!i) Kr ook: sterke sprinter Karstens werpt de knuppel het doping-hoenderhok in jfrrote schaatssuccessen in Polen -ha lange avontuurlijke tocht l^pvallend Titelstrijd 47/2 JEAN BESSEMS MOET AFHAKEN SCHORSING TRAINERS OPGEHEVEN Voetbal-prognoses Redelijke winstkansen UVS en Roodenburg KNWU-arts gaf gestampte muisjes TERDAG 6 JANUARI 1988 PAGINA 7 EIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - SPOKT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD Aals, O 75. D Gr-r' 6^Minstens vier volwassenen hadden we uit de oostzone kun- ui smokkelen. Man! wat keken die Vopo's raar toen achter die }ïen nauwkeurig gecontroleerde vrachtwagen met die •ie aanhanger ook nog een busje vol mensen bleek te hangen. s? sf werden ongecontroleerd! kalm, maar onstuitbaar mee de zone-grens getrokken!" 0—li oorn-eed lacht Ab Krook, een van de 155» Nederlandse schaatsers die net 1.0! teruggekeerd uit de Poolse win- iportplaats Zakopane, waar ze een >s- strijd reden tegen de beste Poolse Droetatsers. Zonder die lach, volko- htioi serieus, zegt de Loosdrechtse die na zijn opvallende n Dfltprestaties in het Nederlands A h is geplaatst dat het komende ^einde in Deventer de strijd aan- 27jt tegen de Noren: „Ik zal pro- lderijn op de 500 en 1500 zo goed lelijk voor de dag te komen om team in die landenwedstrijd punten te helpen. Maar een te plaatst, zoals in Zakopane, zal ■beslist niet worden, daar zijn No- Wals Johnny Lindt te sterk voor". Wit jonge schaatsers onder lei- r van trainer-coach Wolbers ver ken vrijdagavond voor kerst in door een enthousiasteling be- kbaar gesteld busje naar Polen, tocht van 1500 kilometer. Vier [en op kosten van, de Deventer ijs- l, vier op kosten van de bond, on- wie Ronniè Nooitgedacht en Ab ok. Nog nauwelijks vertrokken jof er een koffer door een ruit fcregen de jongens hun eerste op- loud. Het board en kit hebben we dat proberen te stoppen. Twaalf uur nachts waren we zover dat we r verder konden. De groene kaart, we vergeten hadden, werd ons l nagebracht. Tot aan de Poolse as, dwars door West- en Oost- Itsland ging het lekker, maar toen 1de volgende nacht over die Pool- «ndwegen onze weg moesten zoe- hielden we ons hart vast. tseling begaf de dynamo het. We rden het busje naar een benzine- ion denkend dat daar wel een t> langs zou komen. Maar er rij- in Polen haast geen auto's, voor- 's nachts niet, dus we moesten >i wachten tot 's ochtends half en voor er eindelijk iemand vm die een paar nieuwe koolbor- Ls in die dynamo wist te maken". Soep k Zondagsmiddags, een dag voor :st, kwamen we 's middags om drie r in Zakopane aan, natuurlijk idmoe. Toch zaten we 's avonds i een kerstdiner, dat geopend werd jt pensensoep. Aan dat eten daar lesten we wel even wennen. De vol- ïde dag konden we niet trainen, dat het als maar regende. Pas op Sede kerstdag gingen we het ijs op. th hebben we de zaterdag en zon- i daarop de Poolse toprijders van f [baan geveegd. Een van die Polen Td op de sprint derde, bij de ande- afstanden waren de eerste zeven iatsen voor ons. Toch bleven ze Mm enthousiast. Het publiek bhte ieder van ons toe. alsof we len waren. Die mensen deden hun erste best om ons het beste te ge il wat ze hadden, maar erg best pben ze het daar niet", jüddy Verheyen verbeterde het |0 en 5000-meter baanrecord. Dat ftste zelfs, na een vergissing van rondeteller, die dacht dat Verhey- er al was, maar op het laatste ^Tment tegen de al uit de zit ko- mde Eddy gebaarde dat hij nog 1 ronde moest rijden. Ik reed daar i beste Nederlander de 500 meter in blank, dat is een persoonlijk re- rd. Het Nederlandse record, dat al- in op een Nederlandse baan gere- p kan worden, staat op Ard henks naam met 42.1. Ard reed -jrig jaar in Inzeil 40.7. K Kracht wflet is toch wel opmerkelijk dat als b-rijders de sterkste Polen en schijn van kans gaven. Dat )nt toch wel de kracht van de schaatsers. Ik geloof wij zo sterk rijden omdat wij tijd onder moeilijke omstandighe- b moeten trainen. Jongens als en Traub presteren op Jnen buiten Inzeil veel minder. lik meen ook dat we voor een man B Keiler niet zo bang hoeven te Jn als voor de Russische sprin ts. Die Polen gingen op de dag htit wij vertrokken niet trainen, om- mt er een beetje wind stond. Dat inden wij toen ideaal weer", zegt I 23-jarige Krook, die op de natio- Jle kampioenschappen op de sprint vierde eindigde achter Schenk, ottet en Beets, maar op de 5000 ete rin de derde ronde viel en bJen een goede klassering verspeelde. Jk ben al 23 jaar, ja, dat is tame- |k oud voor een schaatser die nu in beetje doorbreekt. Maar ik spie- tl me maar aan Peter Nottet, hoe tng heeft die niet moeten zwoegen hij doorbrak. Let eens op Pe- Ijk Die kon wel eens een titel pak- dit jaar. nn Terugtocht ..Op nieuwjaarsdag aanvaardden fe de terugtocht. We reden toen land ging alles goed, maar toen liep de motor vast, waarschijnlijk door slechte olie die we in Polen ge tankt hadden. Even verderop stond een grote Westduitse vrieswagen aan de kant. We maakten de chauffeur wakker en die nam ons op sleep touw. We hadden een dun, kort sleepkabeltje en hingen dus vlak ach ter die hoge aanhanger. „Was wel spannend! Aan de zonegrens contro leerden de Vopo's heel nauwkeurig met spiegeltjes keken ze onder de wagens onze trekker. Dat duurde heel lang. Maar ons busje zagen ze niet eerder, dan toen de vracht wagen optrok en ons mee de grens overnam. Daar hebben we Nederland opgebeld, nadat we eerst de Duitse wegenwacht hadden gevraagd of die ons busje in orde zou kunnen bren gen. Dat bleek niet te gaan. Toen hebben we dat ding maar daar la ten staan en zijn per trein naar Ne derland gekomen. Het was een hele avontuurlijke tocht, nou niet direct goed voor je conditie, maar wel voor het moreel. We hebben steeds uitbundig plezier gehad als we weer wat met die wagen kregen. Nou kun je natuur lijk zeggen: hoe durft een bond je op zo'n manier te laten reizen. Maar och, die bond beschikt nu eenmaal niet over de centen om naast de beide kernploegen ook nog een b- ploeg op buitenlandse reizen te stu ren. Dat ze dan toch het initiatief durven nemen om ons mee te laten doen aan zo'n wedstrijd in Polen vind ik alleen maar lofwaardig. Als we geen pech hadden gehad met dat busje had niemand iets gezegd. Zo iets moet je gewoon accepteren. Ik ben zelf in elk geval blij die tocht gemaakt te hebben. Vanddag en mor gen sta ik voor het eerst als „man tegenover man" tegen rijders als Maier, Guttormsen en anderen. Dan zal ik moeten laten zien, dat die 42 blank van mij in Polen geen uitschieter is geweest. Het zal moei lijk worden om als team van de Noren te winnen. We staan bekend de sterkste schaatsnatie. Op die ere-naam zijn de Noren erg gebrand. Het zal er dus heet toegaan in De venter". Trip naar de W est Eervolle invitatie voor Jan v. Heek Jan van Heek, bekende Leidse at leet en trainer van de A.V. „Holland" en „De Spartaan" (Lisse), ontving deze week bij monde van KNAU- praeses Frans Jutte het bericht, dat hij was uitgekozen voor een zesweek- se trip naar Willemstad en Parama ribo. De opdracht die onze stadge noot daar in betrekkelijk korte tijd krijgt te vervullen, is veelomvattend. Niet alleen instructie van trainers staat op het programma, ook de op richting van een trainersvereniging en het houden van cursussen voor juryleden. Ook aan het punt wed- strijdoi-ganisatie zal grote aandacht worden besteed. Aan een dergelijke intensieve in structieperiode bleek vorig jaar zowel op Curasao als in Suriname behoefte te bestaan bij het bezoek van een aantal jonge Nederlandse atleten. Er zijn vele goedwillenden, maar de at letiek moet als het ware van de grond af worden opgebouwd. Daarbij bleek men prijs te stellen op de hulp van een kundige Nederlandse trainer. De KNAU stelde een viertal op waar uit in samenwerking met de NSF ten slotte de keus viel op Van Heek, die naar verwacht mag worden, mede werking zal verkrijgen van de Haag se Academie en het Utrechtse Ly ceum, om aan deze prachtige op dracht te kunnen voldoen. Op 29 maart begint de reis naar Willem stad via Venezuela, de datum van terugkomst werd bepaald op 12 mei. KLAAS SCHENK GERIDDERD Wegens zijn verdiensten voor de sport is Klaas Schenk de oud- schaatscoach uit Anna Paulowna. benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De versierselen wer den hem uitgereikt door burgemees ter Hartman van Wieringerwaard in aanwezigheid van burgemeester Warners van Anna Paulowna en tal rijke officials van verschillende sportbonden. Klaas Schenk, vroeger zelf een goed schaatsenrijder, was schaats coach tot het moment waarop zijn zoon Ard tot de wereldelite door drong. Hij is ook atletiektrainer ge weest. Nel van Balen, Anton Blok, Jan van Hem (allen voor de tweede wereldoorlog), Mieke Schenk en Nel Zwier (beiden na de oorlog) behoor den onder meer tot zijn pupillen. Klaas Schenk is nu nog vice-voor- zitter van de gymnastiekvereniging Olympia in Wieringerwaard. AB KROOK (Van onze correspondent.) De tweede wedstrijddag van het toernooi om het Nederlands kam pioenschap ankerkader 47/2 is de dag van de spanning geworden. Hans Vultink, Henk Scholte en Henk de Kleine hebben de druk waaronder zij langzaam maar zeker eld worden, nog weten te ver werken. Alleen het gemiddelde had onder het minder zekere optreden te lijden. Eén speler moest gisteren echter afhaken. Jen Bessems mocht in de derde ronde nog tot een zege komen (Sundquest had een zwakke start en verloor daardoor in feite de partij), in de vierde ronde moest hij het hoofd buigen. Bart van Nij- natten, tot dat moment zonder punten, trad op als scherprechter. Zonder mededogen voltrok hij het vOnnis, dat de jeugdige, veelbelo vende ooming-man vroegtijdig kans loos maakte. Toch maakte dit feit. niet dé meeste Indruk. Die eer welke overigens een twijfelachtige was viel Jacobs ten deel. De Amsterdammer bracht Henk de Kleine geducht in het v (stand na tien beurten: 115—. 242) maar had zoveel tijd nodig, j speelde soms evenals De Kleine trouwens vaak zó slecht, dat dit; duel pas na 19 beurten beslist was. i Het was. zoals een der toeschou wers na 2% uur vermoeid kijken od- merkte, een gebed zonder einde. Ulteraaard rees weer eens de vraag of deze 59-jarige niet van het groe ne veld „verbannen" zou kunnen worden. Maar dat kan niet. Zolang hij in de ereklasse libre speelt, mag hij voorwedstrijden spelen voor het 47/2-gevecht. En hij blijft steeds net boven de grens van 24, waar door hij bot de betere spelers be hoort. Nog even iebs over de metadoren, waaronder wij Vultink en Scholte verstaan, 's Middags gaven zij el kaar niets toe. Beiden wonnen in drie beurten. In de afgelopen nacht werd de spanning nog groter, Beide speler kwamen slechts moeilijk in hun spél en imponeerden niet. Lange tijd ging de strijd aan beide tafels, wat het aantal beurten be treft, gelijk op. Tenslbtte maakte de kampioen zijn partij in de ze vende beurt met een slotserie van 125 uit. Henk Scholte had tegen Buys mede dooi- een aanval van suikerziekte 9 beurten nodig, het geen hem voorlopig op de tweede plaats van de ranglijst deed be landen. Bessems ITS T 24.57 Van Nijnatten 400 T 90 57.14 Buvs 225 9 75 25.00 Scholte 400 9 121 44.44 Sundquest 174 7 104 24.85 Vultink 400 7 133 57.14 De stand na vier ronden: 1. Vultink 8 - 312 - 72.72; 2. Scholte 8 - 392 - 66.66 3. De Kleine 8 -12t - 29.09 4. Bessems 6 - 175 - 31.90 5. Van Nij natten 2 - 90 - 32.59 6. Sundquest 0 - 104 - 31.16; 7. Buvs 0 - 147 - 21.90 8. Jacobs 0 - 134 - 19.23. Vooruitlopend op de officiële ver klaring heeft de raad van beroep van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport meegedeeld, dat zij in haar vrijdag gehouden zitting de door de strafcommissie van de Stich ting Nederlandse Draf- en Rensport aan de beroepstrainers H. J. Pools te Beverwijk en K. Neef te Tinaarloo opgelegde straf van een jaar uitslui ting op zuiver formele gronden heeft vernietigd. Beide trainers kregen indertijd deze straf omdat in de maaginhoud van de bij hen in training zijnde paar den Faxy du Commerce en Dwars kop, die op de baan in Alkmaar om het leven kwamen, amfetamine werd aangetroffen. Zaterdagelftal tegen Frankrijk Het Nederlandse zaterdagelftal zal 27 april a.s. tegen Frankrijk de eers te wedstrijd spelen in het drielan- dentoernooi 'Nederland, België, Frankrijk) om de Coupe Fernand Chanelle. Op welk terrein het vader landse zaterdagteam, dat verleden jaar beslag legde op de beker, de Franse amateurs zal ontmoeten is nog niet bekend. Op 4 mei volgt de wedstrijd Frank rijkBelgië en veertien dagen daar na komt Nederland in Eijsden bij Hasselt tegen België uit. Zaterdagvoetbal aïselast De perspectieven van UVS in de thuiswedstrijd tegen Unitas lijken heel wat gunstiger dan in de e erste helft van de competitie, toen de blauwwitten naar Gorkum moesten. Immers toen verkeerden Leget c.s. in een (gelukkig vrij korte' depres sie. De zaken hebben inmiddels een keer ten gunste van UVS genomen. Voor morgen tippen we dan ook een 1. Ook Roodenburg start tegen VUC Den Haag met redelijke winstkan- zich geheel in sluiers. Een gelijkspel? SJC heeft de beste kansen tegen Al- tior, dat bij een nederlaag de zorgen snel op zich af ziet komen. DOSR en Docos zullen een duel uitvechten, waarvan de uitslag niet ver van een gelijkspel afligt. Weet VTL een der gelijk resultaat te behalen tegen Wes terkwartier. dan slaan de Boshuizer- kade-bewoners beslist geen slecht fi guur. Waddinxveen krijgt het heel zwaar bij Archipel, terwijl Alphia sen. De Leidenaars dienen echter wel 1 eindelijk weer eens een puntje binnen met de „kat in nood" rekening te hou- j kan halen tegen St. Volharden. In den. Aan de Boshuizerkade wordt morgen de a 1 eerder vastgestelde wedstrijd LFCAlphen gespeeld. De kanaries zouden zonder meer favoriet zijn, ware het niet dat het spel van de Alphenaren een zeer wispelturig „ka rakter" vertoont. Van de Leidse KNVB-elftallen is het voor Lugdunum morgen zo onge veer de belangrijkste en ook moeilijk ste dag. Koploper TOGB wordt dan aan de Haarlemmertrekvaart met veel spanning opgewacht. De resulta ten, die TOGB heeft geboekt, hebben beslist meer indruk gemaakt dan die van Lugdunum. We geven de kikkers daarom weinig kans o p een zege, maar een gelijkspel lijkt mogelijk. De achterstand op de ploeg uit Berkel en Rodenrijs zou dan wel hetzelfde blijven. Bodegraven heeft tegen RKDEO een kans om de dalende lijn in haar prestaties te onderbreken met een zege. Lisse zal in Gouda bij ON A wel het onderspit moeten delven, ter wijl Wassenaar als gastheer van kop loper CKC niet veel verandering in haar puntentotaal zal kunnen bren- De KNVB heeft in verband met de gen gesteldheid van de terreinen het terdag amateur voetbal in zijn geheel afgelast. Ditzelfde geldt voor de af delingen. Opnieuw remise Ook de vierde partij uit de twee kamp om het wereldkampioenschap dammen tussen Iser Koeperman en uitdager Andris Andreiko is in remi se geëindigd. De twee Russen beslo ten vrijdag in Tiflis reeds na 45 zet ten de punten te delen. De stand is IJshockey In een wedstrijd voor de Nederlandse ijshockeycompetitie heeft Hijs Hokij gisteravond in Den Haag met 210 van Rotterdam ge- Tennis Tom Okker heeft met zfjn Zuidafrikaanse partner Jacky Saul de finale herendubbelspel van het internationale tennistoernooi in Kaapstad niet gehaald. In de halve finales verloor het Zuidafrikaanse/ Nederlandse dubbel van Robert Maud en Ray Moore (Z. Afr.) met 6—4,6—4. Zaalhandbal Nederland heeft gisteravond in Gifhorn op de tweede dag van het toernooi om het wereld kampioenschap zaalhandbal voor studenten weer een grote nederlaag geleden. Tegen Tsj echo Slowakije gin gen onze landgenoten, die een groot gebrek aan conditie hadden, met 26 16 ten onder. Belangrijk De vierde klasse telt twee zeer be langrijke wedstrijden. Eén voor wat betreft de topposities, BMTTeylin- gen, en de ander wat de bezetting van de onderste plaatsen aangaat: SJZASC. Teijlingen zal het bij run- ner-up BMT bijzonder zwaar krijgen. We voorspellen voor de Sassenhei- mers een nederlaag of in het meest gunstige geval een gelijkspel. De af loop van de wedstrijd SJZASC hult Niemeyertoernooi Tweede nederlaag voor Jan Tinunan De Nederlandse jeugdkampioen Jan Timman heeft gisteren in de vijfde ronde van de finalegroep van het internationale Niemeyerjeugd- schaaktoernooi zijn tweede neder laag geleden. Na een aanvankelijk goede positie verloor Timman onno dig in de 34ste zet van de Hongaar Jocha. Uitslagen; Hostalet (Sp.)Karpof (Rusl.) 01, Ligterink (Ned.)Lewi (Pol.) 01, Moles (Ierl.)Dan Zara (Roem.) 01. Timman (Ned.)Jo cha (Hong.) 01. De stand na vijf ronden: 1. Karpov 4,5 pnt.; 2. Jocha 3.5; 3/4. Timman en Dan Zara 3; 5. Lewi 2.5; 6. Lig terink 1,5; 7/8. Hostalet en Moles 1. Schaken De Russen Suetin en Stein, de Roemeen Gheorghiu en de Tsjech Hort zijn gezamenlijk op de eerste plaats in het schaaktoernooi te Hastings geëindigd, dat altijd rond de jaarwisseling wordt gehou den. ADVERTENTIE In V.N. wordt veel te veel vergaderd Een van de oorzaken van het be grotingstekort bij de Verenigde Na ties is dat er te veel wordt verga derd. Dit is de conclusie waartoe een speciale commissie van de volkeren organisatie is gekomen, die tot taak heeft enige lijn in de steeds grotere reeks van bijeenkomsten te brengen. Het aantal conferenties in VN-ver- band is van 2.373 in 1954 tot 5388 In '67 gestegen. In het afgelopen jaar werden 2.492 bijeenkomsten ln het hoofdkwartier in New York gehou den, tegen 2.896 in het Europeso hoofdkwartier in Genève. Een van de gevolgen van de toeneming van het aantal vergaderingen is een grote achterstand by het verwerken van do verslagen. Zo had de Engelse vertaal dienst op 10 december jL een achter stand van 2.150 bladzijden, terwijl deze achterstand voor Frans, Spaans, Russisch en Chinees resp. 4.915, 12.714, 21.688 en 40.046 pagina's was. Genoemde commissie merkt in haar rapport aan de Algemene Vergade ring op, dat een aantal construc tieve voorstellen om orde op zaken te stellen, „opvallend weinig effect heeft gehad". Uitslagen Bessems Sundquest 400 264 12 114 12 90 33.33 22.00 De Kleine Buys 400 159 13 120 13 42 30.67 12.23 Van Nijnatten Scholte 51 400 3 24 3 257 17.00 133 33 Vultink Jacobs 400 28 3 236 3 24 133.33 9.33 De Kleine Jacobs 400 365 19 116 10 134 21.05 1921 In de bijeenkomst, georganiseerd door de Utrechtse arts dr. R. Strik- werda. waar in aanwezigheid van het merendeel van de Nederlandse wie- Ierprofs over doping werd gesproken, heeft Gerben Karstens de bom in de aanvankelijk uiterst rustige bijeen komst geworpen. Daaraan vooraf gaand had prof. De Vleeshouwer uit Gent op overtuigende wijze de wa terdichtheid van de manier van on derzoek naar doping op het insti tuut voor farmacologie en toxicologie van de Gentse Universiteit aange- tot doping. Gerben Karstens was de enige van de wielerprofs in het KNVB-sport centrum in Zeist, die een frontale aanvail durfde in te zetten tegen de huidige maatregelen met betrekking- tot doping. .De profs die voor het gebruik van verboden stimulerende middelen worden gestraft", zei Karstens, „wor den op alle mogelijke manieren ge troffen. Ten eerste in het financiële vlak, ten tweede door de publiciteit en ten derde in hun verhouding te genover hun sponsor. Bovendien heeft de renner geen enkele moge lijkheid tot verhaal als de straf is uitgesproken. Niemand in de wiel- renunie accepteert de mogelijkheid dat een ander de dope heeft toege diend, niemand aanvaardt het ver weer van een renner dat hij niet be wust „geslikt" heeft. Daarom kan ik mij niet verenigen met een maand schorsing. Wij lopen onrechtvaardige risico's, wij zijn onderhevig aan wil lekeur. Stel, ik rijd ParijsRoubaix, ik ben doodop, ik heb dorst. Ik neem te goeder trouw van een ander drin ken aan waar wat inzit. Ik word dan gestraft, terwijl de opzet tot het ma ken van de overtreding niet aanwe zig is geweest. Daarom vind ik het reglement van de KNWU en van de UCI onrechtvaardig. Er wordt geen rekening gehouden met de mogelijk heid dat er in de omgeving van de renners bijna geen mensen te ver trouwen zijn". „In 1963 in Ronsse", vervolgde Karstens, „bij de wereldkampioen schappen heb ik van de officiële me dicus van de KNWU dertig miligram dexedrine gehad en als dat geen do ping is, weet ik het niet. Ik ben in alle opzichten een tegenstander van doping, ik zou niets liever willen dan een perfecte dopingscontrole. Iedere maatregel die beter is dan de huidige zal ik toejuichen, want als er niets verandert is onze sport in enkele ja ren kapot. Ik vraag mij af of de bond een vriend of een vijand van ons is. er moet worden gezocht naar een rechtvaardiger strijd tegen de do ping". Karstens kreeg na zijn bijna sen sationele redevoering bijna 'n storm achtig applaus. Dr. Strikwerda, want dat was de KNWU-medicus in Rons se, gaf Karstens antwoord: „Jij hebt in Ronsse geen doping van mij ont vangen. De drie ampullen die jij hebt geslikt waren gevuld met oranje, ge stampte muisjes. Pseudo-doping, dat durf ik met mijn hand op het hart te verklaren. Ik dacht toen. dat het nuttig was omdat ik de Nederlandse coureurs de suggestie wilde geven dat zij ook „iets" hadden gekregen. Al leen om de renners niet het gevoel te geven kansloos te zijn temidden van Jan Derksen (links) en Tie- men Groen (rechts) luisteren aandachtig naar het betoog van de Gentse professor De Vleesch- houioer. anderen waarvan zij vermoedden dat die gedrogeerd waren. Nu echter acht ik een dergelijke handelswijze etisch onverantwoord", besloot dr. Strik werda. Kees Pellenaars vulde hem aan met: „Natuurlijk, want stel dat die jongen goed had gereden, dan zou hij, misschien als groentje in het do- pingvak. kunnen denken: zie je wel, het helpt, en dan is een nieuwe „slik ker" gecreëerd". Nogmaals zei dr Strikwerda „dergelijke pseudo-doping zal ik nooit meer toepassen".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7