GEEN VERSPERRINGEN MEER Hierboven een foto van het oudste gedeelte van Jeruzalem, de stad, van- waaruit het geloof in één God, Heer en Koning over alle mensen, zich over de wereld heeft verspreid. En achter de oude poort het uitzicht op een kerk, die de naam draagt van Hem, die gebeden heeft, dat alle mensen één zouden mogen zijn. Maar de toegang tot deze stad en deze kerk is versperd door prikkeldraad. Misschien dat deze versperring in juni van dit jaar in letterlijke zin wel is opgeruimd, maar in figuurlijke zin staat zij er nog. De verhouding tussen joden en Arabieren ls nog nooit zo gespannen geweest als nu. En alle volken van Oost en West zijn min of meer bij dit conflict betrokken. Dit is de politieke en geestelijke situatie, waarin de wereld verkeert anno domini letterlijk in het jaar onzes Heren 1967. Overal is prikkeldraad: ver weg in Afrika en Azië tussen blank en bruin, rijk en arm; en dichterbij tussen mensen uit één gezin, één land en zelfs één kerk. De prikkelbare stemming is op vele gezichten te lezen en in menig gesprek te horen. De oorzaak daarvan is, dat de mensen allemaal zelf gelijk willen hebben en aan het langste eind willen trekken. En als maar even aan hun vermeende recht tekort wordt gedaan, gevoelen zij zich op him tenen, of erger nog, op hun hart getrapt. Ze verschansen zich achter een dikke haag van prikkeldraad. In deze geïrriteerde en nerveuze situatie vieren wij het feest van de ge boorte van een Kind- Bij na alle kinderen hebben iets ontwapenends over zich. Door hun open hartigheid en spontaniteit toveren ze al gauw een glimlach op de meest stuurse gezichten. Ze brengen twee van elkaar vervreemde ouders weer bij elkander en zij maken op zichzelf geconcentreerde mensen hulpvaardig en vriendelijk. Kinderen ruimen prikkeldraad op. Maar dit geldt in het bijzonder van het Kind van Bethlehem. Hij kwam om de wereld te winnen, de machtige vijand te slaan. Daarom verkoos Hij voor zichzelf de weerloosheid, de tegenspraak, ja zelfs de bespotting. Hij werd arm om arme mensen rijk te maken. Hij werd- hulpeloos om trotse mensen te ontwapenen. Dit Kind is het teken van de Liefde van die God, die door de profeten in het oude Jeruzalem reeds is verkondigd. Dit Kind brengt de barmhartig heid in praktijk, die door de kerken, die Zijn naam dragen, dikwijls slechts in theorie wordt beleden. De toegang tot Hem wordt door geen prikkeldraad belemmerd. Hij effent in de wildernis een baan voor onze God. D. J. VOSSERS KERSTBIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD van zaterdag 23 december 1967 De foto op deze pagina geeft een beeld van de kerk op de Zionberg in Jeruzalem. Zij werd gemaakt door Mrs. S. Barnes uit Washington (V.S.) en werd overgenomen uit de SABENA REVUE over Israël. In deze bijlage is verder een aantal geïllustreerde artikelen opgenomen als: it Godsvrede, een verheven ideaal dat faalde it Kerstboodschappen van het Koninklijk Huis it Spaanse kerstloterij, grootste gokfestijn ter wereld it Wanneer vrede op aarde? it Oostenrijk, land van de kribbekunst it Waar komt de kerstboom vandaan? it Vrouwen ln bont en een speciale vrouwen pagina it Overwinteren aan de Zonnekust Vreemdste kerstviering in Rome En tenslotte meer dan twee pagina's met interessante puzzels, waarvoor grote prijzen tot een totaalbedrag van ƒ1250 zijn uitgeloofd. Veel succes en prettig puzzelen!

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17