de beste tabak is N D RTD N tabak NORTON FOUT: TWEEONSCHULDIGEENGELEN -rijp, vitaal, J Leidse jeugd zwom om schooldiploma VRIJDAG IS DECEMBER 1967 PAGINA 5 Kerkelijk Leven geref. kerken. Benoemd tot evangelist-voorgan- ger te Hoogersmilde S. E. van der Molen te Vlaardingen. Aangenomen naar Kamerilk G. War ner. kand. te Utrecht, die bedank- wr Lewedorp, Roekan je en voor Slootdorp. Beroepen te Raamsdonk - Drimme- len en te Bakkeveen J. van der Klis. kand. te Kampen. geref. kerken vrijgemaakt Beroepen te Brunssum - Treebeek dr. J. Douma te Rijnsburg. Bedankt voor Berkum B. de Vos te Ten Boer. christ. geref .kerken Beroepen te Urk D. Slagboom te Dordrecht, voorheen pred. te Urk. geref. gemeenten. Beroepen te Rotterdam (Zuidwijk. Pendrecht en Lombardijen) J. van Haaren te Amersfoort te Rijssen (2de pred. pl.) P. Blok te Dirksland, die bedankte voor Vlissingen. Bedankt voor Beekbergen W. C. Lamain te Grand Rapids (Mich.) (USA). Beroepen te Zoetermeer G. J. van der Noort te Oapelle aan de IJssel te Ridderkerk A. Zijderveld te Mid delburg. Bedankt voor 's-Gravenhage-Zuid A. W. Verhoef te Bameveld voor Klaaswaal A. Hoogerland te Werken dam. ned. herv. kerk. Beroepen te Klaaswaal (toez.) J. van Dullemen te Zoutelande te Stedum (toez.) G. van der Meulen te Zevenhuizen te Goes (vac. H. J. Teutscher) H. Kwakkelstein te Hein- kenszand. Aangenomen naar Hien en Dode- waard (toez.) F. van Dieren te Reus den en Herpt. Beroepen te Dussen en Hank A van Wijngaarden, kand. te Utrecht. Bedankt voor Rijssen (wijk Zuid) (Itoez.) J. den Besten te Huizen (N-H) BAPTISTEN GEMEENTEN. Ds J. Enkelaar overleden In de ouderdom van 74 jaar is te Utrecht onverwacht overleden domi nee J. Enkelaar, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Enke laar werd in 1893 geboren, in 1920 kandidaat in Utrecht. Hij aanvaardde het predikambt op 19 september van dat jaar te Bleskensgraaf. Hij diende de gemeenten van Rijssen, Ouder- kerk-a/d-IJssel. Leerdam, Jaarsveld en Vreeswijk waar hij 1 mei '58 met emeritaat ging. Daarna was hy tot 1962 nog werkzaam in het pastoraat be Werkhoven. Ds. Enkelaar behoorde tot de mo daliteit van de gereformeerde bond in de Ned. Herv. Kerk en heeft een groot aantal bestuursfuncties be kleed. Hjj maakte onder meer deel uit van het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland en heeft ook zit ting gehad in de generale synode van de Ned. Herv. Kerk. De teraardebestelling zal plaats vinden zaterdagmidag om half één op de hervormde begraafplaats te Werkhoven. Joegoslavië heeft hulp nodig Het hulpverleningsorgaan van de Wereldraad van Kerken heeft een dringende oproep doen uitgaan om gelden bijeen te brengen voor de slachtoffers van de aardbevingsramp op 30 november 1967 in Joegoslavië. De situatie in de ongeving van de plaats Debar ten zuidwesten van Skopje is volgens de Wereldraad zeer ernstig. Geoffrey Murray, vertegen woordiger van de Wereldraad, meldt uit Debar dat in deze plaats en in de hoger gedegen bergdorpen 50.000 men sen dakloos zijn. Er is een noodvoor- ADVERTENTIE NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld van verandering NORTONheeÜ het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak, de tabak voor Norton NORTON - rijp, vitaal, echt Koop een pakje. Probeer er een, juist, dat is Norton! NORTON ƒ1.50 De succesvolle introduktie van NORTON bij het Nederlandse publiek, heeft er toe geleid, dat ook vele rokers van filtersigaretten vragen naar dit merk van ongekende kwaliteit. Daarom is er nu met dezelfde unieke tabakken, betzelfde rijpe aroma en met het modernste fitt er ziening getroffen in de vorm van een aantal tenten, maar deze bieden on voldoende beschutting. Volgens rap porten van artsen hebben nu reeds talloze inwoners bronchitis en long ontsteking. Wanneer niet spoedig hulp wordt geboden, bestaat het ge- dat velen van kou zullen omko- Vooruit lopend op de bijdragen van de kerken heeft de Wereldraad reeds een bedrag van 40.000 gulden beschik baar gesteld. Ook de Stichting Oecu menische Hulp te Utrecht heeft aan de oproep gevolg gegeven en zijn giro nummer 5261 opengesteld voor bij dragen ten behoeve van de getroffe- in Joegoslavië. UITNODIGING VOOR DTS De Leidse vereniging DTS is uit genodigd om zondagavond deel te nemen aan een boksontmoeting, die ter gelegenheid van de opening van een sporthal in Den Haag zal wor den gehouden. Boksers uit Drieber gen, Schiedam, Den Haag en Leiden zullen elkaar in de ring ontmoeten. Ook vinden er nog judowedstrijden plaats. Twee bekende vrouwen uit de Nederlandse theaterwereld zullen het volgende seizoen gestalte ge ven aan een van de succesvolste comedies van het hedendaagse repertoire: Enny Mols—de Leeuwe tn Lily Bouwmeester spelen dan „Twee onschuldige Engelen", ge schreven door Erich Ebermayer naar een gegeven van Charles M. Wakefield. De première van deze door Paul Kijzer geproduceerde toneelgebeurtenis vindt plaats op 23 oktober 1968 in de Amsterdam- te stadsschouwburg. „Twee onschuldige Engelen" beleefde begin 1967 zijn wereld première in het Berlijnse „The ater am ,,Kurfürstendamm" en bleef daar tot grote verrassing van alle betrokkenen niet één maand, zoals de bedoeling was, maar ruim negen maanden. „Twee onschuldige Engelen" zijn tivee zusters van tussen de 60 en de 70, die een sober bestaantje hebben. Maar op een goede dag vinden zij twee „credietkaarten" in de bus en dat verleidt hen tot een avontuurlijk leven, waarin ze zelfs inschrijven op een wereld reis. Maar een „credietkaart" al léén is niet genoegen het le ven van de twee parmantige da metjes neemt vreemde wendin gen! Naast Enny Molsde Leeuwe en Lily Bouwmeester heeft de ko medie nog negen andere rollen, waarvoor tot nu toe alleen nog Kommer Kleyn en Bert Dijkstra zijn gecontracteerd. Op de foto Enny Molsde Leeuwe (I.) en Lily Bouwmeester r In de Overdekte hebben wederom vele leerlingen van openbare en bij zondere scholen om him schooldiplo ma gezwommen. Van de school Noordeinde 40 (hoofd de heer Ipenburg) behaalden de vol gende leerlingen het diploma A: Wil- leke Kisman, Anja v. d. Heiden, Greetje Carlie, Nelly Kelder, Freek Rienks, Jan Kapaan, Ton de Bruin, Piet van Greuningen, Arie Kraayen- oord, Sicco Anes, Arie van Veen, Cor Glasbergen, Koos Brugman, Martien Herreur; diploma B: Eddy Bogaards, Sjaak Cuvelier, Maart v. d. Marei, Henk v. d. Berg, Ronald Pet, Tonny Schuitemaker, Wim Klok, Peter Gra- vekamp; Haarlemmerstraat 32 (Hr. Van Veldhoven) diploma A: José van Haasteren, Marian de Groot, Jo- landa Devilee, José Kamphuis, Ineke Koppers, Carla van Rossenberg, Pa tricia Smit, Eline v. d. Berg, Tineke van Boheemen, Agnes Zwetsloot, Margreet Zandbergen, Willeke Harte, velt. Jetty Smolders, Dorien Hoge- boom, Ria v. d. Kooy; diploma B: Paula Hartevelt, Emy v. d. Poel, In- grid de Groot. Ingrid Brossman, Bri gitte van Dongen, Marianne Devilé; Lusthoflaan 4 (Hr. Wamar) diploma A: Bianca de Jong, Anuska van Hui zen, Wim v. d. Hulst Piet Ravens- bergen; diploma B: René Wagemans; Lusthoflaan 2 (Hr. Lippits) diploma A: Dickie Klein, Tineke van Egmond. Treeske van Schagen, Wim Verhoe ven. Herbert van 't Veldt, Freddy Bekken, Hans de Wit, Alex Stolwijk, Ronnie Wijnen, Henny de Bruyn, Irene v. d. Kooy. Tineke Ouwerkerk, Ria van Zeist, Annemieke Doove, Marcella Zonderop, Jacqueline Ver net. Lucas Boers; diploma B; Adrie Vogelaar, Jantien Jansen, Ineke Doo ve, Leny Schreier, Rob van Tonge ren, Patrick Verra; Oude Vest (Hr. Ragut) diploma A: Sandra van He- mert. Anneke Heetveld, Sjaak den Os. Terry Uffink, Koos Sloos, Chris v. d. Panne. Paula v. d. Blom. Henk Gijs man. Sam Holswilder, Peter Dongel- mans; diploma B: Lidy Waals, Hans Brouwer, Peter Faas, Eddy Vogel zang, René Dijkstra, Jan Verstraten, Wim Pieters, Aad Kriek; Zuidsingel (Hr. Kimpel) diploma A: Bennie Lantrok, Willem Rietkerken, Piet La- terveer, Ineke van Leeuwen, Cok La- terveer; diploma B: Rob Krapels, Henny Kluivers: Boerhaavelaan (Hr. Hettinga) diploma A: Adrie Ouwer kerk; diploma B: Klaas Paardekoo- per. Wim Sikking; Pasteurstraat (Hr. DenHertig) diploma A: Trudy Ha maker, Paul de l'Ecluse, Danie Be- kooy, Thea Sjaardema. Marian v .d. Weerd, Ciska Filippo, Linda v.d.Weij- den, Suze Hoppezak. Nelly v. d. Lin den, Nelly Vink, Cor Johannes; di ploma B; Leo Wetselaar; Noordeinde 40 (Hr. Schnaar) diploma A: Walter Dietz; diploma B: Wim Pasma, Erik de Ru; Hooglandse Kerkgracht (Hr. De Heer) diploma ANelly v.d. Sleet, Jolanda v. d. Maarel, Gerda v. d. Linden, Henny Schouten, Eddy Zwart, Ben Rozeleur, Janny Bogaards, Chris- tien Knevel, Annelies Keijzer, Henny Sloos, Johan van Leeuwen; diploma B: Alie van Putten, Ina Fontein, Wil ly Rijnsburg, Ton Deegenaars; Ma- resingel (Hr. Gaykema) diploma A: Wouter Mieloo, Paul Mulder, Coby Redel, Rita van Eek, Henk Noest. Jo ke de Ruyter. Peter Smit, Els Hagen; diploma B: Joke v .d. Blom, André van Rossen; Driftstraat 77 (Hr. Mun- tinga) diploma A; Kees v. d. Dop, Okke Devilé, Johanna Nonkes, Marjo Bavelaar, Carla Smit, Ellen van Ber- kel; diploma B: John Abrahams, Hans v. d. Hoed, Wilma van Wijk, Pierre Sinteur, Yvonne Neuteboom, Robby Jagel. John Otto, Charel Stij- ger. Vera Lagendijk; Marnixstraat (Hr. Augustinus) diploma A: Marja Stouten, Joke Lotte, Cora Bousie, Do- epers, Leo Aarts, Joep van Oos ten. Hans Wijers, Dick Wolters, Rob by de Vrind, Joop Arbouw, Jan v. d. Heidendiploma BHenny Stouten, Wim Gijzenij, Henk Zuurmond, Mar ja v. d. Burg; Caeciliastraat (Hr. Rotteveel) diploma A: Rudy Post. Jan Menken. Eddy Nozeman, André d.Mey, Rob Bergers. Rob v.d. Mey- den, Sjaak v. d. Geijn, Clemens Kriek; diploma B: Kees v. d. Klauw, Bart v. d. Weijden, Sjef Bos, Richard Epskamp, Ronny Groen in t' Woud; Oosterstraat (Hr. de Jonge) diploma AElly le Mair, Tineke Kikkert, Mary n Iterson, Sjaak v. d. Reyden, Ilse d. Pompe, Peter Hulsbos, Jacques d. Worp, Kees Springer, Joop de Boer, Ati Eradus, Dick Mieremet; di ploma B: Charlie Rombout, Sandra Oosterhof. Paula Bouwman: Leven- daal (Zr. Miriam) diploma Marian Onderwater, Anthony van Klaren- bosch, Jos v. d. Drift, Albert Huis man, Jaap Hoff, Piet van Veen, Els Hoogenboom, Marjolein Giezeman, Marijke Collee, Mark Unie, Niek Peters. Mieke de Wekker, Marijke van Ryn, Peter de Faber; diploma B: Herman de Jong, Jan Vinkesteijn, Gerda v. d. Hout. Elia Hogenboom; Boommarkt (Hif. van ELsen) diploma A: Adrie Koomen, Kees van Dam, Walter Sanders, Jos van Diemen, Hans Pauw, Anneke Haak. Paul Duynhoven, Kees Meskers, Johan v. d. Meer; diploma B: Sjanie van Ley- den, John Hoogervorst, Elly de Jong, Adrie Bakker, Anja Bavelaar, Arnold van Swieten, Ferry Bakker; Plant soen (Hr. Huigens) diploma A: Jan Dubbeldeman, Bart Kok, Jan v. d. Dop, Fred Vermeer, Koos Zoetemelk; Rapenburg (Hr. v. d. Neut) diploma A: Jan van Nobelen, Roland van Emmerik, Hans Caspers, Greetje Oostdam, Kees Halvemaan, Hans Vermeulen, Leo Geerlings, Willy van Rijn, Kees v. d. Hulst, Joost Hage- man, Friedjof Tuinman, Hans v. d. Meulen, Maarten v. d. Gaag. Joke Tijssen, Vincent Montanus, Johan Peer, Peter Tuithof, Ria Heemskerk, John Uljee, Nicolet van Reisen, Kees Niersman, Martien Wegman; diplo ma B: Sjaak de Heij, Marjan Hee melaar, Peter de Groot, Joop Lepe laar; Langebrug 87 (Hr. Veltman) diploma A: Frank de Koning, Sido Abspoel, John Korpershoek, Gerard Weber, Martin Bonnet; diploma B: Hein v. d. Waals, Renee Pijnaker, Christie Drost: Aalmarkt (Hr. v. d. Wijngaard) diploma A: Joost Schoon water, Attie de Goede, Ronald van Hoorn, Robby van Musscher, Henny Rijsbergen, Joke Ravensbergen, Jo landa Luiendijk, Fred Dusoswa, Anke v. d. Tuyn, Peter Verkaik, Rob Kop. Walter Brouwer; diploma B: André Keyzer, Nanneke Sloos, Andrea van Zegveld; Noordeinde 1 (Hr. Prévo) diploma ACarien van Leeuwen, Hel- la Larsen, Floris Nijland, Eric van Furth, Hansje Planjer Maud Struy- venberg, Mariska Beentjes, Emilie van Houten, Belia Klaassen, Nelleke Hennemann, Egbert Jan Zweers, John Voordouw, Els Bethwolda, Al* bert Roëll, David de Vries, Mauk Ea ger, Tycho v. d. Reyden; diploma Bi Dominique tea- Haar-Romeney, gKicte Kager, Judith de Vries; Langebrug 62 (Hr. Volkers) diploma A: Con stance Oosterbaan, Kees v. d. Mije, Robert Kuisen, Robby van Oosterom, Henny Post, Wim Mol, Ton Boom; diploma B; Gerda v. d. Zwan, Frank Hoppener; Haarlemmerstraat 240 (Hr. Dekkers) diploma A: Appie van Grieken, Coby van Gent, Bea Schlag- wein, Gerry Platteel, Marian van Zijp, Trientje van Putten, Miep van Zeist, Annemarie Korenhof, Ankie Koster; diploma B: John Hartevelt; Driftstraat 49 (Hr. de Vries) diplo ma A: Nico Vos, Peter van Winger den, Joan Schilder, Monica de Ko ning, Hennie v. d. Neut, Jan Kroe- zemeier, Simon Hamerling, Koos Era des. Anja van Winkel; diploma Bt Ria de Wit, Truusje van Wijck, Ani ta van Wingerden, Marianne van Dijk, Casper Stikkelorum. Maria* School (Oegstgeest) diploma A: Syl via van Veen, Chris de Haas, Berna- dethe v. Haasteren, Anja v. d. Voort, Bernardien v. Haasterpn, Heieen Re- terink; diploma B: Anki Voskuil, Carli v. Sonderen, Lilian Samson, Wil van Rijn, Petra den Dubbelden, Monique van Delft. Vrijmaken huren wordt voortgezet De Tweede Kamer wil, dat vol gend jaar wordt doorgegaan met het vrijmaken van de huren. Een motie van de socialist Van den Doel, waar in werd voorgesteld niet verder te gaan met de huurliberalisatie tot na dere gegevens over de gevolgen be kend zullen zijn, werd gistermiddag met 34 tegen 70 stemmen verworpen. De socialisten kregen alleen de steun van de PSP. de CPN en dc KVP-er Weijters. De begroting van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening werd zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Auto te water: twee doden Een grote vrachtauto is gistermid dag in het Weerdingerkanaal in Nieuw Weerdinge gereden. De twee inzittenden zijn verdronken. Direct na het gebeurde sprongen enkele mensen in het water om te trach ten de inzittenden uit de cabine te halen, maar zij werden door de kou de bevangen en konden niets uitrich ten. De politie takelde de wagen uit het kanaal. Doch toen waren de levensgeesten van de 24-jarige S. Koster uit Den Ham en de 15-jarige G. J. Bolhuis uit Daarlerveen, reeds geweken. De vrachtauto was eigendom van Wes- sels Lijndiensten uit Vriezenveen en was geladen met textielgoederen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5