Linnaeushof failliet VARAav brengt Jordaan9 tweede kerstdag BEATLES HEBBEN WINKEL Lancering Europa-I mislukt Caledonia centraler gelegen feestje bouwen?, schenk de slijten Tom Jones was hier Directie gaat in hoger beroep Toch nog kans op heropening Buit van drie ton WOENSDAG 6 DECEMBER 1967 LEroSCH DAGBLAD PAGINA 5 (Van onze rtv-medewerkster) De VARA zendt op tweede erstdag de boeiende met en lach en een traan door- pekte televisiebewerking an „De Jordaan" uit. Het is e tv-versie van een roman an Israël Querido, die al in de aren twintig voor het toneel erd bewerkt door Herman ouber en nu voor tv-gebruik angepast door John van de est. „De Jordaan" speelt zich af in en 3 Lindestraat. De Nes en de Zee- van Amsterdam, waar volgens Juerido niemand anders woonde dan ublieke vrouwen en hun „mannen", n lager wal geraakte dronkaards woekeraars. En natuurlijk een kele mooie jongen en een mooi eisje, op wie iedereen het heeft ge- unt. Het stuk was in Amsterdam in jaren twintig een groot kassucces r het volkstoneel van Herman Aaf Bouber. Tomaten Gemiddeld kwam het publiek vier vijf keer naar deze voorstelling rijken, gewapend met eieren en to llaten, om de misdadige elementen ip het toneel hiermee te verrassen, iïenigmaal gebeurde het, dat een 'an de louche hoofdfiguren na af- oop bij de artiesteningang werd op gewacht door een woedende menigte, lie hem wilde afrossen. Gelukkig roor de hoofdrolspelers van nu (Jas- jerina de Jong, Piet Römer, Rien tan Nunen en Emmy Mols-de Leeuwe) is dat oude folkloristische gebruik nu niet meer in zwang. Trou- de opname is toch al gemaakt. Kersttintje Het speciale kersttintje, dat er dan Dg aan „De Jordaan" zit door spekt met zeer veel van het grofste Amsterdams, dat maar bekend is is, dat de hoofdpersonen Corry Mooie Karei elkaar op kerstavond eindelijk gelukkig in de armen vallen, terwijl in de verte „Stille Nacht" te horen is. Er wordt in „De Jordaan" veel uit volle borst gezongen. Al deze levens liedjes zijn verzameld en worden bin nenkort op een langspeelplaat uitge bracht. Rien van Nunen en Piet Ro mer (bekend als vader en zoon Stiefbeen) zingen in „De Jor daan" het hoogste lied. van Nunen, zoals zij In „De Jor daan" op het scherm zullen ver- De Beatles hebben gisteravond him eerste winkel in popkleding geopend. De zaak heet ,De Appel". „Wij gaan kleren, radio's, grammo foonplaten en boeken verkopen", zed John Lennon. „En indien iemand 'iets wil verkopen dan kan dat hier ingebracht worden. De Appel wordt tn soort bazaar. Zelf gaan wij niet de winkel werken, maar wij heb ben grote belangstelling voor de on derneming". eorge Harrison zei, een appel etend: „Wij hebben makelaars opdracht gegeven om gebouwen te zoeken om filialen te kunnen openen. Het zou heerlijk zijn een filiaal in Liverpool te hebben, maar wellicht gaan wij t meer wankels openen in Lon den". „De Appel" wordt geleid door vier man, „De dwazen" genaamd. Dat zijn de 24-jarige Barry Pinch uit Dover in Ontario, alsmede drie Am sterdamse ontwerpers, Simon (28), Marijke en Josje (beiden 24) Het viertal heeft reeds kleren ge maakt voor de Beatles Marianne Faithful, Mick Jagger van de Rol ling Stones, Procul Ha-rum en de top van de pop-wereld. Een trots rondstappende pauw kan er niet kleuriger uitzien dan „De dwazen" en htm klanten. Geklede jassen van fluweel, ves ten van damaste flodderbroeken van bedrukte stof. hoofdtooisels in Egyp tische of Indische stijl, alles in schitterende kleuren, vormen hun daagse kledij. Zelfs in blasé-Londen gaapt men hen aan en wordt ge floten, als zij voorbij komen. De lancering van de Europese draagraket Europa-I van de Austra lische basis Woomera is een misluk king geworden. Van de raket, die gis teravond om 22 uur Nederlandse tijd de lucht in ging, werkte wel de eerste, aar niet de tweede trap. De raket is samengesteld uit een Brits, een Frans en een Westduits deel. Ditmaal zou in het bijzonder de tweede Franse trap worden be proefd in een ballistische vlucht van 4.700 km naar een gebied ten noorden van Nieuw-Guinea. In de twee voorafgaande dagen waren pogingen om de raket de lucht in te krijgen mislukt, de eerste maal door een defect in de stroomvoorzie ning en de tweede keer doordat de motor van de eerste trap niet startte. Volgend jaar wil men met behulp van de Europese draagraket een Eu ropese kunstmaan in een baan om de aarde brengen. Het Amsterdamse studentenwoon schip Caledonia zal versleept worden, eerst naar het Stenen Hoofd nabij he!t Centraal Station, later naar de voormalige Willem Iü-sluis aan de noordzijde van het IJ, vlakbij de Six- haven. Dit besluit verlost de paar honderd studenten die de hutten aan boord bewonen, uit de onaangename situatie ver buiten de stad in een soort niemandsland te leven. Het openbaar vervoer naair de Hornhaven in het westelijke havengebied is nog gebrekkig en de studenten die er wo nen, missen daardoor veel studiemo gelijkheden en daarnaast de nodige ontspanning en het contact met col lega's in de stad. Dit kan, nu het schip praktisch in het centrum van Amsterdam komt te liggen, veran.de- ADVERTENTIE Tom („Pussycat") Jones is gis teren en vandaag in Nederland: voor de eerste maal. Vanavond maakt hij voor de AVRO een pro gramma, dat door Bob (.Jiïoef- Ga-Ga") Rooyens wordt geregis seerd. Het wordt een show van ongeveer een hall uur. Tom zingt er acht liedjes in, waaronder het nieuwe ,,1'm coming home". De kijkers kunnen hem in de eerste veertien dagen van januari (juiste datum is nog niet bekend) op het scherm verwachten. Gistermiddag was hfj voor een ul tra-korte persontvangst in het Hil- versumse Gooiland aanwezig. De po pulaire Britse zanger vertelde: „Ik ga in februari naar Amerika voor de negende keer en maak daar drie a vier t.v.-shows en treed op in nacht clubs in New York en Las Vegas. Voor volwassenen, want ik heb mijn fans meer onder de volwassenen dan onder de tieners. Daarom zing ik ook meer ballades dan beat, want daar houdt mijn publiek meer van. Ze zien mij ook liever in een net pak dan met lange haren. Ik ben tamelijk rijk, voor zover de fiscus dat toelaat. Tien mensen werken voor mij en hebben! daar een dagtaak aan: dat zijn een agent, mijn manager, vier musici en nog een paar anderen. Waf ik deed, voordat ik popzanger werd? Oh, van alles, in fabrieken werken en ijskas ten verkopen enz." Vijftien doden bij brugramp in Mexico Uit de wrakstukken van een nog niet voltooide brug, die gisteravond in Mexico-stad in een ravijn stortte, zijn tot dusver 15 lijken geborgen. Maar gevreesd wordt, dat het aantal doden tot 40 zou kunnen oplopen. Volgens sommige berichten zou den wel 50 arbeiders onder de brug bezig geweest zijn, toen zij het begaf. De enige overlevende, die tot nu toe. uit de wrakstukken Is bevrijd heeft gezegd, dat hij met negentien ande re arbeiders aan de middelste over spanning aan het werk was toen de ze bezweek en een val maakte van meer dan 100 meter. Tom Jones ivas wel even be reid te laten horen, hoe het op het scherm zal klinken. (Van onze Haarlemse correspondent) Het recreatieoord „Linnaeushof' in Bennebroek is failliet, evenals de directeur van de n.v., de heer H. W. Roozen. Des gevraagd deelden de raadslieden, mr. A. D. P. V. van Löben Seis en mr. F. M. Oberman in Haarlem, ons mee dat de Haar lemse rechtbank gisteren, ondanks tegenspraak, de surséances van betaling van de n.v. en van de heer Roozen die eerder definitief tot 1968 waren verleend heeft ingetrokken en bei den in staat van faillissement heeft verklaard. Zowel de n.v. „Linnaeushof" als de heer Roozen zal tegen deze uitspraak hoger beroep instellen. Zolang deze zaken aan het oordeel j of iets dergelijks. Dat in de rechter zijn onderworpen kunnen de beide raadslieden geen nadere mededelingen doen, zo zeiden zjj ons. De kans, dat het re creatieoord in het komende voorjaar opnieuw zal worden opengesteld, moet ondanks deze beslissing van de rechtbank groot worden geacht Dit zal echter als het hoger beroep niet aanvankelijk zou worden verklaard geschieden onder een andere directie op een nieuwe financiële basis. Het vermoeden bestaat, dat de nieu- directie in dat geval ondermeer zal bestaan uit de heer R. Grjjpstra tot dusver onder-directeur van Lin naeushof en tijdens de surséance van betaling door de bewindvoerders be last met de leiding. Een der bewindvoerders, mr. H. J. Dt in Haarlem, bevestigde tegenover ons, dat van hun zijde om het faillis sement is verzocht. De opdracht aan de waarnemende directie was de za- voor een seizoen voort te zetten. In die tussentijd moest er iets gebeu ren, een saneringsplan, een akkoord niet gebeurd. Het geld, dat dit seizoen is verdiend is naar de fiscus en de bedrijfsvere nigingen gegaan. Als wij niet een derde hebben, die bepaalde vaste ga ranties geeft, kan de exploitatie niet op deze wijze worden voortgezet, al- Aantrekkelijk bod Op onze vraag of er van derden een aanbod is gedaan zei mr. Pot, dat er inderdaad een aantrekkelijk bod van de heer Grijpstra is, maar hij wilde er in dit stadjum niet op vooruit lopen. De zaak moet eerst in hoger beroep worden behandeld dat kan in enkele weken beslist zijn en als het failisscment wordt ge handhaafd moet het aanbod van de heer Grijpstra worden voorgelegd aan de rechter-comnwssarls. De moeilijkheden rond de Lin naeushof begonnen in maart van het vorig jaar. De centrale Coöperatie ve Raiffeisenbank in Utrecht, die het bedrijf in onderpand had voor een bankkrediet, wilde tot executie over gaan omdat de rente van het krediet sinds oktober 1965 niet was betaald. De bankdirectie wilde het krediet, dat f 270.000 bedroeg, veilig stellen. De advocaat van de directie, mr. Oberman uit Haarlem, spande toen bij de president van de rechtbank in Utrecht een kort geding aan om de verkoop te verkomen. De rechtbank beschikte echter afwijzend op het ver zoek van de directie om de datum van verkoop uit te stellen, waarop Bij overval in Londens hotel Drie gewapende bandieten zijn gis teravond een kamer in het Londense Grosvenor hotel binnengedrongen en hebben een smaragd van 150.000 gul den en 150.000 gulden aan contanten gestolen. De kamer was gehuurd door een Londense diamanthandelaar om de smaragd te verkopen. De koper kwam naar het hotel met de contanten om de steen te kopen en was juist aan het onderhandelen met de verkoper toen de bandieten de kamer binnen drongen. De koper werd neergeslagen en de verkoper werd met een revolver bedreigd. De smaragd was er een van 39 karaat het soort steen dat men maar een keer in zijn leven te zien krijgt. mr. Oberman hoger beroep aanteken de. Vlak voocr de openbare verkoping op 23 maart 1966 maakte notaris Wintgens bekend, dat met de provin cie Noord-Holland te elfder ure over eenstemming was bereikt over de verkoop van een deel van de Lin naeushof, dat geveild zou worden. De veiling ging niet door. De provincie had het park voor f 380.000 gekocht, zodat de centrale raiffeisenbank te vreden kon worden gesteld. Om een verdere exploitatie vai Linnaeushof mogelijk te maken vroeg de directie bij de rechtbank sn Haar lem surcéance van betaling aan. Dii uitstel was nodig voor de honderden andere schuldeisers, die samen bijna nog een miljoen te vorderen hadden. Betogingen studenten in Madrid De Madrileese politie heeft gisteren 3.000 zingende studenten uiteenge jaagd die een protestmars wilden houden naar het bureau van de rec- tor-magnificus van de universiteit van Madrid. Er zijn verscheidene studenten aangehouden. Maandag hadden de studenten van deze universiteit een besluit goedge keurd om voor onbepaalde tijd in sta king te gaan uit protest tegen de ar restatie van studenten en het optre den van de politie. De meeste studenten hebben giste ren gestaakt. Zij wilden de rector- magnificus een protestbrief overhan digen, waarin de vrijlating van de studenten en de terugtrekking van de politie van de universiteit wordt geëist. NEDERLAND 1 KRO 5.00 uur 6.55 uur 10.30 1 10.35 1 10.50 1 7.00 uur 7.53 uur 8.50 i 9.30 i 10.15 i 10.20 i Vrü. Sluiting Pipo Nieuws Schateiland (kleur) Panoramiek Journaal en weeroverzicht Zendtijd politieke partijen De schansenberg Voetbal: Engeland-Rusland Laatste nieuws Openbaar kunstbezit Sluiting KRO Pipo de clown Nieuws Brandpunt-Europa Meditatie Journaal en weeroverzicht De verloofden Kijk op kunst Jules Verne: documentaire Laatste nieuws Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 8.45 uur 9.50 uur HILVERSUM 2 8.00 uur 9.50 i en cjióteren Sinterklaasje Het zal straks wel weer wen nen zijn, al die amusementspro gramma's waar Sinterklaas niet te pas en te onpas in opduikt. Gisteren was het natuurlijk een hoogtijdag in het genre. Dat be gon op de juiste manier of: in Kasteel Radboud in Medemblik wachtte de echte Sinterklaas, met rasechte kinderen, die feil loos reageerden op ieder be roep dat Zwarte Piet Römer en Sinterklaas op him reactiever mogen deden. We kregen te zien hoe zo'n hele Sinterklaas-ma chinerie werkt en er was zelfs voor een dramatisch moment ge zorgd, want Sinterklaas stond op het punt naar huis terug te gaan. teleurgesteld als hij was omdat een aantal kinderen ge schreven had dat Sinterklaas en Zwarte Piet allebei niet beston den. Mies Bouman, die iets derge lijks al eerder bij de hand heeft gehad (we hadden wellicht te maken met een allegorisch spel), verzekerde de Sint dat zo'n handjevol brieven nog niet be tekende dat het hele volk niet in zijn bestaan geloofde. Ten slotte zwichtte de Sint bij het zien van verwachtingsvolle kin dergezichtjes. „Twien" Ook Pipo was natuurlijk in stijl, en de weerman, Dag Dins dag heette even Dag Sinter klaasje. en de NCRV had een Sinterklaasje getekenfilmd om deze lang niet r.-k. omroep te introduceren. Twien, het NCRV- jongerenprogramma, was in kleur. Dat was meegenomen, maar er werd weinig mee ge daan, behalve dat er wat kleu ren tegen de achtergronden wa ren aangegooid. Twien is toch wel een van de zwakste jonge renprogramma's en een van de redenen daarvan is dat het din gen brengt, of liever: wel moet brengen zonder die van binnen uit te kuninen waarmaken. Ook in Twien wemelt het van lang harige musici, maar de presen tator, die z'n vak vakkundig uit oefent en zeker een goede ra diopresentator zou zijn, valt qua uiterlijk volledig uit de toon. Zo goed als ook Wally Tax uit de toon zou vallen als hij inplaats van Wouter Paap het concert van het Amsterdams Kunst- maandorkest zou moeten inlei den. Natuurlijk was het mooi dat David McWilliams exclusief voor Twien naar ons land gekomen was. Maar men had hem ge filmd, grotendeels in een tele fooncel en in een kelder, waar door je Je afvroég waarom ze hem niet gewoon even in Lon den hadden staan filmen. Een vraaggesprekje ontbrak, de „thrill" dat hij er zelf, in hoogst eigen persoon was geweest, ont brak daardoor volkomen. Aar dige jongens en meisjes alle maal, van Twien, maar ze weten hun materiaal niet te verkopen, dat is de hele kwestie. (gr). 19.30 klank: mu: VOOR WOENSDAG 6 DECEMBER Hilversum 1, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.18 Act. 18.20 Ultz. van de ARP. Spreker: Mr. W. de Kwaadsteniet. secr. van de A.R.P. 18.30 Stereo: Meisjeskoor met planobe geleiding. 18.55 Licht instr. ensemble. 19.20 Stereo: Koorzang met orkest 19.30 Nws. 19.35 Van noot tot mposltiea en hun Kans op uitvoerig. 20.00 Stereo: Metro- pole-show: Metropole Orkest en so listen: amusementsmuz. 20.30 Accent: act. kroniek. 20.45 Licht gevar. platen- progr. 21.10 Sores van Dorus. licht pro gramma. 21.35 Licht gevar. platenprogr. 21.50 Trammelant in Loeren aan de 23.20 Radio Jazz Ma gazine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NORV; 18.00 NCRV-Vocaal Ensem ble met orgelbegeleiding: gewijde muz. 18.30 Nws. eri weerber. 18.45 Act. NRU 19.00 Gastcollege: Kansrekening en muz. 19.50 Morele Herbewapening: Je mag naar buiten leunen, klankbeeld ïse muzikale show van i Salzburger Festspiele (II), gesprek. 21.50 Variétés de Pa ris: franse chansons. 22.05'Spiegel van België, 22.20 NVSH: Sextant, het weke lijks radioprogr. van de NVSH. 22.30 Nws. 22.40 X, een sprong in het duis ter. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e lijn) van 18-20 uur. Voor woensdag 6 december 1967. Aufforderung zum Tanz (Weber) Symphonie Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Ferenc Fricsay. Fragm. „Der 11e- be Augustin" (Fall) Heinz Hoppe, Ben- no Kusche, Heinz Maria Lins, Sari Ba- nabas .OhriS'ülme Görner. Koor en Or kest o.l.v. Carl Michalski. Zigeunerwel- zen (Sarasate) Alfredo Campoli, Lon dens Symphonie Orkest o.l.v. Plerino Gamba. El vito (Sainz) Aires Calés, (Batista) Mantilla de feria (Sanlucar) Romance a Córdoba (Batista) Kelly koub (Batista) Perfil norteno (Batis ta) Andrés Batista. Yo vendo unos o- negros (Silva) Trio Los Cangrejos. flor de la canela (Granda) Maria Dolores Pradera, La mucura (Fuenites) Los Quechuas. Cucurrucucu Paloma (Mendez) Trio Guarania. P&Jaro cho- gul (Pitagué.) Los Llaneros. Camptown races Gerry Reynolds en zijn Texaa Boys. Sicilian circle Turkey In the straw Lamplighter's Reel, Little brown Gerry Re: Lyra) Nao dijpa nada (Carli- ita - ny Holland, Laurindo Almeida, Clare Fi- [uita) Cal Tjadei "l^Tjader, pardoa (Lyra) Nao diga to) Val querer (Almeida) Ten1 lnconveniente (Mesquita) Freddie Schreiber, Johnn; scher, Paul Horn, Don Shelton, Bernie Fleischer. Gene Cipriano John Lowe. Stompy Jones (Ellington) Squeeze me (Williams). Going up (Ellington) Johnny Hodges. Duke Ellington, Har ry Edison, A1 Hall, Leslie Spann, Jo Jones. DONDERDAG 7 DECEMBER 7.20 Liohte gr.n VPROi 7.56 Nws. 8.10 Act. 8.20 Lichte grmuz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. 9.00 Stereo: Instr. ensem ble met solist (gr)klass. en mod. muz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws.), 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Planore cital: mod. en klass. muz. 12.27 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Lichte grjnuz. voor oudere luisteraars. 13.00 13.30 Stereo: Notedop. 17.00 Canta America, muz. uit Suriname, de Nederlandse Antillen en omringende landen. 17.30 Voor de Jeugd. Hilversum 2. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levend Woord. 7.15 Badinerie; licht klass. pla tenprogr. (7.30 Nws. 7.32 Act. 7.55 Overweging. 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 de huisvr. 9.58 Marktber. voor >ers. NRU: 10.00 Wat heeft dat pedagogische lezing. 10.20 Voc. concert (opn.)oude en md. mu ziek. KRO: 11.00 Nws. 11.02-12.00 Voor de zieken. NCRV: 12.00 Stereo: Lichte gr.muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Hoe kan ik Kerstfeest vieren?: advents- dienst. 13.10 Variant: radio-snelbuffet. 13.30 Stereo: Licht gevar. muz.progr. Stereo: Mod. kamermuz. Wnd?Pepec Instr. (opn.). 14.: (opn.). li 15.30 Bandi beeld. 15.45 Spel: kroniek voor creatie ve vrijetijdsbesteding. 16.00 Nws. 16.02 Burengerucht, quizcompetitie. 16.25 Lichte gr .muz. 16.50 Planorecital i z^NCI tal (opn.) kla 17.45 Sportact. Hilversum 3. 240 m. en NCRV: 9.00 Nws. 9.02 ken. 9.30 Lichte instr. nu 10.02 Licht platenprogr. NRU: 12.00 Nws. 12.02 OIO: 13.00 Nws. 13.02 A< Knalmuz. 14.00 Nws. 14 :enfeld. 15.00 Nws. 15.02 Where the action is. 16.00 Nws. 16.02 lORRRrrrrn platenshow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 7.07-18.00 Verzoekplatenprogrj TELEVISIEPROGRAMMA'S Schooltelevi- Mr. Terrific, TV-film. 19.37 Liedjes uit de tijd van ot en slen. NTS: 20.00 Journaal. TROS: 20.20 Moment TV- ,45 IN: amusementsprogr. tret van een wielrenner. 20.00 Journ. "Vinter-Wonderland. .gefllm, .56 Kenmerk laat: rubriek over men- q en meningen. NTS: 22.30-22.35 Jn.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5