vileda „Hoepla" op laatste ogenblik afgelast Van der Stee krijgt geen radicale steun We houden ermee op Sjoukje gisteravond weer op de schaats Knecht ging met schip van baas aan de haal Quick Up... t is goed Ko drinkt 'L\ programma prNSDAG 9 JANTJARI 1968 LEID5CH DAGBLAD PAGINA S Niet geschikt voor uitzending om 7 uur (Van onze Hilversumse correspondent) Op het moment, dat een groot deel van televisiekijkend Ne- lerland zich aan de beeldbuis schaarde om met plezier of Ergernis naar het meest omstreden programma van onze tele visie te kijken, gooide een laconieke mededeling van de om- iepster roet in het eten: „De leiding van de VPRO heeft het 'ogramma voor uitzending op dit tijdstip zeven uur E avonds niet geschikt bevonden". De beslissing van de VPRO-direc- lcwam heel laat, maar dat had ook |n reden. Men had namelijk pas ivond om zes uur, dus een uur >rdat Hoepla had mogen worden tden, de ampex-opname kun- zien. VPRO-directeur Mulder, sedert kort bevoegd is om als n de VPRO-directie de Uiteindelijke beslissingen te nemen, freeg maar heel weinig bedenktijd zei resoluut „nee" tegen Hoepla. deze aflevering van Hoepla louden naast vele kleine, twee gro- Je onderwerpen aan bod -zyn geko men. Ten eerste een royale reporta- Je over Phonograms nieuwjaarsre de op 2 januari in Laren, in- iief de klap, die Henk v. d. Meij- (Van onze Hilversumse correspondent) De door de pers en publiek afge kraakte televisiefilm van de Be: „Magical mystery tour" zal op 10 februari op het Nederlandse scherm komen. De VARA, die de film heeft bekeken en die de produktie goed vond, aarzelde niet om hem aa kopen en om hem die dag van 19.03 tot 19.52 uur uit te zenden. De film, die de makers maar liefst Vier ton heeft gekost, heeft de VARA yoor niet al te veel financiële offers by de aankoop gesteld. Door de slechte ontvangst in Engeland was namelijk de „marktwaarde" van w peperdure Beatlefilm zeer sterk daald. Aangezien het nog wel een of tien kan duren voordat Sylvia de Leur, die met een longontste king in het ziekenhuis ligt, weer kan optreden, heeft Eric Herfst, de leider van het Lurelei-cabaret een plaatsvervangster gevonden in de persoon van Ineke Swane- velt (links), hier tijdens de repe titie samen met Annemarie Os- ter den van de Telegraaf aan Hoepla redacteur Hans Verhagen verkocht. Voorts is Hoepla op oudejaars- HOEPLA-TEAM (Van onze Haagese correspondent) De eerste reactie van het zeer verontwaardigde Hoepla-team was gisteravond unaniem: „Dan houden op". Een van de samen stellers van het programma, dat vol gens het team het beste en meest menselijke van de drie voorgangers zijn geweest, Hans Verhagen, vond de reden die de V.P.R.O. opgaf smoesje. „Er lag al enkele dagen aflevering „Concert voor jonge klaar in de studio om op het Hoepla-tijdstip te worden uitge zonden". Volgens ingewijden is het besluit in drs. Mulder, de directeur van de V.P.R.O., onder meer ingegeven door de protesten van Phonogram, waar Hoepla zonder toestemming zou hebben gefilmd. Er kon daarom n>ct tijdig worden overlegd over de juridische consequenties. Hoepla-man Wim van der Linden geeft toe dat ze te laat waren. „Maa/r het ging hier om een heel goede af levering en onder spanning werken 'ij het beste". Het team had zelfs m niemand op te winden alle bloots uit de opnamen verwijderd. Als ze zo doorgaan verliest de V.P.R.O. alle bestaansrecht". Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll kijken en aan de inwoners vragen gaan stellen als: „Wat verwacht u van het nieuwe jaar?" en „bent u bang voor de dood?". En verder was er in Hoepla nog een optreden van een half blote damesdansgroep. Bezwaren Ds. N. Immink, directeur van de VPRO, deelde later mee, dat de be zwaren van de VPRO-directie tegen dit programma van zeer verschillen de soort en aard waren. Sommige on derdelen van het programma waren van die aard, dat de directie het noodzakelijk oordeelde na te gaan of uitzending ervan wel verantwoord was. Ook was er een onderdeel, waar van de directie niet zeker was of het nu eigenlijk geen reclame inhuild. Zij vond het raadzaam hierover en over andere onderdelen advies te vra gen aan deskundigen alvorens tot uit zending over te gaan. Met de makers van het program ma was afgesproken, dat zij de di rectie een week vóór de uitzending in de gelegenheid zouden stellen het programma te bezien. De makers hebben zich niet aan deze afspraak gehouden met als resultaat, dat de directie nu op het laatste moment het programma keurde en niet waardig bevond voor vertoning om 7 uur. Of het programma, al dan niet ge wijzigd, later nog zou worden uitge zonden, kon nog niet worden meege deeld. Jasperina de Jong en Mary van den Berg tijdens de huldiging na afloop van „De Stunt". Joan Haanappel blijft bij „Holiday on Ice" ADVERTENTIE Een „makkelijke auto" moet ook „makkelijk" blijven. Voor U is immers maar één ding belangrijk: een betrouwbare auto. Een auto zónder rare nukken" zón der „grilen". Volkswagen is in één woord: „makkelijk". De trouwheid van een VW-rijder is er een bewijs Een „Volkswagen-leven-lang" is een begrip in de autowereld. Voor ons zijn twee dingen belang rijk: VW. als auto voor U, en U, als tevreden klant. Daar hebben wij. véél 1 Kamsteeg, Kamsteeg, een springlevend, dyna misch groeiend bedrijf. Een groot be drijf (klinkt wat hautain, maar 't is tenslotte de waarheid), met alle service-mogelijkheden van dien. In een groot bedrijf een onper soonlijke behandeling? Niet bij Kamsteeg! U bent en blijft Koning Klant, helemaal persoonlijk. Onze prima geschoolde monteurs zijn daar volledig van doordrongen. Zij. kennen het vertrouwen, dat U in Uw auto stelt. En een tevreden VW-rijder Kamsteeg zéér veel waard OEGSTGEEST: Geversstraat 30, Telefoon 01710—51940 LEIDERDORP: v. d. Valk Bouman- weg 2, telefoon 0171042041. (Van onze A'damse correspondent) Na een maand wegens een knie blessure uitgeschakeld te zijn geweest trad Sjoukje Dijkstra gisteravond in de Ostseehalle »n de Noordduitse stad Kiel weer op als soliste in de Amerikaanse ijsshow „Holiday on Ice". Sjoukje liep de blessure op tijdens in voorstelling van de ijsrevue in de Energiehal in Rotterdam vorig jaar november. Een week later in Stuttgart bleek het noodzakelijk, dat de knie een gipsverband kreeg, waar door Sjoukje enige tijd zou worden uitgeschakeld. Zij werd vervangen door Joan Haanappel, die haar huwe lijk met een Amsterdamse uitgever uitstelde en de rol overnam. Aanvankelijk zou Joan Haanappel tot en met Kerstmis bij .„Holiday on Ice" blijven. Het gezelschap gaf toen voorstellingen in Ljubljana in Joego slavië. Toen bleek, dat Sjoukje Dijk stra bij de première in Hannover op 27 december nog niet was hersteld, bleef Joan haar vervangen. De afgelopen week heeft Sjoukje Dijkstra zich in Davos door een masseur laten behandelen en trainde zjj dagelijks om weer in conditie te komen. Gistermiddag arriveerde zij in Kiel om dezelfde avond nog haar oude rol op te nemen. Joan Haanappel heeft van „Holiday on Ice" een contract geaccepteerd om gedurende de komende maanden, als het gezelschap door de Scandinavi sche landen en Polen reist, in ge vallen van ziekte of blessure solisten te vervangen. Behalve Sjoukje Dijk stra hebben ook de artiesten Jo Ann McGowan en Heather Balbin met blessures te kampen gehad. Voor het maandelijkse televisieprogramma van de TROS zal zij echter steeds enige dagen vrij krijgen. Grootste tanker ter wereld te water gelaten Een tanker van 276.000 ton de grootste ter wereld is vandaag op de werf van de Isjikawajimaharima maatschappij in Jokohama te water gelaten. Dit schip is groter dan de te genwoordige grootste tanker ter we reld, de Idemitsoe Maroe van 210.000 toh. Ook de Idemitsoe Maroe werd in Japan gebouwd. Het nieuwe tanskchip zal in augus tus worden opgeleverd. De Isjikawa- jima-Harima werf zal nog twee van deze mammoettankers bouwen. van m De tweede Nederlandse musical „De Stunt", waarvan een aantal me- aerwerkers zich weer aan de greep van de griep had weten te ontwors telen is gisteravond in het nieuwe De la Martheater in première ge gaan. De musical werd geschreven naar ideeën van Guus Vleugel en Eric Herfst van het Lureleicabaret, Ruud Bos componeerde de muziek en had de muzikale leiding. Jasperina de Jong vervult als het ambitieuze car rière-meisje de hoofdrol in deze mu sical die een persiflage is van het „hipdom" en van wat daar omheen en bij hoort. Haar partner is Wil lem Nijholt, haar concurrente is Tru dy Labij, en Mary van - den Berg speelt de moeder van Jasperina. Marjan Berk is de op hip nieuws uit zijnde journaliste en Jack Dixon is de stuntman. Ger Smit speelt de ruimdenkende dominee en Aart Staartjes de Amsterdamse jongen. Een zeer enthousiaste zaal applau- diserend op de cadans van de slot- muziek riep aan het slot de hoofd rolspelers en het gehele ensemble die met boeketten werden overladen herhaaldelijk voor het voetlicht te rug. Op verzoek van de Eindhovense politie is een 28-jarige schippers knecht uit Alblasserdam in R'dam gearresteerd. De knecht wordt er van verdacht sinds juli van het vo rig jaar met het schip van zijn baas schipper A. Beerendse uit Weert aan de haal te zijn ge weest. De knecht zelf beweert het schip zeven maanden geleden van de Weerter schipper te hebben ge kocht. Een koopakte heeft hij welis waar niet. De man is naar Eindho ven gebracht en daar ingesloten. De politie van die stad zocht de man ook nog wegens diefstal van dekzeilen en een anker. Schipper Beerendse kreeg het af gelopen weekeinde een tip dat zijn schip, de 113-ton metende „Anchor" in de haven van Lage Zwaluwe lag gemeerd. Hij vond er zondag inder daad zijn vaartuig, na zeven mi den geheel verwaarloosd en ontta keld terug. De schippersknecht was in april vorig jaar bij hem in dienst geko men. In juli bleef de heer Beerend se wegens ziekte aan de wal en ver trouwde de boot aan zijn knecht toe. Hij vond goed dat de knecht tijdens de vakantie eenmaal voor eigen kening een vracht van Antwerpen naar Duitsland voer. De knecht keerde van die reis niet terug. Hij bleef zwalken op de rivieren in West-Duitsland, België en Frank rijk. Vorige week liet hij het zwaar gehavende schip tenslotte naar Lage Zwaluwe slepen. Daar aangekomen nam hij de benen zonder de slepers rekening van 1500 gulden te betalen, Intussen is bekend dat de knecht in West-Europa nog meer onbetaalde rekeningen heeft achtergelaten. Kandidaat voorzitter K.V.P. (Van onzè parlementaire redactie) De kandidaat voor het voor zitterschap van de KVP, mr. A. P. J. M. van der Stee, wordt door de radicalen niet langer gesteund. „Na alles wat er is gebeurd, is hij voor ons niet meer aanvaardbaar", zei het radicale Tweede-Kamerlid drs. J. M. Aarden, woordvoerder van de groep christen-radica len in de KVP, gisteravond. De radicalen zijn niet van plan als nog enige reactie te ondernemen om drs. P. C. M. Bogaers in de partijtop te krijgen. Hoewel zij reglementair daartoe het recht hebben, zullen de radicalen geen tegenkandidaten stel len voor de bestuursraad op 10 feb. „Wij hebben ons beijverd met een to taal en evenwichtig voorstel te komen dat een voor ieder aanvaardbare al gehele voordracht bevatte", aldus drs. Aarden. „Daarmee is voor ons het laatste woord gesproken". Mr. Van der Stee is zaterdag met de steun van de radicalen door het partijbestuur gekandideerd. Hij kreeg de radicale stemmen in de verwach ting, dat het partijbestuur drs. Bo gaers als vice-voorzitter zou aanwij zen. Dat is echter niet gebeurd en mr. Van der Stee heeft zondagmiddag drs. Bogaers bovendien in die functie onaanvaardbaar genoemd. Mocht de oud-minister alsnog worden gekozen, dan wilde mr. Van der Stee zijn kan didatuur opnieuw in overweging ne men. De radicalen wachten nu af, welke houding de bestuursraad op 10 febru ari zal innemen. Dit lichaam is sa mengesteld uit het partijbestuur en vertegenwoordigers van de 17 partij- kringen. De voorzitters van drie van die kringen, n.l. drs. H. H. Veringa uit Heerlen, ir. J. L. Th. Siepman uit Den Bosch en drs. J. W. C. van Cas teren uit Tilburg hebben inmiddels de hoofden bijeengestoken om gezamen lijk een poging tot bemiddeling te on dernemen. Zij willen met de gang van zaken geen genoegen nemen en bera den zich op initiatieven om het radi cale element alsnog voldoende in de partijtop vertegenwoordigd te krij gen. Drs. Aarden zei gisteravond, dat de radicalen open staan voor elke po ging tot bemiddeling. De kwestie draait speciaal om de kandidatuur van drs. Bogaers, die door de m derheid van het partijbestuur is ge weigerd. Volgens drs. Aarden is het reglementair niet mogelijk een maal opgemaakte voordracht gewij zigd te krijgen. Wel kunnen ten min ste zes stemgerechtigde leden vai bestuursraad, afkomstig uit drie krin gen, nog tot en met de laatste week van januari tegenkandidaten stellen. 7.00 uur Nieuws 7.06 uur Spits-uur 8.00 uur Journaal en weerbericht 8.20 uur Openlucht-circus (kleur) 8.40 uur Worden wij met vergiftiging bedreigd? (documentaire) 9.10 uur De wrekers (kleur) 10.00 uur Vanavond in Nieuwspoort 10.20 uur Een alternatief voor vivisectie 10.40 uur Laatste nieuws 10.45 uur Sluiting NEDERLAND 2 NTS 6.50 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.03 uur De verrekijker; jeugdjournaal 7.18 uur Van gewest tot gewest 7.35 uur De eenentwintigste eeu „De onderwerping van de zee,, 9.10 uur 10.00 uur Journaal en weerbericht Dubbelspion (kleur) Denk-beeld Tweeduuster: „De held v 10.25 uur Laatste nieuws 10.30 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.00 uur Kamermuziek 8.45 uur De bliksemflits; hoorspel Hilversum 2 7.35 i en gisteren Geen Hoepla Gisteren was het weer Hoepla dag, en dus ging het niet door, omdat het tijdstip (van 7 tot 8) niet geschikt was, zoals ons werd medegedeeld. Wij vragen ons wel af wanneer de VPRO, als ze met dit programma wil doorgaan, nu eindelijk tot de ontdekkmg zal komen dat Hoepla een program ma is voor na negenen. Hoepla had o.a. niet: foto's van naakte mannen en vrouwen in concentratiekampen, meestal dood, soms nog levend. Filmbeel den van mannen, vrouwen en kinderen die naakt op karretjes werden gezwiept om in de kuil te worden gestort. Verminkte mensen, half verbrand, door na palm geteisterd, of door de atoombom, opgehangen, losse hoofden zelfs. Deze beelden wer den ons in Hoepla bespaard, en nu zullen wij niet zeggen dat ook de film „Good times, wonderful times" ons deze beelden had moeten besparen, want Lionel Rogosin had 'n bijzonder tref fende, door z'n brutale montages sterk aansprekende anti-oor logsfilm gemaakt, maar ik wil toch wel even opmerken dat de verhoudingen wel erg scheef worden getrokken als de VPRO- leiding ervoor terugdeinst zo'n Hoepla-programma van zeven tot acht uur uit te zenden, maar dan wel 20 minuten later dat andere uitzendt. Dan vraag je je af: wat wil de VPRO nu eigenlijk? Er is in diepste wezen geen verschil tussen de items in Hoepla en wat we gisteren, over beide zenders verdeeld, kregen te zien. Met dit belangrijke ver schil echter dat de beelden in „Good times, wonderful times" heel wat schokkender waren dan alles wat Hoepla ook maar kan verzinnen of presenteren. Gert en Hermien Op de andere zender leverde Avro's Sportpanorama verdien stelijk werk door een discussie te organiseren tussen een En gelse, Duitse, Belgische en Ne derlandse sportjournalist (Jan Cottaar) over de scheiding tus sen amateurs en professionals in de sport. Er werden enkele treffende staaltjes gegeven van die steeds meer vervagende grens. „Weerzien met Indone sië" hebben wij door „Good times" slechts met één oog ge zien, maar wij kregen er een uitstekende indruk van, terwijl wij de Gert en Hermien-show met volle aandacht hebben be keken, om te ontdekken wat het geheim is van dit zingende echtpaar. Punt 1: Ze zien eruit en kleden zich als gewone mensen" op hun zondags. Punt 2: vooral Gert heeft een wel luidende, smeltende stem. Punt 3: wat ze zingen is verstaanba re, eenvoudige taal die direct in het gehoor ligt. Punt 4 maar zo gewoontjes als dit programma werd gemaakt en gepresenteerd was nu ook niet nodig geweest! ADVERTENTIE l DINSDAG 9 JANUARI Hilversum 1. 402 m. KRO: 18.00 In cle volksmond: volks- ?.N. 18.30 liedjes. 18.20 Uitz. Zoekend geloven: godsdienstige ming in deze tijd. 20.00 Oude karner- muz. (op). 20.45 De bliksemflits, hoor- >1. 22V0 Kunst- cultureel progr. 22.30 Ki: magazine op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Zin: liedjes programma. 23.5524.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Radiojour naal. 18.25 Zingen geblazen: liedjes- progr. 18.50 Licht orgelspel. 19.00 Tref punt: discussierubriek over actuele za- Don Cesar, operette ring - _r___ man. -vrouw van het Jaar. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. NRU22.55 Muz. van deze eeuw. 23.65-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 10 JANUARI Hilversum 1. 402 m. NORV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klass. gr. 7.45 gr.n TROS: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.20 Lichte gr .muz. Thailand, Birma en Pakistan. 9.35 Waterstanden. 9.40 ters. 10.00 Stereo: Klass. gr muz. 10.30 Sphinx: progr. voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Plek Uur: amusementspro gramma. 11.50 Act. KRO: 12.00 Vdn gevar. progr. (plm. Wij 13.15 Ondernemend i*.uu Stereo: Radio Kam orkest en zangsollste (opn.)mod. ke liederen 17.15 Recht op cabaretprogr. 17.30 Stereo: Lichte or- kestmuz. (opn.). 17.50 Overheidsvoor- tatle: Rob Maas. Hilversum 2. 298 m. VARA: 7.00 Nws. istlek. 7.20 Soc. stri '.muz. (7.30-7.35 y persoverzicht.) VPRO: 7.55 Deze dag. praatje. 8.20 Licl praatje.). 9.00 Stereo: Klass. gr .muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gr .muz. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. Viool en plano: mod. mu- Walsork. 13.00 Nws. 13.10 Act. lender. 13.25 Licht orgelspel. 13.45 Ge- >r boven D. Oude liedjes. 17.20 Voor de jeugd. Hilversum 8. 240 m. en FM. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte voc. muz. 10.00 Nws. 10.02 Mengelmuze: 14.02 Muz.-Boetiek: gevar. van Nederlandse artiesten. 15.02 Arbeidsvitaminen: populair progr. voor automobilisten. Nederland I AVRO: 17,00-17.35 Voor Musketiers TV-1 NTS: 20.20 Ultzen ding van de C.H.U. 20.30 Inburgeren Informatie-rubriek- 21.00 De Verlorene (Der Verlorene), speelfilm. (Rijkskeu ring: 18 Jr.). 22.50 Uitz. Stichting Socutera. 23.05-23.10 Journaal. Nederland II NTS: 18.50 Plpo de clown. NTSi .00 Journaal. gen wil en d kleur: In het 22.25 Journaal. ADVERTENTIE zemen zonder zorgen De zeem, die vensters werkelijk streeploos zeemt. Reeds v.a. 3,95

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5