ominandowisseling bij assenaarse brandweer Speelwei Resedastraat wordt gereconstrueerd Verbetering kruispunt bij de Spanj aardsbrug In „Noord-Hofland" 14-klassige school Raadsagenda li. en W. van Leiderdorp over begroting Voorstel van B. en W. aan de raad van Leiderdorp Koninklijk brons voor W. van Egmond Regering Dahomey afgezet GINDAG 18 DECEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 samenkomst met vele ijden geschiedde zaterdagmid- de raadzaal de officiële com- )-wisseling bij de Wassenaarse Iweer. Er werd afscheid geno- fan de heer G. J. Boven als indant, en de hr A. de Graaff In deze functie geïnstalleerd. Ier de vele genodigden, die door meester mr. W. J. Geertsema Ücomd werden, waren enkele le- m het college van burgemees- wethouders, leden van de de heer C. ter Poorten, hoofd- teur van de Ryksbrandweerin- de heer G. J. Wulfhorst, loofd BB, kapt. ter zee Maag- hoofd technische dienst Ma- ;htvaartdienst en tal van i/eercommandanten. Geertsema richtte zich met van dank en waardering tot beidende brandweercomman - le heer G. J. Boven. Zeventien eleden werd hij in Wassenaar politie aangesteld en werd hem de functie van onder-com- mt van de brandweer tooebe- In 1963 toen de heer J. J lag met pensioen ging als issaris van politie hem in de- ste functie op. burgemeester zei dat naast rofdzaak van de heer Bo- die hoofdinspecteur van is de brandweer rijkelijk mogen profiteren van zijn kwa- verantwoordelijkheidsgevoel, satietalent, vindingrijkheid, De heer Boven heeft een be- aandeel gehad In de moder- en if van de brandweer, zowel wat [.50 ^el als wat geoefendheid van psoneel betreft. heeft voorts veel gedaan voor goede verstandhouding tus- roepskern en vrij willigerskrops rgemeester reikte na zijn toe- aan de heer Boven een onder- j ng met oorkonde uit, die hem ekend door de Nederlandse "N fing van Brandweercomman- Namens het gemeentebestuur de burgemeester de scheiden- W mdweercommandant een fai- in. i richtte de burgemeester de nieuwe commandant, de de Graaff, die zich sinds 1 her j.l. aan het inwerken is, en uit het beroepskorps voort-ge- ondercommandant, de heer J. Hij wenste hen beide veel e. beer Jansen voerde vervolgns oord namens het brandweer- scheidende comman- sen warm hart toedroeg. He ehonk de heer Boven een an- tok, die op een iriginele wijze was in een brandblusappa- olgde nog een reeks toespra- ioor de heer M. Aaldijk, dis- «pecteur van de Rijksbrand- aspeotie, de heer F. Stikkel- namens de kring van brand- mmandanten, de heer J. Doo- unens de afdeling Zuid Hol- in de Vereniging van Brand- bmandanten, de heer S. W. »rn, commandant van de teer in Leiden en de heer H. L. Dillen, voorzitter van de Was senaarse brandweervereniging „De Brandbel". Verschillende van deze toespraken gingen van geschenken vergezeld, terwijl de echtgenoten van de heren Boven en De Graaff met bloemen bedacht werden. Tenslotte droeg de heer Boven met een toespraak het commando over aan de heer De Graaff. Hij deed di't symbolisch door het overhandigen van een brandmeesterstaf, zoals die vroeger werden gebruikt. De heer De Graaff sprak een dankwoord. Er volgde tot slot van de plchtig- heid een defile van brandweermate riaal voor het raadhuis. Burgemeester mr. Geertsema open- De commandant van de brand weer van Leiden, de heer S. W. Hagedoorn rechtsoverhandigde aan de scheidende brandweer commandant te Wassenaar, de heer G. J. Boven een door de Leidse brandweer zelfvervaardigd aandenken: een miniatuur- straalpijp. een grote ratel een interessante brandweertentoonstelling, die was in gericht ter gelegenheid van het feit, dat Wassenaar 250 jaar geleden zijn eerste brandweerverordening kreeg. Op de tentoonstelling was historisch materiaal bijeengebracht uit de ver zameling van de gemeente Wassenaar Raadsvoorstellen Voorschoten B. en W. geven de Voorschotense raad in overweging te besluiten tot de bouw van een 14-klassige „Mid- den-Holland"-school aan de Admi raal de Ruytersingel in Noord-Hof- land. In de vergadering van 27 ok tober stelde de raad reeds f 800.000 beschikbaar voor de bouw van een dergelijke school. Naar het oordeel van B. en W. heeft de serieschool, ontworpen door de N.V. Bouwkundig Ingenieursbu reau P. D. Stuurman in Waddinx- veen, en genaamd „Midden-Holland" de voorkeur. De betrokken besturen van de bijzondere scholen zullen waarschijnlijk het standpunt delen van B. en W. De school zal worden gebruikt door het openbaar en het bijzonder lager onderwijs. De dakbedekking van het hoofdge bouw van het voormalige Marine Opkomst Centrum behoeft herstel. Wanneer de gemeente dit gebouw, dat enige jaren in gebruik is geweest als noodkerk van de Moeder Gods parochie, opnieuw aan derden wil verhuren, dan is een bedrag nodig van f 12.500 voor herstel. B. en W. stellen de raad voor dit krediet be schikbaar te stellen. B. en W. stellen voor te verkopen aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in 's Gravenhage aan de Schimmelpennincklaan- 2500 m2 bouwgrond voor f 91,50 per m2. Het Bouwfonds zal op dit perceel 12 wo ningen met garages bouwen. De wijk Vlietwijk I in Voorschoten heeft nimmer aardgasleidingen ge kregen. B. en W. hebben formulieren gezonden naar de huurders van wo ningen in deze wijk en gevraagd of zy prijs stelden op een gasaanslui- ting. Slechts 73 exemplaren werden teruggezonden en 65 bewoners (13%) verklaarden prfjs te stellen op een dergelijke aansluiting. In totaal hebben 636 woningen in Vlietwijk I geen aansluiting (507 ge meente- en 129 particuliere wonin gen). Om de investeringen, die het gasbedrijf voor de aanleg van het hoofdbuizennet moet doen, rendabel te maken, is het nodig dat 70% van de in aanmerking komende wonin gen (450) van een aansluiting wordt voorzien. B. en W. stellende raad voor geen aardgasleiding aan te leg gen in Vlietwijk I. eüjk(tf wil verdere gratie Berlijn Sest-Duitsland van de Westduitse regerings- n, de CDU (Christen Demo- he Unie) heeft een nieuw par- ramma het licht doen zien. it nieuwe programma eist de een verdere integratie van lerlijn in het politieke leven duitse Bondsrepubliek, en breiding van de contacten met uitsla nd. De erkenning van uitsland als zelfstandige staat door de CDU echter van de HÉH Wezen. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Robert Jeroen, z. v. Van den Hoogen en De Jong, Soest; Aad Alexander, z. v. Oversier en Boo- gaerdt, Dordrecht; Caroline Hilligje, d. v. Van der Zwet en De Wolff, Houten. Getrouwd: A. M. Mout en Leonora J. Kedde. Rotterdam; J. W. Maingay en S. C. M. Surie, Rotterdam; A. van Rhijn en Annemartien Orthuys, Ro- zendaal; Wout Pool en Kitty Praas- terink, Helmond; Retze Talsma en Hélène Beatrix Kemmere, Den Haag; D. G. H. Fabius en C. L. van Lyn- den, Laag-Keppel; W. Wols en A. van der Wielen, Rotterdam; J. W. Hai- tink en Hennie Meijer, Den Haag; R .W. A. Zweerts en Paula .J P. De- genaar, Heemstede; C. P. Kortleven en Jeanne Wolbers, Den Haag. Overleden: W. J. Slis, 84 j., Rotter dam; Willem van Lankeren, 71 j., Den Haag; Guus H. R. Klatte, 90 J„ Hilversum; Wiebren Visser, 74 j., Den Haag; Johannes Cornelis Schraagen, 65 j., Den Haag; Joan Henrik Hooft van Iddekinge, 89 j„ Amsterdam; Ni- colaas van Wijngaarden, 82 j., Heem stede; Johannes Reinier Christieaan Kochheim, 76 j„ Amsterdam. LEIDERDORP INBRAAK IN BUNGALOW In de bungalow Es6enpark 2 in Lei derdorp is gisteren ingebroken. Er worden waardepapieren en enig geld vermist. Men verschafte zich toegang door aan de achterzijde van de wo ning een ruit te vernielen. De gemeenteraad van Leiderdorp komt op woensdag 20 december as. 's avonds 7.30 uur in openbare verga dering bijeen ter behandeling van de volgende agendapunten: voortgezette behandeling en vaststelling van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor 1968; voorstel tot reconstructie van het kruispunt bij de Spanjaards- brug, tot beschikbaarstelling van een krediet daarvoor en tot onderhandse aanbesteding van dit werk; voorstel tot het vaststellen van comptabili- teitsbesluiten. L.D.C.I VERLOOR Voor de competitie speelde LDC 1 tegen KDC 2 in Katwijk. Na een reeks van overwinningen werd het nu een 911 nederlaag. De uitslagen waren als volgt: J. Schoneveld KDC 2—G. Oostergo LDC l 20, j. Slootwegv. d. Zwan 20, M. L. DijkstraA. Bloemendaal 20, D. ZaalC- de Koning 11 J. Heems kerkJ. van Sandijk 02, J. van SlootenJ. J. Daleman 11, A. Ver hoogtC. van Sandijk 11, C. van Klaveren—C. v. d. Leek 0—2, C. de Winter—M. v. d. Ouweelen 2—0, Am. v. BeelenTon Verweij 02, totaal 11—9 voor KDC 2. In hun antwoord aan de begrotings commissie 1968 zeggen burgemeester en wethouders, van Leiderdorp dat de uitbesteding van het onderhoud der plantsoenen zoveel mogelijk wo>rdt nagestreefd. Dat blijkt wel uit het fiet dat het onderhoud van bijna alle groenstroken en plantsoenen in het bestemmingsplan Zijllaan en Meijepolder niet door eigen personeel geschiedt. Hierbij moet evenwel worden ge dacht dat een vaste kern van eigen personeel niet kan worden gemist omdat het eigen personeel beter op de hoogte is van de gang van za ken, dan buitenstaanders. Voor reser vediensten, aldus het college, bij ziek te of ongeval, bijvoorbeeld bij sneeuw ruimen, huisvuilophaaldienst, enz. wordt aan het eigen personeel de voorkeur gegeven. De commissie meent dat het aan tal speelwerktuigen op de speelweide aan de Resedastraat niet alleen zeer gering maar tevens gedeeltelijk in compleet is. B. en W. delen in ant woord hierop mede, dat zij reeds opdracht hebben gegeven tot het ma ken van een ontwerp door een ge deeltelijke reconstructie van de speel weide. Wordt dit ontwerp aanvaard, dan zal het in de begroting genoem de bedrag voor onderhoud noodzake lijk zijn. B. en W. schrijven dat de sterke stijging van verzorgings- en verpleeg- prijzen voor hen een reden tot zor gen is. Het college heeft evenals de commissie de indruk dat er soms een te ruim gebruik wordt ge maakt van de in de Algemene Bij standswet geboden mogelijkheden. Daarom is besloten deze zaak voor te leggen aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Opgemerkt wordt dat de meest drastische ver hogingen voorkomen bij de door de ziekenfonds erkende inrichtingen, die voor prijsverhoging hogere goedkeu ring nodig hebben. Geisers De geisers die de gemeente exploi teert en waarvoor een huuropbrengst wordt geraamd van f 12.537,10, le veren een winst op van f 2.447,05. Omgerekend naar het aantal geisers (390) betekent dit een winst van f 6,27 per jaar. Op een vraag van de commissie zeggen burgemeester en wethouders voor herziening van het tarief geen aanleiding te zien; dit in verband met de prijsschommelingen in de on derhoudskosten. Het voorschot komt hen, gezien het ttfdsbetek van 13 jaar, reeël voor. Er is een plan gemaakt voor de Reeds geruime tyd baart het B. en W. van Leiderdorp zorgen, dat het kruispunt nabij de Spanjaards- brug niet meer voldoet aan de eisen, die daaraan met het oog op het drukke en omvangrijke verkeer moe ten worden gesteld. De naar de brug leidende wegen zyn van zodanig ge ringe breedte, dat het maken van afzonderlijke opstelstroken voor voer tuigen, die bij opening van de brug moeten wachten, onmogelijk is. Vanzelfsprekend treden hierdoor ook stagnaties op voor het overige wegverkeer, dat vaak achter de wach tende automobilisten moet aanslui ten, ook al heeft dit niet het voorne men van de brug gebruik te maken. Het maken van afzonderlijke op- stelstroken voor wachtende automo bilisten is daarom zeer aan te beve len. Een vergroot kruispunt zal de vlotte afwikkeling van het verkeer bevorderen, zodat de gewenste re constructie ook de verkeersveiligheid ten goede zal kennen. B. en W. heb ben de directeur van gemeentewer ken dan ook opdracht gegeven een reconstructieplan met kostenbe- groting voor te leggen. De uitvoering van dit plan diende echter te wachten tot het tijpstip waarop de gemeente alle benodigde grond in handen zou hebben. In ver band hiermede besloot de raad in de vergadering van 29 mei tot aankoop De burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, heeft vandaag in het middaguur de bronzen ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de heer W. van Egmond. De jubi laris herdacht vandaag het feit, dat hij voor veertig jaar als be diende in dienst trad van de sla gerij van de heer G. P. Bergers aan de Doezastraat in Leiden. In deze veertig jaar heeft de heer Van Egmond, die op 14-jarige leeftijd in dienst trad, zich ont wikkeld tot een gedegen vakman en een ambitieus werker. Behalve deze onderscheiding mocht de ju bilaris ook van zijn patroon een geschenk ontvangen. In de loop van de middag kwamen véle vrienden en bekenden gelukwen sen aanbieden in de woning van de heer Van Egmond aan de Bloemstraat in Leiden. (Foto LD/HolvastJ van de woning Zljldyk 1 met enige omliggende grond ter grootte van 770 m2 van C.V. Huizen- en Grond bezit Exploitatiebedrijf M. P. Splin ter, gevestigd in Leiderdorp. Direct na de notariële overdracht op 8 sep tember is tot afbraak van de woning overgegaan. De gemeente beschikt dus nu over alle grond die nodig is om de naar de brug leidende wegen te kunnen verbreden en om afzonderlijke op stelstroken te kunnen maken. Uit het door de directeur van gemeente werken aangeboden reconstructie plan, blijkt dat de kosten van uit voering van deze werkzaamheden f73.000,- zullen bedragen. B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot reconstructie van het kruispunt en deze werkzaamheden onderhands aan te besteden, waar onder zij in dit geval aanbesteding op uitnodiging verstaan. Het college deelt de raad nog me de, dat de Zijldijk momenteel nog provinciaal eigendom is. hoewel de raad reeds bij besluit van 25 januari 1965, tot overneming van de weg heeft besloten. De overdracht aan de gemeente in eigendom, beheer en onderhoud van het gedeelte, gelegen tussen de Spanjaarsbrug en de Driegatenbrug, zal plaats hebben zo dra ook Pronvinciale Staten tot deze overdracht hebben besloten en de Kroon daaraan goedkeuring zal heb ben gehecht. De reconstructie zal derhalve voor rekening van de ge meente dienen te geschieden. Het reconstructieplan is evenwel primair van de provincie Zuid-Hol land afkomstig, terwijl niet ontkend kan worden, dat met de reconstruc tie ook provinciale belangen worden gediend. B. en W. denken hierbij met name aan de afvoer van het verkeer over de provinciale wegen nrs. 5 en 5 bis. B. en W. hebben Gedeputeerde Staten daarom verzocht de gemeen te Leiderdorp een bijdrage tot een zo hoog mogelijk bedrag in de re- WASSENAAR Ontspanning voor bejaarden De Wassenaarse afdeling van de R.-K. Bond van Bejaarden heeft zondagmiddag voor haar leden in het Jeroenhuis een gezellige ont spanningsmiddag georganiseerd. Voorzitter G. A. van Leijenhorst kon behalve vele leden van de afde ling een aantal genodigden verwel komen: oud-burgemeester J. J. M. Wiegman, die nog steeds voorzitter is van het comité Autotocht Ouden van Dagen, bestuursleden van de Wassenaarse afdeling van de Alge mene Bond van Bejaarden en de helpsters van de sociëteiten. Tot de afgevaardigden van de zusterorga nisatie sprak de heer Van Leijen horst over de groeiende samenwer king tussen beide besturen. Het programma van deze middag werd verzorgd door het zingende gezin Kortekaas uit Noordwyk: 9 zingende kinderen en vader Korte kaas, die een hartveroverend geva rieerd programma uitvoerden. Het optreden van dit familiekoor, waar van de jongere en de oudere leden over goede en goed geoefende stem men beschikken, werd een enorm succes. De leden van de afdeling Wassenaar zullen met genoegen aan deze middag terugdenken. constructiekosten toe te kennen. Het sedert dit verzoek plaats gehad heb bende overleg heeft de aan zekerheid grenzende verwachting gewekt, dat de provincie inderdaad een aanzien lijke bijdrage zal toekennen. Militairen grijpen macht PRESIDENT SOGLO In de Westafrikaanse republiek Da- hoyirey heeft 'n groep jonge officie ren gisteren een staatsgreep uitge voerd en de president, generaal Soglo, afgezet. Er is een „revolu tionair militair comité „ingesteld en radio-Cotonou heeft de vorming binnen 24 uur van een voorlopige regering aangekondigd. Deze zal zich met de lopende zaken bezig houden en er zal een grond wetscommissie in het leven worden geroepen. Als een nieuwe grondwet is opgesteld zal deze aan een refe rendum worden onderworpen en zal het volk op democratische en vrije wijze zijn overheid kiezen, al dus bekendmakingen. Volgens reizigers uit Dahomey om singelden parachutisten de woningen van president Soglo en van de chef van de generale staf. De troepen waren twee dagen geleden in de hoofdstad aangekomen om de orde te handhaven, in verband met sta kingen die zich daar voordeden. De moeilijkheden in het land begon nen in september 1966 toen de re- gering-Soglo een poverheidsactie aangekondigd had waarmee een salarisvermindering van 25 procent gepaard ging. De regering verbood alle vakbondsactiviteiten maar toen dit verbod later werd ingetrokken volgde een algemene staking. Za terdag keerden de arbeiders naar him werk terug toen de regering instemde met de instelling van een commissie die volgende week een onderzoek naar de grieven zou gaan instellen. aanleg van een gasgestookte, auto matisch geregelde centrale verwar mingsinstallatie voor het kantoor der bedrijven. De gewenste bevordering van de brandveiligheid van dit oude gebouw is een reden dat het ont werp nog niet verder is bestudeerd. B. en W. delen in de bergoting mee dat de gemeente een nieuwe vuilnisauto nodig heeft. In antwoord op door de commissie hieromtrent gestelde vragen delen zy voorts nog mee dat de oude vuilniswagen in 1960 is aangeschaft en derhalve gezien de ouderdom niet meer betrouwbaar is. De wagen is op zyn minst aan een grote revisiebeurt toe. Het ophalen van huisvuil is echter een dienst die geen onderbreking kan velen. Er moet dus een bedrijfzekere auto zyn. Dat is een van de rede nen waarom de aankoop van een nieuwe auto wordt overwogen. Dan pas zal worden nagegaan of het zin heeft de oude wagen te reviseren. Het college wyst er tevens op dat twee vuilnisauto's in de gemeente geen overbodige luxe vormen. Er is behalve de groei van het aantal in woners nog een andere reden die twee vuilniswagens nodig maakt: het ophalen van grof vuil (ander vuil dan huisvuil). Later zal een voor stel omtrent een vuilniswagen in de raad komen. VOORSCHOTEN Schaak wedstrij den voor de jeugd In Voorschoten worden vrijdagmid dag 22 en zaterdagmiddag 23 decem ber van half twee tot zes uur jeugd- schaakwedstrijden gehouden In het gebouw „De Werf" (naast de geref. kerk). Aan deze wedstrijden kunnen deelnemen jongens en meisjes onder de 20 jaar. De winnaar van deze wedstryden, die zich jeugdkampioen van Voor schoten mag noemen, verkrygt het recht deel te nemen aan de demi-fi nale van het Jeugdkampioenschap van Leiden op 27 en 28 december, Raadsagenda De gemeenteraad van Voorschoten komt woensdagavond om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de vol gende voorstellen: verkoop van bouw terrein gelegen aan de Baron Schim- melpenninck van der Oyelaan, aan de N.V. Grondbedryf van de N.V, Bouwfonds Nederlandse Gemeenten; beschikbaar stellen van een voorbe reidingskrediet voor het stichten van 90 woningwetwoningen en 20 bejaar denwoningen in Noord-Hofland; tref fen van voorzieningen aan het hoofd gebouw van het voormalige M.O.C.j beschikbaar stellen van een krediet van f15.540 voor de uitvoering van objecten in het kader van de aanvul lende werkgelegenheid bouwen van een systeemschool in Noord-Hofland en inzake het instellen van beroep tegen de lijst van monumenten. Boerderij Nell niet op monumentenli j st B. en W. stellen de Voorschotense raad voor te besluiten in beroep te gaan tegen de beslissing van de mi nister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk het pand Ko ninklijke Marinelaan 4 (boerderij Nell) te plaatsen op de lijst van be schermde monumenten. De boerderij Nell ligt achter het voormalige Ma rine Opkomst Centrum en wordt be grensd door de (toekomstige Sir Win ston Churchillweg, Huize Bijdorp en het verlengde van de Prof. Asser laan. Het front van de boerderij ia gericht naar de Sir Winston Chur chillweg. Thans is bekend, dat de in de na- byheid staande straalzendermast van het ministerie van Defensie zal wor den verhoogd en niet langer zal wor den getuid. Hierdoor is de mogeiyk- heid ontstaan in de directe omge ving van deze zendermast hoger te bouwen. Gedacht wordt aan kantoor flats. Door deze hoogbouw is de boerde- ry vanaf de weg onzichtbaar. Hoog bouw is nodig omdat de grondprijs in deze omgeving zeer hoog wordt. Handhaving van de boerdery bete kent, dat voor een terrein van onge veer 4000 m2 hoogst waarschynlyk niet voldoende financiële compensa tie wordt ontvangen om de kosten van het bestemmingsplan goed te maken. Voorts delen B. en W. mee, dat de gronden, gelegen in dit nog te realise ren plan Bydorp, zullen moeten wor den opgespoten, waardoor de boerde rij in een put komt te liggen. De kosten voor Testauratie van de boer dery bedragen tenminste f 120.000. B. en W. menen dat amovering van deze boerdery geen schade betekent voor Voorschoten, daar er verschei dene andere oude boerderyen in Voorschoten zyn De heer H. D. Nagtegaal uit Voor schoten is aan de Economische Ho geschool in Rotterdam geslaagd voor het doctoraal examen economische wetenschappen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13