VIJF II ER SEN KRONKELS VOOR DONKERE DAGEN t Alle elf ene Wat stellen die foto's voor? Kruiswoord raadsel Per puzz 250 guld aan prijz F< to KERSTBÏJLAGE 1987 VAN HET LEIDSCH DAGBLAD Zoals gebruikelijk zetten wij ook dit jaar in de donkere dagen rond kerst en jaarwisseling onze lezers een prijsvraag voor. Misschien is het woord prijsvraag niet helemaal juist, want het zijn vijf verschillende puzzels waar voor alleen per puzzel prijzen worden uitgeloofd terwijl geen prijzen be schikbaar worden gesteld voor alle puzzels tezamen. Deze vijf puzzels zijn zeer gevarieerd, zodat iedere puzzelaar er iets van zijn gading bij kan vinden. Over het algemeen zijn de puzzels iets makkelijker dan vorige jaren, maar er valt tóch wel voldoende bij te piekeren. Het is, zoals TJ begrijpen zult, niet nodig de oplossing van alle puzzels in te zenden om voor een prijs in aanmerking te komen. Overigens moet het niet in de eerste plaats gaan om de prijzen, maar om de ontspanning. Per puzzel stellen wij dertien prijzen beschikbaar, namelijk een eerste prijs van 100 gulden tweede prijs van 50 gulden derde prijs van 25 gulden vijf prijzen van 10 gulden vijf prijzen van 5 gulden Dat is tezamen voor iedere puzzel 250 gulden, dus voor de vijf puzzels tezamen 1250 gulden voor 65 winnaars. Wanneer U naar een van deze prijzen wilt meedingen, moet U aan de volgende voorwaarden voldoen: 1. De oplossingen, gericht aan het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 te Lei den, dienen voor maandag 8 januari a.s. te 13 uur v.m. in ons bezit te zijn. 2. Buiten op iedere inzending moet vermeld staan „Kerstprijsvraag". 3. Buiten op iedere inzending moet vermeld staan van welke puzzels (num mers) de oplossing wordt ingesloten. 4. Buiten op iedere inzending moeten naam en adres van de inzender worden vermeld. 5. Geen andere zaken insluiten dan oplossingen of commentaren daarop. Het is mogelijk, dat wij voor inzendingen in bijzondere vorm of met originele commentaren extra prijzen uitloven, maar bij de toekenning van de eerder genoemde prijzen letten wij uitsluitend op de juistheid van de oplossing, niet op de vorm. Zo spoedig mogelijk na de sluiting van de inzendingstermijn zullen wij de oplossingen en de namen van de prijswinnaars vermelden, waarna de prijzen aan de gelukkigen zullen worden toegezonden. VEEL PLEZIER EN SUCCES puzzel 2 i I Horizontaal: 1. fonetisch de langste letter 6. spoedig 8. middel om hogerop te komen 9. Griekse letter 10. nuttig dier 12. cijfercombinatie 14. de men6en over het algemeen 16. voorschrift 17. Frans lidwoord 19. planten 21. stukje papier 22. in het jaar des Heren 24. meubelstuk 26. landbouwwerktuig 27. ogenblik 28. speling van het lot 30. muzieknoot 31. onaangename plaats gebergte stootwerktuig persoonlijk voornaamwoord bergplaats grendel vreselijke toestand. Verticaal: 1. Tibetaanse buffel 2. smal straatje 3. titel 4. soort verf 5. voorzetsel 6. aanwijzend voorna 7. geleidelijk a 9. hoofddeksel 11. voorzetsel 12. kwelling 13. bloem 16. precies 16. baksel 18. weelderig levend 20. gokje nemen 23. stuk 25. kronkel in touw 29. gewas 31. afscheiding 33. familielid 35. geneesmiddel 36. speeltuig 38. afgemat 40. de laatst verstrekt1 41. lidwoord ft ba, e Q ie puzzel 3 Bijgaande foto's geven details (of grote delen vanuit een wat bijzondere De omschrijving moet natuurlijk niet al te vaag zijn, zoals b.v. „een ding" gezichtshoek, althans wat ongewoon genomen) van voorwerpen, die U of „een beest", maar wij zullen lankmoedigheid betrachten bij het beoor- deels dagelijks ziet, deels echt wel meer dan eens onder ogen krijgt, delen van Uw oplossing. Kunt U ze alle elf lihuis brengen. Welke voorwerpen zijn hier afgebeeld? Uw oplossing geven in de volgorde van de nummering. In deze gecombineerde vermenigvul diging en opgaande deiing zjjn alle cijfers 1 blijven staan, maar alle andere cijfers door punten vervangen. Kunt U de oorspronkelijke berekening recon strueren? Op iedere punt moet der halve een cijfer komen te staan, op geen enkele plaats waar geen punt staat komt een cijfer voor (behalve dan die enen), en een getal van meer dan 1 cijfer mag niet een 0 als linker cijfer hebben. Er is slechts één oplossing mo gelijk wanneer tevens gegeven is' vermenigvuldigtal (het bovensl tal van de vermenigvuldiging, 1 de uit zes cijfers) een factor is quotiënt van de deling (het' rechtse getal van de deling, uit zeven cijfers met een 1 linkse cijfer). Hoe luidt die enige vrijwel geheel met logisch red< vinden is? tib besten als int ti lenfa De

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 26