Film over de wurger van Boston Singapore boos opheffing bases GRIEP? AT IS ZE NOU: OESSIE MAAUW KA vraagt l4k" of nee kijkers „Toccata" Engeland bang voor maatregelen MOGELIJK VERDERE VERZWAKKING POND Aspirine'helpt snel en urenlang... Verdoofde piloten in Jemen en cfióteren Ontslag voor mr. J. Zaaijer SDAG 10 JANUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 \n onze correspondent) Nederlanders hebben jgevraagd wie dat klei- tisje was, dat bij Dorus hoot een volkomen ei- versie van ,J>oessie w" ten gehore bracht, 'evisie herhaalde 't pro- na tweemaal, 'n gram- oplaat werd uitge- t en Johan Kaart wierp televisieklucht „Hoera, •en jongen" zaal en kij- n katzwijn door bij Rob i op schoot ,,poessie kuuuuw" te tcraien. De i en Tom Manders zoch- wergeefs het adres van jelevisiepersoonlijkheid- 'et-jaar, maar hier is ze Corina Konijnenburg Hedijk 03 in Pernis, pas ïar geworden en zich in me verte niet bewust \e opschudding die zij haakte. Ina was door oma mee- Éen naar het cabaret orus. Toen ze hoorde koek werd uitge deeld stapte zij uit eigen initiatief het toneel op. De camera liet haar koud. de koek was belangrijker. Volko men onbevangen werkte zij haar nummer af, zonder te weten dat het enkele mi nuutje de oorzaak zou zijn van een kleine controverse over auteursrechten. Niet de ouders, maar anderen opper den dat Corina rechten kon doen gelden op het grammo foonplaatje, dat pas van haar optreden werd „uitgebracht" ,jDat is een zaak die geheel buiten mij omgaat", legt Tom Manders uit, als we hem die vraag voorleggen. Zaken van auteursrechten, als een kind bijvoorbeeld een tekst van Annie Schmidt zingt, worden geheel door de pla tenmaatschappij behandeld. Ik krijg mijn royalties als ieder ander. Maar als er ook maar even een misverstand door zou ontstaan, zou ik zo mijn honorarium overdragen aan een liefdadig doel". „Achter het nieuws"-chef I Wigbold heeft besloten elke aflevering van zijn iek op Nederland 1 een aliteit inhakende vraag Ijkers voor te leggen. Het f bedoeling dat het publiek VARA-uitzending reageert agstelling. die zo wordt I dat uitsluitend ja of nee ^rden mogelyk zün. Deuit- i spontane „poll" zal aan van de VARA-uitzending weede NTS-bulletin, wor- deeld. Het ligt in de be- j kekers reeds morgen met vraag, die waarschijnlijk tgen publiciteit rond hart- laties zal betreffen, te con- DVERTENTIE a5\ etoertsoomer «rfs Corner Jar lief efen helf «j goed is ile rekening .meevalt wat u toekomt in een r. maand als deze. Daarom jesjveren we deze week: bonensoep (0.95 incl.), 339 (ippcrt boerenkool met >rst (3.50 incl.), hete iiodeelk met koek (0.95 incl.) OT Jben vitamine-cocktail !r 2 (1.- incl.). r ^interen bij Albert's Comer" 1 ,r> noemen we dat lad. Gr >ekt 60-1 Herman van der Horst heeft een nieuwe film gereed. Het is een 30 mi nuten durende produktie, opgebouwd rond een kerkorgel. De film draagt de naam „Toccata". De film gaat op 23 januari in première. De al langere tyd geleden door Van der Horst vervaardigde film „Faja Lobbi" krijgt van 11 januari af een hervertoning in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Voorts wordt binnenkort een voorstelling „Van der Horst-Nederland" gehouden, waarop ook vertoond zullen worden: „Vieren maar", „Prijs de zee" en „Pan". •fa De wurger en Tony Curtis (rechts) Aan het eind van deze maand zal men in Boston beginnen met het maken van een film over de wurger van Boston. Richard Fleischer, die De wurger van Boston zal regisseren, zegt: „Ik ben van mening, dat de film een aantal dingen naar voren zal brengen, die nuttig kunnen blijken". Angst Hij zal de aandacht vestigen op de neiging tot daden van geweld, die bij allen in onze omgeving onder de op pervlakte ligt en aantonen dat het nodig is, een onderzoek in te stellen naar de verborgen krankzinnigheid, die elk ogenblik kan uitbarsten in daden van geweld. Wij zullen de enorme inspanning in beeld brengen, die de politie zich moet getroosten om een zaak van deze aard tot een oplossing te bren gen. Men heeft niets onbeproefd ge laten bij de pogingen de moordenaar te vinden. De film zal een stad tonen, die zich in de greep van de angst bevindt en I laten zien, hoe de mensen op zulke omstandigheden reageren. Wij zullen het deerniswekkende ge val uitbeelden van Albert de Salvo, een klassiek geval van schizofrenie (gespletenheid in het geestesleven). HU was in werkelijkheid twee per- soonlijkheden: een toegewijd huisva der en een meedogenloze moordenaar. Er zün er nog meer zo, die hulp nodig hebben en deze niet ontvangen". Ander gezicht De wurger De Salvo, die in de ge vangenis zit en die heeft toegegeven ln een periode van anderhalf jaar dertien vrouwen te hebben gewurgd, zal worden uitgebeeld door Tony Cur- tis. Maar Fleischer verzekert, dat het een „nieuwe Tony Curtis" zal zijn. „We zullen hem een andere neus en een ander gezicht geven en de kleur van zijn haar en zijn ogen verande ren". John Bottomley, die de leiding heeft gehad van het „bureau wurger" van de procureur-generaal van de staat en de jacht op de moordenaar heeft gecoördineerd, zal als technisch adviseur optreden. Zyn rol zal wor- I den gespeeld door Henry Fonda. „Twentieth Century Fox" heeft er een heel karwei aan gehad, zich te verzekeren van de goedkeuring voor 1 het in beeld brengen van levende personen. Niet minder dan 42 mensen moesten verklaringen van geen be zwaar ondertekenen. De Salvo zelf was geen probleem. HU had dat reeds gedaan toen hU zün geschiedenis vertelde aan Gerold Frank, die het door de studio gekoch te veel verkochte boek heeft geschre- (Van onze correspondent in Londen) Singapore's voortvarende premier Lee Kwan Jew zal het komende weekeinde in paniek naar Londen vliegen om in een dringend gesprek met premier Wilson te trachten het noodlot dat zijn land door de Britse crisis-maatregelen bedreigt af te wenden. Singapore is hevig verontrust over de voorgenomen opheffing van het Britse overzeese defensieapparaat in Zuidoost-Azië. Engeland wil namelijk in plaats van in 1975 zich reeds in 1971 geheel uit Singapore terugtrekken. Dit betekent voor Singapore ernstige moeilijkheden, omdat de economie van het gebied onaf scheidelijk met de Britse militaire activiteit is verbonden. Jew verklaarde dinsdagavond in een televisie-interview dat hU weigert te geloven dat de Britse regering Sin gapore zonder meer in de steek zal laten. ST Amsterdamse :lng 2 tarek ersbende lm» lder in arrest -van at Repre saille De socialistische fel anti-commu nistische en evenwichtige Lee Kwan Gouden Bostella Het was gisteravond een groot feest in „Gooiland" in Hil versum: Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer kregen beiden een gouden plaat voor hun grote schlager „De Bostella". Alle men sen uit Hilversum die ook maar iets te maken hadden met radio televisie of het artiestenvak, wa ren tezamen gekomen om dit duo, dat toch nog kort geleden in grote Lee sprak veelbetekenend over Sin gapore's en Maleisië's sterlingtegoe- den in Engeland, waarvan beide op één na de grootste houders zün en die op vier- tot vüfhonderd miljoen pond sterling worden geschat. Het is niet uitgesloten, dat zowel Singapore als Maleisië als represaille voor de Britse maatreglen of uit noodzaak deze tegoeden uit Londen zullen te rugtrekken en overboeken naar bü- voorbeeld Japan, hetgeen een nieuwe sterlingcrisis zou veroorzaken, indien dit plotseling zou gebeuren. Want hierdoor zouden de goud- en dollar- cüfers met eenderde worden vermin derd. Men kan echter moeilük aan nemen dat Lee werkelük Engeland deze genadestoot zou willen toebren gen. Maar hü heeft gedreigd de Brit se export en Engelands inkomen uit scheepvaartassurantiën en bankwezen te treffen, tenzü de Britse regering haar plannen wüzigt. Maleisië en Singapore zün reeds begonnen niets meer aan hun saldi in Londen toe te voegen, daarmee de groei van de Britse reserves ernstig belemmerend. Misschien zullen zü in de naaste toekomst in versterkte mate deze gedragslün voortzetten, hetgeen de Britse economie nog wankeler zou maken. moeilijkheden verkeerde, geluk te wensen met hun laatste succes. „De Bostella", een simpel corna- valswijsje met een al even sim pele tekst, is in bijzonder korte tijd in Nederland een tophit ge worden en men noemt het op het ogenblik al dé grote carnavals schlager voor 1968. Binnen ander halve maand tijd zijn van de ze voltreffer meer dan 100.000 platen verkocht. Waarom? ADVERTENTIE Japan Voor de BBC zei Lee nog dat Japan eventueel de functie van wapenleve rancier van de Britten zou kunnen overnemen, hoewel hü voor de verde diging van Singapore Japan niet no dig heeft. „Daar kunnen we zelf wel voor zorgen", aldus Lee. In dit ver band zün de geruchten van belang dat de Britse minister van Buiten landse Zaken, Brown, de afgelopen twee dagen in Tokio was en erop zou hebben aangedrongen dat Japan in de naaste toekomst een actieve rol zou dienen te spelen inzake de bevei liging van het Verre Oosten. De 44-jarige Lee, die in Cambridge heeft gestudeerd en met een mede studente is getrouwd, is een van de bekwaamste gemenebestleiders die Engeland uiterst loyaal gezind is. Op de universiteit, waar hü onder ande re rechten studeerde, was hü een uit blinker. Zün langdurige pogingen om Engeland aan Singapore te blüven binden heeft hem de afgelopen jaren in aanraking gebracht met een reeks vooraanstaande Britse ministers. Hü is een uitstekend golfspeler en heeft Wilson meer dan eens op de golfbaan ontmoet. HU speelt het spel dat zün belangrükste ontspanning vormt bü- na elke dag na afloop van zün werk. Verhoging van de W ereldbank-rente De Wereldbank heeft bekend ge maakt dat de rente voor leningen aan minderontwikkelde landen ver hoogd is van 6 tot 6 De maatregel is genomen in ver band met de algemeen stügende rente in de hele wereld. Het Libanese dagblad Al Nahar van gisteren publiceerde, dat Sy rische vliegers missies uitvoeren voor de republikeinen in Jemen, daar de Jemenitische piloten te ver zwakt zün door het gebruik van verdovende middelen. De republi keinse luchtmacht beschikt over on geveer 25 Jemenitische vliegers, die werden opgeleid in Sow jet-Rusland, maar door het Egyptische militaire commando in Jemen verhinderd worden de lucht in te gaan. Deze vliegers hebben hun fitheid verloren en hebben zich overgege ven aan het traditionele kauwen van gatbladeren, die een licht verdoven de uitwerking hebben, aldus Al Na- har. Toen de Egyptische troepen vori ge maand Jemen verlieten, had de republikeinse president Iryani ge vraagd of een paai- Egyptische vliegers konden achterblüven. Pre sident Nasser wees dit verzoek ech ter van de hand en had gezegd, dat het terugtrekken van de Egyptische troepen „volledig" moest zün. Hierna werd een beroep gedaan op de Syrische regering, die onmiddel- lük toestemde in het zenden van vliegers om de republikeinen te hel pen tegen de nationalisten, aldus het artikel in Al Nahar. Fleischer zei dat de film zich nog zal bezighouden met een ander vraag stuk, n.l. „de psychologische gesteld heid van de vrouwen, die de slacht offers van de wurger zijn geweest. Zij hebben allen haar deuren voor hem open gedaan. Hij is nergens met ge weld binnengedrongen. Toch waren zij gewaarschuwd, dat zü nooit vreemden binnen moesten laten. Waarom hebben ze het dan tóch ge daan NEDERLAND 1 NTS 6.50 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.06 uur De drie musketiers 7.31 uur Panoramiek 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Zendtijd politieke partijen 8.30 uur Inburgeren 9.00 uur De verlorene; film 10.50 uur Socutera 11.05 uur Laatste nieuws 11.10 uur Sluiting NEDERLAND 2 - AVRO 6.50 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.03 uur Vaders tegen wil en dank 7.30 uur In het hooggebergte (kleur)natuurfilm 7.40 uur De IJssel (kleur) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur AVRO's Televizier 8.45 uur Peyton Place 9.35 uur Muziekmozaïek 10.20 uur Laatste nieuws 10.25 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 7.50 uur Avondconcert 9.50 uur Franse chansons Hilversum 2 6.55 uur Malando 9.25 uur Trammelant in Loeren aan de Hor Een ideale avond voor allen die iet liefst naar een smakelüke se rie küken. Want gisteravond kon nen door bütüds te schakelen, -uim twee uur achtereen achter eenvolgens naar Dubbelspion (rapportcüfer 8», „De wrekers" (rapportcüfer 7 Ken „Twee- juuster" (rapportcüfer 7) kü- ken. Men miste dan wel de do cumentaire over het gevaar van ïhemische verdelgingsmiddelen, met medewerking van vele des kundigen die de toekomst niet rooskleurig afschilderden, ook dr. Dick Hillenius niet, al blUft het altijd een aan vrolükheid gren zende gebeurtenis als hü zün vi sie geeft op de problemen van mens en dier. De seriekükers hebben ook prof. De Froe ge mist. Met de gemoedsrust van een man die méér weet dan zün omgeving, vlakte hü een aantal zekerheden uit waaraan vooral bübelvaste kükers zich al enige eeuwen hadden vastgeklampt. De mens, zo stelt prof. De Froe, is een half miljoen jaren geleden ontstaan. 50 miljoen jaar gele den bestonden de soorten die er nu zün nog geen van alle. Dat maakt het bepaald niet onwaar - schünlük dat over 50 miljoen jaar niet alleen de mens, maar ook de koe, de hond en de par kiet zullen zün uitgestorven. De evolutie die ons gemaakt heeft tot wat wü zün, gaat nog altüd voort. Wat de mensen betreft mogen we nog veranderingen verwachten ln het gebit en de hersenen (een i.q. van 200 tot 400 is in de toekomst niet on denkbaar). Voor het overige valt te verwachten dat er ook nu nog steeds nieuwe diersoorten zullen ontstaan. Prof. De Froe ver klaarde zich een tegenstander van atoomproeven, omdat radio activiteit door mutaties de erflü- ke ziekten verhoogt. Aan gerust stellende verklaringen van de zü- de van de regering over de radio activiteit, hechtte prof. De Froe weinig waarde. Toen enige jaren geleden ra dio-activiteit boven ons land werd geconstateerd, had de rege ring het drinken van melk voor 14 dagen moeten ontraden, maar dat is om allerlei redenen (büv. economische) niet geschied. Mis schien is het nuttig te wüzen op zün twee meest recente boe ken: „De anthropobiologie der geslachten" (1957) en in samen werking met J. Sperna Nüland en Dick Elffers. „Genesis"" (1964). „Nieuwspoort" „Vanavond in Nieuwpoorf was uiteraard gewüd aan de troubles in de KVP. Drs. Aar den, christen-radicaal bü uit stek, zei dat mr. Van der Stee, voorgedragen voor voorzit ter van de KVP, voor de radica len als zodanig niet langer aan- vaorbaar zal zün. De VVD-er Korthals Altes meende, dat de KVP zich op het ogenblik meer bekommert om de partü belan gen dan om de landsbelangen. Twee forse uitspraken, die apar te vermelding verdienen. Bij K B, is aan mr. J. Zaaijer, op zijn verzoek, met ingang van 1 juni 1968, eervol ontslag verleend uit zün ambt van advocaat-generaal bü het Gerechtshof in 's-Gravenhage, on-1 der dankbetuiging voor de belang-1 rijke bij de gewone, de militaire en de bijzondere rechtspleging bewezen diensten. NORV: 18.00 Geestelijke Uederen. (gr.). 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. NRU19.05 Het museum van het Woord, klankbeeld. 19.50 Concert (op namen) Semi klass. en mod. liederen en orkestwerken. 21.30 Wat ls er van onze Idealen geworden: discussie. 21.50 Franse chansons. 22.05 Spiegel van Belgiëeen progr. ln samenwerking met de BRT. NVSH: 22.20 Sextant: radioweekblad van de NVSH. NRU: 22.30 Nws. 22.40 X. een sprong ln het duister. 23.5524.00 Nieuws. Hilversum 2, '298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitz. van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie. 18.30 Stereo: Licht ensemble met zangsolist. 18.55 Stereo: Tango-rumba-orkest met zangsolisten. 19.30 Nws. 19.35 Klass. muz. (gr.). 20.00 Waar de wijsjes zijn: liedjespro gramma 20.25 Vragenvuur: een beken de Nederlander beantwoordt vragen van jonge mensen. 20.45 Akkoord: een pro gramma om mee in te stemmen. 21.25 Trammelant in Loeren aan de Hor, radlofeullleton. 21.40 Stereo: Lichte gr. muz. 22.00 Gesprek uitkomst van vraag en antwoord. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo. Pianorecital (opn.). mod. muz. 23.15 Mezzo-sopraan en piano: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e UJn) van 18-20 uur. Hofball-Tanze (Lanneir) Beiers Sym- phonie Orkest o.l.v. Edmund Nick. The last rose of summer (Flotow) Ideale (Tosti) Joan Sutherland. Legende (Wleniawsky) Perpetuum mobile (No- vacek) Nathan Mllstein. Home sweet home (Blschop) Mattinata (Leoncaval lo) Joan Sutherland. Die Sonbrun- ner (Lanner) Beiers Symphonie Orke6t o.l.v. Edmund Nick. Free as a bird (Kaempfert) Orkest Bert Kaempfert. Days of wine and roses (Mancini) Julie London Theme from A Summer Pla ce (Discant) id. Lonely nightingale (Kaempfert) Orkest Bert Kaempfert. It's all right with me Do I love you - Anything goes - Too darn hot - I love you Samantha - You do some thing to me (Porter) Koor en Orkest Tommy Kinsman. Almost there (Kel ler) Orkest Bert Kaempfert. As time goes by (Hupfeld) More (Newell) Julie London. Java (Friday) Orkest Bert Kaempfert. Now you has Jazz - You're sensational - Who wants to be a mil lionaire - I get a kick out of you - Night and day (Porter) Koor en Or kest Tommy Kinsman. Red roses for a blue lady (Tapper) Orkest Bert Kaempfert. Never on Sunday (Towne) Wives and lovers iDavid) Julie Lon don. Three o'clock in the morning (Robledo)p Orkest Bert. Kaempfert. Whoopih' the blues (Sounders) Sonnv Terry. He's the lily of the valley (trad) MT. Zion Church Choir. Eagle rock rag (traa.) Leadbellv. Lulu's mood: Wash ington) Zutty Singleton's Trio. Bill Bailey won't you come home (Cannon) Lizzie Miles. Cajun love song (Wrights- mann) Eddie Miller's Quartet. RunnLn' wild (Glbbs) Buglq Sam De Kemel. A dixie jam session (Hug) Armand Hug's Louisianans Trombone man blues (Black) Blue Lu Barker. That da da strain (Medina) Sharkey and his band. Tailgate ramble (Mercer) Wingy Manone's Dixieland Band High Socie ty (Steele) Nappy Lamere's Levee Loungers. VOOR DONDERDAG 11 JAMA HI Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie; klass. platenpro- gramma. (7.30 Nws.; 7.32 Act.i 7.55 Overweging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. (9.35 Waterstan den). 9.58 Marktber. voor schippers. NRU: 10.00 Wat heeft dat kind?, pe dagogische lezing. 10.20 Stereo: Muz. uit de Barok (gr). KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. NCRV: 12.00 Ste reo: Lichte gr ju uz. 12.27 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Variant: radlo-snelbuf- fet. 13.30 Stereo: Over de band: licht gevar. muz.progr. (opn). 14.30 Klass. kamermuz. (opn.). 15.00 Lutherse mid- dagdienst. NRU. 15.30 Banden met het verleden, klankbeeld. 15.45 Spel: kro niek voor creatieve vryetydsbestedlng. 16.00 Nws. 16.02 Nickel - Odeon: pro gr. over film en filmers. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Stereo: Voor kleine be zetting: mod. en klass. kamermuziek. NCRV: 17.45 Sportact. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgvm. 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.55 Deze dag, praatje. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Ra diojournaal. 8.20 Lichte gr.muz. (8.30- 8.35 De groenteman.) 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Stereo: Klass. gr .muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen; populair ver- zoekplatenprogr. (11.00-11.02 Nws). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo. Planore cital: klass. muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Mod. platte land. praatje. 12.35 Toppers van toen: lichte gr.muz. voor oudere luisteraars, 13.00 Nws. 13.10 Radiojournaal. 13.30 Biennale Musicale 1967 te Za greb: mod. kamermtiz. (opn.). 14.25 De man met de stralende stem: progr. over Richard Tauber. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Klass. kamermuz (op namen). 16.35 Stereo: Mannenkoor: klass. en mod. liederen. 17.00 Ama teurs musiceren: Harmonle-ork. 17 30 Stereo: Voor de Jeugd. Hilversum 3. 240 m. en FM. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Onder de hoogtezon: programma voor de zieken. 9.30 Lichte instr. muz. 10.00 Nws. 10.02 Muz. bij de koffie (11.00 Nws.) NRU: 12.00 Nws. 12.02 Platenkeus, bekende Nederlanders op het gebied van de ern stige muz. kiezen lichte grplaten KRO: 13.00 Nws. 13 02 Act. 13.07 TNT: knal- muz. 14.00 Nws. 14 02 Netty Rosenfeld. 15.00 Nws. 15 02 Where the action la. 16.00 Nws. 16.02 lORRRrrr platen- show. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07-1800 Verzoekplatenprogr. Nederland I NTS: 18.50 Plpo de clown NTS: 19.00 Journaal. VARA. 19.06 De Oe kraïne, doe rondom 2 steden van de Sowjet Unie. NTS: 20.00 Journaal VARA: 20.20 Achter het nws. 20 50 Per sekonde wijzer, quiz. 21.30 De In ca van Perusalem. komedie van O B. Shaw. NTS: 22.30-22.35 Journaal. Nederland II NTS: 18.50 Pipo de clown. NTSl 19.00 Journaal. NTS: 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Mensen ln de sport: doe.-informatief progr. 20.00 Journ. K^O: 20.20 Mijn broer en Ik (2). TV-feuilleton. 20.55 Vogels contra Jct« (Birdstrike). TV-film uit de Engelse natuurfilmserie Survival 21.20

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5