Vrouwen in bont KERSTBIJLAGE 1967 VAN HET LEIDSÖR DAGBLAD De feestdagen van de vroege ochtend tot de late avond doorbrengen in een creatie van bont. Erin wandelen, erin skiën, erin uitgaan of er gewoon huiselijk in zijn. Fred van Wordragen maakt er een punt van. Al 23 jaar lang maakt deze 39-jarige Hagenaar bontjassen, -pakken, -jurken en zelfs -broeken, die de persoonlijkheid van de draagster onderstrepen en bij haar passen. Voor het wintersei zoen '67-'68 ontwierp hij een sublieme collectie. Van de zeer en vogue Persianer mantel in Zjiwago-stijl naar een waterdichte regenmantel of sportief Knickerbocker-pak is voor hem een kleine stap. Fred van Wordragen heeft voor Nederland de enge grenzen van zijn vak doorbroken. Wat hij maakt is chique en heeft flair en toont een duidelijke lijn. Op een dag zijn wij haar tegengekomen, lopend langs het strand, zich koesterend in de zon en altijd gekleed in bont: „De vrouw" van Fred van Wordragen. Ze is mooi, jong, charmant, verleidelijk en speels. Ze is nooit méér bont dan vrouw. Deze fotoreportage toont het en wat Fred van Wordragen be treft: „met bont kunt U alle kanten op". Bij de foto's: 1. Tegen een gure noordoosten wind biedt deze wasberen mantel al de warmte die no. dig is. De mantel heeft een opstaand kraagje en diepe steekzakken. Van voren sluit de jas met een deelbare rits. 2. Genieten van de koesterende namiddag zon. Fred van Wordragen gebruikte voor deze mantel nertzpootjes. Hij verwerkte ze zó, dat het lijfje een verticale dessinering kreeg en het rokgedeelte een horizontale. De mantel heeft een dubbele knoopsluiting en is zó klassiek dat ze bij elke gelegenheid gedragen kan worden. 4. Van een enorme allure is deze regenmantel, gemaakt van een soepele paardehuid. Een zeer zeldzaam materiaal met bijzondere eigenschappen. Zo is het warm en waterafsto tend. De mantel is voorzien van een grove deelbare rits, steekzakken en een grote capuchondie het haar be schermt tegen nat worden. 5. Jong zijn in een mantel a la Paco Rabanne. Voor dit exemplaar gebruikte de ma ker ruitvormige stukjes per. sianer en nappü. Op de raak punten van de ruiten zijn ter versiering zilverkleurige na geltjes aangebracht. De man tel sluit met modieuze clips. 3. Niet alleen koningen dragen hermelijn. Deze lange grand- gala mantel met capuchon is gemaakt van een zeer bijzon dere soort. Ze heeft een prachtige roodbruine glans. Het onderste gedeelte is af- ritsbaar, zodat de mantel ook als kort model gedragen kan worden zonder dat zij daar mee aan schoonheid inboet. 0. Van Krimmerlam is dit ha gelwitte bermuda-pak. Het is voorzien van klepzakjes en heeft als garnering zilver kleurige ringetjes. Het pak is bij uitstek geschikt voor een stoere wandeling. Wanneer nylons te koud zijn, kan er zonder bezwaar een wollen maillot onder gedragen wor den.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 24