Koning deerlijk vergiste zich in bevolking 3 FAVRE-LEUBA GENÈVE Minimum inkomen 1 juli omhoog MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 14 DECEMBEF Vervolg van pag. 1 Luitenant-generaal Zoitakis, de blijkbaar gebaseerd op de verwach- premier Kollias en ex-minister van nieuwe regent of onder-koning, ver- ting dat deze stappen als gebaar vol- Defensie Spandidakis bereid geweest klaarde vanochtend in een door ra- doende zouden zijn om de kolonels- met de koning en zjjn tegenregering dio-Athene uitgezonden proclamatie, regering te doen aftreden zonder het te onderhandelen, maar zij werden dat zijn enige ambitie ls de instellin- tot werkelijke gevechten te laten door de eigenlijke machthebber, ko gen dei- constitutionele monarchie te I komen. Het resultaat was anders: tussen de kolonels kwam het onderling tot een conflict. Vermoedelijk zijn ex- (Van onze parlementaire redactie). Minister Roolving heeft met de Stichting van de Arbeid overeenstem ming bereikt over een jaarlijkse aan passing van het minimum inkomen (thans 128 gulden). Om de loononder handelingen niet te beïnvloeden, is afgesproken, dat de periodieke aan passing voortaan steeds per 1 juli ge schiedt. Om de periode van 1 januari tot 1 juli 1968 te overbruggen, is afgespro ken, dat per 1 juli een eenmalige bij zondere uitkering wordt gegeven om de ln die periode optredende stijging van de kosten van levensonderhoud, die voortvloeien uit de verhogingen van de huren, de sociale verzekerings premies en de indirecte belastingen, te compenseren. Over de omvang en de modaliteiten van de uitkering, zal de Stichting van de Arbeid begin volgend jaar nader overleg plegen. Aangezien de kosten van levensonderhoud voor het eerste halfjaar van 1968 geschat worden op ongeveer f 4,per week, gaat het vol gens vakbondskringen om een uitke ring van ongeveer maximaal f 1000, De vaste commissie voor sociale za ken uit de Tweede Kamer komt dins dag bijeen om een oordeel te vellen over de motie van de socialist mr. Th. van Lier, waarin wordt voorgesteld de stijgende kosten van levensonder houd reeds per 1 januari mèt een voorschot op te vangen. De commissie zou eerst vanmorgen over de motie stemmen, maar hield de stemming aan op verzoek van de heer Van Lier. Journalisten- federatie over beschermen „na de ernstige fout, die de Koning begaan heeft". De nieuwe premier, kolonel Papa- dopoelos, heeft vandaag in een dag order gezegd dat de Griekse regering over de samenzweerders heeft geze gevierd. Hij prees de strijdkrachten omdat zij „de eenheid van de natie" hebben bewaard. Kolonel Papadopoe- los sprak zijn dank uit aan de strijd krachten voor de „overwinning zon der bloedvergieten tegen de samen zweerders, die thans de uitgestotenen van de natie zijn". De kolonel zei dat de vijand is „verpletterd" en dat de natie thans haar overwinning, „die op 21 april met onze revolutie begon", heeft voltooid. In Saloniki is vanochtend een, pa rade gehouden van eenheden van.de luchtmacht en de marine, die door grote menigten werden toegejuicht. Koning Constantijn was met zijn 23 jaren de jongste soevereine vorst in Europa na de dood van Koning Paul in maart 1964. Hij werd op 2 juni 1940 geboren, enkele maanden voordat Mussolini Griekenland de oorlog verklaarde. Hij werd door zijn ouders, toen Kroonprins Paul en Prinses Frederika, naar het buiten land gebracht toen de nazi's in april 1941 het land binnenvielen. Reeds vroeg tijdens zijn bewind woedden politieke stormen rond de monarchie. In 1965 weigerde hij aan de toenmalige premier, George Pa- pandreoe, een zuivering van rechtse legerofficieren. Dit veroorzaakte hef tige demonstraties. De premier trad af. De Koning, die zich gesteld zag tegenover een vijandig parlement, vormde een kabinet van personen, die zich hadden afgescheiden van Pa- pandreoe's Unie van het Centrum. Gedurende 90 dagen demonstreerden menigten in Athene, die leuzen rie pen als „Koning, neem uw moeder mee en vertrek". Maar geleidelijk scheen de Koning de $tormen te bo ven te komen en een betere ont vangst te krijgen toen hij, in het openbaar verscheen. Hij stond voor een nieuwe crisis bij de legercoup in april van dit jaar. Aanvankelijk wilde hij de besluiten van de militaire junta niet tekenen, maar later aanvaardde hij het vol dongen feit toen burgers in de rege ring werden opgenomen. Achtergrond Onze reisredacteur mr. Leffelaar, die zich gisteren orgenblikkelijk naar Athene begaf en daar vannacht de nieuwste ontwikkeling meemaakte, vloog vanochtend vroeg naar Cyprus. Uit Nicosia belde hjj het volgende commentaar: De ln Athene meest gangbare ver- •- J Uin rtr klaring voor de huidige gebeurtenis- li l LUI UIU1111% sen wordt gezocht bij anti-regerings- officieren, die koning Constantijn j r]PTi zondag bij zijn bezoek aan de troe-Uil 11 tl fJFJL JL/ pen in het noorden overgehaald zou- den hebben om de plannen voor een Het dagelijks bestuur van de Fede ratie van Nederlandse journalisten heeft zich beraden over de medede ling, dat vier dagbladen, deel uitma kende van de vereniging „Regionale Dagbladpers", zullen toetreden tot de vereniging „Grote Provinciale Dag bladen". Het dagelijkse bestuur vreest, dat dit besluit zal leiden tot verdere gelijkvormigheid in nieuwsgaring en berichtgeving de Nederlandse dagbladen. De bij de Regionale dagbladpers aangesloten dagbladen zyn uiteraard verplicht, bij een eventuele liquidatie van het gemeenschappelijke redactie-appa raat, de bepalingen van de cao voor dagbladjournalisten in acht te nemen. Het dagelijkse bestuur van de fede ratie van Nederlandse journalisten is echter van mening, dat deze dag' bladen vooral een morele verplich ting hebben toekomstige werkgelegen heid van de aan hun combinatie ver bonden journalisten veilig te stellen. Het betreft hier tien journalisten, die op de centrale redactie in Den Haag werkzaam zijn. lonel Papadopoelos, uit hun functies ontheven. Tenzij er opzienbarende ontwikkelingen plaatshebben, ziet het er niet naar uit dat de royalis ten zich van de macht kunnen ver zekeren, „Wü hebben alles liever, wel ke regering dan ook, dan een nieuwe burgeroorlog" zei een Griek vanmor gen. Het is het ontbreken van deze steun van brede lagen van de Griek se bevolking, die fataal zal blijken te zijn voor de royalisten. Maar hoe het machtsevenwicht zal komen te liggen, zeker lijkt dat zowel Koning Constantijn als kolonel Pa padopoelos deerlijk gehavend uit de- confrontatie te voorschijn zal ko men. Kolonel Papadopoelos zal te kam pen krijgen met weerstand binnen eigen gelederen, die zijn eenmansbe- wind ernstig kan ondermijnen. De koning heeft zich door zijn vertrek naar het buitenland in een zodani ge positie geplaatst, dat zijn terug keer alleen mogelijk zal zijn na een grote, interne machtsstrijd. Het is zelfs niet onmogelijk dat de nacht machtsomwenteling te steunen. Eén van hun argumenten zou daarbij ge weest zijn, dat door de aanwezigheid van de legers aan de Grieks-Turkse grens de machtsoverneming zonder in het oog lopende troepenbewegingen zou kunnen plaatsvinden. Het plan van de vorming en het uitroepen van een tegenregering, terwijl troepen zouden oprukken naar Athene, was ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! Adviezen voor bezuinigingen in het leger Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen). Geboren: Hillegonda Eleonore, d. van Slooter en Ammers, Rotterdam; Jurgen Ernst, z. van Jansen en Ame. ling, Zulia, Venezuela; Ditty, d. van Kluft en Borstlap, Almelo; Linnie Maria, d. van Clifford Kocq van Breügel en Ederveen, Houten. Overleden: Evere Geertruida Holm Tinkelenberg, Wassenaar; Alida i Kruijswijk, 70 j., Amsterdam: Jo- Uitbreiding bij staatsmijnen (Van onze Roermondse correspondent) De N.V. Nederlandse Staatsmij nen in Heerlen gaat de produktie van enkele chemische fabrieken in Beek-Geleen drastisch verhogen. Geruchten over een aanstaande slui ting van de nog maar nauwelijks van de grond gekomen lysine-pro- duktie-eenheden worden door de Staatsmijnen-directie tegengespro ken. De afzet van dit produkt een kristallijne stof met eiwitvormende kracht ondervindt hinder van een sterke Japanse concurrentie. Begin volgend jaar begint op het chemiecomplex Beek-Geleen de bouw van een nieuwe produktie-een- heid voor melamine. De produktie van deze stof zal dan langzaam kun nen worden opgevoerd tot het vier voudige van de jaarproduktie 1967. Het project zal in 1970 gereed zijn. Melamine is grondstof voor de be reiding van kunstharsen, die ge bruikt worden voor tafelbladen, koelkasten, in de verf-, vernis- en lakindustrie en in thermohardende plastics. In hetzelfde jaar zal ook de produktiecapaciteit van ureum wor den uitgebreid tot 375.000 ton per jaar. De ontwikkeling van een nieuw het zg. „strip" procédé speelt daarbij een belangrijke rol. Het personeel voor deze belangrij ke uitbreiding zal worden gerecru- teerd uit oud-mijnwerkers en perso neel, dat vrijkomt door een reorgani- ADVERTENTIE Oppeppertje U weet toch ook dat wijn kopen een kwestie van vertrouwen is. Uit De Telegraaf van vrijdag 8 dec. 1967 Gcedkope Landwijn bcchi Mr. Dr. R. W. H. Pitlo, officier van justitie in Utrecht, uitte vanmorgen kritiek op de kwaliteit van de uiterst goedkope franse wijnen, die onder meer in warenhuizen en supermark ten te koop zijn De officier sprak van „bocht". „Het grote publiek slikt zonder meer wijn, die naar inkt smaakt", zo zei hij. Mr. Pitlo zei dit tijdens een zitting van de economische politierechter. ONS ADVIES. Kom kijken naar onze enorme sortering. Een kleine bloem lezing uit onze wijndiscotheek: Grand Vin National Rouge-Blanc- Rosé, per fles 2,45 Graves Supérieures (demi sec) 3,95 Beaujolais Villages a.c, 1964 4,75 Chat. Haut Gazin 1964 4,95 Chat. Neuf-du-pape 1962 a.c. 6,75 en denkt U er aan bij 12 flessen altijd de dertiende gratis. van 13 op 14 december 1967 de ge- satie ,by de chemiebedrijven en de schiedenis zal ingaan als het einde technische afdelingen van Staatsmij- de Griekse monarchie, al moet natuurlijk niet vergeten worden dat de Griekse monarchie meer woelingen heeft overleefd, die gepaard gingen met een gedwongen buitenlands ver bluf van de heersende koning. Ombouw en uitbreiding van beide chemische fabrieken zullen in eigen beheer door de afdeling nieuwbouw van de N.V. Nederlandse Staatsmtf- nen worden uitgevoerd. •TIENSTRAAT 8 HERENSTRAAT •'HAARLEMMERSTR. 204 1 e o e DONDERDAG Pr/taneum: S.V.B. en Politeia. Spr. prof W Brand over „Politieke belang stelling en studeren". 8.15 uur nam. Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3): Opening tentoonstelling Gertl Bie renbroodspot. 9 uur nam. Opstandtagskerk (Steensohuur)Or gelconcert Felke Asma. 8 uur nam. Koningskerk: Rullclub. 7.3010 u. ZATERDAG r.v. Jong I klapband" Kunstzaal nstelllng Jargreet Hulsman. 4 uur r ZONDAG Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. dhr. Klaaysen. 2 uur nam. Schouwburg R. K. Toneelgroep „De Gastspelers". Opv. van „Pas op voor paddestoelen". 8 uur nam. üteenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan)Gem. voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. evang. N. v. d. Brt 7.30 uur nam. STEENSTRAAT 8 HAARL.STRAAT 204 HERENSTRAAT 6 - TEL. 21361 stelling Haagse Comedie. „Helder zien TEL. 21611 TEL. 30069 BINNENLAND Kolendampvergiftiging Gistera vond is de 78-jarlge mevr. De Visser- Poddewijn in Woerden door een klein dochter dood in haar woning aange troffen. Volgens de politie is de vrouw overleden ten gevolge van kolendam vergiftiging, nadat zij gistermiddag de huiskamerkachel had aange maakt. Bij" onderzoek is gebleken dat er vrij veel roet in de rookkanalen zat. Bovendien had de kachel in ruim een week niet gebrand, was de bui tenschoorsteen door en door nat en was er door he.t mistige en windstil le weer geen enkele trek. Voorkomen olieramp Het Konink lijke Shell Exploitatie- en Produk- tielaboratorium in Rijswijk (ZH) heeft twee nieuwe methoden uitge dacht om waterverontreiniging door ruwe olie of olieprodukten te bestrij den. Het laboratorium is het onder zoek hiernaar begonnen naar aanlei ding van de beruchte ramp met de olietanker „Torrey Canyon". De veelbelovendste vondst is de „dweilmethode" met een slang van absorberend materiaal. Het is hier mee mogelijk 98 procent van de olie van het wateroppervlak te verwijde ren. Op deze methode is octrooi aan- (Van onze Haagse correspondent-) Staatssecretaris Haex (Land macht) heeft in de afgelopen maan den honderden adviezen gekx-egen voar bezuinigingen in het leger. Na selectie zijn de eerste- suggesties in studie genomen. Als alle ideeën zou den worden gerealiseerd zou dat een kostenbesparing kunnen opleveren van ongeveer tien miljoen gulden. De staatssecretaris had op 14 juni van hoog tot laag in het leger gevraagd om bezuinigingssuggesties te doen. Ondermeer is in overweging geno- j hanna Hendrika Hoogeveen. 65 j„ men: hoge officieren minder chauf- I Amsterdam; Adriaan Goudswaard, 75 feurs toe te wijzen, een goedkopere j„ Wassenaar; R. PleiterGroenen- opzet van de taptoes in Delft en Arn- I dijk, 88 j., Den Haag; Jilles van den De andere vinding, de bezink- methode", zorgt er voor, dat de olie zich vasthecht aan over het water ge sproeide zandkorrels, die naar de bodem van de zee zakken. Deze methode kan, naar verwachting, bin nenkort praktisch worden toegepast. Gewonde op de vlucht De hoofd stedelijke politie speurt naar een on geveer 23-jarige automobilist, die na een ernstige aanrijding met een ge broken pols en andere verwondingen de benen nam en nog spoorloos is. De jongeman kwam op de Basisweg in Amsterdam op de linker weghelft, schampte langs twee tegenliggers en botste tenslotte frontaal tegen een derde auto, waarvan twee inzitten den ernstig werden gewond. De gevluchte bestuurder had, voor dat hij ter plaatse voorlopig door een arts was behandeld, aan een agent zijn naam opgegeven. Toen de politie man hem verder wilde horen bleek hij verdwenen. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat de wagen waarin hij reed, in de hoofdstad was gesto len. Vijf voorzorgslanden - Onafhan kelijk van elkaar hebben vanmiddag de bestuurders van vijf Piper „Su per Cub" vliegtuigen van de Ko ninklijke Luchtmacht tengevolge van slecht zicht z.g. voorzorgslandingen gemaakt. Een der toestellen, die be horen tot het 300ste squadron van de groep lichte vliegtuigen van de basis Ypenburg. landde btf Spijkenisse. Twee andere vonden een landings plaats bij Melissant, de vierde in het gebied van Europoort en de laatste bij Oud-Beyerland. Griffier Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft gistermiddag mr. T. Kerkhofs benoemd tot plaats vervangend griffier. Hij kreeg 72 van de 108 stemmen. Mr. Kerkhofs is ad ministrateur bij de Raad van State. Hij volgt mr. Matti op, die griffier van de Limburgse Staten is gewor den. Texoprint stoot weverij af In de loop van het komende jaar zal de NV Stoomweverij Nijverheid de weverij sluiten. De Nijverheid is een der werk maatschappijen van Texoprint. De weverij, die na de fusie nog bleef be staan, heeft binnen het concern geen zin meer. Vakbonden en de directie van de Nijverheid zijn op het ogen blik bezig met het zoeken naar een oplossing voor de ruim honderd man personeel. Daarbij wordt in de eer ste plaats gelet op de wijze hoe de mensen zullen tereechtkomen, het tijdstip van de sluiting is niet pri- mair. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Kennemerland" (20/ 12). Australië: „Port Vindex" (18/12' Brazilië: „Graveland" (20/12), Cana da: „Lord Viking" (18/12). C „Ganymedes" (19/12), Indonesië „Adrastus" (19/12), Kenya, Oegan- „Tabora" (20/12), Ned. Antillen: „Parthenon" (19/12), Nieuw-Zeeland „Neder Linge" (21/12), Suriname: „Socrates" (19/12). Verenigde Staten van Amerika: „Atlantic Star" (20/ 12), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.- Afrika: „Arendskerk" (20/12). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND. Ingenieurs in Mexico gearres teerd In verband met het onder zoek naar de toedracht van de brug- instorting op 4 december aan de rand van Mexico-stad, zijn vijf van de zeven ingenieurs, die de leiding hadden van de bouwwerkzaamheden, op rechterlijk bevel gearresteerd. Hun wordt het toebrengen van licha melijk letsel met dodelijk gevolg en beschadiging van eigendom ten laste gelegd. De ingenieurs zouden met niet-goedgekeurde bouwplannen ge werkt hebben. Bij het ongeluk kwa men 17 arbeiders om het leven. De bijna gereed zijnde brug van 300 m. lengte was tijdens het storten van beton op het middenstuk ingestort en in een 110 meter diep ravijn geval len. het water van de Stille Oceaan weg gezakt heeft gelegen, is door een vul kanische uitbarsting weer boven de zeespiegel uitgekomen. Dit heeft de kapitein van het Nieuwzeelandsche schip „Uss Tofua" medegedeeld. Hij zag een gloed in de lucht en dacht, dat er een schip in brand stond. Het eiland zou 800 meter lang en 50 me ter hoog zijn en 300 km ten noord- noord-oosten van Tonga liggen. Noodweer in Algerije Zware re genval en sneeuwstormen die in de afgelopen twee dagen Algerije heb ben geteisterd, hebben aan minstens achttien mensen het leven gekost. Verscheidene duizenden mensen heb ben verwondingen opgelopen. In het westen van het land woei de sneeuw op sommige plaatsen tot drie meter hoog op. Mond- en klauwzeer De Britse spoorwegen hebben op verzoek van de Ierse regering alle treindiensten met Ierland verbroken om te voor komen dat de mond- en klauwzeer epidemie zich uitbreidt tot Ierland. De maatregel wordt om middernacht van kracht. Het is nog niet bekend of ook het luchtverkeer met Ierland verbroken zal worden. Dambreuk in Polen In de Poolse provincie Silezië is een aarden dam doorgebroken waardoor vyf dorpen werden overstroomd. Tenminste 13 mensen zyn hierbij om het leven ge komen. Maatregelen in Uruguay De re gering van Uruguay heeft de aanhou ding gelast van negen linkse leiders. Zy worden beschuldigd van aanzet- ting tot revolutionaire activiteit. Bo- TrIanon. „slachUn? chic vendien zijn twee linkse bladen ver- j DaK. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zo boden en zes linkse minderheidspar- 4.30, 7 en 9.15 uur. t>Jen ontbonden. j Wassenaar Astra: vrijd. 8 Veroordeling in Spanje Een terdag 7 en 9.15 uur zond. 7 en 9.15 krijgsraad in Spanje heeft een Madri- JJSJtagmidctag 2 fo^uur*„Gimfigiit at Brugge, MAANDAG SchouwburgAbonnementsvoor- elllng Haag» ln het donker". 8 uur DINSDAG Opening foto-tentoon- aal. 8.15 Haarlem (Rest. Dreefzlcht) af scheidsreceptie van de heer N. Horten- sius als directeur N. Z. H. 3-5.30 uur Stadsgehoorzaal (Koffiekamer): Lunchbijeenkomst Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Spr. dhr. J. Reugebrink over „De belasting over de toegevoegde waarde". 12.30 uur nam, SchouwburgAbonnementsvoorstel ling Haagse Comedie „Helder zien Jn het donker". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned, Gemeenten, 7-8 uur nam. WOENSDAG Rijksherbarium (Schelperikade 6): Bloemschikavond Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de 7.30 uur nam. Camera-theater: K en O-fllm van de maand „Zamle dfens 1© métro". 7 en 9.15 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Centrum voor vrij geestesleven. Spr. H. "D "van Goudoever over „De weg van de uiterlijke ontwikkeling". 8.15 uur BIOSCOPEN Camera: „Het oudste beroep van de wereld", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „Ik een killer", 18 J. Dag. 2.30 7 en 9.15 uur: Zond. 2.30, 4.45, 7 er 9.15 uur. Luxor: „Vemtetlgingsslag op Sadpan" 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zond. K 4,45, 7 en 9.15. uur. Rex: „Moeras der zonde". 18 J. Dag 2.30. 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45. 7 9.15 uur. Studio: „Te veel voor één man". 18 j Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. leense student tot drie jaar gevange nisstraf veroordeeld omdat hij op 11 april van dit jaar tijdens een demon stratie een politieman had geslagen. Een andere student die tegelijkertijd terechtstond werd vrijgesproken. Tegenstander v&n I-ortugese rege-' ring De Portugese advocaat Soa- res, oppositiekandidaat bij de in 1965 gehouden parlementsverkiezingen, is vandaag in zijn kantoor te Lissabon gearresteerd, zo heeft zijn vrouw ge zegd. De autoriteiten hebben de ar restatie van Soares nog niet beves tigd. De advocaat was mede-onderte kenaar van verscheidene petities, waarin de regering werd gekrite- seerd. Onrust in Dahomey De verbin dingen tussen Parijs en de Westafri- kaanse staat Dahomey zijn verbroken na berichten over sociale onrust uit Dahomey. Er schijnen diverse sta kingen aan de gang te zijn, o.a. van PTT-personeel en personeel van openbare nutsbedrijven. Vorige week heeft president Soglo van Dahomey alle activiteit van de vakverenigingen tot nader order verboden, naar hij zei wegens misbruik van rechten. Comanche Creek", 14 Jr. TENTOONSTELLINGEN Galerie V. d. Vllst (Botermarkt 3): Tentoonstelling Corstlaan de Vries. Ge opend dinsdag t/m zaterdag 10-6 uur. bovendien vrijdagavond 8-10 uur (t/m 15 december). Waaggebouw Kunstmarkt Dagelijks 2 -6 uur nam. (behalve op zondag) (t.e.m 18 dec.) van 2-9 uur nam. (t.e.m. 23 december). Galerie Hans Vink (Breestraat 119): Tentoonstelling over toegepaste kunst. Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm. - 6 uur nam (t/m 16 decem ber). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur: zond 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10.uur voorm. - 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan)Met uitzondering van zaterdag vaD 10-4 u. (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: iSteenstraat 1): dag. 1017 u.; '6 zon dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Collectie Lechner van Japanse Kunst Werkd. 10 uur voorm tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nam Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zond 1-4 uur Museum voor Volkenkunde expos!; Japanse volkskunst 10 uur voorm, nam. (Zondags 1 tot 5 uv 12 maart. Avond, en nachtdienst der apotheu Geopend voor spoedeisende gevaEj Zuider Apotheek, Lammenschansweo tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- nachtdienst van apotheek Breest Smallenburg te Lelderdct «j wordt waargenomen door de Zule Apotheek. Oegstgeestse Apotheek is j opend. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raai plege men de eigen huisarts, tot zondagnacht 24 uur de dokter telefoon 22222. ADVERTENTIE de harde matraiorg met alle comfniipr van een zachtel131 HAAGS A G E N D 1' donderdag 14 december tv oensdag 20 december) DONDERDAG 14 DECEMBER Dlllgentla, 20.15 uur: Bela plano. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann Bfd n met Combo. Gemeentemuseum20.15 uur: Wilt» Talsma, plano. f ter, 20.15 astlchtliu, .v Benjamin VRIJDAG 15 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Bi 0 se Comedie: „De vrouwen van Tn W Dlllgentla, 20.15 uur: Het Nederli Kamer Orkest. Theater Matrijs (ln Diligent 20.30 uur; Theaterwerkgroep „Spo (X .De les" en „Het onderhoud ZATERDAG 16 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: H«4(n Comedie: „Yerma". Dlllgentla: 14.15 uur: PantoMr€ Carrousel; 20.15 uur: Herman Phlto on piano. Circustheater. 20.00 uur: Ned. Theater. Pavllloentheater, 20.15 uur: NleJtiji Komedie: „De dienstlift" en „Een b Je pyn". Poppentheaters Guldo van 14.30 uur: „Het gehlm van de i hoek"; Frank Kooman, 14.3C „Slik, de slak". ZONDAG 17 DECEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 Comedie: „Helder zien ln het doi 20.15 uur: Haagse Comedie: „Ll«d de schemering". Dlllgentla, 14.30 uur: Tsuyoshl sumi, cello, m.m.v. George van Re: ha se, plano. Poppentheaters Guldo 14.30 uur: „Het geheim van de g hoek"; Frank Kooman, 14.30 uur:, de slak". MAANDAG 18 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: se Comedie: „Van de brug af g Dlllgentla. 20.15 uur: Toby Sal lo. Grote kerk, 20.15 uur: Het Hervormd Kerkkoor. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann ton met Combo. Oude kerk, 20.00 uur: diverse DINSDAG 19 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: se Comedie: „De vrouwen van Til* Dlllgentla, 20.15 uur: Carmencltide zada, vlooi, mm.v. George van Bl fcé Grote°kerk, 20.45 uur: De HadflPe -Rel, Haags zusterkoor. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann ton met Combo. Tiffany's. 22.30 uur: Pla Beek- WOENSDAG 20 DECEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur: 1 se Comedie: „Helder zien ln het ker". „in ADVERTENTIE hem, het plaatsen van koffie-auto- maten in kantines, waardoor perso neel kan worden uitgespaard, geen verstrekking meer van vitamine c-ta- bletten. geen dienstplichtige kost winners meer oproepen, ongeschik te militairen sneller naar huis sturen, beperking van inspectiereizen en stafbezoeken, militairen persoonlijke uitrusting in eigendom geven en te gen een bepaalde vergoeding laten onderhouden, buitenlandse militairen meer laten betalen als ze aan de vierdaagse willen deelnemen en, geen vaste bedragen meer betalen voor dienstreizen, maar de werkelijke kos ten vergoeden. Een voorstel dat de staatssecreta ris nog in beraad houdt is oirf de Üilva, de afdeling vrouwelijk mili tairen van de landmacht in te krim pen of op te heffen. Hoen, 69 j„ Rhoon; Geertje Maria van OordeDe Lint, 79 j., Heem stede; G. Pleiter—Groenendijk, 88 j. Den Haag; Paula CohnWeyl, 92 j., Amsterdam: Sarah Arm Hoven, 76 j. Overveen. Inteiïmrlividend Hoogovens De Raad van Bestuur van de Kon. Ned, Hoogovens en Staalfabrieken N.V. heeft met goedkeuring van de Raad van Commissarissen besloten over 1967 een interimdividend uit te keren van f 1,20 per certificaat van I nominaal f 20.— Dit staat gelijk met 16%, vorig jaar eveneens 6%. Dlllgentla, 12.40 uur: Nieuwe Kt die: „En het geschiedde ln die Da Kurzaal, 20.15 uur: Het Utr Symfonie-Orkest. Poppentheaters Guldo v 14.30 uur: „Suuske en zijn Frank Kooman. 14.30 uur: „Mlm wonderkat". Tiffany's, 22.30 uur: Pla Becl! HAAGSE BIOSCOPEN Camera: Modern Mllli Cineac: De roem van een bei City: 6 vrouwen voor de moordt Corso': Je leeft maar twee keer, Du Midi: Glant, 14 J. Euro-Cinema: Sound of muelo, Flora: La dolce vita, 18 J. Hollywood: Herodes de genadela Jaar. Krlterion: Accident, 18 J, Metropole-Tuschlnskl: Oorlog vrede. 14 j. Odeon: De getemde feeks, 14 J. Olympia: Tobroek, 14 j. Passage: El Dorado, 14 J. RexGevangene van haar tocht, 18 J. Roxv: Frankenstein, 18 J. Seinpost: De tyger smijt met namiet, 18 j. Studio de luxe: Zeven maal 18 Jaar. Studio 2000: Le scandale, 18 J. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur] Amsterdam Den Helder Ypenburg V lisstagen Eelde De Bilt Twente Etadihoven Congress 82033), herenhorloge met datum. In staal f 175,-. In doublé (82032) f 175,-. Juwelier Bevrijdingsplein 12 F. W. PLESSEN Horloger Dealer voor Leiden motregen motregen motregen motregen motregen Zuid-Limburg motregen Helsinki sneeuw Stockholm geh. bew. Oslo mist Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen onbewolkt Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtinchen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Lissabon geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. ijzel geh. bew. geh. bew. onbewolkt sneeuw licht bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt lichtb ew. liohtb ew. onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2