uidkoreaanse Tijgers toeken groot succes Twee tot vijf jaar geeist tegen vier overvallers rote slag in Binh Dinh >rke tocht op <5 januari A VEREEST VREEST GEELZUCHT EPIDEMIE Roofoverval in Heythuizen Van der Meersch sloeg met zijn schoen op tafel Belg was niet bang voor geheime politie Controverse over de Griekse staatsgreep Pond herstelt zich Meer verin tanen in regering Duizenden dieren op Houtrust Tegels lieten los IJSDAG 10 JANUARI 1908 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 woordvoerder heeft gisteren leeld dat Zuidkoreaanse troe- )4 vijandelijke manschappen gedood bg een grote slag ten van het Phoe Cat-gebergte in rincie Binh Dinh. De operatie, »Ile Tyger 9" wordt genoemd, op 17 december en gaat nog voort, aldus de zegsman. Hy t dat veertien compagnieën Tijgerdivisie „zich door de rij ke versterkingen heenslaan". Ive de 304 doden werden 84 jevangenen gemaakt en 130 en 19 grote wapens buitge- De Zuidkoreanen zouden lichte verliezen hebben gele- {ebied waar de operatie wordt erd ligt ten noorden van de d Qoei Nonh en ongeveer 450 ier ten noordoosten van Sai- ren heeft generaal Cao Van- et Zuidvietnamese hoofd van unenlijke chefs van staven, in odschap de Koreaanse strijd- ?n geprezen om de manier i de operatie wordt uitgevoerd, I hy betoogde dat onder moei- öistandigheden „zware verlie- &ren toegebracht aan de vu- Bliksemaanval etcong heeft vanochtend vroeg bliksemaanval op de Ameri- vliegbasis Kontoem in het e hoogland vier hefschroef- Igen vernietigd en 25 bescha- "~le aanval duurde twintig minu- p volgens een Zuidvietnamese oerder, bliezen sommige Viet- len zichzelf op toen zy snel IT jringladingen onder de toestel- laatsten. Zeven Amerikanen vooj gedood en 25 gewond. De voor ver^oor man aan doden. vool Amerikaanse woordvoerder voofd schade matig" maar gaf jfers. Op Kontoem zyn eenhe- «fa de 173-ste luchtlandingsdi- flegerd die deelnamen aan de gevechten om Dak To in no- )!-ƒ VOORSCHOTEN fct kader van de Wereldgebeds- ïullen de vier samenwerkende |van Voorschoten drie korte n op de avond van de 25ste I houden. De eerste dienst is art voor acht in de Dorpskerk, i de tweede om tien over acht In de gereformeerde kerk, de dienst in de Laurentius Kerk om kwart voor negen en duurt Sf uur. De eerste twee diens- en worden geleid door resp. ^rvormd en een gereformeerd ftnt, in de Laurentius Kerk een kapelaan en ds. Cramer LEIDERDORP ele activiteiten in 1967 van heilig Verkeer iet Dorpshuis werd gisteravond «vergadering van het Verbond feilig Verkeer, afdeling Leider- Boeterwoude (H.R.) gehouden, n openingswoord verwelkomde Iter J. H. A. Wessels in het bU- r burgemeester mr. R. M. Gal- „jjkitgebreide jaarverslag van se- ■iülr v" I^ro^ vermeldde ',e tere activiteiten, aangezien 1967 ^"de vereniging een druk jaar is il jfct. Aan het schoolverkeersexa- p j^erd door 258 leerlingen van 7 heidn deelgenomen. Hiervan slaag- InniP terwyi 38 kinderen het ,c™Jn foutloos aflegden. Van 13—20 de mobiele Verkeersschool Iderdorp, en deze zal voor 1969 aw worden aangevraagd. Onder g van dokter H. Bakema werd tg. vuistregel-cursus gegeven, •oor zeer grote belangstelling id. iurende drie dagen was het in- itie-centrum (ogentest) gesta- pd op de Berkenkade. De afde elt 70 leden. De reglementair af- Me bestuursleden, de heren E. fenburg en F. van Olst werden Icfgpen, ter aanvulling van het be idelWerd de heer s- A- Reyerse ge- ien de bespreking van de plannen 1968 werden' verschillende sug- B gedaan, onder meer in samen- hg met de zwemvereniging De een demonstratie geven van B uit een te water geraakte au- Virts een avond te beleggen met phting over verkeersvoorschrif- het buitenland. Vast staat, dat per schoolverkeersexamens zul- forden gehouden, terwyi ook het j] batiecentrum dit jaar weer Leiderdorp zal komen. K C.L. - nieuws jt programma voor de elftallen i R.C.L. voor zaterdag luidt: Ue Wit I—R.CL. I, 3 uur; R.C.L. ftwyk 3, 3 uur; Leiden 2R.C.L. |30 uur; Rouwkoop 3—R.CL. 5, f uur; R.C.L. 7—G.W.S. 4, 3 uur; Jtgeest Al—R.CTi. Al, 3 uur; Al-R.C.L. A2,3 uur. By schermutselingen in rijstvelden SO km ten zuiden van Saigon zyn 17 Amerikanen en 26 Vietcongleden ge sneuveld, aldus een Amerikaanse woordvoerder. Aan Amerikaanse zy- de werden ook 17 man gewond. Twee helikopters werden vernield en een derde ernstig beschadigd. De Ameri kanen trachten in de rystvelden in contact te komen met een Vietcong- strijdmacht van naar schatting ruim 300 man. Tegen pacificatie De Vietcong is volgens Amerikaanse militaire kringen een geconcentreerde actie begonnen tegen een duizendtal Amerikaanse militairen, die zich met groepjes van. twaalf in kleine dorpen in de noordeiyke provincies van Zuid- Vietnam bevinden. Deze militairen zyn daar in het kader van het paci ficatie-programma gestationeerd om mee te helpen sociale voorzieningen Nederlaagtoernooi Steeds Vooruit In het nederlaagtoernooi hebben zich geen verrassingen voorgedaan. Evenals vorig jaar werden Nol Sik- king en Nora Broxterman in de al gemene rangschikking eerste en tweede, waardoor Nora zich even eens als eerste dame plaatste. Dames: 1. Nora Broxterman 34 pnt.; 2. Leny v. Wissen 24 pnt.; 3. Lies v. d. Post 17 pnt.; 4. Ank Koek 15 pnt.; 5. Plony Versluys 14 pnt.; 6. Marl. Broxterman 13 pnt.; 7. Ciska Sikking 11 pnt.; 8. Annelies Koek 5 pnt. Heren: 1. Nol Sikking 36 pnt.; 2. Joop v. d. Zwet 33 pnt.; 3. Ton v. d. Voort 31 pnt.; 4. Corné Elburg 29 pnt.; 5. Rob Ritzen 28 pnt.; 6. Jan de Vroomen 26 pnt.; 7. Herman v. Wissen 23 pnt.; 8. Nic Waasdorp 18 pnt.; 9. Simon v. Ryn 10 pnt.; 10. Mart. Meskers 3 pnt.; 11. Gv. Bennekom 1 pnt. Concert voor leerlingen lagere scholen Het Zuid-Hollands Orkest zal dins dagmiddag 23 januari een concert verzorgen voor de leerlingen van de vierde, vyfde en zesde klassen van de Warmondse lagere scholen. Uitgevoerd zullen worden: eerste en derde deel van „Eine kleine Nacht- musik" van Mozart; parafrase op het Oudhollandse liedje „Catootje" (Joh. Strauss) en Pizzicato polca, eveneens van Joh. Strauss. Het concert zal om twee uur beginnen in het herv. ver enigingsgebouw ,,'t Trefpunt". OEGSTGEEST Bromfietser gewond Op de hoek Hofbrouckerlaan/Lan- ge Voort in Oegstgeest heeft zich gistermiddag omstreeks half vier een ongeluk voorgedaan, waarbij een 16- jarige bromfietser uit Sassenhelm niet al te ernstig hoofdletsel opliep. Een 49-jarige automobilist, eveneens uit Sassenheim afkomstig, zou geen voorrang hebben verleend aan zyn jonge plaatsgenoot, die op de Lange Voort reed. Met hoofdletsel moest de bromfiet ser naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden vervoerd. De auto werd aan de linkerzyde vry zwaar beschadigd. burgerlijke stand van leiden GEBOREN Maria José Bouwdina Adrlana. d. v. E Cordon Lapuente en B. J. A. Gy- bê s; Petra Wilhelmlna. d. v. P. F. Koe mans en W. Nijgh; Jacoba, d. v. B. P. van Duijn en G. W. J. v. Duijven- voorde; Irene Desiree, d. v. C. J. A. van der Meer en G. T. M. Glesen; Erik. z.v. H. Boom en E. J. van Meeuwen; Hen rietta Corina Claudia, d. v. S. H. J. Boelee en C. Nieuwenhuls; Irene Eli zabeth, d. v. J. H. Rooks en I. E. Apel doorn; Monique Jacqueline, d. v. G. v. der Hoogt en A. van Leeuwen; Sidney George Arltius. z. v. L. A. E. van Delft en E. Tleleman; Marco, z. v. T. Otto en K. Gladpootjes: Thalia Constance Ina, d. v. H. A. van Opstall en H. E. Biydenstein; Ilse Agatha, d. v. P. P. H. M. Speel en J. A. Hoogduin; Dle- derik. z. v. D. Schuitemaker en H. L. Kuipers. OVERLEDEN A. du Prie, 75 Jr.. man; H. Bin nendijk, 49 Jr.. man; G. Hol, 83 Jr., wed v A. van Unen; N. B. Eijmer, 86 Jr.. man; D. J. M. Wüstenhoff. 74 Jr., wed v. W. Langhout; P. A. Erades. 69 Jr. man; J. J. den Outer, 66 Jr., man; J C. Groenendijk. 74 Jr.. wed. v. J. B. Zlegelaar; O. E. Lorenz, 61 Jr., echtg. v. H. Hendrikse; J. van Dyk, 91 Jr.. man; A. Vooys, 72 Jr., echtg., v. J. van DuiJvenvoorde; A. J. Broer, 2 da- gen, dochter; A. W. Zwetsloot, 51 Jr., man; A. Rydder, 38 Jr., echtg. v. C. F. W. Couvreur; H. J. van Leeuwen, 96 Jr., man; F. W. Schalker. 7l Jr., man; M. Blnk, 86 Jr., vrouw. Marktberichten LEIDEN. 10 januari. Leidse Coöp, groente, en fruitveiling. Andyvie 19 1.48, kroten 912. boerenkool 3444 rode kool 914, groene kool 1921. prei 3877. spruiten A 951.02, B 1.06—1.11. witlof 88—1.51, knolselderU 11—31, sla 10—37, selderij 17—20, uien 9—19. op te bouwen en de bewoners te beschermen tegen de Vietcong, waar- by de Zuidvietnamese regering hoopt de dorpelingen voor zich te winnen. De Vietcong heeft zich bhjkbaar voorgenomen overwinningen te boe ken in alle 79 buitenposten, waar deze militairen zich ophouden. In acht da gen voerden Vietcongstrijders 62 aan vallen op deze posten uit, waarby 27 mariniers werden gedood. Zelf verlo ren zy daarby 89 man. Twee ver sterkte buitenposten werden door de Vietcong veroverd. Kolonel Brady, hoofd van 't pacificatieprogram, ver klaarde gisteren vain oordeel te zyn, dat de Vietcong naar een militair succes streeft en dat de aanvallen in de komende weken feller zullen wor den. Chinese arbeiders Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren bekendgemaakt, dat volgens de laat ste schattingen tussen 40 en 50 dui zend Chinese „arbeiders" in Noord- Vietnam werken. Hun aantal is in de afgelopen zes maanden vrywel geiyk gebleven. Pers-secretaris Carl Barton zei, dat er geen aanwijzingen waren dat het aantal Chinezen 250.000 zou bedragen, zoals onlangs bericht is. De arbeidersbataljons omvatten volgens de Amerikaanse luchtafweereenheden en ploegen die gebruikt worden voor de reparatie van bruggen, spoorlijnen en wegen die de verbinding vormen tussen China en Noord-Vietnam. President Johnsons speciale afge zant naar Cambodja, Chester Bowles, had gisteren in Pnom Penh zyn eer ste besprekingen met premier Son Sann en andere leden van de Cam bodjaanse regering. Een ontmoeting met het staatshoofd van Cambodja, Prins Sihanoek, werd pas vandaag verwacht. Bowles, die ambassadeur si in New- Delhl, zal naar verwacht wordt Prins Sihanoek gerust proberen te stellen over de Amerikaanse politiek, nu de Amerikaanse militaire bevelhebbers in Vietnam zich hebben uitgesproken voor achtervolging van tegenstanders tot op Cambodjaans grondgebied. „Internationale piraterij" De „Internationale Commissie van juristen" heeft de ontvoering van oud-premier Tsjombe en van Zuid koreaanse studenten uit Duitsland en Frankrijk veroordeeld als „da den van internationale niraterü". De commissie waarschuwt dat poli tieke ontvoeringen van deze soort zich de laatste jaren verontrustend vaak hebben voorgedaan. „Hoewel weinig regels van inter nationaal recht zo vast staan als die welke de ontvoering op buiten lands gebied verbiedt, zyn er even eens maar weinige welke zo gere geld worden overtreden. Het getal en de ernst van deze incidenten is van dien aard dat de Internationale Commissie van juristen zich geroe pen voelt te protesteren tegen het gebruik van methoden welke geen onderdeel van het recht maar van het Internationale piratendom zyn en welke vragen om veroordeling, niet slechts van de regering welke daartoe haar toevlucht neemt, maar ook van hen die bereid zyn als haar handlangers op te treden." Ten aanzien van Tsjombe merkt de eommissie op dat het Algerynse tribunaal, dat zyn zaak onderzoekt, het uitleveringsverzoek van de de mocratische republiek Kongo niet als wettig kan erkennen. De ontvoe ring van Tsjombe, aldus het bulle tin, vormde „een onwettig element, dat voldoende was om het gehele proces ongeldig te maken. De enige wettige oplossing zou zyn geweest de ex-president vry te laten en hem toe te staan Algerye te verlaten voor de bestemming van zijn keu- (Van onze correspondent in Deventer) De bevolking van de gemeente Avereest vreest een geelzuchtepide mie. De afgelopen drie maanden hebben ruim 100 mensen de ziekte gehad en byna dagehjks worden één of meer nieuwe gevallen ge- meld.Er zyn individuele gevallen, maar ook hele gezinnen worden door geelzucht aan hun bed gekluisterd. De meeste ziektegevallen worden geconstateerd in Dedemsvaart en Balkbrug. Of de situatie rond de Langewyk, een kanaal dat dwars door Dedemsvaart loopt en door verschillende oorzaken is veranderd in een stinkend open riool, iets met de toeneming van de geelzucht heeft te maken, is voorlopig niet met ze kerheid te zeggen. Een actie-comité uit de bewoners van de Langewyk heeft aandacht voor het probleem gevraagd aan het college van B. en W. van Avereest, het provinciaal bestuur en de ge neeskundig inspecteur van de volks gezondheid in Overijssel de heer T. Landheer in Zwolle. Door middel een handtekeningenactie trach ten zy hun verzoeken om hulp kracht by te zetten. Tegen vier jonge Amsterdammers, die in februari vorig jaar een gewapende roofoverval hadden gepleegd op de gepensio neerde rederijadministrateur W. J. Maarschalk in Heythuizen bij Roermond, heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank gisteren twee tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist. In deze eisen waren drie inbraken, buit 47 en 82 mille verdisconteerd, welke zy in wisselende combinatie hadden gepleegd. Hetgeen het viertal, alles bekende, ten laste was ge legd, vormde slechts een bloemle zing. Totaal gaat het om vyftien in braken en pogingen daartoe. De buit by de overval in Limburg bestond uit ca 1200 gulden en een aantal siera den. Tegen een 23-jarige koopman luid de de eis vyf jaar met aftrek. Een 23-jarige autoplaatwerker en een 21- jarige schilder hoorden resp. vier en drie jaar met aftrek tegen zich eisen. Twee jaar met aftrek plus terbeschik kingstelling van de regering werd te gen een 23-jarige taxichauffeur ge vorderd. „Als je de KGB Sowjetrussische geheime politie) duidelijk laat zien dat je niet bang bent, heb je niets te vrezen", aldus de 29-jarige Belgische acteur Guido van der Meersch giste ren op een persconferentie in Brus sel. Van der Meersch heeft onlangs tien dagen lang in de Sowjet-Unie een actie gevoerd ten gunste van de gevangen genomen acteurs. Zijn actie was betaald door het „Vlaamse Ac tiecomité voor Oost-Europa". Op de laatste dag van het bezoek was Van der Meersch, samen met zün blonde vrouw Winneke, op het vlieg veld van Moskou door de K.B.G. aan gehouden en gevisiteerd op illegale documenten of ander bewysmate- riaal, aldus de acteur. „Op een bepaald moment, toen ik helemaal naakt stond, nam ik mün schoenen in de hand en begon er mee op tafel van de officier te slaan, al schreeuwend dat als Croesjtsjow met zün schoen op de tafels in de V.N. mocht slaan, ik dat ook wel kon doen", zo zei Van der Meersch. Door het lawaai kwamen mensen aanlopen en de K.B.G.-militairen werden zenuwachtig door al dat be- küks. Al spoedig lieten zy het echt paar gaan „omdat er niets in de ba gage werd gevonden". Tydens zyn bezoek aan Moskou as Van der Meersch voortdurend geschaduwd en eens hadden twee agenten hem zelfs in zün hotelkamer willen intimideren, nadat hy echter een hoop kabaal had gemaakt waren de mannen vertrokken, zo verklaarde hy. Op het vliegveld had hy constant geweigerd een papier te tekenen on danks dreigementen van de K.G.B. dat zün naam dan in verband zou worden gebracht met een zaak tegen een zekere Sokolow. Dit sloeg ver moedelijk op een 20-jarige Venezo laan van Westduitse afkomst, Nico- laas Sokolow, die verleden week woensdag in Moskou werd gearres teerd. Het regeringsblad Izwestia deelde gisteren mee dat Sokolow heeft gewerkt voor de N.T.S., een Russische emigranten-organisatie die zich tegen het Sowjetrussische-sy- steem keert. Wapens Op 5 februari had hy tezamen met de koopman en de autoplaatwerker acht pistool-mitrailleurs (uzi's) uit de legerplaats Nunspeet, waar hy had gediend, gestolen. Bij de diefstal van de pistoolmi trailleurs hadden de mannen walky- talki's gebruikt. Tot de taxichauffeur merkte de president, mr. B. van der Waerden, op; „U bent zo'n beetje ne- zeten van wapens". Verdachte beves tigde dit. De schilder, die omgang heeft ge had met de dochter van de familie Maarschalk ontkende dat het plan voor de roofoverval In Heythuizen van hem was uitgegaan, zyn maats zeiden, dat hy had gezegd, dat er honderdduizend gulden zou zyn. zy hadden tegen de schilder gezegd, dat hu mee moest, omdat hy de weg ken de. Ook by deze overval hadden de mannen weer walky-talkies gebruikt. De schilder was in de auto bhjven zitten. De drie anderen waren gekleed ln militair uniform en hadden hun ge zichten zwart gemaakt om herken ning te bemoeilijken. De taxichauf feur belde aan en zei tegen de ver loofde van de dochter, die opendeed, dat zij op militaire oefening waren en een kameraad een been had gebroken. Hy vroeg of hy daarom even mocht telefoneren. Toen zy werden binnen gelaten had de taxichauffeur de te lefoon kapot gemaakt. De jongeman en zyn verloofde en de ouders werden met de pistoolmitrailleurs bedreigd en moesten op een bank gaan zitten. Twee uur lang hadden de mannen het huis doorzocht. De plaatwerker had ook nog twee auto's van de familie Maarschalk on klaar gemaakt. Voor de mannen ver trokken waren de familie Maarschalk en de verloofde in het toilet opgeslo ten. De overvallers hadden hun een paar krukjes, wat sigaretten en enke le flesjes cola gegeven. De deur was gebarricadeerd en ze hadden gezegd: Geen stofwolk om de aarde Een Sow jetrussische kunstmaan heeft vastgesteld dat de theorie, dat zich op grote hoogte rond de aarde een stofwolk zou bevinden, niet juist is. Dat heeft het Sow jetrussische persbureau Tass meegedeeld. De speciaal daarvoor uitgeruste Kosmos- 135, die in december 1966 werd ge lanceerd, heeft geen enkele botsing met deeltjes geregistreerd, wat wel het geval had moeten zyn wanneer de stofwolk had bestaan. Grieks teliuis in Utrecht gesloten (Van onze Utrechtse correspondent) Een tehuis voor Griekse arbeiders in Utrecht is voorlopig gesloten De toestand, die er was ontstaan na de val van de democratie in Grie kenland op 21 april van het vorig jaar, was voor het bestuur van de „Stichting werkende buitenland se werknemers" in Utrecht onhoud baar geworden. Er werd meer dan eens gevochten tussen voor- en te genstanders van het nieuwe regime. De beheerster, mevrouw Giezen moest twee weken geleden nog de hulp van de politie inroepen omdat zy werd gemolesteerd. Het meubi lair werd vernield en er werd grof gegokt. Dit waren redenen vol- Het herstel van het pond verloopt thans sneller. Gisteren steeg de koers van de Britse valuta op de Londense wisselmarkt opnieuw krachtig ten opzichte van de meeste Europese valuta's, in het bijzonder tegenover de Zwitserse en de Franse frank en de Westduitse mark. Ook ten opzichte van de Amerikaanse dollar, die zelf ook in koers stjjgt, treedt verbetering in. Dit blijkt uit het feit dat de dollarkoers van het pond gisterochtend voor het eerst sinds be gin december boven 2,41 kwam met 2.4105, terwijl de koers vóór de afgelopen feestdagen was gedaald tot de pariteit van 2,40. Deze verbetering wordt mogelijk gemaakt door, soms omvangryke, aankopen van ponden sterling voor al uit landen van het Europese vas teland. Deskundigen schrijven de verbete ring toe aan verschillende factoren. In de eerste plaats herleeft ln zeke re mate vertrouwen door de vastbe slotenheid waarmee de regering- Wilson naar verlaging van de over heidsuitgaven schynt te streven om de devaluatie tot een goed einde te brengen. Anderzijds profiteert het pond ook van het feit, dat Engeland een be langrijk deel van de door de VB. ter verdediging van de dollar afge kondigde beperkingen tenminste wat de directe gevolgen van deze maatregelen betreft bespaard biyft, doordat president Johnson uit zonderingen voor Engeland heeft gemaakt. Van gunstige invloed is ook het feit, dat de Bank van Frank rijk het krediet van 100 miljoen dol lar dat deze bank in 1966 opende, voor de Bank van Engeland heeft hernieuwd. Er stromen nu weer deviezen naar Londen en de Bank van Enge land kan zyn reserves aanvullen voor de zware aflossingen van schul den die wachten. Humphrey in Tunis De Amerikaanse vice-president Humphrey is gisteren in Tunesië aan gekomen. het laatste land dat hy op zyn rondreis door Afrika aandoet. By aankomst op het vliegeveld van Tunis werd Humphrey verwelkomd door hoge regeringsvertegenwoordi gers en leden van het corps diploma tique. Op 11 januari zal Humphrey het land verlaten. Nederlanden 1845 investeert m Australië De Levensverzekering Maatschap- PÜ van de Nederlanden van 1845 moedermaatschappu van de .Asso ciated National Insurance Compa ny" in Sydney gaat de komende zeven jaar 12 miljoen dollar (onge veer 48 miljoen gulden» in Australië investeren. Hiervan zal ongeveer 4.5. miljoen dollar gebruikt worden voor de bouw van een 15 verdiepingen tel lend kantoorgebouw In Melbourne. De rest wordt belegd In Australische aandelen. Voor de nieuwe activiteiten zyn twee zusterondernemingen opgericht: de Australia Netherlands Porperties in Sydney en de in Nieuw Zuid Wales geïncorporeerde Australië Ne therlands Investments. doende voor het bestuur van de stichting de deuren sinds afgelopen weekeinde te sluiten. In 1965 werd het centrum opgericht als ontmoetingspunt voor Grieken en Nederlanders. Er was een res taurant in gevestigd met Griekse specialiteiten. Enkele maanden geleden bleek al dat het niet langer ging. De assistent van mevrouw Giezen, Stratos Kat- 6inis, liet zich in met een aantal politieke figuren. Hy schrikte er landgenoten mee af, die slechts voor recreatie naar het centrum kwamen. De laatste maanden liep het aantal bezoekers steeds verder terug, mede ook door de vechtlus- tiger sfeer, die een groep Grieken omringde. De heer Katsinis. die in dienst was van de „Stichting werkende bui tenlandse werknemers", is per 1 februari ontslagen. Fainiliebericli ten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Daniël Johannes, z.v. Ze geling en Hoekstra. Haarlem; Daniël, z.v. Nyenhuis en Spruit, IJmuiden. Overleden: Roelof Jager, 86 J, Eden; Rudolph Nicolaas George Zeegers, 49 J, Den Haag; Henriëtte Philippine Jacoba Visser 't HooftBoddaert, 68 j, Genève; Sigfried Kurt Baschwitz, 81 J, Amsterdam; Antonius Baretta, 70 j, Wassenaar; Christine Frederike van Heek, 92 j. Rotterdam; Gerrit Kuiper, 76 j, Rotterdam; Adriana Wilhelmina Carolina Helle, 77 j, Hil- legersberg; Jan Goedhart, 77 j, Den Haak; Maria Magdalena Knödler— Jonkers, 47 j. Voorburg; Willem Ber- geren, 81 j. Voorburg; Hillegonda Jo hanna Abeleven, 80 j, Maarssen; Leo pold Schmidt, Den Haag; August Frits Cramer. 60 j. Den Haag; Jo hannes Jacobus Hagenzieker, Sche- veningen; Cornelia Henriëtte Frede- rika Roukens—van Nouhuys, 94 j, Den Haag. „Probeer er niet uit te komen want er ligt een boobytrap voor". „Beseffen jullie dat als het even anders was gelopen en er verzet was geweest er doden waren gevallen", zei de president. De taxichauffeur antwoordde daarop dat de wapens wel op scherp waren gesteld, maar er was gecontroleerd, dat ze op de vei ligheidspal stonden- Maar er was te voren afgesproken, dat niet van de wapens gebruik zou worden gemaakt. Drie dagen zullen in de Houtrust- hallen in Den Haag ongeveer 5000 dieren tentoongesteld zyn. Het is het levende natuurschoon, dat de vereni ging „Aviculture" jaariyks te küken en de beluisteren zet als nationale slotshow van en voor liefhebbers van vliegende, zingende en koerende vo gels, exotische vogels, watervogels, hoenders, konynen, muizen en mar motten. Op 12, 13 en 14 jan. zullen de fraaie exemplaren te zien zyn, al dan niet verrukt met een van de bu na 3000 prijzen, die voor het neusje van de zalm van de Nederlandse sportfokkers beschikbaar zyn gesteld. De expositie wordt op 12 januari geopend door de voorzitter van de raad van beheer en toezicht op het gebied van de pluimwee- en pels- dierenteelt, ir. A. F. H. Blaauw. Zes tig keurmeesters hebben de dag te voren hun oog over de inzendingen laten gaan. Dit jaar worden voor het eerst acht geldprüzen toegekend uit het Jan Giesbers-fonds, genoemd naar de voorzitter van .Avicultura". De collectie ingezonden dieren wordt aangevuld met exotische vo gels uit een dierentuin en met slan gen en hagedissen, waarvan de laat ste langer dan een meter zyn. Da tentoonstelling wordt de grootste, die „Avicultura" tot nog toe heeft gehou den en waaraan ook deelnemen de Nederlandse bond van sierduiven- liefhebbers, de bond van dwerghoen derfokkers. de bond van konynen- fokkers, de vogelvereniging Lucinia en de Nederlandse vereniging Lucer- ta. Vrfjdag wordt 's middags een con cours „Kind en dier" gehouden. De kinderen en hun lievelingsbeesten worden door een jury beoordeeld, waarvan Pipo de clown voorzitter is. Russisch-Frans ruimte-overleg Russische en Franse deskundigen hebben vandaag de plannen voltooid voor de onderzoeking van de buitenste lagen der dampkring. Een woord voerder van de Franse ambassade ln Moskou verklaarde dat Frankrijk de satelliet zal ontwikkelen die dan door de Sowjet-Unie in een baan rond de aarde zal worden gebracht. Een en ander zou „twee tot drie jaar" in beslag nemen. Arrestaties in verband met vondst van kinderlijkje Op verdenking van kindermoord heeft de rijkspolitie in Bodegraven gisteren een 64-jarige weduwnaar uit Barwoutswaarder en zijn 32-jarige schoondochter uit Nieuwer brug aan. gehouden. De aanhouding houdt ver band met de vondst van een lykje van een slechts enkele dagen oud meisje anderhalve week geleden in do Oude Rijn bjj Zwammerdam. Opper Wiebenga kon vanmorgen geen na dere mededelingen doen. Beide ver dachten ontkennen lets met de gru- weiyke vondst te maken te hebben. De officier vaó justitie, mr. Rulofs, leidt het onderzoek. De Woerdense politie werd twee dagen geleden ge vraagd de inwoner van Barwouts waarder te arresteren. De man was toen echter niet thuis, hij werkt in Amsterdam. Onbekenden hebben gisternacht twee nieuwe verkeersborden, die op de Oudo Vest nabij de Leidse schouwburg waren geplaatst, van de paal afgebroken. De borden, die een waarde van ongeveer f 120.— ver tegenwoordigen, zyn vermoedeiyk in het grachtwater geworpen. In Rijnsburgerviaduct Over een afstand van niet minder dan tien vierkante meter is gisterochtend de betegeling van de westelijke tunnelwand van het Rijnsburgerviaduct in Leiden naar beneden gekomen. Persoonlijke ongelukken deden zich daarbij niet voor. Er zijn ter plaatse voorlopig schrikhekken geplaatst. De preciese oorzaak van het loslaten van de tegels is niet bekend, da tunnelwand is vermoedelijk gaan „werken".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9