SCHEEPS BERICHTEN Thalassa" Siamese tweeling in Z.-Afrika gescheiden Zending diamant uit KLM-toestel gestolen LEIDSCH DAGBLAD Oorspronkelijk» roman door Jan d» Hartog 7} 7; 7len de stuurman de wacht over «genomen en ik de stuurhut bin- 8lwam, vond ik Nicole roerloos flfcaar kooi liggen met gesloten zachtjes kreunend. Ik vroeg 8Wek?" Zij knikte zonder haar lof op te slaan. Ik zei: „Ik zou 8fcan als ik Jou was en een kwar- 9Je aan dek gaan zitten. De fris- icht zal je goed doen". zy pro- op te staan, maar haar be- EN waren te slap; ik wikkelde haar ngejn deken, droeg haar naar bui- 22-|tn zette haar neer op een wijn- 4jln de luwte van de stuurhut. 2<xjlng naast haar zitten met mijn 54jrond haar schouders en zij leun- ggfiek tegen mij aan. Ik streelde gj arm, zoals de stuurman het bij tg had gelegen na de voltref- >p ons schip. Het had mij toen 15j gedaan en het leek op haar 134fte werken. Na een tijdje ontspan- 40fj zich en haalde rustiger adem. 9fer?" vroeg ik. Zij knikte. Wij 20tt daar een uurtje en ik was 144in slaap gesukkeld, toen het -tpe licht van een zaklantaarn 341wekte. Ik knipoogde en vroeg: 19j is dat?" Het licht ging uit en *7Jschaduw zei: „Sorry". Het was 64faurman. 81(' droeg haar terug naar haar 2^3 legde haar behoedzaam neer en 10*te haar met een deken. Zij voel- 31,Jch nog niet goed, want toen ik 59|lde staan en in mijn kooi klim- hield zij mijn hand vast. Ik 12*j op de rand van haar bed zit- fet haar hand in de mijne en te tot zij in slaap zou vallen. 1 het eerst in slaap. Toen ik r werd omdat de oude boots- riep: „Commandant! Dwars ^®Kaap Corse!" leg ik op haar foe met mlJn h0°fd tegen haar storm bleek Inmiddels nog te ^aangewakkerd; toen ik uit de jgj-hut kwam, werd ik bijna van 3,, een geblazen. Toen ik het ach- 13J fc bereikte, zag ik kapitein Per- jojlculous achter de roerganger in 16,kompaslicht staan, zijn krukken -eld als een spin. De stuurman er ook, bezig een pijp op te Ik zei: „Me dunkt dat wij beter achter de Kaap een op kunnen zoeken. Geloof je ook Hij antwoordde: „Kun je niet gjf je meisje, vrijen als het schip antwoordde: „All t". „Verrek dan ook maar", riep )tsman, zei dat wij de Kaap ronden en proberen de ha- van Macinaggio aan te lopen, [rei dat wij te diep staken voor laven zelf maar dat wij op de lief konden ankeren. Hij kende de er was daar een lief klein |tjè. wij het anker lieten vallen rede van Macinaggio waren moederziel alleen en de hoek mij niet bijster aan. Ik dacht het anker te lichten en zul te zoeken of ik geen betere vinden kon, want wij krab- voortdurend. Maar binnen enke- in ankerden drie schepen vlak |ons en de middag van de vol- dag lagen wij er met zijn ze- Het was grappig te bedenken déze oude Middellandse-Zeerob- ons voorbeeld gevolgd hadden, it zij door ons uiterlijk waren ld. Ons schip zag er stoer en uit; wtf hadden de piano met presenning bedekt toen het be te waaien. lurende twee dagen lagen wij Macinaggio voor anker, itend tot de mistral zich zou uitgeblazen. De stuurman voor dat ik de Cousteau nog zou proberen en ik wist waar- hij sloeg Nicole tersluiks gade |1 hij het zei. Zij droeg haar ;ere bril' weer en liet niets blij- zij zag er uit alsof zij niet luisterde. Toen de jongens be swaren mij het apparaat aan te kwam monsieur Astanasia staan; hij was bijzonder geïn- d. Hij zei dat hij dit nog It gezien had en hij stelde aller- [ichrandere vragen. Wat hem het bleek te interesseren was de die wij ermee konden berei ken en hoe lang de flessen duur den. Het antwoord scheen hem te bevredigen en dat was g^en won der, want de stuurman zei dat hij tot op honderdenveertig meter duiken kon en dat de flessen anderhalf uur duurden. In werkelijkheid duurden zij maar een uur en de recorddiepte voor de Cousteau, zo had Pjotr mij verteld, was honderdvierentwintig meter, maar toen de duiker weer aan de oppervlakte kwam was hy dood. De hele bemanning stond te kijken toen ik de touwladder afdaalde. Ik zag kapitein Perpendiculous op het achterdek staan; hij probeerde on verschillig te kijken maar verloor mij niet uit het oog. Alleen Nicole was er niet. Toen ik met mijn voet in het water plaste, voelde ik dat het veel kouder was dan in de ha ven van La Ciotat: de mistral had het afgekoeld. Dit keer dook ik zon der te aarzelen, want het water was zo glashelder dat ik alles zien kon; ons anker, begraven in het zeewier; het gele bord dat Pjotr de dag te voren gebroken had en over boord gegooid; honderden kleine vissen, die over een prachtig witte rotsbo dem zweefden. Er was geen enkele grote vis te bekennen, de mistral moest ze verjaagd hebben. Toen ik omlaaggleed in de stilte hoorde ik de dubbeltonlge hoorn weer en het geknetter in mijn oren; toen ik pijn begon te krijgen steeg ik een meter, slikte en dook opnieuw. Ik wist dat wij op vijftien meter diepte lagen en de rotsige bodem zag er schoon en uitnodigend uit; dus toen ik mijn tweede plafond gemaakt had ging ik recht naar de diepte, belandde op mijn knieën op de rotsige bodem en stond op. Het was de vreemdste sensatie die ik ooit had gehad. Ik had niet ge dacht dat het verschil tussen zwe- en rechtop staan op de bodem van de zee zo verrassend zou zijn. (wordt vervolgd) Operatie van ruim vijf uur Twee kinderen, die met hun hoof den aan elkaar waren gegroeid, zijn zaterdag in het kinderziekenhuis te Johannesburg gescheiden. De beide meisjes, Shirley en Ca therine, dochtertjes van de heer en mevrouw Ronald o'Hare, zijn op 7 ok tober geboren met de hoofden terzij de van het voorhoofd aaneenge groeid. Vernomen wordt, dat indien de kin deren in leven blijven, dit de eerste keer zal zijn, dat chirurgen erin zijn geslaagd met de hoofden aan elkaar- Sneeuwstormen in Ver. Staten Een felle sneeuwstorm heeft giste ren de Amerikaanse staten New Eng land en New York geteisterd. In het midden-westen en de noordelijke vlakten is het bitter koud. In New York-City viel 6 cm sneeuw, die op vele punten hoog werd opgejaagd door de harde wind. De sneeuw viel tot in west-Virginia, waar zij 15 cm hoog lag. In noordoostelijk Ohio werd 25 cm gemeten. De zware aanval van de poollucht was het gevolg van een enorm hoge- drukgebied boven het zuidoosten van Kansas. In het midden-westen staan de barometers overal ongekend hoog. Ook in New Mexico en Arizona heeft het gesneeuwd. Caféhouders verantwoordelijk voor ongelukken Het hooggerechtshof in Massa chusetts heeft beslist, dat bar-eige- naars verantwoordelijk kunnen wor den geacht voor verkeersongevallen „waarbij doden en gewonden vallen, die zijn veroorzaakt door dronken bestuurders". De jurist Adamian kreeg toestem ming een proces te beginnen tegen een bar-eigenaar inzake een auto ongeluk, waarbij zijn echtgenote om kwam. In de bar was men het glas blijven vullen van een klant, die reeds onder invloed was en die ver volgens achter het stuur ging zitten. Hij werd betrokken bij een onge luk, waarbij mevrouw Adamian om kwam. „Vandaar", zo bepaalde het hof, „dat vernietiging van menselijk leven veroorzaakt door een dronken bestuurder, niet zal worden gelaten buiten hét terrein van het te voor ziene risico, dat wordt geschapen door de verkoop van drank aan iemand die reeds onder invloed ver keert". gegroeide kinderen met succes te scheiden. De directeur van het ziekenhuis deelde mede, dat de toestand van de kinderen, ofschoon zij nog niet bui ten gevaar worden beschouwd, bevre digend wordt geacht. De operatie heeft vijf uur en een kwartier geduurd en is verricht door een groep van 27 personen. PANDA EN DE POLYDINGUS. 1496. Panda en Sir Mortimer hadden hun tent opgezet en een kampvuur aangelegd. En nu zaten ze zich nog wat te warmen voor het naar bed gaan. Maar aan de rust om hen heen kwam plotseling een ruw einde. Er klonk een angstwekkende kreet, met een daarop gevolgd door een luid gekraak, alsof iemand grof door het struikgewas brak. „Opmerkelijk, zeg!" meende de ontdekkingsreiziger. Laten we even gaan kijken. Misschien is het de jolly oude reus wel!" Hij draafde in de richting waar het lawaai vandaan was geko men. Maar daar was niemand te zien. Het enige onnatuurlijke wa ren de kolossale voetstappen, die in de bodem afgetekend waren. „Een beetje zorgelijk!" sprak Sir Mortimer. „Hij zit hier in de buurt, lijkt me. Maar het is nu toch echt tijd om te gaan slapen. Neem jij de eerste wacht, Panda. Voor het geval dat die reus langs komt, en zo! Je kunt nooit weten!" Tientallen doden bij busongelukken in Zuid-Korea BU Chinjoe in Zuid-Korea x\jn 44 personen om het leven gekomen toen een bus door het losraken van een voorwiel van een rots reed en 10 in lager in een rivier terecht kwam. De overige 30 passagiers van de bus lie pen verwondingen op. Het was het tweede busongeluk in twee dagen in Zuid-Korea. Zaterdag stortte een bus van een weg op 65 km ten noordoosten van Seoel. De bus stortte in een meer. Negen per sonen kwamen om het leven, onder wie een bruid op haar huwelijksreis. Negerdiplomaat in blanke wijk van Kaapstad Voor het eerst zal binnenkort een negerdiplomaat met toestemming van de Zuidafrikaanse regering zich vestigen in een voor blanken bestem de wijk. Het is de eerste secretaris van de diplomatieke vertegenwoordi ging van de negerstaat Malawi, Kas- Jingwe, die deze maand met zijn ge zin zijn intrek neemt in de wijk Rondebosch, aan de rand van Kaap stad. Zijn huis ligt tamelijk aan het einde van een doodlopende straat in een grote tuin, die aan de ene kant grenst aan een sportvelden complex en aan de andere zijde aan een onbewoonde villa. Volgens de in Johannesburg verschijnende „Sunday Times" hebben de bewoners van Rondebosch geen bezwaar gemaakt tegen de komst van een ngerdiplo- maat. Trouwens ook het aanknopen van diplomatieke betrekkingen met een onafhandeiyke Afrikaanse staat als Malawi heeft vrijwel geen ver zet ontmoet. Slechts één afgevaar digde van de Nationale (regerings)- party verklaarde zich tegen dit be sluit van de regering. IJshockey: het Haagse HIJS heeft zaterdagavond in een wedstryd voor óe Nederlandse yshockeycompetitie m Amsterdam met 121 van de Amstel Tygers gewonnen. RECHTER TIE EN DE VOSSEMOORDEN 13 36. Als Lo Rechter Tie ziet, stuurt hij snel zijn raadsman weg en zegt bezorgd: „Je bent laat, Tie. Je moet je snel verkle den. Het feestmaal begint over een kwartier". ,,Dan is er nog tijd genoeg," antwoordt Rechter Tie. „Ik heb interessant nieuws." Snel vertelt hij zijn collega wat hij van Saffraan heeft gehoord. Dat de vermoorde student regelmatig bij haar kwam en dat hij op zoek was naar de man die achttien jaar geleden zijn vader had vermoord. „Vandaar zijn onderzoek in de archieven," besluit hij. Zijn studie over die boerenopstand was inderdaad maar een voor wendsel." ,Jllooi werk, Tie!" roept Lo uit. „De zaak is al half op gelost nu we het motief weten. Soeng zocht de moordenaar van zijn vader. Deze kwam dat te weten en vermoordde ook de zooji, om alle beivijzen te kunnen vernietigen die de zoon verzameld had. We zullen in het archief alle onopgeloste misdaden van achttien jaar geleden moeten nagaan." „Ja", zegt Rechter Tie. Hopelijk geeft de naam Soeng ons houvast, al kan het natuur lijk een aangenomen naam zijn. Weet je dat Saffraan zo nu en dan bezocht wordt door haar vader. Ik zou die man wel eens willen spreken. Kleine Phoenix, de danseres, schijnt hem gezien te hebben. Zij kan ons een beschrijving van hem geven.Rechter Lo onderbreekt hem als hij de Staatsacademist in de verte ziet naderen. „Ga je nu snel verkleden. Tie," zegt hij. Jk moet Siao verwelkomen." DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMET JE FOK 1022. De geweldige stem van dienaar Dzjinn vulde de gehele ruimte en ketste galmend van de wanden terug. „Duizend jaar sliep ik", zei hij dreunend. „Nu mag ik weer hel pen. Mijn handen jeuken. Wat mag ik doen? Bergen verzetten? Schoenen poetsen? Huizen bouwen?" „Daar moeten we eerst goed over nadenken", zei Bram voorzich tig. „Maar ik heb maar één meester", zei Dzjinn en hij wees op Tutu, „Ik luister alleen naar zijn bevelen". Tutu giechelde in zijn snavel. „Ik meesterrrr! Grrrappig In zijn kleine kopje speelden duizenden wensen. Het duizelde hem. als hij aan al die mogelijkheden dacht. „Alles worrrrrrdt verrrrrrvuldgrrrote grrutten", zei hij krassenden meteen brak een nieuwe bui los, ditmaal van kei harde, voedzame grutten van zeer groot formaat! Waarde 350.000 (Van onze Amsterdamse correspondent) Een zending ruwe diamant met een waarde van 100.000 dollar ruim 350 duizend gulden is verdwenen uit het KLM-hjnvliegtuig van Bra- zaville (Kongo) naar Amsterdam. Dit werd zaterdag ontdekt by de aan komst van het toestel op Schiphol. De dienst luchtvaart van de Ryks- politie stelt in samenwerking met de bedryfsbeveiligingsdlenst van de KLM een uitgebreid onderzoek in. By dit onderzoek zyn ook de opspo ringsapparaten in Brazzaville en in Accra, Rome en Zürich, waar het vliegtuig tussenlandingen maakte, in geschakeld. Tot nu toe heeft het onderzoek geen resultaten opgeleverd. De diamanten werden, met andere waardevolle zen dingen, vervoerd in een verzegelde veiligheidszak, die in Brazzaville een plaats kreeg in het eerste ruim van een DC-6 van de KLM. De diaman ten waren bestemd voor een klant van een bank in Amsterdam. Na aankomst op Schiphol bleek, dat het zegel van deze zak verbroken was en dat de diamanten verdwenen waren. By de tussenlandingen in Ac cra, Rome en Zürich Is steeds ba gage uit en in ruim één geladen. De diefstal kan dus overal gepleegd zyn. Kanaaltunnel uitgesteld De Britse regering heeft besloten de plannen uit te stellen om mei Frankrijk deel te nemen aan de aan leg van een tunnel onder het En gelse Kanaal, aldus is in Londen van betrouwbare zijde meegedeeld. De hoop bestond dat het werk aan de tunnel in 1970 zou beginnen en dat hy geopend zou worden tegen 1975. Het project zou naar schatting 250 miljoen pond kosten. De beslissing werd door de rege ring-Wilson genomen in verband met de bezuiniging op openbare uitga ven. Parklaan p 6 Flnl»t«rr«An Kop«n-

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13