Nieuwe stap van Turkse Cyprioten VARIATIE In Engeland veel meer doden door influenza dan het vorig jaar „Overgangsregering" gevormd Auto's op rijksweg 4a geslipt MET EEN ENKEL WOORD Kleuter valt uit trein HAAGSE AGENDJ PAOINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 DECEMBER 19 Er is in het afgelopen jaar nogal eens verandering van politieke blikvanger geweest. Lang trok Azië de aandacht. Eerst door Indo nesië, waar president Soekarno zich in het begin van het jaar gedwon gen zag alle regeringsbevoegdheden aan generaal Soeharto over te dra gen en sindsdien onder streng huis arrest is geplaatst. Vervolgens was het Rood-China, dat in het brand punt van de belangstelling kwam te staan. Oók door de ontploffing, in juni, van zyn eerst* waterstofbom, maar toch vooral door de z.g. „cul turele revolutie". De „grote stuur man" Mao Tse-toeng ontwricht te handel, bedrijf en onderwijs in zijn pogingen het gehele volle naar zijn hand te zetten. HU bleek zich evenwel te hebben vergist in de kracht van zUn tegenstanders. Het leger moest kalmerend ingrijpen en Mao zag zich verplicht zyn „hulp troepen", de met zUn boekje zwaaien de Rode Garde, naar huis te sturen. En intussen zetten de communisten hun hardnekkige pogingen voort om Zuid-Vletnam met militaire midde len binnen hun invloedssfeer te trek ken. Het kostte de regeringen in Washington en Saigon de grootste moeite deze agressie te keren. Ter- wUl de strijd daar voortwoedde richt te de waakzaamheid van de gehele wereld zich eind mei plotseling op het Midden-Oosten. Een springvloed van gebeurtenissen plaatste de „oude-we- reldzee" ineens bovenaan de lUst van belangrUke evenementen. De zes daagse oorlog tussen Israël en zUn Arabische buren werd schokkend we reldnieuws. En dat niet alleen door het feit, dat een aanhoudende drei ging zich toch nog onverwacht in oorlogshandelingen had ontladen, maar meer nog door de verrassen de uitslag. In enkele dagen tUds slaagden de Israëlische strUdkrach- ten er tUdens een ware bliksemoor- log in hun tegenstanders uit te scha kelen en gehéél Jeruzalem, de Sinaï, de strook bU Gaza en delen van Jor danië en Syrië te bezetten. In okto ber voltrok zich een naspel, toen een Israëlische torpedoboot Jager door Egypte tot zinken werd gebracht. Is raël antwoordde met de vernietiging van de olieraffinaderijen in Suez. Maar dat was nog niet alles. De slui ting van het Suezkanaal, de crisis om Cyprus tussen Griekenland en Tur- kye, voordien de vestiging van een militair bewind in Athene, kortgele den gevolgd door een mislukte te- genstaatsgreep van Koning Constan- tijn, de vlucht van de Jonge Griekse vorst naar Rome en de snelle groei van de Sowjetrussische vloot in de Middellandse Zee: ziehier een reeks voorvallen, die zuid-Europa en het Midden-Oosten in het nieuws de plaats deden Innemen van Azië. Vooral het verschUnen van mach tige Russische zeestrijdkrachten in een gebied, dat tot nu beheerst werd door Amerika's Zeven de Vloot, is een gebeurtenis van uit- zonderlUk belang. De „Washington Daily News" sprak er dezer dagen zelfs twijfel over uit of de Ameri kaanse regering zich wel ten volle bewust is van wat er zich thans po litiek en militair in de Middelland se Zee voltrekt. Maar mogelijk was Washington al eerder bedacht op de nieuwe ontwikkeling in de geving van Vietnam, die op haar beurt de aandacht toch weer op Azië heeft gericht. Cambodja. Laos en Thailand worden steeds meer noemd en het gevaar dreigt, dat de Vietnamese oorlog naar deze landen overslaat. Vooral de houding Prins Norodam Silhanoek van Cam bodja geeft grote zorgen. Washing ton heeft begrip voor zyn „neutralis me", maar kan niet dulden, dat hU vrijwillig of gedwongen gast- vrUheld verleent aan de Vietcong en Noordvietnamese legereenheden, communisten schijnen tot het in zicht te zUn gekomen, dat hun stra tegie zich vooral op een „grensoor- log" moet richten. In hun Cambod jaanse wijkplaatsen, van waaruit zU onverhoedse aanvallen deden op Loc Ninh en Dak To, bevinden zich thans zes regimenten geregelde troepen van Noordvietnamezen en VietcongstrU- ders. Amerikaanse deskundigen schat ten hun aantal op tenminste acht tienduizend man, die zich, voorzien van alle mogelijke hulpmiddelen, der een dik bladerdak schuilhouden in het grensgebied van Zuid- Vietnam, Laos en Cambodja. Prins Sihanoek heeft het bestaan van uit gebreide communistische kampemen ten ontkend, waarop de Amerikanen de bewijzen voor de rode infiltratie op krachtiger toon hebben herhaald, zonder resultaat evenwel. Met het oog op deze berichten is het dus niet ondenkbaar, dat de oorlog in Viet nam zich volgend jaar ook tot de aangrenzende staten zal uitbreiden, een vooruitzicht, dat president John son in een verkiezingsjaar niet bys- ter aangenaam zal zijn. Laatste dienst in Oosterkerk In de laatste dienst, die morgen ochtend in de Oosterkerk in Leiden wordt gehouden, zal in verband met ziekte niet dr. K. E. H. Oppenheimer voorgaan, doch ds. J. de Wit. Boshuis (Achterhoflaan 74): Oude- jaars-disco-bal C.J.V. „Jong Leiden". 8 ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefibewe ging (Va onze Londense corresondent Nog andere zorgen zyn er, die pre sident Johnson hebben gedrukt of dat nog doen, zoals de on lusten van de „lange hete zomer", toen In vele Amerikaanse steden tien tallen doden vielen en voor miljar den schade werd aangericht. Een an dere gebeurtenis, die de Amerikaanse president de wenkbrauwen deed fronsen, was het bezoek van zyn Franse collega De Gaulle aan Cana da. Door „leve het vrije Quebec" te roepen mengde deze zich toen op er- geriyke wUze in de binnenlandse aangelegenheden van Amerika's noorderbuur. Daar stond dan weer, als bemoedigend verschijnsel, het topgesprek met de Sowjetrussische premier Kosigin in Glassboro tegen over, in zes jaar het eerste nauwe contact tussen een Amerikaanse en een Russische leider. Van hun kant ging het ook de Kremlinchefs niet al tijd naar den vleze. De sprong naar de Middellandse Zee was wel een zeer belangryk winstpunt, maar de ge- Burgemeester J. J. G. Boot rechtsvan Hilversum en zijn echtgenote mevrouw TV. A. Boot- Colijn zijn gistermiddag heiden koninklijk onderscheiden. Na een buitengewone vergadering van de Hilversumse gemeenteraad, waar in afscheid werd genomen van de Ver 1 januari met pensioen gaan de burgemeester, deelde de com missaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg (links) mee, dat de heer Boot was benoemd tot rid der in de Orde van de Nederland se Leeuw. Kort tevoren had minister I Roolvink van Sociale Zaken de benoeming bekendgemaakt van mevrouw Boot tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Voor- I zover bekend is het de eerste keer dat in Nederland echtgeno-1 ten gelijktijdig worden onder- j scheiden. Mevrouio Boot kreeg de onderscheiding voor haar grote activiteit op maatschappelijk ter rein. Tijdens de buitengewone raads vergadering werd aan de schei dende burgemeester de legpen ning in goud van de gemeente Hilversum aangeboden. Mevrouio Boot kreeg de legpenning in zilver. In Londen en enkele andere gebie- bieden van Engeland vullen de zie kenhuizen zich snel met slachtoffers van de Aziatische griep. Voor deze ziekenhuizen geldt het „rode alarm". Dat betekent, dat alleen de urgente gevallen mogen worden opgenomen, Britse order voor Nederlandse werf Een order van twee miljoen ton voor een Engels schip, bestemd voor het vervoer van auto's over Het Ka naal, is naar een niet nader genoem de Nederlandse werf gegaan, omdat de Engelse werven niet snel genoeg zijn met de bouw. Dit onthulde gis teren de heer Wickenden, voorzitter van de maatschappij, die eigenaar is van de rij op/rij af Free Enterprise- schepen. Zowel voor als na de deva luatie heeft men alles in het werk gesteld om de opdracht aan een Britse werf te geven, maar ongeluk kigerwijze was er geen enkele in staat om het schip binnen de vereiste ter- myn af te leveren. De Nederlandse firma heeft toegezegd, dat het schip In april 1969 klaar zal zijn. spannen verhouding met Rood-Cht- lam veel van de vreugde weg. Ook de vlucht van Stalins dochter Swetlana en het oppakken van Sow jetrussische topspionnen in Zuid- Afrika en Italië zullen de Kremlin- leiding geen plezierige ogenblikken hebben bezorgd. Overigens hadden niet alleen de twee machtigste vol ken der aarde, Amerikanen en Rus- hun grote of kleine problemen. Hetzelfde gold voor de naties in het tweede en derde gelid. Engeland ken de wrijving met Rhodesië en in Gi braltar en Aden en moest tenslotte, zUn wankele economie te schra- tot devaluatie van het pond overgaan. In Frankrtfk, waar presi dent De Gaulle zich uitsloofde om letterlijk iedereen in het buitenland tegen de haren in te stryken. kwa de gaullisten bij de verkiezin- in maart met de hakken over de sloot. In Griekenland grepen de mi litairen in april met succes naar de macht en de mislukte tegenzet van de koning ligt nog vers in het ge heugen. En dan was er de reeds ge noemde o orlogsdreiging tussen Athene en Ankara om Cyprus. Ge lukkig leidde haastige bemiddeling de V.S., de NAVO en de Ver. Naties tot een akkoord. Zowel Afri ka als Zuid-Amerika vertoonden de typische kenmerken van jonge of zich vernieuwende samenlevingen. In het zwarte werelddeel waren het militaire staatsgrepen en strijd tus- f ederalisten en unitaristen (zo als in Nigerië), die het meeste in het oog sprongen. BU de Latynsameri- kanen met hun veel oudere ge schiedenis lag het accent op po gingen om de bestaande „orde" te vervangen door een sociaal evenwich tiger structuur. Zo zou er nog meer te noemen zyn. Helaas, te vaak ont aardde de worsteling om nieuwe maatschappyvormen in botsingen, al staat daar in menig geval tegenover, dat weinig geruchtmakende, maar toch opmerkelijke vooruitgang kon worden geboekt. En daarom gaat het tenslotte, ook in het komende jaar. De Turkse Cyprioten hebben een „overgangsregering" gevormd voor bet bestuur over de onder hun toe zicht staande gebieden op Cyprus. Volgens berichten van Turkse radio stations en bladen zal dit bewind functioneren totdat „alle bepalingen van de Cyprische grondwet weer wor den toegepast". Dit laatste slaat op de omstandigheden, dat de Grieks- Cyprische president Makarios de con stitutie, die bepaalde voorrechten aan de Turkse minderheid toekende, in grijpend heeft gewijzigd sinds het uitbreken van de gevechten tussen de twee bevolkingsgroepen vier jaar ge leden. De Turkse vice-president van Cy prus. dr. Fazil Kutchuk, is hoofd xan de „overgangsregering", terwyi de advocaat Denktasy, de verbannen voorzitter van de Turks-Cyprische volksvertegenwoordiging, als zUn plaatsvervanger zal optreden. Voorts maken drie Turks-Cyprische minis ters uit de oorspronkelyke Cyprische regering deel uit van het overgangs bewind, dat tien leden telt. Turkse bladen melden dat er ne gentien „organieke wetten" zUn op gesteld op grond waarvan het Turks- Cyprische volksdeel zijn wetgevende, uitvoerende en rechterlijke aangele genheden gaat regelen. Zo zouden de Door gladde wegdek Op Rijksweg 4a tussen Leiderdorp en Roclofarendsveen is vanmorgen een groot aantal personenauto's geslipt door het plotseling, vermoedelijk ten gevolge van een hagelbui, glad ge worden wegdek. Zo tegen half acht kwamen de eerste berichten by de rijkspolitie in Leiderdorp binnen. BU de afrit naar Hoogmade botste een auto tegen de vangrail. Er zou den ook gewonden te betreuren zyn. Minstens tien wagens zouden zijn ge slipt Ook in de richting Amsterdam hadden zich op deze rijksweg slip- partijen met schade voorgedaan. Op het moment van het ter perse gaan van deze editie kon de rijkspo litie ons nog geen byzonderheden meedelen, omdat men nog volop met het onderzoek bezig was. Turken eigen rechtbanken krygen. De Griekse Cyprioten, die tegen een deling van het eiland zijn, leggen op het ogenblik de laatste hand aan een „pacificatieplan", om de positie van het Turkse volksdeel te verbeteren. „De door de Turks-Cypriotische leiders in samenwerking met officiële vertegenworodiger van de Turkse re gering getroffen maatregelen steunen op geen enkel wettige grond. Alle da den van deze zogenaamde regering zyn van generlei waarde en hebben geen rechtskracht", zo heeft presi dent Makarios gisteren verklaard- HU noemde de medewerking van officiële Turkse vertegenwoordigers een ontoe laatbare inmenging van Turkye in de binnenlandse aangelegenheden van Cyprus. Ernstige situatie Het Griekse ministerie van Buiten landse Zaken zei in een gisteravond uitgegeven verklaring, dat de vorming van een overgangsregering een ern stige situatie heeft geschapen en dat deze daad kan worden uitgelegd als een poging het werk te ondergraven van secretaris-generaal Thant, Man- lio Brosio en Cyrus Vance, die er in waren geslaagd de ernstige crisis op te lossen en de vrede op Cyprus vei lig te stellen. Intussen is secretaris generaal Thant begonnen met spoed overleg. De Turkse regering maakte gister avond bekend, dat de „overgangsre gering" niets anders is dan een in stantie om de zaken van de Turkse gemeenschap te besturen. Volgens haar Is hier geen sprake van een af- zonderlyke of zelfstandige regering. De Turkse gemeenschap op Cyprus had sinds 1963 geen bevelen van de Grieks-Cyprische regering-Makarios meer opgevolgd en nu heeft zy een centraal bestuurslichaam, zo zei een woordvoerder. De instelling van een dergeiyk lichaam was in de akkoor den van 1959, waarby de republiek werd gesticht, voorzien. Een en ander zal niet van Invloed zijn op de Turks- Griekse afspraak om de Griekse troepen van Cyprus terug te trek ken. Deze evacuatie gaat voort, aldus de Turkse woordvoerder. zoveel mogelijk bedden vrij te houden voor ernstige grieppatiënten met borst en longklachten. Het pu bliek is verzocht om de overbelaste dokters niet met onbelangrijke zaken lastig te vallen. In de tweede week van december stierven er in Engeland en Wales by- na driemaal zoveel mensen aan in fluenza of longontsteking volgend op influenza dan in dezelfde periode van vorig jaar. Het dodencyfer was voor die periode 80 tegen 31 vorig jaar. Ook artsen en verpleegsters zyn in vele gevallen door deze ziekte aange tast. In een ziekenhuis aan de zuid kust zyn alleen al honderd verpleeg sters besmet. Het Britse Rode Kruis heeft een aantal geoefende vrywilli- gers aan diverse ziekenhuizen afge staan. Er is ook gebrek aan keuken- Op kantoren en in werkplaatsen moet men het met duizende werk krachten minder stellen. Een aantal treinen is uitgevallen wegens gebrek aan spoorwegpersoneel. Toch heeft de griepgolf nog niet het karakter van een epldimie aangenomen. Een gunstige omstandigheid ls, dat het vi rus van het type a-2 zich sinds vele jaren in England bevindt, waardoor velen er immuun voor zyn. VS-deserteurs in Zweden Vier Amerikaanse deserteurs van het vliegdekschip „Intrepid", 'die eind oktober hun schip in Tokio hadden verlaten en gisteren uit Moskou in Zweden aankwamen, hebben een voorlopige verblyfsvergunning voor Zweden gekregen in afwachting van de uitslag op hun verzoek om politiek asiel. De Amerikanen zyn by Zweedse gezinnen ingetrokken die hun onder dak hebben geboden. Dageiyks moe ten zy zich echter op het politie bureau melden. In de Sowjet-Unie waren zy enige weken als „belang rijke persooniykheden" ontvangen. De driejarige Cornelis Mol uit Voorschoten is donderdag bij Osna- brück (Duitsland) uit de Scandina- vië-Express (Hoek van HollandKo penhagen) gevallen en zwaar ge wond. Hy is in het ziekenhuis van Eversburg (een voorstad van Osna- brück opgenomen. Uit het door de Deutsche Bundesbahn ingestelde on derzoek is over de toedracht nog niets naar voren gekomen. Een me depassagier trok onmiddellijk aan de noodrem. Er is wel gebleken, dat de coupé-deur goed functioneerde. Schade by treinbotsing Gister middag is een reizigers- en een goe derentrein op het Amsterdamse sta- fclonsemplacement met elkaar in bot sing gekomen. Er werd niemand ge wond. Eén goederenwagen liep gedeelte- lyk uit de rails. De reizigerstrein werd licht beschadigd. Het ongeluk gebeurde by een wissel. Een goede rentrein reed daar zydelings een uit de richting Amersfoort komende rei zigerstrein aan, die op dat moment al by na tot stilstand was gekomen. Ontslag vijftien man De direc tie van de Veendammer kar tonnage- fabriek heeft ontslag aangezegd aan vyftien personeelsleden. In totaal zyn in dit bedryf 170 mensen werk zaam. Het ontslag zal over veertien dagen ingaan. Dit is een gevolg van het feit dat de fusie van VCF en de NV kartonnagefabriek „Nazepo" in Hoogeveen onder de naam „Vedena"' NV, niet snel genoeg heeft geresul teerd in meer opdrachten. Bovendien zyn enkele nieuwe machines aange schaft, waardoor met minder perso neel kan worden volstaan. Het ont slag heeft betrekking op personeels leden die het kortst in dienst zyn. Haven cao De onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers over de cao voor de grote havens (Rotterdam en Amsterdam) zyn vastgelopen. Deze cao zou op de eer ste januari 1968 moeten ingaan. De werknemers nemen geen genoegen met het eindaanbod van de werkge- zy zeggen, dat het aanbod in het geheel niet de sty ging van de kosten van levensonderhoud dekt, zoals deze vanaf 1 januari zullen ontwikkelen. Kanaal rond Amsterdam B. en W. van Amsterdam stellen de raad voor een krediet van elf miljoen gul den beschikbaar te stellen voor de aanleg van een gedeelte van het toe komstige „Kanaal om de west", dat te zyner tyd de vaarroute via de Kostverlorenvaart zal vervangen. Nog eens elf miljoen worden ge vraagd voor een in verband met ka naal aan te leggen dyk. De Kost verlorenvaart, die door de stad loopt vormt zowel voor het water- als het landverkeer een grote hindernis. Voorgesteld wordt nu een kanaal aan te leggen van de ringvaart van de Haarlemmermeerpolder af naar het zuideiyk einde van de Amerikahaven, waar de raffinadery van Mobil Oil wordt gebouwd. Jeugdbende opgerold - De gemeen tepolitie van Maastricht heeft een uit 12 jongeren besaande jeugdben de opgerold, die van oktober af in Maastricht en verre omgeving, zelfs tot In Luik, tientallen bromfietsen heeft gestolen. De bromfietsen, mo toren en accu's werden gedemonteerd en verkocht. De twee 17-jarlge ben deleiders zyn ingesloten en aan de officier van Justitie voorgeleid. De bendeleden waren 15 tot 21 jaar oud. Zy hebben voor ongeveer f 8000 scha de aangericht. Een van de bendele den werd gegrepen, toen hy een bromfiets te koop aanbood. BUITENLAND Gestruikeld Een bezoek aan een Zweeds opleidingsschip is voor een kapitein-ter-zee van de Argentynse marine niet zo vlekkeloos verlopen als hy zich had voorgesteld. Terwyi hy gisteren in ceremonieel tenu over de loopplank schreed om de Zweedse commandant voor een bezoek aan d< wal uit te nodigen, struikelde de Ar gentynse zeeofficier om vervolgens met een spectaculaire duik in de Plata te verdwynen. Zweedse matro zen doken hem na en wisten hem veilig aan de kant te brengen. Tot zUn verdriet ligt zyn sabel echter nog op de bodem van de rivier. Onrust in Calcutta De hoofd commissaris van politie in Calcutta heeft het dragen van vuur- en dere wapens voor een periode één jaar verboden. Dit besluit volgt op ongeregeldheden als gevolg linkse agitatie tegen het naar huis sturen van de door communisten be heerste regering van de staat West- Bengalen. Pensioenen niet belast Pensioe nen van buitenlandse regeringen voor inwoners van Griekenland zullen worden vrUgesteld van belasting, zo deelt het Griekse ministerie van Fi nanciën mee. De maatregel wil een aanmoediging zijn voor tienduizen den Grieken om naar hun vaderland terug te keren na hun pensionering. Vooral uit de V.S. zouden veel Grie ken kunnen komen. Geen terugkeer Chinezen Der tien dorpshoofden in de omgeving van Pontianak en Sambas op weste- lyk Borneo hebben zich in een ge- zamenlyke verklaring verzet tegen terugkeer van Chinese vluchtelingen naar hun vroegere woonplaatsen. Ruim 50.000 Chinezen hebben op Borneo hun woonplaatsen moeten verlaten door aanvallen op hun ïyf en goed door de Dajaks, uit protest tegen de acties van Chinese commu nistische guerrillastryders in dit ge bied. Nieuw-Mexico, waar veeboeren eer zware slag leveren om het vee te be reiken dat door de zware sneeuwval geïsoleerd is geraakt, komen berich ten dat paarden de manen en staar ten van andere paarden aanvreten om niet van honger om te komen. Paul Lund, eigenaar van een ranch op 64 kilometer ten zuidwesten van Quemado, deelde mee dat van zyn veestapel elf runderen en een paard waren omgekomen. De paarden vra ten zelfs stukken hout op om in leven te biyven. Intussen wordt alles ge daan om de honderden kilometers landweg vry te maken van de sneeuw die hier na de stormen van vorige week soms tot twee meter hoog ligt. Koninklyke liftster Een grappig voorval overkwam gisteren Koningin Elizabeth op weg naar Sandringham. De hofauto, een grote Rolls Royce, vertikte het plotseling verder te rU- den. Twee politiemannen, duwden de onklaar geraakte auto naar de kant van de weg en de koningin stak haar duim op. De auto waarin haar moe der gezeten was en die achter de hare had aangereden stopte en de koningin en haar kinderen konden de tocht voortzetten. Gargon gestorven Met Maurice Gargon, die gisteren op 76-jarige leeftyd in Parys is gestorven, heeft Frankryk een van zyn grootste straf pleiters en juristen verloren. Mr. Gargon die lid was van de Academie Frangaise had zich vooral gespeciali seerd in processen die literaire ge schillen tot onderwerp hadden. Aan verscheidene dag- en weekbladen leverde hij geregeld bydragen over de ethiek van zyn beroep en over andere juridische vraagstukken. Als strafpleiter werd Maurice Gargon gerekend tot de briljantste advoca ten van de ParUse balie. Minder subsidies CIA Het Ame rikaanse ministerie van Buitenland se Zaken heeft gisteren bekendge maakt dat met ingang van 31 decem ber 1967 bijna alle subsidies van het CIA, de inlichtingendienst, aan Ame rikaanse culturele en particuliere in stellingen in het buitenland zullen worden stopgezet. Dit besluit is ge nomen op aanbeveling van een spe ciale commissie van onderzoek die in maart van dit jaar door president Johnson werd ingesteld nadat de zaak van geheime subsidies aan Amerikaanse onderwysinstellingen aan het licht was gekomen. Devaluatie cruzeiro De centrale bank van Brazilië heeft besloten tot een devaluatie van de Braziliaanse cruzeiro ten opzichte van de dollar. Dit werd gisteravond door radiosta tions in Rio de Janeiro bekendge maakt nadat het Braziliaanse mi nisterie van Financiën de deviezen- handel had stopgezet tot 4 januari. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp. Christus 0 dagen. Spr. dihi\ Diender. 10.30 iI Oude Rijn 5: Pinkstergemeente, dhr. Eikerbout. 2 uur nam Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending Jaarsreceptie C.J.V. „Jong Lelden". 3-( DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclut „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nam Stadhuis Nieuwjaarszitting gemeen, teraad. 3 uur nam. WOENSDAG ^De Lakenhal: Nieuwjaarsvergadering Stadhuis (trouwkamer): Spreekuut sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- „Fantomas slaai Oudejaarsavond geen voorstelling „Bloot? sla dood!" a.l. Dag sn 9.15 uur; Zondag 2.30 Maand. 2.30, 4.45, 7 en I paar dollars méér' Jaarsdag: 2.15, 4.30 Jaarsdag 2.15, 4.30, 7 Studio: „De dief 2.30, 7 avonds geen voorstellü 4.45, Nieuwjaarsdag 2.307 4.45, 7 Trianon: „James Bond 007 Royale", 14 J. Dag. 2.30, 7 Oudejaarsdag: 2.15, 4.30 Nieuwjaarsdag 2.15, 4.30, 7 en y.io - donderdag 8 9.15 i 9.15 i aag I „Thunderball 14 J .zonda TENTOONSTELLINGEN Lakenhal :_Foto-tentoonstelling Wii m(tot LakenhalExpositie boekverzorging grafieken en tekeningen van Curt Lol (Geopend tot 7 Januari) Rijksmuseum van Oudheden (Rtl penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. I 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pesthulslaan)M<| uitzondering van zaterdag van 10-4 u.| (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor VoLkenkunds (Steenstraat 1) dag. 1017 u.; 'e zoiJ dage 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkundi| Tentoonstelling Collectie Lechner Japanse Kunst Werkd, tot 5 uur nam.; zondags 15 Rijksmuseum voor de geschieden der natuurwetr uur. zond. 1-4 Museum voor Volkenkunde exposlt Japanse volkskunst 10 uur nam. (Zondags 1 t< t.e.m. 12 maart. Galerie Hans Vink (Breestraat 119 Tentoonstelling grafiek J. Menslng Tentoonstelling terdag 10 bovendien vrijdagavond 810 t (T/m. 6 Januari). Wassenaar (Kunstzaal Heuff1 toonstelling schilderijen Cor Dik keramiek van Margreet Hulsmai Maandag t/m zaterdag 10 n.; bovendien dlnsdagavon 8-10 uur (t/m 10 Januari). Avond- en nachtdienst der apotlieke te Leiderdorp en Apotheek Voorschot* zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek ls op dag 31 december en op Nieuwjaars dB gesloten van 8 uur tot 24 uur. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daaro tot zondagnacht 24 uur de doktert telefoon 22222. (Van donderdag 28 december t/m woensdag 3 januari). ZATERDAG 30 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Has Comedie: „Van de brug af gezien' Dlligentia, 14.15 uur: Toneelgr Arena: „De kleine en de grote konii Paviljoentheater, 20.15 uur: Nlei Komedie: „The Fantaöticks". Poppentheaters, Guido van D< 14.30 uur: „De vogels en de vogeld Frank Kooman. 14.30 uur: „De die i Sultan Hassan". S'DAG 31 DECEMBER Kon. Schouwburg,^19.3 d_ vogels en de vogeldief - uur: „De kleit „Koning Mid ezelsoren" en Cabaretprogramn Dlligentia, 20.15 uur: Cabaret Hes.' d. W oor „I Jansen. DINSDAG 2 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag Comedie: „Rosencrantz en Guidei stern zijn dood". Poppentheater Frank Kooman. 14J uur: „Het Zonnekacheltje". WOENSDAG 3 JANUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Tond groep Ensemble: „Een misdeelden". Poppentheater Frank uur: „Sophonijnus, het wijze konijn

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2