PRO bevindt zich in een netelige situatie Positie kiezenlinks of rechts Honderd gedankjes Sper dag EVA-folder in Televizier Huurlingenprobleem leidt tot geschil Kongo verbreekt de betrekkingen met de buurstaat Roeanda Italianen kunnen nu scheiden en cfióteren tlJDAO 12 JANUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 8 (Van onze Hilversumse correspondent) e VPRO bevindt zich thans in een bijzonder netelige si- je. De leden verlaten bij bosjes deze omroep en het enige jen geleden genoemde aantal van 7000 bedankjes o ver de [te drie maanden van 1967 is waarschijnlijk aan de lage Op dit moment kan men dit aantal zeker op meer schat- Het aantal opzeggingen is, enerzijds door de vragen van tweede kamerlid Van Someren-Downer (VVD) over de jken soldaten in Hoepla, en anderzijds door het niet door- i van de laatste Hoepla-aflevering, zeker meer dan honderd sen 1 ^nigings-directeur N. Immink lcWiver het ledenverlies van de niets zeggen, voordat zijn ad oratie een stand van zaken over ifgelopen jaar heeft opgesteld. ^er^eeft Hoepla voor 5.000 bedank- eorgd, zo zegt hij. Maar er wa- og wat meer programma's dan la. die de VPRO op ledenver- 3'51n komen te staan 275.' gens de meeste leden (circa 80 WCfcan de VPRO-televisiestaf is er Méén redmiddel om een dreigend cuz<le te voorkomen. De VPRO het publiek een duidelijke eigen or titeit tonen; de VPRO moet po- 2qc kiezen. Naar links of naar --t'B, dat zal de staf van de VPRO- 'a zorg zjjn: als men maar kiest. ™^dt dat een rechtse koers, dan 1 de meeste tv-makers van de - p tenminste waar zij aan toe I in dan zullen zij ook de con- nties van zo'n rechtse keus aan- jen, wat voor hen uiteraard een mmmkg vertrek uit de VPRO inhoudt. tiraicherp naar links >r het echter aan die tv-staf zou 125.1, dat gaat de VPRO zeer scherp 98.]inks. De VPRO is dan ook voor 'als vrijzinnig protestantse om- tótgediend. Wat in 1926, toen de werd opgericht, progressief U worden genoemd, is na veertig en streven, dat voorbij en tot draad gesleten is. Het vrijzin- ■otestantisme heeft in 1968 niet Hde functie, die het vroeger had: orop lopen is er niet meer bij. Jzinnig protestanten vormen in ind, aldus de linkse tv-makers Ie SPRO, een clubje van dog- che conservatieve mensen. Na- Ijk zijn er ook vrijzinnig pro- Dten. die werkelijk progressief maar die zijn sterk in de min- nd. Kenmerkend voor dit vrij- g protestantisme anno 1968 is l een deel van het bestuur van PRO betoonde behoudzucht, al le linkse groep bU deze omroep, «„linksen" bij de VPRO zoeken ïntegen aansluiting bij "n men- enr ADVERTENTIE temen zonder zorgen jJ De zeem, die tegen olie, pij vet, afwasmiddelen Jjj bestand is. v.a. 3,95 npb '6lfARA ontketent innl ro|telefoon-ramp" jfJ VARA-rubriek „Achter het afo^s", is gisteravond begonnen een Cljeke vraag te stellen, die telefo- 1% beantwoord moest worden. Of- jon de tijd voor beantwoording q kort was op de vraag of men [aJ harttransplantaties moet door- H, slaagden 1443 telefoonabon- 1 er in een der twee nummers cwde VARA in Hilversum te be- y-en. Uit deze 1443 antwoorden j c*. dat 54 procent der kijkers met Antwoordden en 46 procent met Bij deze uitslag werd toege- antld dat nog honderden geprobeerd ierien de VARA te bereiken, doch 22*in niet slaagden. oor de geweldige drukte die ont- )0Dld in reactie op de VARA-vraag iIf de harttransplantatie blijkt het foonverkeer van en naar het Gooi jpavond ernstig gestoord te zijn Te VARA had geen ruggespraak Jjbuden met de PTT en de PTT op geen enkele storing ingrij- el. 1 omdat het telefoonverkeer volle- s geautomatiseerd is. Blijkens een jljJjedeling van de PTT is het niet jEsloten dat er door de overgro- ^pukte schade is toegebracht aar "gloednieuwe automatische centrale [LA Hilversum. Deze kwestie wordt 1 nader onderzocht. De storings- Ipst kreeg 60 meldingen te verwer- ook van mensen die dringend dokter nodig hadden. Bij de nsF kan men het optreden van de ersr^ erg waarderen. eat, die door een beweging als D'66 wordlt getoond, zoals in een aantal uitingsvormen van de chris ten-radicalen en soms in de opvat tingen van nieuw-links is terug te vinden. De VPRO van de toekomst moet een ondogmatische omroep zijn, niet religieus- of partijgebon den, en met progressieve opvattin gen, aldus de tv-makers. Non-eonformisme N je mand weet hoe de achterban van de VPRO op dit moment is omdat er in de laatste drie jaar geen onderzoek naar de samenstel ling van die achterban is geweest. In het ledenbestand van de VPRO z|jn de laatste tüd zeer grote muta ties geweest. Vele oude getrouwen zeiden vanwege sommige non-con formistische programma's hun om roep vaarwel, terwijl aan de ande re kant juist vele jongeren, aange trokken door datzelfde non-confor- misme, zich aanmelden. De oppositie bij de VPRO vindt het daarom zeer twijfelachtig of het nu zittende bestuur ook werkelijk een democratische afspiegeling is van de achterban van de VPRO op dit moment. Daarom is het ook een twijfelachtige zaak of de VPRO op dit moment ook werkelijk haar eigen naam waar maakt. De tegenstellingen tussen de tv- makers enerzijds en de directie an derzijds zijn de laatste maanden ver scherpt door om de kwestie-Kley- wegt, waarbij een-satirisch program ma op het laatste moment werd ge schrapt en de Hoepla-perikelen. Er heerst onrust en onlust bij de tele visie-staf. Men heeft in een brief aan de directie de programma-direc teur ds. I. J. van Houte beschul digd van een dubbele moraal en het zit de opposanten hoog dat een klein bedrijf als de VPRO er een direc tie van drie man op na houdt. Een directeur vindt men genoeg, en dat zou ook goedkoper zijn. Maar de meeste onrust wordt ver oorzaakt door het feit, dat de VPRO niet duidelijk positie kiest. „Of een koers op het geestbestek van de „ou de" VPRO, óf een bestemming kie zen die zeer ver verwijderd ligt van het vrijzinnig protestantisme. Het een of het ander. Niet een angstvallig varen tussen beide uitersten, zodat ADVERTENTIE POEDER- CREME - OLIE-ZEEP H. Algra voorzitter W ereldomroep Tot voorzitter van de Stichting Radio Nederland Wereldomroep is benoemd de heer H. Algra in Leeu warden, voordoen plaatsverv: voorzitter van deze stichting. AVRO beschuldigd van koppelverkoop (Van onze Haagse correspondent) Ambtenaren van het departement van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk bestuderen of een wervingsactie van de NV Rotogravu re in Leiden in strijd is met. de omroepwet. De uitgeverij-drukkerij, uitgeefster van de huidige AVRO- uitgave Televizier, heeft een cir culaire laten drukken op briefpapier van Televizier met de oproep een abonnement op het damesweekblad EVA te nemen en deze in Televizier ingesloten. Daarmee de indruk wek kend, als zou de AVRO achter de ac tie staan. De Televizierbezorgers zou den volgens de brief voor 75 cent bei de bladen thuis afleveren. De gere duceerde prijs geldt tot 1 mei. In omroepkringen maakt men zich nogal boos over deze koppelverkoop en beschuldigt men de AVRO ervan zich niet te houden aan de over gangsbepalingen van de omroepwet, volgens welke het o.m. is verboden direct of indirect winst te maken voor zover het niet voor de vervul ling van de omroeptaak bestemd Is. En EVA wordt uiteraard met winst oogmerk uitgegeven. De financieel-economisch directeur van de AVRO, de heer J. C. Bonge- naar zei gisteren van niets te weten en Rotogravure volledig verantwoor delijk te stellen voor dit incident. Het commentaar van de zijde van Rotogravure luidt, dat er een „routi- nefout" is gemaakt. Het betreft hier een wervingsactie die vóór de ver bintenis van Televizier met de AVRO werd toegepast. Rotogravure heeft de fout hersteld. Margie Ball debuteert de VPRO de sympathie verliest van zowel de oude getrouwen als de nieuwlichters", aldus de tv-makers. „We gaan er onherroepelijk aan", aMus de mening van de creatieve staf van de VPRO, „als we door gaan met ons gestuntel van de laat ste maanden". Wat gaat de linkse groep in de VP RO nu doen? Vastomlijnde plannen z|jn er niet. Wel worden pogingen gedaan om een buitengewone alge mene ledenvergadering te beleggen, waarin het de bedoeling is de VPRO tot het kiezen van een positie te dwingen. „We hebben 50 handteke ningen nodig om die vergadering op poten te krijgen. Ais het lukt, dan zal het daar op die vergadering hard tegen hard gaan". Programmaleider van TROS-radio trekt zich terug (Van onze A'damse correspondent) De programmaleider van de TROS- radio, de heer H. J. J. van Zijl, heeft zich na een geschil met zijn directie onttrokken aan zijn directe verant woordelijkheden. Hij heeft het be stuur van de TROS gevraagd, hem met ander werk te belasten. Naar verluidt zou mr. J. M. Landré. direc teur van de TROS. voorlopig de pro grammaleiding overnemen. Hans van Zijl, die de TROS-ra- dioprogramma's van het begin af aan leidde en in omroepkringen gewaar deerd wordt voor zijn vakkennis, heeft tot deze stap besloten toen tij dens zijn ziekte bleek dat zijn op drachten aan medewerkers niet of verkeerd werden doorgegeven. Het naar zich toetrekken van het radioprogramma-beleid door de heer Landré, lijkt geheel op de affaire- Van Loon. Zoals bekend nam de heer H. P. van Loon in september ontslag als directeur-televisie, na een geschil met de directie van de TROS. De heer Landré nam toen eveneens deze functie waar, zodat hij nu naast algemeen directeur ook het vol ledige programma van radio en te levisie zal gaan leiden. Kongo heeft gisteren besloten de diplomatieke betrekkingen met de buurstaat Roeanda te verbreken, zo is officieel in Kinsjasa bekendge maakt. De Kongolese president Mo- boetoe had twee dagen geleden al met deze maatregel gedreigd, maar Roeanda blijft weigeren circa 120 blanke huurlingen uit te leveren die Kongo wil berechten. Alle overeenkomsten met Roeanda zijn dloor Kongo opgezegd. De huur lingen waar het om gaat, voorna melijk Belgen en Fransen, vluchtten naar Roeanda nadat het Kongolese leger hun opstand in oost-Kongo in november jl. had neergeslagen. Roe anda wil ze naar htm landen van herkomst terugsturen. Intussen zijn ongeveer 2.500 voor malige Katamgese gendarmes, die in augustus aan de aanval van de huur lingen op Boekavoe deelnamen, de grens met Soedan overgestoken. Hun wapens hebben ze overgedragen aan de Soedanese autoriteiten. De am bassadeur van Kongo in Kartoem heeft de Soedanese regering om him uitlevering verzocht, maar deze heeft nog geen besluit genomen. In een Kongolees communiqué wordt gezegd dat Kongo het besluit slechts aarzelend heeft genomen. Kongo beschuldigt Roeanda ervan, niet te handelen volgens de resolutie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid, die zegt dat de huurlingen ter berechting moeten worden uitge leverd. Roeanda heeft van begin af aan niet in deze kwestie willen mee werken, zegt het communiqué. De buit die de huurlingen door plunde ring hebben meegenomen en nu in Roeanda is, is ondanks veelvuldig aandringen van Kongo nog steeds niet teruggegeven. President Kajibanda van Roeanda zei naar aanleiding van het verbre ken van de betrekkingen, dat zijn regering nooit huurlingen in het land heeft willen hebben en er nooit ge bruik van gemaakt heeft. Huurlingen De gistei-en in Zürioh verrichte loting voor de kwartfinales van het toernooi om de Jaarbeurssteden- beker heeft het volgende resultaat gehad: Glasgow Rangers (Schot land)-Leeds United (Engeland); Dundee (Schotland)—«Zürdch (Zwit- serlandi) of Sporting Lissabon (Por tugal) Ferencvaros (Hongarije) Atlet/ico Bilbao (Spanje)Bologna (Italië)Vojvodina (Zuid-Slavië) of Goeztep Izmir (Turkije). De wed strijden moeten voor 3 april ge speeld zijn. moeten uit alle Afrikaanse landen naar hun land van herkomst terug keren. Hij verwierp krachtig de be schuldigingen van Moboetoe dat Roe anda een „bastion van het imperia lisme" zou zijn. De regering van Kongo heeft zélf de huurlingen naar Kongo gehaald en generaal Moboetoe heeft nota bene verscheidene huur lingen een ondierscheiding verleend, aldus de president van Roeanda. RK TEGENSTAND (Van onze correspondent in Rome) Een Italiaanse parlementaire com missie heeft gisteren de mogelijk heid tot echtscheiding in Italië goedgekeurd. Tot nu toe waren in Italië de moge lijkheden voor echtscheiding uiterst gering. Reden tot echt scheiding was er in de gevallen dat één der echtelieden in een zwakzinnigeninrichting wordt ver pleegd, veroordeeld is tot langdu rige gevangenisstraf of wanneer de man zijn echtgenote of dochter als prostituée de straat opstuurt. Het commentaar van de Osservatore Romano, het offioieuze orgaan van het Vaticaan, op dit ontwerp luidde: „Het is niet nodig dat we hier herhalen wat echtscheiding voor iedere r.-katholiek wil zeg gen. In andere landen, waar de mogelijkheid tot echtscheiding be staat, ondanks een overwegend r.- katholieke bevolking, is dat his torisch ontstaan, doordat een min derheid zijn wil aan de meerder heid heeft kunnen opleggen. In Italië's geval staan de zaken er nog veel ernstiger voor. In onze gemeenschap zal echtscheiding kunnen leiden tot een gisting die heel het maatschappelijk bestel aantast." Volgens het artikel is het wetsont werp strijdig met het Concordaat van 1929 en is gisteren dus een aanslag op dit concordaat ge pleegd. Bovendien is het ontwerp strijdig met de gevoelens van de gehele bevolking. NEDERLAND 1 AVRO 6.50 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.07 uur Luipaard op schoot (kleur) 7.30 uur De vliegende non (kleur) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur AVRO's Televizier 8.50 uur Zo zingt de Jordaan 9.30 uur Voor de vuist weg (kleur) 10.40 uur Laatste nieuws 10.45 uur Sluiting NEDERLAND 2 NCRV 6.50 uur Pipo de vlown 7.00 uur Nieuws 7.03 uur Weekjournaal voor slechthorenden 7.25 uur Open oog; tips voor het weekend 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Vidocq; Franse schelmenstreken 8.45 uur Internationaal gezien; amusementsprogram- 9.30 9.50 10.10 10.20 10.25 uur Farce majeure uur Hier en nu uur Het andere Vietnam uur Laatste nieuws uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 Hilversum 2 7.00 i Jazz-rondo 9.50 uur C'higiano sextet Telefoon rinkelde Tussen 20.50 uur en 22.15 uur gisteravond belden een Ameri kaans initiatief niet minder dan 1.443 kijkers op om .Achter het nieuws" mede te delen of z|j vóór- of tegenstanders waren van voortzetting van de hart transplantaties. De nee-zeggers moesten het ene nummer in Hil versum bellen, de ja-zeggers het andere, en tenslotte bleek 54% „ja" te hebben gezegd en 46% „nee". Of de blanco-stemmers niet hebben gebeld, ls uit de cij fers niet duidelijk. Wel was het zeer moeilijk het netnummer van Hilversum te krijgen, laat staan de genoemde telefoonnum mers zelf. Zelfs na de „dead line", om tien voor half elf. ble ken beide nummers nog continu In gesprek te zijn. Triest geval .Achter het nieuws" had een meisje van 11 jaar ontdekt, dat zes weken lang het gezin met een stervende vader en o.a. een debiele zoon in haar eentje had moeten onderhouden. Een triest geval van gebrek aan commu nicatie, maar de betreffende in stanties meldden dat elke hulp door de vader óf was wegge stuurd óf afgeslagen en dat ver dere hulp meteen geboden was, toen buren alarm sloegen. Dus begrepen wij niet goed waarom er zo vingerwijzend tegen die in stanties werd gedaan, terwijl er naar alle waarschijnlijkheid eer der sprake was van eigenwijs heid van de (inmiddels helaas overleden) vader. Ook met het laatste onderwerp manoeuvreer de .Achter het nieuws" niet zo gelukkig. Natuurlijk was de reportage van een nieuwe Ame-» rikaanse opvoedingsmethode, waarbij kinderen, geblinddoekt en wel. door hun leraren op bul- dertoon werden toegeschreeuwd, op het eerste gezicht afschrik wekkend, maar het gesprekje met de jeugdige „uitvindster" van deze methode, die de kinde ren tot grotere activiteit wil prikkelen, maakte duidelijk dat hier van iets anders sprake was dan van het gewone Oliver Twist-regime van strenge in ternaatsleiders, waaraan prof. dr. F. Grewel refereerde. Prof. Grewel vond het on waarschijnlijk en ongelooflijk wat hij had gezien en wist dus kennelijk niets van deze metho- Milo Anslatlt over Polen Over naar het beste van de avond: de reisreportage van Milo Anstadt over de Oekraïne. Het werd een heel persoonlijke „getuigenis", want Anstadt be zocht eerst Lwow (Lemberg), waar hij zijn eerste tien jaren sleet, en hij ontdekte gaande weg op zijn reis, dat het dankzij „Das Militar" in Rusland nog steeds ongemakkelijk reizen en filmen is. Bepaald triest was het te zien hoe de eenvormig ge klede kinderen op de middel bare school hun uit het hoofd geleerde lesje over de geschie denis van de tweede wereldoor log opzegden (met veronachtza ming van het feit dat de Russen tegelijk met de Duitsers Polen waren binnengetrokken) en ont moedigend van ernstige plichts betrachting was het gesprekje met de studenten. Er kon bijna geen lachje af, ln tegenstelling tot vorig jaar toen Anstadt Tsjechische stu denten interviewde! Er valt na tuurlijk ook wel wat goeds te melden uit de Sowjet-Unie. Op het Poly-technisch Instituut in Lwow (550.000 inwoners) zitten 23.000 studenten, 40% van hen zijn meisjes en 80% heeft een beurs. Maar het was toch An- stadts eindindruk dat de meer derheid van de jeugd braaf in het gelid van de partü mee loopt. Bernard Sliaw Nog even iets over „De Inca van Perusalem". Shaw schreef het indertijd kennelijk als een langgerekte cabarettekst met Kaiser Wilhelm II als mikpunt. In 1913 zal er dan ook hartelijk om gelachen zijn door de men sen die de situatie kenden. Shaw schaarde dit stuk zelf onder zyn politieke toneelstukken. Wordt het nu, 55 jaar later, nog als cabaret gespeeld, dan heeft het op ons, Nederlanders anno 1968. als politiek cabaret uiteraard geen uitwerking meer. Rest de mogelijkheid het niet te spelen, of als een tijdloze satire, en dan had het lichtvoetiger gespeeld moeten worden. Nu was het nog wel een beetje aardig, maar voor Shaw net niet aardig genoeg. ADVERTENTIE Quick Up...t is goed. Ko drinkt 't HUvei l 1. 402 De Voorschotense zangeres Margie Ball debuteert volgende week donderdag als actrice in het toneelstuk Pleidooi voor een re bel", dat de NCRV op de televisie brengt. ,JPleidooi voor een rebel" van de Algerijnse schrijver Em manuel Roblès gaat over een blanke elektromonteurdie partij heeft gekozen voor de opstande lingen op Borneo, dat onder Brits gezag staat. Dit wordt hem door zijn landgenoten bijzonder kwa lijk genomen. De rebel pleegt een aanslag op een elektrische cen trale, die mislukt en wordt ter dood veroordeeld. Op de foto v.l.n.r. Bernard Droog. Jules Hamel als de rebel, Joan Remmelts en Margie Ball. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert (op namen) klass. en mod. muz. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. 19.05 Lichte gr.muz. voor de tieners. 19 40 Wereldpanorama. 19.50 Uit: licht muz.- progr. 21.15 Moeder van de Guerilla, hoorspel. TROS: 22.00 Jazzmuz met commentaar. 22.30 Nws. 22.40 All In: gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. VPRO: 18.00 Nws 18.15 Commen taar op Informatie. 18.20 Uitz. van het Geref. Politiek Verbond. 18.30 Hee: een progr. voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 De Nederlander van morgen, lezing. 19.30 Nws. 19.35 Cri terium: kunst nader beschouwd. 20.00 Revolutie: klankbeeld. VARA: 21.00 Stereo: Nederlands Blazers Ensemble: mod. en klass. muz. 21.50 Strijksextet (opn.)klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Prettig weekend: licht pla- tenprogr. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e Hjn) I. Jean Philippe Rameau. Danssuite I. Passepied II (Platée). Sommell: Rondeau tendre (Dardanus). Con- tredanse: rondeau (Zais). Menuet I, Menuet II (Platée). Gavotte I. Ga votte II (Zéphyre). Sarabande (Zais). Chaconne (Platée). Kamerorkest van de Concerts Lamoureux o.l.v. Louis de Froment. II. Francis Poulenc. ..Dialogues des Carmélites" (2e bedrijf: 44 min.). (3e bedrijf: 42 min.). Opera in 3 bedrij ven en 12 tableaux, op tekst van Geor ges Bernanos. Lillane Berton; Denlse Duva<lRita Görr. Regime Crespin Paul Finel; Louis Rialland; Glséle Desmoutiers: Raphael Romagnonl; Charles Paul; Janine Fourrier; Jac ques Mars: René Blanco; Koor(o.l.v. Kené Du cl osen Orkest van het Théatre National de l'Opéra; Diri gent: Pierre Dervaux. VOOR ZATERDAG 13 JANUARI Hilversum 1. 402 m. NCRV: 7 00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo; Klass. gr.muz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Mod. ka- mermuz, (opn.) 8.00 Nws, 8.10 Muz. van Het T.eger des Hells (gr.). 8.30 (22 min.). Entrée (Platée). Passepied Nws. 8.32 Voor de hulsvrouw. 9.15 Muzaiek: gevar. muz progr. en kunst kroniek. (9.35 Waterstanden). 11.00 Nws. 11.02 Liturgie en secularisatie, le zing. 11.15 Solistenkamermuzikaal vraaggesprek. KRO: 12.00 Stereo: Country and Western Express (gr.). 42.15 Marktber. 12.17 Overheidsvoor lichting: Exportivttelten. Nws wenken en adviezen op exportgebled. 12.27 Me dedelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Zonder grenzen: een rubriek over missie en zending. NRU13.00 Vliegende schij ven: platenprogr. voor de militairen. KRO: 14 00 P.M.: familie-programma. (16.00-16.02 Nws.). NRU; 16.30 Fran se les. HIRO. 17.00 Boekbespreking. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte grmuz. VPRO: 7.55 Deze dag. lezing. VARA: 8.00 Nws 8.10 Van de voorpagina, persoverzicht. 8.15 ZO. 135. gevar. progr. 10.30 Sores van Dorus (herh. van 3 januari 1968). 10.50 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. 11.00 Nws. 11.02 Finale van het Britse Brassband Concours 1966 ln de Royal Albert Hall te Londen. 11.25 Oosteuropese kro niek. 11.45 Stereo: Metropole orkest. 12.15 Voor nu en later, bespreking van problemen op het terrein van de socia le wetgeving. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Tussen start en finish: actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14 00 Voor de Jeugd 14.40 Radio Jazz Magazine. NRU15.00 Welvaart en de mocratie, klankbeeld. 15.30 Volksmuz. uit Polen 16.00 Nws 16.02 Zestig Jaar Jazz: gesprekken VARA: 16.30 Stereo: Meisjeskoor. 16.50 Uilenspiegel: stu- dentenprogr. 17.10 Licht lnstr. trio. 17.30 Radlaweekjournaal. Hilversum 3. 240 m. en FM. KRO: 9.00 Nws. 9.02 DJlnn; gevar. progr. (10.00 en 11.00 Nws.). NRUi 12.00 Nws. 12.02 Sklvatoon: licht pro gramma. NCRV: 13.00 Nws. 13.02 Ram blers Radio Reprises. 13.30 Zuidzee serenade. 14.00 Nws. 14 02 T(w)lenera- ma; progr. voor tieners en twens. 15.00 Nws. 15.02 Halte, progr. voor twinti gers. 15,30 Country and Western mu sic. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.07 Licht voetig: licht platenprogr. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu: de wekelijkse sportshow en lichte grmuz. Nederland I NTS: 13.30-15.00 Teleac (herh. van 7 januari jl KRO: 16.00 Klokke Vier. famillemagazine. (gedeeltelijk in kleur» 17.00-17.30 Voor de kinderen. NTS: 18.50 Pipo de clown. NTS: 19 00 Jour naal. KRO: 19.06 In kleur: Daktarl - De Revolutionair. TV-film. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Het Gulden Schot, schiet - spel - quiz - show 21.35 Brandpunt. 22.15 De Getuige (Your witness). Hitchcock-fllm 22 40 Dagsluiting. NTS: 22.45 -22.50 Journ. Nederland II NTS: 18.50 Pipo de clown. NTS: 19.00 Journaal. VARA: 19.03 Bruce Forsyth, amusementsprogr. 19.48 Reak- tle op reaktles. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nws 20.45 Rawhide; Het kind-vrouwtje. TV-fllm. 21.35 Snarenspul, muzikaal amuse mentsprogr. (co-produktle van BRT en VARA). 22.10 Bij Dorus op schoot rep, van een kindervoorstelling. NT8J 22.20-22.25 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5