1 LEKKER BROOD Cassatie verworpen in roetkapaffaire Wanhopige moeder doet beroep op haar verdwenen zoon MOORDZAAK DIJSSEtBlOEM MET EEN ENKEL WOORD haags: AGEND 1 r LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 13 DECEMBfi Uitspraak van de Hoge Raad Overeenkomstig de conclusie van de advocaat-generaal heeft de Hoge Raad der Nederlanden gisteren het cassatieberoep van een Rotterdam se advocaat verworpen. Door het Gerechtshof was de advocaat ver oordeeld tot een week onvoorwaar delijk wegens zijn aandeel in de be ruchte „Roetkapaffaire". Een der aspirant-leden van het Utrechtse ex- aspirant-leden van het Utrechtse ex clusieve studentengezelschap „Tres" verloor bij deze ontgroening het le- toen een zak met roet over zyn hoofd getrokken werd. De advocaat De werkgroep Amsterdam 1975 (het jaar, dat Amsterdam 700 jaar bestaat) heeft gistermiddag bur gemeester dr. I. Samkalden (rechts) de 110430 handtekeningen van Am- sterdaad '75 en een adres aangebo den. Daarin wordt gepleit voor maat regelen tot behoud van de Amster damse binnenstad. ADVERTENTIE Snoep verstandig eet 'n appel Vervolg van pag. 1 Uit de verklaringen, die de man tot dusver heeft afgelegd is komen vast te staan dat het meisje slachtoffer is geworden van een wel zeer onge lukkige samenloop van omstandighe den. Verdachte was de bewuste don derdagavond van plan zijn moeder in de buurtschap Den Oosterhuis te be zoeken. Voor hij van huis wegging zocht hij eerst eer zware metsel steen en nam die mee. Over het waarom daarvan tast de politie nog volledig in het duister, omdat ook de man zelf voor dit vreemde gedrag geen verklaring kon geven. Evenmin kon hij vertellen waarom hij, na een fietstocht van 8 kilometer in Den Oosterhuis aangekomen, niet dade lijk naar het huis Van zijn moeder ging maar doorreed in de richting Zuidwolde. Dreiging Neltje de Haan moet omstreeks kwart voor zeven dicht bij huis de man hebben ontmoet, die haar moordenaar zou worden. Hij kende het meisje niet, maar hield haar aan er dwong haar onder bedreiging met de steen mee te gaan. „Ze was bang", verklaarde hij later tegenover de politie. ..Dat was duidelijk aan al les te merken". Samen liepen zij ruim veertig meter door het natte bietenland en wat daar verder is ge beurd is nog niet helemaal duidelijk geworden. Zeker is echter, dat de man zijn slachtoffertje onverhoeds met de zware steen op het hoofd heeft geslagen, waardoor zij buiten bewustzijn raakte. Na een kleine om weg te hebben gemaakt door een weiland, klopte de man nauwelijks vijf minuten nadat hij de moord had gepleegd bij zijn moeder aan. Hij bleef geruime tijd bij haar. Er was niets bijzonders aan hem te bespeu ren. Ook thuis liet hij zich tegenover zyn vrouw nergens over uit. (Van onze Arnhemse correspondent) De 16-jarige Willem Augvrït Kamper uit Rh eden stapte op dinsdag 3 okto ber, 5s morgens om de gewone tijd op zijn fiets om naar de lagere tech nische school in Arnhem te gaan. Een afstand van ongeveer 8 kilome ter. Hij kwam daar niet aan. En tot op dit ogenblik weet niemand, waar Wil (zoals zijn ouders hem noemen) is gebleven. De recherche van de gemeentepoli tie Rheden staat voor een groot raadsel. Ouders en politie hebben al les gedaan wat menselijkerwijs mo gelijk is om de jongen te vinden. Zaterdag 2 december zyn op het station in Arnhem de schooltas en de fiets teruggevonden. De tas was opgeborgen in de bagagekluis, de fiets werd afgegeven in de rijwielstalling. Uit de controle van de kaartjes is gebleken dat de eigendommen van Wil zijn ingebracht, op de dag dat hy afscheid nam van zijn moeder om naar school te gaan. Al is dit een vrij zekere aanwijzing, dat de knaap vanuit Arnhem is vertrokken, de vraag blijft: waarheen? Opsporingsberichten in de dagbla den hebben tot nu toe geleid tot en kele tips. Diverse automobilisten me nen in hem de jongen te herkennen, die zy eens een lift gaven. Maar de ze gegevens hebben niet tot opspo- ri-'-r apiej(j. Toch gelooft men er op dit- moment niet in. dat Wil door een of andere onverlaat om het leven zou zyn gebracht of dat hem een ern stig ongeval is overkomen. De wanhopige moeder heeft nu een persoonlijke oproep tot haar verdwe nen zoon gericht „Wil, je hoeft niet bang te ztfn om weer naar huis te komen. We zullen je met open armen ontvangen en niet praten over wat er gebeurd is. Wy hebben ontzettend veel angst om jou. Schrijf alsjeblieft. Als je dit niet rechtstreeks wilt doen ga dan of schrijf naar pater Richters in Har derwijk. Hij heeft ons geschreven en wil alles voor je doen". zat op een andere wagen waarop een ander aanstaand lid van Tres door hem op dezelfde wijze „behan deld" werd. De Hoge Raad acht mishandeling bewezen, zo blykt uit het arrest. De requirant was ervan op de hoogte, dat het roetkapritueel min of meer hevige onlustgevoelens veroorzaak te. Het Hof beschouwde dit ritueel daarom terecht als mishandeling. Volgens de eigen verklaring van de advocaat was de roetkap een doel treffend middel om het iemand zuur te maken, aldus het arrest. ADVERTENTIE Verrassing De arrestatie kwam voor de bevol king van de buurtschap Den Oos terhuis als een verrassing. Landbou wer B. Melitz, waar Neltje de Haan voor de coöperatieve zuivelfabriek in Balkbrug melkmonsters nam, vertel de: „De bevolking heeft in de afge lopen drie weken een groot aantal namen genoemd van mannen, die de moord gepleegd konden hebben Maar nooit is er aan hem gedacht. Bij nader inzien kan ik het toch wel begrijpen Hij was altijd al een vreemde jongen. Reeds in zijn jeugd stond de moordenaar bekend als een fantast met een labiele persoon lijkheid. Hij wist altijd de sterkste verhalen op te dissen en dikwijls bleek vrijwel niets daarvan waar te zijn". Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: David Alexander, z. v. Blokland en Nassy. Nairobi (Kenia); Jeroen Pim. z. v. Walta en Wittink, Enschede: Bernhard Christiaan. z. v. Kroon en Van Bendegom. Nootdorp: Johannes Derk, z. v. Wolvius en Lookman, Dordrecht. Getrouwd: R. Stoutjesdijk en Th. J. E. Kersten, Den Haag; J. G. E. Luyt en E. C. Lips-Krassenburg. Den Haag. Overleden: Albert Jan Bulder. 70 j.. Voorburg; Jan Hendrik Witsenburg. 30 j., Rotterdam; Antje de Maar- Reitsma. 90 j.. Bloemendaal; Tjom- me de Boer. 73 j., Amsterdam: Lydia Wap-van Pesch, 93 j„ Ommen; Ja cobus Willebrordus Nicolaas de Lau. 61 j.. Apeldoorn; Geertruida de Key zer-van der Elburg. 87 j„ Rottu:l-<m Arle Pleysier, 62 j., Rotterdam. „VERDRAAID EN ONJUIST" Engeland heeft gisteren de Sow jet- Unie beschuldigd van het geven van een „verdraaid en onjuist beeld" van de politieke toestand in West-Duits la nd. Het Britse ministerie wees een in het afgelopen weekeind uit Mos kou ontvangen nota als „tendentieus en misleidend" van de hand. In deze nota deed de Sowjet-Unie een beroep op Amerika. Frankrijk en Engeland mee te helpen by het instellen van ..doeltreffende controle om te voor komen dat het nazidom in West- Duitsland weer de kop op steekt". In een commentaar op de nota zei een woordvoerder van het Britse mi nisterie: „De Sowjetrussische nota maakt op ons de indruk van een ten dentieuze en misleidende aanval op de federale regering van Duitsland. De inhoud geeft een volkomen ver draaid en onjuist beeld van de poli tieke situatie in de federale repu bliek". Hij vond het jammer, dat de Sowjetrussische regering niet con structiever reageert op de pogingen die de federale regering doet om de betrekkingen met de Sowjet-Unie en de andere landen van Oost-Europa te verbeteren. Zuid-Afrika eert Nederlander Herman Coster Op de oude begraafplaats te Pre toria heeft de Zuidafrikaanse opper bevelhebber, generaal R. C. Hiem- stra, een monument onthuld ter na gedachtenis aan luitenant dr. Her man Coster, die tijdens de slag van EUndslaagte op 21 oktober 1899 sneu velde. Herman Coster was o.m. staats- procureur van de Zuidafrikaanse Republiek en aanklager in het pro ces tegen dr. Jameson, die in de vori ge eeuw met een bende avonturiers de Transvaalse republiek binnenrukte om het wettige gezag omver te gooien ten gunste van een Britse bezetting. Dit mislukte en Jameson werd ge vangen genomen. Dr. Coster genoot veel vertrouwen van president Paul Kruger. Bij het begin van de Anglo-Boerenoorlog in 1899 was hy mede-stichter van het "Vrijwilliger Korps Nederlanders en Oud-Nederlanders", waarin hy een aanstelling kreeg als luitenant. Na zijn dood op het slagveld werd zijn gezin (vrouw en vier kinderen» naar Nederland verbannen. De twee jong ste kinderen stierven daar al heel jong. De oudste zoon, ook een Her man Coster, viel in 1945 voor een Duits vuurpelotoon en de tweede stierf in een Japans concentratiekamp. De weduwe, mevr. Coster-de Roo leefde tot 1953 vergeten en doodarm in Den Haag. Daar werd zy door Afrikaners "ontdekt" die er voor zorgden dat zij een Zuidafrikaans pensioen kreeg. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Westerhaar-Vriezen- veensewijk (toez.) L. Emmerzaal te Pernds; te Ierseke (toez.) K. van dei- Sluijs te Herwijnen. Aangenomen naar Amstelveen-Bui- tenveldert als pred. voor b.w. (2e zie- kenhuispred. voor de V.U.) W. F. E- O. Stange te Weerselo; naar N.O polder (wijkgem. Luttelgeest-Kragge- burg) K. Schaap te TangeAlteveer, ene bedankte voor Rijk-Rijssenhout; naar Geertruidenberg J. P. van Santen te Oudehaske c.a- (Fr.); het beroep als pred voor b.w. (voor het jeugdwerk v. d- Herv.-Geref. Jeugdbond) (toez.) H. J. Smit te Oua-Alblas. Bedankt voor Zwijndrecht (vac. J C. Stelwagen) G. Pettinga te Wage- ningen: voor Oosterhout J. Vis boek te Kats en Wilhelminadorp (Zld.t. GEREF. KERKEN Beroepen te Oosterzee J. van der Klis, kand. te Kampen. Aangenomen naar Amsterdam-Slo- termeer-Geuzenveld «vac. wijlen A. Ferwerda) P. Kooy te St. Pancras; naar Leidschendam (vac. G. L. R. Ribhagen) H. J. Lugtigheid te Hen gelo (Ov.)- Beroeoen te Groningen-Oost (vac. S. S. Cnossen) H. J. Nijenhuis te Bunschoten - Spakenburg CHRIST. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Hilversum-Oost H W- Eerland te Amersfoort, die be dankte voor Deventer. Bedankt voor Gorinchem D. Bies- ma jr. te Aalsmeer; voor Den Haag-West (2e maal) J. H- Velema te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Giessendam-Neder- hardinxveld P. Blok te Dirksland, die beuank.ee voor Borssele; te Am- ste-dam-C. A. W. Verhoef te Barne- veld; te West-Kapehe J. Karens te Nieuwerkerk. Bedankt voor Middelharnis C. Ha- rinck te Utrecht- „MENS MET DE WOENSDAG Breestraat 19 Experimentele Kerke- werk. Spr. prof. dr. mr. C. A. van Peurssen over „Hy ls het weer". 8 uur Schouwburg: K en O. Nieuw Rot terdams Toneel met „De eerste mevr. Fraser". 8 uur nam. Prytaneum. S.V.B en Politeia. Spr. dhr. T. Stibbe over „Revolutie ln Zuid- Amerika". 8 uur nam. DONDERDAG O- Pr/taneum: S.V.B. en Politeia. Spr. prof. W Brand over „Politieke belang stelling en studeren". 8.15 uur nam. StadhuisBehandeling gemeentebe groting. 2 en 7.30 uur nam. Rootes verlaagt prijzen eveneens (Van onze Utrechtse correspondent) Ook de Britse Rootes-groep heeft de prijzen van personenauto's ver laagt na de recente devaluatie van het pond sterling. Rootes, waarin op genomen zijn Sunlbeam. Hillman, Singer en Humber, heeft eveneens aangekondigd een aantal nieuwe mo dellen te brengen voor 1968. o.a. de Sunbeam Rapier met fastback, de zeer luxueuze Humber Sceptre en de Sunbeam Imp coupé die „Stiletto" heet. De Sunbeam Imp gaat nu f5.690 kosten f6.290 voorheer Ook van de andere Sunbeams gaan de prijzen met 600 tot 1000 gulden om laag. Binnenkort zullen ook de nieuwe prijzen van de overige modellen wor den bekend gemaakt. „Kinderachtig President Hastings Banda van Malawi heeft gisteren in het parle ment verklaard, dat Malawi zich niet zal aansluiten bij het voorstel aan een sanctie-commissie, te Londen in ver gadering bijeen, om de Britse marine de haven van Louren?o Marques in Mozambique te laten blokkeren. Ban da vond het een kinderachtig voor stel. Hy zei dat er hoop is op verbetering van de betrekkingen met Malawi's buurlanden Zambia en Tanzanië. Dit maakte hij op uit de toon en inhoud van een brief van president Kenneth Kaoenda van Zambia. Banda gaf zijn steun aan het Ame rikaanse optreden in Vietnam, waar van „de gehele vrijheid van Afrika en Azië afhangt". Mensen die de Verenigde Staten afkeuren, weten volgens Banda niet waar ze het over hebben. Niet de VS staan de vrede in de weg. maar Noord-Vietnam en China, aldus Banda. De president zei. dat het hem niets kon schelen ervan beschuldigd te worden dat Malawi onder het neo kolonialisme leeft. „Ik ben niet bang voor Koningin Elizabeth", verklaar de hij. „Zij is ongevaarlijk en bij zonder vriendelijk en sympathiek. Maar ik ben bijzonder bang voor die Djengis Khan in Peking". ADVERTENTIE I Hogewoerd 128, LcideD Dr. A. Tli. van Leeuwen naar Schotland De Universiteit van Aberdeen heeft dr. A. Th. van Leeuwen, directeur van Kerk en Wereld te Driebergen, uitgenodigd de Gifford Lectures te houden. Deze gastcolleges, welke sinds 1887 aan de vier Schotse uni versiteiten worden gehouden, moeten gewijd zijn aan godsdienstige of theo- logisohe onderwerpen in de meest brede zin van het woord. Slechts cén maal tevoren werd hiervoor een Nederlander uitgenodigd: de inder tijd internationaal bekende gods- densthistoricus prof. dr. C. P. Tiele (1896—1898). Voor deze colleges werden in het verleden oa. uitgenodigd de theolo gen Karl Barth, Emil Brunner, Paul Tillirh. Rpinhnld Niebuhr en Rudolf Bultman ,de filosofen Henri Bergson en Gabriel Marcel en de fysici Niels Bohr, Werner Heisenberg en Carl Friedrich van Weizsacker. Dr. Van Leeuwen zal de eerste van tien colleges geven gedurende het se mester 1969 1970. De tweede serie zal later volgen. ADVERTENTIE Snoep verstandig eet 'n appel MENSEN'' „Mens met de mensen" is het the ma van een kerstblad, waarin ook het kerstnummer van De Open Deur/Onderweg is opgenomen. In een tiendaagse campagne, die in sommi ge plaatsen al op 11 december is ge start, worden daarvan in heel het land meer dan 650.000 exemplaren verspreid. In verschillende plaatsen werken voor het eerst tienduizenden gereformeerden, hervormden, luthe ranen en rooms-katholieken daarbij samen, soms in een huis-aan-huis- verspreiding. Het in kleuren uitgevoerde blad werd samengesteld door een oecume nisch samengestelde redactie. Ver schillende schrijvers, waaronder mgr. J. Bluyssen, bisschop van 's-Herto- genbosch, beschouwen het kerstfeest in het licht van het thema „Mens met de mensen". In die geest wordt o.a. aandacht besteed aan de ma nier waarop verschillende kerken gaan samenwerken in Amsterdams nieuwe stadswijk Bijlmermeer, „proefpolder van de oecumene", aan de school „Jeugd in dienst van de samenleving" in Saigon, een Boed dhistisch initiatief dat hoop geeft voor de Vietnamese samenleving, en aan de Telefonische Hulp Dienst in Rotterdam, eveneens een vorm van oecumenische samenwerking. Studentenpastor gevraagd per advertentie Via een zeer ongebruikelijke weg, namelijk per advertentie, zal dezer dagen een nieuwe studentenpastor voor de studentenkerk van de Katho lieke Universiteit in Nijmegen worden gezocht. Van hem wordt speciaal be langstelling gevraagd voor de litur gische vormgeving. De bisschop van Den Bosch, mgr. J. Bluyssen, heeft hierin toegestemd in de hoop, langs deze weg meer mensen te bereiken die voor de func tie in aanmerking kunnen komen. Dat in de advertentie de byzondere nadruk wordt gelegd op de liturgi sche vormgeving, vind/, zijn grond in het feit dat de mentaliteitsverande ring van de studenten en dew ijziging van hun kerkelykheidsbesef een nieuwe aanpak van de evangeliever kondiging vragen. Bovendien vereisen zU een voortdurende creatieve aan dacht voor de verzorging van de li turgische diensten. De nieuwe studentenpastor moet passen in het vijfmansschapteam voor de geestelijke verzorging, waar- In namens de protestantse kerken ds G. W. de Jong zitting heeft. Kardinaal Leger naar de missie Paus Paulus heeft in een brief aan Kardinaal Leger diens besluit, onder de Afrikaanse melaatsen te gaan wer ken, geprezen. De 63-jarige Canadese t kardinaal vertrok maandag naar Se negal- De inhoud van de brief is dins- dag door het Vaticaan bekend ge maakt. „Nu u zich voorbereidt op uw ver trek uit uw episcopale stad en uw geboorteland naar Afrika om u daar tc wijden aan de missie en de lepro zen, gevoelen wij de noodzaak u ln een persoonlijk schrijven uitdrukking te geven aan onze gevoelens en onze innige deelneming aan het ernstige en nobele besluit dat u heeft geno men", aldus het schrijven van de Paus. BINNENLAND Brand in bejaardencentrum Een felle brand heeft gistermiddag een deel van het bejaardencentrum Irene in Heemstede verwoest. De 15 bejaarde dames gemiddelde leef tijd 75 jaar die er verbleven, en van wie er twee in bed lagen, konden door verpleegsters en omstanders tij dig uit het brandende huis worden gehaald. Zij vonden onderdak in een school, schuin aan de overzijde van het tehuis en by buren. Later wer den zij ondergebracht in andere be jaardencentra of by familieleden. Schoenfabriek sluit De schoen fabriek Moka ln Kaatsheuvel zal de nog lopende orders afwerken en daarna het op de produktie van kin derschoenen gespecialiseerde bedrijf sluiten, omdat er voor de toekomst onvoldoende bestellingen zijn ge plaatst. De 23 man personeel zullen afvloeien volgens een regeling, waar in het gewestelijk arbeidsbureau in Waalwyk en de vakbonden zyn ge kend. Voor alle ontslagenen is werk in andere schoenfabrieken in de Langstraat. Gezamenlijk automatiseren Zes tig gemeenten in midden-Nederland hebben zich in principe bereid ver klaard mee te werken aan de geza menlijke automatisering van hun ad ministraties. Een bestuurlijke com missie van voorbereiding zal zich be raden op de suggesties van een amb telijke commissie, die in 1964 werd ingesteld. Elf gemeenten lieten toen via deze commissie de mogelijkheid en wenselijkheid van samenwerking op het gebied van de mechanisering der administratie onderzoeken. Bedrijfsongeluk De 53-jarige lasser C. Verdoorn uit Roermond is gisteren om het leven gekomen in een werkplaats van het baggerbedrijf N.V. Ballast Maatschappij „De Mer- wede" ln Roermond. Hij werd tijdens werkzaamheden getroffen door een vallende stalen bak van een grint- baggermolen en overlee dikort na het ongeval. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Overall ln machine De 17-jarige Paulus Burgers uit het Betuwse Driehoek, is op slag gedood, toen hy op de N.V. Van Wycks Waal steenfabrieken in Heteren klemraak- te in één van de machines. De overall van de Jongen raakte verward in de draaiende as van de machine. Miljoenenopdracht De energie - divisie in Almelo van het Inge nieursbureau Continental Enginee ring N.V., dat behoort tot het con cern van de Verenigde Machinefa brieken N.V. Stork-Werkspoor heeft van de regering van Saoedi-Arabië opdracht ontvangen voor de bouw van een Elektrische centrale en een waterfabriek in Djeddah. De centrale zal een capaciteit hebben van 50 me gawatt, terwyl de produktie van ae waterfabriek per dag ong. 19.000.000 liter zoet water zal bedragen. Met de bouw van deze installatie is een bedrag gemoeid van meer dan 50 miljoen gulden. Drukkerijen geschonken Neder land zal vyf mobiele offset-drukke- ryen schenken voor de ontwikke lingslanden. Begin volgend jaar zal de eerste drukkerij ingebouw in een ruim negen metpr 'ange vrachtwa gen. naar Iran '°n gezonden Korte tUd later zal de tweede wa gen naar Indonesië worden overge bracht. De overige drie zyn in bestel ling en zullen worden bestemd voor landen in Zuid-Azië, Afrika en Zuid- Amerika. Met het gehele project, dat plaats vindt in het kader van het programma „Research voor ontwik kelingshulp" van minister Udink, zal een bedrag gemoeid zyn van onge veer een miljoen gulden. BUITENLAND Berekend op vandalen In Liver pool is een nieuw openbaar toilet in gebruik gesteld waarin vandalen zich niet meer kunnen uitleven. Het is voorzien van een infra-rode installa tie, die een sirene in werking stelt zodra schade wordt aangericht. Het toilet, dat een bedrag van 30.000 gul den heeft gekost, is ook uitgerust met een onverwoestbare outillage. Voorts heeft het zwarte tegels om het de auteurs van „schuttingliteratuur" by- kans onmogelyk te maken hun „in spiraties" de vrye loop te laten. Büeenkomst verstoord Meer dan duizend studenten hebben gister avond in Munster een by eenkomst van de radicale rechtse Nationale party verstoord door lange spreekko ren en interrupties, waardoor de voor zitter Von Thadden zich niet ver staanbaar kon maken. Onder oorver dovend lawaai zei Von Thadden dat zyn party van „deze manier van de mocratische argumentatie met be langstelling kennis neemt". Eend door voorruit Een automo bilist is naar een ziekenhuis in Lyon gebracht met ernstig letsel aan zyn gezicht, dat hy opgelopen heeft toen een eend door de voorruit van zyn auto en tegen zyn gezicht te pletter vloog. Goede vangst De Franse politie heeft by een juwelier in Lyon 3.500 nagemaakte gouden muntstukken ge vonden, die in totaal ruim 20 kilo goud bevatten. De munten waren op allerlei plaatsen verborgen, onder meer in luchtkokers. De politie was op het spoor van de juwelier geko men in verband met de vele diefstal len in zuidoost-Frankryk van koffers van vertegenwoordigers in juwelen en andere kostbaarheden. De juwelier zette de munten vooral af in Noord- afrikaanse kringen waar de vrouwen dol zyn op halssnoeren of armban den met gouden munten. Hy zou er in twee jaar tyds twee miljoen fr. mee verdiend, hebben. Winter in Spanje Spanje is ge troffen door sneeuw en harde wind zelfs in de badplaatsen aan de Mid dellandse Zee, die gewoonlyk niet we ten wat kou is. Gerona meldde 60 centimeter sneeuw en het verkeer in Vigo kwam vast te zitten in een laag van 21 centimeter. In de oude stad Het Israëlische kabinet heeft gisteren in de voorma lige Jordaanse sector van Jeruzalem vergaderd. Dit was voor het eerst na de oorlog van juni. In Israël wordt dez edaad uitgelegd als een manifes tatie van de vastbeslotenheid van de Israëlische regering dit deel van de stad niet meer prijs te geven. De ka binetszitting was gewyd aan een stu- van de ontwikkeling van „herenigd Jeruzalem" en de herintegratie aldaar van de in 1948 uit de oude stad ver dreven Joden. Galerie v. d. Vllst (Botermail, Opening tentoonstelling Gertj renbroodspot. 9 uur nam Opstandlngskerk (Steenschuuii gelconcert Felke Asma, 8 uur ru Konlngskerk: Rullclub. 7.30-4 Oude Vest 13: Evangelisatie tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG 't Boshuis C.J.V. Jong Lelden.} „klapband" 8 uur f senbal i ZONDAG hn, Steenschuur 6Kerk van La( Christus van de heiligen der Ife dagen. Spr. dhr. Diender. 10.3(lw( voorm BIOSCOPEN uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.1! Camera „De dulvelsdans" Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 'z 2.30, 4.45, 7en 9.15 uur. Luxor „Vrouwen ln het do: 18 jr. Dageiyks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.1! Studio „Het tiende slacht 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Lldo „Geheim agent ln Ci ca", 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.1J Trianon „Het gaat over 18 jr. Dagehjks 2.30, 7 en 9.1! Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN f" o-'ten, Galerie V. d. Vllst (BotermarL Tentoonstelling Corstiaan de Vrl?1 opend dinsdag t/m zaterdag 10-ft bovendien vrijdagavond 8-10 uuriorc 15 december). Waaggebouw Kunstmarkt DageC*, -6 uur nam. (behalve op zcr (t.e.m 18 dec.) van 2-9 uurlna (t.e.m. 23 december). Jen Galerie Hans Vink Breestraatf^ Tentoonstelling over toegepaste f01"1 Geopend dinsdag t/m zaterdag kt. voorm. - 6 uur nam (t/m 16 bef). W De Lakenhal: Dag. 104 uui:E,g. Ryksmuseum van Oudliedeaf penburg 28)Werkd. 10 uur vof0* 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Jbe; Legermuseum Pestbulslaan)fietj uitzondering van zaterdag vaD 10|ewc (zondag 1-5 uur) JL Rijksmuseum voor Volken»! i (Steenstraat 1): dag. 1017 u.IT, dags 13-17 uur P 1 Rijksmuseum voor Volkenlf J Tentoonstelling Collectie Lechn#^ Japanse Kunst Werkd. 10 uur »ids< tot 5 uur nam.; zondags 15 uutgt Ryksmuseum voor de geschljënd der natuurwetenschappenDagL uur zond 1-4 uur Museum voor Volkenkunde exj1^ Japanse volkskunst 10 uur vol uur nam. (Zondags 1 tot 5 uurl t.e.m. 12 maart. Avond- en nachtdienst der apoti Geopend voor spoedeisende j, Zulder Apotheek, Lammenschani tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avonl nachtdienst van apotheek 1 Breest Smallenburg te Leidt wordt waargenomen door de f Apotheek. WEEKEINDEDIENST DElf HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur^ plege men de eigen huisarts, i tot zondagnacht 24 uur de dc£ telefoon 22222. (Van donder 7 december t/m. woensdag 13 decemM WOENSDAG 13 DECEMBER Dlllgentia, 12 40 uur: De Nleul medie: „En het geschiede ln f Paviljoentheater, 20.15 uur: 1 groep Studio: „De architect eni zer van Assyrlë". Poppentheaters: Guldo vanl 14.30 uur: „De gouden Hand";| Kooman, 14.30 uur: „Het aard^A tje". ADVERTENTIE Snoep verstandig eet 'n appel >RTE» WEERRAPPORTE» (Van hedenmorgen 7 uur Ypenbuig Vüssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Oslc Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. motregen motregen motregen motregen geh. bew. mist ljzel motregen ij zei geh. bew. onbewolkt ysregen yzel geh. bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. onbewolkt geh. bew. licht bew. 1 onbewolkt zwaarb. licht bew. 1 onbewolkt 1 8 gezii 6 wori 4 I rech j over -0 ie i -o 1 de Y -12 El van 2 dins 7 begi i Bini 5 Twe W® «lei 4 »n 4 ondi j mar He, 4 D j .3 lanc 2 j ln r i 'i verl wet -j aan der< wys

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2