NUTTIGE ZEGE LFC Leo de Jong, aanvoerder van LFC j Rooden burgs tempo Gouda te machtig Engels voetbal wordt geteisterd door een golf van geweld Tandem" scoort viermaal HVL eervol ten onder tegen Hermes: 17-12 PAGINA 8 MAANDAG 4 DECEMBER 1967 jpA< [LEIDSCH DAGBLAD SFORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT^FFTnsrHnAqmAnl RFC heeft thuis nog geen overwinning kunnen boeken r (Van een onzer verslaggevers) LFC heeft in de Maasstad tegen RFC geen fout gemaakt. De Leidse "kanaries", die verleden week tegen VFC een lelyke steek lieten vallen, grepen zonder de geblesseerde "al- lesdoener" Hans van der Starp in een overigens zeer matige wedstrijd met 02 de volle winst. By de rust keken de zwak spelende Rotterdam mers reeds tegen een 01 achter stand aan. „Niet mooi wel nuttig", zo kwa lificeerde LFC-trainer Van der Moer de winst op RFC. „We hebben in de tweede helft doelbewust vanuit de verdediging gespeeld. Na de rust wa ren er slechts twee "spitsen" (Hans Dreef en Reinier de Wit), maar dat was de opzet. Er zat bij RFC bijzon der weinig vaart in het spel het was erg zwak. Vandaar dut wij rustig vanuit de verdediging konden spelen. Heel simpeltjes. Toen we er 02 van maakten, was het natuurlijk wel ge beurd. Over het geheel genomen was het geen beste wedstrijd, of schoon er toch wel hard werd ge werkt en er enkele goede spelers wa ren. Vooral Piet de Jong vond ik goed. Maar ja, verleden week was het spel beter en toen werd 't een nederlaag. Afweten Het handjevol toeschouwers heeft in Rotterdam geen beste wedstrijd gezien. Op het zware, gladde veld liet RFC het „traditiegetrouw" de groenwitten hebben thuis nog geen overwinning kunnen boeken vol ledig afweten en ook het wat ver zwakte LFC kwam niet tot grootse daden. Er werd weliswaar hard ge werkt, maar het plaatsen en de af werking lieten toch nog veel te wen- over. Reinier de Wit opende in de zestiende minuut na aangeven van Henk Sira junior Jan Steenbergen de opengevallen plaats in de achterhoede in de score (01) en Het Engelse voetbal wordt geteis terd door een golf van geweld. Het totaal aan uit het veld gestuurde spe lers Is dit seizoen al opgelopen tot 25. In het gehele seizoen 66/67 op zichzelf al een topjaar wat de spel- verruwing betreft werden 50 spe lers uit het veld gestuurd, een cijfer waar men nu ruimschoots boven dreigt te komen. Het fameuze Arsenal is al viermaal een speler kwijtgeraakt door ingrij pen van de scheidsrechter. Zaterdag, in de wedstrijd tegen Burnley, wer den Arsenal-aanvoerder Frank Mc- Lintock en achterspeler Storey uit het veld gestuurd. Een andere Arse- nal-speler, Bob McNab, was woens dag naar de kleedkamer verwezen, toen beide teams elkaar ontmoetten in een wedstrijd voor de league-cup Ook in de tweede en derde divisie werden spelers uit het veld gestuurd. In de eerste divisie wedstrijd Liver pool-Fulham rende een supporter de grasmat op. Twintig politiemannen moesten er aan te pas komen, om de woedende man. die Fulham-voorspe ler Les Barrett aanviel, weg te voe ren. Manchester United zegevierde met 2—1 over het sterk vooruitgegane West Bromwich Albion en bouwde daarmee de voorsprong aan de kop van de ranglijst opnieuw uit tot twee punten. De briljante vleugelspeler George Best scoorde beide doelpun ten voor de Mancunians, die thans op 27 punten zijn gekomen. De naaste belagers Liverpool en Manchester City speelden gelijk: Li verpool met 1—1 tegen Fulham en Manchester City eveneens met 1—1 tegen Sheffield. De gelijkmaker van Liverpool kwam acht minuten voor tijd tot stand door toedoen van de voor een miljoen gulden aangekoch te Tony Hateley. Achterspeler Geor ge Cohen, de international van Ful ham werd aan een knie geblesseerd en het is twijfelachtig of hij op tijd fit zal zijn voor de wedstrijd van woensdag a.s. tegen Rusland. Uitslagen: Burnley—Arsenal 1—0, Everton— Nottingham Forest 1—0. Fulham— Liverpool 1—1, Leeds United—Stoke City 2—0, Leicester City—Coventry City 0—0, Manchester United—West Bromwich Albion 21, Sheffield Wednesday—Manchester City 1—1, SunderlandChelsea 23, Totten ham Hotspur—Newcastle United 1—1, West Ham UnitedSheffield United 3o, Wolverhampton Wanderers Southampton 20. Duitsland De veelvoudige kampioen van Duitsland, FC Nürnberg, kan zich sinds zaterdag tooien met de onof ficiële titel van herfstkampioen. Reeds GEWICHTHEFFEN Spartaan verloor LAC De Spartaan heeft in haar uitwedstrijd tegen Olympia (Utrecht) en Simson (Eysden) de winst in Utrecht moeten laten. De Spartaan-atleet Dirk van 't Riet moest van deelneming afzien, waar door de Leidenaars verzwakt aan de start verschenen. Desondanks leden zij een eervolle nederlaag. Uitslag: 1. Olympia 1093 kg. 2. Simson 1006 kg., 3. Spartaan 998 kg. een week voor het afsluiten van de eerste competitiehelft heeft de suc cesvolle formatie van Max Merkel een voorsprong genomen van vijf pun ten op de naaste concurrent Bayern München. Het treffen tussen deze beide kampioenspretendenten eindig de zaterdag in een 73 zege voor de FC Nürnberg. ELntradht BraunschweigBorussia Mönchen-Gladbaoh 21, MSV Duis burg—Hannover '96 1—2, München I860Eintracht Frankfurt 50, 1 FC NiinnbergBayern München 73, FC Schalke '04Hamburger SV 3 0, 1 FC KaiserslauternBorussia Dortmund 22, VFB StuttgartBo russia Neunkirohen 00 (na 55 mi nuten wegens mist gestaakt), Werder BremenKarlsruber SC 61, Ale- mannia Aachen1 FC Köln 42. België Racing WhiteSK Beveren 12, LierseFC Mechelen 10, Ander- lecht Brugge 1—1, Waregem Daring 52, BeerschotStandaard 21, FC LuikSt. Truiden 21, Charleroi SCAntwerp 11 en Be ringenOlympic 25. De stand: 1. Anderlecht 18, 2. Brugge 15 en 3/4. Standaard en Be- veren. die treffer bleek voldoende voor de Leidenaars om met een wat gerus ter hart thee te gaan drinken. Ver der dan een "doelpunt", met de hand door Van Berkel over de aarzelende Leen den Hoed in het net getikt, dat door scheidsrechter Bosman resoluut werd afgekeurd, kwamen de Rotter dammers in de eerste helft niet. Ook na de rust toonde LFC zich de minst slechte ploeg. Tegen de wind in spelend sloten de combinaties wat beter en toen Reinier de Wit in de tweede minuut een combinatie tussen Steenbergen en de actieve Dreef met een bekeken schuivertje onhoudbaar voor RFC-doelman Doense afrondde, was de strijd al gestreden. De Leidse geelzwarten trokken zich op eigen helft terug en met de buitenspelval als voornaamste afweerwapen wer den alle onsamenhangende Rotter damse aanvalsstoten bekwaam afge slagen. Erg moeilijk hebben de cen trumverdedigers Leo de Jong en Dick lllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Merkel wordt goed betaald Max Merkel, de succesvolle M trainer van FC Nürnberg, heeft zyn contract met deze club voor vier jaar verlengd. Hal- M verwege het vorig seizoen M kwam Merkel, die op 7 decern- j§ ber a.s. 49 jaar wordt, over M van TSV 1860. Hij waarde zyn |j nieuwe club vrij van degradatie en sloot een contract voor een M H jaar, dat hij nu met vier jaar jË M heeft verlengd. Volgens een me- ij H dedeling van FC Nürnberg be- H H draagt het inkomen van Merkel 1 per maand thans netto 9,890 D. jg s mark per maand, hetgeen zou H neerkomen op bruto 18.000 D. §1 mark per maand. Voor het ver- M overen van de nationale titel, jg H alsmede voor het winnen van H de nationale beker zyn Merkel H g extra-premies in het vooruit- Ij H zicht gesteld. M lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Reinier de Wit (rechts) opent voor LFC de score in de wedstrijd bij RFC. (Foto LD/Holvast Sira het eigenlijk niet gehad. Doel man Den Hoed behoefde slechts een maal echt in actie te komen toen Theo van der Most een voorzet van de voor Stek ingevallen Gruben fraai inkopte. De lange Leidse doel man redde ten koste van een hoek schop. LFC geloofde het in de slotfase wel en de spitsspelers Hans Dreef en Reinier de Wit kregen te weinig rug gesteun om de overwinning nog rui mer te doen uitvallen. Leidse Biljartbond lste klasse: LandzichtZuid 80, Spijkerbak—Kat/wijk 44, Vriend schapTOG 44. CentrumUVS 5—3. 3de klasse: UVS 2—Katwijk 2 6—2. Rjjnegom 2DVH 2 08. De Waag— Landizicht 2 26, Carambole 2 Vriendschap 2 6—2, Wachtje—TOP 2—6. 4de klasse: Morspoort 2Witte Hen 62, Zuid 3—Spijkerbak 3 26, Landzicht 3Katwijk 3 44, UVS 3 DVS 0—8. 5de klasse: De Waag 2De Heul 3 26, TOG 2Centrum 2 08, Land zicht 4Rijnegom 3, 44. 6de klasse: TOP 2—Wachtje 2 2—6, DVH 4Carambole 4 44, Spoortje 2DVH 3 53, Morspoort 3Mors poort 4 71, Vierkantje 2Vriend schap 3 35. 7de klasse: Carambole 5De Waag 3 2—6, TOG 3—Witte Hen 2—6, Kat wijk 4—Landzicht 5 4—4. 8ste klasse: Scheepje 2Centraal 2 26, Vierkantje 3Spoortje 3 08, UVS 5—.Zijlpoort 2 62, Zuid 5De Waag 4 08. 9de klasse: Witte Hen 3KI. Mi nerva 3 6—2, KI. Minerva 4—TOP 4 80 (regl.). Vriendschap 4Caram bole 6 4—4. V) Sam den Os (Van onze sportredacteur) De herkenningsmelodie van de „Thunderbirds", die voor de aanvang van de wedstrijd GoudaRoodenburg op de draai tafel werd gelegd een pittige muzikale entree heeft de Pijpenstadbewoners niet tot grootse daden kunnen inspireren. Integendeel. De Goudse „dondervogels", van wie er verschei dene de voetballers-aow al duidelijk in zicht hebben, kwamen gistermiddag niet verder dan tot weinig indruk makend ge sputter en werden dan ook door een fel Roodenburg vakkunclig met 04 op de (eigen) thuisbasis aan de grond gehouden. Roodenburg speelde vooral in de eerste helft een goede wedstrijd. De opnieuw met een grote inzet opere rende ploeg uit Noord overtroefde in die periode het weliswaar fysiek ster ke, maar daardoor ook wat trage Goudse team niet alleen op het punt van tempo, maar was ook qua spel- opbouw en slagvaardigheid de meer dere van de gastheren. De „tandem" Heymans-Den Os in een elke week groeiende vorm! vooral was een bezoeking voor de „ausputzer" in de Goudse verdediging, de robuus te routinier Kruitbos, die lang niet al le gaten kon „wegpoetsen". Toen de trage Goudse aanvoerder in de der tiende minuut zelf een steek liet val len mistrap was Aat Heymans er dan ook als de kippen by om Roo denburg beheerst naar 01 te schie ten. Rust Deze treffer bracht ook rust in de Leidse verdediging, die in de begin fase, waarin zij evenals vorige week tegen UVS wat stroef uit de start blokken kwam, enige moeilijke mo menten onder ogen had moeten zien. De Goudse spitsspeler Brouwer ver knoeide in deze aanvangsperiode, waarin Roodenburg nog kwetsbaar was, echter twee opgelegde scorings kansen die voor zijn ploeg stimule rende „opkomertjes" hadden kunnen zijn. In le vierde minuut schoot hij van enkele meters afstand slap inde voeten van Mat Keereweer en in de twaalfde minuut veranderde hij met het hoofd een harde inzet van zijn mid voor Van Schaik zodanig van richting, dat de eigenlijk al geslagen Leidse dfoelman toch nog aan de bal kon komen Aanvallend was het snelle Rooden burg aanzienlijk gevaarlijker en ook trefzekerder, tn de 33ste minuut kwam er een tweede Leids doelpunt. Een lange, verassende pass uit de blauwzwarte defensie, waarin Ooyen- dijk en Koos van Weerlee een domi nerende rol speelden, zette Kruitbos c.s. opnieuw schaakmat, waarna Sam den Os met een fraai vdeugelschot de uit zijn doel gekomen De Gruyl geen schijn van kans gaf: 02. Cocktail In de tweede helft poogde Gouda het over een andere boeg te gooien. Alle risico voor lief nemend trachtte de roodwitte formatie haar tenten op te slaan op de Leidse speelhelft. Het werd daardoor een rommelige cock tail van pure Goudse lichaamskracht contra een vinnige Leidse inzet, welke het publiek weinig meer te bie den had, m te toch nog zorgde. Het zonder overleg aanvallende Gouda bereikte met deze alles-of- niets-tactiek bij de hard werkende Roodenburgers echter bijzonder wei nig. In feite het tegendeel van het be oogde, want toen een goed kwartier voor het einde Aat Heymans, die rus tig op de kans wachtte die móést ko men, door de te ver opgerukte Gou- da-defensie brak, -kon doelman De Gruyl voor de derde maal naar het net De ontluisterde roodwitte verdedi ging moest tenslotte in de laatste se conde nog een vierde Leidse treffer toestaan. Arbiter Stam bestrafte het op onreglementaire wyze uitsteken van een been, waardoor een m* doorbraak van Heymans werd ijdeld, met een elfmetertrap den Os nam die voor zijn reken 0—4. Zaalhaudbalcompetitie HVL heeft in de zaalhandbalcom petitie met 1712 van Hermes verlo ren. Geheel volgens de verwachting, want ook in deze competitie behoren de Hagenaars weer tot de kampioens kandidaten terwijl Jan Schuuring c.s. nog duidelijk moeten acclimatise ren. De roodwit/ten waren bovendien gehandicapt door het niet meespelen van Rob Rotteveel, die met een vin gerblessure vermoedelijk nog enkele weken absent zal moeten blijven. Het ontbrak de Leidenaars vooral aan een goed schot. Qua baltechniek was het verschil tussen beide formaties wel aanwezig, met een naar Haagse zijde doorslaande balans, maar niet in die mate dat daarmee de eindsco- re gerechtvaardigd is. Beter gebruik maken van de break- outs en een wat overdreven arbitrage op de overtre dingen aan de cirkel (Hermes mocht 6 straf worpen nemen tegen HVL 3) le verden de kampioenen in spé een ver diende maar geflatteerde overwin ning op. Voor HVL scoorden Kees Lu cas 3, George Tiesema, Hans Kagie en Johan Thelen ieder 2, en Ruud van Zijp, Jan Schuuring en Frank Bonte ieder 1. LZC heeft hard moeten vechten om de goede ploeg van Gona te bedwin gen. Een betere conditie en meer schotkracht beslisten het aantrekke lijke duel in het voordeel van de handballende waterpoloërs. De grote man van LZC, Peter Korver, had een constante mandekking, maar daar van wisten de overige LZC- ers niet voldoende te profiteren. Tekenend is dat de oud- international zware dekking zes maal Met de rust leidde LZC met 86, eni ge minuten voor tijd stonden beide ploegen op 12 doelpunten, maar LZC drukte in de eindfase door: 1513. De LZC-doelpunten werden gemaakt door P. Korver, 6, Caron 5, K. On- vlee, 2, J. Correljee en V. Meijer, ieder 1. In de afdelings tweede klas se heeft Forehoite een moeilijke bar rière op weg naar het kampioenschap genomen door het eveneens nog onge slagen Jagers met 9—4 gedecideerd terug te wijzen. De Voorhoutse zege heeft er van meetaf aan ingezeten, maar toch werd het de Voorhoutse supporters langs de lijnen wel even angstig om het hart, toen de Haag se dames op één doelpunt afstand kwamen. Er was toen nog twintig minuten te spelen. Een keurige break- 'out van Nora Turnhout met een beheerste afwerking deed Jagers terugvallen. Forehoite nam met har de schoten van o.a. Hannie van Dijk verder afstand van de gasten. Uitein delijk werd het 94. De dames van HVS wezen de nog ongeroutineerde ploeg van HVL met 10—1 terug. Britse bond bedreigd met schorsing Het bestuur van de internationale lawntennis-federatie dreigt Enge land uit de federatie te stoten, in dien dit land ertoe zou overgaan op eigen gezag Wimbledon toeganke lijk te maken voor amateurs en professionals. De bedreiging van de internatio nale federatie heeft in Engeland weinig opschudding teweeg ge bracht. Mr. W. E. Attewell, voor zitter van het dagelijks bestuur van de Britse bond verklaarde: „Ik ben zeer teleurgesteld, dat men er over denkt ons te schorsen. Maar dat is niet te verbazen. Overigens geloof ik niet dat wij ons besluit zullen her zien. De internationale federatie heeft al zovele malen beloofd iets aan het schijn-amateurisme te doen. Er is nooit iets van gekomen. We moeten wel een explosie veroorza ken." limnIIllWilliIminimiIIllmullinnminiminimmumfinmiminiin»mie i itDe overwinning op RFC hebben we toch wel verdiend. Het veldspel van de Rotterdammers was misschien iets beter verzorgd, het duurde aan de andere kant veel en veel te lang. We konden rustig ons (verdedigende) spelltje spelen. Na de rust werd Henk (Sira) nog uit de voorhoede te ruggehaald en ging Jantje (Steen bergen) tussen de halfs spelen en toen was er voor RFC helemaal geen doorkomen meer aan. Daarom: die overwinning zat er 'dik in'. De afwezigheid van Hans (van der Starp) heeft tegen RFC wel een rol gespeeld. Voor bepaalde jongens is het een extra stimulans geweest om ervoor te 'knokken'. Om te laten zien, dat het zonder 'Starpie' ook kan- Jongens als Dick (Sira), Piet (de Jong) en ik geven ons elke wedstrijd, zonder meer. Maar aan die volledige inzet ontbreekt het bij enkele andere jongens nog wel eens. Een zwakke mentaliteit Als Hans niet geblesseerd was ge weest, wat hij in Rotterdam toch niet van de partij geweest: hij is van de week niet komen trainen. En om dat hij wel eens meer een weekje overslaat, is hij ernaast gezet. Ach, Hans is nu eenmaal een 'moeilijke Jongen'. Dat is wel bekend. By UVS zullen ze het ook wel weten. Het is erg jammer: technisch is hy erg goed. Trouwens: het is ook een aar dige jongen buiten het veld. Maar zonder een volledige inzet kom je toch niet ver. Als hij wil. is hy een van de beste spelers van Leiden. Hy kan een elftal maken en breken. Tot nog toe is het ongeveer fifty-fifty ge- Een archieffoto Jong (midden). We hebben in deze competitie on nodig (zes) punten vergokt. Komt door het feit dat het soms te gemak- keiyk wordt opgenomeji. Blauw Zwart bijvoorbeeld: 02 achter, 32 voor. Dan mag je toch eigenlijk niet meer (met 34) verliezen. Verleden week tegen VFC hetzelfde liedje: te non chalant. Gewoon een zwakke menta liteit. Te weinig inzet. En ja, dan ga je de fuik in. Aan de andere kant hebben we enkele wedstrijden gewon nen, dat we 't eigenlijk niet verdien den. Het sterkste deel van ons elftal? Dat is moeilyk te zeggen: de achter hoede heeft vaak meer mankracht. Daar spelen we op: snelle uitvallen via snelle jongens als Hans (Dreef) en Reinier (De Wit). Hans van der Starp is de man van de passes. Soms wil hy echter teveel zelf doen zelf de doelpunten maken. Hy kan zich moeilyk aanpassen in een team. Onze achterhoede en aanval ontlopen el kaar in kracht weinig. Met 23 doel punten (in negen wedstrijden) zyn we de schotvaardigste ploeg in onze afdeling en we hebben 12 doelpunten tegen. Ik hamer er (als aanvoerder) vaak op, dat het niet belangryk is wie de doelpunten maakt. Als ze maar gemaakt worden. We moeten iets voor elkaar over hebben. Eikaars fouten ook opvangen, als dat nodig is Met zTi allen moeten we het doen niet alleen. Het keepresprobleem is (gelukkig) verleden tijd. Aan het eind van het vorig seizoen stopte Gé (van Leeu wen) ermee. Dat viel wel te begrij- pen: Gé Is kapper, werd eigen baas en vond het risico te groot worden. Kwetsbare handen. Gelukkig kwam Leen (Den Hoed) terug. Ik kan bet met hem goed vinden. In en bui ten het veld. Het enige nadeel van Leen is zyn uitlopen. Hij is soms te bang om eruit te komen- Maar ja. dat weet je. Dus speel je erop. Ballen die normaal voor de keeper zyn, haal je weg. Het zou natuuriykwel gemak- keiyker zyn, als hy ze zou pakken. We zitten overigens weer goed in on ze keepers: vier voor de hoogste drie elftallen. Wim Visser (uit Sparta) en Herman (Roedoe) wisselen elkaar af. Komen allebei nog wat routine te kort. Zelfde by RFC met Jantje Steenbergen: deed wel zyn best, maar mist nog de ervaring. Als je eenmaal in het eerste staat ben je er nog (lang) niet. Dat vergeten enkele jon ge jongens wel eens De training van Van der Moer vind ik goed- Er is wel enige kritiek op (geweest)maar daar ben ik het toch niet mee eens. zyn oefenstof is goed nog helemaal geschoeid op het betaalde voetbal en zyn interval- training is veeleisend. Hy gaat er overigens vanuit dat je na zo'n acht, negen wedstrijden genoeg conditie hebt- Over het geheel genomen soms zijn er 40 tot 45 jongens waar door hy niet die aandacht aan het eerste kan besteden, die hy wil vind ik hem wel een goede trainer. We hebben ze slechter gehad. Het systeem dat we op het ogenblik spelen, vind ik eveneens prettig. Aus putzer. De achterste man in de ver dediging is de baas, die geeft de lei ding. Die maakt uit wat er gebeurd. Hy overziet het immers het beste. Wat hy zegt moet gebeuren. Als ik roep „eruit", dan moet iedereen naar voren. Het is een kwestie van zelfdi scipline ook wel van vertrouwen. Je moet je immers geheel op die laat ste man verlaten- Daarom doe ik het alleen als het kan. Geen risico ne men. Of het mooi is om te zien zo'n buitenspelval Is vers twee effectief is het in ieder geval wel Van onze kansen in dit seizoen valt nog weinig te zeggen- Daarvoor is het nog te vroeg. We staan er op het ogenblik niet slecht voor. Of we het redden hangt in grote mate af van de mentale instelling. Is die er, dan ben ik ervan overtuigd dat we een eind komen. Als we eenmaal in die eerste klasse zouden zitten, geloof ik wel dat we het daarin zouden redden. Per slot van rekening heeft ook Roo denburg het verleden jaar met de lange haal' op Den Os en Heymans kunnen bolwerken. UVS speelt het mooiste voetbal in Leiden. Maar meestal niet altyd even produktief. Het zou leuk zyn, als we de boot zou den halen. Leuk voor de vereniging (financieel) en leuk voor ons om weer eens tegen die jongens te spelen. Het is altijd een gezonde rivaliteit ge weest- De herrie kwam altyd weer door de toeschouwers: als zy na af loop ruzie gingen maken, stonden wy gezellig met elkaar een pilsje te drinken. Ik hoop nog een paar Jaartjes mee te draaien. Ik ben immers pas 26. ik heb er altyd voor geleefd, al was ik ook weer geen kluizenaar. Gelukkig zijn dit jaar de "beruchte tien regels' afgezwakt. Daar ben ik nooit een voorstander van geweest- Er stonden dingen bij, die niets met voetbal had den te maken. Verplichte training is een andere zaak. Maar toch is het nu niet zo, dat wanneer je een keer niet komt er onmiddellijk naast staat. Ik ben by voorbeeld van de week niet geweest. Je moet het natuurhjk niet te gek maken. Ook dat is een kwes tie van mentaliteit. Er is onlangs nog een brief binnengekomen van oud voorzitter Langezaal namens een aantal oud-geddenden. Ze zouden graag zien dat we dit seizoen onze kans grepen. Zoiets trekt my aan- Een zekere verplichting. De mensen verwachten wat van je, ze rekenen op Je. Daarom moet je niet zaterdags avonds uit de band springen, uitge breid aan het feesten slaan. Je moet de boel niet kapot maken. Aan de juiste instelling ontbreekt het som migen wel eens. En daarom: als de goede mentaliteit er is, maken we dit seizoen een behoorlyke kans. Anders niet".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 8