IjStabiliteit van KW 37 „Orion" was wel goed L. M. de Boer 25 bij Raiffeisenbank jaar Samenvloeiing van de parochies in Alplien BEPLANTING VAN NOORD-HOFLAND P. Koren voorzitter N.R.T.U. Kapitein treft geen schuld Pluimvee-expositie in het Jeroenhuis AND AG 4 DECEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 Ramp met Katwijkse kotter zal vermoedelijk een onopgelost mysterie blijven Vergaan van de „Vikingbank" In Hazerswoude en Koudekerk 5 Scheepvaartinspectie in IJmui i heeft het onderzoek beëindigd ^ike de ramp met de Katwijkse (ter KW 37 „Orion" Het ziet r uit, dat deze ramp een mysterie J blijven Er zijn geen overleven i en er is zelfs niet met zekerheid A te stellen waar het schip is on gegaan. Het onderzoek heeft zich saald tot het verzamelen van zo- ll mogelijk gegevens omtrent het Vuig, de weersomstandigheden. Jhoren van een groot aantal per jen, die op de een of andere wijze 'laatst contact hebben gehad met Upper en leden van de bemanning. L uitkomst van de door de Scheep- |rtinspectie aan het scheepsbouw- Mig bureau Rietdijk in Oegstgeest. uitwerking verstrekte gegevens iffende de stabiliteit van de die op een voorlopig certifi- van zeewaardigheid ter visserij gegaan, blijkt gunstig te zijn uit- •llen. jlproeven met een zusterschip, de )tunes" in IJmuiden, hebben eer- [evenéens een gunstige uitslag ge- a™i, Aan de „Neptunes" worden ove- enige veranderingen aange- lt onder andere aan de luikhoof- ^twee in Engeland gebouwde vls- aartuigen hadden namelijk gro- Ihiikhoofden dan gebruikelijk bij Nederlandse kotters, waardoor bij over het schip slaande zee een "lier risico aanwezig is. dat water Jje ruimen komt- De ramp met de r „Orion". KW 37, had plaats in it van 27 op 28 oktober van Het schip verging met man M Zwaardere eisen reeks van rampen met visser- lers, die in de laatste paar jaren t plaatsgehad en die het leven jfjvele vissers heeft gekost doet de r rijzen of de eisen die aan de ]pen en de uitrusting worden ge- zwaar genoeg zijn en of het jicht op het naleven van die Jchriften wel voldoende plaats- De Algemene Vereniging van irenden schrijft dit in haar tfste maandblad. AVZ stelt verder de vraag of die met deze schepen naar zee Jen gestuurd, wel voldoende voor- 1 zijn op hun zeemanstaak- „Wij Jien ons niet aan de indruk ont- len, dat de navigatie in het al pen het stiefkind is van de visserij i van de vaak onwezenlijk lange istijden en de grote lichamelijke Inning tijdens de vele werkuren jé oorzaak van zijn. dat gedurende thuisstomen de aandacht voor de jatie minder gespannen is", aldus het maandblad stelt de vereni- vast, dat de meeste van de re- rampen plaatsvonden tijdens leenkweer „gtorm is echter op onze men|~ en in de noordelijke wateren WASSENAAR wassenaar won jan Kranenburg II. sterker Wassenaar moest des- is in de eerste helft van de itlng tegen Kranenburg toe- de gasten de leiding na- Dat gebeurde na een lange pe- Wassenaars overwicht, >jj de voorhoede van de Kerke- -grafWs echter verzuimde ook maar lijder geboden kansen te benutten. IDHaagse rechtsbuiten Platteel wist 'dleptepass ver in de Wassenaarse ,fcefjnsie keurig op te pikken en voor i er in het Wassenaarse kamp op beticht was lag de bal al in het net: wcj| Lang heeft Wassenaar over deze hslag echter niet nagedacht, tien minuten later al bracht Beelen uit een scrimmage voor "aagse doel de gelijkmaker op ■in. Het werd 21, maar daar- Kranenburg een handje. De ^'ffcse spil P. Fens (ex-Blauw-Wit) de bal op een gegeven ogenblik In doelman terugkoppen, maar 'te zich nogal en zo verdween ler in zijn eigen doel. ia kwam Kranenburg geducht aanval, maar het schieten was zwak van de gasten, 'oor de Wassenaarse defensie 'tnd kon blijven. —<eir in het algemeen geen abnormaal ver schijnsel. De constructie en de uitrus ting van de schepen, de opleiding van de opvarenden dient daarvan uit te gaan", zo schrijft de AVZ. Het stabilisatie-onderzoek van de vergane kotter KW 37 „Orion" wordt in het aan de Scheepvaart inspectie in IJmuiden uitgebrach te rapport gunstig genoemd. In Wassenaar De provinciale tentoonstelling, die de Pluimveevereniging Wassenaar het afgelopen weekeind in het Jeroen huis organiseerde was de 35ste van deze 42-jarige vereniging. Voor het eerst waren er niet alleen hoenders, konijnen, sier- en postduiven te be wonderen. maar ook kleur- en zang kanaries en tropische vogels. De vereniging is namelijk het afgelopen jaar uitgebreid met een afdeling voor vogelliefhebbers en deze nog jonge afdeling toonde op de tentoonstelling voor het eerst iets van de liefhebbe rij van haar leden. De expositie werd in tegenwoordig heid van burgemeester en mevr. Geertsema geopend door de erevoor zitter van de vereniging, de heer E. C. A. R|jpstra. In de grote zaal van het Jeroenhuis waren hoenders en konijnen opge steld, op het podium hadden de kooien met postduiven een plaats ge vonden en de nieuwe attractie van de expositie, de vogels, waren ln de foyer opgesteld. Alle ingezonden die ren werden door ervaren keurmees ters aan en beoordeling onderwor pen. Aan de hand van de keurings-re- sultaten werden de vele prijzen toege kend. De belangrijkste uitslagen zijn: Grote hoenders: mooiste hen der ten toonstelling D. de Bruin, mooiste haan: K. van Loe. Mooiste hen der dwerghoenders: A. J. van Rees; mooiste haan der dwerghoenders: A. G. van Tol. Konijnen: mooiste konijn der tentoonstelling: kleurdwerg van combinatie De Bruin-Haspers. Mooi ste der grote rassen: Vlaamse reus Tj. de Wit. Mooiste der midden- en: orde Nieuw Zeelander van P. K. Kalt. Mooiste der kleine rassen: C. Nowee, Mooiste der tekeningras sen: G. VA. Knijnenburg. Mooiste voedster jong, eigen fok: klein chin- Het gevaar lijke Rapenburg Het probleem van de bewoners van het Rapenburg (van de Nonnensteeg tot de Kolfmakersteeg) is, dat daar al sinds jaren b|jna elke avond van 4 uur tot 6 uur (en ook wel over dag) aan de huizenzijde en dan nog vlak tegen de hekjes, auto's gepar keerd staan. En wel zó, dat geen van de bewoners hun huis meer in kan en zij dus verplicht zijn de be stuurders op te sporen en hun moe ten verzoeken hun auto weg te halen. Of zij moeten over hekjes klimmen en hun fietsen elders laten staan, om deze dan na het vertrek van de auto's binnen te halen De voetgangers z|jn verplicht op de dubbel bereden rijweg te lopen, wat. bijna onmogelijk is, zeker voor de kin deren. Geregeld hebben wij de politie ge beld, maar er is nooit enige reactie jevolgd. Ik moet er nog bij ver melden, dat er aan de bewuste z|jde een duidelijk parkeerverbod is! De politie komt wèl die fietsen, die tegen Universiteit staan, weghalen, waarvan geen mens last heeft, doch dit probleem schijnt geen aandacht te hebben. (De auto's zijn niet van doktoren, die visites maken). Hopende dat dit schrijven ons van dit gevaarlijke probleem zal verlossen, en U dankend voor de plaatsing in uw blad., Teken ik: Hoogachtend, mevr. Wanninkhof en medebe woners van dit stuk Rapenburg. chilla van J. van Egmond. Mooiste cavia: K. van. Loe. Duiven: mooiste doffer: J. van Dis sel; mooiste duif: J. van Dissel. Mooiste postduif: A. P. Stok. Kleur- kanaries: 1. F. A. J. Alofs met oran je rood-bruin; 2. J. W. Lammers met zilver is. pastel; 3. zalmkleurig: van J. W. Lammers; 4. rose ivoor van J. W. Lammers. Tropische vo gels: 1. paar blauwfazanten van E. van Egmond 2. bichenow astrilde van T. C. Roeleveld. Mooiste vlucht: kleurkanaries van J. van Noord. De keuringsuitslag van de zangkanaries was nog niet vastgesteld. Secretaris-penningmeester van de afdeling voor vogelliefhebbers van de Pluimveevereniging is de heer E. van Egmond. ZOETERWOUDE Druk weekeinde van Sinterklaas Sinterklaas heeft een druk weekein de gehad. Zo bezocht hij onder meer in Zoeterwoude de kinderen van de leden van de personeelsvereniging van Oosthoek, die hij een geschenkje gaf. Zondagmiddag was de Goedhei ligman in de „Drie Eendjes", waar hij de kinderen van de leden van de Kath. Vakbeweging en de Vrouwen bond soms vermanend, soms prijzend toesprak. Er werden verscheidene films vertoond en de kinderen wer den getracteerd. Ook heeft de grote kindervriend zaterdag Warmond bezocht, waar hij met muziek werd ingehaald aan de gemeentehaven. In gezelschap van burgemeester Langemeijer maakte hij een rondgang door de gemeente. In hotel „De Zon" en ,,'t Trefpunt" werden de kinderen getracteerd, bo vendien werden enkele films ver toond. Tram op hol Een tram is bij hevige regen op een steile straat van San Francisco zijn houvast kwijt geraakt en de straat afge- suisd. Een auto werd geramd. De benzinetank van de geraakte auto barstte open en brandende benzine golfde over de volle, gedeeltelijke open tram. 27 mensen raakten ge wond. Kapitein Egbert Plug en eerste machinist Lubbert Ras van de sleep- boot „Vikingbank", die op 18 maart op de Zuiderpier van Hoek van Hol land verloren ging, zijn vrij van elke schuld van deze ramp, zo luidt de conclusie van de Raad voor de Scheepvaart. Het. sohip, een motor sleepboot van de N.V. Nieuwe Rotterdamse Sleep dienst, met als standplaats ,J> Berghaven" in Hoek van Holland, mat 227 ton en had een bemanning va o 9 koppen Het wa een zogenaamde Euro poort-sleepboot. speciaal gebouwd voor het assisteren van grote tank schepen. Op de fatale dag assisteer de de Vikingbank het gestrande Griekse motorschip „Alkyone". H?t, kreeg daarbij te kampen met zware grond zeeën, waardoor water in de mach'nekamer drong en op een kri tiek moment de motoren uitvielen j zerswoude Het schip kwam terecht op de Zul dero'er De bemanning werd or. koelbloedige wijze gered door een marine-hpfschroefvliegtu'g. die deze redding onder uiterst moeilijke om standigheden u'tvoerde. Persoonlijke ongelukken deden zich dan ook niet voor. maar de nieuwe sleepboot ging verloren. „Vijfentwintig jaar hebt u uw bes te krachten aan onze bank gegeven; n'iets was u te veel; de kas klopte tot de laatste cent; u was altijd even vriendelijk aan het loket tegenover de cliëntele." Deze loftuitingen ver- tlokte zaterdagmorgen in restaurant "Groenendijk" in Hazerswoude de heer H. van Driel, voorzitter van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Hazers woude-Koudekerk" ter gelegenheid van de huldiging van de heer L. M. de Boer, die op 1 december vijfen twintig jaar sinds 12 mei 1965 is hij directeur aan deze bank was verbonden. Woorden van waardering, die ove rigens niet alleen door de heer Van Driel, maar door vele anderen wer den gesproken en die 's morgens, tij dens de officiële bijeenkomst en 's middags, tijdens de receptie, wer den onderstreept met de aanbieding van talrijke geschenken. Grote sur prise van deze feestdag, die overi gens vrij vaak in het teken van de sinterklaastraditie stond, vormde het optreden van de "Harmonie van Ha- WARMOND Woonruimte- commissie Het spreekuur van de voorzitter en secretaris van de woonruimte-advies commissie in Warmond is verplaatst naar donderdg 12 december, 's avonds van half acht tot half ne gen. Korfballers winnen Het eerste twaalftal van de korfbal vereniging „Warmond" heeft op het gemeentelijk sportpark Het Overbos VES IV uit Den Haag een 30 neder- 'aag toegebracht. Hoewel Warmond voor de rust verreweg de sterkste ploeg was. werd dit niet in doelpun ten uitgedrukt. De rust ging dan ook met een 00 stand in. De tweede helft was 20 minuten oud toen Jan van Leeuwen scoorde. Hij werd vlak daarop gevolgd door Gerard Land man. Hans van Huis zorgde voor het derde doelpunt. De voorzitter van het bestuur, de heer H. van Driel, heette de jubilaris, de heer L. M. de Boer, zijn echtgeno te, mevrouw C. M. de Boer-Kramer en de kinderen een hartelijk welkom, voordat hij de activiteiten van de feesteling in de afgelopen kwart eeuw nog eens, vaak op humoristische wij ze, de revue liet passeren en van zijn waardering getuigde voor diens plichtsbetrachting en grote ijver. Als geschenk bood de heer H. van Driel de zilveren jubilaris een stereo radio- grammofooncombinatie aan. Geen problemen De vertegenwoordiger van de cen trale bank, de heer Van Oostveen, vond de sinterklaastijd een aanlei ding, om zijn felicitaties op r|jm te vertolken. Daarnaast werd nog naar voren gebracht, dat de onverwachte kasopnamen b|j de bank "Hazers woude-Koudekerk" geen problemen opleverden voor de heer De Boer. „Er was van onze zijde nimmer kritiek" De afgevaardigde van de ring Rijnstreek van de aangesloten ban ken, de heer Heyboer, vertolkte van zijn waardering voor het werk en de persoon van de heer De Boer, voordat burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn naar voren bracht, dat de feesteling ook in z|jn functie van wethouder het nodige voor de ge meenschap tot stand heeft gebracht. Notaris H. Bakker betuigde zijn waardering voor het enthousiasme, waarmee de heer De Boer zich vaak stort op die 'dorre taal in notariële Tijdens een bijeenkomst van alle priesters uit hetdistrict Alphen aan den Rijn, omvattende de parochies van Alphen aan den R|jn, Bodegra ven, Meije-Zegveld en Aarlanderveen, vertegenwoordigende de helft van het aantal parochies van het deke naat Alphen aan den Rijn, is dit idee gelanceerd om in Alphen, waar nu met uitzondering van die van Aarlan derveen, drie parochies zijn, te we ten de dekenale Sint-Bonifaciusparo- chie, de H. Pius X-parochie, en de nieuwe parochie in Alphen-noord, over te gaan tot samenvloeiing van deze drie parochies tot één functione le parochie. Het idee hiertoe ia uitgegaan van enige jonge priesters, die als te ver wezenlijken ideaal hebben gesteld, dat de drie parochies één pastoor zouden krijgen en dat de drie kerken een geestelijke service-station zouden zijn. In de keuze van gebruik zouden de parochianen een persoonlijke vrij heid moeten krijgen. Zij zouden de vrijheid moeten ge nieten de Eucharistieviering b|j te wo nen in de kerk van hun keuze en de toediening van de sacramenten te verkrijgen van de priester, die zij zelf wensen. De parochianen zouden dus niet gebonden zijn door de paro- Vijftig bomen in nieuwe Voorschotense wijk Zaterdag werd door een aantal ge nodigden onder leiding van de Voor schotense wethouder drs. A. F. van der Laan een voor deze heren en da mes ongewoon karwei opgeknapt. De nieuwe uitbreidingswijk Noord-Hof land heeft de eerste bewoonde huizen en het tijdstip was gunstig om thans ook de eerste vijftig bomen te plan ten. De ongeveer twee honderd bewo ners werd verzocht om samen met het gemeentebestuur van Voorschoten de ze bomen in de grond te zetten. Ge lukkig was ook de beplantingsdienst met een aantal vakmensen aanwezig, want de bewoners kwamen niet. Van achter hun vensters keken zij toe hoe wethouder Van der Laan wel gemoed, geassisteerd door gemeente secretaris Eveleens en diensthoofden de eerste bomen de grond Ingroef. Ook het bestuur van de christelijke woningbouwvereniging, die deze wo ningen in beheer zal krijgen, werkte mee. Ruim zestig minuten graaf- en spitwerk zorgden voor de inplant van vijftig bomen, het begin van de twee duizend, die ln deze wijk zullen ko men. De bomen hebben niet alleen een landschappelijke functie, maar zij dienen ook ter zuivering van de lucht. Noord-Hofland krijgt ruim 2000 wo ningen en verwacht wordt dat er 2000 automobielen zullen komen. De 2000 bomen willen zorgdragen dat het jaar 2000 in Noord-Hofland met vertrou wen kan worden tegemoet gezien. chiegrenzen, die overigens, bij de realisering van dit ideaal, tot het verleden zouden behoren. In het kader van de opheffing van bestaande banden van parochiaan tot parochie zouden de desbetreffen de geestelijken de vrijheid moeten krijgen willekeurig als zielzorger op te treden waar zij dit in Alphen aan den Rijn verkiezen en waar het hen wenselijk blijkt. Ook zullen zij zich dus niet gebonden behoren te achten aan de een of andere katholieke kerk in die gemeente. Zij zouden voorts moeten instemmen in het willekeurig kerkbezoek, doop-, trouw- en rouw- plechtigheden en andere kerkelijke dienstverrichtingen. De heer P. Koren, bestuurslid van de Stichting R|jwielvierdaagse Laura in Alphen aan den Rijn, is tijdens de zaterdag in Utrecht gehouden ver gadering van de Nederlandse Rij wiel Tour Unie (N.R.T.U.) tot voor zitter gekozen. Hij kreeg 13 van de 14 uitgebrachte stemmen. Deze voorzittersverkiezing had nog al wat voeten ln aarde. Voor deze functie hadden zich kandidaat ge steld de heren J. Th. E. Selman, J. W. Beier (beiden van C.T.C.-Hol- land) en de heer P. Koren. Deze laat ste op verzoek van het bestuur dat, bij monde van secretaris Rood, dui delijk niet veel voor de eerste twee kandidaten voelde. Probleem bleek echter, dat de heer Koren lid is van Laura, ,en stichting, en als zoda nig niet in het bestuur mocht zitten. Het huishoudelijk reglement bepaalt, dat alleen leden van verenigingen in de unieraad en eventueel het bestuur zitting kunnen hebben. Na veel geharrewar werd tenslotte met 10 stemmen voor, 1 tegen, 1 ont houding en 1 blanco aangenomen dat stichtingen wel stemrecht heb ben. Zodoende kon een vertegenwoor diger van een stichting wel in het bestuur zitting nemen. De heer Ko ren werd daarna met 13 stemmen ge kozen, een stem werd uitgebracht op secretaris Rood. akten". Om in de stijl te blijven bood h|j twee banketcijfers aan: een twee en een vijf! Overigens boden ook de andere sprekers tijdens de ochtendbijeenkomst geschenken aan. evenals de zeer velen, die 's middags ter receptie togen. Receptie Voordat d"<ï receptie begon bleven de jubilaris met echtgenote (die ook in de hulde werd betrokken), familie leden, leden van gemeentebesturen van Hazerswoude en Koudekerk, de vertegenwoordigers van centrale bank en de ring Rijnstreek, notaris 11. Bakker, het personeel, bestuursleden en de raad van toezicht b|jeen voor een gezellig samenzijn. Zoals gezegd: de receptie werd ui termate druk bezocht. De verras sing vormde de serenade van het fanfarekorps "De Harmonie van Ha zerswoude", die in de persoon van de heer Raaphorst ook nog mondeling gelukwenste. Herderstoclit op 17 december Onder auspiciën van de prov. kern- stam Zuid-Holland van de r.k. pad vinders is aan de kernstam Shain- grilla Boskoop de organisatie van een tocht, genaamd Ilerderstocht 1967, opgedragen. Jongeren tussen 17 en 25 jaar kunnen aan deze tocht deelnemen waarvoor een magnifiek parcours is uitgezet. Allereerst is er een samenkomst in het rJc. verenigingsgebouw aan de Rozenlaan op 16 december om mid dernacht. Na de vertoning van de film „Warum slnd Sie gegen Uns?" volgt een korte inleiding en vangt de tocht (er wordt gewandeld ln groepjes) naar het eerste vuur aan. Om ongeveer 4 uur in de ochtend van de 17de december worden de deelnemers in Boskoop terug ver wacht. Na het opdragen van de H. Mis volgt een ontbijt. Een bandje zal proberen de slaperigen wakker te houden. Portefeuille met 1200,- vermist Een Benthuizense middenstander heeft aangifte gedaan van vermissing van een portefeuille met rond f 1200,Deze lag in de kamer op een zodanige plaats, dat kinderen er niet bij konden. Het geld diende, om eventueel groot geld te kunnen wisselen. Na de gehele middag in de win kel klanten te hebben geholpen, kwam men tot deze onaangena me ontdekking. Naar alle waar schijnlijkheid is hier van insluiping sprake. De extra omzet tijdens de sinterklaasdrukte resulteert hier in een aanzienlijk verlies! WIELRENNEN Onbedreigde zege van H. Zuiderduin In de duinen bij Noordwijkerhout hebben de renners van „De Bollen streek" en „Sassenheim e.o." zater dagmiddag voor de vijfde keer in dit winterseizoen met elkaar strijd gele verd in een cycle-cross. De veelzijdi ge Lissenaar Herman Zuiderduin toonde zich in deze veldrit veruit de sterkste. Hij bleef met 100 meter voorsprong aan de winnende hand. Aanvankelijk had Zuiderduin in het begin van de race gezelschap van Willem Knoppert, maar een aflopen de ketting speelde de Noordwijker- houter parten. De uitslag: 1. H. Zuiderduin, 1. M. Tjoelker, 3. H. Steekers, 4. C. Koo- men, 6. W. Knoppert, 6. H. Groene- woud, 7. N. Slingerland (allen Boll.), 8. J. de Zwart (Sassenh.), 9. B. van Leeuwen (Boll.). In de race voor aspiranten bleef Red van Trigt zijn tegenstanders met bijna een halve minuut verschil de baas. Tweede was P. Drost, derde G. Dofferhoff, vierde P. v. d. Berg en vijfde F. Grimbergen (allen Boll.). Bij de jeugdklassers zegevierde P. Grimbergen (Boll.) vóór Th. van Rui ten 5.). Onder de vele geschenken die de heer en mevrouw De Boer za terdag mochten ontvangen be vond zich ook een heerlijke vol vette kaas, een geschenk van een van de cliënten van de bank. (Foto Leidsch Dagblad) De heer L. M. de Boer zei verschil lende malen zeer dankbaar te zfjn voor het huldebetoon. „Ik heb al les kunnen bereiken, dank zij mijn medewerkers". VOORSCHOTEN Bromfietser breekt enkel Een bromfietser uit Voorschoten is zaterdagmiddag om 12.05 uur op het rijwielpad aan de Veurseweg in z|jn woonplaats, door een personenauto aangereden, die het fietspad wilde oversteken. De bromfietser liep een gebroken enkel op. H|j ligt in 't Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. Kunstmarkt trok veel bezoek De Voorschotense Kunstmarkt in het Ambachthuis aan de Voorstraat met kunstuitingen van een twintig kunstenaars uit Voorschoten, Wasse naar. Leiden en Oegstgeest is een groot succes geworden. Vrijdag brachten reeds meer dan een duizend personen een bezoek, zaterdag werd de drieduizendste be zoeker geteld en zondag raakte ie der de tel kwijt. Naar schatting heb ben ruim vierduizend bezoekers ken nis genomen van deze unieke tentoon- stellings- en verkoopruimte. Ook de verkoop was zeer goed. In de nacht van vrijdag op zater dag werd het grote klimbeeld van Rob Blóte, dat voor de ingang ge plaatst was en ongeveer 700 kilo gram weegt, ontvreemd. Zaterdagoch tend werd het beeld met de wagen, waarop het was geplaatst, onbescha digd teruggevonden in het Vernède- Twee gewonden bij antobotsing Op de hoek van de Zeeweg en de Kon. Julian&laan in Katwijk botsten zaterdagavond, 23.15 uur, twee perso nenwagen. De beide inzittenden van een wagen, een 29-jarige Rijnsburger en een Katwijker, werden beiden met hoofdwonden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De materiële schade is aanzienlijk. Opnieuw verlies van Hillegom Hlllegom heeft het gisteren ook te gen HRC niet kunnen redden. De blauwwitten, die hardwerkten maar zoals vanouds weer aan de kwaal van schotloosheid leden, verloren met 3—0. Al ln de eerste helft beslisten de gastheren het duel ln hun voordeel. Bakker trof al vlug met een hard schot uit een scherpe voorzet van links de roos en in de volgende mi nuut werd het 20 door Zandwijk, die daarbij wel enige assistentie van doelman Vlug kreeg. Hillegom kwam zo nu en dan tot heel aardige uitval len, maar er school weinig schot kracht in en HRC was steeds in staat tijdig in te grijpen. Direct na rust openden de blauwwitten een fel of fensief. Schoten van De Groot en Stiphout hadden niet de goede rich ting. Toen Houtzager door Van Wer- ve werd vervangen kwam dat de stootkracht wel ten goede (hij loste enkele fraaie schoten), maar doel punten kwamen er toch niet uit. Zelfs Van Eeden met alleen de HRC-doel- man voor zich zag daartoe geen kans. Van Werve kogelde nog een keer te gen de lat, maar Intussen had Wielens de score al naar 30 getild. Al met al een verdiende zege van HRC maar zeker wel wat geflatteerd.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13