V erkeer scir culatieplau rond Haarlemmerstraat In Breestraat aan één zijde markeren K. van K. reikt zes medailles uit Parkeerruimte wordt elders gevonden Sn ELF NIEUWE LEDEN PARALLEL ROUTE Woonboot verwijderd uit Hoogmade OP LAST VAN RIJNLAND ISRAEL BEGINT MET AANLEG PIJPLEIDING «sH2< 1 DONDERDAG 4 JANUARI 1968 IEIDSCH DAGBLAD Ter bevordering van het winkelbezoek in en naby de Bree- straat, Botermarkt en Nieuwe Rijn, zo lezen wy in het verkeers- rapport, zal het eveneens wenselijk zijn in dit gebied stimule rende maatregelen te treffen, in het bijzonder op het terrein van het openbaar vervoer en het kortparkeren. 2 Verlies van 35 -1 -i parkeerplaatsen Op grond van de uitslag van V een onlangs gehouden winkel enquête van de N.Z.H., waaruit als conclusie naar voren komt „dat de bus ook in Leiden het be langrijkste vervoermiddel voor het winkelend publiek is", menen de samenstellers van dit rapport, dat deze positie niet mag ver slechteren. Bovendien zal het kortparkeren de Breestraat is met circa 100 parkeerplaatsen in de blauwe zone (iy2 uur) opge nomen mede de zakelijke acti viteiten bevorderen en in het be lang zijn van het winkelklimaat. De in het rapport voorgestelde maatregelen ter bevordering van het openbaar vervoer geven een verlies aan parkeerruimte (van 190 naar 65 auto's) in de Bree- itraat te zien. Een verlies, dat ichter in de onmiddellijke omge. ving van de Breestraat kan ivor- den gecompenseerd. Het verlies aan parkeerruimte in de Breestraat zal ontstaan door het parkeren aan de zuidzijde (tegenover het Stadhuis) te verbieden en het parkeren uitsluitend aan de noord zijde te concentreren, waardoor de betrouwbaarheid in de afwikkeling van het openbaar vervoer aanzien lijk kan worden verbeterd. Aan de noordzijde (Peek en Cloppenburg en CV. en D.) staan 65 parkeerplaatsen ter beschikking. Tussen de Mande- makersteeg en de Maarsmansteeg zullen 9 parkeermeters worden ge plaatst. Een verlies van 35 parkeerplaatsen (blauwe zóne) in de Breestraat vergt een compensatie van plaatsen elders met eenzelfde parkeertijdbeperking. Hiervoor komen in aanmerking de westzijde van de Papengracht (tussen Breestraat en Langebrug) en het Steenschuur (tussen Groenebrug en Hogewoerdsbrug aan beide zyden), waardoor zowel het verlies aan par keerruimte als aan parkeertijdbeper king volledig wordt Langebrug Aan de bestaande vraag naar kort- parkeerruimte kan verder worden voldaan door voor een aantal par keerplaatsen in de directe omge ving van de Breestraat een parkeer tijdbeperking in te voeren. Hier komt de Langebrug (tussen Papengracht en Steenschuur) voor in aanmerking waar circa 80 parkeer plaatsen aanwezig zijn. De noodzaak van parkeerverboden aal hier opnieuw worden bezien. Uit de parkeertelllngen op de Lan gebrug blijkt, dat ook hier de lang- parkeerders een zeer groot gedeelte van de beschikbare parkeertijd ge bruiken. Met een parkeertijdbeper king tot 1% uur (blauwe zóne) kan ruimte worden gereserveerd voor plm. 550 kortparkeerders. Het Rapenburg het resterende deel van de Papengracht, de Pieterskerk gracht en de Zonneveldstraat, kun nen voorlopig buiten de parkeertijd beperking worden gehouden, in af wachting van het resultaat van de maatregelen op de Breestraat, Papen gracht, Langebrug en Steenschuur. De langparkeerders kunnen voor namelijk uitwijken naar onder an dere de Garenmarkt, het nieuwe par keerterrein nabij de Geregracht en het Pieterskerkhof, waar volgens het resultaat van de tellingen in eerste instantie nog een ruimte aanwezig is. Uit besprekingen van de wethouder van de bedrijven met de Breestraat- commissie bleek uit reacties, dat de ze commissie wel mee kon gaan met de plannen van de gemeente. Nieuwe Rijn blauwe zone Op de Botermarkt, de Vismarkt, het Stadhuisplein, de Aalmarkt en de Boommarkt is momenteel een par keertijdbeperking tot IVz uur van kracht (blauwe zóne). Voor de Nieuwe Rijn tussen Hoog straat en Hartesteeg bestaat er thans een grote vraag naar kortparkeer- ruimte door een ongunstige verhou ding tussen kortparkeerders en lang- In de verkeersnota wordt de suggestie gedaan om in de Bree straat slechts aan één zijde (kant Stadhuis) te parkeren. Op de foto het verboden gedeelte. (Foto L.D./Holvast) parkeerders bij een zeer hoge par- Dit. gebied ware blauwe zóne op te nemen met een parkeertijdbeperking tot 1V> u. Hie- door komt ruimte voor circa 350 kort parkeerders extra ter beschikking. De vroegere langparkeerder kan V- - —i<r rjo~ 'litwiiken naar onder andere de Hooglandse Kerkgracht, u, iiieuwstraat en de Midde - Door het treffen van parkeermaat- regelen in de omgeving van de Bree straat. Haarlemmerstraat en de IVf-rW» u+o komt deze «mbieden ruimte vrij voor circa 2600 extra kortp^.rkterders. De parkeerindeling op de Boter markt zal worden verbeterd door plaatselijk het schuin parkeren te verhinderen. PARKEERSCHIJP 'M. 'UWfcüN, Tijdstip van aankomst valt tussen: iASCASVR r 1M9MANCI cèjifl AJfSHRL'AM - •(3 Verplichting- V YfSa«RMCri |7-pTM li m r~ Nu de blauwe zóne wordt uit gebreid zullen wij de parkeer- schijf meer nodig hébben dan in het verleden (Foto L.D./Holvast) Zes leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, die resp. zestien tot 24 jaar zitting hadden in deze Ka mer en daarin thans niet meer terugkeren, zijn gistermiddag onderscheiden met de gouden dan wel zilveren medaille van de K. van K. van Vliet Voorhout. C. Verruyt Al phen a/d Rijn, R. B. van Waveren Zandvoort; bouwmaterialen voor ziening: B. D. Arentshorst Noordwijk, G. J. den Heeten Leiden, D. J. van Herwaarden Leiden, W. S. v. d. Meent Het waren de heren C. Sioeris A1Phen a/d R^n- c Sweris Leider- goudP. J. van Hoeken van dorP: handelsregister: J. A. E. Aal- 's Gravenpolder (goud), ir. Af. C. !ders Leiden, S. J. Anes Leiden, J. de Jong, F. H. Nieuwenhuizen Se. Schutte Leiderdorp. A. Noort Kat- gaar. N. Langezaal en Meerburg (allen zilver). De voorzitter van de Kamer, ir. J. J. G. van Hoek, reikte deze onder scheidingen uit in een vergadering in ,De Lakenhal", welke vooraf ging aan de nieuwjaarsbijeenkomst, waar over wij gisteren reeds schreven. In verband met ziekte van de heer Van Hoeken van 's Gravenpolder en ver blijf buitenslands van de heer Nieu wenhuizen Segaar zullen de medailles aan hen op een later tijdstip worden uitgereikt. In een korte toespraak schetste de voorzitter de gevarieerde verdiensten van de leden, in aansluiting waarop Ir. De Jong namens allen dankte voor deze onderscheiding. Indien wordt besloten om de Haarlemmerstraat met enige zijstraten tot voetgangersgebied aan te wijzen, is het nood zakelijk voor deze omgeving een verkeerscirculatieplan op te stellen. In dit thans ontworpen plan kruist het rijdend verkeer bij de Stille Mare Lange Mare de Pelikaanstraat de Haarlemmerstraat. De zuidelijke om geving van de Haarlemmer straat (west) blijft goed bereikbaar vanaf de Kippenbrug, Bostelbrug en de Blauwpoortsbrug. De uitbreiding van de verkeerslichteninstallatie op het Kort Rapenburg is hierbij van be lang en wordt in begin 1968 gereali seerd. De noordelijke omgeving van de géhele Haarlemmerstraat is vanaf de genoemde bruggen eveneens goed be reikbaar. De Oude Singel (tussen Alkemade- brug en Turf mark tbrug) en de noor delijke rijweg van de Beestenmarkt fungeren in zekere zin als *n paral lelroute voor de Haarlemmerstraat (west) De Caeciliastraat, ter weerszijde begrensd door een plaatselijk zeer slechte bebouwing, is noodgedwongen ln het circulatieplan opgenomen. Terrasjes Teneinde ook sanering In dit ge deelte van de binnenstad te bespoedi gen, zal zo spoedig mogelijk een ver eenvoudigd bestemmingsplan voor „De Camp" worden ingediend. De mogelijke aanleg van terrasjes in de Haarlemmerstraat (west) zal mede in de beschouwing worden betrokken. Vanuit de richting Marebrug fun geert een deel van de Oude Vest als parallelroute voor de Haarlemmer straat (midden). Na het gereedkomen van de Lan- gegracht kan men bovendien via de Herenpoortsbrug en de Jan Vossen- brug het middendeel van de Haar lemmerstraat bereiken, waardoor de Warmonderbrug zal worden ontlast. In het eerste kwartaal van 1968 zal tevens nader rapport uitgebracht worden over een mogelijke verbre ding van de Warmonderbrug en de Herenpoortsbrug. Vanaf de Hooi gracht is uit zuidelijke richting de ge hele noordelijke omgeving van de Haarlemmerstraat bereikbaar via de Pelikaanstraat en de Pauwbrug. De van der Werfstraat fungeert hier als parallelroute voor de Haarlem merstraat (midden), waardoor van af de Hooigracht de noordelijke om geving van dit deel direct bereikbaar is. Er is zoveel mogelijk getracht ver- keerscircuits nabij elk deel van de Haarlemmerstraat te realiseren, ten einde de aan- en afvoer van personen en goederen te verzekeren. De invoering van éénrichtingver- keer op de Oude Vest en Oude Singel in de aangegeven richtingen past ge heel in dit verkeerscirculatiepatroon Indien de suggestie, gedaan in de verkeersnota ivordt opge volgd, verdwijnen (althans op terdag) de auto's uit de Haarlem merstraat tussen het gedeelte Blauwpoortsbrug/Pelikaanstraat. (Foto L.D./Holvast) Nieuwe Pauwbrug Het verkeerscirculatieplan kan in eerste instantie zonder ingrijpende voorzieningen tot stand komen. Klei nere bestratingswerkzaamheden in en nabij de Caeciliastraat en op het kruispunt Pelikaanstraat—Van der Werfstraat dienen echter uitgevoerd te worden. Op het kruispunt Pelikaanstraat- Oude Vest zal de plaatsing van keerslichten worden overwogen. In een daarop volgend stadium kunnen bepaalde straten worden ge reconstrueerd, mede in verband met het maken van parkeerindelingen. De verbreding van de Pelikaanstraat en de bouw van een nieuwe Pauw brug spelen hierin een belangrijke rol. In de eerste helft van 1968 zal der worden gerapporteerd ovei bouw van deze brug. Het verkeers circulatieplan kan wellicht in tweede kwartaal van 1968 tot stand komen. Benoemingen In deze zitting werd de voorzitter, buiten de leden der Kamer om, we derom herkozen als voorzitter. Het ligt in de bedoeling van ir. Van Hoek om deze functie nog circa twee jaar te bekleden. Tot ondervoorzit ters werden herbenoemd de heren C. F. Meerpoel, G. J. den Heeten, W. G. der Linden en B. D. Arents horst. Naast de nieuw benoemde leden v. de heren: ir. O. J. Schreuders, drs. Ph. A. Leembruggen, A. Konings veld, C. Verruit, W. v. d. Geijn, ir. d. Velde, G. Groen, A. J. Frère- jean, E. Verspoor, N. Parlevliet Jr. en D. Algera, zal de Kamer bestaan uit de volgende (reeds zitting hebbende) leden: J. A. E. Aalders, S. J. Anes, P. Goddijn, D. J. van Herwaarden, C. Hoogervorst, P. Houweling, P. A. de Jong, mr. .W J. M. Kerckhoff. C. Kiel, S. A. van Leeuwen, A. Noort, P. M. du Prie, E. S. Prins, J. Schutte, Soet. C. P. J. Timmer, L. R. van Vliet. R. B. van Waveren, A. H. .C van Wersch en A. J. J. v. d. Zanden. In één vacature in de horeca-sec- tor niet terugkeerde de heer W. Tappenbeck zal nog niet worden Voorts keert in de Kamer wijk; makelaardij: D. Algera Noord- wijk, B. D. Arentshorst Noordwijk, notaris G. J. Boom Voorschoten. G. J. den Heeten Leiden. D. L. Land man Leiden, F. J. C. de Ridder Hil- legom, R. B. van Waveren Zandvoort, L. Zitman Leiden, P. v. d. Drift Oegstgeest; middenstand: P. Goddijn Leiderdorp. P. Houweling Alphen a d Rijn, Mr. W. J. M. Kerckhoff Oegst geest. C. F. Meerpoel Leiden, A. Noort Katwijk, A. Soet Oegstgeest, L. R. van Vliet Voorhout. A. J. J. v. d. Zanden Leiden; prijsuitreiking: J. A. E. Aal ders Leiden, C. F. Meerpoel Leiden, N. Parleyliet Jr. Katwijk, Ir. H. v. d. Velde Leiderdorp; uitverkopen: P. A. de Jong Oegstgeest, C. F. Meerpoel Leiden, A. Noort Katwijk; vervoer en verkeer: P. A. de Jong Oegstgeest, Mr. W. J. M. Kerckhoff Oegstgeest. Vier van de zes. V.l.n.r. de he ren D. F. E. Meerburg, ir. M. C. de Jong. C. Sweris en N. Langezaal, die de medaille van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland ontvingen. Op een later tijdstip zal deze medaille nog wor den uitgereikt aan de heren P. J. van Hoeken van 's Gravenpolder en F. H. Nieuwenhuizen Segaar. (Foto L.D./Holvast) A. Koningsveld Oegstgeest, S. A. van Leeuwen Leiden, N. Parlevliet Jr. Katwijk, E. S. Prins Leiden, C. P. J. Timmer Noordwtfkerhout. F. C, Wieder Wassenaar. Besloten werd een nieuwe commis sie in het leven te roepen, die zich zal bezighouden met problemen, de in dustrie betreffende. In deze commis sie werden benoemd de heren: A. Koningsveld, W. G. J. van der Lin den, C. Verruuyt, drs. Ph. A. Leem bruggen en Ir. H. v. d. Velde. Subsidies Aan de volgende regionale vereni gingen zal in 1968 een subsidie wor den toegekend: VVV Leiden f225, VVV Katwijk f150, VVV Lisse f75, VVV Nieuwkoop f75, VVV Noordwijk f150, WV Sassenheim f75, VVV Voorhout f75, Alphens Belang f75. Kennis is Macht f 225, Economisch Instituut voor het midden- en klein bedrijf, Den Haag f 150 en Vereniging Ned. Fabrikaat, Den Haag f50. In samenwerking met de rijkspolitie te water hebben amb tenaren van het Hoogheemraadschap van Rijnland gisteren uit Hoogmade een woonboot doen verwijderen, welke aldaar se dert een tweetal jaren zonder vergunning en in strijd met ar tikel 14 van de Keurenwet ligplaats had genomen. De eigenaar had in de loop van die tijd meermalen een aanschrijving ontvangen om te verhuizen, maar had daaraan geen gevolg gegeven. Een sleepbootje bracht het schip gis teren van Hoogmade naar de Does in Leiderdorp, vanwaar het vandaag door een grotere sleepboot naar bui- De diverse commissies van de Ka mer werden deze middag als volgt samengesteld: afvalwaterzuivering: J. A. E. Aalders Leiden, Ir. J. J. G. van Hoek Leiden, P. A. de Jong Oegstgeest, Ir. O. J. Schreuders Oegstgeest. A. H. C. van Wersch Al phen a/d Rijn; bedrijfsruimte: W. G. J. van der Linden Leiden, J. Minnée Katwijk, P. M. du Prie Leiden, L. R. Commissies Tentoonstelling van De Blauwkras De Leidse postduivenvereniging „De BlauwkraS" organiseert zater dag en zondag een tentoonstelling in het gebouw van de speeltuinvereni ging „Het Oosterkwartier" aan de Borneostraat. De tentoonstelling is zaterdag geopend van 17 tot 22 urn en zondag van 10 tot 17 uur. ten het territoir van Rijnland zoa worden getransporteerd. Vanwege het Hoogheemraadschap werd tegenover ons de wens uitge sproken dat meerdere woonbooteige naren, die onder dezelfde omstandig heden in het gebied van Rijnland vertoeven, als gevolg van dit optre den, thans vrijwillig voor hun woonprobleem zullen ken. Eind deze maand zal Israël begin» nen met de aanleg van een pijplei ding tussen Eilath, aan de Golf van Akaba, en de havenstad Asjkelon aan de Middellandse Zee. zo is gisteren officieel in Tel Aviv bekendgemaakt. De eerste zendingen stalen buizen worden volgende week uit West- Duitsland verwacht. De pijpleiding krijgt een lengte van 260 km. Als zij klaar is zal men voor het directe olietransport van de Rode naar de Middellandse Zee niet meer uitslui tend zijn aangewezen op het Suezka- naal, dat sinds de zesdaagse oorlog vorig jaar Juni versperd is. Geef het openbaar (Foto L.D./Holvast) FRIESE STAART- EN STOELTJESKLOKKEN, ZAANSE- EN SCHIPPERTJESKLOKKEN, Diverse ANTIEKE STUïrKLOKKEN, moderne SCHOORSTEEN- EN WANDKLOKKEN. Juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. POTTER'S CATARRH PASTILLES Leiden overtroeft Los Angelos (V.S.) t Uit het jaarverslag van de 4 Rijksplanologische Dienst 4 4 over 1966 blijkt, dat de auto- 4 4 dichtheid in ons land het 4 4 peil van Amerika benadert, 4 4 Tivee jaar geleden was de 4 autodichtheid in Leiden per 4 4 vierkante kilometer zelfs al 4 4 groter dan in Los Angelos, 4

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5