Elf schipbreukelingen gered op laatste reis Concessies radicalen „Dit raadsbesluit is klap in ons gezicht*' MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 11 DECEMBE Kapitein Gaastra van de •Diogenes" ..LASTERLIJK EN LACHWEKKEND" Bondskanselier Kiesinger van W.-Duitsland heeft de jongste Rus sische nota aan Bonn omschreven als een „belastering van het Duitse vclk" en als „iasteryk, lachwekkend en ongerechtvaardigd" van de hand gewezen. In de Russische nota van vrijdag werd de regering in Bonn verweten dat zy niets doet om de groei van het militairsme tegen te gaan en de herleving van het natio- naal-socialisme toelaat. Kiesinger zei zaterdagavond op een bijeenkomst van de CDU in Pfullingen dat West- Duitsland, ondanks de Russische be schuldigingen, langs vreedzame weg zal blijven trachten tot hereniging van Duitsland te komen. Wat de her leving van het nationaal-socialisme betrof was Kiesinger gaarne bereid Moskou opheldering te verschaffen, met name over de uiterst rechtse partij NPD (Nationaal-democrati sche partij van Duitsland). Olieraffinaderij in Biafra vernield Een Biafraanse militaire woord voerder heeft meegedeeld, dat Nige- riaanse federale vliegtuigen vrijdag de olieraffinaderij van de BP-Shell te Eleme, in de buurt van Port Har- oourt, hebben gebombardeerd. Min stens twee voorraadtanks vlogen in brand. De Biafraanse woordvoerder zei nog, dat men de raffinaderij zal la ten branden. „Wanneer het allemaal voorby is, zal Engeland hoegenaamd geen reden meer hebben om zich met ons te bemoeien, daar het geen economische belangen meer in Biafra te verdedigen zal hebben". Twee van de aanvallende vliegtuigen zouden Britse „Hunter" straal toestellen met Britse piloten geweest zijn. Met elf Deense schipbreuke lingen aan boord meerde de Nederlandse kapitein F. Gaas tra uit Alkmaar gistermiddag zijn schip aan de Suriname- kade in de Amsterdamse haven en sloot daarmee zijn zeemans loopbaan af. Want kapitein Gaastra, die thans 60 jaar oud is, gaat met pensioen. Na 41 jaar in dienst te zijn geweest by de Koninklyke Nederlandse Stoombootmaatschappy hangt hy zijn pet aan de kapstok en gaat zich thuis, zoals hy gistermiddag aan boord van het vrachtschip „Dioge nes" zei, bezig houden met tuinieren en enkele andere hobbies. Zyn laat ste goede daad als zeeman verricht te hy op deze definitieve laatste thuisreis door een elftal Deense schipbreukelingen aan de monding van Het Kanaal uit de woelige zee op te pikken. Bescheiden Onder het felle licht van televisie lampen vertelde de gezagvoerder gis termiddag aan boord van het 5.700 brt metende vrachtschip bescheiden het verhaal van de redding. Vrijdag- morgen voer de Diogenes" met een lading stukgoed en twaalf passagiers aan boord ongeveer 100 myl ten wes ten van het eiland Ouessant ter hoog te van Bretagne. De laatste haven, die het schip had aangedaan, was Curacau. Op een afstand van 3 a 4 myl ontaetcte een van de 42 be manningsleden het brandende Deen se vissersvaartuig „Porkeresnes", dat op weg was naar het plaatsje Setubal ten zuiden van Lissabon. De 35-ja rige schipper Hartvig Paulsen bevond zich toen reeds met zyn 9-koppigc be manning en de vrouw van een van de opvarenden, r'e 34-jarige Edil Lar- sen, in een rubbervlot, waarmee zy drie uur lang hadden rondgedobberd op een holle zee. De straffe wind het was windkracht acht deed de golven soms tot 6 meter omhoog stuiven. Kapitein Gaastra keerde zyn schip en viste de schipbreukelin gen op uit zee. De gehele reddings operatie was binnen een uur bekeken. Een van de Deense bemanningsle den, de 51-iarige Johan Mortensen, de enige, die Engels sprak, vertelde Een van de opvarenden van de JDiogenesmaakte deze foto van het kleine rubbervlotje, waarin elf opvarenden van een Deense treiler in Het Kanaal ronddobber den. Op de inzet neemt kapitein Gaastra van de JDiogenesaf scheid van de enige vrouwelijke opvarende. dat de brand op het schip was ont staan doordat de voorraad vuurpy- len door de hitte van de stoompyp in brand was gevlogen en was geëxplo deerd. Het afvuurmateriaal bevond zich in een stalen kast naast de pijp De Denen, die van de Nederlandse bemanning kleding en andere beno digdheden kregen, werden naar het zeemanshuis in Amsterdam overge bracht, waar zy verder worden ver zorgd. Over enkele dagen zullen zy per vliegtuig naar hun land terugke- Protest vau Haarlemse woningbouwverenigingen (Van onze Haarlemse correspondent) In Haarlem zullen de vrijkomende woningwetwoningen voorlopig gedu rende een jaar uitsluitend door het gemeentelijk huisvestingsbureau op basis van urgentie worden toegewe zen. Dit heeft de gemeenteraad de zer dagen besloten naai- aanleiding van een motie, die door de fractie van de P.v.d.A. was ingediend. De raad toonde zich ernstig bezorgd over de woningsituatie. Haarlem lelt op het ogenblik 2500 woning zoekenden, onder wie 1100 zoge noemde krepeergevallen. Het raads- l^bsluit heeft de 22 woningcorporaties in Haarlem, die 15.000 leden hebben, onaangenaam verrast. Zy beschou wen dit als een ongeoorloofde in greep in hun beleid. „Dit is een klap in ons gezicht", zei de voorzitter van de federatie van woningbouwcorporaties, de heer J. L. van de Pol. „Een toewijzing van onze vrijkomende woningen uitslui tend door het huisvestingsbureau is voor ons onaanvaardbaar". De heer Van de Pol is van mening, dat de uitvoering van het raadsbesluit het overleg tussen de gemeente en de ADVERTENTIE Vervolg van pag. 1 Verdwijning meisje schokt Frankrijk Cdi(ctKMSoep...de zón op uw tafel! Vervolg van pag. 1 Marie-Claude Gervais Maar terwijl het drama Emanuel Mailiart nu dus tot deze vreselijke klaarheid is gekomen, werd alweer een ander Frans ouderpaar .»n Cha- lons-sur-Marne, eveneens in de buurt - van Parijs, in panische angsten ge dompeld over het lot van hun 12- jarige dochter. Angsten die helaas bewaarheid zyn, want in de afgelopen nacht werd 't lijk van Marie-Claude Gervais op gevist uit een afvoervijver van een fabriek die 20 kilometer van haar ouderiyk huis is gelegen. Sedert vrij- dagavond was Marie-Claude verdwe nen. Het meisje waarvan de vader chauffeur is van haar school. Ge vreesd werd daarom al onmiddellijk dat Marie-Claude op die plek in een auto was ontvoerd. Die auto moet daarna naar de vyver zyn gereden, waarin bij onderzoek eerst Marie- Claudes schooltas werd gevonden en daarna ook het lichaam. Vandaag zou ïykschouwing worden verricht om uit te maken of het meis je tengevolge van een ongeluk of een zedenmisdrijf om het leven is geko men of gebracht. Intussen hebben al twee kamerleden van de minister van Binnenlandse Zaken geëist dat de po litiebewaking bij alle Franse scholen aanzieniyk zal worden verscherpt. Nadat de christen-radicalen in de eerste ronde van het debat tot hun grote teleurstelling nauwelyks voet aan de grond hadden gekregen, ble ken zij weldra tot concessies bereid. Drs. Bogaers liet de resolutie, die hy had ingediend, schieten toen hem door 15 behoudende kringvoorzitters de hand werd gereikt in de vorm van een amendement op de behoudende resolutie van het party bestuur. Het amendement, dat in onderling over leg tydens een langdurige schorsing van de vergadering tot stand kwam. was niet ondertekend door de Gro ninger kringvoorzitter, mr. P. J. Theunissen en de voorzitter van de kring Amsterdam, mr. E. Jurgens. In het amendement werd uitge sproken, dat party vorming op chris- telyke grondslag ook in de huidige tyd gewenst is, mits een dergelyke party een consequent vooruitstre vend karakter draagt. „Daarom dient het program van de K.V.P. te wor den uitgediept en nader geconcreti seerd, waarby de inbreng van de ra dicale stroming als een belangrijke bydrage wordt aanvaard, terwyl voorts de realisering van het program voortdurend door de party kritisch dient te worden bezien". In de aldus geamendeerde resolutie wordt verder verklaard dat in samenwerking met A.R.P. en C.H.U. gestreefd dient te worden naar een vooruitstrevende al gemene Christel yke volksparty en dat. zolang een dergelyke party niet haalbaar is, het streven gericht dient te biyven op een verdergaande sa menwerking of federatie met deze partyen. voeten in de aarde. Nadat fractielei der drs. W. K. N. Schmelzer onder veel byval grote bezwaren tegen deze vorm van politieke samenwerking had aangevoerd en de christen-ra dicalen had verweten het hierover zelfs in eigen kring nog niet eens te zyn, bleek mr. A. van Doorn, die de radicale voorstellen op dit punt ver dedigde, bereid water in de wyn te doen. Hy wilde meegaan met het voorstel van het partijbestuur om een studiegroep op te dragen te onder zoeken langs welke wegen de kiezer meer duideiykheid verschaft kan worden over de na de verkiezingen aan te gane samenwerking met an dere partyen, maar stelde de eis dat in die studie ook het middel van het stembusakkoord zal worden betrok ken. Het party bestuur was hiertoe be reid mits de studiegroep geen poli tieke keuze voor P.v.d.A. en D '66 zal worden voorgeschreven, maar uitslui tend zal worden gevraagd advies uit te brengen over het middel als zoda nig, louter technisch dus. Tenslotte werd men het eens over een formulering, waarin de studie groep opdracht krijgt alle mogeiyk- heden te onderzoeken, die tot meer duidelykheid voor de kiezer kunnen leiden. Het rapport van de studie groep zal in het najaar 1968 aan de partyraad worden voorgelegd, samen met de resultaten van het overleg dat thans met A.R.P. en C.H.U. gaande .is. De overige voorstellen kwamen in de discussie niet meer aan bod. verstandig is, zal later blijken. Van de studiecommissie moet men zich niet veel bijzonders voorstellen. Het partijbestuur zal er wel voor zorgen dat de voor naamste stromingen binnen de partij in de commissie vertegen woordigd zullen zijn. De studie commissie zal waarschijnlijk een verdeeld advies uitbrengen, waar door de partijraad volgend najaar weer even ver is als vrijdag en zaterdag. Met de partijraad van de KV? is vrijwel een eind gekomen aan de serie politieke congressen, die als een soort echo te beschouwen zijn van de sensationele februari- verkiezingen. Vlak na de verkie zingen hadden heel ivat politici het gevoel, dat er nodig iets moest veranderen. Nu, tien maanden la ter, is er bijna niets veranderd. Alle partijen zijn zichzelf geble ven. Het enige nieuwe is de lang zame groei van de eenheid der confessionele partijen maar daarmee zal het politieke beeld van Nederland niet ingrijpend worden veranderd. Meerderheid De resolutie werd met grote meer derheid aangenomen. De tegenstem mers waren voornamelyk afkomstig uit de kring van de jongeren, die de uitspraak beslist te mager vonden. Hun woordvoerder, Antoine Jacobs uit Den Bosch, de tweede voorzitter van de K.V.P.-Jongerenorganisatie, probeerde nog een tydbommetje on der het bereikte compromis te leggen door voor te stellen de resolutie uit te breiden met een aantal overwe gingen uit de ingetrokken resolutie- Bogaers, waarin samenwerking met niet-christeiyke partyen werd bepleit. Hy ontketende daarmee echter zo'n storm van verontwaardiging onder de aanhangers van de groep-Aalberse, dat het voorstel nauwelyks meer in stemming behoefde te worden ge bracht. Stembusakkoord Het compromis, dat over het stem busakkoord werd bereikt, had meer Gommen taar Commentaar van de parlemen taire redactie: Het land en vooral het kabinet- De Jong kunnen gerust zijn. Tot volgend najaar zal het net zijn alsof er niets aan de hand is. Goed beschouiod heeft een scheiding der geesten er op het Arnhemse congres ook eigenlijk helemaal niet ingezeten. Er viel maar weinig te schelden, omdat de overgrote meerderheid van de partijraad de christen-democrati sche lijn van Aalberse en Schmel zer bleek te volgen. De radicalen van Bogaers en Jurgensdie in de afgelopen 3 maanden binnen de KVP een aanhang van ongeveer 20 procent opbouwden, bleken in de partijraad toch vrijwel alleen te staan slechts van de rumoe rige jongeren kregen zij ivat steun. De club van Bogaers stond toen voor de keus: óf een formi dabele afgang nu, óf uitstel van de krachtmeting in de hoop dat mettertijd de aanhang zal toe nemen. Zij kozen het laatste. Ot dnt. HERVORMDEN WEIGEREN MEDEWERKING Aan volkskerstzang I De volkskerstzangdienst, die in Wierden (O) in het verleden door ge reformeerden en hervormden geza- meniyk werd gehouden, gaat dit jaar niet door. De kerkeraad van de her vormde gemeente heeft nameiyk ge weigerd aan deze dienst mee te wer ken. Oorzaak van de gerezen moeilyk- heden is de medewerking aan de kerstnachtbyeenkomst die de Geref. Kerk van Wierden heeft gevraagd en verkregen van het rooms-parochieel kerkkoor St.-Cecilia in Wierden. Deze dienst zal worden gehouden onder lei ding van de gereformeerde predikant ds. W. A. Kryger. „De Geref. Kerk gaat de weg op van samenwerking met de R.-K. Kerk", aldus de her vormde predikant, ds. G. Westland. „Het heeft ons als hervormde kerke raad geschokt," zo ging de dominee verder, „wy vinden het echter on juist dat wy met de kerstdagen net doen alsof wy het goed met elkaar kunnen vinden, terwyl er toch nog diepgaande verschilpunten zyn tus sen de rooms-katholieken en de her vormden". besturen der woningbouwverenigingen ernstig zal bemoeilijken, zo niet on- mogeiyk zal maken. „Wy zijn zelf mans genoeg om de urgentie van sommige woningzoekenden te beoor delen. De besliss'ng van de gemeen teraad betekent bovendien geen reë le bydrag. aan de leniging van de woningnood in Haarlem. Het is meer een politiek gebaar dan een besluit dat van werkeiykheidszin betuigd, aldus de heer Van de Pol. Het bestuur van de federatie van woningbouwcorporaties zal deze kwestie morgen in een spoedvergade ring bespreken. Voor zaterdag 16 december is een buitengewone alge mene ledenvergadering uitgeschre ven, waarin deze aangelegenheid aan de orde zal worden gesteld. Boekemmr Kerkewerk Prof. dr. mr, C. A. van Peursen zal woensdagavond in het gebouw Bree- straat 19 op uitnodiging van Experi menteel Kerkewerk spreken over het onderwerp: „Hy is het weer". Onder deze titel heeft de hoogleraar voor de radio een serie zondagavondlezingen verzorgd. Deze zyn inmiddels in druk verschenen. Hoofdthema is de gods voorstelling. De bijeenkomst staat on der leiding van dr. P. L. Schoonheim. yj t&eidóe C ^rcfenda Breestraat 19: Ned. Kath. Kappers patroonsbond. Show van kerstkap sels. 8 uur nam. Den Burcht Jacobazaal)K en i filmclub 16 „Het tweede gezicht: uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Oemeenten. 7- 8 uur nam. Schouwburg: K en O: Nieuw Rot terdams Toneel met „De eerste mevr Fraser". 8 uur nam. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending evangelisatiefilm 8 uur nam. WOENSDAG Breestraat 19 Experimentele Kerke werk. Spr. prof. dr. mr. C. A. var Peurssen over „Hy ls het weer". 8 uui Boskoop (Florida) A R, Kamercen trale Leiden. Spr. dr. W. P. Berghuis. 7.30 uur nam. Schouwburg: K en O: Nieuw Rot terdams Toneel met „De eer6te mevr. Fraser". 8 uur nam. Prytaneum. S.V.B. en Politela. Spr. dhr. T. Stibbe over „Revolutie in Zuid- Amerika". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert L. K. K. „Voor Allen". Pianist Julius Katchen. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Centrum voor vrij geestesleven. Spr. H. D. van Goudoever over het raadsel van de boze. 8-15 uur nam. DONDERDAG Oegstgeest (Hofdljck 40)K en O- boekoespreklng leesclub, 8 uur nam. Prytaneum: S.V.B. en Pollteia. Spr. prof. W. Brand over „Politieke belang stelling en studeren". 8.15 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 7.30 uur nam. Staalwljk; Receptie zilveren ambts jubileum ds. P. Kloek. 8.15 - 10 uur VRIJDAG Stadhuis: Behandeling gemeente begroting. 2 en 7.30 uur nam. Galerie v. d. VI 1st (Botermarkt 3) Opening tentoonstelling Gertl Ble- renbroodspót. 9 uur nam. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cora Aleid, d. v. R. F. Wlelinga en F. E. M. Springer; Maria Aarlana Theresla, d. v. F. J. Mlttertrelner en J. C. M. van Leeuwen. GETROUWD B. J. Lindeman en M. Verllnd; H. J. Ligtvoet en J. M. Verkuylen. OVERLEDEN BINNENLAND Geschiedenis „Staatshuishoudkun de" Na afloop van de gewone al gemene vergadering van de Vereni ging voor de Staathuishoudkunde zaterdag: in Esplanada in Utrecht heeft prof. mr. dr. G. M. Verryn Stuart, aan het bestuur van manus cript overhandigd van de door hem vervaardigde historische schets ge titeld: „Uit de geschiedenis der ver eniging". Prof. Verryn Stuart is by- na 30 jr. secretaris van de vereniging geweest en is sinds 1959 erevoorzitter Het geschrift werd in ontvangst ge nomen door de voorzitter dr. M. Weis glas. Als blyk van erkenteiykheid overhandigde de voorzitter aan de schryver een cassette met in 1862 geslagen Nederlandse munten. Mooiste kat Uit de ruim 600 kat ten, die zaterdag en gisteren hebben deelgenomen aan de 28ste interna tionale kampioenschapstentoonstel ling in de Koopmansbeurs in Amster dam is de vyfjarige langharige kater Michael des Monts de Courcy van mevr. Radowitsj uit Frankrijk geko zen als de mooiste kat. Hy ontving hiervoor de bronzen medaille, die is uitgeloofd door Koningin Juliana en Prins Bernhard. Voorts zyn nog an dere pryzen toegekend in de diverse klassen. De Nederlandse kater Roe ide (14 jaar) werd door het publiek aangewezen als de meest-favoriete. Dood in badkamer Zaterdag morgen is de 13-jarige Maria Zwet sloot in Woerden door haar vader dood in een zitbad aangetroffen. In de badkamer was een gasgeiser aan wezig. Men vermoedt, dat het meisje door gebrek aan zuurstof bedwelmd is geraakt en daarna in de badkuip ls verdronken. BUITENLAND Geschept De Engelse dieseltrein bestuurder Bill Meacham kreeg gis teravond de schrik van zyn leven toen er tydens een rit by Cambridge plotseling een man voor de voorruit opdook die riep „Hé, stop". Het bleek dat de locomotief op een overweg een kleine bestelwagen had geschept, waarvan de bestuurder op de trein terecht was gekomen. De chauffeur en een byrijder werden slechts licht gewond. Arrestaties in Irak Een Iraaks blad meldt, dat in Irak zestig mensen zyn gearresteerd, die betrokken zou den zyn by sabotage aan olie -in- in Kirkoek in Noord-Irak Wolven rond Debar Groepen wolven trekken rond in het gebied van de Stogovoberg by Debar in Joe- go-Slavië. zy betekenen een extra bron van zorg voor de bevolking, die door de aardbeving van 30 november dakloos is geworden. Ook voor het vee en de paarden vormen deze wol ven een gevaar, aangezien de stallen en schuren eveneens zyn verwoest. Kerstman stort neer „De kerst man is dood, de kerstman is dood", schreeuwden huilende kinderen za terdag in de Amerikaanse stad Evans- ville (Indiana), nadat ze de helikop ter die hem naar het plaatseiyke winkelcentrum bracht hadden zien neerstorten. Het toestel, dat een hoogspanningsdraad had geraakt, kwam precies op de plaats waar het had moeten landen neer. In de nabij heid stonden ongeveer duizend perso nen. De kerstman kwam om voor de ogen van zyn vrouw, twee van zyn kinderen en een kleinkind. De piloot werd ernstig gewond. Protestmars De Griekse filmster Melina eMrcouri heeft gisteren een fakkeloptocht geleid in New York, bedoeld als protest tegen het Griekse militaire bewind. Eenderde van de betogers waren Grieken. By het ge bouw van de Ver. Naties, waar de tocht eindigde, zei de filmster, dat het verzet tegen het Griekse bewind zal zegevieren. Ulbricht In Moskou De Oostduit- se president en party leider Ulbricht arriveerde vanochtend in Moskou voor een officieel bezoek op uitnodi ging van de Sowjetrussische regering en party. Omvang Ku Klux Klan Blykens een verslag van de commissie voor anti-Amerikaanse activiteit van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den telt de Ku Klux Klan in de V.S. op het ogenblik 17.000 leden, die in 18 staten aotdviteiten ontplooien; 15.000 behoren tot de machtigde groep on der leiding van de „keizerlyke tove naar" Robert Shelton. In 't rapport staat dat de Ku Klx Klan zich nog steeds van dezelfde methoden be dient, namelijk terreur, intimidatie en geweld. Voor vreedzame doeleinden De eerste ondergrondse kernontploffing voor industriële doeleinden is giste ren op een diepte van 1300 meter tot stand gebracht op ongeveer 90 km van Farmington, in het noordwesten van Nieuw-Mexlco (V.S.). De lading was te vergeiyken met 26 kiloton tnt. De explosie had ten doel talryke klei ne „gasbellen" te verenigen tot één reusachtige „bel", omdat de exploi tatie van de afzonderlijke bellen niet rendabel is. Als met de explosie het beoogde doel i.s bereikt, zou hierdoor de Amerikaanse reserve aan aardgas aanzienlyk uitgebreid, zo niet ver dubbeld zyn. Konlngskerk: Rullclub. 7.30 Oude Ve3t 13: Evangelisatie Cj tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Vredeskerk: Herdenking Zilt Ambtsjubileum ds. P. Kloek 10 voorm. Steenschuur 6; Kerk van J Christus van de heiligen der ja dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 voorm. Rijnlands Lyceum (M. H. Trc laan)Gem. voor oorspronkelijk cl tendom. Spr. evang. N. v. d. Bn 7.30 uur nam. BIOSCOPEN Rex „Agent X 77, opdi moord", 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 Camera „De dulvelsdans", 1 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo: 2.30, 4.45, 7en 9.15 uur. Luxor „Vrouwen ln het don 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Studio „Het tiende slachtol 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Geheim agent ln Casat ca". 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 èn 9.15 Trianon „Het gaat over vrom 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.1" Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie V. d. Vllst (Botermarkt Tentoonstelling Corstlaan de Vries opend dinsdag t/m zaterdag 10-6 bovendien vrijdagavond 8-10 uur 15 december). Waaggebouw Kunstmarkt Da ge 11) -6 uur nam. (behalve op zou (t.e.m 18 dec.) van 2-9 uur (t.e.m. 23 december). Galerie V. d. Vllst (Botermarkt Tentoonstelling schilderijen. An B Dinsdag t/m zaterdag 10 uur voo 6 uur nam.; bovendien vrijdagavo -10 uur (tot nadere aankondlgln Galerie Hans Vink (Breestraat Tentoonstelling over toegepaste k Geopend dinsdag t/m zaterdag 8 voorm. - 6 uur nam (t/m 16 de ber). Lakenhal: Tentoonstelling „Sr en lezen". Werkd. 10—4 uur; dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal; Dag. 104 uur: a 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden penburg 28)Werkd. 10 uur 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam, Legermuseum Pesthulslaan iltzonderlng van (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenku (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'i dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenku Tentoonstelling Collectie Lechner Japanse Kunst Werkd. 10 uur v< tot 5 uur nam.; zondags 15 uur Rijksmuseum voor de geschiet der natuurwetenschappenDag. uur. zond. 1-4 uur Wassenaar: (Kunstzaal Heuff) positie Mlep Hart-NIJburg (wam den), Tosca v. d. Haak (dierplastle en Jan de Valk (emallle-palnts) opend maandag t/m zaterdaf 5 uur; bovendien dinsdagavond uur (t/m 13 december). Avond- en nachtdienst der apoth Geopend voor spoedeisende ge? Zulder Apotheek, Lammenschansvi tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R Breest Smallenburg te Leidei wordt waargenomen door de Z Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek 1: opend. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur ti plege men de eigen huisarts, dai tot zondagnacht 24 uur de dokt telefoon 22222. HAAGS AGEND, (Van donder 7 december t/m. woensdag 13 december) MAANDAG 11 DECEMBER Joseph's Place. 22.30 uur: Aru>| ton met Combo. Kurzaal, 20.15 uur: Kon. Coni torlum voor Muziek, jaarlijkse lel genuitvoering. Paviljoentheater, 20.15 uur; Ta groep Studio: „De Zomer". DINSDAG 12 DECEMBER ton met Combo. Diligentia, 20.15 uur: Gerald D rlc, plano. WOENSDAG 13 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur:l Dans Theater. Diligentia, 12.40 uur: De Nieuw medle: „En het geschiede ln dltj gen". Joseph's Place, 22.30 uur; Am! ton met Combo. Kurzaal, 20.15 uur: Het Res^ Orkest. Paviljoentheater, 20.15 uur: Tol groep Studio: „De architect en df| zer van Assyrië". I Poppentheaters: Guldo van l 14.3U uur: „De gouden Hand"; S WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) i i Amsterdam Den Helder Y penburg Vllsslngen. Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtlnchen Zürlch Genêve Locarno Wenen Innsbruck Eelgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. onbewolkt mist onbewolkt mist mist geh. bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist geh. bew. onbewolkt geh. bew. geh. bew. licht bew. half bew. geh. bew. - geh. bew. sneeuw ïwaar bew. half bew. geh. bew. half bew. geh. bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2