Geen reconstructie Kempenaerstraat roeien „Asopos" gaat op de Dwarswatering STILLE TOCHT NA KERSTZANG IN LEIDERDORP Dag van cle vrede Dood door schuld: boete van 500,-— PAO 18 DECEMBER 1967 IEIDSCH DAGBLAD PAGINA II on S. onthouden goedkeuring aan sluit van Oegstgeester raad Bpreking:en in de Oegstgeester rgadering gisteravond onder erschap van de loco-burge- M. v.d. Voet, vergden zo- dat een deel van de agenda worden behandeld. s een mededeling bdnnenge- yan Ged. Staten, dat goedkeu- onthouden aan de financie- de derde Openbare school, nstructie van de De Kempe- iat en de loods op het terrein neentewerken. Besloten werd uw raadsbesluit te nemen en ieuw aan G. S. voor te leg- ideeld werd, dat het beeldje isje met tas" gereed is. irdt geplaatst op donderdag mber in de Marelaan, hoek laan. Nadere gegevens over ontwerper volgen nog. Vol- ededeling namens de Ver. v. escherming is de vogelvoede- or de komende winter gere- ontpoldering van de Kik- tr kan voortgang vinden. De am beide daarop betrekking ie overeenkomsten aan. duurde de discussie over de iligheidsnota met daaraan en het destijds door de raad en voorstel tot het verlenen bijdrage door de gemeente kosten van het uitbaggeren vijver nabij Duinzicht. Uit elde vragen en het daarop antwoord blijkt, dat debrand de gemeente goed is geor- ■d. Voorts dat er modern ma ls en dat er een goede sa ting bestaat met de omlig- irandweerkorpsen. Wel werd ongen op de aankoop van 'n agen. De voorzitter meende, niet haalbaar is wegens te sten. eer Brouwer was bevreesd voorzieningen voor de oude niet voldoende waren, bleek niet juist. Hij wees Nat. Brandpreventieinstituut weten of dit was ingescha- aanzien van het vervoer stoffen langs de weg. Ook teer sprake de eventuele nau- imenwerking met enkele ge- i b.v. ten aanzien van de ffing van een ladderwagen. Nadere studie leerderheid van de raad was ning, dat het uitdiepen van Duinzicht een nadere studie zodat dit onderdeel werd nomen en eerst in de com- komt. Ook werd besloten ook men wel tevreden over de ich nog advies te vragen aan eerinspectie of soortgelijk (Jl l omtrent vervoer van giftige beveiliging daarvan en om- gehele omvang van de Oegst brandweer. Toen de brand- ordening moest worden vast- was het in het bijzonder mr. die meende dat hier en daar t(n juridisch niet helemaal Daartegenover stelde de ?r dat een soortgelijke ver was aangenomen in Utrecht overgenomen door Leiden kwam het hem onjuist voor en aan te brengen, en zeer langdurige discussie renwel besloten in te gaan suggesties van B. en W. en Uk gehele verordening onveran- stgesteld. ten werd over te gaan tot raak van de woningen Abts- 15a en 15c in verband met de aanleg van het nieuwe zwembad. Een eveneens tijdrovende zaak was de vaststelling van de verordening Drank- en Horecabelasting. Vergelij kingen werden getrokken met de op brengst. B. en W. hadden een bereke ning gemaakt, dat bij gelijkblij vende opbrengst van de tapperijen een belasting gevraagd zou worden van f7.50 per 50 liter omzet sterke drank en voor de slijterijen van f 4.-. Een voorstel van ir. Dorgelo werd aanvaard om het bedrag te stellen op f3,-. De benoeming van een com missie ad hoe voor 't ontwerpen van een nieuwe politieverordening werd uitgesteld. Gewacht zal worden tot er een nieuwe burgemeester is. Besloten werd om in principe me dewerking te verlenen voor de stich ting van een r.k.-kleuterschool. Een voorstel over het verlenen van een soortgelijke medewerking voor de stichting van een prot. chr. lagere school veroorzaakte op het late uur toch nog discussie, omdat er me ningsverschil bestond over het al of niet inleveren van 50 handtekenin gen. B. en W. wezen op een K.B. daaromtrent. Verscheidene raadsle den vonden het inleveren van die handtekeningen wel nodig- Ook kwam om de hoek kijken de achterstelling en of bevordering van openbaar en bijzonder onderwijs. Dit gesprek zette zich voort tot in de rondvraag toe, die daarna aan de orde was. De heer N. v. Weizen wilde we ten waarom het zo lang duurde eer er een nieuwe groepscommandant Rijkspolitie wordt benoemd. De voor zitter deelde mee, dat juist was bin nengekomen een advies voor benoe ming. Hij verwachtte, dat dit nu spoe dig zijn beslag krijgt. De voorstellen tot verlening van een slotkrediet voor het vijfjarenplan inzake sanering straatverlichting, tot verlening van een krediet voor verbetering van de akoestiek en verlichting van de raad zaal en tot de nadere vaststelling van de subsidie voor K. en O. zullen in een volgende vergadering worden behandeld. De overige voorstellen werden alle aangenomen. Paus Paulus heeft „alle mensen van goede wil" opgeroepen 1 januari voortaan te vieren als „dag van de vrede". Het eerste deel van Paus Paulus' vredesboodschap is gericht tot alle mensen van goede wil op de Zondag om twee uur is er in het wereld, het tweede tot de r.k.-bis- Jeroenhuis een ontspanningsmiddag schoppen en gelovigen. De Paus voor de Wassenaarse leden van de waarschuwt in het eerste deel de Katholieke Bond van Bejaarden. Het mensen voor de gevaren die de vrede programma zal worden verzorgd door bedreigen. het gezin Kortekaas uit Noordwijk, Inbraak Hamlelstraat Door inklimming heeft men zich gisteren toegang verschaft tot een perceel in de Höndelstraat in Lei den. Ontvreemd werden een tafel aansteker, een bedrag van circa f 250 en een pakje sigaretten. Voorscliotense korporaal schuldig aan aanrijding in Katwijk De Krijgsraad voor de Zeemacht heeft een 46-jarige korporaal-chauf feur van de Koninklijke Marine uit Voorschoten tot een boete van f 500 of 50 dagen hechtenis veroordeeld wegens dood door schuld. Op 22 juli van dit jaar had hij in Katwijk een aanrijding veroorzaakt, waarbij de Huur van grond in Leiderdorp voor bouw van nieuw clubhuis De Algemene Leidse Studenten roeivereniging „Asopos" heeft voor de opslag van haar boten en andere ma terialen momenteel de beschik king over het op de Lage Waard in de gemeente Leiden gelegen gebouw, dat voorheen in gebruik was bij de N.V. Industrie- en Schoorsteen- bouw „De Ridder". Dit gebouw grenst aan het fabriekscomplex van de N.V. Koninklijke Nederlandse Grofsme derij en is vanaf de Van der Valk Boumamveg in Leiderdorp bereikbaar door middel van een kleine gierpont over de Oude Rijn. Dit water fun geert voor de studenten als oefen- baan. Het gebouw is echter slechts als tijdelijke vestiging In gebruik en is dan ook provisorisch ingericht. Het verenigingsbestuur zoekt reeds ge ruime tijd naar een geschikte plaats voor een definitieve vestiging en heeft zich, nadat het in Leiden on mogelijk gebleken was daarin te sla gen, tot het college van B. en W. van Leiderdorp gewend met het ver zoek een perceel grond beschikbaar te stellen, dat aan bevaarbaar wa ter grenst en waarop een botenhuis en verdere accomodatie mag worden gebouwd. Asopos" heeft namelijk een aan de Zonneveldstraat in Leiden staan de barak, die eigendom van het rijk is, ter beschikking gekregen. Deze barak dient nog vóór 1 januari 1968 te worden verplaatst. Uiteraard wil de vereniging zich deze unieke kans niet laten ontgaan, doch daaraan is de sonsequentie verbonden dat dan op zo kort mogelijke termijn een per ceel grond beschikbaar moet komen. Bij de besprekingen, die hierna met het Leiderdorpse college volgden heeft het bestuur van .Asopos" het oog laten vallen op het perceel wei land. dat deel uitmaakt van het driehoekige terrein, omgrensd door de Zyldyk, de Dwarswatering en 25 november 1966 vastgestelde streek plan Rijnstreek-West heeft dit ge bied een recreatieve bestemming ge kregen. Behoudens instemming van de raad kwamen B. en W. met het be stuur van .Asopos" overeen, dat van liet perceel weiland, een gedeelte ter grootte van 3750 m2, zal worden ver huurd als vestigingsplaats voor deze studentenroeivereniging voor de som van f 1.000 per jaar. Uitgaande van de boekwaarde van de grond op dit moment, geeft dit huurbedrag een redement van ruim 6 B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot verhuur van het weiland met ingang van 1 januari 1968. Omdat „Asopos" belangrijke investe ringen zal moeten doen, verdient het aanbeveling te bepalen, dat de hum- van gemeentewegen niet vóór 1 ja de Provinciale weg nr. 5. In het op nuari 1983 kan worden beëindigd. VOORSCHOTEN reiking van liel 1000ste zwemdiploma 'enjarige Tonny Teske kreeg liddag uit handen van burge- de Kool zijn diploma uit- nadat hy in het Voorschoten- hictiebad de eenvoudige zwem- tOI iiploma-A) had afgelegd. Dur fden kr De Kool stelde er prys op, lorna zelf uit te reiken, daar ;frt j Teske de duizendste Voorscho- cholier is, die in het vorig jaar de bad tijdens het schoolzwem- st^ Seoefendheid had verkregen, is een bijzonder vreugdevolle een Jaar na de opening n te Instructiebad hebben al dui- nderen behaald wat onze wens du n enkel kind zal de lagere verlaten zonder tenminste de dige zwemproef te hebben af- Voorschoten was voorheen al- f|fcbgwezen op De Vliet, water tns gevaarlijk is geworden door luling. Daarnaast bestond ge- de ii(1 om zich vermaken aan ele «enaarse Slag en voor enkelen •ortfondsenbad in Wassenaar. Qen kunnen is geen luxe, maar '*KE? Waterr*ke Sebied een nood de |*eek worden in het Instructie- de PO zwemlessen gegeven. Aan lag t®de van deze week zal het aan- on-fchagden veel hoger zyn. Nog ""^'jlnderen zullen deze week gele- F kragen diploma-A te be- öSen", sprak burgemeester De KOLENDAMP VERGIFTIGING Een 23-jarige Leidse student werd gistermiddag omstreeks 12 uur op zijn kamer in de Korevaarstraat bewuste loos aangetroffen. De man was ver giftigd door kolendamp. Uit een on derzoek is gebleken, dat de schoor steen op meerdere plaatsen lekte. De E.H.D. bracht de student over naax het Acad. Ziekenhuis, waar kunstma tige ademhaling en hartmassage wer den toegepast. Hoewel de toesband zich aanvankelijk ernstig liet aan zien, was vanochtend het levensge vaar geweken. Kapitein van muiterschip in ziekenhuis Na onderzoek door de politiearts heeft men het vanmorgen raad zaam gevonden de kapitein van het „muiterschip African Monarch" ter observatie op te nemen in het Deltaziekenhuis. Alles wees er na melijk op, dat de Italiaan volko men overspannen tot zyn vreemde haneiilswyze was gekomen. Voor zover men heeft kunnen na gaan zou de tragedie by Texel zyn begonnen. De kapitein voelde zich intuïtief bedreigd. Onder be dreiging met een revolver sloot hy de op de brug aanwezige tweede stuurman en roerganger in de loodsenhut op. Een matroos sloot hy op in de radiokamer. Toen de stuurman zijn hoofd door een pa trijspoort van de loodsenhut stak, schoot de gezagvoerder in de lucht. Daarna trok hij zich terug op de brug. Hij dwong de derde machi nist en een matroos bij hem te blyven. De machinist had zich in middels meester gemaakt van de revolver. Ook zou de kapitein nog met een mes hebben gedreigd. Uit niets is naar voren gekomen, dat hü of één van zyn bemannings leden onder invloed van sterke drank verkeerden. Geen van de op varenden heeft werk geweigerd. Niemand is gewond. Toch heeft de kapitein een radioboodschap laten uitgaan, dat er muiterij was aai boord van zijn schip. Het onder zoek is nog niet afgelopen. eenjarige Wouter Timmermans uit Den Haag werd gedood. De korporaal was met een dienst wagen een voorrangsweg opgereden, waarop van links een personenauto kwam. By de botsing vielen nogal wat gewonden, terwijl de beide auto's zwaar werden beschadigd. Uit de ver klaringen voor de Zeekrijgsraad bleek, dat de korporaal-chauffeur stapvoets het kruispunt, waar geen stopgebod geldt, was opgereden. De fiscaal, mr. H. A. van Ee, kwa lificeerde de handelwijze van ver dachte als iets, „wat ons allemaal wel eens zal overkomen". Hy sprak van een lichte persoonlijke schuld van verdachte. De resultaten in aanmer king genomen, meende mr. Van Ee niet anders dan een onvoorwaarde lijke vrijheidsstraf gerechtvaardigd te achten, daar toch ook het gedrag van verdachte correctie behoefde. Hij vorderde twee weken gevangenisstraf. De raadsman, mr. A. L. Melai uit Leiden, hield de Zeekrijgsraad voor, dat het niet aangaat een man te corrigeren als de correctie geen zin heeft. De zinloosheid ervan puurde mr. Melai uit het feit, dat verdachte door een kleine onachtzaamheid een aanrijding had veroorzaakt, terwijl hij als chauffeur gedurende 22 ja ren nooit een ongeluk van enige be tekenis heeft gehad. De staat, van dienst van de korporaal-chauffeur is dan ook als een zeer goede aange merkt. Bovendien is verdachte, op zijn verzoek, niet meer in functie als chauffeur. Overigens bestreed mr. Melai, dat verdachte kan worden veroordeeld voor dood door schuld. Voor dit mis drijf is essentieel, dat verdachte een aanmerkelijke schuld heeft, terwijl als vaststaand mag worden aangeno men, dat hij zich niet bijzonder on voorzichtig heeft gedragen. De Zeekrijgsraad onder presidium van mr. A. J. Veldman, oordeelde, dat het misdrijf dood door schuld, was bewezen, maar legde verdachte geen vrijheidsstraf op. De afdeling Wassenaar van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen houdt donderdag 21 decem ber om 2 uur in kasteel Oud Was senaar de jaarlijkse kerstmiddag. De voordrachtskunstenaar Tob de Bor des zal het spel „Mascheroen" voor dragen, omlijst door kerstpoëzie. Op donderdag 21 december, 's avonds halfacht, zal de jaarlijkse volkskerstzang plaatsvinden in de verwarmde garage van de firma Kamsteeg op de hoek van de van der ValkBoumanweg en de Persant- snoepweg in Leiderdorp. Het Her vormde Jeugdkoor en het koor van die r.-k. Meyegaardsehool zullen medewerking verlenen. Burgemeester mr. R. M. Gallas zal het kerstevange lie lezen. Getracht zal worden dooi de huur van meer stoelen aan zoveel mogelijk mensen een zitplaats te bieden. De toegang is gratis. Aan de uitgang is er een collecte vor de op de 2de kerstdag rond te brengen groe ten aan zieken, bejaarden en thuis zittenden, in geheel Leiderdorp en Hoge Rijndijk Zoeterwoude Leiden en in de zg. „Rivierenwijk". Wij hopen en verwachten, dat er velen zullen komen. De volkskerst zang is ook in Leiderdorp een goede traditie geworden. Mensen van aller lei slag, uit allerlei kerken, de hele bevolking, beleven samen iets van de gemeenschap van kerstfeest. Een goede zaak! Hiermede zou het verhaal van de volkskerstzang geschreven kun nen zijn, ware het niet dat de leden van het voorbereidingscomité, al ver gaderende en pratende, zich al minder gerust gingen voelen. Waar om? „Wij zitten met z'n allen straks te zingen van „Vrede op aarde" en „Nu zijt wellekome", terwijl er elders in de wereld oorlog, leed, ellende, hongersnood en ongelooflijke wreed heid is. Kunnen wij zonder meer tot onze kerstviering thuis en onze wel voorziene kerstdis (dingen, die wij overigens iedereen van harte gun nen) terugkeren? Is dat verant woord? Met name: kunnen wij, die ons, direct of indirect, christenen Vieren de komst van de Koning en Heer der Wereld er dan maar weer gewoon overgaan tot de orde van de dag? Moet geloof niet beleden wor den? Moet het geen tekenen stellen? Moet het a.h.w geen voeten krijgen, hierin, dat we, in ieder geval, niet zó maar, zonder méér, verder kunnen gaan? Zo werd het plan geboren om met z'n allen, als geestelijken van Leiderdorp en Hoge Rijndijk- Zoe terwoude, een stille tocht van boete en inkeer te houden van ongeveer een half uur, alleen om te demonstreren dat wij, als christenen, op onze plaats, ergens uiting willen geven aan onze solidariteit met een wereld in nood en daarom, niet regelrecht, kunnen terugkeren tot onze feest vieringen. Een simpele daad dus, maar onze Heer heeft ook de een voud niet geschuwd. Men begrype dus goed: het is geen demonstratie met politieke achter gronden of doeleinden (spandoeken of het roepen van lezen blijven ach terwege), het gaat nergens voor of nergens tegen, alleen willen wij uiting geven aan de verschrikke lijke discrepantie, die er bestaat tus sen onze kerstvieringen en deze we reld, waar we, als christenen, al feestvierend, niet aan voorbij mogen gaan om der wille van het Evan gelie van de Heer. Wie zo, na afloop van de Volks kerstzang, met ons mee wil gaan, zullen we dankbaar begroeten. De route van deze stille, zwijgende, tocht zal zijn: Kamsteeg- Acacia laan - Ericalaan - Mauritssingel - Hoofdstraat- Hoogmadeweg- Acacia laan- Kamsteeg, waar wij zonder meer uiteen zullen gaan. (De organisator) ZOETERWOUDE Kerstzangbijeen- konist in hervormde kerk Donderdag 21 december 's avonds om 8 uur wordt ln de hervormde kerk van Zoeterwoude de traditione le kerstzangbyeenkomst gehouden, Naast samenzang van kerstliederen vermeldt het programma de uitvoe ring van het Weihnachtsoratorium van H. Barth door de beide plaatse lijke koren en de chr. gem. zangver. "Cantate Deo" uit Katwijk. Solist! sche medewerking verlenen mevr. Janny Godthelp en de heren C. Barn- hoorn en A. Hazenoot. Het orgel wordt bespeeld door de heer J. v. Rijn. Het geheel staat onder leiding van de heer B. Siereveld. Het Kerst evangelie zal worden gelezen door burgemeester J. A. Detmers. Het ge bed en de meditatie worden gehou den door deken A. Lamot en ds. L. Doorn. Klaverjassen in "Ons Huis' In het hervormde jeugdgebouw "Ons Huis" in Zoeterwoude worden dinsdagavond om half negen kerst- klaver j astfedstrij den gehouden aantrekkelijke prijzen. De opbrengst is bestemd voor het nieuwe jeugd huis. Zilveren jubileum ds. S. Kranenburg Zondag hoopt ds. S. Kranenburg, hervormd predikant in Amstelveen, in "Ons Huis" in Zoeterwoude te re cipiëren ln verband met zijn 25-jarig ambtsjubileum. De jubilerende predikant zal 's mor gens om 10 uur in de hervormde kerk voorgaan. Na afloop van de dienst zullen ongetwijfeld velen van de gelegenheid gebruik willen maken ds. en mevrouw Kranenburg te feli citeren. Men zal zich ds. Kranen-brug en diens echtgenote nog wel herinne ren uit de tijd, dat hij als predikant in Zoeterwoude werkzaam was. Op het Grote Bittermeer bij het Suezkanaal liggen sinds de oorlog tussen Israël en de Arabieren in juni j.l. veertien sche-pen ingeslo- ten. Meer dan zesmaanden ver maken de bemanningen van deze scheven zich zo goed en zo kwaad als het kan. Het ziet ernaar uit dat zij de kerstdagen niet thuis zullen kunnen doorbrengen, daar om hébben zij heel handig voor een drijvende kerstboom gezorgd, die nu op een vlotje temidden van de ingesloten scheven drijft. Het is een kunstboom, versierd met lamven en wat (lege) flessen. Een fiere kunst-sneeuwman bewaakt de boom. Agent arresteert gesprekspartner (Van onze Haagse correspondent) Een Haagse politieman heeft van nacht voor het gebouw van de Ame rikaanse ambassade aan het Lange Voorhout tijdens een „onderonsje" een 20-jarige Vietnam-demonstrant gearresteerd wegens belediging van de Koningin. De 20-jarige kantoorbediende stond op het stille Voorhout op wacht met een sandwichbord en een houten kruis. De agent stond op wacht om het ambassadegebouw te bescher men. De twee kwamen met elkaar ln gesprek en het ging over politiek. Tij dens dit gesprek van man tot man ging de agent tot arrestatie over. De politie pleegde vanmiddag overleg met Justitie. Verwacht wordt, dat Ju stitie na zal gaan, in hoeverre de jon geman zich aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt. Hoge onderscheiding voor J. A. Broekema Aan de heer J. A. Broekema aan de Beatrixlaan in Warmond, die werkzaam is geweest als militair land- en luchtmacht attaché voor Zweden en Noorwegen, met als stand plaats Stockholm, is door de Zweedse regering een hoge koninklijke onder scheiding toegekend, te weten Com mandeur in de orde van het Zwaard, De heer Broekema is thans als eerste officier werkzaam op de vliegbasis Soesterberg. Medische diensten Leiderdorp doktor H. A. Blau- wendraad, Hogewaard. 4 Koudekerk aan den Rijn, tel. 01714-208; zuster Van Maarle. Bonifaciusstraat 15, Zoeterwoude, tel. 34673. Voorschoten dokter A. M. Kos- tense, Voorstraat 23, tel. 2493; tand arts B. van Wijk, Juliananalaan 32, melden 9.30 uur; za. Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; zo. Centraal apotheek, Brëestraat 74, Lei den, tel. 20552; wijkverpleging zuster Parmentier, Curielaan 27, tel. 4646. Warmond dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel. 220, zuster Muhl- haus, Dr. Kuyperlaan 3, tel. 02532- 8122, Voorhout. Wassenaar Dokter J. A. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501; dok ter K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460; apotheek Langstraat 86, tel. 2141; tandarts G. E. M. J. Schulz, Jonkerlaan 86, bel. 2116, van 18.00- 18.30 uur. Geen voorrang verleend By het niet verlenen van voorrang van een auto, die uit de Gerrit Dou- straat kwam, is gistermiddag op de Witte Singel een berijdster van een bromfiets gegrepen. Het meisje, dat per taxi naar een ziekenhuis werd vervoerd, liep een hersenschudding en enkele schaafwonden op. Bloembollencultuur hield vergadering Onder voorzitterschap van de heer J. Schoneveld hield de afdeling Rijns- burg van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een ledenverga dering in de kantine van de veiling „Flora". De heer Schoneveld wees erop dat het voor de kwekers geen slecht jaar is geweest. Hierna werd het verslag van de secretaris, de heer G, van der Haak, behandeld en werd de beschrijvingsbrief besproken. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren Jac. Huibers en C. N. Velthuizen-van Zanten. Omdat alle leden betrokken zijn bij het Rijnsburgse corso zal geen bijdrage worden verleend aan heb Bollenstreekcorso. Feestavond van tuinbouwschool De toneelcub „Djati Rongo" van de Dr. Mr. W. v.d. Berghstichting in Noordwijk voerde tydens de jaar lijkse feestavond van de Vereniging van oud-leerlingen van de Chr. La gere tuinbouwschool in Rijnsburg op voortreffelijke wijze het bljjspr' „Bloemen voor Barbera" op. Voorzitter Ben van Vliet dankte na afloop van het spel de medespe lenden: de dames kregen bloemen en de heren een rokertje. De direc teur van de school, de heer G. Doc tor, wees in een toespraak op het belang van het onderwijs en herin nerde eraan, dat de school nu een tuinbouw- en handelsschool is gewor den. Vooral de handelsrichting zal voor Rijnsburg belangrijk blyken te zijn. Radicalisme en zelfstandigheid Slechts vijftien leden van de a.r. kiesvereniging „Nederland en Oran je" in Rijnsburg beluisterden gis teravond in de Petrakerk de cau serie van mr. J. I. P. v. d. Wilde, secretaris van de Raad voor het mid den- en kleinbedrijf, over „Radica lisme en zelfstandigheid". Mr. de Wilde constateerde een dui delijk gebrek aan belangstelling bij de christen-radicalen voor de noden van het midden- en kleinbedrijf. Niet minder dan 100.000 kleine zelfstan digen hebben een inkomen, dat dicht bij het sociaal-minimum ligt. Hij was erop tegen, dat de christen-radica len menen de enige christenen te zijn, die de radicaliteit in hun ba nier meevoeren. Tenslotte stelde hy, dat de door de radicalen zozeer gewenste duide lijkheid niet wordt verkregen door verscherping van de tegenstelling links-rechts, maar door een eigen tijdse visie op de „mondiale" samen leving. Op deze causerie volgde een interessante discussie,

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11