Ned. kerkprovincie „kooktoestand" in GRIEP? Twee Amerikanen in Guatemala vermoord Blaiberg kreeg bezoek van zijn dochter Jill ^Qcjencici BroncEii letten Harde maatregelen van beivind-Wilson Vermiste lag onder de wol Aspirine'helpt snel en urenlang... Staat van alarm afgekondigd MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 17 JANUARI ij N.T.S.-INTERVIEW MET KARDINAAL OTTAVIANI In een NTS-programma is gisteravond een vraaggesprek uit gezonden, dat enige Nederlandse publicisten hebben gehad met kardinaal Ottaviani, die vorige week op 77-jarige leeftijd aftrad als proprefect (hoofd) van de congregatie voor de ge loofsleer in Rome. De kardinaal had hiervoor toestemming ge geven speciaal omdat het verzoek uit Nederland kwam, daar men in Nederland wellicht de indruk heeft dat hij met dit land in de contramine zou zijn. NIET CONSERVATIEF Op een verzoek zijn zienswijze ie geven op het feit, dat hij in het al gemeen als de conservatieve figuur in de kerkelijke leiding wordt be schouwd, noemde de kardinaal zich zelf niet conservatief voorzover men dit als tegenstelling tot vooruitstre vend beschouwd. „Deze naam past niet bij mij. Ik ben tegelijkertijd conservatief en vooruitstrevend". De kardinaal noemde als voorbeeld en kele decreten van het heilig officie om aan te tonen dat hij de vooruit gang tot op zekere hoogte zelf heeft bevorderd. Het jongste concilie noemde de kardinaal een grote mijl paal in de geschiedenis van de kerk en een steun voor de leer en de mo raal. Maar naast een weerspiegeling van licht en schoonheid, heeft het concilie volgens de kardinaal ook zijn schaduwkanten gehad. Gevraagd naar zijn mening over de ontwikkeling van de R.-K. Kerk in Nederland, zei de kardinaal ge troffen te zijn door haar eeuwige jeugd. Hij prees de kerk om haar verdienstelijk werk voor de univer saliteit van de christelijke gemeen schap en om de grootmoedigheid, waarmee in Nederland altijd goede werken worden gedaan. Wel meen de de kardinaal, dat op grond van die eeuwige jeugd de Nederlandse kerkprovincie in een kooktoestand verkeerde, maar hij noemde de geest die eraan tien grondslag ligt, volko men r.-katholiek Ten aanzien van de in Nederland verschenen nieuwe catechismus, be vestigde kardinaal Otta/viani dat het Nederlandse episcopaat in staat zou zijn geweest zelf in deze uitgave een aantal correcties en vervolmakingen aan te brengen. Geen uitspraak Kardinaal Ottaviani toonde zich verheugd over de ontwikkeling der oecumene, het streven naar eenwor ding van de verschillende geloofsbe lijdenissen. Hij noemde het een broederschap die steeds groter wordt Over het vraagstuk van de ge boorteregeling zei de kardinaal geen uitspraak te willen doen. Hij verwees naar de bestaande kerkelijke leer stellingen en de geschriften van Pius XI en XII. Celibaat Op de vraag of het celibaat ooit los te koppelen zou zijn van het r.- katholieke priesterschap, zei de kar dinaal dat dit geen absolute onmo gelijkheid is, omdat het hier om een Geref. synode en dr. Buskus c.s. (Van onze correspondent) De gereformeerde synode in Lun- teren is vandaag begonnen aan de bespreking van de vraag, wat zij moet doen tegenover hen die in 1926 in conflict zijn gekomen met de Geref. Kerken als gevolg van de synode-uitspraak in Assen over het paradijs-verhaal Deze uitspraak uit 1926 is vorige herfst terzijde gesteld. Van de predikanten die indertijd de Geref. Kerken verlieten zijn er nog drie in leven: dr. J. J. Buskps. prof. ar. E. L. Smelik en ds S. P. Vermeer, allen thans hervormd. Het voorstel ls niet in alle details van het conflict te treden, ook al omdat niet alle gevallen gelijk zijn: dr. Buskus bijvoorbeeld is nooit ge schorst geweest al zou het daar ver moedelijk wel van gekomen zijn als hy zelf niet was heengegaan. Er wordt gewerkt aan een verklaring waarin de Geref. Kerken onder meer hun aandeel in het conflict betreu ren en uitspreken dat met. wat meer ruimte aan synodale zijde 'n breuk voorkomen had kunnen worden. Albert Schweitzer ziekenhuis gaat uitbreiden De vereniging van het Albert Schweitzer-ziekenhuis te Lambarene in Midden-Afrika heeft op een in het weekeinde gehouden op vergade ring in Straatsburg bij de bespre king van de begroting voor 1968 aan gekondigd, dat de voorziening met ver? water uitgebreid zal worden en bovendien een tuberculosecenfcrum en een tandheelkundige kliniek in Lambarene zullen worden gebouwd. Na het beraad van leden der ver eniging uit Frankrijk. Engeland. Bel- p'ë. Nederland. Zweden, Zwitser land. de V.S. en West-Duitsland, werd meegedeeld, dat zowel voor 1967 als voor 1968 de begroting slui tend is. Het personeel van het ziekenhuis bestaat op het ogenblik uit vijl artsen, 14 blanke verpleegsters en veertig man negerpersoneel. kerkelijke en niet om een goddelijke wet gaat. De Paus heeft in enkele gevallen dispensatie verleend. Het is inder daad een zware taak die men op zich neemt, waarneer men op de leef tijd van 23, 24 jaar priester wordt. Volgens alle riten en gebruiken kan iemand toch afstand doen van een recht ten opzichte van het gezin en kan hij zich wijden aan het univer sele gezin van de kerk. Dat is een taak die hij vrijwillig op zich neemt en die dus moet worden uitgevoerd. Alleen de Paus en geen lagere auto riteit kan dispensatie verlenen. ADVERTENTIE Hoestdrank in +abletvorm.95ct' Vervolg van pagina 1 Het massale vertrek uit Zuidoost- Azië en het Midden-Oosten betekent, dat Engeland zich voor het eerst heeft losgemaakt van de Verenigde Staten, zodat, er nauwelijks meer iets over is van de veel geroemde speciale betrekkingen tussen de beide landen. Maar Wilson betoogde dat Engeland zonder economische kracht als bond genoot waardeloos zou zijn. Gehoopt wordt die kracht, mede door de de fensie-inkrimping, terug te winnen. Maar dit wil natuurlijk niet zeggen, dat Engeland ooit zijn vroegere de- fensiepeil zal kunnen herstellen. Zijn trotse beheersing van de zeven we reldzeeën behoort voorgoed tot het verleden Het Is echter de vraag of het ein digen van Engelands wereldrol die YVlIson kortgeleden nog zo ophemelde niet teveel wordt gedramatiseerd. Vergeleken met Amerika was Enge land sinds de oorlog slechts een hulp agent van politie, met als belang rijkste functie kleine oorlogen te voorkomen en te verhinderen dat ze in grote zouden veranderen. De Brit ten waren uitstekend in het tegen houden van infiltraties, zoals in Ma- lakka en op Borneo. Zij smoorden verder een poging tot invasie van Koeweit door Irak In de kiem. Ook op Cyprus en In Afrika blusten zij gevaarlijke „bosbranden". Hoewel er kend dient te worden dat in de eigen invloedssfeer alleen de Britten kon den slagen, is men het er thans vrij wel over eens dat zij niet langer dan nodig is aan hun bases dienen vast te houden, omdat hun blijvende aan wezigheid tot averechtse resultaten zou leiden. Wilson gaf toe dat het heengaan uit Singapore, eens het symbool van Engelands wereldmacht, risico mee brengt. Maar de Britse regering acht de situatie op het schiereiland van Malakka thans voldoende gestabili seerd om de versnelde evacuatie aan te durven. Labour in het hart getroffen De inkrimping van Engelands mi litaire apparaat, hoewel groter dan verwacht, is evenmin een ramp als de correctie van enkele uit de hand gelopen sociale voorzieningen, hoe wel deze de Labourparty in het hart treft. Er is thans een einde gekomen aan de door velen in de party als een geloofsartikel beschouwde kosteloze doktersrecepten, behalve degenen die zulks niet kunnen betalen. Elk recept zal voortaan 2Vè shilling kosten. Ook de sociale verzekeringspremie is ver hoogd. De kritiek op de betaling voor recepten is. dat dit een belasting op ziekte is, die bovendien heel weinig opbrengt en alleen zou beogen de buitenlandse bankiers gunstig te stemmen. Ook by de verhoogde kin dertoeslagen wordt voor het eerst het selectieve beginsel toegepast. Pijnlijker is het uitstel met twee jaar van de verhoging van de leer plichtige leeftyd, namelijk van 15 op 16 jaar, welke in 1970 zou worden in gevoerd. Hierdoor zullen 400.000 kin deren van een extra jaar onderwUs, dat zij in verband met de Industriële ontwikkeling juist zo hard nodig heb ben, worden beroofd. Lord Longford, de vroegere Frank Pakenham, is uit protest daartegen als grootzegelbe waarder uit de regering getreden. Hij was regeringsleider van het Hoger huis. Mevrouw Jennie Lee, de minis ter voor Kunst en weduwe van de vermaarde Aneurln Bevan, die ook van plan was af te treden, heeft zich blijkbaar bedacht. Woningnood De inkrimping van de bouw van gemeentewoningen raakt het pro bleem van de huisvesting van arbei ders op plaatsen waar ze nodig zyn, afgezien nog van de onafzienbare woningnood en het enorme aantal krotten waarmee vooral nog de In dustriesteden zyn bezaaid. De wegen bouw zal het ook moeten ontgelden terwyl het korps burgerverdediging zal worden opgeheven. Hoewel het onvermydeiyk is dat de defensieuitgaven ..het komende jaar nog zullen stygen, zullen de bespa ringen op dit gebied van 1969/1970 af optreden. In drie jaar zal deze dan ongeveer 345 miljoen pond bedragen, berekend naar de prijzen van 1964. Niet vergeten mag worden dat, op de Verenigde Staten na, Engeland meer dan enig ander land aan defensie uitgeeft. Het totale aantal der an dere overheidsbesparingen voor de periode 1968/69 zal 300 miljoen pond bedragen. HONDERDEN DODEN DOOR GRIEP IN V.S. De Aziatische griep heeft de eerste week van januari in de Verenigde Staten aan 797 mensen het leven ge kost, zo heeft het Nationale centrum voor besmetteiyke ziekten gisteren meegedeeld. De epidemie eiste vooral veel slachtoffers in het gebied hal verwege de oostkust, met name 'in New York. (Van onze Groningse correspondent) Terwijl de 54-jarige L. R. Stal- linga uit Leeuwarden behaaglijk warm in zijn bed lag, was een kleine politiemacht ijverig naar hem aan het dreggen. Op de Overijsselsche Straatweg ten noorden van Wirdum was hij gis teren met zijn wagen geslipt en in een diepe sloot terechtgeko men. De heer Stallinga bleef on gedeerd, spoedde zich naar huis, nam een douche en dook onder de wol. Getuigen van het ongeluk meenden echter, dat de bestuur der nog onder het ijs zou liggen. Twee brandweerwagens, zes poli tiewagens en een ambulance snelden naar de plaats van de ramp. Een uur lang iverd naar stig gezocht naar de automobilist. Toen kwam de melding binnen, dat de heer Stallinga veilig in zijn bed lag. Toch konden de politiemensen nog de helpende hand bieden aan een onfortuinlijke automobiliste. Terwijl de politiewagens met zwaailichten op de weg stonden, slipte een 27-jarige vrouw uit Leeuwarden met haar auto. Zij belandde ook in de sloot, niet ver van de andere wagen. Door de po litie kon ze snel uit de auto wor den bevrijd. DRIE RUSSISCHE TOP-LEIDERS IN POLEN De drie hoogste leiders van het Kremlin hebben het afgelopen weekeinde in het geheim een bezoek aan Polen gebracht voor besprekin gen met Poolse regerings- en partij leiders. Naar het regeringsblad „Iz- westia" maandag onthulde waren de secretaris-generaal van de commu nistische party, Brezjnew, premier Kosigin en president Podgorni van 12-14 januari in Polen voor overleg met de Poolse premier Cyrankiewicz en president Ochab. Waar de be sprekingen plaatshadden, deelt het blad niet mee. Volgens de „Izwestia" was men het eens over alle besproken zaken, waaronder het verlangen tot ver sterking van de broederiyke samen werking en vraagstukken betreffen de de toestand in de communistische wereldbeweging ADVERTENTIE Politiek en kerkelijk ambt (Van onze correspondent) Is een gereformeerde, die uit christeiyke overtuiging lid is van een niet-confessionele party minder waard als kerklid dan een ongeïnte resseerde meeloper met een wèl confessionele party? De gerefor meerde synode heeft In besloten zit ting antwoord moeten geven op de ze vraag, haar voorgelegd door vUf gereformeerde PvdA'ers uit Utrecht. Een reeks synode-uitspraken sinds 1946 had by hen de indruk niet kun nen wegnemen dat gereformeerden, die van een andere politieke party lid zyn dan de gangbare (de ARP) worden gediscrimineerd by verkie zingen van ouderlingen of diakenen. De synode heeft dit ontkend. De synode van 1946 in Zwolle had een voorkeur tot uitdrukking gebracht voor christelyke maatschappelyke en politieke organisaties. Maar de Groninger synode van 1964 heeft veel nadruk gelegd op de waarde yan een persooniyke beslissing ook al is die afwykend als die beslissing maar is bepaald door ver- antwoordeiykheld jegens God. Aan aandrang uit Friesland om ambt en PvdA-lidmaatschap a priori onver enigbaar te verklaren heeft de syno de van 1964 niet toegegeven, maar ze handhaafde wel haar algemene voorkeur voor christelyke organisa ties. Verder wenst ook de huidige synode niet te gaan, zo sprak zy uit. WOENSDAG Academie: K en O-oriëntatiecursus over het huidige Indonesië. 8 uur na middag. Schouwburg: K en O. Optreden van Wlm Sonneveld en In a van Faas- sen. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84): Leid- se Esperantistenvereniging 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Bij eenkomst O. H. Unie en Anti- Rev. Partij. 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6) Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. dhr. W. J. M. Jans sen over ,,Een jaar rond in het Arbo retum". 7.45 uur nam. DONDERDAG der Nannlnga. 4.30 Kantine P.C. en L. (3e Blnnenvestgr.) Jaarvergadering ,,De Philatelist". 7.30 Schouwburg O. Optreden Wim Sonneveld en Ina van Faas- sen. 8 uur nam. St. Antonluskerk en Hooglandse Kerk: Week van gebed. 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalOntspanningsavond Ned. Chr. Radlover. 8 uur nam. Rest v. d. Heijden: Ver. voor Pe dagogiek. Spr. dra. W. F. Helnemeyer over verstedelijking en Jeugd. 8 uur nam. Sted. Gymnasium: Voorlichtings avond Mammoetwet 8 uur nam. VRIJDAG Konlngskerk: Rullclub. 7.30-10 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Louise de Collgny- scholengemeen schap (Kagerstraat 7): Beroepenvoor- llchtlngsbijeenkomst 2 uur nam. Schouwburg: K en O. Optreden van Wlm Sonneveld en Ine van Faas- sen. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Spr. dhr. Th. J. C. Brasser over „Nomaden van het Noorden". 8 uur nam. Logegebouw SteenschuurN.C.V.B. afd. Centrum Spr. mej. H. v. d. Mey over „Het werk van de Jeugdconsu- lenten in het Arbeidsbureau" 8 uur na middag. ZATERDAG Schouwburg: K en O. Optreden van Wim Sonneveld en Ina van Faas- Ben. 8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 5. Pinkstergemeente. Spr. ds. de Bruijn, 2 uur nam. Stadsgehoorzaal: Clubshow Kynolo- genver. „Rijnland". 10 uur voorm. 5 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84)Be zinningsbijeenkomst Hum. Verbond. Spr. dr. J. Cohen. 10.15 pur voorm. Rijnlands Lyceun) (M. H. Tromp- laan)Qem. voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur President Mendez van de Zuidamerikaanse staat Guate mala heeft gisteren voor der tig dagen de staat van alarm afgekondigd. Deze maatregel volgde op een reeks moordaan slagen door communistische terroristen, waarbij vier perso nen onder wie twee leden van de Amerikaanse militaire missie om het leven kwa men. De Amerikaanse slacht offers zijn het hoofd van de Amerikaanse militaire groep in Guatemala, Weber, en de marinecommandant van de groep, Monroe. Bij dezelfde aanslag werden twee Ameri- vaar te voorkomen, dat haar vader er heel goed uitzag. De behandelende medici zijn zeer tevreden over de toestand van Blai berg. Wellicht zullen niet meer da gelijks bulletins over de gezondheid van Blaiberg worden uitgegeven. Minder optimistische berichten kwamen uit het enkele kilometers van Blaiberg verwyderde ziekenhuis Kart Bremer. Een woorvoerder noem de daar de toestand van de tien jarige Jonathan van Wyck, die sinds anderhalve maand leeft met een nier van Denise Darvall, „ma tig". Denise Darvall was de jonge vrouw wier hart gebruikt werd voor de eerste harttransplantatie door prof. Barnard. De ontvanger van dat hart Wasjkansky overleed 18 dagen na de operatie. Jonathan ontving een van de nieren en herstelde aan vankelijk goed. Thans zijn er com plicaties opgetreden. De Amerikaan Kasperak. die op 6 januari een nieuw hart kreeg, gaat énigszins vooruit hoewel zyn toe- den, teneinde ieder infectiege- stand nog steeds kritiek geacht moet Spoedig ook transplantatie in Brazilië Dr. Philip Blaiberg, de Zuid- afrikaanse tandarts, die 2 ja nuari een nieuw hart kreeg, heeft gisteren voor het eerst sinds zes maanden zijn 20-ja rige dochter Jill gezien. Het meisje is teruggekeerd uit Is raël, waar zij Hebreeuws stu deert. Tot dusver had alleen mevr. Blaiberg de patiënt mo gen bezoeken. Ook Jill was bij het bezoek door een glazen wand van haar vader geschei- Zij vond worden. De patiënt is nu by be- wustzyn en kan het nu ook langere tyd zonder aparte voorzieningen voor de ademhaling stellen. De werking van het nieuwe hart biyft normaal. Een chirurgisch team in het Das Clinicas ziekenhuis van Sao Paulo treft voorbereidingen om binnen een maand de eerst*» harttransplan tatie in Brazilië uit te voeren. Dit ziekenhuis wordt beschouwd als een der beste van Latyns Amerika. Leopold Infeld overleden De Poolse natuurkundige prof. dr. Leopold Infeld is op 69-jarige leeftyd In Warschau overleden. Infeld is be vriend geweest met Einstein, met wie hy van 1936 tot 1938 in de Ver. Staten samenwerkte. Van '38 tot '50 doceer de hy in Toronto, waarna hy naar Polen terugkeerde. Hy kreeg daar de leiding van het instituut voor theore tische fysica. kaanse functionarissen, Gren- ne en Foster, ernstig gewond. De vier Amerikanen waren op weg naar huls toen een snelrijdende auto van Amerikaanse makelij de wagen van de Amerikanen naderde, waarop enkele salvo's uit machinegeweren werden afgevuurd. Voor de moord op de Amerikanen werden nog twee aan slagen gepleegd. Dr. Silva, die kan didaat heeft gestaan voor het burge meesterschap van de stad Guatama- la. en zyn chauffeur kwamen bij een van deze aanslagen om het leven. By de andere aanslag werden dr. Viel- man, vooraanstaand lid van de anti communistische bevrydingsbeweging en voormalig kandidaat voor het vi- ce-presidentschap, en zyn twaalfjari ge zoon gewond. Hoewel de beweegredenen voor de aanslag officieel niet bekend zyn, is ér reden om verband te leggen met soortgeiyke aanvallen van commu nistische „verzetslieden" gedurende de afgelopen jaren. Reeds meer dan zeven jaar lang hebben onder com munistische leiding staande guerrilla- stryders de rust in het land bedreigd. Volgens anderen zouden de aansla gen juist zyn gepleegd door rechtse elementen. De vermoorde dr. Silva stond bekend als een links politicus, die voorkwam op de UJst, die in juni van rechtse zyde werd verspreid en waarin gezegd werd, dat allen, die het communisme dienden, zouden worden geëxecuteerd. Met deze ver klaring strookt niet, dat ook twee Amerikanen zyn gedood. BINNENLAND Rijksweg 4 verstopt Op ryksweg 4 van Amsterdam naar Den Haag op het westeiyk weggedeelte onder Haarlemmermeer, is rond halfzes gis teravond een vrachtauto tegen de middenbermbeveiliging gereden en dwars op de weg komen te staan. Het gevolg was een serie ketting botsingen en een zes tot zeven kilo meter lange file van auto's, die niet verder konden. Het duurde geruime tyd voor het verkeer op gang was. Persooniyke ongelukken deden zich niet voor. Brand in Ter Apel Aan de Hoofdstraat in Ter Apel is vannacht een grote zaak in luxe- huishou- deiyke- en kampeerartikelen tot de grond toe afgebrand. De brand, die bestreden werd door drie brandweer korpsen, werd fel aangewakkerd door de stormachtige wind. De bewoners, de familie J. Holtkamp, bestaande uit man, vrouw en twee zoons, werd op de brand geattendeerd door het vreseiyk Janken van de hond. Op het nippertje konden zy in nachtkleding het pand verlaten. Volgens een voor lopige schatting bedraagt de schade ongeveer een half miljoen gulden. De oorzaak van de brand ls nog niet be kend. Dodelijke val Gistermiddag is de 25-jarige bouwvakarbeider B. Wal- stein uit Blaricum, die werkzaam was aan de nieuwbouw van de sociale academie „De Horst" in Driebergen, van de eerste verdieping gevallen. Hy werd daarby zo zwaar gewond, dat hy kort na aankomst in het Zeister ziekenhuis overleed. Nieuwe senator De voorzitter van de Eerste Kamer heeft gistermiddag de heer J. Hey uit Arnhem geïnstal leerd als lid van de Senaat voor de CHU. De heer Hey neemt de plaats in van ir. M. A. Geuze, die wegens gezondheidsredenen ontslag heeft ge nomen. BUITENLAND Overstroming Veertien personen zyn gedood en 21 worden vermist na overstromingen die de Philippynse provincie Oost-Davao hebben getrof fen. Volgens berichten in de pers zou het dodencyfer 35 bedragen. De meeste slachtoffers zyn in hun slaap verrast. Hele huizen werden door het woeste water meegesleept. Staking bij General Motors De 3.000 werknemers in de General Mo tors fabriek te Defiance, Ohio, heb ben gisteren het werk neergelegd, daar nog geen overeenstemming is bereikt over vernieuwing van het plaatseiyk arbeidscontract dat dient als aanvulling op het op 21 december gesloten collectief contract tussen General Motors en de bond van ar beiders in de automobielindustrie. De fabriek te Defiance vervaardigt mo torblokken, cylinder koppen, krukas sen en andere mechanische onder- Stadsgehoorzaal: LKK „Voor AUt Nederlands Kamerkoor oJ.v. FelU Nobel. 8 uur nam. Rapenburg 61: K en O-cursus theologische vragen. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K sl Causerie M. L. Creyghton over „Pe> na 1001 nacht". 8 uur nam. Rest. „De Doelen": Leldse Amav fotografenvereniging. Lezing dhr. over Sicilië. 8 uur nam. DINSDAG Antonluskerk en Hooglai Kerk Week van gebed. 7.30 v— Louise de Collgny-lyceum: Voorn tlngsavond over het VWO, havo mavo. 8 uur nam. BIOSCOPEN Rex: „Meisje, minderjarig meli 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: ,,'n Gids voor de getro de vrybuiter", 18 jr. Dagelijks 2.} en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en uur. Nachtvoorstellingen op vrljdai zaterdag 11.30 uur „Eva", 18 Jr. Trianon: „Casino Royale", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zot 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Luxor; „Sartana, de schrik Texas", 14 jr. Dagelijks 2.30. 7 en uur. Zondag 3.30, 4.45, 7 en 9.15. Lido: „Coplan schiet met schei 18 jr. Dagelijks 2 30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. :.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt Tentoonstelling plastieken, schilde: en tekeningen Frits van Eeden. opend dagelijks 9 uur voorm. nam en vrijdagavond 8-10 uur (t februari). Lakenhal: Tentoonstelling „De best verzorgde hoeken van het 1966". Werkd. 10 uur voorm. 4 nam.; zond. 1-4 uur nam. (tot 18 bruarl). Lakenhal: Foto-tentoonstelling Noordhoek. Werd. 10 uur voorm- 4 nam.; zondag 1-4 uur nam. (to Januari). uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum Pestb ulslaan 1(M Rijksmuseum voor Volkerüru (Sbeenstraat 1): dag. 10—5 u.; dag® 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde positie Japanse volkskunst, voorm.-5 uur nam. (Zondags 1 t uur nam.) t.e.m. 12 maart. Rijksmuseum voor Volkenku Tentoonstelling Collectie Lechner Japanse Kunst Werkd. 10 uur vo tot 5 uur nam.; zondags 15 uur Rijksmuseum voor de geschied der natuurwetenschappen: Dag. uur, zond. 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff) tieken Marian Goblus en tekenlc litho's en etsen van SJoerd Hanni Maandag t/m zaterdag 10 uur vo - 5 uur nam.; bovendien dlnsdagai 8-10 uur (t/m 31 Januari). Geopend voor spoedeisende g< len: Doeza Apotheek, Doezastraat tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallen te Leiderdorp en de Oegstgeestse theek zyn de gehele week geopet Tot zaterdagochtend 10 uur ri plege men de eigen huisarts, dai tot zondagnacht 24 uur de dokt telefoon 22222. HAAGS A G E N D DINSDAG 16 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: To groep Ensemble: „Het paard val koning. Diligentia, 20.15 uur: Ellen M lavry, fluit en Jaap Splgt, klavecil Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Tol groep Theater: „Driekoningenavi Kurzaal, 20.15 uur: Het Reside Orkest. Poppentheater Frank Kooman, uur: „Relntje de Vos op de maai DAGELIJKS Theater Pepijn, 20.30 tiur: Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: nacht" (Maandag gesloten). WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) geh. bew. 10 licht bew. 7 geh. bew. 10 zwaar bew. 9 regen 9 geh. bew. 9 geh. bew. 8 zwaar bew. 9 Zuid-Limburg geh. bew. 9 Helsinki onbewolkt -23 Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürleh Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon -4 - m otsneeuw -2 regen 5 zwaar bew. 6 geh. bew. 7 geh. bew. 10 zwaar bew. 16 onbewolkt 4 geh. bew. 14 zwaarb ew. 9 onbewolkt 10 onbewolkt 8 mist 5 half bew. 11 mist 7 -1 licht bew. 6 onbewolkt 18 onbewolkt 15 geh. bew. 14 mist 15 onbewolkt -

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2