gemeenten gewezen op erantwoordeli j kheden Pseudo-dokter in Wassenaar JUBILEUMAVOND VAN N.H. CANTORIJ TE VOORSCHOTEN Mijnwerker trachtte verloofde te wurgen te stadgenoten J. Guérin en T. ra (VEGLO) hebben tijdens het wijck-toernooi dat afgelopen einde in Haarlem werd gehou- voor een goede prestatie gezorgd, et herendubbel B wisten zij de t te bereiken, waarin zij echter games van de Amsterdammers leney/Langhout verloren, verband met dit toernooi stond ndelijke competitie stil. De dis competitie vond normaal door- Loop der Bevolking te Leiden r jSBDAO J AVP AM IMS LETDSCH DAGBLAD ,V.P.-fractievoorzitter in Utrechtse raad fractievoorzitter van de KVP je Utrechtse gemeenteraad, drs. G. vers, heeft gistermiddag: bij de indeling van de gemeentebegro- jepleit voor een grotere verant- rdeltfkheid van de gemeenten janzien van de bewaking van de leentelijke financiën. „Men kan nauwelijks aan de indruk ont ken, dat de grotere gemeenten de loverheid volledig verantwoorde- stellen voor de moeilijke fi dele positie waarin zij zijn ge it", aldus de heer Roovers. gelooft, dat de slechte finan- toestand van de grotere gemeen- mede of misschien wel voor blijk een gevolg is van het lelijk ontbreken va n sanctie- (regelen op de schending van de ivan de financiële verhoudings- Hij vindt, dat zulks met name geval is wat betreft de eis, dat elke nieuwe uitgave dekkings- lelen aanwezig moeten zijn of eëerd kunnen worden. Gevaarlijk loven, dat de rijksoverheid zo slecht voor ze zorgt. Het gevaar is dan niet denkbeeldig, dat de kritische instel ling verzwakt. Volgens de wet moet gestreefd worden naar sluitende ge meentebegrotingen. Als het om be paalde reden niet lukt, dient men ernaar te streven de tekorten zo klein mogelijk te houden. De heer Roovers heeft de indruk dat de gemeenten veel investeringen doen, waarvoor geen dekking aanwezig is, zodat een herziening van de algemene uitke ring uit het gemeentefonds wordt af gedwongen. .Als de gemeenten op die weg doorgaan en de rijksoverheid geen halt toeroept, dan zou kunnen blijken dat op een beleid, dat strij dig is met de wet, een premie staat". De heer Roovers verklaarde, dat zijn fractie bereid is op reeds ge nomen raadsbesluiten terug te ko men. indien deze zouden moeten worden gefinancierd met ten opzich te van andere gemeenten nauwelijks te verantwoorden financiële steun van het rijk. i Bridgeclub DDS slagen 1ste ronde parencompe- zwart: 1. heer en mevr. Gal- 2. heren SchölvinkBeek, 3. Brouwerv. d. Meer, 4. mej. I—heer Mekking, 5. dames Vis- •Den Holder, 6. heren Parmen- -v. d. Voort, 7. heren Plouvier teyer, 8. mevr. v. Heusden Woons. joep rood: 1. dames Verdegaal 2. dames KrulBeek, 3. mej. keiderheer Tellekamp, 4. dames Jong—Brouwer, 5. heren Goud- l-Kluit, 6. dames HamerKen- |7. mevr. Verstraatenheer Vink, kmes Berge Hen.—Peterzen. islag viertallencompetitie: wnit 5—1, team Galjaard—Brou- tm mevr. v. Berge Henegouwen jo—6, team PlouvierParmentier team mevr. v. Heusdenmevr. Holder 6—0. ad na de 3e ronde: m Parmentier 18 pnt., team 18 pnt., team v. Berge He iwen 9 pnt., team v. Heusden 8 team Den Holder 7 pnt., team pnt., team Galjaard 5 pnt., Goudsmit 1 pnt. nintoncompetitie Joede prestatie iGuérm/Zijlstra idse Shutteliers 1 en Smash 4 elkaar op de voet volgen door nu weer tot 80 overwinningen )men. De slachtoffers waren res- levelijk Sita 3 en Morgenstond 4. rburg l is na de 7—1 zege op zijn te concurrent Shiloh 1 wel ver- ti' van het kampioenschap in afdeling. Smash 2 zag geen kans tich in deze afdeling te revan- op Veglo 4. Sen Shiloh moest Meerburg veel strijd leveren dan de uitslag vermoeden. R. v. Haasteren ver- de eerste partij, maar daarna 13kden ze nog slechts één game af. lames M. de Vrind en De Groot Jen nl. 3 games nodig om hun tot winst te brengen. Veglo 4 ftg Smash 2. De heren van sh en de dames van Veglo bleken terksten in de singles. Ook na de angd dubbels was de stand gelijk, dames Bol/Fredericksz zegevier- °ver de dames Pieterse/De Rooy. herendubbel leverde een onver- 'te zege van T. Hakkaart/R. Ze- tegen D. v. Westerop/A. Hart- op. ft andere Leidse derby, tussen 1 en Leidse Shutteliers, eindigde p. Het herendubbel v. Tonge- Hagemans gaf uiteindelijk de fslag tegen Pol/Elogens. fcketeers 1 zag geen kans om ftt zijn ietwat netelige positie te ftn. Ze verloren met 53 toch eervol van het sterke P. M. Rijs- •F. v. Houten en mej. E. Opdam |e singles en de dames Opdam/ Poel in het damesdubbel zorg- voor de punten. 5, dat R. Guérin miste, bleef 1 met 71 de baas. Slechts het damesenkel ging hier verlo- ere uitslagen: LBV 3—SVN 1: by Step—LBV 2: 8—0, L. 2—AKT Nijhoff1—7, ^teteers 2—Selecta 1: 44, Eclair cketeers 4: 5—3. Namens de beide KVP-wethouders zei hierop de heer W. J. Vergeer, dat zij geschokt en teleurgesteld zijn door de wijze van opstellen van de KVP-fractie tegenover de begroting en met name van het college van B. en W. Zowel de inhoud als de toon van de rede van de heer Roo vers kunnen zij niet onderschrijven. Het suggereren van het beleid van het college B. en W., dat niet zou getuigen van voldoende ernst bij het bepalen van zijn financiële beleid, verwerpen zij. Zij zijn niet bereid thans uit te spreken medewerking te verlenen om op genomen raadsbeslui ten terug te komen, gezien de fi nanciële positie van de gemeente. Ook de andere fracties konden de opmerkingen van de heer Roovers niet waarderen. Na 15 minuten schorsing van de vergadering zei de heer Rovers, nu geen verklaring te kunnen afleggen na hetgeen de beide wethouders heb ben gezegd, omdat de tijd voor frac- tieberaad hiervoor te kort is geweest. GEVESTIGD In de week van 3 t/m 10 januari. J. Rijsdam, Tesselschadeetr. 35; A. Kevenaar, Schubertln. 151; J. B. Antvelink, Scarlattistr. 8; A. J. Eder- veen, Mozartstr. 67; C. A van Velzen, Marnlxstr. 149; C. J. Bosch. Burggra- venln. 66; M. G. Kroon, Boshuizerkade 12; M. Nap, Boshuizerkade 23; L. Ruitenbeek, Bernhardstr. 87; C. A. van der Hulst, Vlngboonshof 16; T. A. J. Pleterse, Scarlattistr. 3; A. Groes- van Heel, Tlmorstr. 27; J. R. Shelton, RIJnsburgerweg 100; J. F. Knijff. Brahmsln. 323; A. P. M. Lelieveld, ata ws. llgg. Morssingel; G. J. Augustlnus. Mozartstr. 243; J. R. Parkes, Haagweg 252; P. D. Vreede, Houtlaan 17; A. Meerman, Morsweg 228; J. C. M. van den Berg Jacques Urlusplantsoen 96; E. Schroder-Taverne, Leuvenstr. 6; M. I. E. van Zijl, Planonjad 7; D. A. Toet, Leeüwerikstr. 5; H. J. Heshuslus, Lan- gebrug 12; R. R. T. Slot, Jan Michlels- bof 9; H. J. van Dam. Hartesteeg 2a; W. van Bleijswijk, Meloenstr. 34; L. M. Trompert, Leemansstr. 53; G. van der Maas, Klikspaanweg 17; M. E. Krol, de Meij van Streefkerkstr. 39; D. Sewing, Schubertln. 251; R. J. van Alphen de Veer. Langebrug 77, M. J. Bos, Burggravenln. 7; P. D. van der Geest, Hofln. 102; M. b. A. Ghomari, Rijn en Schlekade 26; J. C. Delfos, de Bazelstr. 12; A. M. den Daas-Peet, Maredyk 139; E. W. J. Treiture, Doe lengracht 3; R. W C. Willemse, More- kade 18a; C. Bloos', Hoge Rijndijk 144; G. J. M. Vloedbeld, de Sltterlaan 93; T. van der Meer, Lieven de Keystr. 7; J. J. M. van Ulden-van Schle. Vrou- wensteeg 18a; W. K. Posthumus. Witte Singel 26a; J. Los, Plantage 10; M. C. Groenewegen-Delfos, de Laat de Kanterstr. 2; Jonkheer M W. C. de Jonge, Sint Aagtenstr. la; C. M. Ver- llnd. Witte Rozenstr. 27E; A. S. J. M. Juffermans- Godewski, Schelpenkade 34; M. C. Huljsmans, Witte Singel 81; M. H. P. de vries, Rapenburg 52; M. K. Wagenaar, Rij nsburgerweg 10; A. H. G. Rinnooy Kan. Oude Vest 47; P. H. de Moor, Rijnsburgerweg 10; J. T. G. Wennekers-Berkhout. Nieuwe Rijn 19: W. C. M. Vermond-Knijnenburg, Wlllemstr. 2; A. A. Landsman, Rapen burg 105; M. P. J. Koek. Hooigracht 15: K. van der Zwaan, ab ws llgg. Utr. Jaagpad; J. L. Pool, Noordeinde 2a: M. van Duinen, Flanorpad 7; W. J. Beving, Utrechtse Veer 8a; C. J. V. Valllant, RIJnsburgerweg 101; J. von Grumbkow, Hoge Rijndijk 128: H. F. Vierveijzer, Noordeinde 2a; V S. Dui velshof, Wagnerpl. 104; C. Bastmefjer- Snljders, Steenschuur 8; H. F. Jonges- TJJsen, Bakkersteeg 1; W. F de Ko ning, de Sitterln. 141; H. J. C. Neven, Bllderdijkstr. 3; J. F. J. van Ger- wen, Flanorpad 4; H. M. H. van der Linden, Thorbeckestr 25; M. C. Fit. Haarlemmerstr. 256; W. J. P. de Voogt, Flanorpad 4; A. M. T. Mulder. Leuven- straat 19; W. den Hoed. Kagerstraat 16; A. B. Roels. Merelstr. 26; P. Schou- ten-Llndhout. Haagweg 24; I. J. Stuif- zand-Huszar. Haarlemmerstr. 303; E. M Pot. Hogewoerd 157; C. J. in 't Veld, Witte Singel 27; A. G. E. Meer- tens. Lage Morsweg 75; W. P. Weijzen, Middelstegracht 20; M. M. Spijker. -snburg 105; P. J. van der Spek, ;weg 264; J. A. Alvarez Osejo, Klikspaanweg 13; H. M. van Meeu wen. Joh. de Wlttstr. 46; A. Taher Ej- Jeddl, Hooigracht 57; P L. Panders. Middelstegracht 20; J. van Luijt, Rfjns- burgerweg 10; A. M. Blommers, Jan Mlchielshof 9; R. U. Boelhouwer, Ra penburg 110; K. A. G. de Jong. Kijf- gracht 13; F. G. Verburgt, Flanorpad 6; E. H. Jannink, Hooigracht 57; H. C. van Es, Rijnsburgerweg 10; A. C. P Roels. Joh. de Wlttstr. 21; A. West huis, Tib. Siegenbeekstr. 16; C. van der Kooy, Morsweg 264; H. D Duk- ker. Hooigracht 34a; D. Ohler, Garen- markt 21; A. G. van der Plas, Heren gracht 61; H. G. van Gent, Flanor- Bad 7; R Vis, Noordelnde 2a: P J. arlng, Ryndijkstr. 66; C. E. Vermeu len. Lage Rijndijk 53a; D. B. Brug- *~-ns-Blok. Rijnsburgerweg 113a; P. i de Locht, 5e Binnenvestgracht 21; P. Scheek. Noordeinde 44a; L. C. Staab. Groenhovenstr. 16; R. J. p. Vermaas. Noordeinde 2a: I. M van der Poel. Lange Mare 104-104a. C. van Noort, Rijnsburgerweg 161; N. Radova- novic. Lage Rijndijk 12; J. van der Burg, Oude Vest 35; M. Siebelhoff, Haarlemmerstr. 42b: H. C. A Ter- windt, Noordeinde 2a; A. R. Khouw Zegwaart, Lange Scheistr. 5a; M. F. M. J. van Iersel. Rooseveltstr. 17; A. M F. ter Beek-van Wissen. Morsweg 88; J. C. L. Kuiper. Rapenburg 7; S. Y. Arikdogan. Hoogl. Kerksteeg 5; J. Romkema, Noordeinde 2a: M. E de Boer. Marisln. 45; C. H. Schipper. Morsln. 20; A. E. Buitenbos-Waaijer. Boerhaaveln. 26a: W. H. Hollander. Roomburgerln 22; F. I. de Miranda. Flanorpad 7; J. E. S. Offringa, Noord elnde 2a; A. G. van Zundert. Noordein de 2a; L. C. Wit. Turfmarkt 7a: A. H. Z. Steinmetz. Klikspaanweg 15; H. Vis, de Gijselaarstr. 9; A. J. van Aar- denne. Witte Rozenstr. 57; E, H. C F. van de Wiel, Noordeinde 2a; S. W. Koopmans. Spleghelstr. 28a; C. Mos- tert-den Boer, Anna Paulownastr. la; E. P. J. C. M. Wlllems, Witte Singel 37; H. J. T. van der Maat-Ammer- laan, Vlietwcg 92: J. A Dorrepaal. Rfjn en Schlekade 40; M. G. Hendriks. Klikspaanweg 42; I. Groenendl)k-van der Harst, ab ws lieg. Galeewater t/o 10; A. C. F. de Weiier, Wasstr. 34; H. J. J. M. van der Bruggen, Wasstr. 4; E. M. Sutorius. Bachstr. 174; P W. van Leeuwen. Oude Vest 35; O-. L. Souw. Rllnsburgerweg J0: C. Kroon, Jacaues Urlusplantsoen 262; J. van den Berg, Wasstr. 14; L, F, E. Kloet, Jac. van Camoenln. 16; M. C. Hammond- Pikaar, Druivenstr, 9: L. van der Plas. Waenernlein 86: B W. Wellers. J. van Houtkade 41a; F. P. van Es. Noordeln de 2a; C. M. Vlsscher, Groenhazengrt. 20; P. J Slekman. van de Sande Bak- huvzenln. 10; H. W. Wierda, Juliana- kade 34; P. Weststrate. Joseph Havdnln. 74; A. Lukker. Boerhaaveln. 49; A. M. Roedoe-Steiieer. Langebrue 24; J. J van Collenbure. Flnnorp«>d 4; M. Oomkees-van Bemmel, Hoge Rijn dijk 141: W L Wilton. Plet. Pnaltlens- pad 6; E. G. den Duik, Steenschuur 16; M. J. G. Vroegindeweij, Haarlem merstr. 255; E. Kabout, Mozartstr. 103; M. b. A. Jagour, Sumatrastr. 110; G. F^ J. Hendriks, Nieuwe Beestenmarkt VERTROKKEN H. J. van Zanden, Vlietweg 86. Rijs wijk ZH„ S. W. Churchillln. 142; W. C. Blok, Pasteurstr. 14. Katwijk, Treub- straat 61; H. G. Habraken, Molenstr. 27. Hazerswoüde, Valeriusstr. 10; J. B. van der Hulst, Prinsestr. 72, Alpben a. d. Rijn, Bremstr. 28; H. C. Boter- mans, Roomburgerln. 14, Katwijk. Treubstr. 14; T. van Geest, Mozartstr. 225, Leiderdorp, Snlpstr. 6; H. J Horstink, Brahmsln 105. Koudekerk a. d. Rijn v. Poelgeestln. 84; H. P. M, van der Loo, Kana-alweg 102, 's-Her- genbosch, Hudsonln. 82; G. C. Mulder, Vliet 16, Moordrecht, Rozenplantsoen 36; G. B. M. Berk, Kaasmarkt 7, Zoe- terwoude, Zuldbuurtseweg 49b; M. N van Welzen-Leugerin, Herenstr. 87b, Koudekerk a. d. Rijn, Burgem. Ver- heulln. 51; P. van den Berg, Rogge broodshof 4. Breda, Heemskerkstr. 50; A. J. Keune, Korevaarstr. 21, Hazers woüde, Potgleterln. 41; M. Mazgani, Lucas v. Leijdenstr. 2a, België; P. P. Dumpel, Hugo de Grootstr. 12, Neder landse Antillen; G. A. Kikkert, van 's-Gravensandestr. 57, Vlaardingen, Sa muel Esmeyerstr. 129; H. J. Emmerik, Wasstr. 55, Pakistan; D. J. Faber, Ra- velstr. 5, Woubrugge, Comrlekade 19; T. O verduin, Langestr. 5a. Breda, Gil bert v. Zlnnikstr. 47; H. W. Kwantes- Tazelaar, Joseph Haydnln. 14. Hong Kong; I. B. de Vries-Gans. Roombur- gerweg 7, Groningen. Tuinbouwdwars- straat 4; A. J. van Harreveld. v. Vol- lenhovenplein 85. Zwolle, Klooienberg- laan 635; A. Bekooy, Stuyvesanthof 13, Noordwij kerhout, van Ierselln 48; H. Taffijn. Lingestr. 37. Hazers woüde. Potgleterln. 47; R. Neher, Mo zartstr. 237. Groot Brittannië; A. L Plederlet, RIJnsburgerweg 10, Surina me; J. Rovers, Rijnsburgerweg 10. 's-Gravenhage, Veenendaalkade 288; R. J. Sloos, Vlnkenstr. 8. Hlllegom, Leidsestr. 11; G. Buijs-van Iperen, Houtln. 55. Apeldoorn, Frisoln 42; J T. M. Vreeburg, Cronenstelnkade 22. Rotterdam. Rinze Koopmanstr. 101; 2. Kuis. Noordeinde 14a, Bever wijk. Relweg 59; G. J. P. Smit, de Gij selaarstr. 9. Alphen a. d. Rijn, Het Ach ter; H. A. M. Uljtdewilligen, Haagweg 35. Utrecht, Blllltonstr. 14 (om 5); J. P. Kaper. Klikspaanweg 17. Leiderdorp. Resedastr. 20; E. M. Soer. Houtstraat 4. Rotterdam, Stadhoudersplein 24c; E. M. Poot-Köning, le Binnenvestgracht 11, Oegstgeest. Endegeesterstr.weg 5: J. van Roijen, Lange Mare 33, Am sterdam, Fokke Simonszstr 981; R. de Rochemont, Merelstr. 45, Oegstgeest. Warmonderweg 10; J. Q. F van Leeu wen, Rijnsburgerweg 116. Ver. Staten v. Noord Amerika; D. G. van Oostveen. Klikspaanweg 13. Utrecht, Dr. H Th 's-Jacobin. 11; F. T. H. Dekkers. Klik spaanweg 23, Rotterdam. Paetsstr. 23a; A. Kreuger, Sweellnckln. 16, Koude kerk a. d. RUn, Kerkln. 69; W. J. Uij- lenbroek. Witte Singel 95, Zoeterwou- de. Korte Mlening 6; M. E. M. Kreu- ger-Bakker, v. Bemmelenstr 29, Koude kerk a. dv Rijn, Kerkln. 69; E. W. 14. Leiderdorp, Mauritssingel 29; J. H Staphorst, Nlc. Beetsstr. 29, Warmond, ab Wasbeekln. 21; M. A. van der Ha ven, Witte Rozenstr. 21, Bloemendaal. Rijperweg 9; M. J. T Perquin. Haag weg 240, Rotterdam. Graaf Floresstr. 27b; E, P. Jansen, J. van Goyenkade 9, Amsterdam, Rubensstr. 41 I; J. Te gelaar. Ambonstr. 28. Baarn, Heems- kerkln. 62; M. A. de Groot, Haarlem merweg 49b. België; L. Y. Kagchel- land-Schouten. Boommarkt 9a, Hazers woüde, Valeriusstr. 2; J. G. van Eden. Hoefstr. 3, Zambia; A. G. Claus. Noord- einde 2a. Den Helder, Het Nieuwe Diep 6; G. Blonk-Hemken, PaltJjnstr. 96, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5; R, T. C. J. Blom, Abr. Crijnssenstr. 17, Opmeer, Wuiver 79; A. C. Bakker. RIJnsburgerweg 10, Rijswijk ZH, Delft weg 144; T. Velzel, RIJnsburgerweg 10, Kenya; J. A. Kleyn, Oude Singel 50. Rotterdam. Pr. Jullanaln. 33; A. L. Vos. Lammenschansweg 121. 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 394; F W. D. Hoonhout, Dief steeg 6b. Rotterdam. Merellaan 4: J. A. Vavler. Levendaal weg 202; M. GaarkeukenZaalberg, 165, Leiderdorp, v. d. Valk Bouman- Meidoornstr. 4, 's-Gravenhage. Vree- wljkstr. 755; G. E. Harten-Harten, de M. v. Streefkerkstr. 24. Moordrecht, Dr. A. Kuyperstr. 18: G. Karstens, Apo- thekersdijk 34. Frankrijk; G. Ouwer- kerk, Groenesteeg 84. Australië; J. H. J. T. M. v. d. Pol, 5e Binnenvestgracht 19. 's-Gravenhage. Benoordehoutseweg 43; C. W. Buijs. Oude Singel 142. Apel doorn. Frisoln. 42; J. J. P. L. Geurts, Roomburgerweg 13. Eindhoven. Men- delsohnln. 16; J. H. Kelderman, Am bonstr. 20. Arnhem. Schaapsdrift 94; J. P. van Hove, de Ruijterstr. 2. Krom menie. Oranjepl 10; A. W. Heuvelink, Boerhaaveln. 9, Arnhem. Willem v Kleefln. 3 I; M. Hoekstra-Rog. Fagel- straat 13, Katwijk, Secr. Varkevlsser- ötraat 41; J, E. M, Buurman, Mariën- poelstr. 21 a, België; J. P. J. Molen kamp, Vlietweg 58, 's-Gravenhage, Ley- weg 926; T. M. J. de Jong-van der Werff, Hoge Rijndijk 338. Warmond. Dorpsstr. 54; J. J, Blanken. Bakker Korffstr. 6a, Gouda, Pinksterbloemstr P. G. E. M. Damen. de Sitterlaan 49, 's-Gravenhage. Westeinde 132; T. G, Nyiand. Noordelnde 2a. Eibergen, Hupselseweg 18; E. Kist, Rapenburg 88. 's-Gravenhage. v Kijfhoekln. 70; J. van der Burgh-Bal, Sint Jacobsgracht 1. Capelle a d. IJ. Hoofdweg 57; R W A. Zweerts, Steenschuur 18. Heem stéde. Job. Vermeerstr. 1; C. A. Wen- neker. Rijn en Schlekade 26, Italië; W. F. van Weizen,. Atjehstr. 55a, Kou dekerk a. d. Rijn, Burgem. Verheulln. 51; D. A. L. J. Waasdorp, P. J. Blok- str 35. Suriname; K. O. Llem. Klik spaanweg 8. Oegstgeest. de Kempenaer- straat 88; J. Muls, Haagweg 206, Texel. Gerrltslanderdijkle „Het beloofde land"; J. Mark. Munnlkenstr. 10. Bos koop, Dr. Hamburgerln. 33: K. G. Mark -Mechelse. Declmastr. 21. Boskoop. Dr Hamburgerln. 33; M. Ziadi. Nw. Bees tenmarkt 8. Amsterdam, Martelaarsgrt. 16 hs. VOORSCHOTEN BOMEN WORDEN SLACHTOFFER VAN AARDGAS Deze week zü" eeuwenoude lindebomen aan de Voorstraat in Voorschoten gerooid. Zij hebben de strijd tegen het aardgas verloren. Het is nog niet bekend of nog meer slachtoffers zullen vallen. De Voorstraat, waar ieder huis een monument is. kan niet zonder deze lindebomen. De vier open plaatsen to nen dit aan. Het karakter van de Voorstraat gaat verdwijnen. De ge meentelijke bedrijven en de beplan- tingsdienst stellen alles in het werk om de overige bomen te behouden Helaas is bij constatering van een „aardgasgeval" de boom reeds dood. dood. Voorlopig zullen de open plaatsen worden ingenomen door jonge boomp jes. Blijkt dat deze boompjes .aan slaan", dan wil men proberen vol gend jaar grotere bomen op dezelfde plaatsen planten. De moeilijkheid is, dat de gehele bodem doordrengd is I van het aardgas. Dit is de nieuwe groep van Ramses Shafjy voor het program ma „Shaffy Cantate", waarvan de première in februari zal plaatshebben. Van links naar rechts Liesbeth List, Ramses Shaffy, Jacques Scholts, Louis van Dijk (aan de vleugel), Thijs van Leer, John Engels, Marjol Flore, Sylvia Alberts en Eelko No bel. NEDERLANDSE LOTTO-SPELERS OPGELICHT? Heeft een 24-jarige man uit Keulen, die wegens malversaties werd aan gehouden, Nederlandse Lottospe lers opgelicht? Dit vermoedt de Westduitse politie, die door de Ne derlandse op het spoor van de man uit Keulen werd gezet. De aangehouden Duitser had een ge stolen registreerapparatuur van de „Zahlenlotto", zoals die verstrekt worden aan de inleverings-bureaus. Ontroerende kinderzang en religieuze toewijding Voor de kinderen van de cantorij, verbonden aan de herv. kerk te Voorschoten, was het gisteren een bijzondere avond. Tien jaar geleden is deze zanggroep in het leven geroepen door ds. A. Vroegop. Deze avond diende dan ook om de betekenis van de kindercantorij in het liturgisch leven tot uiting te doen ko men. In het begin van de avond werden zelfs door drie jeug dige zangertjes vier liturgische kleden aan de predikanten aan geboden. Er bestond voor deze avond een flinke belangstelling. Het programma viel in twee delen uiteen; een inleiding en daarna een overzicht van het kerkelijk jaar, tot uiting komend in orgelspel, zang van het kerkkoor en de kindercantorij. De Dorpskerk beschikt over een or- De Duitse politie veronderstelt, dat ganisatoren-paar, de heer en me de Duitser ook Lottoformulieren vrouw Walvaart. De eerste liet zich naar Nederland zond. Met geld werd het ingevulde, driedelige for mulier ingeleverd. Een biljet moest naar het hoofdkantoor van de Lot to. een doorslag bleef op het inle veringskantoor en de andere door slag ging terug naar de Lottospe lers. De Duitser voorzag het gedeelte van de lottospelers van „zijn" regi stratienummer 4903, maar maakte de andere stukken van het formu lier zoek. Eventuele prijzen (van 5 tot 500.000 mark) zijn dan ook nim mer uitgekeerd. De Haagse politie verzoekt thans alle Nederlanders, die zich mogelijk door de Duitser benadeeld voelen, zich met haar in verbinding te stel len. Het zijn de Nederlanders, die aan de „Zahlenlotto" deelnamen en op het afschrift van hun formu lier het registratienummer 4903 hebben staan. De Nederlanders lo pen met hun melding bij de politie geen enkel risico, omdat deelname aan een buitenlandse Lotto niet strafbaar. De zaak kwam aan het licht, door dat in oktober vorig jaar in Aal ten een 49-jarige man, een Neder lander werd aangehouden, die in Bochholt woont en in Den Haag kantoor hield voor inlevering van formulieren van de „Zahlenlotto". HU werd gearresteerd verdacht van overtreding van de wet op de kansspelen door deelname aan de Lotto te bevorderen. Zijn aanhou ding werd aan Interpol doorgege ven, wat de Duitse politie op het spoor bracht om het zaakje van de man in Keulen op te rollen. horen in werken van Buxtehude en Bach, terwijl mevrouw Walvaart de accompagnementen verzorgde, als haar man voor de koren stond. Zoals de praeses van de Centrale Kerkeraad opmerkte, moest men deze avond niet zien als een „concert" doch veel eer als een belevenis van de zin van het kerkelijk jaar. Bewijzen van instemming met het gebodene zou den hier niet op zijn plaats zijn. In dit licht gezien zou een critische beschouwing onzentwege over de ex positie van het kerkelijk jaar even eens niet passen. We willen echter gaarne onze waardering neerschrijven over de serieuze pogingen, die de cantoror ganist in het werk stelt om stijlvol te werk te gaan. Inderdaad is het woord „stijl" hier op zijn plaats al moge men dan van mening verschil len over de soort, waaraan de heer Walvaart zich kennelijk verwant voelt en waarvan het gehele muzikale ele ment een duidelijk stempel droeg of draagt. Geromantiseer is aan deze doelstelling duidelijk vreemd! Als we tenslotte onze Indruk ge ven over de uitvoeringstechniek van het vocale element dan past in de eerste plaats een woord van lof over de vaak ontroerende zang van de kinderen. Deze was niet alleen zuiver en rein van timbre, doch ook de teksten der kerkelijke liederen waren verzorgd op het punt van articulatie en tevens doorleefd. Voor al de psalmmodi over gezang 119 van ds. A. Vroegop, door hem zelf gedirigeerd, was in het vocale- en instrumentale stemmenweefsei van een bekoorlijke expressie. Het kerkkoor gaf eveneens enkele blijken van religieuze toewijding in een motet over Psalm 112 van Adri- aan Blankenstein, en koralen, ken merkend voor de hoogtijdagen van het kerkelijk jaar. Ook de blokfluit- groep liet zich nog afzonderlijk ho ren in een werkje van Anders (1698) waarin het samenspel te lo ven viel. Doordat de toehoorders eveneens hier en daar door samen zang bij het geheel werden betrok ken, Is men met de doelstelling van deze jubileumavond op gelukkige wij ze geslaagd. Ad. InK BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Albert,Jan, z. v. H. Middelkoop en Adriana Arnolda, d. v. J. A. M. van Zeist; Hendri- - - - yn en A. A. Olibo- D A Spies; Adriana Arnolda. d. van Laar en A. M. van Zeist; H' ka Dirkje, d. v H. A. Koelewijn van Dyk; Paqlo Antonio, z. de Vogel; René. Roozendaal en C. M. J. Stiefelhagen; Frank Oliver, z. v. M. H. Mauritz en E L A. Glazer; Johannes Clemens Laurèntius, z. v. A. Duindam en E, Hakkaart; Evelijn. d. v. H. J. Takken en P. Mak; Herman Nicolaas Tiddo, z. v. A. Hoogwout en S. E. De Lan gen; Geertje Maria, d. v. G. van Duij- venvoorde en M. Koipershoek; Nita Louise, d. v. A. R. ten Brink en H. M Beuk; Margot Elizabeth Antoinet te". d. v. H. Frankhuizen en P. A. M. Krekelaar. GETROUWD M W van Tol en J. M. P. Korte- kaas; P.' J. Kervink en W. A. M. Ber- OVERLEDEN J. H. Blom. 84. wed. v. G. Door- nlnk; J. van Daalen, 50 Jr., echtg. v. J. Vermond; J Neuring, 85 jr.. wed. v. H. Bouhuys; C. S. Kolderman. 98 Jr.. wed. v, P. A. Cornet; C. E. L. J. Ver hoeven, 71 jr., echtg., van Y. Tol. Ontslag van rechtsvervolging geëist (Van onze Maastrichtse correspondent Officier van justitie mr. J. Franssen bij de Maastrichtse rechtbank heeft gisteren ge vraagd een 31-jarige mijnwer ker uit Kerkrade niet te straf fen wegens de hem ten -laste gelegde en naar de mening van de officier ook wel bewezen geachte poging tot moord op zijn vroegere verloofde, de 21- jarige Annie Bongers uit Kerkrade. De officier van Justitie vroeg de rechtbank wel de mijnwerker een jaar In een psychiatrische inrichting on der te brengen en hem daarna on voorwaardelijk ter beschikking van de regering te stellen. Hij vroeg dit op grond van de psychiatrische rap porten die over de mijnwerker zijn uitgebracht. In juli van het vorig jaar verbrak Annie Bongers de verkering met de mijnwerker. Deze had toen een half jaar geduurd. Van meet af had de mijnwerker haar zijn spaarcenten toevertrouwd. Thuis had hij een el lendige jeugd gehad en hij was ook later door zijn familie uitgebuit. De verkering met Annie opende voor hem nieuwe perspectieven. Pas veel later kwam uit, dat de mijnwerker opnieuw was uitgebuit. Toen hij zelf zijn spaargeld ging be waren omdat Annie en haar fami lie er wat te kwistig mee omsprongen, was de liefde gauw uit en zocht An nie een andere vriend. Dat kon de mijnwerker niet verkroppen. Op 2 augustus van het vorig jaar lokte hij Annie van haar werk naar een bebost weggetje in Kerkrade. „Haar vriend is daar iets ernstigs overkomen", lichtte hij Annie's werk gever in. Om half elf tijdens een koffiepau ze reed Annie erheen meteen chauf feur van de zaak waar ze werkte. n. T „Ginds ligt je vriend in het struikge- 1 Oiatra 3311 lj011(Jeil was", zei de mijnwerker tegen het (Van onze correspondent) De man, die zich in Ryswyk heeft uitgegeven voor „dokter" en die huis vrouwen vragen stelt over de hygiëne van ondergoed, blykt nu ook in Was senaar en in Voorburg te opereren. De politie waarschuwt voor de man en vraagt de medewerking van het publiek om het kenteken van zjjn ro de Fiat aan de weet te komen. De man noemt zich „dokte rDe Wit" of ook wel „dokter De Jong". Hij zegt mee te werken aan een en quête over hygiëne. Nadat hij eerst voorzichtig heeft geïnformeerd of de heer des huizes thuis is, stelt hy zeer indiscrete vragen. Kekkonen zeker van herkiezing De Finse president Kekkonen is er na twee dagen verkiezingen zeker van, dat hij op 15 februari door het kiescollege voor een derde ambtster mijn van zes jaar als staatshoofd zal worden gekozen. Volgens de officiële uitslag van de tot. dusver gehouden verkiezingen heeft 63 procent der kiezers zyn stem op Kokkonen uitgebracht, wat hem zeker 191 stemmen in het 300 leden tellende kiescollege oplevert. Het door de kiezers samengestelde college be paalt uiteindelijk de presidentskeuze. Door het slechte weer heeft slechts 69 procent van de stemgerechtigden zijn stem uitgebracht. Vergeleken met de algemene ver kiezingen van 1966 zyn de sociaal democraten, de grootste politieke par tij in Finland, achteruitgegaan. De conservatieven en agrariërs boek ten een winst van resp. 3,6 en bijna 10 procent. Beschuldiging van meisje entegen de chauffeur; „Ga Jij de politie maar halen". Toen de chauffeur met de politie terugkwam was het gebeurd. De mijnwerker had Annie viermaal trachten te wurgen en haar driemaal met een schaar in de borst gestoten. Ook had hij zichzelf op wat stuntelige manier proberen te wurgen. Toen dat niet lukte stak hy zichzelf met de schaar in de borst. Duizertd Britse militairen zijn per schip op weg naar Nigerië om de federale troepen in him strijd tegen de afgescheiden staat Biafra te steu nen, aldus een beschuldiging van Biafraanse zijde. Als de Britten Biafra binnenkomen zullen alle Britse bezittingen daar direct ver nietigd worden, zo waarschuwde de Biafraanse voorlichtingschef, dr. De politie kwam net op tijd om de Eke, op een persconferentie in Port twee levens te redden. Voor Annie Harcourt. In Londen werd zijn me- was het een dubbeltje op zyn kantdedeling onmiddellijk door een geweest. j woordvoerder van het ministerie De Maastrichtse rechtbank doet voor Gemenebestzaken tegengespro- over veertien dagen uitspraak. |ken. „Er is niets van waar," zei hy. De man is tussen de 28 en 80 Jaar oud; heeft een kort, gezet postuur; is ongeveer 1.65 meter lang; heeft kort, donker haar; zijn voortanden staan iets naar voren. Hij is meestal ge kleed in een donkerbruine overjas, beige vest, wit overhemd en hij draagt een trouwring aan de linker hand. De man rydt vermoedelijk in een rode Fiat, het kenteken is tot nu toe helaas onbekend. Bonn levert geen wapens aan Israël De Westduitse regering heeft ver klaard, dat een bericht in Cairo, waarin beweerd wordt dat Bonn een nieuwe wapenovereenkomst gesloten zou hebben met Israël, zuiver op fan tasie berust en uit communistische bron afkomstig is. Een Westduitse woordvoerder zei, dat de regering Kiesinger en poli tiek volgt om geen wapens te leve ren aan gebieden waar spanning heerst „en er de voorkeur aan geeft zich niet te mengen in regionale vraagstukken in het Midden-Oosten". Premier Levi Esjkol van Israël heeft gisteren by zijn aankomst in Londen, waar hij besprekingen zal voeren over de toestand in het Mid den-Oosten en andere wereldproble men, verklaard dat zijn land niet ge ïnteresseerd is in de aankoop van Britse vliegtuigen. OEGSTGEEST Botsing met grote materiële schade In de Geversstraat in Oegstgeest stond gisterochtend, kwart voor twaalf, een ffle auto's. De bestuurder van een trekker met oplegger wilde zich achter de rij aansluiten, maar hij trapte door de rem van zijn voer tuig. Om een botsing te voorkomen trachtte de bestuurder de wagens aan de linkerkant te ontwijken. Daarbij raakte hij het achterspatbord van de laatste wagen. Frontaal kwam de trekker vervolgens in botsing met een vrachtwagen, waarna hy een ge parkeerde wagen ramde en op het trottoir tot stilstand kwam. Er waren geen gewonden. De materiële schade is aanzienlijk. Het verkeer vanuit. Katwijk moest, wegens de ravage, gedurende een hal/ uur worden om geleid.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15