Vredesplan van Paus Driemanschap tracht breuk KVP te lijmen Voor oplossing crisis Midden-Oosten Frankrijk vriend van Israël OomP0 bevrijd eldóe NIET-ITALIANEN OP HOGE POSTEN Meer overleg tussen kerken bij overgang Broodje punaise w interunie A. PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 10 JANUARI] V.N.-vredesgezant Jarring heeft met Jordaanse functionaris sen gesproken over het plan van Paus Paulus, dat een oplossing moet brengen voor de crisis in het Midden-Oosten. Dit meldde het Libanese dagblad Al Nachar gisteren. Volgens Al Nachar heeft de Paus het plan voorgelegd aan president Johnson tjjdens diens bezoek aan Rome vlak voor de kerstdagen. Op zijn beurt zou Johnson over het plan van ge dachten wisselen met de Israëlische premier Esjkol, die momen teel een bezoek brengt aan de Verenigde Staten. Frankrijk, aldus De Gaulle, Is even tueel bereid mee te werken aan deze regeling, die ook „erkenning van Is raël door zijn buurlanden" inhoudt en wel niet alleen op het politieke vlak maar ook ter plaatse". Waarne mers in Parijs leiden hieruit af dat de Franse regering ook bereid is troepen ter beschikking te stellen van de Ver enigde Naties om naleving van de in VN-verband genomen besluiten te garanderen. Deze besluiten dienen volgens De Gaulle ook waarborgen te bevatten voor de handhaving van de grenzen, die vla internationale arbritrage kun nen worden vastgesteld. De Gaulle zegt dan verder dat Frankrijk Israël als „bevriende en verbonden staat" beschouwt en zich verzet heeft tegen de „vernietiging van Israël". Amerikaanse boycot van winterspelen? Het Amerikaans Olympisch Comi té heeft bekendgemaakt, dat het let terlijk overstroomd wordt met brie ven, waarin van de VS wordt geëist, dat zij de dit jaar in Grenoble te houden Olympische Winterspelen boycotten in verband met de houding •van president De Gaulle van Frank rijk tegenover de Verenigde Staten. ADVERTENTIE (Van onze parlementaire redactie) De kandidaat-voorzitter van de KVP, mr. A. P. J. M. van der Stee. moet desnoods wijken als hij een op lossing van de moeilijkheden van de partij in de weg staat. Dat heeft de voorzitter van de kring Den Bosch, ir. J. L. Th. Siepmann, verklaard, die met de Limburgse kringvoorzitter drs H. H. Veringa en de voorzitter van de kring Tilburg, drs. J. W. C. van Cas teren sleutelt aan een oplossing van het geschil in de KVP. Het zuidelijke driemanschap, dat gisteravond in Eindhoven bijeen kwam, wil een po ging ondernemen de groep-Bogaers en de groep-Aalberse weer tot elkaar te brengen. Daarvoor hebben zij plan nen uitgestippeld, waarmee zij de ko mende dagen partijen hopen te bena deren. De kringvoorzitters rekenen op enig succes, omdat zij zich zater dag in de bestuursvergadering niet zo scherp hebben opgesteld, zo heeft de heer Van Casteren meegedeeld. Persoonlijk hebben zij tegen drs. Bo- gaers geen bezwaren. Drs. J. M. Aarden, woordvoerder van de radicalen, zei gisteravond niet te geloven dat mr. Van der Stee als nog voor de groep-Bogaers aanvaard baar zal worden. Hij deelde mee, dat de radicalen nooit serieus is aan geboden om NK.V.-secretaris F. van der Gun, partijvoorzitter te maken. Er is wel over gepraat, maar de heer Aarden zag dat enkel als een ma noeuvre om drs. Bogaers uit de par tijtop weg te houden. Marokkaan viel tolk aan bij rechtbank Een 25-jarige Marokkaan uit Den Haag heeft gisteren voor de recht bank in Den Haag zijn landgenoot, een tolk, aangevallen. De Marokkaan stond terecht wegens een poging tot doodslag, die hij op 20 juli van dit jaar in een pension in de residentie ondernam op een landgenoot. Twee mannen van de rijkspolitie wisten de Marokkaan te overmeeste ren. met wie nauwelijks te praten viel. Het enige dat de rechters van hem los kregen was de mededeling dat hij niet naar zijn vaderland te rug wil. Mogelijk moet dit in verband wor den gebracht met het feit, dat ver dachte in juli zijn landgenoot eerst met een drankfles en vervolgens met een mes aanviel. Als reden voor deze aanslag had verdachte opgege ven, dat hij meende, dat van hem een foto was gemaakt. Op de foto zou hij staan terwijl hij varkensvlees zat te eten. In een psychiatrisch rapport werd geconcludeeerd, dat de Marokkaan aan een ernstige psychose lijdt en volledig ontoerekeningsvatbaar moet worden geacht. De psychiater kwam het redelijk voor als verdachte in een krankzinnigengesticht werd ge plaatst. De officier van Justitie vorderde plaatsing in een psychiatrische in richting voor de maximumtijd van een jaar. De tolk, die een en ander verdachte trachtte duidelijk te maken, slaagde niet in zijn bedoeling. Wel wekte hij boosheid op bij verdachte, die de tolk aanviel. Wachtmeesters van de rijks politie schoten te hulp, ontzetten de tolk en hielden de verdachte in be dwang. Rome en Belgrado zoeken gezamenlijk naar olie en gas Premier Spiljak van Joego-Slavië heeft gisteravond een tweedaags of ficieel bezoek aan Italië beëndigd. Het bezoek werd besloten met de ondertekening van een Italiaans- Joegoslavisch verdrag dat voorziet in de gezamenlijke exploratie naar olie en gas onder de bodem van de Adriatische Zee. Het in wanne be woordingen gestelde slotcommuni qué zegt, dat overeenstemming be reikt is over de meeste aangelegen heden, waaronder Italië's steun aan het Joegoslavische verzoek om een handelsovereenkomst met de EEG. De Italiaanse president Saragat heeft een uitnodiging van president Tito voor een bezoek aan Joego- Slavië aanvaard. Een datum is nog niet vastgesteld. Spiljak zou vandaag op audiëntie bij Paus Paulus gaan, de eerste audiëntie van een hoge Joegosla vische regeringsleider sinds de tweede wereldoorlog. neus, keel,borst van vastzittend sUjro WOENSDAG Den Burcht Jacobazaal). Ledenver- I gadering „De Natuurvriend". 8 1 DONDERDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Openingsmid dag met „Two Women Show". 2.30 uur Oude Rijn 5: Evangelisatie-campag ne evangelist G. S. TJong. 7.30 uur nam. St.-AgneslyceumVoorlichtingsavond hoofden r.-k. scholen voor lager on derwijs. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert Leids Ac- coord o.l.v. Henk BrJër. 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Jaarvergadering Kon. Ned Natuurhis torische Vereniging 8 uur nam. 1 Al Nachar deelt mee dat de be richten uit Jordaanse bron in Amman kwamen, waar werd verklaard dat Jarring gisteren in een drie uur du rend gesprek met de Jordaanse pre mier over de voorstellen van de Paus had gesproken. De hoofdpunten van het pauselijke voorstel zijn volgens Al Nachar: Israëlische strijdkrachten in het bezette Arabische land de weste lijke oever van de Jordaan, de Gaza strook en de Sinaï woestijn, maar niet de Syrische Golan hoogvlakte j moeten binnen een jaar teruggetrok ken worden, terwijl de VN in die tijd de gebieden beheert. Een vredes macht van de VN moet toezicht hou den op het uitvoeren van de operatie; Na een jaar zou Jordanië de westelijke Jordaanoever en de Gaza strook beheren, die zouden zijn ver bonden door een corridor, die door de Israëlische stad Bersjeba loopt. De beide gebieden zouden moeten wor den gedemilitariseerd; Israëlische troepen zouden zich tenslotte terugtrekken uit de Golan hoogvlakte. Wie de Egyptische Sinaï woestijn en de Golan hoogvlakte zal beheren of dat deze ook zouden wor den gedemilitariseerd werd niet be kendgemaakt; Arabisch-Jeruzalem zou worden bestuurd door een gouverneur uit een neutraal land. Volgens Al Nachar is dit overigens nog een strijdpunt we gens een aantal bijkomstige bijzon derheden. Het dagblad deelde verder mee dat de voorstellen van de Paus aan Ko ning Hoessein en aan Israëlische autoriteiten waren voorgelegd door de pauselijke gezant monseigneur Jean Rodan, die de beide landen omstreeks nieuwjaar bezocht. Brief De Gaulle Generaal De Gaulle heeft zich in een brief aan ex-premier Ben Goe- rion van Israël gekant tegen de me ning dat hij er anti-Joodse en anti- Israëlische gevoelens op na zou hou den. De brief van De Gaulle, op 30 de cember gedateerd en gisteren in Pa rijs en Tel Aviv gepubliceerd, is een antwoord op een brief van Ben Goe- rion die de Franse president verwijt opu zijn persconferentie v. november „verrassende, harde en kwetsende uitdrukkingen" tegenover Israël en het joodse volk gebruikt te hebben gebaseerd op onjuiste en onduidelijke gegevens. De Gaulle zegt in zijn antwoord dat hij gelooft in een regeling van het conflict tussen Israël en de Arabische landen via de VN mits de Israëlische troepen zich terugtrekken uit de ge bieden die zij sinds de oorlog van juni bezet houden. Wapen leverantie Het overleg tussen president John son en de Israëlische premier Esjkol heeft voedsel gegeven aan het ver moeden als zouden de Russische wa- (Van onze Romeinse correspondent) Het aftreden van kardinaal Ottaviani is kennelijk slechts het begin geweest van een reeks veranderingen in de Romeinse curie. Reeds een jaar geleden wees de Paus op de noodzaak van die veranderingen. Nu aan de top van een belangrijk lichaam als de curie nieuwe mensen worden geplaatst, kunnen deze ver anderingen doorgevoerd worden. Gisteren is bekendgemaakt, dat twee kardinalen hun ambt hebben neergelegd. Het zijn kardinaal Arca- dio Larraona, een Spanjaard, die in de curie een hoge functie bekleedde, penleveranties aan de Arabische lan-1 ni_ dje Van president der congregatie voor de riten. Hij bereidde gedurende tientallen jaren alle heilig- en zalig verklaringen voor. Ook de liturgieher vorming door het Vaticaans concilie ging uit van een door hem opgestelde tekst, die echter bij de besprekingen tal van wijzigingen moest ondergaan. De tweede is kardinaal Lercano, aartsbisschop van Bologna. Hij is 76 jaar oud en geniet een uitstekende In een gezamenlijk communique werd gezegd dat de VS Israël zullen toestaan 50 straaljagers van het type F-4 Phantom te kopen. Esjkol zou hierop hebben aangedrongen ter com pensatie van de Russische wapens die na de juni-oorlog in Arabische landen zijn aangekomen. ADVERTENTIE Gereformeerde synode: (Van onze correspondent) De gereformeerde synode heeft gisteravond enkele gedrags regels aanvaard voor het „kerkelijk grensverkeer" en de pas torale begeleiding bij overgang van mensen van de ene kerk naar de andere. De synode dringt bij de kerkeraden aan op over leg tussen de kerken, die bij zo'n overgang zijn betrokken. Hier en daar bestaat een plaat selijke interkerkelijke regeling, elders schrijft men een naar een andere kerk overgaand kerklid zonder meer af en in. De synode meent dat leden van andere kerken niet in een gere formeerde kerk kunnen worden aan vaard als men zich er niet van over tuigd heeft dat de kerk-van-afkomst op de hoogte is van het plan tot over- 5? gang. Doopbewijzen moeten zonder meer afgegeven worden. Bij deze vastlegging van („eigen lijk vanzelfsprekende") regels ver telde dr. A. KruyswUk uit Enschede, dat er hervormde gemeenten zijn die weigeren een doopbewijs af te geven aan leden die gereformeerd willen worden, omdat wie eenmaal her vormd gedoopt Is tot zijn dood toe hervormd blijft. En de ex-vrUge- maakte ds. C. van Ommen uit Wer kendam vond het al te beleefd, om kerken waarvan een lid gereformeerd wil worden, daarvan op de hoogte te brengen. Daarmee haalt men zich ein deloze en hopeloze correspondenties op de hals over de ware kerk, zei hU- De gedragslijnen die in de vorm Een meisje uit het Brabantse Schgndel deed gisteren een gretige hap in een rijkelijk van vruchten voorzien koffiebroodje en voelde toen plotseling een stekende pijn in haar verhemelte. de kerkera. Tussen de rozijnen was een punaise terechtgekomen. ue Dan- dpn zullen worden toegezonden, ont- ker heeft de jongedame als „schadevergoeding" voor de schrik stonden op initiatief van de kerke- een hele zak broodjes cadeau gedaan. I U)ke vergaderingen rondom Leiden. T ^.VArjONAAI. BELEG N V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haèg MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Verpleegsterstekort V.U. Het ver pleegsterstekort aan het academisch ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam zal binnen 1 a lVa jaar zijn opgelost. In de loop van het jaar zal de aan het ziekenhuis ver- verbonden nieuwe verpleegsters- school, die reeds in 1961 in een aan tal noodgebouwen begon met de op leiding -nieuwe stijl, voldoende ver pleegsters hebben afgeleverd om de 700 bedden van het ziekenhuis te be zetten. Thans staan er nog meer dan honderd leeg. In het academisch zie kenhuis zijn nu 600 verpleegsters werkzaam, van wie 250 leerling zijn. Nieuwe senator De voorzitter an de Eerste Kamer- heeft gister middag de heer H. B. P. A. Letschert. burgemeester van Uithoorn, geïnstal leerd als lid van de Senaat voor de KVP. De heer Letschert neemt de plaats in van mr. W. E. Siegmann, die wegens drukke werkzaamheden als lid van de Kamer heeft bedankt. Auto over de kop Op de rijks weg tusen Gouda en Rotterdam is gistermiddag in de gemeente Oapel- le a. d. IJssel een autobotsing ont staan, die het leven heeft gekost aan de 32-jarige L. Heinrich uit Gouda. Zijn auto, komende uit de richting Rotterdam botste op een andere auto uit tegenovergestelde richting, die door een slip over de kop sloeg en op de verkeerde weghelft terecht kwam. De «-uto van de heer Heinrich kwam tot stilstand In een sloot naast de Parallelweg. Met ernstige verwon dingen werd hij overgebracht naar het DIjkzigtziekenhuis in Rotterdam, waar hij is overleden. De andere automobilist wiens auto zeer ernstig werd beschadigd, kwam er zonder verwondingen af. Minder dronken De Amsterdam se politie heeft van 23 december tot 3 januari 29 bestuurders van voer tuigen wegens dronkenschap aange houden tegen 31 in 1966 en 36 in 1965. Vijftien hunner kregen een rij verbod opgelegd, tegen de overigen werd wegens rijden onder invloed proces-verbaal opgemaakt. In de laatste groep waren zes bestuurders betrokken bij een aanrijding tegen 15 een jaar eerder. De politie trekt uit deze cijfers de de voorlopige conclusie dat de actie „Glaasje op, laat je rijden" elk jaar gunstiger resultaten oplevert. Gedood door kolendamp De 73- jarige heer L. G. Homan uit Vries is gitermiddag door buren dood in zijn woning aangetroffen. De bejaarde man bleek 's nachts door koolmo- noxyde om het leven te zijn geko men. De schoorsteen op het dak van zijn woning was door ij zei voor een groot deel verstopt geraakt, waardoor er geen trek was. Noodgebouwen Van Wees en Weiss Burgemeester mr. A. P. Korthals Altes heeft gistermiddag door mid del van het inwerkingstellen van een groot waterorgel het nieu we gebouwencomplex van de Zeister textielgroothandel G. van Wees en Weiss N.V. officieel geopend. Direct na de brand aan het Zeister Broederplein, die in de nacht van 27 op 28 oktober van het vorig jaar het twee eeuwen oude textielconcern vol ledig in de as legde, werd een be gin gemaakt met de bouw van een noodbehuizing aan de Zinzendorflaan in Zeist. De drie noodgebouwen, die door middel van brede gangen met branddeuren met elkaar in verbin ding staan en een totale grondopper- vlakte hebben van 8000 vierkante me ter, werden in nauwelijks 30 werk dagen uit de grond gestampt. gezondiheid. Kardinaal Lercano is één van de meest progressieve bisschop pen van Italië. Reeds een jaar gele den, bij zijn 75ste verjaardag, had hij de Paus verzocht te mogen aftreden als bisschop van het bijzonder moei lijke diocees Bologna. Bologna is de meest communistische van alle grote steden van Italië. Dit verzoek is door de Paus niet ingewilligd en ook thans blijft de kardinaal wel degelijk aarts bisschop. Wel heeft hij sedert kort een hulpbisschop naast zich. Ook hij bekleedde een buitengewoon belang rijk ambt. Tot nu toe was hij voor zitter van de commissie belast met het ten uitvoer leggen van de wijzi gingen In de liturgie welke door het concilie werden aangeraden. Hij kweet zich met geweldige Ijver van deze taak. Voor velen ging hij hierbij zelfs te ver. Het Latijn liet hij vrijwel geheel vervangen door landstalen en voor de gezongen missen raadde hij het gebruik van eenvoudige melodieën aan, die gemakkelijk door de gelovi gen zouden kunnen worden meege zongen. Stringente doorvoering van deze zaken zou een einde kunnen ma ken aan de vermaarde koorzangen in de R.-K. Kerk. De Paus heeft nu beslist dat de ambten van de voorzitter-president der congregatie voor de riten en voor zitter van de commissie voor liturgie hervorming, door één en dezelfde per soon moeten worden waargenomen. D.o persoon is de nu benoemde kardi naal Benno Gut, de enige Zwitserse kardinaal van het ogenblik. Hij komt uit de orde der benedictijnen. De Ita lianen op hoge posten schijnen dus nu te worden vervangen door perso nen van andere nationaliteit. Bevrijdingskerk (bovenzaal)' afd. Zuid-West. Spr. ds. P. H. i - over het hospltaalschip „De I Schouwburg: „Tot Ieders gei Opvoering van „De Ranl at niet". 8 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuf ning tentoonstelling Marian G SJoerd Hannema. 4 uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. laan 1Gem. v. oorspronkell tendom. Spr. evangelist N. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6Kerk Christus van de heiligen der lai gen. Spr. dhr. Diender, 10.30 MAANDAG DINSDAG ~ïlaardencentrum „Rijn ei Voorlichtingsbijeenkomst „Q en". 8 uur nam. StadsgehoorzaalAbonnem eert Residentieorkest o.l.v. Iwaki mon.v. Victor Tretlakov 8 uur nam. Ch. de BourbonhofElektro „De detector". 7.30-9.30 uur i Stadhuis (wachtkamer tro Zitting Bouwfonds Ned Gem<x 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Goed geschotejÉS Helm", 14 J. Dag. 2.30, 7 en Zond. 2.30, 4.46, 7 en 9.15 uui voorstelling: op vrijdag en i „Eva". 18 J. 11.30 uur. Lldo: „De woestelingen", 18 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.3( en 9.15 uur. Luxor: „Cosa Nostra" erfvlji Rex: „Gevaar heeft twee gei 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Ul»ar 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, ,7f Trianon: „James Bond 007ap royale", 14 J. Dag. 2.30, 7 en f Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uui TENTOONSTELLINGEMei tekeningen opend dagelijks 9 uur voormrc* nam en vrijdagavond 8-10 uui5 februari). S. Lakenhal: Foto-tentoonstelll n Noordhoek. Werd. 10 uur voon>rh nam.; zondag 1-4 uur nam,, q Januari). r d De Lakenhal: Dag, 10—4 ui^e Rijksmuseum van Oudheti penburg 28): Werkd. 10 uur o uur nam.; zond 1-5 uur nam Legermuseum Pestb ulalaai1U uitzondering van zaterdag van f 1 (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volk*1?1' (Steenstraat 1): dag. 1017 u)iel dags 13-17 uur. |ferJ Rijksmuseum voor Volk» i Tentoonstelling Collectie Lectid Japanse Kunst Werkd. 10 uu^i tot 6 uur nam.; zondags 15 rj Rijksmuseum voor de geso 1 der natuurwetenschappenDjw uur. zond 1-4 uur eir Museum voor Volkenkunde b Japanse volkskunst 10 uur We uur nam. (Zondags 1 tot 5 m,.,. i 19 maoT*f v' A Artsen veroordeeld Twee Russi sche artsen zijn in Londen wegens winkeldiefstal veroordeeld tot geld boetes van resp. twintig en dertig pond (172, en 258 gulden). De rech ter achtte hen schuldig aan diefstal van vier truien. De twee Russen, die als toerist in Engeland verblijven, ont kennen schuld. Beginnende automobilisten Be ginnende automobilisten moeten een plaat met de cijfers „90" op hun voertuig aanbrengen en een maxi mumsnelheid van negentig kilometer per uur in acht nemen wanneer de nieuwe verkeerswet door de Franse regering wordt goedgekeurd. Tijdens hun eerste rijjaar kunnen deze auto mobilisten tien dagen celstra en een maximumboete van 250 gulden krij gen als zij de snelheidslimiet over schrijden. Nieuwe premier De Australische senator Gorton is gisteren tot voor zitter van de liberale partij geko zen en zou vandaag als premier wor den beëdigd als opvolger van Holt, die kortgeleden bij het onderwater- zwemmen werd vermist. Alpinisme Zeven Engelse alpi nisten hebben als eersten de 3050 m. hoge „Fortress"-top in het zuidelijke Andesgeberte in Chili beklommen. De groep werd geleid door lan Clough, 31. Steile wanden die tot meer dan 1600 meter oprijden en windvlagen van 160 km'u maken de Fortress een van 's werelds moei lijkste bergen. Tito in Afghanistan President Tito van Joeogo-Slavië heeft gisteren een bezoek gebracht aan de hydro- elektrische centrale 75 km ten oosten van Kavoel in Afghanistan. Deze centrale is verleden jaar gereed ge komen. Ethiopië en Somalië Ethiopië heeft gisteren de beschuldiging van Somalië verworpen, dat de oud-mi nister van Buitenlandse Zaken van Somalië, Doealeh, geprobeerd heeft geheime documenten te verko pen aan Ethiopische functionarissen in Mogadisjoe. Doealah werd maan dag tot 24 jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens verraad. Tijdens het proces werd gezegd dat hij vorig jaar augustus was gearresteerd ten huize Ter dood veroordeeld Een recht bank in Letland heeft drie gewezen nazi-collaborateurs ter dood veroor- BUITENLAND deeld wegens deelneming aan massa moorden op de burgerbevolking tij dens de Duitse bezetting, zo meldt het blad „Sowjet-Letland". Twee colla borateurs zijn veroordeeld tot 15 jaar dwangarbeid. Volgens e en getuige heeft de hoofdbeklaagde, een zekere Savitski, moeders gedwongen voor een Duits executiepeloton hun kinde ten omhoog te tillen opdat zij zodoen de gemakkelijker konden worden doodgeschoten. Na het einde van de oorlog zou deze Savitski onder een valse naam twintig jaar lang concier ge zijn geweest aan een kleuterschool in Riga. Papoea-leider gevangen De leider van de rebellen in West-Irian in het gebied van de hoofdstad Soekarna- popra, Beaskabiay, is volgens het persbureau Antara gevangen geno men, wanneer is niet bekend. Beaska biay behoorde tot de voor onafhanke lijkheid vechtende „Nationale Pa poea-beweging". Treindrama Drie jongens zijn gisteren in Gdansk, in het noorden van Polen, gedood toen twee overvol le treinen, waaraan bij de ingangen uitpuilende passagiers hingen, elkaar passeerden. De „bulten" botsten bij het passeren tegen elkaar en kwamen op de rails tussen de treinen terecht. Vijf personen werden gewond, van wie twee ernstig. Het ongeluk ge beurde tussen twee stations van de gemeentelijke elektrische trein die deze Oostzeehaven met de omgeving verbindt. Turbines Assoeandam De Egyp tische vice-premier Soliman heeft gisteren een elektriciteitscentrale aan de Assoeandam geopend door 3 tur bines in werking te stellen. De Assoe andam wordt met Sowjetrussische hulp gebouwd. By de opening was een Sowjetrussische delegatie onder leiding van de eerste vice-premier Mazoerow aanwezig. Dit mede om van de Franse culturele attaché. het feit te herdenken dat acht jaar waar hij het ten laste gelegde zou geleden met de bouw van de dam hebben bedreven. I werd begonnen. 8.m. 12 maart. Wassenaar (Kunatzaal HeuL. toonstelllng schilderijen Cor^e keramiek van Margreet Hult Maandag t/m zaterdag 10 uurbe 5 uur nam.; bovendien dlnsd r 8-10 uur (t/m 10 Januari). AVOND- EN NACHTDIENSIJ APOTHEKEN d; Apotheek R. van Breest Smri te Leiderdorp en Apotheek Vo^1 zijn de gehele week geopend, d) WEEKEINDEDIENST Dill HUISARTSEN. rw Tot zaterdagochtend 10 ui*1 plege men de eigen huisarts*, tot zondagnacht 24 uur de telefoon 22222. HAAG» A G E N E Kon. Schouwburg, 20.15 ui Nederlands Dans Theater mi Ned. Ballet Orkest. Circustheater, 20.15 uur: Fi tana. Kurzaal, 20.15 u: Het Resldé kest o.l.v. Hlroyukl Iwakl nu» mencita Lozada, viool. '6 Poppentheater Frank Koomiu uur: „Manus, de vogelverschrlr WEERRAPPORTÏ (Van hedenmorgen 7 irC Amsterdam Den Helder Vpenburg Vlissingen Eelde De Bilt l'wente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon sneeuwbui onbewolkt sneeuwbui zwaar bew. licht bew. half bew. half bew. sneeuw licht bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt sneeuw half bew. onbewolkt geh. bew. half bew. half bew. Ills -s" -Tin -6», 2 kt -"!ti .IP

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2