Tien jaar artiestenorkest Britse verplichtingen voor I. M. F. krediet Aannemer boos op gemeente „DE ROETETOETERS" vanavond op tv ROMANTISCHE MODE in LINGERIE bij TALRIJKE BEZUINIGINGEN Economische situatie in '68 weer bezien Oom Jan Sint Nteotaas. IMplkmü MMksoOo (MJè9so)^lkmDam M&mé mm fï®ww Dam Sam0 Emm® SMmlhmlk^mS Ms amm Personeel ontslagen VRIJDAG 1 DECEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 „Wij zijn helemaal door *t dolle. Er is een langspeel plaat van ons uitgekomen zegt Cees de Lange, bekend conferencier en humorist en tevens zakelijk leider van het artiestenorkest „De Roetetoe- ters". „Dat ik zakelijk leider ben, houdt alleen in dat ik de afrekening ont vang en er de belasting over mag be talen", zegt Cees, die, wanneer hij het over „De Roetetoeters" krijgt, geweldig plezier heeft. Goed er is een langspeler van de artiestenband en dat op zichzelf is al een groot feest. „Feest met de Roe tetoeters" heet de door Negram-Del ta, opgenomen, geperste en uitge brachte zwarte schijf. En neemt u het maar echt van ons aan: het is een alleraardigst muzi kaal plaatje (pardon: plaat) gewor den. Vyftig minuten lang muziek on vervalste dixieland, afgewisseld met een praatje (van Cees de Lange) en nog meer gein, zoals bijvoorbeeld de „sprekende" klarinet van muzikale clown Rexis. De bezetting van „De Roetetoe ters": Cees de Lange (piano), Simon Sint (banjo), Ted de Braak (bas), Wim Wama (trombone), Dick (met snor) Wama (zang)Rexis (klarinet) Lonny Alberts (trompet) en tenslotte Nicky Noble (slagwerk). „Bedankt voor het kopen van deze plaat. En kant 1 eindigt met het een goed verliezer", zo begint de plaat. En kant 1 eindgt met het verzoek: „Wilt U de andere kant op zetten over 10 minuten, want wy zijn bekaf". „De plaat is opgenomen met pu bliek en wy hebben de grootste gein gehad. Tydens de opname, maakte ik een babbeltje en toen riep een dronken vent die in de zaal zat, iets, waarop ik ad rem antwoordde. Dat hebben ze laten staan, zodat het ook op de plaat is te beluisteren", zegt Cees. Allemaal baas Wie heeft precies de leiding van „De Roetetoeters?" „Niemand", zegt Cees de Lange. „Wy hebben allemaal de leiding". „De Roetetoeters" bestaan overigens precies tien jaar. „Tien jaar geleden kocht Wim Wa ma van zyn laatste centen (nou ja laatste centen) een trombone. Hij was stapel knots met dat ding en bleek er een enorm gevoel voor te hebben. Hij kon amper drie noten spelen, toen hij mij opbelde en voor stelde een artiestenorkest te begin nen. En nou zoeken jullie natuurlijk 'n pianist en nemen meteen dedur- ste, die er is", zo zei ik tegen Wim. En dan moet je weten dat ik alleen in es en as op de piano kon spelen. Net Voldoende om mijzelf te begelei den als ik liedjes zong. Wij vonden het een leuk idee en André Meurs was er ook direct voor. Hy kocht een tuba. Het bleek niet zo moeilijk ar tiesten te vinden, die geen musicus waren. Rexis en Nicky Noble, de twee muzikale clowns deden ook ge lijk mee. Rexis als klarinettist en Nicky kocht een trommeltje. Dick Wama ging zingen. Simon Sint, des tijds gitarist van de destijds bekende Chico's, speelt bij ons slagbanjo. Al leen een trompetist was niet te krij gen. De man, die dat instrument nu bij ons in de band speelt is echt trom petist van beroep. Het is Lonny Al berts, een broer van Karei, die bast by het Cocktail Trio. Er is nu kleine wijziging in de samenstelling gekomen, sinds André Meurs in vaste dienst is by de TROS. Daarvoor in de plaats is Ted de Braak, een „mie terse" collega, die de bas speelt. Hij en Siman Sint en Rexis zijn de eni gen die noten kunnen lezen". Eerste optreden Het eerste optreden van de dixie- landband was op de verjaardag van André Meurs. Het was voor alle Roe- tertoeters een onvergetelijk feest Ook de respectievelijke echtgeno tes hadden er nu vrede mee. „In het begin dachten onze vrouwen, dat wij het alleen deden, om samen eens ie dere week een dagje uit te kunnen gaan". Het is een dure grap om „De Roe tetoeters" te engageren, hoewel zij ADVERTENTIE rustig een hele avond vullen en alle leden dan ook met een eigen num- komen. Succes is verzekerd. Dat Maar voor vele verenigingen zal het misschien niet haalbaar zijn. In ieder geval is er nu de plaat. Ondanks alle plezier, is het een echt muzikale plaat geworden, met ondermeer een geweldige solo van Rexis als klarinettist. Trouwens alle jongens zijn goed op dreef. Eén van de muzikale hoogtepun ten van „Feest met De Roetetoeters" Is vanavond te horen en te zien. Dan treedt de band op in het NCRV-pro- gramma „Pick-up". „De Roetetoeters" in hun hui dige samenstelling. Van links naar rechts Cees de Lange, Lon ny Alberts, Ted de Braak, Rexis, Wim Wama, Dick Wama en Si mon Sint, Nicky Noble achter het slagwerk is niet zichtbaar. ADVERTENTIE 3 ATTRACTIES van LEWENSTEIN Leiden Maarsmansteeg 8 tel. 20685 Dealer voor Alkemade, Leimuiden en Nieuw Vennep: Firma W. Los, Acacialaan 21 Leimuiden tel. (01721)- 412 GEEN DANSERES IN LEEUWEKOOI (Van onze Amsterdamse correspondent» Burgemeester Samkalden van Amsterdam, heeft als hoofd van de politie een optreden van een strip- tease-danseres in een kooi met twee leeuwen in een nachtclub aan het Thorbeckeplein verboden. Het num mer levert volgens hem te veel risi co's voor het publiek op. De danseres is de 28-jarige, in Haarlem geboren Thea Kruiswegt, die met de 2 leeuwen en haar man, de 22-jarige Duitse dompteur Fransz Burckhart optreedt. Het paar kwam eerder in het nieuws, toen de politie de bestelwagen, waarin het de leeu wen vervoert, van een van de grach ten naar het hoofdbureau sleepte. De wagen was onbeheerd achterge laten en bleek technisch niet geheel in orde. Daarna hebben de leeuwen een oppasser van Artis en een poli tieman aangevallen, die tijdens een oefening van de danseres met de leeuwen poolshoogte kwamen ne- Strop voor de wereldomroep De TN.O. in Delft heeft Radio-Ne derland Wereldomroep dezer dagen een rapport doen toekomen over de lekkages, die een jaar geleden zijn geconstateerd in het toen pas 5 jaar oude gebouwencomplex van de We reldomroep (kosten 7 miljoen). Uit het rapport blijkt, dat er niet gespro ken kan worden van enige nalatig heid bij de bouw van het nieuwe complex. De Wereldomroep zal der halve zelf voor de kosten van het her stel moeten opdraaien, die een be drag van ruim f 50.000 belopen. Zo spoedig zal worden begonnen. De lek kages zijn vooral in de zw.-vleugel, waar de kantine is gevestigd. Uit het TN.O.-rapport bleek, dat er verschillende oorzaken voor de lekka ges moesten worden aangewezen. Als belangrijkste daarvan werd het losla ten van de voegvullingen tussen het gewapend beton aangemerkt. De kos ten van de herstelwerkzaamheden zullen worden gefinancierd* uit de post onderhoud. De „Letter of intent" (Verklaring van voornemens) die de Britse minister van Financiën aan het Internationale Mone taire Fond^ heeft gezonden om de aanvraag van een steun- krediet van 1,4 miljard dollar te steunen is gisteravond door het Ministerie van Financiën in Londen gepubliceerd. Hierin worden de volgende doelstellingen en verplichtingen van de Britse regering genoemd: (1) De Britse betalingsbalans moet een verbetering van een half miljard pond per jaar te zien geven. Zij moet in de tweede helft van 1968 een over schot van op jaarbasis 200 miljoen pond sterling aanwijzen, (hetgeen be tekent dat in het tweede halfjaar een overschot van tenminste 100 miljoen pond dient te ontstaan). (2) De devaluatie en de maatrege len waarmee deze gepaard gaat moe ten een jaarlijkse vermindering van het binnenlandse verbruik van onge veer 750 tot 800 miljoen pond sterling opleveren. Deze onttrekking van mid delen aan de exportinkomsten moet in vergaande mate voldoende zijn om de doelstelling ten aanzien van de lo- ADVERTENTIE 9{B]I of die goeie jonge, puur of in long drinks pende rekening der betalingsbalans verwezenlijken. (3) Mochten niettemin aanvullen de maatregelen onvermijdelijk zyn, dan zal de Britse regering deze ne men zodra zij tot de conclusie komt dat ze noodzakelijk zijn. (4) De Britse economische situatie zal in februari 1968 opnieuw in ogen schouw worden genomen en zo nodig kunnen dan maatregelen worden ge nomen aan de hand van de resulta ten die dat onderzoek oplevert. (5) De Britse regering zal gaarne de resultaten van het onderzoek met het I.M.F. bespreken, evenals de sultaten van de onderzoeken die in juli en november van het volgend jaar zullen worden ingesteld. (6) De Britse regering heeft gezegd het tekort op de nationale begroting voor het jaar dat op 1 april 1968 begint, te beperken tot miljard pond sterling. Dit tekort zal zoveel mogelijk worden gedekt door staatsleningen en zo min mogelijk door een beroep te doen op het bank systeem. Over dit onderwerp zullen nog besprekingen met het I.M.F den gevoerd. (7) Er zal opnieuw toezicht op de loonsverhogingen worden ingesteld om te voorkomen dat de lonen in de komende 12 maanden buitensporig stijgen. Voorlopig mogen helemaal geen loonsverhogingen worden gege- De stijging van de kosten van het levensonderhoud vormt geen rechtvaardiging voor loonsverhogin- en verhogingen van lonen en prijzen mogen slechts plaatsvinden als dit in het belang van het land is. (8) De Britse regering is vastbe sloten de nieuwe partiteit van het pond sterling te handhaven zonder nieuwe beperkingen in te stellen op de overmaking van geld naar het buitenland. Zy is bovendien van plan alle bestaande beperkingen op de geldovermakingen op te heffen zodra de lopende rekening van de beta lingsbalans dit mogelijk maakt. La ter wil zy ook de beperking op de export van kapitaal (investeringen) verzachten. (9) Als naar de mening van de Britse regering of het I-M.F. de thans genoemde maatregelen niet tot het gewenste resultaat leiden zal opnieuw overleg met het IJVI.F. worden ge pleegd over nog te nemen maatrege len, d.w.z. zolang heit krediet niet afgelost of totdat het sterlingbezit van het I.M.F. een be dan 125% van de Brit het fonds overschrijdt. Waarnemers zyn van oordeel dat de Britse regering door de „Letter of intent" de Britse economie onder per manent toezicht van het I.M.F. plaatst tot de schulden zijn afgelost. NEDERLAND 1 6.55 uur 8.20 i 8.45 i 9.30 1 9.55 uur 10.15 uur 10.50 uur 10.55 uur NEDERLAND 9.35 uur 10.25 uur 10.30 uur 11.10 uur Pipo de clown Pick up: platenprogramma Journaal en weeroverzicht Hier en nu Stoelendans; muzikale komedie De stormridders (kleur) Farce majeure De zeventigers Laatste nieuws Sluiting VPRO Pipo de clown Die van hiernaast Open oog Journaal en weeroverzicht Danzi kwintet Ja. nee, geen mening Laatste nieuws Gemeenteraadsverkiezingen in Helmond Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 Tot beter begrip Concert door het Omroeporkest en het Klein Omroeporkoor Het aannemersbedrijf J. W. Harm - sesn N.V. in Etten heeft, omdat, het geen kans kreeg in te schrijven op een onderhandse aanbesteding in de gemeente Gendringen (waartoe Et- ten ook behoort), 20 personeelsleden uit die gemeente ontslagen. Directeur J. W. Harmsen deed dit uit protest tegen het bouwbeleid in die gemeente. Twee jaar geleden nam de heer Harmsen, nadat een andere aannemer in financiële moei lijkheden was geraakt bij de bouw van 100 woningwetwoningen in Gen- dringen en deze bouw al maanden lang had stil gelegen, de afbouw van deze woningen op zich, hetgeen voor hem toen een strop betekende, wat hij van tevoren wist. Russische musici De hoofdschotel van het pro gramma was gisteren het con cert van het Symfonisch Staats orkest van de U.S.SR. Een urn- lang prachtige muziek, met een uitstekende pianist en een ade quate regie! Met de eenakter „Monica" kon je alle kanten uit. Het was verleidelijk aan het slot te den ken dat Gerard Hartkamp de kennelijk al wat bejaarde echt genoot was van Monica van wie Lex Schoorel wilde dat zij ging scheiden om met hem te kunnen trouwen. Maar de enige reden om dat te denken was, dat we in de loop der jaren gewend zyn geraakt thrillerach tige verbintenissen te scheppen tussen de optredende hoofdfigu ren. Bovendien hebben we be hoefte aan een redelijke afron ding. Daar zou sprake van zijn geweest als Hartkamp de ont brekende driehoek zou zijn ge weest. Maar we hebben dank zij de televisie langzamerhand ook wel geleerd, dat Hartkamp model kon staan voor een bo venaards wezen, de goede dood, die het zelfmoord plegen even onderbrak voor een goed ge sprek, en ook is het niet geheel en al onmogelijk dat we Hart kamp moesten zien als de 35- jaar oudere versie van Schoorel die even terugblikte op zijn ver leden. In de toneel- en televisie kunst is immers niets onmoge lijk. Het was een stuk dat vooral Gerard Hartkamp de kans gaf te bewijzen dat hij een uitste kend toneelspeler is. Samenwerking van kranten ..Brandpunt" besteedde aan dacht aan het aftreden van Mc- Namara. had een Duitse repor tage overgenomen over het le- gerschandaal met de Hispano- Suizatanks en eindigde met de Unitel, de dagbladconcentratie die zowel voor drs. Van Norden van Het Parool als voor hoofd redacteur Lücker van De Tijd als een verrassing bleek te zijn gekomen. Beiden wilden de Uni tel, „the benefit of the doubt" gunnen wat de gescheiden re dactievoeling betreft, al meende Lücker dat een zeke rsamengaan ook op redactioneel gebied nog geen ramp hoefde te betekenen. Beter zo'n kleinere ramp, rede neerde hij, dan de grotere ramp dat één of meer dagbladen moe ten worden opgegeven. Van de zijde van de Unitel zelf kon geen commentaar verkregen worden. De heer van de NRC bleek op jacht te zyn. Zo was het eerder ook al onmogelijk geble ken commentaar te krijgen van officiële spoorwegzijde over de problemen aldaar. Het is onbe grijpelijk dat men niet. inziet dat het wegblijven in zulke ge vallen door de kijkers onherroe pelijk als een soort „schuldbe kentenis" wordt opgevat. „Brandpunt" eindigde met er op te wijzen dat de NRC als enige krant nog altyd geen hoofdre dactioneel commentaar aan de eigen technische fusie had ge wijd. Van deze mededeling ging de suggestie uit dat mr. Stempels het er blijkbaar bij zonder moeilijk mee heeft. VOOR VRIJDAG 1 DECEMBER Hilversum 1. 40» ra. VPRO: 18.00 Nws. 18.15 Commen taar op informatie. 18.20 Uitz. van het Geref. Politiek Verbond. Spreker: A. J. Verbrugh. 18.30 Hee: een progr. voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo: Jazz festival Warschau 1967. 19.20 Is mis daad nodig, lezing. 19.30 Nws. 19.35 solisten: opera-. musicalmuz. 22.20 22.30 Nws. 22.4 rogr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 ra. - NCRV: 18.00 Kerkorgelcon hoorspel. TROS: 22.00 Kans op kunst: 22.40 All In: 22.30 Nws. 3.55-24.00 i 18—20 1 (Over de 4de lijn) Voor vrijdag 1 december Alberts Lortzlng: „Der Waffen- schmled". Komische opera in 3 bedrij ven. (1ste bedrijf45 min.), (2de be drijf: 38 min.), (3de bedrijf: 23 min Kurt Bóhme. bas (Hans Stadlnger) Lofcta Schadle. sopraan (Marie); Her mann Prey, bariton (Ritter Graf von Llebenau); Gerhard Unger. tenor (Georg); Fritz Ollendorff, bas (Ritter Adelhof aus Schwaben); Gis n (Irmentraut) chantsrelter, Brenner); Otto De Schmiedegeselle i Orkest van de Nu is in Gendringen de bouw een sporthal aanbesteed. De heer Harmsen, die in de gemeente Gen dringen woont en best werk kan ge bruiken, werd voor deze besteding niet uitgenodigd wel een aannemer buiten Gendringen. Over deze handelwijze nu is hij zeer ontstemd. „Toen de gemeente in moeilijkheden zat", aldus zijn commentaar, „kon men mij wel vin den, nu men mij helpen kan. laat men mij zitten". Uit kwaadheid heeft hij, omdat hy 20 mensen moest ontslaan, personeelsleden gekozen, die in de gemeente Gendringen woonachtig zyn. gent: Fritz Lehan. VOOR ZATERDAG 1 DECEMBER zicht. 8.15 Z.O. 135, gevar progr. (9.35- 0.25 Sores vai licht progr. 10.50 Wegwijs 9.40 Waterstanden.) 10.25 Sores ".cht le Brass Band. de Royal 11.02 Nationale 1967 van Groot Brittannië Albert Hall te Londen. 11.25 Oosteür- pese kroniek. 11.45 Stereo: Metropole zing. 12.27 Med t.b.v. land ei bouw. 12.30 Aot. sportnieuws Nieuw*. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor Teenagers (gram.) 14.00 Uitlaar: progr. voor twintigers. 14 40 Radio Jazz Magazine. NRU15.00 Zin volle vrijetijdsbesteding voor de gro- 15.30 Zestig Jaar Jazz: het Najaarsmuz f studentenprogr. 17.10 Licht i Nws 8.32 Voor de huisvr. 9.15Muzaïefc gevar. muz.progr. en kunstkroniek. 11.00 Nws. 11,02 Oudjaarsdag van de (gr). 12,15 Marktber. 12.17 Overheids- Western Express 12.17 Ov Exportlvltelten. Nws., 1 tuinbouw, 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Zonder grenzen: rubriek over missie en zen ding. NRU: 13.00 Openbaar Kunstbe zit. 13.10 Vliegende schijven: platen- progr. voor de mil. KRO: 14.00 P.M., (16.00- wo.j. iiriu: lo.vju ivranse les. 17.00 Mazdaznan: gesprekken. KRO: 9.00 Nws. 9.02 DJinn: gevar. progr. (10.00 en 1.00 Nws.). NRU: 12.00 Nws. 12 02 Gevar platenprogr. NCRV: 13.00 Nws 13 02 Ramblers Radio Reprises 13 30 Zuidzee-serenade 14.00 Nws. 14.02 Progr. voor tieners en 16.02 Act. 16.08 Licht platenprogr. 17.00 15.34 Weekjoumaal met titels ederland II Commentaar en pers. NTS: 20 00 Journaal.KRO 20.20 De verloofden. TV-ftlm 20.50 Mexico City. filmrep over het werk 22.2622.30 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5