M. P. Splinter begraven Dr. de Bruyn Ouboter aanvaardt lectoraat Gebroeders de Ridder slepen prijzen weg Koninklijk brons voor J. Boom LEIDSCH DAGBLAD VOORSCHOTEN Geen spreekuur burgemeester Burgemeester L. de Kool van Voor schoten Is donderdag verhinderd het wekelijkse spreekuur te houden. Kerstsamenzang De gezamenlijke kerken van Voor schoten hebben voor zaterdagavond 23 december om 8 uur in het Cultu reel Centrum een kerstsamenzang vastgesteld, welke toegankelijk is voor iedereen. Burgemeester L. de Kool zal het kerstevangelie lezen, terwijl voorgangers van de kerken korte vijf minuten toespraakjes hou den. Medewerking verlenen de beide plaatselijke harmonieverenigingen. WARMOND Adventsbijeenkomst Onder grote belangstelling heeft de erv. gemeente van Warmond in 't Trefpunt een adventsbijeenkomst ge houden. Ds. Snijders opende deze avond, en de gemeente zong „Komt allen te samen". Na het gebed bracht het kerkkoor het lied „Op U mijn Heiland blijf ik hopen" ten gehore, en vervolgens las mevr. De Nie-Knop- pert een kerstverhaal voor. Het ge dicht „Advent" werd door mevr. Landman-Dijkema verzorgd. Na de pa,uze werd het kerstspel „De her berg" opgevoerd, op simpele wijze werd hiermee uitgebeeld hoe men de Messias moet ontvangen. Tot slot werd het „Ere zij God" gezongen en sloot ds- Snijders het samen zijn met gebed. ZOETERWOUDE Kamp ïoenen Pit '54 :n 49-jarige inwoonster orschoten is vanochtend voor elf met haar per- ito ter hoogte van „Ter tg" in haar woonplaats water langs de Leidse- treden. Het ongeluk ge- nadat de vrouw de tan de Leidseweg met de eg had genomen, waar- agen slipte. Zij kon het rmiddel niet op de weg i. Een bijzonderheid is, juist voor de wagen reed plaatse zand strooide. iuw is via een toegesto- ink uit de auto gekomen; aar kleren bleven droog, gen is aan de voorzijde ukt. (Foto LD/Holvast) JERLIJKE STAND I.EIDEN GEBOREN v. G. van Staveren en C. iag: Walter Emanuel Harmen. Honsbeek en C. M. J. Brusche; latherina Bertlne. d. v. H. J. Bie en G. de Ru; Baatlaan. A. Boek en M. Ofman; Ir v. W, F. de la Rie Stijntje Elisabeth, d. S.: Neuteboom; Fokke Jan, ïg; en A. C. van Heyningen; ke, d. v. G. Barkema en L. de elena Anthonia, d. v. L. de Vo- i A. Zee; Johanna Elisabeth llexahdra. d. v. L. J. Henzing J. de Groot; Adriana Jantine, van der Velden en M. Spies: v J. W. de Jong en A. D. Sarei, z v. J. Teske en S M. Huguette Elisabeth, d. v. M. umperbeek en E. J. Buddingh; Isabella, d. v. J. M. van W. Hoogendoorn; Gerdina v. G. A. van Delft en N. al; Marianne Jacqueline, d. v. Egmond en W. A. van Vliet; Maria Géneviève, d. v. C. J. G. en A. M. G. de Klerk; Silvia Johanna, d. v. W. van der M. I. van der Kemp; Esther üna. d. v. P. van der KooiJ en fourLbs; José, d. v. C. Stav- U. van Hooidonk; Mona. d. v. Rijn en M. A. van Egmond; athonius Gerardus. z. v. A. H. nans en A. T. J. Jansen; Abra- radrik, z. v. C. Strijdhorst en ogerbrug. e Therese, d. v. J. van Rijn en inoot; Fenje Martina, d. v. R. en A. Groen; Cornells v C. A. Wijkhuisen en llaltre; Norbert Edwin, z. v. I. en C. Paap; Marcella d. v. B. M. Develing; Alderick Johan- E. Wassenaar en L. Sonnega; d v. J. Chaudron en M. J. laker; Teunis, z. v. J. van en G. Verdoes; Henri René, z. Kips en T. P. Diezeraad; Mi- v. P. F. Dewingaerden en E. reef; Silvia, d. v. H. Keijzer en fose; Adriana Johanna Gerar- A J. D. van Haastrecht en L. ïarbier: Cornelia Martina, d. v. jzer en K. M. van Acker: J. v. W. van der Gaag en den Brand. Mooiste postduif „De Vriendenclub" hield een tentoon stelling in de Kleine Burcht. Verre weg de meeste pryzen werden gewon nen door de gebr. De Ridder. In klas 1, oude doffers boven de 500 km wonnen zfj de eerste en de tweede prijs. Derde werd mevr. Van Denderen en vierde de heer W. Vijl- GETROUWD M. Verwaijen en A. H. Buur-. W. c A. van der Voort en A.' der Geest; A. M. Mout en L. Me; D. M. de Vries en I. Le- van Dam en H. Vijlbrief; N. en A C. Blansjaar; A. de -J W. Stokkel; H. W. A. Kiel G. Meel; R. R. R. George en E. lerdijk; F Bos en G Esderts; lamboo en M. M. Schuller; A. A. dng en A. Berveling; F. Beunk J. M. Verhoeven; J. J. A. de en P A Knul; N. Kors en A. van Stempvoort; R. C. van der en s M van der Vooren; P. sen en M. Fasel. Wolters en E. W Brandt; A. iljf en H. Boers; A. T. M. Bis- en S. Wassenaar; P. C. Roman M. T. Jongmans; H. Pijnnaken J Halverhout. OVERLEDEN •stra, 79 jr., wed. v. J. Venema; Wissenburg, 29 Jr., man; M. den Bulk, 41 jr.. echtg., v. H. W. i den Bulk; B. Mataw, 4 Jr., zn.; J Devilee, 63 Jr., vn; F. van der 'r„ man; J. G van Rooljen, van A. Verboon; W. van man; H. Koenders, 70 jr. Boot, 81 Jr., man; A. C jr., wed. van M. A. Janson; 83 jr., wed. van H. Motz; W van der Lelie, 90 jr., vrouw: A Verwij, 68 jr., man; A. Kra- 88 jr.. man; A. H. Schrage, nan; L J. Bresser. 69 jr., man; Beelen, 79 jr., wed van L. van "as; A. J. Verink. 12 Jaar, doch- Kerstmiddag van huisvrouwen Op sfeervolle wijze hebben de leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Leiden, giste ren him jaarlijkse kerstmiddag ge houden üi 't St.-Anthonius Clubhuis. Een grote kerstboom in de met kaarsen verlichte zaal vormde slechts een onderdeel van de gehele entoura ge. In de pauze werden zelfgebakken cakes en taarten met brandende kaarsjes binnengebracht. Na een kort woord van welkom van de presidente, mevr. W. H. van Dam- Nederhoed, waarby zy inging op de speciale aard van deze bijeenkomst en de verschillende individuele bele ving van het kerstfeest, was het woord aan mevrouw M. Lelyveld uit Den Haag, die deze kerstmiddag ver der verzorgde met een eigen pro gramma kerstliederen. Zij begon haar programma met een adventsgedicht van Lou Vleugelhof, „de ballade van de stem van de roe pende in de woestijn". Hierna droeg zij enkele middeleeuw se kerstliederen voor. deze cyclus af sluitend met een modem kerstge dicht. Na de pauze zong het koortje van N.V-H. enkele kerstliederen. Interim dividend van zes procent Commissarissen van de Hollandse Constructie Groep N.V. hebben, op voorstel van de raad van bestuur, be sloten om in de eerste helft van ja nuari 1968 een interim dividend van pet betaalbaar te stellen. Wat de grmg van zaken in 1967 be treft, bericht de raad van bestuur het volgende: In de op 23 juni gehouden algemene vergadering van aandeel houders werd meegedeeld, dat het eerste halfjaar een bevredigend resul taat had opgeleverd, maar dat enige onderbezetting bij sommige werk maatschappijen in de nog resterende maanden van dit boekjaar werd voor zien. Hoewel de feiten deze prognose heb ben bevestigd, zullen de jaarresulta ten toch weinig bij die van het vo rig boekjaar achterblijven, mede doordat grote werken uit het vorig boekjaar tot afsluiting zijn gekomen. De in haar algemeenheid minder gunstige conjunctuur doet zich ook in het concern gevoelen: de vooruit zichten zyn onzeker, hetgeen voor dè raad van bestuur aanleiding is om gereserveerd te zijn omtrent het uit spreken van verwachtingen voor het komende boekjaar. brief. By klas 2, oude duivinnen bo ven de 500 km was de uitslag als volgt: 1. de heer J. Beekman, 2. ge broeders De Ridder en 3. de heer J. Gysman. In klas 3, doffers van 300500 km as de klassering: 1. R. Pet, 2. gebr. De Ridder, 3. C. van Dijk, 4. J. Beek man, 5. gebr. De Ridder en 6. R. van Loon. Klas 4, duivinnen van 300500 km leverde de gebr. De Ridder weer een eerste en een vierde prijs op. Tweede werd Ch. v. d. Voorn, derde werd R. Pet en vyfde werd C. Vlaardingen- bröek. In klas 5. doffers van 65 tot 300 km. bracht de gebr. De Ridder een eerste en derde prijs, terwijl de tweede prijs werd gewonnen door A. J. Link. Verdere uitslagen waren: klas 7, onbevlogen doffers: 1. C. van Dijk en 2. J. van Seggelen; klas 8, onbevlo gen duivinnen: 1. A. J. Link; klas 9, jonge doffers bevlogen; 1. J. Beek man; 2. C. Vlaardingenbroek; 3. J. Veilbrief 4. A. J. Link; 5. W. Vyl- Gijsman; klas 11, jonge doffers be vlogen: 1. J. Beekman; 2. C. Vlaar dingenbroek; 3. J. Veilbrief; 4. A. J. Link; 5. W. Vijlbrief; 6. J. Beekman; 7. J. Gijsman; klas 10, Jonge duivin nen bevlogen: 1. Th. Dongelmans; 2. gebr. De Ridder; 3. T. Gijsman; 4. J. Veilbrief; 5. J. Gijsman; klas 12, jonge duivinnen bevlogen: 1. gebr. De Ridder; 2. J. Gijsman; 3. gebr. De Ridder; klas 13, jonge doffers on bevlogen: 1. L. Koopman; klas 14, jonge duivinnen onbevlogen: 1. J. Beekman; 2. J. Gijsman; klas 15, la te jonge doffers: 1. gebr. De Ridder: klas 16, late jonge duivinnen: 1. me vrouw V. Denderen. Bij de hokkenshow was de eerste prijs voor de gebr. De Ridder (368 IJ» punten), tweede werd J. Gysman (368 punten) en derde C. Vlaardin genbroek (36714 punten). Prijzen voor de mooiste van het geheel, voor de mooiste oude doffer, de mooiste oude duivin en de mooiste jonge doffer werden eveneens gewonnen door de gebr. De Ridder. De mooiste jonge duivin was van de heer TH. Dongel Inbrekersbuit van f200,- In de nacht van maandag op dins dag is ingebroken in een woning aan de Constantijn Huygenslaan in het Leidse Morskwartier. In totaal werd een bedrag van ruim tweehonderd gulden ontvreemd. De daders zyn de woning binnengekomen na het in- door C. van Teylingen en Leny Koek. drukken van twee ruitjes van het Door in de finale P. v. d. Raadt (kampioen 1966) te verslaan, is G. van Velzen kampioen 1967 geworden van de Zoeterwoudse tafeltennisclub Pit '54. De setstanden waren 2116, 216. By de dames werd voor de der de achtereenvolgende keer Coby v d. Helm clubkampioene. In de finale won zij overtuigend (2119, 2110) van Anny Beereboom. Bij de jimioren behaalde Paula van Teylingen zonder enige moeite het kampioenschap. Het herendubbel werd een overwinning voor het duo G. v. Velzen/H. van Teylingen; het gemengd dubbel werd gewonnen keukenraam aan de achterzijde. Alle laden en kasten in de woonkamer bleken te zijn doorzocht. De burgemeester van Zoeter- woude zal donderdag 21 december geen spreekuur houden. Veertig jaar bij de Verto in Leiderdorp Veertig jaar was de heer J. Boom repareren van machine-onderdelen, op maandag 18 december in dienst Als blijken van waardering overhan- bij de Vereenigde Touwfabrieken in digde hij hem het vererend getuig- Leiderdorp. Nadat hij in het direc- schrift van de Ned. Mij voor Nijver- „Stromen zonder wrijving" Dr. R. de Bruyn Ouboter. benoemd tot lector in de experimentele natuur kunde aan de Leidse Universiteit, heeft gisteren zyn ambt aanvaard met het uitspreken van een openbare les, getiteld „Stromen zonder wrij ving". In zijn rede merkte dr. De Bruyn Ouboter op. dat het mogelijk is op macroscopische schaal „eeuwigdu rende" bewegingen zonder weerstand op te wekken. Het betreft hier het verschijnsel .superfluïditeit', dat op treedt in vloeibaar helium en in vele metalen, wanneer daarvan de tem peratuur wordt verlaagd tot voldoen de dichtbij het absolute nulpunt. Enerzijds kan in een in zichzelf ge sloten buis een persisterende stroom van het superfluïde helium worden opgewekt, anderzijds kan in een su pergeleidende ring een persisterende elektrische stroom worden opgewekt, die zelfs na vele jaren in het geheel geen meetbare afname van de stroomsterkte vertoont. Superfluïditeit blijkt een condensa tie te zfjn van een macroscopisch aantal deeltjes in een zelfde één- deeltje-quantum toestand. Dit ma- crosceptisch quantumverschijnsel werd in 1948 door F. London voor speld en in 1961 door Deaver en Fair- bank en door Doll en Nabauer aange toond. In de laatste jaren zijn er nog meer macroscopische quantumverschijnse- len zowel in supergeleiders als in vloeibaar helium te voorschijn geko men. Nadat dr. De Bruyn Ouboter enige experimenten, verricht in het Kamerlingh Onnes Laboratorium, had besproken, noemde hy enige mo gelijke toepassingen van deze ver schijnselen. Door het fluxquantisatie- versahijnsel te combineren met be staande elektronische meettechnieken kunnen zeer zwakke magneetvelden uiterst kleine elektrische span ningsverschillen worden gemeten. Voorts kan een ideale precessievrije gyroscoop bestaande uit een wrij vingsloos ronddraaiende supergelei dende bo worden geconstrueerd. De ontwikkeling van supergeleidende le geringen en verbindingen heeft al ge leid tot de vervaardiging van mag neetspoelen om ongekend hoge veld sterkten te bereiken. Er vindt hierin geen energiedissipatie plaats, ten ge volge van het ontbreken van weer stand. In het superfluïde helium vier doet zich de mogelijkheid voor een koelmachine voor zeer lage tempera turen te bouwen door gebruik te ma ken van de mengwarmte van de vloeibare helium isotopen met massa drie en vier. Na afloop van de openbare les. die met de gebruikelijke toespraken werd besloten, recipieerde de nieuwe lec tor in de ontvangstzaal van de Aca demie. liekantoor reeds was gefeliciteerd werd hij officieel gehuldigd in de kantine van het centraal admini stratiekantoor, te midden van de fa milie en genodigden. De directeur, de heer H. B. Haan appel zei bly te zijn dat de jubi laris, die reeds geruime tijd ziek is, in het bedrijf kon worden gehuldigd. Hij memoreerde dat de heer Boom in de onderhoudsdienst veertig jaar lang de functie van draaier heeft vervuld. De directeur dankte de ju bilaris voor zijn uitstekend vakman schap dat hij heeft bewezen bij het Glmnjes op Kunstmarkt Tijdens de Kunstmarkt, welke mo menteel in de Waag wordt gehou den, zullen 's middags om 4 uur en 's avonds om 7.30 uur enkele filmp jes over gevarieerde onderwerpen, waaronder kunst, worden vertoond. Zoals bekend blijft, deze markt t.ejn. zaterdag in het Waaggebouw. Gevonden voorwerpen In de maand november zijn in Lei den gevonden: etui inh. sleutels; los se sleutels, damesbeursje; damespor temonnee; herenhandschoenen; da meshandschoenen kinderwantjes kinderschoentjesherenpolshorloge damespolshorloge; contactdozen; damesring; damesparaplu; week endtas inh. sportkleding; dames- bril; transistorradio; rij wiel tas; scholltas; tas inh. gereedschap; gym- pakje; etui inhoud vulpen; bontlaar zen; autostepje; babydeken; jack; contactsleutels; manchetknoop; trui; wieldop; kinderpullover; leger- tas met inh; trouwring; dameshand tas met inh; boek; vulpen; kinder- bril; herenschoenen; rieten dames tas; vitrage; sigarettenaansteker; slagersjassen; geldbedrag; bedel armband je; tas inh. dameskleding; tabakszak en pyp; studieboek; kin derdriewieler; barbiepop; hanger (muntstuk) zilveren munt; bankbil jetten; sporttas met inh; zak Inh. wasgoed; herensjaal; damessjaal; boekenbon; regenbroek; kinder jasje. Terug te halen en inlichtingen te vèrkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen I 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. BURGERLIJKE STAND Voorschoten Geboren: Sandra J. M„ d. v. J. A. H. v. Deursen en M. A. C. v. Steen; Ronald, z. v. F. Hogervorst en J. C. Hogervorst; Leon J. P... z. v. P. Dierckx en W. C. van den Berg; Suzanne M., d. v. B. A. J. M. de Bruljn en I. Kakebeeke; Anneke, d. v. A. Pont en H. van Klaveren; Johannes N„ z. v. Th, C. Loose en A. Kortenoeven; Ilse, d. v. R. Abbink en A. Holswilder; Karine H., d. v. A. J. C. Huigens en H. M. Harms; Glenn C. J., z. v. C. v. Waard en E. A. F. Vermond Ondertrouwd: G. J. Vollering, Poel dijk en C. J. M. Laue; P. Th. M. Stik- voort en M. M. H. Schlatmann; A. F, Voss, Den Haag en M. J. van Agt- maal; J. L. van Delft. Woubrugge en W. A. G. Focke; R. N. J. Onderwa- Leiden en M. J. A. van Leeuwen: G. Rooswinkel en Th. M. H. Dieben; G J. H. Hebbink, Voorburg A. C. Ketel; J. M. Bosnian, Zoeter- woude en L. M. ter Haar. Getrouwd: W. Kramers, Nunsoeet en J. Rotman. Overleden: T. Germeraad, wed. Vrlezlnga, 83 jr.: W. J. H. A. Boot, 69 Ir. Leiderdorp Geboren: Clazina Maria, d v. C van der Wolk Vonk. Getrouwd: F. G. Miggels, 24 jr., en J. Jongeleen, 21 jr.; E. A. Goedkoop, 21 jr., en E. A. van Kampen; M. Ph. Dlrks, 21 jr., en M. van Herpen, 21 jr.; W. Bloemendaal, 27 jr., en H. P M. van Dijk, 22 jr. Wassenaar Geboren: Johannes C. z. v. A. G. Nievaart en A. C. C. Knij nenburg: Dennis C. J., z. v. C. J. var der Kooij en J. M. Romijn; Rudolf A E.. z. v R. B. Verheyen en T. P. L. VermooiJ. A. M. F. van Wissen; J. W. Wensveen en C. M. Knijnenburg; S. J. van den Berg en M. C. A. de Ruijter; A. N. Oijevaar en A. M. Steenstra Toussaint; E. B. Hartman en Y. Hoek; J. H. C. Fontein en C. Ligtvoet; R. J. Ie Clercq en L. M. Wiskamp; J. P. A. Rynbeek en M. E Zwetsloot; Y. A. de Bruyn en N. Doesburg; P. Flinterman en N. E Oele; P. M, Tromp en E. P. de Groot; F. B. C. Henderson en R. C. Heller. Overleden: C. Ruls, 72 jr.; J. H. Volker, 74 jr.; A. Goudswaard. 75 Jr.; A. Hogewoning- van Dijk. 82 Jr.; A. Verhorst. 58 jr.; M. G. Elderman, 66 jr.; J. J van Starrenburg. 69 jr. Ondertrouwd: J. J. M. van der Voort en A. E. M. Luk. Getrouwd: J. H. M. ter Beek en heid en Handel met het daarbij be horende draaginsigne de gouden V.T. speld met briljant, een gouden polshorloge en een geschenk onder couvert. Ook burgemeester mr. R. M. Gal las maakte gewag van de grote ver diensten van de jubilaris die hy na mens koningin Juliana de eremedail le in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspeldde. Voorts spraken nog de heren I. Vogelenzang, bedrijfsleider der vezelafdeling, C. Gordijn, chef onderhoudsdienst en Wouters namens de ondernemings raad. Van de jubileumcommissie kreeg de jubilaris uit handen van de heer L. J. L. Beijer een geschenk onder couvert. Nadat de heer W. v. d. Broek nog enkele woorden had ge- sproken dankte de heer Boom voor de huldiging. LEIDERDORP Schietnieuws „De Vrijheid" De schietvereniging „De Vryheid" in Leiderdorp heeft voor haar leden een onderlinge wedstrijd op de ge- luksbaan gehouden. Een 42-tal schut ters heeft aan deze wedstrijd deelge nomen. De uitslag was als volgt: F. E. de Kleijn. 858 punten, M. Rosmalen 850, J. Kuitert Sr. 844, H. G. K. van der Wel. 844, H. van Leeuwen, 809. R.C.L. naar Ter Leede Nu de competitie stil staat gaan drie elftallen van RCL vriendschap' pelijke wedstrijden spelen. Niet op eigen terrein aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp, maar uit. RCL 1 gaat op bezoek bij Ter Leede 1 (2.30 uur) en het tweede en derde ontmoeten in Hoogmade respectievelijk RCL II en in. Ook deze wedstrijden beginnen om half drie. Oud-wethouder van Leiderdorp Onder grote belangstelling is gis termiddag op de begraafplaats aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp de heer M. P. Splinter, oud-wethouder/ waarnemend burgemeester van deze gemeente begraven. Aanwezig waren onder meer het college van B. en W., de gemeentesecretaris, de heer K. van Diepeningen, burgemeester van Barneveld, alsmede vele raads leden. Burgemeester mr. R. M. Gallas sprak namens het gemeentebestuur „We gaan één .van onze grote zo nen begraven, maar zijn niet ver slagen, maar dankbaar voor wat hij voor de gemeente Leiderdorp en voor velen persoonlijk heeft mogen zijn. De geschiedenis van deze gemeente in de eerste helft van deze eeuw laat zich niet beschrijven zonder het noemen van Maarten Paulus Splin ter. Niet alleen als bestuurder was hij groot. Monumentaal was hij letter lijk en figuurlijk vooral ook in z'n menselijke contacten met alle lagen van de bevolking", aldus de burge meester. feit, dat de overledene hem op 1 au gustus 1946 ais burgemeester van Leiderdorp installeerde en beëdigde. De ontvangst en de wijze waarop deze plechtigheid plaatsvond, maak te op hem een diepe indruk. De burgemeester noemde de overledene een evenwichtig mens, en dat had de wilde 'Van Diepeningen net nodig. „Kinderen van Maarten Paulus", zo besloot hy", „ik hoop dat u deze dag in dankbaarheid doorbrengt". De oudste zoon van de overledene, de heer M. Splinter, bedankte de sprekers en alle belangstellenden, en in het bijzonder het personeel van „De Dillenburg". Ds. J. P. Honnef las daarna een bijbelgedeelte en zei aan het graf; „Gebruikt uw tijd, dient, looft, prijst Hem, de Heer waarmee we waar achtig wel mogen leven". Als kerk voogd heeft de heer Splinter de herv. gemeente jarenlang gediend. Hy was een wijs man, aldus ds. Honnef, die de tyd wist, dat hy plaats moest maken voor een ander. Hierna volgde de teraardebestel ling. Aan de groeve bad ds. Honnef tenslotte nog het Onze Vader. LEIDERDORP Slechts 4 leden bezochten de O.V.-vergadering Slechts vier van de ruim 100 leden van de Oranjevereniging in Leider dorp waren gisteravond aanwezig op het Dorpshuis gehouden jaar lijkse ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. D. C. van den Wijngaard, deelde mede, dat de erevoorzitter burgemeester mr. R. N. Gallas, en het bestuurs lid de heer A. Kruidenier verhin derd waren aanwezig te zijn. Het jaarverslag van de secretaris de heer J. de Dood, bracht een uit gebreid overzicht van de gehouden activiteiten van de penningmeester, de heer W. Chr. Hendriksen, bleek een voordelig saldo van f 421,97 in kas te hebben. De aftredende bestuursleden M. A. van Groningen, W. Hendriksen en N. Kret, werden herkozen. Met de verkiezing van de heren L. R. R. Polman en J. K. Wolt telt het be stuur nu 11 leden. Het werkprogramma voor 1968 vermeldt op 31 januari een klaverjas- avond, op 30 april de kinderfeesten en 's avonds een bridge-drive. Op 30 en 31 augustus zullen er weer zomerfeesten worden gehouden. De heer A. J. van den Wijngaard zegde toe, de door hem met succes gevoerde ledenactie, te zullen voort- ZOETERWOUDE Etaleur mag zes maanden uiet rijden In het geval van een aanrijding door een etaleur uit Zoeterwoude was weliswaar sherry in het spel, doch met in zodanige mate, dat er sprake was van dronken achter het auto stuur zitten. Maar wel vroeg de Haagse politierechter zich af, in hoe verre die sherry te maken heeft ge had met het feit, dat deze verdachte tegen een lichtmast was gereden en daarna er vandoor was gegaan. Voor dit laatste feit eiste de offi cier van Justitie zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid en voor de aanrijding f 150 boete, het geen ook het vonnis van de rechter werd. Oliebollen voor „Ons Huis" Er zullen vrijdag 29 en zaterdag 30 december in Zoeterwoude weer op grote schaal oliebollen en appelflap pen worden gebakken om de bouw van het nieuwe hervormde jeugdhuis ,Ons Huis" te financieren. Er wordt op gerekend, dat de in woners van Zoeterwoude, evenals voorheen, weer hun spontane mede werking zullen verlenen als deze .jaarwisselingslekkerny" te koop wordt aangeboden. Kerstmaaltijd voor bejaarden door de C.J.V. De leden van de C.J.V. in Zoeter woude zuilen vrijdagavond in het jeugdcentrum „Ons Huis" de bejaar den een kerst-broodmaaltijd aanbie den. Het is een verblijdend initiatief, waaruit blijkt, dat de jongeren in deze kersttijd ook denken aan de ouderen, die zich in deze dagen vaak zo eenzaam voelen. De maaltijd be gint om half zeven. De leiding van de C.J.V. zal zater dag in „Ons Huis" een kerstavond organiseren voor de leden van de clubs voor meisjes en jongens tot 16 jaar Meve en D.V.V,

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15