KOU SLAAT TOE Zelfs in Syrië sneeuivt het Geos-II gelanceerd voor meting aarde Zichtbaar als knipperlicht Utrecht mag singels dempen Lancering maantaxi uitgesteld Gezangboek voor herv. en geref. kerken Uitgave van een kerkboek MET EEN ENKEL WOORD HAAGS A G E N D: PAGTNA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 12 JANUARI H- De winter heeft ook gisteren het noordelijk halfrond in zijn greep gehouden. Met alle nare gevolgen vandien. Op het plateau van Au- brae in Frankrijk zitten al vier dagen 120 kinderen in een ski kamp opgesloten doordat de wegen zün dichtgesneeuwd. Stormen ma ken het hefschroefvliegtuigen on mogelijk in de buurt van het chalet te landen. Een reddingsbrigade slaagde pas gisteren erin met de nodige voorraden het kamp te be reiken. Op Sicilië zijn de wolven door hon ger, dorst en koude uit de bossen tevoorschijn gekomen. In de bos sen bij Messina maken boeren jacht op de dieren, die al zestig schapen verslonden. In Zwitserland, West-Duitsland Italië en Frank rijk zün verscheidene dorpen door de sneeuwmassa's van de buiten wereld afgesneden. Het verkeer in büna geheel Europa ondergaat ernstige hinder In de buurt van de Franse stad Briangon hebben ongeveer 30 automobilisten acht tien uur lang vastgezeten tussen sneeuwmassa's van soms twee meter hoog. Portugal zonnig Ook Spanje, Turkije en Syrië zün in de greep van Koning Winter gekomen. In de bergen in Syrië ligt op sommige plaatsen bijna een meter sneeuw. Alleen Portugal vormt nog een zonnige enclave te midden van de barre vrieskou. In Lissabon heerst mooi weer bü een laagste temperatuur van tien gra den. Verenigde Staten Het aantal doden tengevolge van de kou in de Verenigde Staten is gisteren gestegen tot V6. Zü vie len bü verkeersongelukken, bevrie zing, branden en hartaanvallen door het sneeuwruimen. Een vier motorig transportvliegtuig van de Amerikaanse marine is neergestort in een sneeuwstorm boven de staat Neveda. Alle 19 inzittenden kwamen om het leven. Met een „Thor-Delta"-raket is gis teren van de basis Vandenberg in Ca lif ornië een geodetische kunstmaan van 207 kilo, de Geos-II in een baan om de aarde gebracht. De kunst maan moet nadere gegevens opleve ren over de preciese afmetingen en vorm van de aarde. Deze gegevens zullen aan de geleerden over de ge hele wereld ter beschikking worden gesteld. Aan het programma van geode tische kunstmanen werken verschei dene landen mee, met name West- Duitsland, Frankrük, Engeland, Griekenland. Nederland en Zwitser land. De baan van Geos-II heeft een ver ste punt van 14722 km en een dicht- büzünd punt van 11.057 van de aar de. De kunstmaan zal 's nachts waarneembaar zün door een sterk knipperlicht, zodat zü tegen de ach- Minister Klompé van Cultuur, Re creatie en Maatschappelük Werk heeft zich bereid verklaard, mede werking te verlenen aan de plan nen van de gemeente Utrecht tot het dempen van de stadsbuitengracht vanaf de Bemuurde Weerd (in het noorden van de stad) tot aan een nog nader te bepalen punt ten zui den van de Willemsbrug, dat niet verder mag liggen dan het Sterren bos (de Catharünesingel, tot even voorbü de hoofdgebouwen van de Spoorwegen) Dit heeft burgemeester De Ranitz van Utrecht gisteren in de gemeen teraad meegedeeld. Minister Klompé is niet in alle opzichten tegemoet gekomen aan de wensen van het Utrechtse gemeente bestuur. Het overleg over het ge deelte tussen de Kleine Singel en de Bemuurde Weerd wordt nog voortge zet. Een definitief „neen" heeft de minister laten horen ten aanzien van het gedeelte van de Westelüke Stads- Buitengracht tussen het Sterrenbos en de Bleekstraat. Burgemeester de Ranitz was blü. dat er nu een eind is gemaakt aan de onzekerheid die het onmogelijk maakte, te beginnen met de uitvoe ring van de al lang bestaande plan nen ter sanering van de Utrechtse binnenstad. tergrond van de sterren kan worden gefotografeerd. Uit speciale centra in de VS, Frank rük, Griekenland en Noord- Afrika zullen laserstralen op de kunstmaan worden gericht, die worden terugge kaatst door kwartsspiegels, zodat de positie van de kunstmaan precies kan worden vastgesteld. De Nasa, het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, herin nert er aan dat met reeds eerder ge lanceerde geodetische kunstmanen is vastgesteld dat de aarde aan de po len minder afgeplat is dan tod» dan toen werd aangenomen. De aarde is iets peervormig, de evenaar is geen cirkel maar een ellips. De Goes-I werd op 6 nov. 1965 ge lanceerd y cirkelt nog steeds om de aarde, maar een deel van de radioap paratuur is uitgevallen. Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Puttershoek (toez.) Chr. van der Leeden te Elim (Dr.) te Melissant (toez.) W. Verboom, kand. te Culemborg te Hei- en Boeicop E. S. de Lint te Lienden te Monster (vac. D. van der Ent- Braat) H. Talsma te Den Haag. Bedankt voor Haaksbergen (vac. F. Hartman) (toez.) J. de Bruin te Kootstertille voor Kampen (wük- gem. 2) (toez.) C. Vos te Gouda. Geref. Kerken. Beroepen te Delft (als miss. pred. op Midden-Java) drs. S. de Jong te Baarn te Vleuten-De Meern F. de Fries te Box-Hill (Australië) te Beetgum en te Bredevoort G. van Ziel te Vriezenveen. Aangenomen naar Ihrhoven J Kos ter te Bunde. 25 jaar predikant Ds. A. P. v. d; Haas i Ds. A. P. van der Haas, predikant van de Bethlehemkerkgemeente te j 's-Gravenhage zal in verband met zijn zilveren ambtsjubileum als pre- dikant in de Ned. Herv. Kerk zater- I dagmiddag in zijn wükgebouw „El- theto" recipiëren en zondag in de Bethlehemkerk aan de Laan van Meerdervoort, het feit herdenken, dat hü op 3 januari 1943 te Oegstgeest in het ambt werd bevestigd. Nadat de heer Van der Haas, die in Leiden theologie studeerde, in 1940 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hü op 3 januari 1943, be vestigd als predikant van de hervorm de gemeente van Oegstgeest, welke hü sinds 1 december 1940 reeds als hulppredikant diende. Op 6 oktober 1946 verwisselde de Jubilaris deze ge meente met die van Enschede, van waar hü op 4 mei 1952 naar die van 's-Gravenhage vertrok. Ds. Van der Haas heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties ver vuld en zitting gehad in tal van colle ges en commissies. Natuurlijk waren er ook opti misten, zelfs in Rusland (waar temperaturen voorkwamen van dertig graden beneden nul). Deze Russen hielden het gezellig, hak ten een bijt in het ijs en vierden een ver jaarspartij schaars ge kleed in het ijskoude water. Een ijsschots diende daarbij als tafel. Nieuwe uitgaven Alleen ln een kotter de wereld rond, door Captain Joshua Slocum. (De Boer). Zinne- en minnebeelden In de schil derkunst van de zeventiende eeuw. door E. de Jongh. Een gezamenlijke uitga ve van de Nederlandse Stichting Openbaar Kunstbezit en Openbaar Kunstbezit in Vlaanderen, in samen werking met het Prins Bernhard Fonds 1967. Bommel, een heel bijzondere poes, door Marike Schreuder. Uitg.: De Ar- Freud Is een voyeur. Gedichten van Een Faust, door R. Blüstra. (Arbei derspers). De lancering voor een proefvlucht van de „maantaxi" waarmee met- tertüd de eerste Amerikaanse ruim tevaarders een landing op de maan zullen maken, is uitgesteld van 18 tot 22 januari. Er zün moeilükheden met de brandstofvoorziening opge treden. Dit is de derde maal dat de lancering is uitgesteld. De lancering zal plaatsvinden met een versterkte Saturnus-I-raket. Het is de bedoeling, dat de „maan taxi" een baan om de aarde bereikt waar proeven genomen zullen wor den met de eigen stuur- en stuwra- ketten van het ruimtevaartuig, dat ditmaal nog onbemand is. Oproep Macmillan voor besprekingen met Sowjet-Unie De Britse oud-premier Macmillan heeft gisteren ln een rede voor de Columbia Universiteit in de Ver enigde Staten opgeroepen tot een gesprek op hoog niveau van de Ver enigde Staten, de Sowjet-Unie en hun bondgenoten. Volgens de oud-premier waren de kansen op succes nu gunstiger dan ooit. De Russen maken zich op het ogenblik, aldus Mcmillan, slechts zorgen over de Chinese dreiging en het verkrügen van een hogere le vensstandaard. Macmillan verklaar de ook voorstander te zün van gro tere bevoegdheden voor de Verenig de Naties o.a. militaire. ADVERTENTIE Handenen Lippen ruw?puRQL Voor volgend jaar is een nieuw gezangboek voor de hervorm de en gereformeerde kerken in ontwerp gereed. Het zal een stamdeel van honderden liederen bevatten, waarvan numme ring, teksten en melodieën gelijk zullen zijn voor beide kerken (en andere kerken die zich er bij aan willen sluiten). Daarbij kunnen de afzonderlijke kerken, liederen toevoegen die alleen in hun eigen kring gangbaar zijn. De gedachte vond gisteren bü de gereformeerde synode in Lunteren weerklank. Tot voor kort stuitte een bundel van aanzienlük geringere om vang op weerstand. Sinds enkele ja ren hebben de gereformeerden een boekje van 119 gezangen, waarvan de meeste wel in de grote bundel te recht zullen komen. De synode besloot tot uitgave van een kerkboek, dat naast de bübel en de nieuwe Psalmberüming, de be lijdenis, de liturgie en gebeden zal omvatten. De bestaande gezangen bundel blüft erbuiten, niet alleen om dat binnenkort de nieuwe bundel mo gelijk wordt aanvaard, maar ook om dat het kerklied zo in beweging is, dat men voorlopig wel niet tot afslui ting.denkt te kunnen komen. Prof. dr. G. P. Hartvelt van Kam pen heeft in deze zitting gerappor teerd over een schrüven van de con tactgroep van de Oecumenische Raad en de R.-K. Kerk inhoudende een ver zoek de door deze contactgroep aan vaarde tekst van het „Onze Va der" ook in de Geref. Kerken te wil len gebruiken in de oecumenische diensten en te bevorderen dat deze op den duur ook in eigen diensten, ge zinnen en in scholen wordt gebruikt. De synode wees op voorstel van de commissie dit verzoek af. Zü vond het niet op haar weg lig gen, terwül het bovendien niet zeker is dat de voorgestelde tekst in de toekomstige gemeenschappelyke bü- belvertaling zal worden opgenomen. In verband met een ingekomen verzoek besloot de synode de kerken aan te bevelen aandacht te besteden aan het jaar van die mensenrechten. Een verzoek van de classis Leeuwar den om een einde te maken aan een door haar ongewenst geachte toe stand, dat kerken en kandidaten bü het begin van hun stage toezegging van beroep doen werd door de syno de afgewezen in de overtuiging dat de kerken zich hier aan de bestas regels zullen houden. Het rapport van deputaten inzake de geestelüke verzorging van de schippers, heeft de synode geruime tüd beziggehou den. Rapporteur was ds. A. I. Koffe- man te Nükerk. Het werk onder de binnenschippers breidt zich dermate uit, dat de Geref. Kerken thans acht schipperspredikanten nodig hebben. De synode keurde de voorstellen goed maar besloot de paragraaf handelend over de reorganisatie van het werk met het oog op de financiële conse quenties aan te houden tot de maart- zitting. Houden aan leer van concilie De Amerikaanse bisschoppen heb ben tot de Amerikaanse geestelüken en leken een gemeenschappelük her- derlük schrüven gericht, waarin zü hen aansporen, zich „eerlük te hou den" aan de leer van het recente Va ticaanse concilie, maar tevens waar schuwen tegen „onstuimige toepas singen" van de boodschap van het concilie. De bisschoppen betogen in hun brief, dat de kerk, „naarmate zü op treedt in de woelige wereld van onze dagen", staat voor de formidabele taak het r.-katholieke geloof te for muleren „ln termen, die tot de mo derne denkwüzen spreken". VRIJDAG Auberge frangalse (Kloksteeg 19): Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Jaarvergadering Kon. Nea. Natuurhis torische Vereniging 8 uur nam. Lakenhal: K en O. Lezing Wim Noordhoek over eigen fotowerk. 8 uur Den Burcht (Jacobazaal)Nieuw- Jaarsbyeenkomst „Ons Grunneger- laand". 8 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVB afd. Zuid-west. Spr. ds. P. H. de Kleer over het hospitaalschip „De Hoop" 8 ZATERDAG Schouwburg: „Tot ieders genoegen". Opvoering van „De Ranl antwoordt niet". 8 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Ope ning tentoonstelling Marian Goblus en Sjoerd Hannema. 4 uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan 1Gem. v. oorspronkelijk chris tendom. Spr. evangelist N. van der Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u. voorm. MAANDAG Stadhuis. Gemeenteraad 7.30 uur na middag Zulderkerk: Mij. voor Toonkunst. Recital Erna Spoorenberg. 8 uur nam. Schouwburg: K en O. Optreden van Wlm Sonneveld en Ina van Faas- sen. 8 uur nam. DINSDAG Bejaardencentrum „Rijn en Vliet". Voorlichtingsbijeenkomst „Goed wo nen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Abonnementscon cert Residentieorkest o.l.v. Hiroyuki Iwakl m m.v. Victor Tretlakov (viool). Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal) :K en O- fllmprogramma van Engelse documen- talres. 8 uur nam. WOENSDAG Academie: K en O-orlëntatiecursus over het huidige Indonesië. 8 uur na middag. Ons Centrum (Hooigracht 84): Leld- se Esperantistenvereniging 8 uur Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Bij eenkomst C. H. Unie en Anti- Rev. Partü. 8 uur nam. Rüksherbarlum (Schelpenkade 0) Kon. Ned. 'Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. dhr. W. J. M. Jans sen over „Een jaar rond ln het Arbo retum". 7.45 uur nam. DONDERDAG LAK. Schilde: Nannlnga. 4.30 uur nam Kantine P.C. en L. (3e Blnnenvestgr.) Jaarvergadering „De Philatelist". 7.30 d. Heüden: Ver. voor Pe- Ipr. drs. W. F. Helnemeyer over verstedelijking en Jeugd. 8 uur BIOSCOPEN Rex: „Meisje, minderjarig meisje", 18 Jr. Dagelüks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: ,,'n Gids voor de getrouw de vrijbuiter", 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen op vrijdag en zaterdag 11.30 uur „Eva". 18 Jr. 0. 7 uur. Zondag BINNENLAND Talrüke Inbraken Het inbrekers kwartet uit Deventer, dat de recher che tüdens het onderzoek naar de moord op de Olster molenaar Allard Boks bü toeval op het spoor kwam, en dat enkele maanden achtereen Salland onveilig maakte, heeft thans 35 inbraken bekend. Het viertal spe cialiseerde zich in het roven van an tiek. Een belangrijk deel van de buit is achterhaald. Een Enschedese opko per is in verband daarmee gearres teerd. Het buitgemaakte geld en de sieraden zün nog niet achterhaald. De voornaamste inbraken zijn ge pleegd in de periode na september '67 in Deventer, Diepenveen, Zwolle, Wühe en Olst. Inbrekende broers Na üverig speuren heeft de politie van Haarlem twee broers (20 en 19) uit Haarlem aangehouden, die ervan worden ver dacht tweemaal inbraken te hebben gepleegd ln het warenhuis van Vroom en Dreesmann aan het Verwulft. De bult bestond beide keren uit horloges. Op 7 november zouden zü uit het bedrijf horloges hebben mee genomen, die een waarde vertegen woordigen van 25.000 gulden en op 29 december een aantal tot een waar de van 7.000 gulden. Russische schoenorder Als resul taat van het bezoek van de Russische handelsdelegatie in begin december heeft schoenfabriek Swift in Nüme- gen vandaag een order ontvangen voor de levering in het eerste kwar taal van 1968 van 100.000 paar schoe nen. De order bestaat uit 20.000 paar damesschoenen Swift, 40.000 paar he renschoenen Swift en 40.000 paar he renschoenen Robinson. De samenstelling van Swift en Ro binson begint nu mooie vruchten af te werpen, temeer daar dezer dagen ook uit Amerika de eerste flinke or ders werden ontvangen, die goede perspectieven openen voor een grote exportmarkt in de Verenigde Staten. AmsterdamTokio De luchtver- binding AmsterdamTokio via de Noordpool wordt belangrijk verbe terd. Japan Air Lines (JAL) gaat m.i.v. 1 mei vliegen op woensdag en zondag, de KLM op dinsdag en za terdag. Op het ogenblik hebben Japan Air Lines en KLM op dezelfde dagen (woensdag en zondag) één vlucht. Schip trok kraan omver Gister middag is op pier Amerika in de Am sterdamse Coenhaven een op rails staande kraan omver getrokken door een Fins zeeschip, dat door een sleep boot van de wal werd getrokken. De kraan viel over de boeg van het schip, kwam grotendeels in het water te recht en werd geheel vernield. De kraan had een waarde van 375.000 gulden. Veiligheidswet overtreden De 22- jarlge timmerman H. J. van Bergen uit Oss is gisteren in Utrecht met zün hand in een elektrische handzaagma chine terecht gekomen. Twee vingers werden afgerukt. De arbeidsinspectie heeft een onderzoek ingesteld en pro ces - verbaal opgemaakt tegen het bouwbedrüf wegens overtreding van de veiligheidswet, De timmerman was op de derde etage van een in aanbouw zünde flat in Utrecht met aftimmeringswerk- zaamheden bezig. Het zaagblad van de elektrische handzaagmachine was in afwüking van d e voorschriften niet beschermd. BUITENLAND Luchtvaartpionier overleden John Dudley North, de Britse lucht vaartpionier, is gisteravond op 75-Ja- rige leeftüd overleden. North begon zün carrière als leerlingmachinist bü de marine en werd later een voor aanstaand luchtvaartmecanicien. Sa men met een Franse ingenieur ont wierp hü een serie elektrisch-draai- bare geschutstorens voor vliegtuigen, die tüdens de tweede wereldoorlog veel gebruikt werden. Marcos in Indonesië President Marcos van de Philippünen en zün echtgenote zün in de Indonesische hoofdstad aangekomen voor een offi cieel bezoek van vier dagen. President Marcos is het eerste staatshoofd, dat Indonesië bezoekt sinds de benoeming in maart j.l, van generaal Soeharto tot waarnemend president van In donesië. Vreemde vangst De Franse trei- ler „Fomalhaut" heeft in het Kanaal de Britse onderzeeboot „Grampus" in zy'n netten gevangen. De „Grampus" blies meteen zün watertanks leeg en kwam boven, maar het „bevrijden" van de boot duurde drie uur, mede door taalmoeilükheden. Voor dit doel werd een tolk met een vliegtuig van de Franse luchtmacht naar het Ka naal gevlogen die vanuit de lucht ra diografisch de taalknoop ontwarde. Werkloosheid ln diamantindustrie De Belgische diamantindustrie in Antwerpen en de Kempen begint de gevolgen te ondervinden van goeko- pe aanvoer uit India. Het aantal werklozen in de Belgische diamant- nüverheid is reeds opgelopen tot meer dan 900 man. Indiase diamanthande laars brengen 60 tot 70 procent van hun produktie die verhoudingsge- wüs goedkoop is door lage lonen van de diamantbewerkers in Bombay op de Belgische markt. Treinongeluk Enkele honder den meters van het station van Jer sey-City in de Amerikaanse staat New Jersey zün gisteravond op het spitsuur bü een treinongeluk 137 per sonen gewond. Zü zijn naar het zie kenhuis van de stad overgebracht. Eén van de treinen stond stil en de andere reed er op in. Het ongeluk ge beurde op het traject Newark—New York. Mini-hovercraft Een mini-ho vercraft, die door een Londense fir ma is ontwikkeld, heeft een kruis snelheid van 11.3 kilometer per uur, terwül hü zich 7.6 centimeter van de grond verheft. Het zweeftuig is zo eenvoudig, dat het door een kind kan worden bediend. Het 43 kilo wegende vervoermiddel kan een kind of vol wassene tot aan 44.5 kilo vervoeren. Het is 1.80 meter lang en 90 centime ter breed en Is zo compact dat het op het dak van de gemiddelde auto kan worden vervoerd. Ontbladering Zuid-Korea is van plan een groot deel van de zuidelüke helft van de Koreaanse gedemilitari seerde zone te ontbladeren om het aantal Noordkoreaanse infiltraties te doen verminderen Vissersboot geramd Een Noord- koreaans marinevaartuig heeft gis teren een Zuidkoreaanse vissersboot geramd btf de oostkust. Volgens ra diomeldingen uit het gebied zonk het scheepje en zün alle zes opvarenden verdronken. Twee andere Zuidkore aanse vissersschuiten met in totaal twaalf personen aan boord zouden gisteren door drie communistische oorlogsschepen naar het noorden zün opgebracht. Een week geleden zouden ook al twee Zuidkoreaanse schepen zün meegevoerd. Dreigende hongersnood Enkele duizenden bewoners van de Zam- biaanse provincie Barotse worden be dreigd met hongersnood na de ern stigste overstroming van de Zambe si sinds twintig jaar. Het rivierwater, dat het land overspoelt, wemelt van krokodillen. Herstel persvryheid De pers- vrüheid in Griekenland zal zeer spoe dig worden hersteld. Dit is gister avond in Athene meegedeeld door de onderstaatssecretaris verbonden aan het bureau van de premier. Malik bij V.N. De Sowjetrussi- sche vice-minister van Buitenlandse Zaken Malik is benoemd tot perma nent vertegenwoordiger bü de VN, zo is in Moskou uit gezaghebbende krin gen vernomen. Malik is sinds februa ri 1961 vice-minister van Buiten landse Zaken, voordien was hü am bassadeur ln Londen. Fedorenko, sinds 22 december 1962 Sowjetrus- sisch afgevaardigde bü de VN. zal deze post eind januari verlaten. Zonnewüzer voor Montreal Een gebeeldhouwde zonnewijzer, een ver- jaarsdagsgeschenk van Rotter dam aan Montreal, is gisteren in het centrum van Montreal onthuld. De aanbieding van een maquette van de zonnewüzer geschiedde door bur gemeester Thomassen van Rotterdam aan burgemeester Dreapeau in mei 1967 op de 325-ste verjaardag van de stichtingsdag van Montreal. De zon newüzer zelf. een werk van de Ne derlandse beeldhouwer Herman J. van der Heide, staat op het terrein van het planetarium van de stad, op de hoek van de St James en de Windsor Street. Luxor; „Sartana, de scha Texas", 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7,. uur. - Zondag Studio: „nitri/Ciutoiiijig gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. ZondJ TENTOONSTELLINGEN^ Galerie v. d. Vllst (BotermJ Tentoonstelling plastieken, sch» en tekeningen Frits van Eedf opend dagelijks 9 uur voormi nam en vrüdagavond 8-10 uurï februari). Lakenhal: Foto-tentoonstelllf Noordhoek. Werd. 10 uur voornf nam.; zondag 1-4 uur nam 1 Januari). Rijksmuseum van Oudhedl penburg 28)Werkd. lo uur H 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam.f Legermuseum (Pesthulslau„, uitzondering van zaterdag van i (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor VolkeC (Süeensfcraat 1): dag. 10—5 u.P dags 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkul positie Japa/nse volkskunst, voorm.-5 uur nam. (Zondag* L uur nam.) t.e.m. 12 maart? 1 Rijksmuseum voor Volkel Tentoonstelling Collectie Lechl Japanse Kunst Werkd. lOuri tot 5 uur nam.; zondags 15 t Rijksmuseum voor de gei der natuurwetenschappen uur. zond. 1-4 uur. AVOND- EN NACHTDIEN81 APOTHEKEN Geopend voor spoedeisend» te"'21313Za Apotheek, Doezast: Apotheek Voorschoten 1* opOl 14 Januari gesloten van 's ma uur tot 's avond 22 uur. T Apotheek R. van Breest Sma!^ te Leiderdorp en de OegstgeertD theek zün de gehele week g«| WEEKEINDEDIENST Dïht HUISARTSEN. llli Tot zaterdagochtend 10 uu_ plege men de eigen hulsartsT° tot zondagnacht 24 uur de tfns telefoon 22222. (Van donderdag 11 januaeei t/m woensdag 17 Januarlee VRIJDAG 11 JANUARI Circustheater. 20.15 uur: Fit V tona DaSllva. Ti Dillgentla, 20.15 uur: Cabal Gaal karna: „Kom, kom, tuut, tl Paviljoentheater, 20.15 uur- D w^Komedle: „Het lied van de] Theater Matrüd. 20.30 uur- 1 ?'^gr>ep..."Spoel"; lee" onderhoud". Vo ri< ZATERDAG 13 JANUARI ke Kon. Schouwburg, 20.15 uuree se Comedle: „Roeencrante en Q °F stern zijn dood". a2 Circustheater. 20.15 uur; Fl», tana Da Sllva. le Dillgentla, 14.15 uur: To» Arena„Het laatste loverbo»! in uur: show Max Tailleur m.m.i geUcamp, Pauline Johnson ei er Kurzaal, 20.15 uur; Het Rei 5C Orkest o.l.v. Hiroyuki Iwakl. j Paviljoentheater, 20.15 uur- 1) we Komedie: „The Fantastlcks" 3t Poppentheater Frank Koom» IC uur: „Manus, de vogelverscb 20-15,, uur: „Koning Midas heel oren" en Muzikaal Poppencal^ h ZONDAG 14 JANUARI Kon. Schouwburg. 14.00 uuil se Comedle: „Van de brug aft f 20.15 uur: Haagse Comedle: i bi crantz en Gulldenstern zijn t w Circustheater. 20.15 uur- Fl! tana Da Sllva. S' Dillgentla. 14.30 uur: Het I Bolzano. Paviljoentheater. 20.15 uur: I) we Komedie: „The Fantastlcki Poppentheater Frank Koom» uur: „Reintje de Voe op d«j 04 MAANDAG 15 JANUARI n Circustheater, 20.30 uur k lnrü", kluchtige opera". i, Dillgentla. 20.15 uur: Het derlands Symphonie Orkest. Vl DINSDAG 16 JANUARI I p Kon. Schouwburg, 20.15 uur:| d groep Ensemble: „Het paard' L koning. Dillgentla, 20.15 uur: Ellen lavry, fluit en Jaap Splgt, kist Kon. Schouwburê, 20.15 uur: groep Theater: „Driekoning» Kurzaal. 20.15 uur: Het R* Orkest. Poppentheater Frank Koomi uur: „Reintje de Vos op de DAGELIJKS Theater Pepijn, 20.30 uur: Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: nacht" (Maandag gesloten). Zegel gewijd a het Willielmi (Van onze Haagse correspfl Het ligt in de bedoeling loop van dit Jaar een postzegel uit te geven gen het Wilhelmus, dat volgeni risch onderzoek eind 1568 1569 is ontstaan. Dit heeft Bakker (Verkeer en meegedeeld in antwoord op lüke vragen van de AR tw merleden T. J. Walburg en Schakel. Zü hadden de minï vraagd of het niet mogelük een büzondere zegel li ter herinnering aan het feltjj jaar geleden „de 80-Jarige strüd voor ons land en aanvang nam." De minlste mening, dat door de uitgift^ „Wilhelmus-zegel" de vrijhF op gelükwaardige wüze wort dacht.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2