„Wij wonen op vulkaan 55 „Je hart staat stil*' Linkse opwinding in Japan duurde gisteren voort Jenever werd drie wolven noodlottig MET EEN ENKEL WOORD HAAGSp AGE N Dp IJ LEIDSCH DAGBLAD' MAANDAG 22 JANUARI 1968 Vervolg van pagina 1 Bewoners van woonkernen rondom Pernis: „Niet overdrijven" Veel bewoners van de woon kernen rondom Pernis zijn bang geworden door de ramp bij Pernis. Na de geweldige dreun ontstond zaterdag een lichte paniek in Hoogvliet. Ve len menen dat ze „op een vul kaan wonen". Ze vinden het onverantwoord dat de woon kernen zo dicht bij de raffina derijen zijn gebouwd. „Neen," zegt ir. Van den Berg, wan neer ruim een etmaal na de explosie de glasscherven uit zijn kantoor op de negende verdieping van het Shell- gebouw zijn geveegd. „Als u bedenkt dat deze brand de grootste is die ooit op de zestig vestigingen van Shell in de gehele wereld heeft plaatsgehad, dan geloof ik niet dat onze raffina derij of dat wat men gemakshal ve noemt Pernis, een vulkaan is". „Het gevaar van onze vestiging (de raffinaderij wordt uitgebreid tct de I grootste ter wereld) moet niet wor- I den overdreven. De uitrusting van onze bedrijfsbrandweer is voor veel I gemeenten om van te likkebaarden, j Als u in aanmerking neemt dat het j hart van ons bedrijf in brand heeft j gestaan, na 'n vreselijke explosie, en u j bedenkt dat de brand zich niet heeft uitgebreid, dan is dat wel een recht vaardiging van onze veiligheidsmaat- regelen" De levering van de Shell-produkten j voor het binnenland zal gewoon kun nen doorgaan. „Het is nog de vraag j of de produkten voor het buitenland I alweer spoedig kunnen worden ver vaardigd. Maar er zijn nog uitwiik- mogelükheden naar andere vestigin gen van onze maatschappij", aldus de Shell-direeteur. De Shell-raffnaderij zal uiteraard een belangrijk productieverlies lijden, als gevolg van de brand die een ge bied van 250 bij 250 meter heeft ver woest. Er zijn bij'de brand 18 tanks beschadigd. De meeste zijn uitge brand, enkele zyn door de drukgolf als het ware verfrommeld. De schade aan het ketelhuis een essentieel onderdeel voor het weer op gang brengen van de produktie valt neg niet te bekijken. Toch hoopt de Shell aan het einde van deze week weer 'n klein stukje van het bedrijf op gang te hebben. Er zal ongeveer een half jaar nodig zijn om de schade geheel te herstellen, zo verwacht men. Hulpacties Operator Croqué: „Ze hebben je natuurlijk allang verteld dat er theoretisch altijd zoiets kan gebeuren, maar als er dan een ontploffing konit, dan staat je hart stil en dan weet je nog maar één ding: proberen weg te komen". Proces-operator H. U. Croqué ligt met één arm in een mitella, de andere arm in een dik verband, zijn hoofd onder de snijwonden en met tientallen brandwonden aan zijn benen op de bank in zijn huiskamer aan de Sopho- clesstraat in Lombardijen. De dokters in een Rotterdams ziekenhuis zijn anderhalf uur bezig geweest om alle glasscherven uit zijn lichaam te halen. Als door een wonder zijn zijn ogen gespaard. Zijn vrouw laat nog bevend een handvol glassplinters zien. „Die hebben ze uit zijn oogkas gehaald". De gehavende operator weet zich nog precies te herinneren wat er ge beurde. „Ik zat met een aantal collega's in de high-vacuum-controlekamer, zo'n 50 meter van de ontploffing, toen we een plof achter ons hoorden. Ik draaide me om en op hetzelfde ogenblik zag ik een lichtflits. Het raam werd aan splinters naar binnen gedrukt en ik werd van m'n stoel geslagen. Ik moet buiten bewustzijn geraakt zijn. Toen ik bijkwam voelde ik overal pijn van het glas dat in m'n lichaam gedrongen was. Het plafond hing schuin naar beneden. Door m'n linkeroog kon ik niet meer zien. Ik zag het vuur naderen. Door het tankerpark ben ik weggestrompeld. Ik dacht dat ik blind geworden was. Ik struikelde over de gloeiend hete stoomleidingen". Nadat EHBO-ers hem bij de poort verbonden hadden, schoot het plotse ling als een flits door hem heen. „Ik had de zaak nog niet stopgezet. De hele fabricage ging nog steeds automatisch door. Ik wilde de zaak „down" gooien". Omstanders hebben dé operator tegengehouden. Er was geen door komen meer aan. ,,'t Viel mee", zegt de man die in de slaapzak op de bank ligt èn van wie niet veel meer te zien is dan een grote hoeveelheid verband en een gezicht dat verwrongen is door littekens en het geronnen bloed. Zijn vrouw schudt het hoofd. HU zegt: „Nadat ik bij.de dokter was geweest, besefte ik dat ik kon zien. Ik voelde me ondanks alle pijn mateloos opgelucht". ,Ga niet meer terug „Mijn vrouw belde me vanmiddag uit het ziekenhuis op. „Ga alsjeblieft niet meer terug", zei ze. Ze moet binnenkort een operatie ondergaan. Ze mag zich niet zenuwachtig maken, zegt de dokter. Ik mocht ook niet naar het bezoekuur met al dat bloed op m'n gezicht. Maar wat moet je. Ik heb wat pleisters en een paar injecties gekregen. Over een half jaar ga ik met pensioen. Je kunt niet zomaar thuisblUven". Dit zegt monsternemer M. A. de Jonge zaterdagavond in zUn woning aan de Hordijk in Rotterdam. Om negen uur zit hij alweer in zijn werkplunje klaar om naar de pendelbus te gaan. De bloedige strepen maken zyn ge zicht onherkenbaar. Met een nat washandje probeert hy een snee bij zyn oor te betten. „Het is weer begonnen te bloeden", zegt hij. „De schrik zit me nog steeds in m'n benen. Eigenlijk durf je niet goed meer te gaan werken. Toen ik vannacht in pompkamer zeven was geweest, kwam de klap. We hadden net een kop thee gedronken en de chauffeur Bob Brons en ik zouden weer verder gaan. We zagen in een flits een steek vlam. We doken de pompkamer weer binnen, maar dat maakte weinig verschil. De hele voorkant van de pompkamer is van glas. De ontploffing was op nog geen honderd meter afstand. De glasscherven knetterden om ons heen. Het was vreselijk. Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt. We zyn naar buiten gerend, bloedend en wel en onderweg hebben we nog drie ge wonden opgepikt. Daarna hebben we ons uit de voeten gemaakt, terwijl het vuur achter ons aan leek te gieren". „Ik heb twaalf jaar nu by Shell gewerkt. Daarvoor was ik groenteboer. Ik heb het bij de oliemaatschappij altyd best naar m'n zin gehad. Maar als ik niet zo kort voor m'n pensioen h&d gestaan, dan had ik het na deze gebeurtenis wel geweten. Dan was ik gelyk opgehouden en zagen ze me er niet meer terug". Dan pakt hij zijn spulletjes bij elkaar en draait in zijn verlaten huis kamer het licht uit. Tien minuten fietsen en een half uurtje rijden met de bus zullen hem terugbrengen naar de plaats waar hij in de vorige nacht wakende een nachtmerrie heeft gehad. In de woonkernen rondom Pernis kwamen zaterdagochtend na de brand direct allerlei hulpacties op gang, om de huizen nog in het week einde dicht te maken. Zo was in het zwaar getroffen Hoogvliet een distri- butfëcentrum ingericht, waar bewo ners gratis har aboard konden' halen om de ramen dicht te timmeren. Be jaarden en invaliden kregen speciale hulp. De Stichting voor Volkshuisves ting in Hoogvliet heeft al een begin gemaakt met de taxatie van de scha de aan huizen en huisraad. Veertig leden van een inderhaast in het leven geroepen enquêtecommissie gaan deze week alle huizen af om de schade op te nemen. Een leger van meer dan honderd glaszetters is reeds begonnen aan de opdracht in één week tienduizenden gesneuvelde ruiten door nieuwe te vervangen. Vandaag of morgen krU- gen ze versterking van nog eens hon derd collega's. De directie van Shell heeft tweehonderd glaszetters gemo biliseerd voor het herstel van de enor me glasschade in haar 12 verdiepin gen hoog kantoorgebouw en andere gebouwen op het terrein van de raf finaderij. De glasfabrieken hebben alle medewerking toegezegd. Minister ir. W. F. Schut, van Volks huisvesting en Bouwnijverheid bracht zaterdagmiddag 'n bezoek aan Hoog vliet. Hij had grote waardering voor de snelle hulpacties. Een inferno van vuur op Per- In Hoogvliet is thans een comité gevormd dat naar aanleiding van de gebeurtenissen die zich vorige week by Pakhoed en zaterdag by de Shell hebben voorgedaan, vragen wil gaan stellen aan het Rotterdamse gemeen tebestuur, de wykraad vcor Hoogvliet en aan de petrochemische industrie in de omgeving. Het comité wil ge kend worden in de omvang van de opslag van giftige stoffen in de on middellijke omgeving van de woon kernen in het Botlek- en Europoort- gebied. Het wil ook ingelicht worden over de veiligheidsmaatregelen en d'e aard van die beveiliging. Het comité heeft de mogelijkheid geopperd het hele vraagstuk van de beveiliging in de openbaarheid te brengen, teneinde daardoor verwar ring en ongerustheid, die onder de bevolking leven, uit de weg te ruimen Ongeveer 25.000 linksgezinde Ja panners zijn zaterdag langs de Ame rikaanse ambassade in Tokio ge trokken uit protest tegen het be zoek aan Japan van het door kern energie voortgedreven Amerikaanse vllegdekschip Enterprise. De poli tie arresteerde zeven betogers. Ongeveer 700 studenten zyn in Sa- sebo zondag slaags geraakt met de Japanse politie. De studenten waren opgetrokken naar de Amerikaanse marinebasis in Sasebo waar de Enter prise voor anker is gegaan. Nadat de politie met succes een aanval op de hoofdtoegangsweg naar de basis had afgeslagen zag een aantal studenten kans via een om weg de basis binnen te dringen. Twee van de zes studenten die hierin slaagden door over een prikkeldraad versperring te klimmen zyn door de Japanse politie en de Amerikaan se militaire politie gearresteerd. By de brug aan de ingang van de basis werd hevig gevochten. De politie meldt dat 156 personen zyn gewond, te weten 106 politieagenten, 36 studenten, acht vakbondsleden, twee journalisten en vier omstan ders: 18 van hen zyn in het zieken huis opgenomen. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Theodorus Willem, z. v. Plamdisoen en Van Lookeren Cam pagne, Ryswyk; Alexander Boude- wijn, z. v. Kelder en IJpma, Rijswijk: Nora Marjolein, d. v. Schuurman en Maenpëa, L&hderanta, Finland; Je roen, z. v. Zwart en Parser, De Bilt; Anne-Kee, Agnes. d. v. Deelen en Sprangers, Diemen. GetrouwdTom Möckel en Floor M M. de Bruyn Kops. Meppel; Alan Mackay Smith en Anneke Boude- wijn, Den Haag; Gerda de Vavnes van Brak el 1 Buys en Rudolf Schor maan, Rotterdam; L. H. J. M. van Asoh van wyck en Victoria M. G. von PaoenKobern/Gondorf a. d. Moezel; E. H. van Tuvll van Seroos- kerken en F. Haynlsch ten Ca te, Hilversum, j Overleden: Alida Jacoba Jannetta Poederbaoh, 85 j.. Blaricum; Evert Willem van der Horst. 56 J. Rotter dam; Wilihelmina van Tienhoven— Van Beusekom, Den Haag; Louise Christina van Loon, 80 j., Den Haag; Adr'ana Hamburger—Beversluis. 80 .1, Bilthoven: Johannes Leonardus Inekel. 87 ,1.. Hilversum; Eny Boeke— De Looze. 53 j., Rotterdam; Antonius Bernardlnus Alovsius Scouten. 77 ,1, Amstelveen: Johanna Wilhelmina Beeld. Ze1 st.; Norbertlna Marguerite Agnes Lueie KruisheerMae sen, 57 j, Amsterdam. Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen' Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Pobel. 8 uur nam. Steenschuur 6: Splrltisch Genoot schap. Spr. dhr. Dobbelaar. 8 uur middag. Rapenburg 61: K en O-cursus theologische vragen. 8 uur nam Stadsgehoorzaal (foyer): K er Causerie M. L. Creyghton over „Perzië na 1001 nacht". 8 uur nam. Rest „De Doelen": Leidse Amateur fotografenvereniging. Lezing dhr. Paff over Sicilië. 8 uur nam. Kerk Week van gebed. 7.30 uur nam. Louise de Collgny-lyceum: Voorllch tingsavond over het VWO, havo ei Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.30-9.30 Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten. 7- WOENSDAG Camera-theater: K en O-film van de maand „The pawnbroker". 7 en 9.15 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K en O-meesterse rie. Orchestre de chambre Paul Kuentz de Paris. Solist Nicanoz Zata leta (harp) .8 uur nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen: Leidse Chr. Besturenbond spr. dr. W. di Zwaan over „Restauratie of nieuw bouw?" (architectonische kritiek op de samenleving) 8 uur Universiteit G. Sevenster over grond". 8 uur nam. St. Antoniuskerk en Hoogland se Kerk: Week van gebed 7.30 uur na middag. Gebouw Staalwijk Ledenvergadering Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereni ging „Door Eendracht Verbonden" 8 u. VRIJDAG Een mandfles met jenever ls drie wolven in het oosten van Slowakye noodlottig geworden, zo meldt het Tsjechoslowaakse persbureau Cete- ka. E van de fles clandes tien vervaardigde jenever die haar bulten had verborgen, trof onlangs drie wolven stomdronken naast de In middels gebroken fles aan. Daar een wolf in Tsjecho-Slowakye 2.000 kro nen waard is, dacht de clandestiene stoker een voordeeltje te kunnen be halen. Hy bracht de wolven naar het nabygelegen dorp en kreeg inder daad 6.000 kronen als beloning. Maar er ging 1.000 kroon boete af wegens clandestien stoken van jenever Talloos waren de gesprongen ruiten in Vlaardingen. De bewo ners hadden vaak de handen vol om Juni huis in het weekeinde weer dicht te krijgen. BUITENLAND Toerisme en klokgelui Teneinde de toeristen volledige rust te verzeke ren heeft de Duitse organisatie voor vreemdelingenverkeer (Deutscher Fremdenverkehrsverbandstappen ondernomen om te bereiken, dat de klokken der kerken in de door toeris ten bezochte gebieden en gemeenten niet voor acht uur 's ochtends wor den geluid. Terechtgesteld Volgens het offi ciële Russische persbureau Tass heb ben communistisch-Chinese autori teiten drie personen terechtgesteld na hun schuldig te hebben bevonden aan verzet tegen de „culturele revolutie". Volgens Tass waren vier personen ter dood veroordeeld op een byeenkomst te Tsjantsjoen in de provincie Tsjing- ling. Wat met de vierde is gebeurd is niet bekend. Het bericht is door Tass ontleend aan een Chinees blad. Dertinger overleden De voorma lige Oostduitse minister van Buiten landse Zaken Georg Dertinger, is zon dag in Leipzig in de leeftyd van 65 jaar aan de gevolgen van een buik operatie overleden. Dertinger was na de stichting van de republiek Oost- Duitsland, in 1949, de eerste minister van Buitenlandse Zaken (tot januari 1953) en plaatsvervangend voorzitter van de christen-democraten (CDU) in Oost-Duitsland. In januari 1953 werd hy op beschuldiging van spio nage gearresteerd en tot 15 jaar tuchthuis veroordeeld. Toen hy in 1964 nadat hy gratie gekregen had, weer vrygelaten was. werkte Dertin ger voor de r.-k. Caritas in Oost- Duitsland. Dertinger was 25 december 1902 als zoon van een predikant in Berlyn geboren. „Vredespiloot" voor rechter Abie Nathan, de Israëlische „piloot van de vrede", die zich twee keer naar Egyp te heeft begeven, in 1966 en 1967, voor een ontmoeting met president Nas ser. moet thans voor een Israëlische rechtbank verschynen. Hy wordt er van beschuldigd Israël zonder toe stemming te hebben verlaten, zich naar Egypte te hebben begeven zon der vliegvergunning en verscheide ne reglementen te hebben overtre den op het gebied van het lucht vervoer. Uit de bocht gevlogen Twaalf jongetjes zyn om het leven gekomen en 15 gewond toen zondag op 300 km ten noordwesten van Calcutta (India) een vrachtauto waarin zy zaten uit de bocht vloog en in een greppel be landde. Koning Hoessein naar Pakistan Koning Hoessein van Jordanië zal een staatsiebezoek van zeven dagen bren gen aan Pakistan, aldus is gisteren in Amman medegedeeld. Het bezoek be gint 26 januari. Vorig jaar heeft pre sident Khan van Pakistan een offi cieel bezoek gebracht aan Jordanië. MUnwerkers omgekomen By een gasontploffing In een kolenmyn op het Japanse eiland Hokkaido zijn ze ven my n werkers omgekomen. Elf worden er nog vermist. President van Irak naar Parys President Arif van Irak zal volgende maand (vam 710 februari) op uit nodiging van president De Gaulle een officieel bezoek van vier dagen aan Frankrijk brengen. Volgens kringen in de omgeving van de president zul len beide staatshoofden besprekingen voeren over de toestand in het Mid den-Oosten en over de versterking van de betrekkingen tussen hun lan den. Kosigin naar Italië Premier Ko- sigin van de Sowjet-Unie gaat vol gende week naar New-Delhi, waar hy donderdag wordt verwacht. Presi dent Tito van Joego-Slavië zal er dan ook zyn. Waarschyniyk zullen Kosigin, Tito en premier Gandhi van India dan van gedachten wisselen over het Vietnamese conflict en de positie van Cambodja waar Tito op het ogenblik verblyft. Cycloon In Mozambique Een cy cloon die vrydag jl. de noordkust van de Oostafrikaanse Portugese bezitting Mozambique heeft getroffen, heeft tot dusver aan 17 personen het leven ge kost. Honderden hebben verwondin gen opgelopen. Veel boten worden vermist. BINNENLAND Vrouw valt op kachel In.haar woning aan de Russenburgerstraat in Amsterdam is de 64-jarige alleen staande vrouw M. Brouwer gister avond op een elektrische kachel ge vallen. Met diverse verwondingen werd zy naar het ziekenhuis overge bracht, waar zy in de loop van de avond is overleden. „Landbouwwerktuig" Met een totaal aant. bezoekers van 82.964 (re cord voor deze tentoonstelling en ruim 6,5 procent meer dan in 1966), sloot zaterdagmiddag de expositie ,Het landbouwwerktuig" in de RAI in Amsterdam. Goed a/gelopen De 37-jarlge J. Kraag uit Hilversum heeft gistermid dag op het station van Hilversum vergeefs geprobeerd de trein naar Amsterdam te halen. Wel bereikte hy nog de treeplank van de reeds ryden- de trein, maar hy verloor zyn even wicht en viel tussen de trein en het perron in. Reizigers die dit zagen ge beuren trokken y lings aan de nood rem. De Hilversummer bleef ongedeerd. Rovers van bed gelicht De Am sterdamse recherche heeft drie clas sificeerders van hun bed gelicht, ver dacht van de roofoverval die vorige week zaterdag werd gepleegd op de 45-.1arige elektricien J. Coster. Hy werd toen 's avonds by zijn woning aan de Grote Houtstraat in Amster dam beroofd van 13.500 gulden. Echtpaar verdronken Ten ge volge van de gladheid is gisterochtend het echtpaar Oosterhuis (63 en 55 jaar), verdronken, nadat zy met hun auto in het Beertsterdiep waren ge reden. Het ongeval gebeurde in een be ruchte bocht van de ryksweg Gro ningenNieuwenschans in het Win- schoter Oostereinde. Een politieagent heeft nog gepro beerd de slachtoffers te redden door in het water te springen en de por tieren van de omgekantelde auto te openen, maar slaagde daar niet in. Pas nadat een kraanwagen het wrak had gelicht, konden de stoffeiyke res ten worden geborgen. Dode bU burenruzie Tydens een burenruzie, die zich vrydagavond voor de woning van een 49-jarige slo per aan de Bosscheweg in Tilburg af speelde, heeft deze zyn 29-jarige buurman A. van Ierland met een broodzaag in de hartstreek gestoken, waarna het slachtoffer zaterdagoch tend in alle vroegte in een zieken huis overleed. De man was gehuwd. De heibel is in de woning van de sloper ontstaan, waar Van Ierland verhaal kwam halen op vermoeden, dat de sloper roddelpraat had ver spreid. Hy had een hamer meegeno men, waarop de sloper naar een broodmes greep. Frontale botsing: 2 doden In de Limburgse gemeente Stevenswaart zyn zaterdag by een frontale bot sing tussen twee personenauto's twee personen om het leven gekomen en een derde zwaar gewond. De botsing ontstond toen in een flauwe bocht van de weg de bestuur der van een der wagens teveel links aanhield. De 21-jarige P. C. H. van Ooi en zyn moeder, de 53-jarige mevrouw J. van Ool-Craenen, beiden uit Ste- vensweert, zyn aan de gevolgen van de botsing overleden. De bestuurder van de andere auto. de 20-jarige J. W. Rieter uit Echt, werd zwaar, doch niet levensgevaarlyk gewond. Beide auto's werden geheel vernield. Hulp aan Indonesië De Neder landse ambassadeur in Djakarta heeft de Indonesische regering op de hoogte gesteld van het besluit van de Nederlandse regering betreffende de verdere hulp aan Indonesië. Deze komt nu 25,2 miljoen gulden te be dragen. De hulp zal beschikbaar wor den gesteld voor de financiering van importen uit Nederland onder het be staande bonus-exportsysteem, zo deelt de minister voor Ontwikkelingshulp mee."Dit bedrag maakt deel uit van de totale bydrage van Nederland in de hulp aan Indonesië in 1968 en word verschaft als interimhulp. De overige I hulp van Nederland zal in de loop j van dit jaar worden verstrekt. I Prytaneum P.S.P. Spr. dhr. L_. Wijk over dienstweigering 8 uur naj Oegst geest (Gemeentecentrum): en O. Lezing dr. J. H. C. Kern ..Met terwerken van oud-Egyptische kunst 1 ZATERDAG Zomerzorg Centrum Leiden Ned. van tweelingen. Spr. dr. H. M. Krans over .Schildklierhormonen" uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Trom laan): Gem. voor oorspronkelijk chr tendom. Spr evang. N. v d. Brug 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Ji Christus van de heiligen der laatste gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur v middag. Oude Rijn 5: Pinkstergemeente, dhr. Eikerbout. 2 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „La collectlonneuse". l( Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zone 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrij zaterdag 11.30 uur nam. „Orf_„ gro", 18 jr. Woensdagcyclus „De pat jesbaas", 18 Jr. (7 en 9.15 uur). Studio: „Made in USA". 18 J: gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondai 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het commando der wral 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. dag en zaterdag 11.30 uur nam ronde", 18 jr. Lldo: „Malgret op Pigalle", 18 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Verboden bezit", 18 Jr gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag' 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De kanonnen van Nj rone", 14 Jr. Dagelijks 2 Zondag 2, 5 en 8 uur. De TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermarkt Tentoonstelling plastieken, schlldei en tekeningen Frits van Eeden. opend dagelijks 9 uur voorm.6 nam en vrijdagavond 8-10 uur t/< f februari). j 1 Lakenhal: Tentoonstelling „De 1 best verzorgde boeken van het 1966". Werkd. 10 uur voorm. 4 j nam.; zond. 1-4 uur nam. (tot 18 bruari). Lakenhal: Foto-tentoonstelling j Noordhoek. Werd. 10 uur voorm- 4 nam.; zondag 1-4 uur nam (tot Januari). De Lakenhal: Dag. 104 uur: ziln 1-4 uur ,g Rijksmuseum van Oudheden in penburg 28): Werkd. 10 uur voori o uur nam.: zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan)Be uitzondering van zaterdag van io-4ltoi (zondag 1-6 uur) e g Universiteit: Tentoonstelling schifte rijen en gouaches Jaap Nannlnga., opend maandag t/m vrijdag 9 voorm. -- 5 uur nam. (tot 16 februari Rijksmuseum voor Volkenku.1*-^ (Steenstraat 1): dag. 10 5 u.; 's dags 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde positie Japanse volkskunst, 10—., voorm.-5 uur nam. (Zondags 1 tHeli uur nam.) t.e.m. 12 maart. J^'1 Ryksmuseum voor Volkenkiinè Tentoqnstelllng Collectie Lechner; w Japanse Kunst Werkd. 10 uur vjus tot 5 uur nam.; zondags 15 uur \y Rijksmuseum voor de geschlef Cl der natuurwetenschappen: Dag A- uur. zond 1-4 uur ane Wassenaar (Kunstzaal Heuff) tleken Marian Goblus en tekenlt™ a litho's en etsen van SJoerd Hann» ei Maandag t/m zaterdag 10 uur vo - 5 uur nam.; bovendien dinsdags 8-10 uur (t/m 31 januari). p E Avond- en nachtdienst der apotlil Co nth Geopend voor spoedeisende n: apotheek D. 9. tel. 24807. |j e Apotheek R. van Breest Smaller M. te Leiderdorp en Apotheek Voon J. ten zijn de gehele week geopend. Bri WEEK EINDEDIENST DER omj HUISARTSEN. ggj Tot zaterdagochtend 10 uur Iney plege men de eigen huisarts, da tot zondagnacht 24 uur de do% i telefoon 22222. kek. MAANDAG 22 JANUARI I DINSDAG 23 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: T groep Ensemble: „Pygmalion". J Dlligentia, 20.15 uur: Marle-T Fourneau, plano WOENSDAG 25 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 neelgroep Centrum: „Slippers". Kurzaal, 20.15 uur; Het Reslt Orkest. PoppentheatersGuldo van 14.30 uur: „De gouden hand"; Kooman, 14.30 uur: „De Muzie netjes". DAGELIJKS Theater Pepijn, 20.30 uur: Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: nacht' (behalve maandag). WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Luxemburg Parys Bordeau Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. •.waar bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt ëi: tnte feau. >at -J le oï mi. 1 üepe: nog Pe tostel

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2