Dinsdag besluit over toekomst van Engeland s Wel of niet in EEG ROKKEN Muiterij Rapport-Harmel valt tegen Weinig resultaat NA VO-ministerraad MET EEN ENKEL WOORD Geld ging was op. show niet door H A A A G E N D LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 15 DECEMBE: Minister Luns heeft in Brussel mededelingen gedaan over het „ontbijtgesprek", dat hij met de andere EEG-ministers j heeft gehad, met uitzondering van de Franse collega. De minis- ters zijn het eens over de wijze waarop de kwestie van de Engelse aanvrage moet worden geregeld en de Nederlandse i bewindsman zei te voorzien dat bij de komende besprekingen I maandag en dinsdag in Brussel een beslissing zal vallen. Mocht het niet tot onderhandelen komen, dan betekent dat niet dat de Britse aanvrage niet van kracht blijft, aldus minister Luns. 1 De Westduitse minister van Buiten- i „Het is echter duidelijk en Ie- landse Zaken Brandt heeft gewaar- j dereen, zelfs Engeland is het ermee schuwd voor schadelijke gevolgen oens dat Londen op het ogenblik voor de Europese Economische Ge- niet klaar is. Het verschil tussen ons j meenschap als president De Gaulle en de andere EEG-partners is dat zij i en de andere vijf EEG-leden er niet vragen: beginnen we wel of niet de in slagen tot overeenstemming te ko- onderhandelingen met Engeland, ter- j men over wat er moet worden ge- wijl wij stellen: is Engeland op dit daan met de Britse aanvraag voor ogenblik klj-r om de EEG binnen te het lidmaatschap van de Euromarkt. stappen?", aldus de Franse zegslie- Brandt zei niet van het woord crisis den. te houden, omdat dat al zo vaak ge- Poging De Britse minister van Buitenlandse Zaken George Brown heeft gisteren overleg gepleegd met zyn Franse ambtgenoot Couve de Murville. Naar verluidt was dit een hernieuw de Britse poging tot verzachting van de Franse oppositie tegen de toetre ding van Engeland tot de EEG. Volgens gezaghebbende Franse kringen ziet het er naar uit, dat de „zes" volgende week maandag en dinsdag niet voor de laatste maal over de kandidatuur van Engeland zullen beraadslagen. De Franse zienswijze is, zo zetten deze kringen uiteen, de volgende: „Is Engeland wel of niet bereid nu toe te treden. Zo ja, dan zouden onderhandelingen moeten worden begonnen, zoals be paald is in artikel 237 van het ver drag van Rome". ADVERTENTIE VLOTTE MODERNE Het nieuwste model KILT Flannel BROEKROKKEN VN-iuissie gedoemd te mislukken Egypte wil tijd winnen looi' oorlog Galerie v. d. Vlist (Botermarkt 3): Opening tentoonstelling Gerti Bie renbroodspot. 9 uur nam. I Opstandlngskerk (Steenschuur): Or- I gelconcert Feike Asma, 8 uur nam. j Konlngskerk: Rullclub. 7.3010 u. De hoofdredacteur van het Eg.vp- Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tlsche dagblad „Al Achram", Moham med Heikal, een vriend van presi dent Nasser, heeft geschreven dat de missie van de speciale VN-afgezant voor het Midden-Oosten, de Zweed Jarring, reeds bij voorbaat gedoemd is te mislukken. BREESTRAAT 137 Met veel vuurwerk werd Jan van Schakelaar gistermiddag de eeuwenoude toren van Barneveld ingedreven, op zijn hielen gezeten door 'n groep niets ontziende vij anden. Eenmaal, op de trans van de toren werd hij voor de keus ge steld met zijn kameraden ie ster ven of zich alleen over te geven en daarmee het leven van zijn Vervolg van pag. 1 De assistentie kon door allerlei om standigheden pas uren later worden verleend. Kort na één uur vertrok het duikvaartuig „Rhenen" van de Koninklijke Marine, dat eerder op de I pe ministerraad van de NAVO is makkers te redden. Voor de koe ne held was dit geen moeilijke keus. Met onfeilbare zekerheid en ware doodsverachting stortte Jan van Schaffelaar het volgen de moment in huiveringwekken de vaart naar de begane grond, zij het met behulp van een touw. Het tot leven brengen van deze histo rische daad was het hoogtepunt van de feestelijkheden die de Jan van Schaffelaar-kazerne in Er- melo ter gelegenheid van het af sluiten van de 100ste cursus had georganiseerd. Later werd het ge zelschap, voorafgegaan door mu ziek en oude boerenwagens, dooi' het gemeentebestuur van Barne veld ontvangen. Heikal zegt in zijn hoofdartikel van vandaag dat Jarring door Caïro al leen maar ontvangen wordt om tijd te winnen voor militaire voorberei dingen. Volgens Heikal zit er voor de Arabieren niets anders op dan her vatting van de oorlog, tenzij een wonder gebeurt, en Israël overtuigd kan worden, dat het zijn voorwaarden voor een regeling van het conflict dient te hei-zien. Vluchtelingen De Israëlische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Comay, heeft voorgesteld onmiddellijk besprekin gen te beginnen over een vijfjaren plan voor de herplaatsing en inte gratie van de Palestijnse vluchtelin gen. Comay deed zijn voorstel in de tweede Politieke Commissie van de Algemene Vergadering tijdens het jaarlijkse debat over de Palestijnse vluchtellngenkwestie. Ierland heeft tijdens de debatten de vorming voorgesteld van een in ternationaal fonds dat alle niet-ge- repatrieerde Palestijnse vluchtelingen volledige geldelijke schadevergoeding moet verstrekken. KRITIEK OP GRIEKENLAND (Van onze correspondent in Brussel) morgen op de Noordzee aan oefenir. gen had deelgenomen en dat door de marinestaf met de meeste spoed naar Europoort was gedirigeerd. Aan boord van de „Rhenen" be vonden zich tien gewapende mari niers alsmede de Liberiaanse consul, mr. H. Donker (specialist in het zee recht) en de luitenant ter zee eerste klas F. Bert ij n (36), stafofficier van de marinestaf. Als gevolg van een sto ring in de radarinstallatie kreeg het marineschip, een verbouwde mijnen veger, een vertraging van ruim een half uur. Bovendien duurde de tocht door de mist langer dan onder nor male omstandigheden. gisteren beëindigd met, zoals te verwachten was, weinig positief resultaat. Men heeft het rapport- Harmei over de toekomstige ta ken van de alliantie gepubliceerd. Het bleek een slap aftreksel van het totaal van de vijf uitgebrachte studies die door secretaris-gene raal Brosio onder één noemer wa ren gebracht. Het bevatte 17 paragrafen waarvan het grootste deel een historisch overzicht gaf. Eerst met nummer 12 begint iets positiefs op te da gen namelijk de constatering dat de bondgenoten de politieke maat regelen moeten onderzoeken die kunnen leiden tot een evenwicht ill I lh Europa, tot een einde van de 1 Oliwlacicler Duitse deling en tot het tot ont- wikkeling brengen van de Europe- 1 se veiligheid. Bij het verveloze vrachtschip aan gekomen, probeerde de „Rhenen" aanvankelijk vergeefs de bemanning te praaien. Van het achterschip werd echter na enige tijd een touwladder neergelaten, die de commandant van de „Rhenen" beschouwde als een uit nodiging om aan boord te komen. Met een sloep voeren enkele mari niers naar de Liberiaan, gevolgd door de overigen in een rubberboot. De consul en de marine-officier Bertijn stelden meteen een onder zoek in. Zij concludeerden weldra, dat er op het eerste gezicht van muiterij geen sprake kon zyn. De bemanning, die door de mariniers op het achter schip werd verzameld, gedroeg zich beheerst en leek zelfs enigszins ver baasd over de komst van de gewa pende militairen. De derde werktuig-1 bouwkundige gaf dadelijk het wapen van de kapitein over aan de com- mandant van de mariniers. Omstreeks ees uur werd op de „Afri-, can Monarch" besloten, de reis naar Rotterdam onder commando van de inmiddels aan boord geklommen loods voort te zetten. Ter hoogte van de Berghaven in Hoek van Holland gin gen zeven mariniers van boord en vertrok de „Rhenen" weer naar zee met bestemming Vlissingen. De bondgenoten zullen meer dan tot dusver een studie maken van de mogelijkheden tot ontwapening en tot controle van de wapens. Verder zegt het rapport dat ove rigens telkens meer constateert dan dat het richtlijnen geeft, dat het gebied van de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie niet kan worden gezien als een gebied dat is afgescheiden van de rest van de wereld. De permanente NAVO-raad heeft opdracht gekre gen de problemen van de NAVO te bestuderen. Incident Samenwerking van uitgevers (Van onze correspondent) Er zijn aanwijzingen dat er onder handelingen gaande zijn tussen Wol- ters' Uitgeversmaatschappij en de NV Uitgeverszaak Erven P. Noord- hoff beiden in Groningen om te ko men tot een fusie of een vorm van samenwerking. De besprekingen zijn voor zover ons bekend nog niet afge sloten. „Ecclesia". ZATERDAG Breestraat 119: Opening senbal i Wassenaar (Kunstzaal Heuff Opening tentoonstelling Cor Dik en Margreet Huisman. 4 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. dhr. Klaaysen. 2 uur nam. Schouwburg R. K. Toneelgroep „De Gastspelers". Opv. van „Pas op voor paddestoelen". 8 uur nam. Steenschuur 6; Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan): Gem. voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge, 7 30 uur nam. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Karen Helma Marina, d. v. Plantega en Masselink, Den Haag; Rudolf Dick, v. v. Hoeffelman en Van der Linkde, Badhoevedorp; Pauline Henriëtte, d.v. d'Ailly en Harkema, Uithoorn; Marca Carine van Heioma, d.v. Armstrong en Van Haersma Bu- ma, Brooklyn, VB. Getrouwd: E. B. de Mol-Rood en C. P. Heij, Den Haag. Overleden: Hendrik H. Bouma, 73 J, Heemstede; Barendina Maria van Traa-van Klaveren, 84 j, Rotterdam; Jeanette Casperine Marianne Bijle- veld, 67 j, Elspeet; Maria Cathalijn- tje Beun, 83 j, Breskens; Pieter Cor- nelis Heyblom, 70 j, Amstelveen; Wilhelmina de Kryff-van Deventer, 82 j, Den Haag; Cornells Pieter Tim merman, 74 j, Bergen; Bartha Sophia de Graaf, 88 j, Ouderkerk a d Am- stel; Petronella Suzanna Henze, 84 j, Bussum. In de ministerraad heeft zich nog een incident voorgedaan toen de Westduitse minister van Buiten landse Zaken Brandt uitdrukking gaf aan zijn „diepe bezorgdheid I over de toestand in Griekenland." BINNENLAND De Griekse ambassadeur bij de I Salarissen leraren In het geor- NAVO, Kavalierato maakte hier- ganiseerd overleg voor onderwijsza- tegen ernstig bezwaar. Hij zei dat fcen zijn gisteren in het ministerie de NAVO niet het recht heeft om van Onderwijs en Wetenschappen de te discussiëren over de binnen landse aangelegenheden van een lidstaat. Een woordvoerder van de Deense delegatie zei dat de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Tabor, zich in sterkere be woordingen bij Brandt had aange sloten. Volgens conferentiekringen maakte Brandt tijdens een discussie over de betrekkingen tussen Grieken land en Turkye van de gelegen heid gebruik om de groeiende be zorgdheid in de NAVO over het gedrag van het Griekse militaire bewind tot uitdrukking te brengen. Ook .minister Luns en de Italiaan se minister Fanfani schaarden zich aan de zijde van Brandt, al dus deze bronnen. regeringsvertegenwoordigers en dele gatie voor leraren bij het voorberei- opept 15 januari in het R.A.I.-gebouw in Amsterdam de tentoonstelling Het landbouwwerktuig 1968". Het is de vijfde keer, dat deze tweejaarlijkse tentoonstelling van landbouwwerk tuigen wordt gehouden. Op deze ten toonstelling wordt in 220 stands een overzicht gegeven van de jongste ont. dtnd hoger en middelbaar onderwijs wikkelingen op het gebied van de me- Cees de Lange woedend Bewaking (Van onze Amsterdamse correspondent) In Krasnapolsky in Amsterdam is het gisteravond tot heftige woordenwis selingen gekomen tussen de organi sator van de show „Tien plus en honderd min". Rob Elson. een aan tal uitgenodigde artiesten onder aanvoering van Cees de Lange en een handjevol bezoekers, dat op de advertenties van de show was afge komen. Rob Elson had aangekondigd, dat Johnny Kraaykamp. Olga Lowina, Patricia Paay en haar ensemble en de zingende fam. Van Dijk zouden optreden in zijn show. dat Ida de Het escorte werd overgenomen door een zeewaardige politieboot. Op de werf van Niehuis en V. d. Berg, waar het schip een periodieke onder houdsbeurt krijgt, werden op dringend verzoek van de rederij strenge maat regelen genomen. Politiemannen en leden van de bedrijfsbewakingsdienst zetten de toegang tot de Liberiaan, die kort na negen uur afmeerde, her metisch af. „Er zullen geen arrestaties worden verricht. Daar is geen enkele reden toe," zei hoofdinspecteur Postma na afloop. Twintig opvarenden monster den zoals eerder al was afgespro ken gisteravond nog af. Vanmor gen werd op verzoek van de Libe riaanse consul het onderzoek nog voortgezet Nog steeds had men geen duidelijk beeld van wat zich aan Gisteravond evenwel kwamen jiiet boord heeft Leeuw-van Rees een modeshow zou houden en dat drs. Schmelzer weer samen met Frits van der Poel zou optreden. De show zou worden gegeven in de grote zaal van Kras napolsky en Elson vertelde rond. dat in de voorverkoop reeds meer dan vierhonderd kaarten de deur uit waren. meer dan honderd bezoekers opda gen merendeels bejaarden. Toen Elson de zaalhuur en de artiesten moest betalen bleek plotseling het geld op te zijn. Besloten werd d e voorstelling niet te laten doorgaan. Toen was echter de boot helemaal aan. „Ik ben nu 22 jaar artiest", schreeuwde Cees de Lange, die bo vendien helemaal niet als een van de optredende artiesten geboekt bleek te staan, ondanks het feit, dat Elson hem enkele weken hierover had benaderd, „maar zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Als je een show organiseert moet je toch ten minste zorgen, dat je zaalhuur hebt". Elson beloofde, dat hij de gage zou gireren, waarop hij een begin maakte met het terugbetalen van de entreegelden, maar ook daar voor bleek er niet voldoende geld te zijn. Waarschijnlijk is het opge maakt aan advertentiekosten. De heren Schmelzer en Van der Poel evenals enkele andere medewer kers. die later op de avond zouden optreden, konden nog tijdig worden gewaarschuwd. (vhmo> bijeen geweest. Na de ver gadering werd van het ministerie vernomen, dat het overleg begin vol gend Jaar zal worden voortgezet. „Sedneth 1" op weg De „Sedneth I", het eerste booreiland voor Neder landse rekening bij de RDM In Rot terdam gebouwd, is gisteren om 12 uur zijn reis naar de Spaanse oost kust begonnen. Het booreiland wordt gesleept door vier sleepboten van Wijsmuller uit IJmuiden. Kolendampvergiftiging In Zie- rikzee is gisteren de 25-jarige mej. Jacoba Wilhelmina Kleinepier dood op haar kamer aangetroffen. Uit een voorlopig onderzoek. Ingesteld door de politie, is gebleken, dat zij door kool- monoxydevergiftiging om het leven is gekomen. Mej. Kleinepier, die afkom stig is uit Wolhpaartsdijk, woonde sinds 1 december op kamers in Zie- rikzee. Commissariaat opgeheven Het Commissariaat voor Ambonnezenzorg wordt m.l.v. 1 januari 1970 officieel opgeheven. Als gevolg daarvan zul len ongeveer 70 sociale ambtenaren en kampbeheerders, die voor dit door het ministerie voor Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk inge steld bureau werkzaam zijn, op straat komen te staan. Een deel van hen heeft inmiddels per brief vernomen dat zij i.v.m. de inkrimping van het huidige personeelsbestand eervol zijn ontslagen m.i.v. 1 januari 1968. Kraanmachinist verongelukt Gistermorgen is op de terreinen van de cokesfabriek „Emma" in Beek de 50-jarige kraanmachinist P. H. Teeuwen uit Wylre verongelukt. De heer Theeuwen werdd oor de hijs- voorn van z/ijn kraan getroffen. Dubbel gelede voertuigen Maan dag zullen voor het eerst in Neder land dubbele, gelede voertuigen in ge regelde lijndienst worden gebruikt. De N.V. Bernaard's Transportonder, neming Venetron in Bergen op Zoom zal deze zogenaamde „tweelingopleg gers" inzetten op de lijndienst Am sterdam—Vlissingen. De door Daf in Eindhoven ge bouwde voertuigen bestaan uit de ge bruikelijke oplegger met trekker, waarachtei een aanhangwagen wordt gekoppeld. chanisatie in de land- en tuinbouw. Voor de dames, die hun mannen bij een bezoek aan de expositie verge zellen, laten de organisatoren specia le bussen naar het centrum van de stad en terug rijden. BUITENLAND Resolutie De Algemene Verga dering van de Verenigde Naties heeft gisteren een resolutie aangenomen waarbij de onderafdelingen wordt gedragen de betrekking met Portu gal en Zuid-Afrika te verbreken en hulp te verlenen aan Afrikaanse „na tionale bevrijdings-organisaties". De stemming was 81 voor en 2 tegen en 18 onthoudingen. De resolutie richt zich tot onderafdelingen van de VN als de FAO, de Unesco, Wereldbank en het Internationaal Atoombureau. Zuid-Jemen lid VN. De Alge mene Vergadering van de VN heeft bij acclamatie besloten de Volksre publiek Zuid-Jemen toe te laten tot de Verenigde Naties. De pas onafhan kelijke geworden staat is hiermee het 123e lid van de volkerenorganisatie. Turkjje-Griekenland De Turk se minister van Buitenlandse Zaken, 8oekan, heeft in Ankara verklaard te hebben begrepen dat de terugtrek king der Griekse troepen van Cyprus doorgang zal blijven vinden. Indonesië heeft tUd nodig Di nieuwe regering van generaal Soe harto heeft tijd nodig, aldus ver klaarde minister Malik in New York, om het land politiek en economisch gezond te maken. Het herstel van de democratie was niet zo gemakke lijk als velen in het Westen den ken. „Vyf of zes jaar van hersen spoeling en indoctrinatie hebben hun sporen nagelaten, zelfs bij degenen die in principe voor de nieuwe orde zijn". Aan buitenlandse hulp had Indonesië het komende jaar 250 mil joen dollar nodig. Huurlingen Honderddertig huurlingen die momenteel in Roean- da geinterneerd zijn, nadat zij uit Kongo waren gevlucht, zullen zo spoedig mogelijk worden gerepa trieerd. Dit heeft Keizer Haile Se lassie van Ethiopië gisteren in Roe- anda verklaard. De Organisatie van Afrijcaanse Eenheid (OAE> heeft be sloten de huurlingen zonder verwyl te repatriëren. Lakenhal: Opening 1 stelling Wim Noordhoek door prof. H d. Waal. 8.15 uur nam. Haarlem (Rest. Dreefzlcht) af scheidsreceptie van de heer N. Horten- sius als.directeur N. Z.H. 3-5.30 uua nam. stadF^ehrorznal Abonnementscon cert. Residentie-orkest o. l.v„ Willem OclciIoo m.m.v. Willen Noske vioolI. 8 uur nam Stadsgehoorzaal (Koffiekamer): Lunch bijeenkomst Ned. Maatschappij voor Nijverheid eai Handel. Spr. dhr. J. Reugebrlnk over „De belasting over de toegevoegde waarde". 12.30 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Haagse Comedie „Helder zien in het donder". 8 uur nam. Ant. Clubhuls Kerstmiddag Ned. ;r. van Hulsvrouwen. 2 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal i: Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. WOENSDAG Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Bloemschikavond Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de 7.30 uur nam. Camera-theater: K en O-film van de maand „Zarie dlans le métro". 7 en Rijksmuseum voor Volkenkunde: Centrum voor vrij geestesleven. Spr. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K. en O: Kerst- promenadeconcert m.m.v. R'dams Phll- harmonlsch Orkest. 8 uur nam. BIOSCOPEN „Het oudste beroep van de wereld", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uUr; Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uUr. Lldo: „Ik een killer", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. .uxor: „Vernietlglngsslag op Saipan" 14 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. .Moeras der zonde", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45 Trianon: „Slachting In Chicago' j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond 4.30, 7 en 9-15 uur. Wassenaar Astra: vrijd. 8 uur, terdag 7 en 9.15 uur, zond. 7 en uur „Fantomas slaat zondagmiddag 2.30 uur „Gunflgjj Comanche Creek", 14 Jr. TENTOONSTELLINGEN Galerie V. d. Vllst (Botermarki Tentoonstelling Corstiaan de Vries opend dinsdag t/m zaterdag 10-6 bovendien vrydagavond 8-10 uur 15 december). Waaggebouw Kunstmarkt Dagell -6 uur nam. (behalve op zoo (t.e.m 18 dec.) van 2-9 uur (t.e.m. 23 december). Galerie Hans Vink (Breestraat, Tentoonstelling over toegepaste h Geopend dinsaag t/m zaterdag 8 voorm. - 6 uur nam (t/m 16 d» .- ber). De Lakenhal: Dag. 104 uur: 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden legermuseum (Pesthuislaan), uitzondering van zaterdag van 1Ó4 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenlco (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenku Tentoonstelling Collectie Lechnei Japanse Kunst Werkd. 10 uur v tot 5 uur nam.; zondags 15 uur Rijksmuseum voor de geschla der natuurwetenschappen: nachtdienst der apoth opend .4, tel. 20552 Op zaterdag 16 december is lnl* den. voor spoedeisende gevallen, 's gens van 8 tot 12 uur bovendlei tffl opeind: Doeza Apotheek, Doezastinn tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smaller te Leiderdorp ls de gehele we opend. De Oegstgeestse Apotheek ls cr, dag 17 december gesloten van 8 u6 «dl 24 v r |ich WEEKEIN'DEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur plege men de eigen hulsarts, da^ tot zondagnacht 24 uur de dokf^ telefoon 22222. blij 9.15 Studio: „Te veel voc J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 4.45. 7 en 9 15 v één 18 ADVERTENTIE aan MENU VAN f 8,50 TOT f 22,50 wordt U gaarne ter inzage toegezonden. Hotel café restaurant Koningin Wilhelmina Boulevard 17 Voordwijk aan Zee - Tel. 01719-2515 Vrij uitzicht op zee. Eigen parkeerruimte. Overdekte en onoverdekte terrassen. Het gehele jaar geopend. donderdag 14 december woensdag 20 december)' VRIJDAG 15 DECEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 Comedie: „De vrouwen Dlllgentia, 20.15 uur: Het Neder Kamer Orkest. Theater 'Matrijs (in Dlligei Theaterwerkgroep „S[ „Het onderhoud" ZATERDAG 16 DECEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 i Comedie: „Yerma". Dlllgentia14.15 uur: Panto Carousel; 20.15 uur: Herman Phi plano. Circustheater. 20.00 uur: Ne<f. Theater. Pavllloentheater, 20.15 Komedie: „De dienstlift" en „Een Je r"— 'oppentheaters Guldo van i*.30 uur: „Het gehlm van de hoek"; Frank Kooman, 14.: „Slik, de slak". ZONDAG 17 DECEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 uur: hi Comedie: „Helder zien ln het dotV( 20.15 uur: Haagse Comedie de schemering". Dlllgentia, 14.30 uur: Tsuyoshl suml, cello, m.m.v. George van Poppentheaters Guldo vai 14.30 uur: „Het geheim van deg hoek"; Frank Kooman, 14.30 uur: de slak". MAANDAG 18 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uui se Comedie: „Van de brug af Dlllgentia, 20.15 uur: Toby Sal T lei Westduitser uitgewezen De cor respondent in Praag van de „Frank furter Allgemeine Zeitung", Razoe- mowski, moet Tsjecho-Slowakije ver laten. Hij wordt beschuldigd van activiteit die onverenigbaar is met het werk van een journalist. Razoe- mowski heeft uitgebreid bericht over de recente onrust onder de studen ten in Praag en over het conflict tussen enige Tsjechische schrijvers en de overheid. Grote brand in Quatemala In de stad Quatemala woedt sinds van morgen een grote brand, die een groot deel van de stad verduisterd en de meeste verbindingen met de buitenwereld heeft afgesneden. Vol gens onbevestigde berichten zou de brand, die uitbrak in een groot warenhuis en snel oversloeg naar vier belendende gebouwen, door terroris ten zjjn gesticht. Volgens de eerste berichten bedraagt de schade, in Nederlands geld uitgedrukt al 3 V» miljoen gulden. Grote kerk, 20.15 i Hervormd Kerkkoor. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann ton met Combo. Oude kerk, 20.00 uur: diverse DINSDAG 19 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: 1 se Comedie: „De vrouwen van 7 Dlligentla, 20.15 uur: Carmencli zada, vlooi, m.m.v. George van E se, plano. Grote kerk, 20.45 uur: De Had '6 -Rel. Haags zusterkoor. Joseph's Place, 22.30 ton met Combo. Tiffany's, 22.30 uur: Pla Bed WOENSDAG 20 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 u se Comedie: „Helder zien ln het Dlllgentia, 12.40 uur: Nieuwe die: „En het geschiedde in die D Kurzaal. 20.15 uur: Het Uc Symfonie-Orkest. Poppentheaters Guldo 14.30 tiur: „Suuske en zijn ea Frank Kooman, 14.30 uur: „MH wonderkat". Tiffany's. 22.30 uur: Pla Becï WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur] Te hard optreden De Tsjechi sche regering heeft in een verklaring toegegeven dat de politie van Praag tijdens een studentendemostratie in oktober „te hard" is opgetreden. Zon der rechtstreeks kritiek te oefenen op het optreden werd gezegd dat de situatie „verward" was en dat geen luidsprekers waren gebruikt waardoor slechts weinigen de bevelen van de politie hadden kunnen horen. Bij het j Athene"0* treffen dat volgde werden een aantal i Rome demonstranten gewond, van wie er Barcelona 12 zich onder medische behandeling ^noi-ca moesten stellen. I Lissabon Amsterdam Den Helder Ypenburg Vilssingen Eel de De Bilt Twente Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Lux3mburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Ftankfort München Zürlch Genéve Looarno Wenen geh. bew. geh. bew. geh. bew. motregen geh. bew. geh. bew. motregen motregen geh. bew. 3 geh. bew. 4 zwaar bew. mot-regen 7 motregen 6 mist 3 mist 5 geh. bew. 1 zwaar bew. -3 onbewolkt 7 motregen 2 geh. bew. 0 ljzel -3 geh. bew. -4 on bew.., -1. onbewolkt -4 regen l1 onbewolkt 8 onbewolkt 7 onbewolkt 1 onbewolkt 10 onbewolkt 11 heel Ju der

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2