Kabinet ook in gevaar? Trein op vrachtwagen: twaalf doden Ons land heeft vijf miljard gulden gemist Nieuw hart voor Adviseur van Koning Constantijn Kollias naar Athene terug neger MET EEN ENKEL WOORD HAAGSj AGENüi LETDSCTV DAGBLAD MAANDAG 8 JANUARI1 Zwaar vervoer kon niet van overweg komen (Van onze correspondent in Londen) Opnieuw is Engeland opge schrikt door een vreselijk spoorwegongeluk. Zaterdag is een sneltrein van Man chester naar Londen op een onbemande elektronisch ge controleerde spoorwegover gang bij het dorp Hixon ten noordoosten van Stafford te pletter gelopen op een lange oplegger, die onder politie begeleiding een reusachtige 150 ton wegende elektrische transformator vervoerde. Het zware, met een slakkegang voortkrulpende transport, bevond zich midden op de spoorbaan toen de trein naderde en de slagbomen de trekker en de oplegger als het ware vastna gelden. De bestuurder en zyn maat bleven ln de cabine zitten om nog een heldhaftige poging te doen het transport in beweging te krijgen. Tot hun ontsteltenis zagen zij hoe dichtbij de aanstormende trein al was. die met een snelheid van 130 ki lonieter per uur reed. Zij konden de treinbestuurder in de cabine van zijn diesel-elektrische locomotief zien. „Ik zal het nooit vergeten", zei de chauffeur later. De treinbestuurder heeft nog een wanhopige poging ge daan om te remmen, maar een mo ment later werd de oplegger, die 40 wielen telde, door de trein in twee stukken gesneden, terwijl de transfor mator een eind werd meegesleurd en omkantelde. De treinbestuurder en zijn assistent, alsmede een andere treinbestuurder, die op de locomotief meereed, werden op slag gedood. Voor zover tot gister avond viel na te gaan kwamer er van de passagiers 9 personen om het le ven. Er werden 40 personen gewond, van wie 12 in het zieknhuis moes ten worden opgenomen. Op de nieuwe, sinds april 1966 ge ëlektrificeerde modellijn tussen Man chester en Londen werden onlangs elektronisch gecontroleerde slagbo men aangebracht ter vervanging van gewone overgangen en seinhuizen. Volgens de deskundigen zijn de nieu we overgangen van het „continentale" type, die ook in de Verenigde Staten worden gebruikt, 100 procent veilig, wanneer tenminste alle voorschriften in acht worden genomen. Men vraagt zich af hoe het moge lijk Is dat deze tragedie kon gebeu ren, terwijl nog wel politie voor be veiliging van het transport zorgde. Een van de voorschriften is dat wan neer traag voortbewegende transpor ten dergelijke overwegen moeten pas seren, de leiders daarvan van tevoren telefonisch contact dienen op te ne men met de seinwachter om er zeker van te zijn dat er voldoende tijd is om de baan over te steken. In dat geval kan de seinwachter eventueel een trein laten stoppen. Noors schip in brand gevlogen De Nederlandse sleepboot „Zwarte Zee" heeft gisteren het 6410 ton me tende Noorse vrachtschip „Tornar" dat zaterdag voor de kust van zuid- Australië in brand was gevlogen, op sleeptouw genomen. Zevenentwintig bemanningsleden en passagiers van de „Tornar" heb ben het schip verlaten en zijn giste ren in de Australische havenstad Portland aangekomen. De kapitein en een deel van de bemanning be vinden zich nog aan boord van het schip om de brand te beperken. De brand ontstond door een ont ploffing in üe machinekamer. Het vuur slaagde erin de lading (krante papier en pulp) te bereiken. Door het sluiten van de luiken wist de be manning het vuur te verstikken voor de tanks met dieselolie konden wor den aangetast. De Griekse derde machinist werd bij de ontploffing gewond. De Griekse oud-premier Kollias is gisteravond in Athene teruggekeerd, waar hij hoopt zijn werkzaamheden als procureur-generaal bij het Griek se hooggerechtshof weer op te vat ten. De voormalige minister-president was koning Constantijn gevolgd toen deze ln de nacht van 13 op 14 december zijn land verliet. Kollias had zich steeds buiten de politiek gehouden, totdat de vorst hem op 21 april van vorig jaar kort na de militaire staatsgreep belast had met de vorming van een nieuwe regering. Vóór zijn terugkeer uit Rome naar Athene verklaarde hij, dat hij zich niet met politieke zaken zal inlaten. Hy zei er zeker van te zyn, dat het optreden van de koning in belangryke aangelegenheden steeds zal stroken met de belangen van Griekenland. K.V.P. Vervolg van pag. 1 Het partijbestuur gaf drs. Bogaers i by de stemming slechts twaalf van de 36 stemmen, waardoor hy geen meerderheid wist te halen en auto matisch afviel. Mr. Van der Stee zei gistermiddag, dat niet de persoon van de oud-minister in het geding was, maar meer het feit, dat drs. Bogaers als een zo uitgesproken ex ponent van de radicalen wordt be schouwd dat de partytop daardoor de juiste verhouding in de party niet meer zou weerspiegelen. Mr. Aalber- se, de aftredende partijvoorzitter, zei dat het dagelyks bestuur, om de con troverses in de party te overbruggen heeft willen vermijden, dat figuren in de partytop zouden komen, die ln de verschillende stromingen frontpo sities hebben Ingenomen. Bogaers naast de naar buiten vry onbekende Van der Stee zou een verkeerde in druk kunnen wekken. Men gaf de voorkeur aan drs. Van der Gun, niet alleen omdat hy het vertrouwen geniet van de vakbewe ging, maar ook omdat hy niet in de frontlinies heeft gestaan en als vice- voorzitter reeds de nodige bestuurs- ervaring heeft opgedaan. Mevrouw D. A. Jager—van Lonk- huyzen uit Heerlen en de heer J. J. G. Tonnaer uit Hoensbroek, zaterdag voor het partybestuur kandidaat ge steld, hebben zich gisteren eveneens weer als kandidaat teruggetrokken. De Limburgse kringvoorzitter, drs. H. H. Veringa uit Heerlen noemde de kandidaatstelling gisteravond „am per serieus". Hy vond het onjuist, dat belangryke elementen uit de ra dicale stroming uit de KVP-top wor den geweerd. Ook ir .J. L. Th. Siep- man uit Vught, voorzitter van de kring Den Bosch, vond de gang van zaken betreurenswaardig en geen ba sis om mee in zee te gaan. De krin gen Limburg, Den Bosch en Tilburg overleggen wat hen te doen staat om de zaak weer in evenwicht te bren gen, zoals ir. Siepman meedeelde. Dr. Philip Blaiberg. de Zuidafri- kaanse tandarts die vorige week een nieuw hart kreeg, blijft bevredigend vooruitgaan. Gisteren heeft hy voor het eerst bezoek van zyn echtgenote gehad, zy het dan ook dat zy door een glazen wand van elkaar geschei den bleven met het oog op besmet tingsgevaar. Blaiberg is van half vast op vast voedsel overgegaan, en heeft kip en doperwten gegegeten. Prof. Barnard, die de transplanta tie by Blaiberg verrichtte, heeft ver klaard dat hy in 1960 verschillende transplantaties ln Moskou heeft by- gewoond en daarvan zeer veel heeft geleerd. Hy meent dat hy zyn chi rurgische arbeid wellicht niet heel lang meer zal kunnen voortzetten als gevolg van jicht ln zyn handen. Maar voorlopig zal hy zyn werk nog wel kunnen verrichten. Hij hoopt over on geveer zes weken een harttransplan tatie te kunnen uitvoeren by een ne ger. Onder negers komen bepaalde hartafwykingen voor die door trans plantatie zouden kunnen worden ver holpen. De moeiiykheid, dat steeds een geschikte donor en 'n geschikte ont vanger voor een harttransplantatie tegeiykertyd beschikbaar moeten zyn zou volgens prof. Barnard wel licht zo ondervangen kunnen worden, dat een beschikbaar hart enige tyd bewaard zou kunnen worden door het te transplanteren ln het lichaam van een baviaan, en het daar weer uit te transplanteren wanneer het ge bruikt moet worden voor een hart patiënt. Zaterdag is het stoffelyk overschot begraven van Clive Haupt, de kleur ling, wiens hart thans klopt in het lichaam van Blaiberg. Deze plechtig heid werd bijgewoond door prof. Bar nard. Herstemming By de stemming verwierf drs. Van der Gun 25 van de 36 stemmen. Toen bleek, dat drs. Bogaers niet gekozen was besloten drs. Van der Gun en zyn politieke vrienden zich terug te trekken. By herstemming kwamen daardoor de volgende kandidaten voor het vice-voorzitterschap uit de bus: drs. H. A. M. Eisen uit Wasse naar, secretaris van de katholieke werkgevers, ir. J. W. Wellen uit Was senaar. directeur-generaal van de landbouw en A. J. Hermes, wethou der van Beverwyk. In de plaats van drs. Elsenburg werd als penning meester voorgedragen drs. H. J. Neefs uit Den Haag, directeur van het ontwikkelingsbureau voor de middenstand. Als de bestuursraad zich met het voorstel tot uitbreiding van de partytop verenigt, zal het da- geiyks bestuur later nog met drie an dere kandidaten moeten worden uit gebreid. Kritiek Zaterdag werden ook achttien kandidaten aangewezen voor het be stuur zelf. Onder hen waren de twee de-kamerleden mr, F. H. J. Andries- sen uit Bilthoven en P. J .Engels uit Leeuwarden, die aanvankelijk ook kandidaat stonden voor het voorzit terschap. Voorts zyn voorgedragen de aftredende voorzitter mr. Aalber- se, dr. S. W. Couwenberg uit Rotter dam, voorzitter van het Democra tisch Centrum en de afgezette jonge- renvoorzitter Harry Gielen. Behalve mr. Van Doorn hebben ook mevrouw H. M. J. Beyaert-Drost en mej. L. Kokshoorn, beiden uit Utrecht, zich uit solidariteit met drs. Bogaers niet voor herverkiezing in het partybe stuur beschikbaar gesteld. Kabinet Onze parlementaire redactie te kent hierbij aan, dat de moeilijk heden tussen de radicalen en de christen-democraten eerder zijn gekomen dan werd verwacht. De inschikkelijkheid van de radica len op de laatste bijeenkomst van de partijraad doet vermoeden, dat zij rekenden op inwilliging van hun wensen inzake de samenstel ling van het nieuwe bestuur. Waarschijnlijk echter heelt de groep Aalberse/Schmelzer begre pen, dat zij met de keus van drs. Bogaers tot vice-voorzitter het Trojaanse paard naar binnen zou halen. Drs. Bogaers zou er mis schien wel in slagen de KVP zo te radicaliseren dat nieuwe moeilijk heden tussen radicalen en chris ten-democraten alleen maar een kwestie van tijd zouden zijn. Lie ver dan zelf voor de keus gesteld te worden een eventueel geradi caliseerde KVP te moeten verla ten heeft de groep Aalbers/ Schmelzer nu zelf de beslissing nader gébracht en daarmee de radicalen voor de keus gesteld. Het open conflict in de KVP is meer dan een partijzaak alleen. Scheuring in deze grootste rege ringspartij kan leiden tot de val van het kabinet-De Jong, vooral als de radicalen in de twee andere confessionele regeringspartijen zich solidair verklaren met de KV P-radicalen. Er kan een mo ment komen, dat de regerings meerderheid (nu 87 stemmen door confessionele desertie daalt tot beneden het minimum van 76 stemmen. Zuidwest-Nederland en in het by- zonder Rotterdam heeft als ge volg van subsidiemethoden in het buitenland investeringen in in dustrievestiging gemist tot een be drag boven de vyf miljard gulden. Het rapport over de ontwlkke- 1 hijsmogelijkheden voor zeehavens in het deltagebied, dat dit week einde in Middelburg is gepubli ceerd, geeft dit cyfer in één van de byiagen. Een analyse van de gemiste kansen laat een reeks van redenen zien. Het rapport noemt: goedkope fi nancieringsmethoden, goedkopere grond, meer belastingfaciliteiten (ook by de inkomsenbelasting) in het buitenland. Verder in eigen land: te lang wachten op ryks- goedkeuring voor de bouw, gebrek aan gerede terreinen, arbeiders- schaarste, tekort aan goede huur woningen voor de staf, onvoldoen de opleidingsmogeiykheden voor kinderen van buitenlanders en ge brek aan geschikte kantoorruimte op huurbasls. By ieder van de verloren kansen bleken een of meer van deze rede nen te hebben bygedragen tot het verlies van een industrievestiging. Het rapport geeft een lange lyst van industrialisatlebevorderende In Ierland is een nieuwe maat- schappy opgericht, die tot doel heeft het bouwen en runnen van een vis- meelfabriek 1. d. nabyheid van West Cork". Deze fabriek zal f 275.000 gjan kosten en een capaciteit hebben van 250 ton (5000 kisten van 50 kg) per dag. De installatie zal hypermodern zyn. Het ligt in de bedoeling dat 15 tot 20 schepen het gehele Jaar voor deze fabriek zullen varen om vol doende grondstoffen te hebben. De bezetting van de fabriek zal uit 25 man bestaan. Als grondstoffen denkt men makreel, pilchards, sprot en spiering aan te voeren. maatregelen in België, Engeland. Frankryk en West-Duitsland. Eeriykheidshalve voegt men eraan toe, dat het buitenland ook bezwa ren zou kunnen inbrengen tegen: de lage aardgasprys in Nederland, de subsidie op grondprijzen, de gesubsidieerde pijpleiding van Europoort naar Mobil Oil in Am sterdam. Alleen ln Rotterdam, al dus dit rapport, zyn basisin dustrieën zonder enige vorm van subsidie tot stand gekomen. Krachtige toeneming i ndustrieproduktie in V.S. voorspeld Aanzienlijke toenemingen van de verkoop van vliegtui gen voor de burge rluchtvaart, van de bouwnijverheid en van de autoverkopen, zullen de voornaamste kenmerken zijn van de ontwikkeling der Ame rikaanse economie in het jaar 1968, zo voorspelt het Ameri kaanse ministerie van handel in een rapport over de indus triële produktie in de V.S. Het rapport is gebaseerd op de in november bekendgemaakte raming van een bruto nationaal produkt van 845 miljard dollar in 1968. In het 255 pagina's beslaande rapport wordt de verwachting uitgesproken dat de produktie van tenminste tweederde der Amerikaanse industrie met zeker 5 zal toenemen. De voornaamste moediykheden die de Amerikaanse economie dit jaar zal ondervinden zyn het belasting- vraagstuk, de oorlog in Vietnam, Ue stijging van de rentevoet en de ont wikkeling van de internationale handel, aldus het ministerie. MAANDAG Rest. De Doelen: Leldse Amateurfo- tografenverenlglng, 8 uur nam. Oude Rijn 5: Evangelisatie-campag ne evangelist G. S. TJong. 7.30 uur Schouwburg: K en O: Toneelgroep Theater speelt „Drie Koningenavond". 8 uur nam. DINSDAG V.O.L.A.: Excursie bakkerij Co-op Rijnland (Rooseveltstraat 12) 8 uur nam. Ch. de BourbonhofElektronlca- club „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Spr. dhr. J. P. H. Zijlstra. 8 uur nam. Koningskerk (bijzaal): N.C.V.B. afd. Noord. Spr. dhr. A. J. D. van Oosten over „Het werk ln de kinderbescher ming" 8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht (Jacobazaal)Ledenver gadering „De Natuurvriend". 8 uur Gebouw Kamer van Koophandel: Zitdag voor de handel met het Ver enigde Koninkrijk. 10 uur voorm. 5 DONDERDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Openingsmid dag met „Two Women Show". 2.30 uur St.-AgneslyceumVoorlichtingsavond hoofden r.-k. scholen voor lager on- derwys, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert Lelds Ac- coord o.l.v. Henk Brlër. 8 uur nam. VRIJDAG Lakenhal: K en O, Lezing Wim Noordhoek over eigen fotowerk. 8 uur loand'8 uur nam. Familieberichten (overgenomen uit andere bladen) Geboren: Jan Hein, z. v. Van Hoog straten en zyistra, Haarlem; Philip, z. v. Rubay Bouman en Dekker, Kit- we. Zambia. Getrouwd: C. A. van Hees en Noor E. van der Valk, Laren; P. G. Wert- wyn en J. W. Kruse, Amsterdam; Sol velg Lenz en C. W. H. van Dam, Os lo; B. C. D. Hanegraaff en Carol Ann Freeth, Great Baddow, Engeland; R. van den Bergh en A, E. Tels, Amster dam. Overleden: Beha Sybille van Praag, Den Haag; Dorothea Margaretha Dlels, 43 J., Den Haag; Maximilaan Rudolf Rinkel, 72 J., Nymegen; Jo hannes Karel Warmenhoven, 66 jaar, Rotterdam; Charles Gérard Maria Driebeek, 88 j., Rotterdam; Cornelia Cunera van Sminia-van Hoboken, 90 j., Velp; Pieter Abraham Erades, 69 J.. Den Haag; Jeanne Elise Sidonie Doeff, 89 j., Ammsterdam: Jan Pieter Frans van Door en, 72 J., Tilburg; E. Wollner, 86 j., Bussum. Twee doden by ongeval Op de ryksstraatweg onder de gemeente Loenen ter hoogte van het landgoed „Overholland" is gisteravond een personenauto met grote snelheid uit de bocht gevlogen, tegen een boom gebotst en in een sloot terechtgeko men. De bestuurder van de auto, de 19-jarige J. Emmer uit Amsterdam en de 18-jarige mej. Th. A. Poppen uit Hilversum kwamen hierby om het leven. De overige drie inzitten den liepen slechts lichte verwondin gen op. 104-jarige Vandaag is mevrouw W. C. Veenhuizen-Gerritsen de oud ste ingezetene van Bussum, 104 jaar geworden. Mevrouw Veenhuizen wordt al enige Jaren verpleegd in hot gemeentelijk ziekenpaviljoen. Sinds haar vorige verjaardag is haar gezondheidstoestand wel iets minder geworden, maar zy verheug de zich toch nog steeds bijzonder op de feestdag, die haar niet alleen be zoek van kinderen en kleinkinderen, maar ook van enkele Bussumse autoriteiten zou brengen. Scholier naar „World youth forum" Uit vele middelbare- schoolleerlingen gekozen om Neder land te vertegenwoordigen by het „World youth forum 1968" in New York, is gistermiddag de 16-jarige Richard van Zuilen, zoon van een buschauffeur van het Amsterdamse gemeentelyk vervoerbedrijf en 5de jaars gymnasiast van het Sint-Igna- tiuscollege van Schiphol naar Ame rika vertrokken. Met de uitverkore nen van ongeveer 40 andere landen zal hy daar 3 maanden lang lezin gen houden, reizen maken, deelne men aan forums, studeren op een high school en voor de televisie de batteren. Rotterdamse metro De Rot terdamse metro heeft dit weekeinde ruim 102.000 betalende passagiers vervoerd. Sinds het begin van de proefperiode op woensdag jl. zyn er nu byna 220.000 personen door de geautomatiseerde ingangen gegaan. De grootste storing deed zich gis termiddag om vier uur voor, toen BINNENLAND een metrotrein tussen de stations Beurs en stadhuis stil bleef staan als gevolg van een stroomstoring. Na een klein uur hadden mensen van het GEB de zaak weer voor el kaar. Boodschap aan V.S. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft mee gedeeld, dat minister Luns, nadat het kabinet tydens de ministerraad van 5 januari onder meer de ont wikkelingen rondom het Vietnam- conflict heeft besproken, door tus senkomst van de Amerikaanse am bassadeur een boodschap van de Nederlandse regering heeft gezon den aan de regering van de Ver enigde Staten. Deze houdt ln, dat de regering naar aanleiding van be richten over een mogeiyke bereid heid van het bewind in Noord-Viet- nam om tot onderhandelingen te komen, een beroep doet op de rege ring van do Verenigde Staten om deze eventuele bereidheid zo posi tief mogelijk te benaderen, teneinde Iedere kans op een vreedzame op lossing te benutten. BUITENLAND Zwerftocht van briefkaart Een briefkaart is van Hmenau in Oost- Duitsland via Groenland naar Apol- da in Oost-Duitsland gereisd. De ontvanger was „Max Muller, Apolda, Groenlandstraat". De verbaasde postambtenaar in Groenland stem pelde op de kaart., dat Max Muller daar niet bekend was. De geadres seerde vond binnen elf dagen de kaart in zijn brievenbus. Instituut De Belgische minis ter van Nederlandse cultuur, Van Elslande, heeft in antwoord op een parlementaire vraag verklaard, dat met de Nederlandse minister Verin- ga in beginsel overeenstemming is bereikt over de gemeenschappeiyke oprichting van een Belgisch-Neder lands instituut voor taal- en letter kunde. Over de bevoegdheden van het instituut en de oplossing van een aantal juridische problemen die met de oprichting samenhangen, zal nog nader onderhandeld moeten worden, aldus de Belgische bewindsman. Franse Canadezen in Parys Een delegatie Franse Canadezen uit de Canadese provincie Nieuw-Schotland is in Parijs aangekomen. Zy is uit genodigd door president De Gaulle. Dit is het eerste officiële bezoek van Franse Canadezen uit Nieuw-Schot- land aan Frankryk. Terug uit Duitsland De eerste eenheid van het Britse rynleger is uit West-Duitsland teruggetrokken. Het is een tactische transporteen heid van de Britse luchtmacht, uit gerust met wentelwieken en duizend man sterk. De terugtrekking is het gevolg van een besluit, genomen door Engeland, de V.S. en West-Duitsland. In totaal zullen 5.000 man van het Britse Rynleger voor maart 1968 uit West-Duitsland teruggetrokken wor den. Tito op reis President Tito van Joego-Slavië en zyn echtgenote zyn zondag voor een officieel bezoek van vier dagen in Afghanistan aangeko men. Het bezoek maakt deel uit van een reis van een maand waarin o.m. Cambodja, Pakistan, India, Ethiopië en nog enkele landen zijn opgeno men. Rechtstreeks Telefoonabonnees in Amerika en Engeland zullen begin volgend jaar elkaar rechtstreeks kunnen opbellen door het nummer te draaien, aldus deelt de Britse PTT mee. Een woordvoerder zei, dat de apparaten voor het rechtstreeks spre ken met Amerika en Canada nu ge ïnstalleerd worden in het Londense overzeese telefooncentrum waarvan de kosten 500.000 pond bedragen. De gesprekken, waarvan men verwacht dat zy goedkoper zullen zyn dan de huidige transatlantische van 16 shil ling 6 pence per minuut, zullen per kabel en via een satelliet gevoerd worden. Onweer over Instanboel Als ge volg van een zwaar onweer boven Istanboel zyn zondag twaalf Turken om het leven gekomen. In de Bospo rus sloeg een vaartuig met 17 perso nen om, van wie er zeven verdron ken. Een brand die als gevolg van de krachtige wind met stoten van 100 km/u niet kon worden geblust, kostte aan vyf mensen het leven. Bevrijdingskerk afd. Zuid-West. Sp over het hospitaalschip ZATERDAG Rijksherbarium (Schelpenkadji^e' Jaarvergadering Kon. Ned. Natuqta: torlsche Vereniging 8 uur nam. he niét". 8 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff) ning tentoonstelling Marian Gol Sjoerd Hannema. 4 uur ZONDAG ■l cei MB ^fa- Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van vo Christus van de heiligen der laatst» H< gen. Spr. dhr. Diender, 10.30 u. vcj^ BIOSCOPEN rel Camera: „Goed geschoten, Helm", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.' Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. voorstelling: op vrijdag en zal „Eva". 18 J. 11.30 uur. Ltdo: „De woestelingen", 18 J. u', 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4(W en 9.15 uur. de Luxor: „Cosa Nostra" erfvijand n0 de F.B.I.", 14 J. Dag. 2.30, 7 en pt uur; Zond. 2.30, 4.45, 7 en 6.16 Rex: „Gevaar heeft twee gezlch 14 j. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. 2 P® 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. m Studio: „De dief van Parijs", Un Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond.lni 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „James Bond 007 royale", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.1 Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Wassenaar, Astra Vrij. 8, tl o,e .Zeven gouden marug€ 30 9.15 14 jaar. Zon. 2.30 uur: „The gun hawk' r: „Vrouwengevi| TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt! a. Tentoonstelling plastieken, schlldfl en tekeningen Frits van Eeden,l"f opend dagelijks 9 uur voorm.6|la nam en vrijdagavond 8-10 uur (tl februari). Lakenhal: Foto-tentoonstelling)'11 Noordhoek. Werd. 10 uur voorm- 4| df nam.; zondag 1-4 uur nam. (tóf ra Januari). Ryksmuseum van Oudheden h( penburg 28)Werkd. 10 uur voori o uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan) uitzondering van zaterdag van 10-4] 6£ (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenku) w (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'iL. dags 13-17 uur. Ryksmuseum voor Volkenkty11 Tentoonstelling Collectie Lechner w Japanse Kunst Werkd. 10 uur w tf tot 5 uur nam.; zondags 15 uur vi Rijksmuseum voor de geschiet ui der natuurwetenschappenDag. m uur. zond. 1-4 uur Museum voor Volkenkunde expi Japanse volkskunst 10 uur voort uur nam. (Zondags 1 tot 5 uur nt gi t.e.m. 12 maart. j Wassenaar (Kunstzaal Heuff); toonstelling 6Childeryen Cor Dik) keramiek van Margreet Hulsmej Maandag t/m zaterdag 10 uur vo® 5 uur nam.; bovendien dlnsdagaif 1 8-10 uur (t/m 10 Januari). F AVOND- EN NACHTDIENST D| APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende geval) apotheek van Driesum, Mare 110,1 t 20406. r Apotheek R. van Breest Smallenlj te Leiderdorp en Apotheek Voorschl i zijn de gehele week geopend. WEEKEINDEDIENST DER fc HUISARTSEN. i Tot zaterdagochtend 10 uur rt) plege men de eigen hulsarts, daal l tot zondagnacht 24 uur de dokt! telefoon 22222. MAANDAG 8 JANUARI Paviljoentheater 20.15 uur: Toe» groep Studio: „Zomer". DINSDAG 9 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nederlands Dans Theater m.m.v. Nederlands Ballet Orkest. Diligentia, 20.00 uur: Vereniging) Kamermuziek: Het Dartington IW tet. WOENSDAG 10 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nederlands Dans Theater m.m.v, |r Ned. Ballet Orkest. Circustheater, 20.15 uur: Fiesta I Kurzaal, 20.15 u: Het Residentie- kest o.l.v. Hiroyukl Iwakl m.m.v. f menclta Lozada, viool. Poppentheater Frank Kooman, 1 uur: „Manus, de vogelverschrikker' WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt sneeuwbui onbewolkt sneeuwbui onbewolkt sneeuwbui onbewolkt sneeuw licht bew. onbewolkt geh. bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt sneeuw onbewolkt geh. bew, -18 -25 -15 -20 -15 -19 -5 -10 bew. 0 -10 zwaar bew. licht bew. sneeuw sneeuw half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2