Rijdend WV-kantoor bezoekt Sleutelstad iimmrnj NIEUWE UITGAVEN IJDAO 1 DECEMBER 1MT LEIDSCH DAGBLAD PAGINA g TOERISME IN TWENTE Twente als recreatiegebied in oost-Nederland, biedt de «emdeliig veel afwisseling. Er is veel natuurschoon met ïde wejen, fiets- en wandelpaden. Er zijn dorpen met toe- lische Eantrekkelijkheden en steden met moderne winkel- Itra, sclouwburg- en concertzalen, bioscopen, culturele- en irtevemmenten". Zo luidt de aanhef van een der folders, die imenteel bij een informatiecentrum van de gezamenlijke rentse VVV's in Leiden verkrijgbaar zijn. 3 een voor Nederland unieke ma- trachten de Twentse VVV's het enlandse toerisme te bevorderen, de informatrices in verschillende »n van de randstad in een eigen nd informatiecentrum inlichtin- te geven over diverse woonplaat- Dit gezamenlijk VW-kantoor de Twentse steden bestaat uit grote modern ingerichte bus, die 5 vorige week maandag door de incie Zuid-Holland trekt. In ie- stad tot nu toe werd reeds bezoek gebracht aan Den Haag, 3a, Rotterdam, Dordrecht en t blijft de bus twee dagen o. Momenteel staat de bus naast VVV-kantoor Leiden aan de nsbraat. Het initiatief tot deze van toeristische propaganda I geboren uit een enquête, die vo- zomer is gehouden naar de her- it van de vakantiegasten in ite. Hierbij bleek dat 14,9% van asten uit Zuid-Holland kwam en 'o uit Noord-Holland. De bezet- kwam dus voor 26,6% uit de cLstad. De enquate bestond uit steekproeven, waarbij zo'n klei- 7 duizend mensen betrokken wa- Een andere overweging van de 's om zich op deze unieke wijze de toerist thuis" te komen pre- aren, was het feit dat ook in het [seizoen in Twente nog voldoen- JRGERLIJKE STAND VAN LEIDEN erkheij: Johannes Nicolaas. z. v. T. oose en A. Kortenoeven; Gijs Jan Jan Willem, z. v. J. P. Hooger- Maria. d. v. J. H. T. Wieggers 7. ter Woord; Jacoba Karin. iJ Sloos en J. Hartevelt; Tai Baba. d. v. A. E. Helder en N ;rederiks; Karin Suzanna In v J. E. L. van Lingen en W. A. ONDERTROUWD P.M. van Vuuren en S. Broei Lugihart en J. Prins; J. H. F en 'u. Waasdorp; N. Kors en van Stempvoort; F. Pedük en Ins; E. de Buck en R. M. I. p; P. J. van Rijn en C. P. M. Ishoorn; Van der Heiden; J. J. A. de Groot P. A. Knul; J. D. Philippo en C. van Weijden; A. Stolp L. A. Schreuder en J Bout; j. J. Douwes n; S. Kijk in de' Vegte Cr G. J. Hal- H. Dale- M. H. M. Gordijn; J. J. Pardon; R. F. de Groot van der Stel: J. Verschoor en D. J. M. de Graaf; H. Flippo en A M. Vries; J. M. Baten en E. M. A. int; A. A. Heruer en C. J. Moenen; f. B. Anlba en J. M. van Weerden- •g; H. N. J. Servaas en E. D. Bouw- n; J. F. Hensing en P. M. W. van Hoeven; J. A. M. Verwaijen en A. Buurman: W. C. M. Dolle en L. W. c. Arnoldus; H. Piket irmond; H. J. P. Hoogenboom en H. van der Vos; H. C. van den Wijn- rd en D. G. A. Geel; W. Blansjaar A. van der Wal; F. A. J. Jansen M. J. p. de Kok; J. J. van Wouw J. N. Pauw; H. van Egdom en C. Baaren; F. J. M. van der Steen en W. Leugering; C. A. Schouten en OVERLEDEN de Vet. 74 jr.. ms": W. Hendrik- '6 Jr., man; J. M. Schaafstra, 32 chtg. v. j. vink. de ruimte en rust zijn te vinden. De hotels zijn op topdagen voor 76.8% vol. de zomerhuisjes voor 87,6% en de campings er zijn er vele in Twente voor 41,7%. Vooral op de campings is dus nog plaats. Behalve de grote steden Enschede. Hengelo en Almelo vindt men vlakbij, aan de andere De informatrices van het rij dende informatiecentrum van de V.V.V. contactcommissie Twente hadden het vanochtend al druk. Verschillende Leidenaars kwamen informeren naar de recreatie mogelijkheden in dat deel van ons land. Hier wordt een vai adspirant-bezoekers aan Twente te woord gestaan. Foto LD/Holvast) kant van de grens Nordhorn, Bent- heim, Gronau en Münster. Meer ovei Twente kan men vernemen in het rijdende kantoor naast het Leidse VVV-bureau, dat vanavond nog tot 8 uur geopend is en morgen tot BELOFTEN VAN JENKINS De Britse regering heeft gis teren in het Lagerhuis haar vaste voornemen bekend ge maakt om het volgend jaar door middel van de devaluatie van het pond, gekoppeld met 'n drastische bezuinigings cam pagne, een belangrijk over schot te bereiken op de beta lingsbalans. Roy Jenkins, die gisteren voor het eerst in het Lagerhuis als minister Financiën verscheeh. zette de doeleinden uiteen, zoals die zijn ver- n de „brief van voornemens." die 23 november naar het I.M.F. is gezonden. De brief was getekend door de toenmalige minister van Financiën J. James Callaghan, die de plaats heeft ingenomen van Jenkins als minister van Buitenland- Zaken. Het was op grond van de- brief dat het I.M.F. een krediet n 1.4 miljard dollar zal verlenen i Engeland te helpen zijn mone taire moeilijkheden te overwinnen. Jenkins ontkende in het Lager huis, dat de bezuinigingsmaatrege- van de regering worden opge legd. omdat internationale bankiers dit hebben geëist. Hij zei. dat het doel van de regeóng gericht blijft op het bereiken en handhaven van sterke betalingsbalans. Teza- met een hoog tempo van eco nomische groei, welke zal uitmon den in volledige werkgelegenheid. Deze woorden werden door aanhan gers van de regering, vooral van de linkervleugel, met gejuich begroet. Voordat Jenkins sprak, heeft de leider der conservatieven Edward Heath in een scherp debat met prem>?r Wilson het aftreden van de regering geëist wegens de devalua tie van het pond. Wilson weigerde. Bomaanslag ADVERTENTIE „Dromen van de revolutie" door Dirk Schilp, geschreven door Joop van Ttfn en verschenen bij Wereldbi bliotheek N.V.-Amsterdam. Dirk Schilp heeft in de eerste helft van deze eeuw een strijdbare rol ge speeld in de woelige vakbeweging, die vocht voor zijn rechten. Hij was achtereenvolgens communist en so cialist. Hij heeft grote stakingen ge leid. Hij was steeds midden in het ge woel van de sociale strijd. Hij kende alle socialistische voormannen uit die dagen bij naam en toenaam. Hij kan er uitbundig over vertellen dankzij een formidabel geheugen. In Joop van Tijn heeft hij 'n aandachtig toe hoorder gevonden en een bekwaam journalist, die Schilps verhalen bewo gen kan weergeven. Zo herleven de roerige dagen van de aardappelop- roer opnieuw, het politieoptreden in Amsterdam en de botsingen tussen verschillende partijleiders. Schilp neemt geen blad voor zijn mond. Hij heeft kritiek op toestanden, partijen en personen. Het maakt zijn verhaal alleen maar echter en lezenswaardi ger. „Con-touren", verschenen bij het Nederlands Wetenschappelijk Insti tuut voor Toerisme in Breda, „Contouren" is de naam van een reeks uitgaven, die het instituut in Breda wil uitgeven. Elke uitgave is een afgerond geheel. Er zal worden gestreefd naar drie nummers per jaar. Het eerste nummer bevat be schouwingen van prof. dr. F. H. Th. Rutten over het „hoger onderwijs en onderzoek van het toerisme". „Wor ding en wezen van het toerisme". Met deze en volgende publikaties bij het Instituut zal zij een bijdrage le veren tot verruiming van de kennis van het toerisme. Na het eindexamen studeren?" Een publikatie van het ministerie van On derwijs en Wetenschappen. Een overzichtelijk boekje, waarin alle mogelijkheden van verdere stu die worden behandeld, die open staan voor personen, die de middelbare school met succes hebben doorlopen. „De wijzen uit het Oosten" van Mies Bouhuys met wetenschappelijke adviezen van Will Barnard, versche nen bü de N.V. Kon. Drukkerij en Uitgeverij Erven J.J. Tijl in Zwolle. Het verhaal van Mies Bouhuys is op verrassend originele wijze geïllus treerd met „papiersculpturen" van Noni Lichtveld. Zij werden aanvanke lijk gemaakt voor de N.C.R.V.-school- radio. Het zeer oorspronkelijke werk van Noni Lichtveld Is aanleiding ge worden tot het maken- van een serie voor de Jeugd, gewijd aan de profe ten. De eerste serie van zes program ma's over de profeet Jesaja is inmid dels reeds uitgezonden. Deze serie wordt eveneens in een boekje samen gevat en zal begin december ver schijnen onder de titel „Een sprietje groen". Deze wijze, waarop de nu al verschenen „De wijzen uit het Oos ten" is uitgevoerd, doet ons veel verwachten van de komende uitga ven. „Spelers buiten spel" en „De Vlie gengod" resp. door prof. mr. A. Kleijn en prof. mr. H. Bianchi, ver schenen in ed Nauta-reeks van N. Samson N.V. in Alphen aan den Rijn. Prof. mr. A. Kleijn, schrijver van de eerstgenoemed Nauta-paperback, is hoogleraar in de bestuursweten schap en burgemeester van Meppel. Hij roeit volgens zijn zeggen in zijn in Athene boekje tegen de stroom op. Hij meent dat het verschijnsel provo alle publi citeit heeft gehad, die het zich maa: kon wensen. Zonder wetenschappely ke pretentie gaat hij de ontwikkeling de invloed en de plaats van de provo na. Hij komt tot de conclusie, dat de provo geen werkelijk nieuw idee heeft aangedragen, maar heeft volstaan met het aandragen van bont geschil derde oude koeien. In „De Vliegengod" behandelt prof Bianchi, hoogleraar in de criminolo gie aan de Vrije Universiteit in Am sterdam, gezagrecht en orde. Ze heb ben elkaar nodig, ze steunen elkaar en lossen eikaars problemen op. Ze hebben alle drie evenveel waarde, zegt hij. Als er dan aan het gezag te veel waarde wordt toegekend wordt alles scheefgetrokken. Tegen deze „gezagsverering" plaatst de schrij ver enkele modellen van orde. recht en gezag als een open systeem. Een waardevolle bijdrage aan de nu le vendige discussie. Op één van de grote pleinen van Athene is gisteren een zelfgemaakte bom tot ontploffing gekomen waar door een vrouw werd gedood en ver scheidene andere voorbijgangers ver wondingen opliepen. Men veronderstelt dait de bom uit één van de gebouwen aan het plein was geworpen. Later ontplofte nog een bom in een station van de on dergrondse. Er vielen daarbij geen slachtoffers. Sedert het militaire bewind in april aan de macht kwam is een reeks van dergelijke aanslagen ge- Dagelijks bestuur van de P.v.d.A. Het nieuw gekozen bestuur Partij van de Arbeid heeft gistermid dag in zijn eerste bijeenkomst uit zijn midden het volgende dagelijks bestuur samengesteld Voorzitter J. G. H. Tans, vice-voor- zitters: H. J. Eijsink, H. M. Frans- sen en A. van der Louw, secretaris: E. Wieldraaijer, penningmeester: C. G. Baan, internationaal secretaris: P. Dankert, en leden: J. M. den Uijl, G. Klein, J. Koopman jr. en A. Von deling. Vietnamese namen bars voor Twee gewonden bij ontploffing in groendrogerij De omgeving van de Dinteloordse- weg in Dinteloord werd gistermiddag op geschrikt door een hevige ont ploffing, die zich voordeed in de ma- - ohinekamer van de groendrogerij van in Vietnamese moeten j heer K. J. Janse, gelegen aan de verkeersweg van Steenbergen naar Dinteloord. Door de geweldige lucht druk werd zowel het dak als een dikke muur van het bedrijf wegge drukt. Direct na de ontploffing ont stond er een begin van brand. De eigenaar van het bedrijf, de heer Janse (55) en de machinist, de 22-jarige P. Brocades, die in de ma chinekamer aan het werk waren, lie pen ernstige brandwonden op. Zij verkeren niet in levensgevaar. Het andere personeel van deze groendro gerij was op het fabrieksterrein be zig. De heer Janse had nog de tegen woordigheid van geest om snel de brandinstallabie van de fabriek in te schakelen. De brandweer uit Steenbergen bestreed het vuur met groot materiaal. De. schade in de fabriek wordt ge- sdhat op anderhalf twee ton. Het bedrijf is verzekerd. een nationalistische bui heeft het gemeentebestuur van Saigon be sloten, dat alle hotels, café's, restau rants en andere commerciële en in dustriële vestigingen hun buiten landse nam veranderen. Krachtens de nieuwe verordening moeten voor kleurige namen als „Usupussycat bar", „San Francisco bar", „Playboy bar" en „Le Paris", Vietnamese in de plaats komen. De verordening geldt ook voor def tiger etablissementen als de hotels Caravelle, Continental Palace en Ma jestic, exclusieve nachtclubs zoals Maxim's en restaurants als L'Amiral en Ateibea. De naamswijzigingen moeben vol gens de officiële Vietnamese pers voor het einde van het jaar zijn doorgevoerd, wil het betrokken eta blissement niet de kans op een hoge boete en intrekking van de vergun ning lopen. De verordening geldt tenslotte voor commerciële en in dustriële vestigingen van buitenlan ders. Evangelie in een gewijzigde wereld De zondagmorgendienst in de Pie terskerk is in zoverre een bijzondere dienst, omdat de voorganger dr. P. L. Schoonheim in de prediking een vraag stelt, die blijkbaar by velen leeft, nameiyk: zal door de ontwik keling van de techniek en van de wetenschap op den duur geen plaats meer overblyven voor geloof en godsdienst? Tevens zal aan de orde komen: verondersteld dat meer planeten bewoond zyn, geldt ook voor die wereld het evangelie of heersen daar andere goden? De hoofdgedachten van deze prediking zyn uit het Schetsboek: Een andere kerk in een gewyzigde wereld." sa mengesteld door dr. P. L. Schoon heim, waarover in ons blad reeds werd geschreven. De heer L. J. M. Langeveld uit Lisse slaagde in Leiden aan de rijks universiteit voor het kandidaatsexa men farmacie. Hans Heikamp slaag de voor het examen meubel-detaillist. Voor de Evangelisatiekring in de Witte Zwaan in Lisse spreekt woens dag 6 december ds. Gravendeel uit België, aanvang 20.00 uur. De dansschool Evert Casteleyn houdt morgenavond in het Parochie huis aan de Bondstraat in Lisse een St.-Nicolaas-dansavond. In Lisse zyn de volgende voor werpen gevonden: blauwe kinder jurk; rechter kinderwant; bruine ny lon gevoerde handschoen; VW-sleu teltje; zwarte damesschoen met naaldhak; grijze wollen want; race fiets; grijze jas; linker blauwe nylon want; wollen muts. De Federal Reserve Bank of New York heeft gisteravond bekendge maakt dat er in de woensdag geëin digde week geen verandering is geko men in de Amerikaanse monetaire goudreserve, welke 12.909 miljoen dollar bedraagt. De bank deelde voorts mede dat geen wyziging is gebracht in het Amerikaanse dis conto.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9