Herstel in de bloemkwekerij Kleinzoon van Stalin soldaat in Italië? Lonen gestolen ,eidóe Begin een direct gesprek LEIDSCH DAGBLAD I (Van een medewerker) n het kielzog van de Russische Ok- tober-revolutie volgde de zelf- I standigheid van Finland. Op 6 de- j cember 1917 houdt het land op groot- hertogdom van de grote nabuur te I zijn en ontstaat de republiek Fin- i land. Niet zonder hevige weeën vol- trok zich de geboorte. Het kostte Mannerheim veel moeite en kracht dadig optreden om het land te be hoeden voor een communistische om wenteling en een nieuwe aansluiting by Rusland. Maar na eeuwen Zweedse en (sinds 1809) Russische overheersing is het ..land van de duizend meren" er nu vijftig jaar lang in geslaagd zijn soms zwaar bedreigde onafhankelijkheid te bewaren. Het is gelukt, ten koste van veel mensenlevens, zware financiële offers, verlies van belangrijke stuk ken grondgebied. Thans volgt Fin land vastbesloten de koers, die gezien zijn politieke en geografische positie de enige mogelijke is, die van een strikte neutraliteit. Finland, in zijn Noordeuropese uit hoek, trekt hier maar geringe be langstelling. Er waren perioden, dat dit stuk Scandinavië stormachtig voorpagina-nieuws was. Zoals in 1939, toen het door Rusland werd overval len. Helsinki had geweigerd met Sta lin te spreken over een ge- biedsafstand, die de Sowjet-Unie in geval van oorlog met Duitsland tot een betere verdediging van Leningrad in staat moest stellen. Nederland leefde toen sterk met Finland mee. Zelfs was er aanvankelijk optimisme toen het kleine land het Rode Leger bij divisies tegelijk uitschakelde. Het werd tijd voor een reëler kijk, toen Stalin gevechtswaardiger troepen in het veld bracht en in de koude winter '3940 het Finse verzet brak. inland heeft het geweten. Afstand TT van Karelië en het Salla-gebied, 1 ingebruikneming door de Russen van Hanko als vlootbasis. Zo verwon derlijk was het niet, dat Helsinki een kans waagde, toen de Duitsers Rus land binnenvielen. Ook Finland nam in 1941 de wapens weer op. Het uit gangspunt was ietwat tweeslachtig. Finland wenste zich namelijk slechts beschouwd te zien als medestrijder en niet als bondgenoot van nazi-Duits- land, omdat het louter eigen doelen nastreefde. Die visie werd door de Verenigde Staten tot op zekere hoog te aanvaard. Washington heeft Fin land (anders dan Groot-Brittannië) nooit de oorlog verklaard. Zelfs de Russen toonden enig begrip, toen zij in 1944 niet de onvoorwaardelijke overgave van deze tegenstander eis ten, maar tot onderhandelingen be reid bleken. Overigens is Finland ook toen de rekening genadeloos gepresenteerd. Het land met zijn 4% miljoen inwo ners (waarvan 12 pet. na de oorlog ontheemd) moest toen ook Petsamo afstaan en Porkkala en kreeg her stelbetalingen tot een bedrag van 300 miljoen gouddollar opgelegd. Het land slaagde erin die immense oor logsschuld in acht jaar te voldoen. Een periode van heldhaftige inspan ning en grote waakzaamheid, omdat het nodig was weerstand te bieden tegen de machinaties van de ondanks alles sterk gebleven communistische partij. Sedert 1952, het jaar waarin de Olympische Spelen in Helsinki sym bool waren van nieuw verworven kracht, heeft Finland zich gezet aan vermeerdering van zyn welvaart. De communistische partij (sinds vorig jaar weer in de regering) was toen al overgegaan op wat Austin Goodrich de „brood-en-boter-benadering" noemde. Zij vormde geen bedreiging meer voor de veiligheid van het land en hetzelfde gold voor de grote na- huur, die steeds meer overtuigd raak te van het Finse afzijdigheidsverlan gen. Deze lijn, waaraan de namen van de presidenten Paasikivi en Kekkonen zijn gekoppeld, is sinds het eind van de oorlog conse quent volgehouden. Wat ook de dool hofachtige gangen van de binnen landse politiek zijn (het Finse partij stelsel is zelfs zonder confessionele groeperingen bijna nog ingewikkelder dan het onze), hoe veelvuldig ook de kabinetswisselingen - 't buitenlands beleid stond vast. Het werd en wordt bepaald door de met veel macht be klede president. Met name Kekkonen, een wendbaar „real-politicus", heeft kans gezien de betrekkingen met Sowjet-Rusland te versterken en te bestendigen. Zelfs toen Chroestjow in 1961, in een tijd van verscherpte spanning, het uit 1948 dateren de vriendschaps- en bijstandsverdrag met Finland wilde hanteren en daar door de neutraliteit van het land even ernstig bedreigd leek. Alle partijen steunen de buiten landse politiek, zo al niet uit overtui ging dan toch uit welbegrepen natio naal eigenbelang. Het is een politiek, die bijvoorbeeld tot gevolg heeft, dat Finland geen diplomatieke, maar wel handelsvertegenwoordigingen in de beide Duitslanden heeft en dat het land zich slechts voorzichtig met de Europese Vrijhandelszone heeft geas socieerd. Vijftigjarig Finland wachten moeilijke beslissingen. Een der kern vragen is wat het land met zijn chro nisch onevenwichtige betalingsbalans en de sterke afhankelijkheid van ziln export naar het Westen moet doen als de EVA-partners Noorwegen, De nemarken en Zweden t.z.t. Engeland al of niet als volledig lid volgen in het verband van de EEG? Rusland heeft zich enkele jaren geleden al uit gesproken tegen associatie van het eveneens neutrale Oostenrijk met de „Zes" en in het geval van Finland zal het waarschijnlijk een soortgelijke gedragslijn volgen. Toch is het levensbelang voor Finland niet buiten de deur te staan als met nam» hout- en papier-exporterende currenten Zweden en Noorwegen zich met de Euromarkt verstaan. J. Elders (voorzitter bloemkwekers vakbond van de L.T.B.) tijdens vergadering in Haarlem j Vannacht is ingebroken in de N.B. Aannemersmaatschappij voorheen I H.W. te Pas N.V. in Enschede. In j totaal werd uit de afdeling loonad ministratie een bedrag van f 75.000 gestolen. Het geld bestond uit f 65.000 aan lonen van de werkne mers en f 10.000 aan vakantiebon- In de gistermiddag in Haarlem ge houden vergadering van de bloem kwekersvakbond van de Land- en Tuinbouwbond LTB (de katholieke agrarische organisatie voor West- Nederland) heeft de voorzitter, de heer J. Elders uit Hoorn, meegedeeld, de opheffing van de teeltrege ling in de bloemisterij-sector de glas teelt in Nederland met ongeveer 16 uitgebreid. De rozenteelt steeg met 16 pet, die van anjers met bijna 20 pet, overige snijbloemen gingen met 22 pet vooruit, potplanten met 3 andere bloemkwekerijgewassen met 12,6 pet, alles onder glas. De to tale oppervlakte is in vergelijking met 1966 met 166 ha toegenomen, 120 ha in Zuid-Holland. Volgens de voorzitter blijkt de uit breiding van het areaal toch wel iets te kort te zijn geweest, waarbij de uitermate ongunstige omstandigheid twee warme zomermaanden extra gewicht in de schaal heeft gelegd. Zo wel producent als handelaai zullen de maanden juli en augustus niet gauw vergeten. Op de veiling draaien de bloemen bij duizenden door, een verschijnsel dat de laatste jaren niet meer was voorgekomen. Daar tegenover noemde de heer El ders als gelukkig verschijnsel een herstel, de hoop bestaat dat 1967 over het geheel niet tot de zeer ongunstige jaren gerekend moet worden. Over de afzet van bloemen en planten was de voorzitter tevreden, "ir is een stijging van f 16.695.000 voor de snijbloemen en van f 961.000 voor planten in de eerste helft van 1967 in vergelijking met dezelfde periode in 1966. Sprekende over de verkoop van bloemen in grootwinkelbedrijven zei de heer Elders, dat no& als eis geldt, dat bij de verkooppunten vakkundig personeel aanwezig moet zijn. Bij de andere artikelen geldt de eis niet. Wil men ontheffing van deze eis, dan moeten do bloemen luchtdicht worden verpakt en de praktijk heeft bewezen, dat dit de kwaliteit van de bloemen niet ten goede komt. Bovendien is bij deze verkoopmethode de prijs voor een gewoon bosje bloemen 40 tot 50 cent hoger dan bij de oude wijze van verkopen. Een betere anti-reclame voor de bloemen is nauwelijks denkbaar. Het bestuur heeft zich tot het Landbouw schap gewend om te verkrijgen, dat de voorschriften worden ingetrok ken", aldus de heer Elders. Tot nu toe zijn de resultaten nog niet hoopge vend, vertelde hij erbij. De inbreker verschafte zich toegang tot het gebouw, dat aan een 's nachts aardeduistere inrit ligt door een van de in metaal gevatte ruitjes door te drukken. Hij kon hierna het raampje openen door aan de binnenkant met zijn hand een vergrending opzij te schuiven. Het is wel meer voorgeko men dat er geld uit de loonadmini stratie werd gestolen. Nadat de onbekende door het vens tertje kon kruipen is hij via een kan toor de trap opgegaan en heeft daar een afgesloten deur geforceerd. In de loonadministratie staat een zilver kleurige stalen muurkast, die waar schijnlijk niet was afgesloten. In de kast lagen de loonzakjes die gisteren zouden worden uitgereikt. De indrin ger heeft de hele stapel alsmede de vakantiebonnen meegenomen. Een zegsman van de loonadministra tie verklaarde, dat de werknemers toch op tijd hun loon hebben ont vangen. Sliedrechtse werf bouwde nieuw type loodsboot Italiaanse pers beweert De Italiaanse kranten brachten gisteren op hun frontpagina's het bericht, dat de kleinzoon van Stalin in het Italiaanse leger zou dienen. Het bericht is afkomstig uit Noord-Italië, waar wordt aangenomen, dat Jakob, Stalins zoon, niet, zoals werd In Sliedrecht op de werf Hjj zou het in de Alpen gelegen kamp zijn ontvlucht, zich bij parti- in de buurt van Vittorio Ve- Bennekum is gistermiddag de En- neto, ten noorden van Venetië, hebben gelse loodsboot „Lodesman" gedoopt, j aangesloten, verliefd zijn geworden die vanuit Folkstone zeeloodsen op een Italiaans meisje, daarna rechtstreeks van de wal schepen zal brengen. Het tuig van bijna 22 meter. dubbele huid, dat onder al le weersomstandigheden dienst moet kunnen doen. De „Lodesman" luidt tijdperk in bij het Britse loodswezen. In Folkestone zijn nu ongeveer 200 zeeloodsen beschikbaar, die schepen begeleiden van de Straat van Dover tot aan Gravesend in de monding van de Thames, waar het Londense havengebied begint. Zij gaan vanaf een loodskotter op volle zee met een jol naar het te navigeren schip, maar maken aan boord van de kot ter veel inproductieve uren. Boven dien is een loodskotter met een der tig koppen kostbaar in exploitatie. Het Engelse loodswezen besloot daarom een nieuw type loodsboot te ontwikkelen, dat onder de slechtste omstandigheden langszy kan komen. „De „Lodesman" die in 1968 in de vaart komt is het eerste prak tische resultaat van twee jaar studie. Proeven werden om. genomen in Dungeness. een haven ten westen van Folkestone met een reddingsboot van het type dat de Britse marine in dienst heeft. De „Lodesman" het eerste exemplaar, dat van reddingsboot werd afgeleid. Het schip is voorzien van twee schroeven een dubbel roer. Twee dieselmoto ren van 230 pk zorgen voor een snel heid van ruim 10 knopen. Aan boord zijn slaapplaatsen voor drie beman ningsleden en zitruimte voor maxi maal 12 loodsen. Uit 29 gegadigden, waarvan 28 uit Engeland zelf, ging de opdracht via R.S. Stokvis en Zonen destüds naar de werf van Bennekum in Sliedrecht. vervolgens zijn overleden, Dit alles zou zich in zes maanden hebben afgespeeld. Feitelijk was dit overlijden zelf moord, want nadat hij in september 1944 was gevlucht, doodde hij zich- februari 1945 met een hand granaat toen hij door de nazi's in het nauw was gebracht. H\j wilde niet een tweede keer in hun handen vallen. Zjjn vriendin en zijn zoon verhuis den naar Turijn en de jongen, nu 22 jaar, zou als korporaal in het Ita liaanse leger dienen. Jacob Stalin had nooit verteld wie hij was. Bij de partisanen stond hij bekend als „ka pitein Monti" (kapitein van de ber gen). Het Italiaanse persbureau Ansa berichtte gisteravond dat de jongen die wordt aangezien voor kleinzoon van Stalin, de 22-jarige Zambon is, een metselaar in het dorp Corconio bij het Orta-meer in Noord-Italië. Zijn moeder, Paola Zambon, zei dat de vader van de jongen een Rus sische partizaan was die zich nooit volledig identificeerde maar soms over een zuster sprak, die Swetlana heette. De partizaan, kapitein Monti, sprak zelden over zfjn familie. „Soms had hij het over een jongere zuster die Swetlana heette en en een keer over zijn ouders, maar op zo'n vage en te rughoudende maner dat ik het ge sprek niet voortzette", vertelde mevr. Zambon. Ze vervolgde: „Na de oorlog, in 1946, zocht een secretaris van een Russisch consulaat In Italië me op. Ze wilde me helpen en gaven me te verstaan dat ze de baby wilden mee nemen. Maar ik weigerde". De vrouw trouwde 20 jaar geleden een plaatselijke metselaar en heeft nog een zoon. Volgens Ansa vertoont Giorgio Zambon enige duidelijke Ge orgische lichaamskenmerken. Stalin kwam uit Georgië. Restaurants in Spanje in 1968 niet duurder De toeristen die volgend jaar naar Spanje komen zullen niet meer voor hun eten en drinken hoeven te be talen dan tot dusver. Het Spaanse ministerie van Voor lichting en Toerisme heeft verordend dat de prijzen in alle restaurants voor een jaar moeten worden be vroren op het peil van voor de de valuatie van de peseta op 19 novem ber. Dit geldt ook voor de prijzen hotelbars en cafetaria's. ADVERTENTIE Quick Up... 't is goed. Ko drinkt 't. Misschien dat Finland ook deze krachtoer zal kunnen volbren gen en van Moskou de zegen voor een soort van deelneming aan de EEG zal verkrijgen door Rusland de zelfde rechten en faciliteiten te bie den als de partners. Finland zal het uiteraard zoeken in een louter econo mische betrokkenheid bij de Euro- markt en een volstrekte afwijzing van welke deelneming in politieke be sluitvorming ook. Helsinki zal Moskou wijzen op zijn wezenlijke economi sche belangen in de westelijke wereld en daar wellicht nu evenveel begrip voor kweken als destijds bij Chroesjt- sjow, toen deze zich niet tegen asso ciatie met de EVA verzette. In de afgelopen jaren heeft Fin land alle kans gehad in dit opzicht zeer speciale behendigheden te ont wikkelen. Een Westers-democratisch land op de grens van de communis tische wereld. Het heeft de eerste vijftig jaar van zijn nationaal be staan niet ten geschenke gekregen en zal zich ook in de toekomst tot het uiterste moeten geven om de neutra liteit waar te maken en daarbij al die banden aan te knopen of te handha ven, die voor zyn voortbestaan nood zakelijk zyn. Brand in centrum van Trondlieiin In het centrum ian Trondheim is tijdens een zware storm brand uit gebroken, die razendsnel om zich heen greep. Binnen enkele uren was de materiële schade al tot miljoenen kronen opgelopen. Tot dusverre zijn geen bervhten over persoonlijke on gevallen binnengekomen. De brand brak gisteravond uit in een gebouw van de sociëteit Harmo- nien, één van de grootste houten bouwwerken van Scandinavië. De sociëteit brandde tot de grond toe af. De brand sloeg over naar een 5 ver diepingen hoog stenen gebouw waar in gemeentediensten en een meubel zaal waren gevestigd. Ook dit gebouw was binen enkele uren geheel uitge brand. Vijftig gouden tientjes spoorloos (Van onze Haagse correspondent) De postale recherche is naarstig aan het speuren naar een aangete kende goudzending, die midden vo rige week uit Utrecht werd verzon den naar het bijkantoor van de Ne derlandse Middenstandsbank in Til burg. In die aangetekende zending zat een rolletje met 50 gouden tien tjes, ter waarde van f2.000. De zen ding is nooit aangekomen by de bank in Tilburg, hoewel men op de hoogte was, dat het pakje door het hoofdkantoor van de Nederlandse Middenstandsbank in Amsterdam met bestemming Tilburg was ver zonden. In het postkantoor in Tilburg bleek ,dat het aangetekende pakje met de goudzending stuk was en men heeft daarvan het bankkantoor in Tilburg verwittigd. Volgens de PTT zijn er twee mogelijkhedenof het pakje is kapot gegaan tijdens het vervoer en de gouden tientjes zijn daardoor zoekgeraakt of er is sprake van diefstal. Het is thans de taak van de postale recherche om uit te zoeken wat er precies aan de hand ls. Kindje verdrinkt in emmer water Het 1-jarig zoontje Peter van het gezin De Vries in Enschede is ver dronken in een emmer water. Me vrouw De Vries had haar zoontje naar bed gebracht. Het kind sliep in het onderste van een stapelbed. Achter dit bed stond een emmer water, waarmee één der gezinsleden zich 's morgens had gewassen. Het kind moet uit zijn bed zijn gekro pen en In de emmer hebben probe ren te kijken. De vader vond het jongetje voorover in de emmer liggen. Proefvaart van „Nieuw Amsterdam geslaagd De technische proefvaart, die het bijna 30 jaar oude s.s. .Nieuw Am sterdam" van de Holland Amerika Lijn de afgelopen twee dagen op de Noordzee heeft gemaakt, kan als bij zonder geslaagd worden beschouwd. Kapitein C. M. Snelleman (57), sinds augustus 1961 gezagvoerder van de „Grand old lady" der Nederlandse koopvaardij, vertelde gistermiddag op de brug van zijn op, dat moment weer naar de Waterweg opstomende schip: ,De proefvaart is een enorm succes geworden. De resultaten zijn een stuk beter dan mocht worden verwacht. Het schip ligt goed in het water en de trillingen zijn compleet verdwenen. Gezagvoerder Snelle man bleek met name bijzonder ver heugd over het feit, dat tijdens de proeven d vijf nieuwe ketels zyn schip een hogere maximum snelheid hebben gegeven dan aanvankelijk voor mogelijk werd gehouden. Tij dens de proefvaart liep de „Nieuw Amsterdam" enige uren achtereen op volle kracht. De snelheidsmeter gaf daarbij een maximum van 20,5 ml/1 per uur aan, slechts een fractie minder dan de maximum snelheid die het schip in haar jonge Jaren kón bereiken. cfencla Oegstgeest (Lange Voort 44): Con- ert „De vrienden van het lied". 8.15 Stadsgehoorzaal Bond van Muziekgezelschappen, 3 uur ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tronip- laan): Gemeente voor oorspronkelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Oude Rijn 5. Pinkstergemeente. Spr. dhr. J. Eikerbout. 2 uur nam. Steenachuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr Diender. 10.30 uur MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Pantoffel uit de mode Winke liers ln de schoenenbranche hebben ïu toe niets kunnen merken van het pantoffelseizoen. Deze winterse voetbekleding heeft het over de ge hele linie moeten afleggen tegen de modieuze schoenen. Een groot deel de vrouwelijke lopers loopt te genwoordig in huis op blote voeten of op kousen of sokken. Tot deze conclusie komt „Schoenvisie", het maandblad voor de schoenhandel en schoenindustrie in een maandover zicht van november. Overigens is de laars nog altijd favoriet in de schoenenwinkels. Niet alleen de geijkte kleuren zfjn hierbij in trek, maar ook de meer gewaag de. Jozina in Nigeriaanse kleuren Het 500-ton metende Nederlandse vrachtschip „Jozina", dat door de rechtbank in Lagos verbeurd was verklaard, is in de Nigeriaanse kleu ren beschilderd, zo hebben welinge lichte kringen in de Nigeriaanse hoofdstad meegedeeld. Verwacht wordt, dat het schip binnenkort door Nigeria ln gebruik zal worden ge nomen, het is echter nog niet be kend voor welk doel. Militair belangenreglement De minister van Defensie heeft de mili taire belangenverenigingen geschre ven, dat hU het militair belangen- reglement zal intrekken. Dit reglement werd in 1934 inge steld door minister ColUn. na de mui terij op „De Zeven Provinciën". Van het reglement zyn in de loop der jaren b(Jna alle artikelen buiten king gesteld, maar de bepaling, dat alleen beroepsmilitairen lid belangenvereniging mochten z(jn, werd gehandhaafd. Anti-hongeractie - De anti-honger actie, die van 23 29 oktober 1967 werd gehouden, heeft tot op heden f 1.225.000 opgebracht, zo deelt de NOVIB mede. Gezien de vele acties, die dit jaar voor ontwikkelingshulp werden geor ganiseerd (de tweede „Eten voor In dia" actie b(jv. bracht f 9.000.000 op) volgens de NOVIB Tankwagen tegen lichtmast Op- euw heeft het Rotterdamse verkeer enkele uren stilgelgen nadat een Franse tankauto donderdag tegen lichtmast reed. De tankwagen geladen met 22 ton styreen, een giftig en brandbaar gas. Op een kruising in de nabijheid van een grote olieraffinaderij in Pernis, slip te de auto en ramde een lichtmast. In verband met het grote brandge- moest de omgeving voor ieder- afgesloten worden. Eerst nadat de directeur van het handelslabora torium had vastgesteld dat de wa gen nog niet lekte, heeft men de „tijdbom" van de weg gesleept om hem te laten repareren. BUITENLAND Voorstel verbod kernwapens Tien landen, waaronder de Sow Jet- Unie en Egypte, hebben in de eerste politieke commissie van de Verenig de Naties aangedrongen op een con ventie waarin het gebruik van alle kernwapens wordt verboden. De commissie heeft enige tijd geleden een door Rusland voorgestelde ont- werp-conventle in behandeling geno men waarin een beroep op de lid staten wordt gedaan zich te onthou den van het gebruik van kernwa pens, van het dreigen ermee en van het aansporen van andere landen ze te gebruiken. Oe Thant sprak over atoombewa- .Sempre Crescendo". DINSDAG BourbonhofElektronicacli WOENSDAG Stadhuis (wachtkamer Spreekuur sociale raadsvrouw. Rapenburg 61: K en O-lezlng di J. van Zonneveld. „Voorkoming vroegtijdige veroudering". Goudoever Beroep op Israël Arabische landen Dertig Nederlanders hebben een beroep gedaan op de Arabische lan den en Israël zo spoedig mogelijk een direct gesprek aan te vangen over de fundamentele vraagstukken in het Midden-Oosten. Zij vragen deze lan den zich daarbij te richten op: 1. het vestigen en in stand houden van een duurzame vrede en het ver zekeren van het bestaansrecht van alle betrokken landen; 2. het doen ontstaan van hechtere economische en sociale banden tus sen Israël en zijn nabuurlanden, op dat in de plaats van strijd een saam horigheid zal treden, die de grond slag kan leggen voor een verbeterd levenspeil van alle betrokken landen: 3. het onmiddellijk lenigen van de ernstige nood van de vele vluchtelin gen in dit gebied, waartoe een plan van actie in ruimer internationaal verband mede een bijdrage zou kun nen leveren. De verklaring werd ondertekend door: dr. J. E. Andrlessen, dr. W .P. Berghuis, prof. dr. H. W. J. Bosman, mevr. G. Brautigam, Laurens ten Cate, mr. H. W. van Doorn. mr. dr P. Dresen Sj., prof. mr. N. E. H. van Esveld, prof. dr. M. Euwe, prof. dr. G. Gonggrijp, prof. mr. J. van der Hoe ven, H. van der Horst, prof. mr. P. J. G. KapteiJn, A. Kloos. mr. H. A. M. T. Kolfschoten, dr. J. F. Krop, prof. mr. A. J. M. Kunst P. .J. J. Mertens, J. A. Middelhuis, dr. J. F. van Moor- sel, dr. ir. P. Oele, prof. dr. b. Schendstok, mevr. J. F. Schouwe- naar-Franssen, E. A. Schuttenhelm, prof. D. Simons, mr. A. Stempels, drs. A. D. W. Tilanus. K. Voskuil, mr. M. Vrolijk en H. H. Wemmers. tengem. „Ecclesia. J 2.30, 7.00 i 9.15 i ir; Zond. 2.30, Lido „The war game", 14 1, Dt 2.30, ia en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.< 7 en 9.15 uur (5 dec. geem voorst» ling om 9.15 uur) Luxor „Scandal! nudi", parachute", 14 J., Dag. 2.30, 7 Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Genderen en Doeveren A. van Wijngaarden, kand. te Utrecht te Hoogkarspel, Lutje broek en Westwoud (toez.) K. A. Re- horst, vicaris te Utrecht te Huizen (toez.) (vac. J. H. Cirkel) N. Kleer maker te Rotterdam te Rotter dam-Delf shven (wijkgemeente Tus sendijken) J. L. W. Koppenhol te Haaften. Aangenomen naar 's Gravenhage (als ziekenhuispredikant) (vac. J. J. Ph. Valeton) H. Beker, voorganger van de protestantse gemeente te Ge- Bedankt voor Capelle a. d. IJssel (toez) (vac. A. Kastelein) en voor Waddinxveen (toez) (Vac. J. Verwe- lius) J. Bogaard te Ernst voor Reeuwijk J. Kruyt te Rotterdam-Hil- legersberg voor Nieuw-Lekkerland H. K. van Wingerden te Zoetermeer. Overeenstemming tussen Lutherse en r.k. theologen De eerste officiële bijeenkomst sinds de reformatie tussen Lutherse en rooms-katholieke theologen is gi: teren In Ziirich geëindigd met „be langrijke overeenstemming" over eei aantal fundamentele punten. In een gemeenschappelijke verkla ring aan het einde van de besloten bijeenkomsten die 5 dagen hebben geduurd, zelden de twee groepen dat de historische besprekingen geken merkt werden door „oecumenische pening Secretaris-generaal Oe hartelijkheid en openhartigheid Thant heeft gezegd dat er nog niet j overeenstemming op enige funda- veel voortgang is gemaakt richting van beëindiging van de atoombewapeningswedloop en het afschaffen van atoomwapens. Hij zei dit in een verklaring ter gele genheid van het feit. dat 25 jaar geleden op de universiteit van Chi cago de eerste beheerste ketting reactie ln een kernreactor werd op gewekt. Oudste Joegoslaaf overleden De oudste Joegoslaaf, Lekic, die zyn hele leven schaapherder is geweest, worden behandeld, is op 128-jarige leeftjjd overleden Ook was men het er over een Lekic trouwde op 60-jar!ge leeftijd het woord van God het hoogst is en en bezocht slechts drie keer in zijn j dat het gezag van de kerk in dienst leven een dokter. van het woord gods staat. mentele punten ten aanzien van een voort te zetten studie van het evan gelie en de kerk". Volgend najaar wordt weer verga derd. Er was grote overeenstemming over zowel de wetenschappelijke methoden bij het besturen van de bij belse gegevens als over de resultaten van deze studie. Dogmatische kwes ties, verband houdend met het evan gelie en de kerk, werden aangesneden zullen op latere bijeenkomsten t„Splonagecei J. Zond slsjes in Pi J. Zond. 2.30 uur: „Geldwolven 1 slghtpas", a.l. TENTOONSTELLINGEN Galerie V. d. VUst (Botermarkt S Tentoonstelling van tekeningi Ronald Tolman, geopend dagelijks b< halve zondag en maandag 2-fl uur m Dinsdag t/m zaterdag 3 Galerie Hans Vink (Breestraat 119 (t/m 16 decen V€ >er). O: Lakenhal: Tentoonstelling „Spelt 11 n lezen". Werkd. 10—4 uur; 'szor tl- l.egermuseum (Pestbulslaan)M< uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenktmdt (Steenstraat 1): dag. 10—17 u.; 'bbod Japanse Kunst Werkd. 10 i der natuurwetenschappen: Dag. 10- Jan de Valk (emallle-palnts) Gt opend maandag t/m zaterdag 10 5 uur; bovendien dinsdagavond 8-lf uur (t/m 13 december). Avond, en nachtdienst der apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Herdlngh en Blanken, Hoge woerd 171. te. 20502. en Apotheek Zuid West, Brahmslaan 2 Leiderdorp word apotheek Herding! De dienst wordt op morgens 8 wordt op zondag 3 december waargenomen West. De Oegstgeestse Apotheek is geopend WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. HAAGSE AGENDA ZATERDAG 2 DECEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedle: „Yerma". Circustheater, 20.15 uur: Het Natio nale Ballet. Kurzaal. 20.15 uur: Het Residentie- Orkest mm.v. Willem Noske. plano. ZONDAG 3 DECEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 uur: Haag se Comedle: „Van de brug af gezien"; 20.15 uur: Haagse Comedle: „Yerma". Circustheater, 20.15 uur: Russlscl Staats Symfonie Orkest. Den Hout, 15.00 uur: Orkest Melo- dia. Poppentheater: Guido v. Deth, 14.3C uur: ..Koning Vip en de kast"; Frank Kooman. 14.30 uur: „Sophonljnus, hel wijze konijn". MAANDAG 4 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Toneel groep Theater: „Vanavond Improvi seren wij". Joseph's Place, 22.30 i DINSDAG 5 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedle: „Helder zien ln het don- WOENSDAG 6 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: „Nieuw Rotterdams Toneel: „Mimicry". Joseph's Place. 22.30 uur: Ann Bur ton met Combo. Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2