GRENOBLE BEZIG AAN LAATSTE LOODJES Als u wilt ontvangt één dag tweemaal maandsalaris uop uw op de schaats niet in tel Het hardrijden is in Frankrijk LUGDUNUM - LISSE Sporttoto Roodenburg zal zware kluif hebben bij CVV Okker in eindstrijd 2 2 0/o rentevergoeding op uw salarisrekening een maand salaris extra als gezinskrediet „Roy Clark" stond in zijn dorp bekend als huisvader" „eerzaam PAOTWA 8 ZATERDAG 25 DECEMBER 1881 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LE1DSCH DAGBLAD - SPORT - LE1DSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD Het Roermondse Swift, de meervoudige Nederlandse zaalhand- ■balfcamipioen bij de dames, dat. voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen had vrijgeloot, krijgt in de kwartfinales de Poolse titelhouder SKS Krakau als tegenstander. De eerste wedstrijd wordt op 6 januari in de Roermondse sporthal gespeeld, een week later op 13 januari, volgt de return in Krakau. Het exterieur van het Olym pisch ijsstadion in Grenoble. (Van onze speciale verslaggever) Monsieur Paul Blanc, perschef van de tiende Olympische Winterspelen in Grenoble zegt het met overtuiging: „Maakt u zich geen zorgen, half januari is alles tot in de puntjes geregeld. Het ziet er hier en daar inderdaad nog wat chaotisch uit, maar over enkele weken is Grenoble gereed om zijn duizenden gas ten te ontvangen. We hebben nog even tijd, niet?" Monsieur Paul Blanc zal hoogst waarschijnlijk het gelijk aan zijn zijde krijgen. Fluistert men in Grnoble niet dat ge neraal De Gaulle zich in hoogst ei gen persoon reeds tot het organisatie comité heeft gewend toen de zaken een beetje uit de hand dreigden te lo pen? Wie zou durven te geloven dat president De Gaulle op 6 februari niet een smetteloze jubeltocht zal maken langs de brede Boulevard Marcelin Berthelot die voor hem schijnt te zijn Het Olympisch dorp, in februari rustpunt voor 2300 deelnemers en meer dan 10.000 officials en func tionarissen, heeft momenteel ook nog het aanzien van een grauwe steen massa waaruit acht torenflats van 16 verdiepingen hoog in de meestal heilige lucht opryzen. Luxueuze maar nog naakte woonruimten die over en kele maanden duizenden goed gesi tueerde Franse gezinnen onderdak moeten verlenen. Op deze wijze zal investering van 140 miljoen geschapen en in de volksmond reeds i frank produktief worden gemaakt. is omgedoopt tot de triomfroute. Charles de Gaulle rydt op 6 febr. met opgeheven hoofd het grote stadion binnen, dat speciaal voor deze dag werd gebouwd. Men hoeft er niet aan te twijfelen. Vóór de 70.000 toeschouwers, die worden verwacht, de imponerende Olympische fanfares horen, moet er echter nog zeer veel gebeuren in Gre noble dat momenteel nauwelijks aan een Olympische stad doet denken. Al leen op de toppen van de Alpenreuzen die de stad in hun eeuwig durende greep houden, ligt de sneeuw, sym bool van winter, wintersport en win terspelen. De vijf Olympische ringen waarmee Grenoble zich op vele plaat sen heeft versierd, het langzaam groeiende aantal „Olympische" winkels en een nu snel stijgend aanbod van de gebruikelijke en wei nig smaakvolle souvenirs wekken slechts geleidelijk een Olympische sfeer op. Gewerkt wordt er hard in Genoble dat het laatste jaar een volledige me tamorfose heeft ondergaan. De altijd ondergewaardeerde stad in de Fran se Alpen zag eindelijk zijn wensen in gewilligd dankzij de Olympische Win terspelen. Nog steeds worden nieuwe wegen gecreëerd die als aanvoerrou- tes voor de tienduizenden toeschou wers zullen dienen. De 250.000 inwo ners hebben de grootste verkeerscha os in hun stedelijke geschiedenis ach ter de rug, maar zij zijn uit hun iso lement verlost. Een nieuw spoorweg station. een nieuw stadhuis, zelfs een vliegveld dat op 2 januari in gebruik wordt genomen dankt Grenoble aan zijn status van „Ville Olympique". ADVERTENTIE BEZOEKT ZONDAG A.S. de wedstrijd Aanvang 14.30 uur. Terrein Haarlemmervaart. Hoe komt mijn club uit? UVS Sloos, Balkhoven, Koren, Rol, V. d. Kaay, Kantebeen, Leget, Teske, Holl, Désar, Logeman. Roodenburg Keereweer, De Jon ge, Pennenburg, I. v. Weerlee. Dub- beldeman, De Klerk. J. v. Weerlee, Ooyendyk, Den Os, Heymans, V. Leeuwen. Lugdunura Peeters, Crama, Schouten, Bavelaar, Oppelaar. Redel. De Roo, C. de Cler, Collé, H. de Cler, Pijnakker. De cijfers van sporttoto 25 luiden: Aantal deelnemers 647.263, bruto inleg 905.570,40 gulden. Eerste prijs 192.535,20. Drie goede voorspellingen. Per kolom wordt 64.178,40 gulden uitbetaald. Tweede prijs 105.019,20 gulden, 124 meldingen. Per kolom 830 gulden. Derde prijs 52.509,60 gulden, 423 meldingen. Ca. 123 gulden per ko lom. De cijfers van reservetoto 6 lul den: Aantal deelnemers 242.099, bruto inleg 308.378,40 gulden. Totaal pry- zenbedrag 101.765 gulden. Eerste prijs 55.970,75 gulden. Er waren geen meldingen met 13 goed voorspelde uitslagen zodat tweeder de van dit bedrag naar de tweede prys gaat en eenderde naar de der de. Tweede prys 67.843,33 gulden, 16 meldingen. Per kolom 4.240,20 gul- Derde prijs 33.921,67 gulden. 41 meldingen. Per kolom 827,35 gul den. Ook het perscentrum zal na de af tocht van 2400 journalisten tot be strijding van de woningnood dienst doen. Maar eerst wordt er een gi gantische taak volbracht. Met de mo dernste middelen moet de communi catie van vele van de 38 deelnemende landen worden verzorgd. Helikopters staan in dienst van tv, fotografen en filmmaatschappijen, niet alleen in Grenoble maar ook in de vijf andere Olympische centra: Chamrousse, Autran. St. Nizier, Villard de Lans en Alpe d'Huez. Nauwelijks Het schaatsenrijden, voor Neder land het belangrijkste onderdeel van de Winterspelen, wordt in dit geheel nauwelijks geteld. Vraag in Frank rijk niet naar de namen van Kees Verkerk, Ard Schenk of Stien Kai ser. Geen wonder dat de schaatspiste in de diepe schaduw is blijven liggen Voetbalprognoses De eerste klassers gaan morgen de eerste helft van de competitie afslui ten. Tot op heden is er weinig teke ning in de strijd gekomen, althans tussen de ploegen, die in aanmerking komen voor de bovenste plaatsen. Al- j leen VUC, dat evenwel vorige week verrassend bij Unitas won en GSV vallen wat uit de toon. Neptunus, dat tot vorige week nog een riante voor sprong had, werd „teruggehaald" door UVS. Misschien dat na morgen de krachtsverschillen wat scherper geaccentueerd worden. Wat UVS be treft lijken de mogelijkheden daar voor zeker aanwezig. Op de resulta ten van Overmaas valt totaal geen peil te trekken, hetgeen voor de blauwwitten wel een waarschuwing inhoudt. De Leidenaars, die de overi ge drie Rotterdamse ploegen tot nu toe de baas zijn gebleven, gaan in ie der geval als favoriet van start. Belangrijk klasse zullen het morgen allesbehalve gemakkelijk krijgen. ASC gaat op be. zoek bij VVSB en Docos bij runner-up BMT. In beide wedstrijden voorspel. we een 1. Voor Teijlingen lijkt verdere achterstand op leider WSB niet waarschijnlijk. De Sassenhei- mers zullen tegen BEC de twee pun ten wel thuis weten te houden. DOSR heeft redelijke winstkansen tegen Concordia H, dat allang niet meer die vorm vertoont van het begin van de competitie. Warmunda en Altior zullen beide gebaat zijn bij een pun tenverdeling. In de Rijnstreek staat de derby BoskoopWaddinxveen op het programma. Hoewel de E pers de laatste wedstrijden beter gaan draaien lijken de Veners tocfc beste kansen op de zege te heb- ben. Alphia zit kennelijk wat in een impasse. Of zy uit tegen PDK hierui zullen geraken is nog een open vraa{ Op meer dan een gelijkspel taxerei we de Alphenaren toch niet. van het schitterende palais de Glacé, een schepping in hypermoderne stijl waarin 12.000 toeschouwers de yshockey-wedstryden en kunst- ryd(st)ers kunnen volgen. Op de onoverdekte tribunes rond de 400 meter baan zal men met een hand vol kijkers vergeefs naar de sfeer van een Bislet-stadion zoeken. De in spiratie moet uit de hardrijders zelf komen. De prijzen van de verschil lende evenementen accentueren het verschil in belangstelling van de Trainingsstage schaatsploegen Een aantal Nederlandse scnaatsen- rijders en -rijdsters zal in de komen de weken een trainings- en wedstrijd programma in het buitenland afwer- Tom Okker heeft zich in East ken. - Londen (Z. Afr.) geplaatst voor de Ronnie Nooitgedacht (Amsterdam), Fransetoeschouwers^Een^ dagkaart eindstrijd herenenkelspel van het Ab Krook (Loosdrecht). Adrie Hek- o Bordertennistoernooi. man (Balkbrug) en Eddie Verheyen In de halve finale won hij van de I 'Deventer) zullen in de Poolse win- als achtste geplaatste Deen Torben tersportplaats Zakopane een trai- Ulrlch met 64, 97. De andere finalist is de Brit Mark Cox. Deze linkshandige speler versloeg de Ame rikaan Marty Riessen met tweemaal voor de schaatswedstrijden kost slechts 10 frank, een abonnement op het kunstryden staat op 195 frank en de complete reeks yshockeywed- strijden vergt een uitgave van niet minder dan 720 frank. Veel Nederlanders verwacht men in Grenoble niet. Het gespreide pro gramma staat een „weekend uit" nu eenmaal in de weg. Kees, Ard, Stien en de andere Olympische uitverkore nen zullen zonder de steun van een legioen de weg naar de medailles moeten vinden. ADVERTENTIE Dat doet de NMB voor u! desgewenst Dit kortlopend krediet is snel en eenvoudig verkrijgbaar. Vraag uitvoerige inlichtingen bij het NMB-kantoor in uw omgeving. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar ook zich thuis voelt! Leiden: Breestraat 61-63. Alphen a/d Rijn: Julianastraat 65. Sassen- heim: Postwijkkade 1. In de damesfinale komen Virginia Wade (Gr. Brittannië) en de Rho- desische Pat Walkden tegenover elkaar te staan. LUBBERS WINT IN MOSKOU Rudi Lubbers is gisteravond win naar geworden van de categorie zwaargewicht van het int. bokstoer- nooi, dat in Moskou is gehouden. De Nederlander versloeg in een zeer goede partij de sterke Rus Viktor Baranikov, die tijdens de interna tionale sportweken van Mexico stad goed was voor goud, ">p punten. In de tweede ronde haalde hij zijn tegenstander neer. Lubbers kreeg in de laatste ronde een waarschu wing voor te laag inkomen met het hoofd. Hij had èen ruime pun ten- voorsprong. Bij de middengewichten was de Rus Vladimir Tarasenko te sterk voor de Nederlander Jan van Ispe- len. In de tweede ronde staakte de arbiter het gevecht. FUSIE IN BREDA? (Van onze correspondent) Op 16 januari zullen de leden van de Bredase betaalde voetbalver. NAC (eredivisie) en Baronie (tweede di visie) ziah uitspreken over een fusie, die dan per 1 augustus 1968 een feit zal moeten zijn. Een door burgemees ter en wethouders van Breda geïn stalleerde studiecommissie, die aan vankelijk aanstuurde op een sane ring van het Bredase voetbal bin nen drie jaar, wil proberen haar doel binnen één jaar te verwezenlijken. Daarvoor zullen echter de ledenver gaderingen van beide verenigingen hun fiat moeten geven aan een fusie van de afdeling betaald voetbal. Poloploeg bleef ongeslagen Het Nederlandse waterpoloteam is ongeslagen gebleven in de tournee door Zuid-Afrika. In de laatste wed strijd van de trip behaalde het va derlandse zevental in het dicht by Johannesburg gelegen plaatsje Brak- pan een gemakkelijke 141 zege op een Transvaalse combinatie. Met hun balbehandelingfraai opgezette aanvallen en snelle doorbraken over klasten de Nederlanders hun Trans vaalse tegenstanders volkomen. De AZPC-er Fred van Dorp nam vier doelpunten voor zijn rekening. De overige treffers werden gescoord door Nico van der Voet (3), Bart Bon- gers (2), Hans Koster (2) en Hans Hoogveld, Wim Hermsen en Hans van Ommen elk een. ningsstage volgen, afgewisseld met enkele wedstrijden. Een week later, van 9-16 januari, gaat dezelfde ploeg in Madonna di Campiglio een derge lijk programma afwerken. Voor de internationale wedstrijden op 6 en 7 januari in Oost-Berlijn zijn aangewezen Gerard v. Gelder (Olst), Jan Aartsen (Zutfen), Anne Brou wer (Oudehome) en Cor Giling 'Berkhout). Ploegleider is Henk van der Grift. De dames Truus Veldhof (Alber- gen), Jannie Goorman (Nijverdal), Rinske Seinstra (War ga), Ingrid Blaauw (Zaandam) en Treintje Rep (Oostzaan) zullen van 2-16 januari in het Zuidduitse Inzeil gaan trainen en deelnemen aan wedstrijden. Voor Roodenburg wordt het morgen een belangrijke dag. Zij zal aan CVV op de „Oldegaarde" een zware kluif krijgen, maar het zou de eerste keer niet zijn, dat de Noord-bewoners in dergelijke wedstrijden voor de ver rassende noot zorgen .Overigens komt Roodenburg bij een nederlaag voor lopig wel op het tweede plan terecht. Wij houden het op een puntenverde ling. Alphen schijnt tegen lager geklas seerde ploegen maar moeilijk tot prestaties te kunnen komen. Wat de strijd tegen het dit jaar tegenvallen de Blauw Zwart in Leidschendam op zal leveren? Een kleine zege zal de Alphenaren in de richting van de bo venste plaatsen kunnen brengen. Lugdunum zal tegen Lisse beslist de volle 90 minuten moeten laten zien wat zij waard is, anders zou het deze keer weieens verkeerd kunnen aflo pen. Opvallend ls overigens, dat con current TOGB heel wat gemakkelij ker tot overwinningen komt. Voor het nog steeds gehandicapte Bodegraven is wellicht één puntje weggelegd in de uitwedstrijd tegen Stolwijk. De Leid- se vertegenwoordigers in de vierde Karei Jansen, secretaris van de vereniging van oontractspelers, zal met ingang van 1 januari in vaste dienst treden van deze voetbalorga nisatie. De heer Jansen, die de eer ste bezoldigde functionaris van de WCS wordt, is als zodanig aange steld als secretaris-generaaL Vrijdagavond zijn er door Ne derlandse ijshockey clubs twee wed strijden gespeeld. De uitslagen wa ren: Tilburg: TYSC Trappers—Parijs 6—1 (2—0), 2—0, 2—1), 2000 toe schouwers: Den Haag: HYS Hokij Luik 11—3 (3—2, 3—0, 6—1). 2600 toeschouwers. Alexander Hembluck, ofwel „Roy Clark" alias „het fantoom van de Bundesbahn," pleger van een reeks aanslagen op de Westduitse spoor wegen, leidde een dubbel leven. In Altenbruch, een plaatsje van 2.000 zielen, stond hy bekend als een „eerzaam huisvader," die zijn vyf kinderen godvruchtig opvoedde. Maar het gezin leefde boven 35 kg TNT, door de man in zijn huis opge slagen. Toen de politie hem kwam arresteren, toonde hy zich een goed verliezer. „Mooi werk, heren," wa ren zijn woorden. De 40-jarige Hembluck heeft een bewogen leven achter zich. Gebo ren in Celle (Neder-Saksen)van beroep chauffeur, nam hy in 1948 dienst in het Vreemdelingenlegioen. Hij vocht in Indo-China, waar hy een parachutistenopleiding kreeg. De Duitse nationaliteit verspeelde hij. ADVERTENTIE SCHOENEN B R BESTRAAT 165-16?- LEIDEN^ De gedachte een bomaanslag te gaan plegen kwam naar zijn zeggen voor het eerst bij hem op in 1959, toen hy met een vriend tydens een onweer in Pforzheim wandelde. Vol gens de recherche maakt de man bepaald geen zwakzinnige, eerder een geslepen indruk. „Roy Clark" had vorig jaar een huis gekocht voor de prys van 25.000 gulden, zo werd gisteren nog meegedeeld. De politie heeft byna tweeduizend sporen nagegaan voor ze „het fantoom" te pakken kreeg. By die gelegenheden zyn circa 300 personen die zyn pseudoniem ge bruikten om „de vruchten van de terreur te plukken," ontmaskerd. Lectuurverbod krijgsmacht opgeheven Minister Den Toom van Defend heeft gisteren officieel het lectuu n verbod voor de krijgsmacht opgehioe' ven, nadat hy enige weken geledi «t in de Tweede Kamer dit voorneme reeds had kenbaar gemaakt. Tegelji)tl kertyd heeft de bewindsman eierl commissie ingesteld, die hem zal aieu viseren over het wel of niet toestaa'e van de verspreiding van lectuur bü lei nen militaire inrichtingen. Deze lti"1 tuurcommissie staat onder voorzJeei terschap van de oud-staatssecretaia van Defensie (Landmacht), de he001 G. H. J. M. Peynenburg. us raf In de nieuwe ministeriële beschi |ge king wordt gesteld, dat het de men litair binnen de militaire inrichtli ad niet is toegestaan meer dan exemplaar van eenzelfde geschii |0e onder zich te hebben ten aana waarvan de minister heeft bepaa ag< na daartoe ingewonnen advies van [et „lectuurcommissie", dat de verspil tee. ding binnen de militaire inricht iaa niet mag plaats vinden om reden at: ontleend aan de krijgstucht of in 1 ing belang van de krijgsmacht. De Bmbc litair mag dit geschrift niet verspil ind den. ar Onder verspreiden verstaat de 1 windsman: het binnen een milita '!C1 inrichting op enigerlei wyze mö "et werking verlenen aan het uitreik 'e het laten circuleren, ter lezing ven, achterlaten, openlyk tentac stellen of aanslaan, alsmede het enigerlei wyze ten gehore brengen medewerking verlenen aan het I gehore brengen van de inhoud v J een geschrift. Onder het begrip geschrift vall ode dagbladen, periodieken, vlugschi |ks ten, boekwerken, circulaires, alsn de afbeeldingen, uitknipsel, gedeeli of by lagen daarvan; voorts fotog fische of andere weergaven van IL vorenvermelde en elke andere n vgc stelling van woorden, welke gele [i 2 kan worden. 'ec' eb? ier, De Spanjaard José Legra heeft gisteravond in Madrid de Europese titel was vacant. overd door de Fransman Yves Des marets te verslaan. Desmarets gin? in de derde ronde knock out. D< titel was vakant. De Nederlandse scheidsrechter L. van Ravens uit Schiedam zal in januari de juiste datum is nog niet bekend de wedstrijd Benfica Vasas Boedapest, in de kwartfina les van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, leiden. Hy zal worden geassisteerd door de heren K. Brouwer (Vlaardlngen) en F. Bus 'Leeuwarden). Man slaat meisj e bewusteloos Op een stille landweg naby de hannes Postkazerne in Havelte t den enige militairen gisteren meisje bewusteloos naast haar op de weg liggen. Toen het mi (16) weer by kennis was gek< vertelde ze dat ze, toen ze op weg' naar haar werk in Havelte, was gehouden door een ongeveer 5ö-j man. Deze had haar plotseling een hard voorwerp een klap op hoofd gegeven, waarna zy het wustzyn verloor. De man moet) daarna volgens de politie onmic lyk vandoor zyn gegaan, zonder-I meisje verder aan te raken. Het je kon een vry nauwkeurig ment van haar aanvaller geven vertelde dat hy haar reeds enkele i ken hinderlyk had gevolgd. De geveer 50-jarige man droeg een leren jas en reed op een bromfiel Tijdens ,JWies-en-scene", teravond op tv, voerde de Zvtitü Fritz Pfenninger een telefoonfff sprek met de nog altijd in ziekenhuis verblijvende Post. Misschien dat beide reurs, die kort voor de aam van de Amsterdamse zesdat onenigheid met elkaar kregen, kaar, dank zij Mies' „vredesi sie", weer kunnen vinden en „koningskoppel" in ere wordt steld.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 8