om over deze en andere zaken te kunnen confereren was erkenning van het regime opportuun, aldus een woordvoerder van het Turkse minis terie. De situatie wordt er toch al niet overziöhteiyker op met twee ge lijktijdige verkiezingen op Cyprus op 25 februari. De Griekse radio heeft niet veel ophef van de Turkse er kenning gemaakt. Het is ook opval lend dat de erkenning komt na een week waarin een nieuwe machts strijd in Athene ïykt te zyn uitge vochten. Ditmaal tussen Paoadopou- los en zijn voormalige militaire col lega Pattakos. „De Stem" (John i in Londen overleden .The Voice", de Britse voormalige sergeant-majoor John Lord, die in de oorlog in een Duits kamp het mo reel van duizenden gevangenen op- vyzelde, is zondag op 59-jarige leef- tyd in zyn woning by Londen overle den. De sergeant - majoor, byge- naamd „De Stem", werd ln 1944 ge vangen genomen tydens de luchtlan dingsoperatie by Arnhem, en overge bracht naar een Duits krijgsgevan genkamp, Stalag 11b. De gevangen daar. Russen, Joegoslaven, Fransen, Polen. Amerikanen en Britten, ver keerden in miserabele conditie, gees- teiyk zowel als lichamelyk. Lord bracht ze door middel van dagelykse inspecties, een feilloos werkend wacht- rooster en lichaamsoefeningen weer discipline en zelfrespect by. Lord was een gevreesd maar ge respecteerd instructeur, die duizenden Britse en buitenlandse cadetten, on der wie Koning Hoessein van Jorda nië, op de militaire academie Sand hurst heeft gedrild. het vüfjarig bestaan van de onderte kening van het Duits-Franse vriend schapsverdrag. Mr. Luns ze> o.m. „Bonn dient zich meer gelegen te Ia- ten liggen aan de meningen van de buurlanden, zoals bijv. Nederland, hoewel wy er ons natuurlijk van be wust zijn, dat een land als Frankrijk groter en machtiger is". Minister Luns zag een zwakheid van de bondsregering in het feit dat deze zich weliswaar ernstig wydt aan een groot, democratisch en su per-nationaal Europa, maar de con sequenties hieruit enigszins aarze lend trekt en haar mening zeer laat afhangen van wat men in Frankryk denkt. Ook op andere plaatsen in het interview sprak mr. Luns ervan, dat de Westduitse regering de indruk wekt alsof haar taak hoofdzakelyk erin bestaat haar betrekkingen met Frankrijk in orde te houden. Sceptisch uitte de minister zich ook nog over de pogingen van de bonds regering om een overgangsregeling voor de opneming van Groot-Brittan- nië in de EEG te bereiken. Wanneer zulk een oplossing de automatische overgang naar het volledige Britse lidmaatschap moet betekenen, zal zy voor Parys niet aanvaardbaar zyn. Maar als zy deze gang van zaken niet bevat, is zy voor Londen en eveneens voor vele andere hoofdste den niet acceptabel, aldus minister Luns in Baden-Baden. Lord) (Van onze parlementaire redactie) De regering gaat ernst maken met het verhogen van het inkomen van het Koninklijk huis. In het kabinet wordt gewerkt aan een nota van wijzigingen op het wetsontwerp, dat door de regering-Cals is ingediend. De regering heeft overleg gepl< met het seniorenconvent uit Tweede Kamer, terwijl er een com missie is ingesteld die bestaat uit drs. De Pous, prof. Van der Hoeven en prof. Simons. De commissie moet zich bezinnen op „bepaalde aspecten van het probleem", zoals mogelijk heden om de waarde van het inko men van de Kroon op langere ter- myn te waarborgen. Het is niet de bedoeling om het aanhangige wetsontwerp, waarin on dermeer een verdubbeling van het koninklijk inkomen wordt voorge steld. drastisch te veranderen. de slachtoffers van de aardbeving. Een deel hiervan zal gebruikt worden voor de bouw van montage- woningen. Regen, modderwegen en gebrek aan voertuigen belemmeren de maatregelen voor bystand en het onder dak brengen van getroffenen. Duizenden particuliere voertuigen die opgevorderd konden worden, die nen Sicilianen uit het rampgebied tot verbiyf. Het station van Palermo was zon dag tjokvol mensen, die Sicilië willen verlaten om hun heil elders in Italië te zoeken. Ieder van hen kreeg een gratis kaartje en een bedrag in lires ter waarde van 15 a 20 gulden. Paus Paulus heeft zondag verzocht om hulp voor de slachtoffers van de aardbeving op Sicilië. By de aardbeving zyn naar schatting 500 mensen omgekomen. Drie steden zyn byna geheel verwoest en negen andere zwaar beschadigd. Het offi ciële dodencijfer van de aardbevin gen in west-Sicilië heeft de 200 over schreden. In de loop van zondag heb ben reddinsgploegen de lijken van zes personen gevonden, waarmee het ge tal van 201 doden bereikt werd. NEDERLAND 1 NCRV 6.50 uur Pipo de clown 7.00 uur 7.06 uur Kenmerk 7.31 uur De stormridder (kleur) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Hier en nu 8.45 uur De gevangene; film (kleur) 9.35 uur Europa; documentaire 10.20 uur Negro spirituals 10.25 uur Laatste nieuws 10.30 uur Sluiting NEDERLAND 2 TROS 6.50 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.03 uur Rick de kikker 7.08 uur Mr. Ed. het sprekende paard 7.32 uur Mr. Terrific (kleur); filmserie 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Moment; actualiteiten 8.45 uur Rif if i in Amsterdam; film 10.25 uur Laatste nieuws 10.30 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 De orkesten van Rüdiger Piesker en 8.25 uur Het grote podium HILVERSUM 2 8.30 uur Jazz in actie 10.55 uur Metro's midnight music James Last Britse hoogleraren pleiten voor Joden in de Sowjet-Unie Hoogleraren van 22 Britse hoge scholen en universiteiten hebben een beroep op de Sowjet-Unie gedaan om een einde te maken aan de discrimi- naite van de Sowjetrussische Joden. De 236 hoogleraren richtten zich tot de Sowjet-Unie door middel van een advertentie van een gehele pagina in de Times. Aan premier Kosigin wordt gevraagd de belofte waar te maken, (die hy verleden jaar in Parijs had gedaan) om leden van Joodse fami lies die door de nazivervolging van elkaar gescheiden zyn te herenigen met hun familie in het buitenland. Tenslotte werd uiting gegeven aan bezorgdheid over het sluiten van Joodse scholen en synagoges in Rus land en het verbod tot vervaardiging van godsdienstige artikelen. Kinderen in hol bedolven Twee kinderen uit het gezin An- tens in het Brabantse dorpje Oud Gastel zyn onder zand bedolven, na dat het hol was ingestort, dat zy hadden gegraven onder een toelei ding tot rijksweg 17. De 9-jarige Jan en de 11-jarige Hubertus werden za terdag dood door hun vader aange troffen. Aangenomen wordt, dat de kinderen de avond tevoren of nachts uit de ouderlyke woning zyn weggeslopen om de nacht in het hol door te brengen. Zy werden za terdagmorgen vermist. Een zusje herinnerde zich, dat haar broertjes nogal eens speelden by de toeleiding tot rijksweg 17. Toen de vader daar ging zoeken vond hy het ingestorte hol en de onder het zand, half in de sloot bedolven kinderen. Genot en verdriet Twee dagen televisie heeft zo zyn geneugten en verdrietelyk- heden. Tot de verdrietelijkheden willen wy rekenen het gemak- waarmee in Monitor voor zoete koek werd aangenomen dat een reportage van een Grieks mili tair tribunaal „clandestien" zou zyn opgenomen door een Zwit serse cameraman. Een onzicht bare cameraman dan blijkbaar, want hij bewoog zich door de hele rechtzaal en had af en toe ook vanaf de tafel der rechters gefilmd Een andere verdriete- lykiheid was de .Dagsluiting" die Dick van Rijn zaterdag avond mocht houden in de ru briek „En tenslotte aan het eind van de avond. Als we even aannemen dat vier miljoen mensen keken en dat daaronder 40.000 van de 60.000 gelukkigen waren die een kaartje in de wacht hadden gesleept voor Ajax Feyenoord, dan kwam het er dus op neer dat Van Ryn ter- wille van een procent van zyn toehoorders een oproep deed om toch vooral sportief te zijn etc Hy las zyn preekje van papier op, en wat las hy? Dat de voor hoede van Feijenoord o.a. be stond uit Moulijn (klopt). Geel (klopt niet, Geel speelde een jaar of 15 geleden in het Ne derlands elftal, de Feyenoord er heet Geels), en Bild. Dat laat ste klopte byna, Bild is ten slotte pas een Jaartje by Feye noord weg Kleine verdrieteiyk- heden. zoals gezegd, waar ge neugten tegenover stonden. Bij voorbeeld „Wie van de drie" (blyft leuk), de lachende Mao- lito in „The high Chaparral" (wat „Het hoge struikgewas" betekent) en het een en ander in Johnny en Rijk, zoals de weekend-show ten onrechte niet heet.. Een goed ding was na tuurlijk ook nog het toneelspel „Niet doen Sneeuwwitje". waar- In Anton Koolhaas zyn proza- procédé om in dieren menseiyke eigenschappen te belichamen 'n zekere mate voor toneel had kunnen toepassen. Proces in Moskou Voortreffelijk was „Het grond recht", een reconstructie van het proces dat in februari 1966 tegen Daniel en Sinjawsky werd gevoerd en waarvan het recente proces tegen Ginzburg cs. (die ervan beschuldigd wer den het stenografisoh verslag van het proces dat wy gisteren zagen naar het buitenland te hebben gestuurd) de directe na sleep was. De reconstructie werd gespeeld door Engelse ac teurs. Met zulke processen (en ook door de manier waarop die door de rechter en dc aankla ger gevoerd worden) kruipt de Sowjet-Unie terug in zijn schulp en wordt het een dwerg staatje dat. het moreel, cultureel en intellectueel nog altijd is. Het is een misselijk makend gezicht zo'n gigantische intrige tegen twee weerloze individuen te zien opbouwen met een aan klager (voortreffelijk ingehou den gespeeld, zo zal het onge veer gegaan zijn) en aankla gende collega's die voor geen rede of subtiliteiten vatbaar zyn en op de meest banale en grove manier proberen iemand in een hoek te dryven Intimidatie, vernedering, hoon. niets wordt geschuwd. Pasternak heeft er indertijd ook zyn portie van ge had, het verhaastte ongetwy- feld zijn dood en het is mis schien goed er aan te herinne ren wie zes jaar voordat het proces begon tegen „Abram Tertz" en „Nikolaj Arzhak" (on der welke pseudoniemen Sin- awsky en Daniel hun werk naar 1 het buitenland stuurden) de j kist droegen waarin Boris Pas- ternak ten grave werd gedragen, j Dat waren Andrej Sinjawsky en Joeli Daniel. Wie behoefte voelt zyn onvrede over deze schrij versprocessen kenbaar te ma- baar te maken, kan daarvoor terecht bij de schryversbond van de USSR, adres: Sojuz Pi- satelji SSSR. Ulitsa Vorovskowo 52, Moskou, USSR. VOOR MAANDAG 22 JANUARI Hilversum 1. 402 m. NCRV: 18.00 Stereo: koorzang. 18.20 Uitzending van de P.S.P. 18.30 Nws en weerpraatje. 18.45 Act. 19.00 Op de man af, praatje. 19.05 Muz. en dienst: NCRV-Voc.-ensemble en orgel: klass. gewijde muz. 19.30 Stereo: Lichte or- kestmuz. en zang (gr). 20.05 Stereo: Lichte orkestmuz. en zang (gr.), 20.05 Stereo: Metropole-orkestamuse- mentsmuz. 20.25 Het grote podium: A Stereo: Radio Phllh. Orkest: seml- klass. muz.; B. Sopraan en plano: mo derne liederen. (In de pauze: Gaan we er onderdoor?, rep. over mogelijk heden van een ondergronds spoorweg net). 22.15 Literama: radiokroniek ovei boeken, schrijvers en toneel, 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.50 Stereo: NCRV-Voc. ensemble: klass. en mod. liederen. 23.15 Vertolkers beluisterd muzikale lezing. 23.55-24.00 Nws. Hllve 1 2. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Journaal. 18.25 Ik verbind U door praatje 18.30 De tafel van (half) zeven: gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 R.V.U.: De he dendaagse poëzie ln Franstalig Bel- gië, door Prof. Etienne Schoonhoven. ADVERTENTIE Opnieuw uitbreiding loketservice PTT Volledige loketdienst van maandag t.e.m. vrijdag. Met ingang van vandaag kunt u van maandag t.e.m. vrijdag op elk postkantoor, zolang dat open is, voor AL uw PTT-zaken terecht. Dit geldt dus ook voor ALLE GELDHANDELINGEN. PTT hoopt u met deze service-uitbreiding van dienst te zijn. STAATSBEDRIJF DER PTT NRU: 20.05 Toneel nu: progr mod. stukken. 20.30 Jazzmuz. 21.00 Mu- sonette: licht progr. 21.30 Welvaart - Vaarwel: klankbeeld over de arbeids markt ln Nederland. 22.20 Bond zonder Naam: Wat uit het hart komt, blijft ln. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Metropole orkest en soliste: amuse- mentsmuz. 23.55-24.00 Nws. G R AMMOFOONPL ATEN- PROGRAMMA (Over de 4e ïynvan 18-20 uur. Voor maandag 22 januari 1968. Wolfgang Amadeus Mozart. I. Serenata notturna KV 239 (13 min.) Marcla. Maestoso. Minuet- to. Rondo. Allegretto. Allegro. Londens Symphonle Orkest oJ.v. Peter Maag. II. Concert voor piano en orkest nr. 9 ln Es gr. t. KV 271 (30 min.). Allegro Andantino Rondo. Gul- mar Novaes, plano; Pro Musica Orkest Wenen o.l.v. Hans Swarowsky. III. Serenade nr. 9 in D gr. t. 320 (Posthoorn-serenade) (41 min.). Adagio maestoso. Allegro con spirito. Menuetto. Allegretto. Andante grazio so. Rondo. Allegro ma non troppo. An- fantino. Menuetto. Finale. Presto. Sym phonle Orkest van de Beierse Omroep oJ.v. Ferdinand Leltner. IV. Concert voor plano en orkest nr. 13 in C gr.t. KV 415 (27 min.). Alle gro. Andante. Allegro. Ingrid Haebler. VOOR DINSDAG 23 JANUARI. Hllve i 1. 402 in. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Mod. orkmuz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Volksmuz. uit Roe menië (gr.). 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lied. 8.15 Gewijze muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. 9.15 Radiokoor: Oud-Neder landse liederen en Franse liedjes. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Theologische etherleergang. 10.35 Ste reo: Mod. kamermuz. (opn) 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. KRO": 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. progr, (plm. 12.23 wy van het land: 12.27 Med. voor land- en tuinbouw.; 12.30 Nws.; 12.40 Act.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzi cato: muzikaal middag magazine. (16.00 16.02 Nws., de krant ln 't buitenland en wegeninformatie). 17.00 Overhelds- voorl.: De ontwikkeling van Aruba. Vraaggesprek van Raymundo De- brot. met gezaghebber O. Henrique», AVRO: 7.00 Nws 7.10 Ochtendgym, 7.20 Lichte gr muz. VPRO: Made in Holland, praatje. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Journaal. 8.20 Lichte grmuz. (vervolg) (Om 8.30-8.35 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uitgebrei de rep. 9.40 Voc. ensemble (gr.)koor- muz. uit de Middeleeuwen. AVRO» 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen: populair verzoekplatenpro- gramma. (Om 11.00-11.02 Nws.). 11.55 Beursberichten. 12.00 Omroeporkest en zangsoliste: operaconcert 12.27 Med. t.b.v. land-en tuinbouw. 12.30 Over- heldsvoorl.: Ultz. voor de landbouw, 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Jn. NRU: 13.30 De Lichte Muze belicht! De operette. 14.30 Rostrum of Com posers: internationaal forum over mod, muz. AVRO: 15.00 De verdwenen ko ning. hoorspel, (deel 4). 15.45 Beiaard- concert. 16.00 Nws. 16.02 Klarinet en plano: klass. en mod. muz. 16.25 Vocht de Jeugd. 17.15 Dlxlelandmuz (gr.), 17.30 Tussen 10 plus en 20 min: lich te gr .muz. voor de tieners. Hilversum 3. 240 m. en FM. VARA: 9.00 Nws. 9 02 NAR: Neder landse Artiesten Revue op de plaat. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Zorro': progr. voor tieners 13.00 Nws. 13.02 Ekspres: gevarieerd platenprogr&mma. (14.00 Nws.). 15.00 Nws 15 02 Er-Jee- Em-Drle. 16.00 Nws 16.02-18.00 M.XI licht platenprogr. (17.00 Nws NTS/ NOT: 10.20-12.00 Schooltelevi sie. NTS: 18.50 Pipo de clown NTS» 19.00 Journaal. VARA: 19.06 In kleurt De Lucy-Show. 19.31 Koning Klantt consumentenrubriek. NTS: 20.00 Jn, VARA: 20.20 Achter het nws 20.45 De Forsyte Sage. TV-feullleton (dl 14). 21.35 De Oekraïne: docum. rond de steden Lwow en Kiev van de Sow- iet Unie. NVSH: 22.-0 Sextant. NTSt 12.30-22.35 Journaal. Nederland II NTS: 18.50 Plpo de clown. NTSt 19.00 Journaal. 19.03 De Verrekijker. Internationaal jeugdjournaal. 19.13 Van gewest tot gewest 19.30 De 21e eeuw: Auto 2000 (dl. 15) 20.00 Jour naal. NTS: 20.20 In kleur: Dubbel spion: Verliefd ln Venetië. TV-feull leton. 21.10 Denk-Beeld: ontmoeting met personen en groepen 22.00 Twee- duuster: Spel of werkelijkheid. TV- feullleton. 22.25-22.30 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5