Quiz weer omstreden Bouwvakker in cel na mislukte overvallen anders dan andere BAR LEV VOLGT RABIN OP MAANDAG 4 DECEMBER 1967 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Marsepeinen Edisons werden in Hilversum uitgereikt aan Ne derlandse vocalisten, die in het afgelopen jaar de aan Sint-Nico- laas meest ivelgevallige Neder landse teksten op de grammo foonplaat hebben vastgelegd. V.l.n.rMarianne Delgorge, Con nie Vink, Shirley, Tonny Huurde- man, Lex Goudsmit en Seth Gaai- kema. Overgangsbestel, omroep verlengd In verband met het feit, dat de termijn van het overgangsbestel voor de omroep (inclusief de termijn van de geldende, mandaten) op 1 decem ber is verstreken en de omroepwet op die datum nog niet In werking kon treden zijn maatregelen getroffen voor een verlenging van het over gangsbestel. Zo zijn op voorstel van de minister tn Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk bij Koninklijk Be sluit de voorzitter van de NRU, zes leden van het bestuur van de NRU de voorzitter van de programma raad tevens voorzitter van de pro- grammacoördinatiecommissie NRU herbenoemd tot aan de dag van in werkingtreding van de omroepwet, doch uiterlijk tot 30 november 1969. Tweede net BBC geheel in kleuren Het tweede net van de BBC in Ifengeland is zaterdagavond begonnen |de gehele uitzending met uitzondering de nieuwsbulletins in kleuren uit Ite zenden. Het tweede net van de (BBC zendt 29 uren per week uit. Tot toe staat in één op de 750 Brit woningen een ontvanger voor kleurentelevisie. Tot nu toe ook werden slechts en- Ikele programma's in kleuren uitge- I zonden. Per seconde wijzer Weer heeft de VARA-televisie-quiz „Per seconde wijzer" boze reacties aan kijkers ontlokt. Die betroffen De heer W. van der Veer heeft reden tot lachen. Hij haalde op het nippertje de eindstreep en incasseerde bijna vijf mille. Belgische artsen weer aan het werk De proteststaking die een deel van het Belgische artsencorps medio no vember is begonnen, is dit weekeinde opgeheven. De stakng is opgehoven omdat de verzekering is gekregen, dat onder handeld kan worden over betwiste punten van de nieuwe wetgeving, zo deelde de voorzitter van de artsen federatie, Henrard, mede. De rege ring handhaaft intussen de betwiste betwiste wetten integraal. deze keer uiteraard niet de hoofd prijswinnaar W. van der Veer, die met bijna vijfduizend gulden huis ging, maar de andere kandi daat, de heer Lijnsen, die zaterdag avond bij het onderwerp .Deze eeuw' aan bod kwam. Kijkers vonden, dat de vraag, waarover de heer Lijnsen struikelde, verkeerd gestold was.. De heer Lijn sen zou dus, zo zeggen vele kijkers, minder fouten hebben gemaakt, dan quizmaster Berend Boudewijn er had geconstateerd. Ook zou de heer Bou dewijn de kandidaat niet genoeg op de mogelijkheid om jokers te nemen hebben gewezen. De VARA heeft naar aanleiding van deze reacties besloten om weer, net als na het geval-Van der Veer, de ampexband van de uitzending te bestuderen De Rotterdamse politie heeft za terdagavond een 20-jarige bouwvak ker uit Rotterdam gearresteerd, die an wordt verdacht binnen één week twee, zij het mislukte, over vallen op winkeliersters te hebben gepleegd. Zaterdag tegen zes uur kwam hij :n sigarenwinkel aan de Nieuwe Binnenweg binnen. Hij bedreigde de 58-jarige winkelierster met een luchtdrukpistool, dat veel weg had een echt vuurwapen. Hij hield haar een tas voor en eiste dat zij daar het geld uit haar kassa in deed. Toen de vrouw dit bevel niet direct opvolgde, loste hij enkele schoten. Een kogeltje trof de vrouw in de borst, zij werd echter niet noemens waard gewond. Op dat moment kwam de echtgenoot van de vrouw binnen, die er in slaagde de man vast te houden, totdat de politie was gearriveerd. Vlak bij de winkel werd een brom fiets aangetroffen, die het nummer had, dat overeenstemde met een vo rige week dfinsdag aan de Cool- straat genoteerd nummer. Daar was toen eveneens onder bedreiging van een pistool geld van een winke lierster geëist. De bouwvakker was echter direct na zijn eis geld aan hem te geven weggegaan. De vrouw had toen gedacht met een misselijke grap te doen te hebben. Aanvanke lijk zocht ook de politie het in die richting, maar uiteraard werd het de bromfiets, waarop de overvaller was verdwenen zuinig bewaard. Zaterdag bleek dat dege ne, die het nummer heeft opgeno men bijzonder goed werk heeft ver richt. De arrestant verklaarde tot het plan van de overvallen te ztfn geko men. omdat hij geen geld had om te trouwen. Diplomatieke banden Kongo en Rusland hersteld De Sowjet-Unie en Kongo hebben besloten hun diplomatieke missies in eikaars land te reactiveren na een onderbreking van jaren. De Russische missie werd in november 1963 uit Kongo uitgewezen toen de Kongolese regering zei, dat twee diplomaten documenten bij zich hadden die verband hielden met een Kongolese rebellenbeweging. Alle voormalige Katangaanse gen darmes, die aan de zijde van huur lingenleider Schramme tegen de Kon golese regeringstroepen hebben ge vochten en na de val van Boekavoe naar Roeanda uitweken, zijn op grond van een amnestie naar Kongo terug gekeerd. ADVERTENTIE caballero VS AKKOORD MET NUCLEAIRE INSPECTIE President Johnson en de hoofden van de Amerikaanse commissie voor .atoomenergie van het wereldagent schap voor atoomenergie hebben za terdag de 25ste verjaardag van de atoomeeuw herdacht met krachtige oproepen voor een internationaal ver drag om de wereld te helpen be schermen tegen mogelijke vernie tiging. Johnson zei, dat wanneer geschik te voorzorgsmaatregelen om de ver spreiding van kernwapens te voor komen in een verdrag aanvaard wor den, Amerika het intern, agent schap voor atoomenergie zal toe staan die toe te passen op alle nu cleaire activiteiten in Amerika „met als enige uitzondering die welke on middellijke betekenis hebben voor de veiligheid". Toneelspeelster en TV-actrice Sigrid Koetse LAURENS PRODUKT Nieuwe stafchef in Israël Generaal Bar Lev is benoemd tot chef van de generale staf var Israëlische strijdkrachten. Hij is de opvolger va ngeneraal Rabin, die tij dens de zesdaagse oorlog het com mando over de Israëlische strijd krachten heeft gevoerd. Het is gebruikelijk dat de chef van de generale staf in Israël niet langer dan vier jaar in functie blijft. Aan de vervanging van generaal Rabin door Bar Lev moet volgens kringen in Tel Aviv geen politieke be tekenis worden gehecht. Rabin zal ambassadeur in Washington worden. Hij was vlak voor de zesdaagse oor log al aan de beurt om af te treden, doch dit werd toen uitgesteld. Door aardbeving IN ALBANIË 120 DODEN Volgens officieuze mededelingen zijn in Albanië tengevolge van de aardbeving in het grensgebied met Joegoslavië 120 mensen om het leven gekomen en meer dan 2000 gewond, aldus meldt het Joegoslavische dag blad Politika. Het bericht kwam uit Debar, de Joegoslavische grensstad die in de aardbeving werd verwoest. Vijf Albanese dorpen zouden ver woest zyn. Beatle Ringo Starr stelt in Rome zijn vrouw Maureen (links) voor aan het Zweedse sterretje Ewe Aulin (17), de vroegere Miss Tiener Internationaal. Ringo en Ewe zullen in de filmversie spe len van Terry Southerns novelle „Candy". De film, die wordt ge regisseerd door de Fransman Christian Marguand, is aange kondigd als een seks-satire. NEDERLAND 1 6.55 uur 9.00 uur 9.50 uur 10.15 uur 10.15 uur 10.30 uur NEDERLAND 2 6.55 uur 7.00 uur 8.45 uur Pipo de clown Humanistisch journaal De Flintstones (kleur) Journaal en weeroverzicht Knibbel, knabbel, knuisje Karamoja; natuurfilm (kleur) De groot-inquisiteur; film Studievoorlichting (Telcac) Laatste nieuws Laatste nieuws VARA Pipo de clown Coronation street Journaal en weeroverzicht Achter het nieuws De vissers van Co-Sirih; natuurfilm Paniek in de straten; film Laatste nieuws Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: 10.00 uur HILVERSUM 2 7.30 uur 10.50 uur Heeft het Jodendom in Nederland nog toekomst? Met Krijn Torringa een plaatje om Inpakken geblazen Jame3 Schwabacher, tenor Sibinga, klavecimbel Rudi Carrellshow De vorige show van Rudi Car- rell kreeg de hoogste kijkdicht heid en waardering. Zyn Sint Nicolaasshcw van zaterdag zal dus ook een hoge kijkdichtheid hebben gekregen, en dat is dan niet onverdiend geweest. In een fraai décor van Amsterdamse daken had Rudi weer een ver rassingspakket vol kleine grap jes neergelegd. Er waren uitste kende bij, zoals de storing als hij een antenne beetpakte, of de aftiteling op de schimmel. Ook was er een aardig liedje over sirenes van de Jordaanse sirene Tante Leen, terwijl het hoogte punt van de show van een groep komische acrobaten kwam, die waarlijk komisch waren. Verder zong Rudi een paar Mister Doo- little-liedjes, André van Duyn gebruikte in zijn na-synchroni satie-nummer de geluidsband van „Poessie-mauw" en Rudi zelf ging als „vliegende non" nog even de lucht in. Leuk alle maal, maar toch mankeerde er fets aan. en ik weet wat dat is. Het thema (dak. Sinterklaas) was ..doodgedaoht". Uit alles bleek dat deze Show niet was sa mengesteld volgens het befaam de motto van Picasso („Ik zoek niet, ik vind"), het was allemaal .hersenwerk", invallen kwamen er niet of nauwelijks aan te pas. Daar kwam nog iets bij. De lichtgewicht-grapjes die als het ware langs de neus weg ge bracht hadden moeten worden, kregen in de presentatie te veel nadruk. Bij de storing moest nog een man omhoog schreeu wen en bij de toespraak dat hij zo graag wilde vliegen (daar komt de vliegende non aan, dacht je al), werd de man met de opzichtige nonnenkap door Rudi begroet met zo iets als: .Aha, de vliegende non"! Wie dat op dat moment niet zelf ziet, heeft nooit de serie gezien en is dus ook niet gebaat met die aanvullende opmerking. We gaan hier zo uitvoerig op in, omdat de Rudi Carrell-show de enige waarlijk creatieve Show in ons land is en omdat Rudi Car- réll één van de weinige „crea- teurs" is in onze televisie. We moeten zuinig op hem zijn. Daarom moet hij zuiniger op zichzelf worden, want ook een Jacques Tati doet. vier jaar over anderhalf uur film. provincie Hoe zou Rudi dan in zijn eentje twee maanden over an derhalf uur televisie kunnen doen waarin hij evenveel ideeën wil spuien als Tati in zijn films? „Per seconde wijzer" In „Per seconde wijzer" won i de heer Van der Veer f 4990 en viel de andere deelnemer helaas uit. .Achter het nieuws" heeft voorgoed gekapt met de mis lukte satire-nieuwe-stijl, en kwam met een vraaggesprek met Robert Kennedy, waarin deze de Vietnam-politiek van Amerika heel wat dubieuzer voorstelde dan in ons land vaak voor oirbaar wordt gehouden. „Dame uit de Zondag hebben wy Caterina Valente zonder gezichtsverlies kunnen ontlopen door aan de eenakter ,J3en dame uit de pro vincie" van Toergenjew te kij ken, het eerste televisietoneel in kleur op 't Nederlandse scherm. Regisseur Max Douwes had, ge- geheel in overeenstemming met de gedempte tussentinten van Toergenjews werk, het bruin en donkergroen laten overheersen (blauw en geel ontbraken nage noeg geheel het rood was heel sober gehouden), waardoor zijn programma in wezen even kleur - doordacht was als dat van Averty. De eenacter had nage noeg niets om het lijf (het'ia kenmerkend voor het Sowjet- Russische volk dat Toergenjew nog altijd populairder is dan bijv. Dostojewski), Leo de Har- togh meende een 19de-eeuwse „homo" te moeten spelen omdat men het Frans in adelijke krin gen als voertaal gebruikte, en het stuk was ook opeens afgelo pen. heel modern dus. Tevoren had Gerard Cox aangetoond dat hij geknipt is voor het doen her leven van de Louis Davids-lied- jes en Wim Soruneveld bewees dat zijn verschijnen op televisie altijd een plezierige gebeurte nis is. .Kunstgrepen" tenslotte was aan oud kinderspeelgoed gewijd en dat viel dus ook ple zierig uit. VOOR MAANDAG 4 DECEMBER Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 De tafel van (half) zeven, gevar. pro gramma. 19.30 Nws. 19.35 R.VU. Jean-Paul Sartre, door Dr. L. W. Nauta. NRU: 20.06 Promenade-ork. amusementsmuziek. 20.35 Debuutwij poëzieprogramma, in samenwerking met BRT. 21.00 Heeft het Jodendom in Nederland nog toekomst?, gesprek ken. 21.30 Wie de koek krijgt, wie de gard doc. over de Unesco. 22.00 Lich te grammof muziek. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Licht gevar. platen- progr. 23.20 Radiorama. veertiendaags mmi-magazine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV18.00 Stereo: Koorzang ork.begeleiding: musical- en fll lectles. 18.20 Üitz. van D'66. 18.30 en weerpraatje. 18.45 Act. 19.00 Op de man af. praatje. 19.05 Geestelijke lie deren. 19.30 Inpakken geblazen: gevar. t Nws 10 Inpakken ge) asprogr. 20.40 167: Wiener Ph Wiener Staatsoperakoor en solisten: clavecimbel (opn.). 23.30 Stereo: klankbeeld. 23.55- (Over de 4e lijn) van 18-20 uur. Voor maandag 4 december 1967. I. Francois Boieldleu. Concert harp: Berlijn deau. Allegro agitato. Nlcanor Zabaleta, Symphonie Orkest van Radio i oJ.v. Ernst Marrzendorfer. H. Hector Berlioz. Symphonie fan- astique op. 14 (49 min.) („Episode de 'e"). Reveries. Passions champs. Marche Chopin. Concert t nr. 1 in e kl. t. oi i.) Allegro i fra, piano; Orkest dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.20 Stereo: Lichte grmuz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uitgebreide rep. 9.35 Wa terstanden- 9.40 Stereo: Muz. uit de Barok (gr.). AVRO: 10.00 Voor de kleu ters 10.20 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nws.; 11.02-11.32 R.V.U Voor de discofiele ballettomaan door de landbouw. 12.40 Sportrevue. naam Is Cox!, detective-hoorspel. 15.40 Inleiding tot muz.begrlp. muzikale le zing. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Gitaar- Hllversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende (gr-) (gr.) 8.80 Nws. 8.32 Voor de vrouw, 9.15 Pianorecital'j klas sieke muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Theologische etherleergang 1035 Klas sieke kamermuz (opn) 1100 Nws (plm 1223 Voor de landbouwers 122' tuinbouw 1230 pole orkest zlcatomuzikaal (16.00—16.02 Nws plaat 1000 Nws 1002 K link-Klaar, zonder nonsens (1100 Nws) 1200 Nws 1202 Zorro: progr voor tieners 1300 Nws 1302 Gevar platenprogr (1400 Nws) 1500 Nws 1502 Er-Jee- Nederland I - tieners en twens NTS: 2000 Journaal NCRV: 2020 In kleur: Je remy, Jack en de Bonestaak, een mu sical sprookje (NBC-prod) 2110 Le vensverhaal. 21.15 Speelfilm, gefilmde impressie van een unieke verzameling mechanisch speelgoed. 21.45 Variété v. Peking, showprogr. 22.15 Act.rubrlek. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II NTS: 18,55 Pipo de clown. 19.00 Jn 19.03 Kees Brusse presenteert. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 De 21&te 21.10 De goede oude tijd (The days), variété-progr. 22.00 ;er: Na sluitingstijd, TV- fllm. NTS: 22.30-22.35 Journaal. ADVERTENTIE Quick Up...'t is goed. Ko drinkt 't.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5