GRATiS Lof voor Toon in Amerikaanse krant SLEUTEL HANGERS Goudkoorts begint nu wat te luwen Wtunsmt is if/to sinaasappetsttp uniek? LETDSCH DAGBLAD pagina 9 r (Van onze Haagse correspondent) Vooruitlopend op de komst van Toon Hermans naar de Verenigde Staten publiceerde de inter national Herald Tribune" een eerste artikel, waarin de Ameri kaanse lezers worden geconfron teerd met „Toon Hermans, de hot test entertainer in Holland", een man die voor Nederlanders, Duit- advertentie 3 verschillende BIJ CALIFORNIA SOEP IN BLIK Plak hier 6 vlaggetjes zendt mij S sleutelhangers Adres- Woonplaats KNIP UIT en stuur naar. California Soepen Harderwijk sers en Oostenrijkers een mengsel is van Victor Borge, Danny Kaye en Maurice Chevallier. Aan die laatste bewering voegt het blad wél verduidelijkend toe: Is je je kunt voorstellen dat deze ta lenten zijn samengepakt in één man, die geen van hen imiteert". Het artikel is een lofzang op Toon Hermans. De schrijver, Ju les B. Farber, weet te melden „Toen een Nederlands t.v.-station bekendmaakte dat Toon Hermans dit jaar op de zaterdag voor Kerst om 8 uur 's avonds een one-man show zou geven, werden de pro grammamakers overstelpt met protesten van winkeliers en res tauranteigenaars. De druk was zo sterk, dat het programma nu een uur is uitgesteld". Men wist waar tegen werd geprotesteerd, aldus Farber, want bij de vorige gele genheid twee jaar geleden tij dens het hoogtepunt van het car naval was er tot na elven, toen Toon uitgespeeld was. een doodse stilte geweest in de straten. Zonder er een eigen commen taar aan toe te voegen brengt Farber verslag uit van het gun stige onthaal, dat Toons Ameri kaanse show na de eerste ,,try outs" heeft gekregen.. Komende maand zal Toon Hermans naar Amerika vertrekken, waar hij blijkens de „International Herald Tribune" in maart met én one- man show zal beginnen. Wij zigmgen in uitzendingen tv-reclame In verband met de uitbreiding de zendtijd voor de televisiereclame met ongeveer 10 minuten per week zullen met ingang van 1 januari 1968 enige wijzigingen in het zendschema worden aangebracht. In de vooravond komt er op Nederland I een nieuwe reclameblok bij en wel van 19.03 tot 19.06 uur. Het reclameblok op Nederland II. thans voor het laatste journaal, wordt verplaatst naai vooravond. De twee reclameblokken op de zaterdagmiddag zullen geheel vervallen. Andere programmawijzigingen vatten onder meer een verplaatsing het weekjournaal voor slechtho renden van zaterdagmiddag vrijdagavond op Nederland II, 19.03 tot 19.30 uur. Het zaterdagmid dagprogramma zal in 1968 een half later beginnen en wel om 16.00 met de uitzending van een kort journaal. Op werkdagen beginnen de avonduitzendingen op Nederland II vijf minuten eerder dus 18.50 uur, op zondagen blijft het a Vangsuur 18.55 uur. Filmprijs voor Mastroianni Jonge Joegoslavische kunste naars hébben dankbaar gébruik gemaakt van de zware sneeuwval in de straten van Belgrado. Een straat in het centrum werd op deze artistieke ivijze versierd. Als het nu maar niet gaat dooien. De goudkoorts begint wat te luwen. Óp de goudmarkten in Londen en Parijs is de affaire de laatste twee dagen heel wat rustiger geworden. Er is olie op de golven gestort door de ver klaring van de Amerikaanse minister van Financiën, Henri Fowler, dat er geen sprake zal zijn van een verhoging van de goudprijs. Ook is er enige voorzichtigheid ontstaan door de vast beraden houding van de presidenten der centrale banken, die de goudpool nieuwe steunbalken hebben gegeven. Daar de buitenwereld niet precies kan nagaan, welke tegenacties de goudpool in petto heeft, is de animo om goud op termijnleve ring te kopen sterk geluwd. Bij de termijntransacties is het niet nodig dat het hele bedrag aan dollars meteen op tafel komt. Pas als verloop van tijd het goud wordt geleverd moet de betaling geschieden. Het ziet er naar uit dat vele goud speculanten dan in de knoop zullen komen, omdat zal blijken dat zij niet over voldoende dollars beschikken om het goud te betalen. Zij zullen dan genoodzaakt zijn om het edel metaal i snel mogelijk door te verkopen om ui dollars te komen. Op dat moment zal de klok worden De Britse filmacademie heeft gis teravond de onderscheiding voor de beste buitenlandse acteur uitgereikt de Italiaanse ster Marcello Mas troianni. Hij kreeg de prijs, een wand bord van blauw porselein, voor zijn rol in de film van Vittorio de Sica „Gisteren, vandaag en morgen", waarin hij de tegenspeler was van Sophia Loren. Mastroianni is op het ogenblik in ngeland voor zijn eerste film in de Engelse taal .Diamonds for breakfast". Na controle op alcoholgebruik Veel minder ongelukken in Engeland Het aantal verkeersongelukken in Engeland is in oktober, de eerste maand van de adem. en bloedproe ven inzake het alcoholgehalte, met 12 procent teruggelopen. Het aantal doden en ernstige gewonden daalde met 14 procent. In bebouwde kommen daalde het aantal ongelukken met 12 procent; daarbuiten met 17 procent. In deze periode nam het autoverkeer met 4 procent toe. De daling was het grootst na slui tingstijd van de drinkgelegenheden, namelijk 38 procent. Wat betreft do den en gewonden tussen tien uur 's avonds en middernacht en 57 pro cent tussen middernacht en 4 uur 's ochtends. Er werden 69 (of 30 procent) minder autobestuurders en passagiers gedood of gewond. Het aantal ernstig gewonden was 880 (of 26 procent) lager dan in okto ber van het vorige jaar. Indien de automobilisten zich zo blijven gedra gen zullen er jaarlijks 1200 levens kunnen worden gered. Het aantal do delijke ongelukken op de weg in Londen daalde in november 30 pro cent. teruggezet op de goudmarkt. want dan komt er aanbod van goud en vraag naar dollars inplaats van de stroom van dollars, die men in de af gelopen weken in goud heeft opgezet. De mogelijkheid wordt niet uitgeslo ten geacht dat de goudpool op dat moment een „kat - en - muis - spel" met de speculanten gaat spelen. Voor de feestdagen achter de rug zijn, zal het nog wel onrustig blijven op de goudmarkt, al is de druk op de dollar afgenomen. Op de Londense goudmarkt wordt met spanning af gewacht wat er met het nieuw ge wonnen Zuidafrikaanse goud gaat ge beuren nu het wapenembargo in stand wordt gehouden. advertentie Boete geeist tegen oorvijgen uitdelende agent Honderd gulden boete of 20 dagen gevangenisstraf vorderde de offi cier van Justitie bij de Maastrichtse rechtbank, mr. J. Houben, tegen een Maastrichtse hoofdagent (44), die op 24 augustus de 21-jarige win kelbediende Frans Mulleneers uit Valkenburg met een paar forse klap pen tegen de grond had geslagen. De hoofdagent gaf die mishande lingen toe. Hij had de jongeman uit Valkenburg („verdacht," zei hij) zien rondhangen bij een grossierde- rij. De winkelbediende had de vra gen van de hoofdagent (in burger) arrogant genegeerd. .Daarom meende ik hem met een paar vijgen te moeten corrigeren," weerde de politieman zich de rechtbank. Hij had later niet willen ingaan op een verzoe ningspoging van de jongen. Hij had hem veeleer nog eens bedreigd met: „Ik krijg jou nog wel." „Dit is een betreur ensw a ardige zaak," aldus mr. Houben. „Het verstand is geheel aan de kant de verdachte. Er was geen enkele reden tot slaan." advertentie Het bevat géén conserveringsmiddel Het is pers-vers diepgevroren. Geen bijsmaakl En nóg een wonder: negen glazen echt sinaasappelsap uit dat klei ne Iglo blikje! Drink 't morgen meteen. 1,35 per blikje WILT U ƒ1.00 O - WINNEN of één van de 517 ondervermelde prijzen? ƒ900.—j ƒ800.—; ƒ700.—; ƒ600.—; ƒ500.—: ƒ400.—; 300.—; ƒ200.—100—^90.-; 80.-; ƒ70.—ƒ60.—; 50.40.30.20.100 bierserviezen, elk be staande uit zeven verschillende Grolsche bierglazen, zoals in kleurenadvertenties afgebeeld; 100 sets van zes Grolsch- glazen op voet; 100 sets van drie Grolsch-glazen op voet; 200 Giolsch-giazen op voet. Let dan op de krant van morgen of over morgen, waarin een opvallende advertentie van Grolsch zal voorkomen, met minstens twee en hoogstens drie complete kleujv stülevens. In andere exemplaren van dezelfde kram en van andere kran ten die in dezelfde week verschijnen, staat dezelfde adver tentie met dezelfde of met andere Ideur-stillevens. In de diverse kranten zijn m totaal zes verschillende stillevens afge beeld. Ga bij familie, vrienden of buren de Grolsch- advertentie in hun krant bekijken, zoek de zes verschillende stillevens bij elkaar en knip ze uit. U hebt vlugger succes dan U denkt. Omschrijf op een vel papier in maximaal 100 woorden - al of niet op rijm - welke bijzondere bedoeling de Grolsche Bier brouwerij mef de advertentie van morgen of overmorgen beeft. Zet op hetzelfde vel papier duidelijk Uw naam en adres. Stuur de aes verschillende uit de kranten geknipte kieur-stii- fevens (gaaf, onverknipt en ooopgeplakt), samen met het vel papier, in een gesloten enveloppe, gefrankeerd als brief, vóór 7 januari 1968 op aaoc Grolsche Bierbrouwerij N.V^ Postbus 115, Enschede. I j.G.dc Visser vae het Central Bureau Courantenpubliciteit, G. B. K. Bturmner van de Grolsche Bierbrouwerij N V. en Psnl Huf beoordeelt de gevraagde omschrijvingen en kent de prijzen toe. Wieaan de bovenstaande voorwaarden heeft voldaan en de beste omschrijving beeft gegeven krijgt de hoofdprijs; wie dat op een na bet beste beeft gedaaa De deelnemers aan deae prijsvraag verklaren zich door het eokdc feit vso Het personeel van de brouwerij en ztja Rcbtneboreau z>ja van deelname uitgesloten. Door middel van advertenties in deze krant wordt U op de hoogte gehouden van het verloop van de prijsvraag en van de uitslag. Let daarom goed op volgende Grolsch-advertenties. BEWAAR DEZE ADVERTENTIE! Zakenlieden moesten China verlaten Functionarissen van de beurs in Kanton hebben alle buitenlandse za kenlieden gevraagd vandaag uitcom- istisch China te vertrekken. Zij en dat het opnieuw tot gevech ten komt tussen voor en tegenstan ders van Mao Tse-toeng. De divisie van het nationale bevrij dingsleger die vorige maand naar Kanton is gezonden om de rust tij dens de beurs, die 15 december is geëindigd, te handhaven is naar el ders gezonden. Een en ander is in Hongkong meegdeeeld door zakenlie den die terugkeerden uit Kanton. Radio Moskou heeft bekendgemaak dat een niet nader gespecificeerd aantal tegenstanders van Mao Tse- toeng in het openbaar is terechtge steld in de Chinese provincies Tsjang sa, Hoenan en Sining. Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.07 uur Schateiland (kleur) 7.32 uur Panoramiek 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Zendtijd politieke partijen 8.30 uur Stichting Socutera 8.35 uur Elfstedentocht of geen elfstedentocht 9.00 uur Jongens in leer; film 10.40 uur Laatste nieuws 10.45 uur Openbaar kunstbezit 11.00 uur Sluiting NEDERLAND 2 VARA 6.55 Pipo de clown Nieuws Coronation street Journaal en weeroverzicht Achter het nieuws Indianen van de hoogvlakten Yin Yang, gevarieerd programma Verkenning in wetenschap Laatste nieuws Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 „Muiterij op de Caine" Voor een televisiecriticus is het een probleem of hij moet kij ken naar „Muiterij op de Caine" of naar het programma op de andere zender, waarin befaam de journalisten met de nog be- faamdere Franse journalist Ser- van-Sohreitoer over diens opzien barende boek „De Amerikaanse uitdaging" praatten. Het eerste immers is fictie, het tweede wer kelijkheid. Het boek over de Amerikaanse uitdaging snijdt een onderwerp aan waar we al len mee te maken hebben, en het televisiespel bestaat al zo'n jaar of vijftien ails boek ,en later als scenario. De mensen die er in speelden waren niet echt, morgen spelen ze weer iets an ders. Je kunt er als teleivisiecri- ticus zeker van zijn dat 9 van de 10 mensen naar het stuk hebben gekeken en niet naar de discussie. Niet dat elke discus sie het in die verhouding moet afleggen tegen elk toneelstuk, maar een toneelstuk met Guus Hermus, Ton van Duinhoven, Eric Schneider en dergelijke topkrachten van het Nederland- In „Muiterij op de Caine" zit zeer veel werkelijkheidsgehalte. Schrijver Wouk was zelf mari neofficier en deed dienst in de Pacific, de situatie die hij ge schetst heeft kan dus waar zijn, of had waar kunnen zijn. en wat het allervoornaamste is: de men sen die hij portretteerde be staan zo zeker als tweemaal twee vier is. De werkelijkheid wordt in zo'n reconstructie van 'n rechts zaak zoveel mogelijk benaderd. Erg knap gedaan soms. zo'n tweespraak tussen Van Duinho ven en Van der Scheer, tussen van Duinhoven en Hermus, om nog maar te zwijgen van de do delijke alleenspraak van Hermus waarin hij zichzelf ontmaskert. Heel boeiend en bijzonder le vensecht gespeeld ook. door Van Duinhoven in de eerste plaats, door Hermus ook in de eerste plaats, door Schneider en Van der Scheer in de tweede plaats, en door de anderen in de de derde plaats. Regisseur Wal ter van der Kamp had alle rol len goed bezet, maar er bleven toch duidelijk de verschillen in werkelijkheidsgehalte bij het ac teren. VOOR WOENSDAG 20 DECEMBER Hilversum 1. 402 in. VARA: 18.00 Nws. 18.16 Act. 18.20 Uitz. van de Anti-Revolutionaire Par tij: Ultz. van de ARJOS. 18.30 Ste reo: Kinderkoor. 18.55 Stereo: Dansor- van het concertbezoek in Nederlartó: muzikale lezing. 20.00 Stereo: Metro- pole orkest en solisten: amusements muziek. 20.30 Over, door en met Mar- ga Mlnco: literair klankbeeld. 21.00 Akkoord: een progr. om mee in te stemmen. 21.20 Sores van Do rus. 21.35 Akkoord (vervolg). 21.50 Tram melant in Loeren aan de Hor. radilo- feuilleton. 22.15 Country en Western muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.56 muz. (gr.)23.20 Radio Jazz M; ne 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.00 Klaas, en gewijde muz. rws. en weerpraatje. 18.45 Lezing studenten. 19.45 (gr.). 18.30 Nws. en weerpraai Act. NRU: 19.00 GastcoUege over „Doping" orkest en solisten (opn)klass. en mod. 21.50 Fran- NVSH: 22.20 Sextant, radioweekblad 24.00 Nws. GRAMMOFOOXPLATEN- PROG1 (Over de 4e HJn) (Villancicos de remoni a-Fandangos del Desafio -La Gana - Segulrlyas - Serranas - Hulpverlening ruimtevaarders De Algemene Vergadering van de VN heeft met algemene stemmen haar goedkeuring gehecht aan de conventie inzake het verlenen van bijstand aan astronauten en ruimte voertuigen. De Assemblee sprak de wens uit dat zoveel mogelijk landen het akkoord zullen bekrachtigen. Huis van Adenauer nationaal museum De familie van wijlen Bondskanse lier Adenauer van West-Duitsland heeft het huis van Adenauer te Rhondorf, bü Bonn aan de West- duitse regering overgedragen om als nationaal monument te dienen. Dit heeft het Westduitse ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt. Krachtens een in Rhondorf gete kende overeenkomst zijn bij de over dracht ook veel meubilair, talloze manuscripten en de bekende rozen tuin inbegrepen, waarin dr. Adenauer vaak placht te vertoeven. Granada, Gaspai Amaya. El Moro, (Batista) Camplna (Batista) Para India (Batis- -- Ramey, Art Blakey. Eéaroh (Sli ver) Horace Sliver, Curly Russell, toni ia. Yeah (Silver) id. Alone to* gether (Dietz) Grant Green. Ben Tucker. Dave Bailey. Grant's Di mensions (Green) Id. Green with en* vy (Green) id. 30R DONDERDAG M DECEMBER Hilversum L 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. Lichte gr.muz. VPRO: 7.55 Öea» 8.10 dag. lezing. AVRO: 8.00 Nws. Act. 8.20 Lichte gr muz. (8.30-82. groenteman.) 8A0 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Pianoduo: (gr.): mod. muz, 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Gt» (gr.) klass. muz. 10.00 Voor nen (gr.): populair verzoekplatenpro- gramma. (11.00-11.02 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Kerkorgelconcert: klas- 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 De Notedop: Van vier tot vijf. een radloprogr. in een Notedop. 17.00 Can- ta America: muz. uit Suriname, de Ne derlandse Antillen en omringende lan den. 17.30 Voor de jeugd. Hilversum 2. 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.16 Badlnerle: licht klass. pla- tenprogr. (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.55 Gezamenlijk strijd tegen muskusrat Op een speciale vergadering van de „European Plant Protection Or ganisation" (EPPO) in Parij6, over een doelmatiger bestriding in inter nationaal verband van de muskus rat, zyn Nederland, België, Luxem burg, Frankrijk, Duitsland en Zwitserland het eens geworden over de instelling van een werkgroep. De ze werkgroep zal bijeenkomen ten einde gegevens uit te wisselen, die betrekking hebben op de levensge woonten van de muskusrat, de coör dinatie van de bestrijding, de door de ratten toegebrachte schade, de ontwikkeling van de bestrijdingsmid delen en de juridsche toelaatbaarheid van vangmiddelen. In de werkgroep zullen voor elk deelnemend land in beginsel een bioloog en deskundige I vanger zitting nemen. 12.27 Med. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Advents- dienst. 13.10 Variant: radio-snelbuffefc» 13.30 Lichte gr muz. 14.30 Stereo: Pia noduo: mod. muz. 15.00 Herv. gods dienstige uitz. NRU: 15.30 Banden met het verleden, klankbeeld. 15.45 Spelt kroniek voor kreatieve vrijetijdsbeste ding. 16.00 Nws. 16.02 Burengerucht:» Ben vlaanise en Ne„ 16.25 Lichte grmua, ït taal. 17.00 Kamer* 1 da Gamba-kwar» oude muz.; II. Planorecital: klaas, muz. NCRV: 17.46 Sport. Hilversum 3. 240 m en FM. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Voor de zie ken. 9.30 Lichte lnstr. muz. 10.00 Nws. 10.02 Muz. bU de koffie: licht platen* progr. (11.00 Nws.). NRU; 12.00 Nws. 12.02 Platenkeus. KRO: 18.00 Nws. Act. 17.07-18.00 Verzoekpla- teuprogr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 18.55 Pipo de clown. 19.00 Jn, NCRV: 19.07 Boedapester Zigeuneror kest. 19.30 De stormrldder (in kleur), TV-feuilleton. NTS: 20.00 Journaal, NCRV: 20.20 Act.rubriek. 20.45 Jeroen aan het woord. 20.46 Dom Juan (of; gast), verfilmd toneelstuk. burgeren: Straf en strafmaat. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 De Messias. profeet Jesaja. NTS:

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5