Varmonds bevolking dankt secretaris Felle brand verwoest woning in Voorschoten Grondverkoop aan LOI maandag in de raad Jongeman geeft roofoverval toe Papadopoelos zegt: ons land blijft, ondanks alles, een monarchie Af. Inboedel geheel in vlammen opgegaan Politie haalt kinderen uit Ambonezenbarak gypgRPAO 14 DECEMBER 1067 LEIDSCU DAGBLAD heitl van de raad op 2 januari tijd geleden kondigde de heer A B. Pieterse, Warmonds ge- I V secretaris aan, dat hij met naar Australië zou gaan. Jellijk heeft zich daarop in een comité onder voor- van dokter H. A. G. M. amp gevormd om de heer s een waardig afscheid te be- meenteraad zal 2 januari af- emen van de secretaris, doch reeds was er een afscheid bevolking in de raadzaal. werd de heer Pieterse toege- door dokter Walenkamp die Itel geluk toewenste in zijn rl; vaderland. Geluk is echter, zo hij eraan toe, geen realiteit, niet ten volle grijpbaar, doch voor een groot gedeelte uit ringen. Daarom bood hy de ieterse kleurenfoto's aan die Ójn werkkamer op het omrin- indschap zyn genomen. Na- i gehele bevolking overhan- voorzitter van het comité de de secretaris ook nog een ge. inder couvert. Jnrgemeester en tevens voor- in de raad, aldus drs. F. K. eijer, heb ik zeer veel aan u 3,6 en. Ook de wyze waarop u 3-5 etarie leiding wist te geven 3.6 eeds myn grote bewondering 3Jngen. De burgemeester me- e voorts de activiteiten aan 'ieterse op maatschappelijk Hoewel het ons veel moeite zullen we begrip moeten voor uw besluit om weg te .00 .00 'eer A. Willemsen dankte de is namens de raad voor de ige en objectieve wyze waar de raadsleden met raad en 6Jfeeds ter zyde heeft gestaan, 6.: een envelop met inhoud aan. Tydhof, sprekend namens entepersoneel, wees erop dat gieenschap armer wordt door ^rek de heer Pieterse. Na- wethouder Vergeer en de n Wijk van het KWF enkele hadden gesproken was het aan de heer Pieterse. De- hy altyd met grote dank- maar ook met weemoed te rug zal denken aan de tyd waarin hy voor Warmond heeft mogen wer ken. Nadat hy nog was ingegaan op de vele facetten van het ambt van gemeentesecretaris, zei de heer Pie terse tot slot te hopen dat hy van uit Australië nog eens een vakantie in Warmond kan doorbrengen. Dokter H. A. G. M. Walenkamp biedt de scheidende gemeente secretaris M. M. B. Pieterse kleu renfoto's en een geschenk onder couvert aan. Mevr. Pieterse en de beide kinderen kijken belangstel lend toe. (Foto LD/Holvast) Kolonel Papadopoelos, de nieuwe Griekse premier, heeft vanochtend op een persconferentie in Athene de poging van Koning Constantyn om de regeling omver te wei-pen absurd en onbegrypelyk genoemd. urgerlijke Stand M naar Geboren: Sandra H., A, de Geus en S. Veldman; Sz. v. D. Wessel en M. Baars; J., di. v. J. Konbee en E. Liit. trouwd: J. G. Smit en M. van C. Moes en P. F. J. de Koster; Zonneveld en H. van Egmond; Hendrikse en M. Ouweleen; Hunnik en C. Vonk; J. A. van a en A. J. de Haas. mvd: J. j. Remmerswaal en C. omeijn; J. H. de Kleyn i Bos. denN. Overdevest, Hudig- van Stolk, 88 jr.; C.'h. lander. 83 jr.; wed. C. Rühü- 'ermeulen, 60 Jr.; L. Keers, 85 [test Geboren: Marcus Jo- v. H. M. van der Salm en H. oer Holst; Monica Margaretha IV. J. j. M. van Eisen en C. Nlcolaas Rudolf, z. v. B. F. L. toucle en J. C. M. Droogh; Jac- Petronella Maria. d. v. J. H. M. J. C. M. van Paassen; Maria d. v. E. J. van den Broek en iffd: R. C. V. van Schie en A. A. Stomp en P. H. H - Vermond en W. C. M. burg; M. C. L. Beukman en orp Geboren: Marcus Ro- v. M. R. H. van der Vlught Pleij; Jeannette Margaretha, H. J. van den Berg en W. C. A. Roest, 85 jr.; A. p der bevolking Ingekomen: T. Kuto, r. Scneepmakersdam 18; m Voorschoten, nr. Ju- »kken: C. C. M. van Winsen, v. d. Poel, van Dekkersgaard P Noordwijk; H. L. den Boogert, t Aengenentln. 1-3, nr. Lei- G. Hoogeveen, van Mgr. Aen- B-1-3, nr. Amsterdam; W. Lau- m. echtgenote, van woonschip nr. Noordwijk; F. J. Timme, v. ïngenentln. 1-3, nr. Wassenaar; 6 Boer, van Mgr. Aengenentln Haarlemmermeer; J. Divendal, n®- Aengenentln. 1-3, nr. Heem de grote man achter de staatsgreep van april, zei, dat men gisterochtend om 11 uur pl. tyd voor het eerst begreep dat men voor een crisis stond. De stafchef van het le ger kreeg toen een brief van de ko ning met de mededeling dat hy zelf het bewind in het land en het bevel van de strydkr achten op zich nam enz ich het recht voorbehield om die wijzigingen in het bevel van de strijdkrachten aan te brengen, die hy nodig achtte. De regering, aldus Papadopoelos, is toen onmiddellyk byeengekomen en nam contact op met de strijd- krachten in het hele land. Ook werd getracht contact met premier Kollias en met de koning op te nemen. Deze pogingen hadden geen succes. Later, zo ging Papadopoelos verder, hoor den wy van een luchtmachteenheid in Larissa, dat de koning een verkla ring aan het afleggen was. Uit het contact met de strijdkrachten bleek, dat zy trouw aan de regering waren. Toen wy het contact verloren met de eenheden in Kavalla ln noord-Grie kenland, kregen wy het vermoeden, dat de koning daar was. Daarop wer den de bevelhebbers van het derde legerkorps en een tankdivisie die eer der geweigerd hadden de regering te gehoorzamen, gearresteerd dooi- of ficieren van hun eigen staf. Over de positie van Koning Con stantyn zei Papadopoelos, dat de ko ning vrijwillig zijn ambt had opgege ven en dat de regering daarom een grondwettelijke procedure had inge luid. Papadopoelos liet er geen twijfel over bestaan dat Griekenland in de toekomst een monarchie zal blijven. De constitutionele monarchie zal ge handhaafd blijven, aldus Papadopoe los. Het enige verschil met vroeger was, dat er nu een regent is in plaats van een koning. LEIDERDORP Overdracht van sleutel voor De overdracht van de sleutel voor de eerste in het uitbreidingsplan „zyihof" in Leiderdorp gereedgeko men woning in de produktiestroom van 306 laagbouwwoningen zal vrij- dagmiddag om vier uur worden uit gereikt door burgemeester mr. R. M. Gallas. Het is de woning Wielewaal- laan 2. De huizen worden gebouwd door de N.V. Aannemingscombinatie „Leiderdorp". OEGSTGEEST Auto in sloot, geen gewonden Een 49-jarige Hagenaar en zyn echtgenote zyn gisteravond om kwart voor acht met hun personenauto ter hoogte van de Kwaaklaan in Oegst- geest in de Haarlemmertrekvaart ge reden. Het ongeluk gebeurde, nadat de bestuurder was verblind door een tegenligger. De wagen kwam op zyn kop in de sloot. Passerende automo bilisten hebben de wagen omgetrok ken en het echtpaar uit de benarde situatie bevrijd. Er was niemand ge wond. De wagen is aanzienlijk be schadigd. ZOETERWOUDE Gymnastiek- uitvoering van „Meerburg" De gymnastiekafdeling van de Zoe- terwoudsc vereniging „Meerburg" gaf gisteren een uitvoering waarbij tevens onderlinge wedstrijden werden gehou den. Helaas bleek de geplande tijd te kort te zijn, maar voor de rest ver dienen de organisatoren alle lof. De jury, bestaande uit de dames Tisseur en Kok en de heren Bos en Post, had geen gemakkelyke taak de oefeningen de beoordelen. Vooral de vrye oefeningen, die op muziek wer den uitgevoerd, oogstten veel waar dering, met alleen van het publiek maar ook van de jury. De uitslagen zyn als volgt: meisjes 8 en 9 jaar; 1. Alice van der Heyden (31.5 pnt), 2. Leny Vervoom (30.1), 3. Ella Riet veld (30.0); meisjes 10 en 11 jaar: 1. Irene de Vrind (31.1), 2. Truus Ver voorn (28.9), 3. Elly van Galen (28.8), 3. Ria Koek (28.8). Meisjes 12 jaar 3de graad: Greet van Noort (28.6); meisjes 12 jaar 2de graad: Mariette Bol (29.6); Meisjes 13 en 14 jaar 1ste graad: 1. Rineke van Luyk (31.6), 2. Greet Vermeu len (31.4); meisjes 13e n 14 jaar 3de graad: Willeke van der Werf (25.4); meisjes 14 en 15 jaar 1ste graad: Jo ke van der Hulst (30.0); meisjes 14 en 15 jaar 3de graad: 1. Ivonne van Hofwegen (27.8), 2. Ria Spierenburg (27.7). Het comité „Kerstinstuif" in War mond organiseert morgenavond een bijeenkomst in „DeBurcht' waaron der deskundige leiding van vrywilli- gers kerstversieringen kunnen wor den gemaakt. Industrieterrein in Leiderdorp ruim twee miljoen gulden Ter realisering van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak, is 't terrein, gelegen tussen 't industrieterrein der Vereenigde Touwfabrieken, de Zijl- dijk, de provinciale weg 5 en de En- gelendaal, bouwrijp gemaakt. Eén en ander vloeide voort uit en ging ge paard met het maken van een nieuwe brug over de Zyl en de toeleidende wegen naar die brug. Naarmate de werken vorderen, werd de belangstelling voor dit ter rein groter. Reeds in 1966 echter wer den terzake onderhandelingen ge opend met die directie van de Leid sche Ondenrijs Instellingen (L.O.I.). Eerder dan B. en W. konden ver moeden werden de onderhandelingen afgesloten. Overeengekomen is dat het terrein zal worden verkocht c.q. in optie worden gegeven, aan de N.V. Zuid-Hollandsche Beleggingsmaat- schappy in Leiden ten behoeve van de overplaatsing (nieuwbouw) van de onder de L.O.I. ressorterende bedrij ven, instellingen, scholen en dienst woningen. De oppervlakte is 30.660 m2 groot en omvat 29638 m2 grond en 1022 m2 water. Overeenkomstig het resultaat van de onderhandelingen met de di rectie van de Leidsche Onderwys In stellingen, stellen B. en W. de raad voor de verkoop van dit industrieter rein als volgt te doen plaats hebben. 12000 m2 tegen contante betaling van een prys van f 70,per m2 by het verlyden van de transportakte, die uiteriyk twee maanden na de datum van goedkeuring van de raad door Gedeputeerde Staten dient te worden gepasseerd; 11993 m2 te betalen vóór of uiteriyk op 31 december 1970 voor een prijs van f70,per m2, terwijl over de te betalen koopprijs, vanaf de datum van de transportakte tot de datum van betaling van de koopprijs, een te bepalen rente in rekening zal worden gebracht, die halfjaarlyks aan de gemeente moet worden voldaan; het bybehorende water, omvattende eer. oppervlakte van 739 m2, zal om niet worden overgedragen. In verband met in de toekomst niet onwaarschyniyk geachte uitbreidin gen kwamen B. en W. voort overeen dat aan de N.V. Zuid-Hollandse Be- leggingsmaatschappy, het recht van optie zal worden verleend op het res terende deel van het terrein, ter grootte van ongeveer 5645 m2. Wan neer zich voor deze grond een koper meldt zal de directie van de LOI daarvan in kennis worden gesteld. In dien de directie alsdan van haar reoht tot koop gebruik wenst te ma ken zal de prijs f 70,per m2 bedra gen, vermeerderd met de op basis van samengestelde interest berekende OP UTRECHTSE WEDUWE (Van onze Utrechtse correspondent De Utrechtse politie heeft twee mannen gearresteerd tin verband met de roofoverval, die gistermorgen op de 66-jarige weduwe E. Woortmeijer- Nikkcl in haar huis werd gepleegd. Het zijn een 25-jarige jongeman, die gisteravond op zyn kamer werd aan gehouden en een 75-jarige man. De jongeman heeft bekend. De bejaar de man geeft niets toe. De politie verdenkt hem van voorbereiding aan de overval. Een deel van de buit is achter een vaste spiegel by de jonge man thuis gevonden. De man diende zich gistermorgen als belastingambtenaar aan by mevrouw Woortmeyer. Hy had een zelfgemaakt legitimatiebewys by zich, maar daar van heeft hy geen gebruik gemaakt. Toen mevrouw Woortmeyer in een tas naar papieren zocht, gaf hy haar een klap met een meegenomen stuk yzer. Nieuw schoolhoofd geïnstalleerd Aan de Lucas van Leytlenscliool In de Lucas van Leydenschool aan de Aalmarkt 9 in Leiden is dinsdag avond het nieuwe schoolhoofd, de heer H. van der Wyngaard, officieel geinstalleerd. Na het vertrek naar Apeldoorn op 28 september van het vorige hoofd van de school, de heer G. Meyhuis, werd de heer Van der Wyngaard aangesteld als voorlopig hoofd tot zyn officiële benoeming. Tydens een hiertoe belegde ouder avond werd na de verwelkoming door de voorzitter, de heer P. T. Mizee, de installatie verrioht door de gemeen- telyke inspecteur in Leiden, de heer J. J. van Riesen. Hierna werden in de pauze de ouders in de gelegenheid gesteld om het zojuist geïnstalleerde schoolhoofd de hand te drukken. Na de pauze hield de heer Van Riesen een voordracht over de Mammoetwet. Na een uiteenzetting van de rector van het Rembrandtlyceum, dr. J. W. Blom, over hetzelfde onderwerp, wer den de ouders in de gelegenheid ge steld hier vragen over te stellen. Van deze mogeiykheid om zich te oriënteren omtrent de studiemogelyk- heden van hun kinderen na het ver laten van de lagere school werd door de ouders dankbaar gebruik gemaakt. WASSENAAR Expositie historisch braudweermateriaal Een korte felle brand heeft van ochtend het interieur van het woon huis van de heer W. Passchier aan de Voorstraat in Voorschoten ver woest. De familie Passchier, bestaan de uit man, vrouw en twee kinde ren, wist zich in veiligheid te stel len. Van de inboedel kon niets meer worden gered. De schade bedraagt ongeveer f 100.000,. De heer Passchier. die 's ochtends vroeg in de naast de woning gele gen bakkerij (met winkel) aan het werk was, ging omstreeks half zeven woning binnen om zyn vrouw te wekken. In de huiskamer bemerkte hy een vuurzee rond de oliekachel. In allerijl maakte hy zyn echtgeno te, die in een vertrek op de begane grond slaapt, wakker. Via de huis kamer ging hy vervolgens de trap op om de kinderen te wekken. De vuurzee was toen al zo groot gewor den dat men niet meer de trap af kon. Door de nooduitgang boven wist men in de bakkery te komen. De vrijwillige brandweer van Voor schoten was spoedig ter De uitgebrande woning van de heer W. Passchier aan de Voor straat in Voorschoten. (Foto LD/Holvast) maar kon weinig uitrichten. Met drie nevel- en drie lagedrukstralen werd de brand onder leiding van brandweercommandant J. Lekkerker- ker bestreden. Binnen een half uur was de woning echter totaal uit gebrand; de bakkery en de winkel bleven gespaard. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Zaterdag, zondag en maandag zal er in een van de zalen van het raadhuis „De Pauw" een bescheiden tentoonstelling te zien zUn van his torisch brandweermateriaal, dat in het bezit is van de gemeente Wasse naar, en aangevuld met materiaal uit de historische collectie van de heer L. G. Oosterling. De tentoonstelling in het raadhuis is toegankeiyk: zaterdag van 2 tot 5 uur, zondagmiddag van 2 tot 4 uur en maandag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Mevrouw Woortmeyer raakte even buiten bewustzyn en in die tyd heeft de man het geld gepakt en is naar buiten gelopen Op de hoek van de Haverstraat heeft hy daarna rustig afgewacht, wat er verder ging gebeu ren. Pas nadat zyn slachtoffer naar het ziekenhuis was gebracht, is hy weggegaan. Volgens de politie was hy bang, dat de vrouw niet meer by bewustzyn was gekomen. Reeds direct na de overval meende de politie te moeten zoeken naar een verdachte, die met de situatie bij me vrouw Woortmeyer bekend was. De jongeman was één van die verdach ten. Hy bleek op het tydstip van overval niet thuis te zyn geweest, had nieuwe kleren en een nieuwe auto ge kocht. By huiszoeking werd een be drag van f 5000 en vervalste identi- teitsbewyzen gevonden. Hy bekende vannacht, toen de politie hem deze bewyzen voorhield. De 75-jarige man heeft niet bekend. De politie vermoedt echter, dat de ander van hem gehoord had, dat mevrouw Woortmeyer geld bezat. Beiden zyn reeds eerder met de Ju stitie in aanraking geweest De poli tie houdt rekening met de mogeiyk- heid, dat de jongeman vaker van de zelfgemaakte identiteitsbewyzen ge bruik heeft gemaakt. rente, vanaf de datum van de trans portakte. Het by dit terrein behorende wa ter, ter grootte van 283 m2, zal tevens om niet worden overgedragen. Voorts is overeengekomen dat de in het terrein nog aanwezige sloot en de sloot langs de Zyldyk, voor rekening van de gemeente zullen worden ge dempt. Aan de koopster zullen vanaf de Zyldyk maximaal twee ingangen worden toegestaan, waarvan één ge schikt zal zyn voor autoverkeer. De gemeente verplicht zich tenslotte geen afsluitende beplantingen rond om het over te dragen perceel aan te brengen, die het-uitzicht op de op te richten gebouwen kunnen wegnemen. B. en W. stellen voor conform het voorgaande tot verkoop, c.q. verle ning van het recht van optie aan de N.V. Zuid-Hollandsche Beleggings maatschappij in Leiden te besluiten. B. en W delen nog mee dat de N.V. Zuid-Hollandse Beleggingsmaat- schappy in Leiden, waarvan de pre sident directeur van de Leidsche On derwys Instellingen directeur is, al het onroerend goed bezit dat by de bedrijven in gebruik is. De aandelen van de Zuid-Hollandsche Beleggings- maatschappy zyn in dezelfde handen als die van de Leidse Onderwijs-In stellingen en het Nederlandsch Druk ker y Bedrijf. Kinderfilm in de kerstvakantie De Sectie Jeugdrecreatie van de Stichting Leidse Jeugd Actie organi seert evenals het vorige jaar in de kerstvakantie filmvoorstellingen voor de jeugd. Er wordt dan vertoond de film „Rin-tin-tin de wonderhond", de avonturen van een héél byzondere herdershond. De voorstellingen wor den gehouden op donderdag 28, vry- dag 29 en zaterdag 30 december in het Luxor-theater aan de Stationsweg in. Leiden, 's ochtends om 10 uur voor kinderen in de lagereschoolleeftyd. In de Sectie Jeugdrecreatie van de L.J.A., die de voorstellingen organi seert, hebben zitting de Commissie Jeugdvakantiebezigheden voor de speeltuinen, het r.-k. Stedeiyk Comité voor Vakantiebezigheden en het Leidse Volkshuis. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN" Emiel Schelte, z. v. S. Zellstra en A. H. Benschop: Marco Alexander, z. v. J. Wyntjes en C. P. van der Hulle; Astrid, d. v. J. I. de Kooker en M. J. de Vreugd; Ronnie, z. v. D P. H. H, de Kooker en A. H. van Nieuwpoort; Jacoba Suzanna, d. v. P. Korsuize en A. M. Mink; Frederlka Arnolda, d. v. A. van Alewijk en L. van der Beek; Erwin, z. v. A. Nieuwenhulzen en E. Ar- noldus; Jan-Anne, z. v. J. Quist en J. A. van Duijvenbode. GETROUWD A. Stolp en B. Troost. OVERLEDEN' J. van Ommering, 22 Jr.. vr.; S. de Vos. 68 jr.. echtg. v. P. J. Rozler; G. van der Hoorn, 74 jr., man; P. Lardee. 65 Jr.. man; W. H. A. van Schalk, 78 Jr.. man; A. W van der Burg, 55 jr„ man; J. w. M. Stlkkelman. 18 Jr., zn. Een groep van vijftien politie agenten heeft vanmorgen in het Ambonezenwoonoord „Vossebos" in Wierden de acht kinderen van de 39- jarige Alexander Leasa uit diens ba rak gehaald en in een busje ge plaatst. De kinderen gingen naar te huizen. Ze zyn toegewezen aan de Raad voor de Kinderbescherming. Alexander Leasa, die zioh „com mandant" laat noemen door een groepje volgelingen, heeft zyn kin deren twee jaar van school gehouden. Omdat hy zowel werk als bystand weigert, ontbraken hem geleidehjk aan de middelen om zyn kinderen voldoende te voeden en te kleden. Hy ls al eens veroordeeld wegens over treding van de leerplichtwet. Bin nenkort zal hij zich opnieuw voor de kantonrechter voor dit delict moeten verantwoorden. Een vriendin van Leasa, Maria Mustamu. moeder van zeven kinde ren, werd vanmorgen in zyn barak gearresteerd. By kort geding was on langs bepaald, dat zy zich niet meer in het kamp mocht vertonen. Ze ne geerde deze uitspraak en zal zich vanmiddag nog voor de Almelose po litierechter moeten verantwoorden wegens erf vredebreuk. Haar kinderen zyn vorige week al toegewezen aan de Raad voor de Kinderbescherming, waarby de justitie eveneens vooruit liep op een gerechteiyke bekrachti ging van deze maatregel. Leasa en zyn volgelingen wensen als KNIL-militairen te worden behan deld. Tot voor kort woonden 31 per sonen in de kale barak van de Am bonees, waaronder 22 kinderen. Leasa woont er nu alleen met zyn echtge note, die dezelfde standpunten hul digt als hij. De maatregel van van morgen verandert niets aan zijn Een van de kinderen wordt weggedragen door een verzorgster. (Foto LD/Holvast)

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17