Felle gevechten in bergland van Zuid-Vietnam Leraren oneens met regering FAVRE-LEUBA GENÈVE Carmichael in tribunaal tsniïnm In West-Bengalen PREMIER KREEG EEN PAK SLAAG w Akkoord bereikt in confectie-industrie MET EEN ENKEL WOORD WOONKAMER UITGEBRAND 582ste staatsloterij derde klasse HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD Bij Dak To in het centrale bergland van Zuid-Vietnam zijn gisteren weer felle gevech ten uitgebroken tussen Zuid- vietnamese troepen en guerril lastrijders. Na zes uur durende gevechten werd de strijd ge staakt. Volgens een Zuidviet- namese regeringswoordvoerder kwamen 130 guerrillastrijders om het leven. Bij Boe Dop, eveneens in het' cen trale bergland, maakten Amerikaan- te speciale troepen contact met Viet- cong-strijders. De Amerikaanse troe pen die ingegraven lagen bij een kampement en een startbaan kon den de eerste aanvallen afslaan. Hun situatie werd in Saigon echter bij- Tonder ernstig genoemd. Versterkin gen zijn naar Boe Dop onderwgg. Gevechtsboirur.enwerpers van de Amerikaanse marine hebben gisteren zware bombardementen uitgevoerd op Haiphong. Een spoorwegemplace ment en een spoorbrug werden be stookt. De toestallen deden ook aan vaten op vaartuigen voor de kust. Eenenzestig schepen zouden tot zin ken zijn gebracht. De Amerikaanse militaire bevel hebber in Vietnam, generaal West moreland, heeft gezegd, dat Zuid- Vletnamese militairen naast Ameri kaanse mariniers ingeschakeld zul len worden bij de verdediging van belangrijke bases bij de gedemilita riseerde zone. Bij zijn terugkeer in Saigon, na een verblijf van twee we ken in de V.S., zei Westmoreland, dat, de Zuidvieinamese troepen in kwestie niet samengesmolten zullen worden met de Amerikanen maar apart sectoren toegewezen zullen krijgen langs de bufferzone. Premier Tsjoe En-lai van China heeft verklaard, dat de communis tische overwinningen in Vietnam bevorderlijk zijn voor de gewapende strijd tegen de Verenigde Staten waar ook ter wereld, maar in het. bijzonder in Zuidoost-Azië. Tsjoe sorak op de Albanese ontvangst in Peking. Hij zei. dat de Amerikanen ..tezamen met het moderne revisio nisme van de Sowjet-Unie" harder dan ooit streven naar een vernieti ging van het Vietnamese commu nisme door een uitbreiding van de oorlov. Hii sprak echter de verwach ting uit, dat zij zouden falen. Vernielingen Op het .Russel 1 -tribunaaldat in Roskllde (Denemarken) wordt ge houden heeft de Noordvietnamese minister van Volksgezondheid, Phan Ngoch Tach, verklaard dat door de Amerikaanse luchtaanvallen op Noord-Vietnam de grootste Noord vietnamese steden veel geleden heb ben. Van de grotere steden zijn 27 bijna geheel vernield, twaalf steden zijn puinhopen. In vijf provincies direct ten noorden van de 17de breedtegraad zijn volgens hem alle dorpen vernield. 700.000 kinderen aragen de sporen van bomaanvallen. Bovendien is het bevloeiingssysteem geheel vernield, zei hij. Drs. J. P. Gmyters neeint ontslag bij y. Handelsblad „Salarisvoorstellen onvoldoende" (Van onze Haagse correspondent) eerder gevoerd overleg had men aan- gedrongen op een tabel van 26 uur. De lerarenorganisaties by het v.h.- vooral „urenleraren" in een moeilij- m.o. overwogen uit de commissie De nleuwe regeling houdt in, dat voor georgan'.ieerd overleg te treden. vooraj iiUran]eraren" in een moei- wanneer de regering haar onlangs j mke finanolële poslt,ie komen. gedane voorstellen over rechtspositie, De regeringsvoorstellen z«n In on- taakomvang en salariëring van de docenten niet herroept. De organisa ties hebben deze voorstellen eind vo rige week in een telegram aan de mi nister van Onderwijs reeds „verbijs terend" genoemd. Vertegenwoordigers van de leraren hebben thans aangekondigd, dat men alle middelen zal aanwenden om de suggesties van de regering ongedaan te maken. Op 9 december zal daartoe een besloten vergadering worden ge houden. waarop de vijf verenigingen hun standpunt voor de toekomst gaan bepalen. „Maar we ztfn van plan om niets, maar dan ook niets meer te ne men". aldus een vertegenwoordiger van een van de docentenbonden. Alg. Naar aanleiding van de beslissing der directies van de Nederland se Dagbladunie, waarvan o.a. het Al gemeen Handelsblad deel uitmaakt, en van het Telegraafconcern tot op richting van een gezamenlijke ven nootschap om te komen tot een tech nische en commerciële samenwerking heeft drs. J. P. A. Gruyters als chef redacteur buitenland bij het Alge meen Handelsblad zijn ontslag geno men. Over de motieven, die hem tot deze stap hebben gebracht, wilde hij vanmorgen geen nadere mede delingen verstrekken. Drs. Gruyters was, zoals bekend, een van de initiatiefnemers voor de oprichting van D'66. ANT1-VS MARS NAAR ROME Circa duizend betogers met de so ciale hervormer Dolci aan het hoofd trokken gisteren Rome binnen na een mars van 25 dagen vanuit Milaan. Met Noordvietnamese vlaggen, bordjes met anti-Amerikaanse op schriften en portretten van wijlen Ernesto „Che" Guevara trok de stoet naar het parlementsgebouw, waar Dolci een petitie aan de kamervoor zitter overhandigde, waarin stopzet ting van de Amerikaanse bombarde menten in Vietnam, erkenning van het Zuldvietnamese bevrijdingsfront, een verbod van militaire bondgenoot schappen en veroordeling van het Griekse militaire bewind worden be pleit. De Amerikaanse negerleider Sto- fceley Carmichael heeft zitting ge nomen in de jury va nhet „Russell- Tribunaal" dat zich beraadt over Amerikaanse oorlogsmisdaden Vietnam. Met de komst van Carmichael heb ben nu in totac Amerikanen zit ting in de jury- Het vertrek van Robert McNamara als hoofd van het Pentagon „maakt het beeld van de Amerikaanse oor log somberder dan ooit", aldus een commentaar van het Noordvietna- i persbureau. Het bureau noemde weggaan van de minister „een nieuw bewüs van de impasse van de strategie van de regering-Johnson inzake de „plaatselijke oorlog" in Vietnam en van de scherpe tegen stellingen onder de leiders van de Amerikaanse agressie". ADVERTENTIE HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta Kinderen stalen duizend gulden Twee Utrechtse meisjes van tien jaar hebben bekend, dat ze meer dan duizend gulden hebben gestolen in kerken, scholen en winkels. Ze wer den gisteren door de politie aange houden, nadat uit de kassa van het museum „Van speeldoos tot piere ment" in Utrecht geld was ver dwenen. De rechercheurs, die een onderzoek kwamen instellen naar de diefstal, kregen van een van de meisjes 120 gulden in hun handen gestopt. De kinderen, die waren meegelopen met een groep scholieren, die juist door het museum werd rondgeleid, be weerden aanvankelijk, dat ze het geld van een paar jongens hadden gekregen. Ze gaven later op het po litiebureau toe ,dat ze het bedrag uit de kassa hadden gehaald. Boven dien kwam uit de voering van de jas van een dei- meisjes nog eens 150 gulden te voorschijn. De meisjes bekenden toen de dief stal van meer dan duizend gulden in totaal. Aangezien ze op nogal wat leugens werden betrapt, weet de po litie nog niet zeker, of ze wel geloof moet. hechten aan deze bekentenis. De kinderen gebruikten het geld on der meer om reisjes naar Amster dam te maken, Hun ouders schenen er geen bezwaar tegen te hebben, dat ze na dergelijke tochten 's nachts om twee uur of half drie thuis kwamen. Uitgelekt De geheime voorstellen van de re gering zijn overigens op een raadsel achtige manier uitgelekt. Vrijdag avond heeft op een avondlyceum in Amsterdam enige tijd een stencil ge hangen, waarin de voorstellen waren ermeld. Voorstellen overigens, die volgens de leraren lijnrecht in tegen spraak zijn met de beloften van de staatssecretaris bij het overleg over dezelfde kwesties aan het begin van dit jaar. Vooral de maatregelen met betrek king tot de salariëring hebben bij de docenten kwaad bloed gezet. Zo zul len een aantal fictieve dienstjaren worden afgeschaft, waardoor het aan zienlijk langer gaat duren voor een leraar zijn maximum-salaris ver dient. Voor krachten met een acade mische opleiding is dit bijzonder na delig. Urentabel Een ander strijdpunt is de verho ging van de urentabel van volledig bevoegde leraren tot 29 uur. Bij een In het parlement van de Indische deelstaat West-Bengalen is het tot vechtpartijen gekomen toen de nieuwbenoemde regering een ver trouwensvotum vroeg. De voorzitter van het parlement verklaarde dat het ontslag, vorige week, van de oude linksgerichte regering door de gou verneur van de staat onwettig was. Vervolgens verdaagde hij de zitting waarna een tumult losbarstte. De nieuwe premier, dr. Ghosh, kreeg een houten voorwerp in het gezicht ge worpen en werd gestompt, terwijl links en rechts afgevaardigden elkaar te lijf gingen. derwijskringen met felle commenta ren ontvangen. „De minister is bezig de goodwill voor de mammoetwet ka pot te maken", menen veel leraren. De organisaties hopen hun grieven ter sprake te brengen tydens een au diëntie, die zij bij de minister van Onderwijs hebben aangevraagd. ADVERTENTIE I Si Harpoon: Herenhorloge inl8-kt goud (59717) f 725.-. Dameshorloge in 18-kt goud (52537) f 585.-. in doublé (59712)f230.-en in edelstaal (59713) f230.-. in doublé (52532)f 230.-.en inedelstaal (52533)f 230.-. Beide modellen automatisch met datum, waterdicht tot 5 atm. juwelier F. "W. PLESSEN Horloger Bevrijdingsplein 12 Dealer voor Leiden Verhoging 17 cent per uur Werkgevers en werknemers In de confectie-industrie hebben gisteren in Amsterdam overeenstemming be reikt over een loonsverhoging per 1 januari van 7 procent (5 procent nor male verhoging en 2 pet. op grond van de prijzenindex). Hierop wordt in mindering gebracht 2.1 pot. wegens de structurele wijziging in de ver betering van de sociale verze kering. Dit betekent een loons verhoging van 14 ct. per uur. Daar komt bij 3 ct. per uur als laatste ge deelte van de nog in te halen achter stand. Deze loonsverhoging van 17 ct. geldt voor mannelijke en vrouwe lijke werknemers, die de leeftijd van 23 Jaar hebben bereikt. Voor jeugdi gen zal een evenredige verhoging plaatshebben. Bovendien zal een extra-verhoging van de vrouwenionen worden gege ven in de loop van 1968 van ten hoog ste 2 ct. gemiddeld. Dit om de vrou wenionen naar het niveau van de mannelijke werknemers op te trek ken. Partijen kwamen voorts overeen te bevorderen, dat zodanige maatre gelen worden genomen, dat de 6 pet. vakantietoeslag wat de wachtgelden en werkloosheidsverzekering betreft, in het dagloon wordt verwerkt. Dit betekent, dat de werknemers ook over de periode, 'dat men werkloos is aan de vakantietoeslag bouwen. De overeenstemming die gisteren werd bereikt behoeft nog de goedkeu ring van de ledenvergadering van het sociaal werkgeversverbond in de con fectie-industrie. Het gaat hier om de uitwer king van de langlopende c a o in de confectie. Dat wil zeggen, dat het loonsverhogingspercentage voor 1968 indertijd reeds bij het afsluiten van de c a o was overeengekomen. Over eenstemming over dit percentage staat dus los van de te verwachten realisering van een vrijer en ingeto gen loonsbeleid voor bedrijven en bedrijfstakken waar voor 1968 geheel nieuwe c a o's moeten worden afge sloten. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Pasteur" (4/12), „Montferland" (8/12); Australië: „City of Winchester" (4/12); Brazilië: „Pasteur" (4/1?), „Alhena" (8/12); Canada: „Beaveroak" (6/12); Chili: „Cd. de Tunja" (5/1); Kenya, Oe ganda: „Mohasi" (8/12); Tanzanië: „Indus" (7/12); Ned. Antillen: „Arte nis" (5/12); Suriname: „Palamedes" (5/12)Verenigde Staten van Ameri ka: „Atlantic Saga" (6/12), „Ameri can Resolute" (7/12)Z.-Afrika (Rep) m.i.w. Z.W.-Afrika: „Algol" 6/12. Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Kleuterschoolgeld De Algemene Nederlandse Onderwijzers Federatie (ANOF), het overkoepelend orgaan van de drie grote onderwijzers-or ganisaties (80.000 leden), heeft in een adres aan de Tweede Kamer kri tiek geuit op de voorgestelde verho ging van het schoolgeld voor het kleuteronderwijs met 300 procent. De ANOF meent, dat dit onderwijs voor de gehele Nederlandse jeugd koste loos behoort te zijn. Gevraagd wordt de verhoging te voorkomen. Hulp voor Portugal De „Stich ting mensen in nood" in 's Hertogen bosch heeft f5000 beschikbaar ge steld voor de leniging van de nood onder de getroffenen van de waters noodramp in Portugal. „Mensen in nood" heeft bovendien het rampen gironummer 1111222 opengesteld voor giften. Sieraden gestolen Bij een in braak in een juwelierszaak in de Jan Evertsenstraat in Amsterdam-west is vannacht voor f 11.000 aan sieraden, in hoofdzaak gouden ringen, ont vreemd. Men kwam binnen via de tuindeuren aan de achterzijde van de winkel. Auto tegen trein Op een niet be veiligde overweg tussen Sittard en Born is gisteravond een bestelauto in botsing gekomen met een goederen trein. De twee inzittenden, de 23- jarige bestuurder F. Collé uit Lim- bricht en zijn 25-jarige bijrijder J. v. d Weijer uit Nieuwstad werden zwaar gewond. De heer Van de Weijer over leed in de loop van de avond in een ziekenhuis in Sittard. Motorschip gezonken Het 535 ton metende motorschip „Carolina" van schipper H. Wellens uit Maastricht zonk gisteren op de Maas ter hoogte van het Noordlimburgse plaatsje Well, De opvarenden wisten zich spoedig te redden, toen het met mergel geladen schip zeer snel water maakte na een botsing met de 883 ton metende sleep boot „Griseppe" van schipper J. Krie gels uit Grevenbricht. Dit laatste schip was met grind geladen en uit de koers geraakt. Het werd slechts licht beschadigd. BUITENLAND Herbouw Boekavoe President Moboetoe van Kongo heeft om in ternationale hulp verzocht bij de her bouw van Boekavoe, de hoofdstad BINNENLAND maanden lang door blanke huurlin gen en Katangaanse gendarmes be zet is geweest, een nationale ramp. Om de stad is hevig gevochten tot zij door het Kongolese leger werd bezet. In een woonhuis aan de Maredjjk in Leiden is in de afgelopen nacht om ongeveer half twee brand uitgebro ken. De brand moet zijn ontstaan door kortsluiting in de elektriciteitskast. Hoewel de brandweer vrij spoedig ter plaatse was. brandde de woonka mer van het p,:>nd geheel uit. De be r,"' heT'nifbr k-T ^Tcle I van de provincie Kivoe. In een ra- brand te bed lagen, konden zich tij- diotoespraak noemde de president e dig in veiligheid stellen. Nieuwe party in Quebec René Levesque, een vooraanstaande poli ticus in Quebec, heeft 'n nieuwe po litieke beweging gesticht met de be doeling van de Frans-Canadese pro vincie Quebec een soevereine staat te maken. De beweging „souverai- neté-association" geheten, heeft een voorlopig karakter. Belastingverhoging In V.S. In de Commissie van Financiën van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft de minister van Finan ciën, H. Fowler, er opnieuw bij de volskvertegenwoordiging van de Ver enigde Staten op aangedrongen om haar goedkeuring te hechten aan het voorstel van president Johnson om belastingtoeslag van tien procent in te voeren. Kiesinger heeft koorts Nog geen 24 uur na zijn terugkeer van een reis naar India, Burma, Ceylon en Pakistan heeft bondskanselier Kie singer van West-Duitsland opdracht gekregen het bed te houden met koorts (39 graden). Hij heeft de ka binetsraad voorgezeten en daarna zijn afspraken voor de komende twee dagen, met inbegrip van een bespreking met de Italiaanse minis ter van Financiën Emilio Colombo afgelast. Arrestatie Indonesische generaal In Noord-Sumatra is een generaal gearresteerd op verdenking van me- Tito naar Algerije Radio Algiers heeft bekend gemaakt, dat president Tito van Joegoslavië nog dit jaar of anders in het begin van 1968 een be zoek zal brengen aan Algerije. Rattenvangers Op de Seychellen is een stichting in het leven geroepen, die een halt moet gaan toeroepen aan de rattenplaag, die de eilandengroep veel financiële zorgen baart. De rat ten verorberen bijna een derde van alle kokosnoten die hier worden ge teeld. Vorige maand hield men een „rattestaartdag" en werd er voor ie dere staart die ingeleverd werd een premie van 20 cent uitgekeerd. De op brengst was 25.590 staarten. LSD Dr. Timothy Leary, een voorstander van het gebruik van LSD heeft zich teruggetrokken uit de liga voor geestelijke ontdekkingen, welke hij heeft opgericht. Hij heeft gezegd: „LSD is als het goed gebruikt wordt een sacrament dat bedoeld is om liefde voor god en de medemens te bevorderen. Als het gebruikt wordt voor zelfzuchtig op peppen is het schadelijk". Leary is 11 november in het huwelijk getre den. Miinnlch overleden Ferec Mün- nich, die van 1958 tot 1961 Hongaars premier is geweest, is gisteren op 81-jarige leeftijd overleden. Hij was ambassadeur in Moskou voor de op stand van 1956. Als nauwe medewer ker van partijleider Kadar heeft hij een vooraanstaande rol gespeeld bij het neerslaan van de opstand. Amnestie in Frankrijk De Fran se nationale vergadering heeft met 269 tegen 195 stemmen de regerings maatregel, die voorziet in amnestie verlening op groter schaal voor per sonen schuldig aan subversieve acti viteiten tijdens de oorlog in Algerije teruggestuurd naar het ministerie ie"van Justitie. ADVERTENTIE Donderdag 30 november 1967 PRIJZEN VAN: f. f. f. 15 zijn gevallen op nummers eindigend op 7 50 zijn gevallen op nummers eindigend op 012 100 zijn gevallen op nummers eindigend op 712 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigend op 303 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigend op 440 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigend op 4377* een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 020247* een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 060067* een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 00297* een prijs van f. 2000 Is gevallen op het nummer 071706 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 042421 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 010659 de prijs van f. 30000 is gevallen op het nummer 092609 let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. verwoesting van Boekavoe, dat drie I DONDERDAG Schouwburg: K en O. Toneelgroep Centrum speelt „Slippers". 8 uur na middag. De Lakenhal: LAK en K en O Serie muziek van deze tijd. Trio Koos Ver heul. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Koffiekamer)Re ceptie Jubileum A. Verhoeven (40 Jaar in gemeentedienst) 4.30 uur nam. Chr. Lyceum Kagerstraat Afscheids receptie N. J. Zimmerman 4-6 uur na- herbergierster" 8 uur nam. Rest. van der Heijden: Centrale A.R. Kiesver. $pr. dhr. M. W. Schakel over „Zuid-Af^lka en de apartheidspolitiek" Kloksteeg 19- Lelds Zoldercabaret. 9 ur nam. (laatste uitvoering in dUt Jaar). Koningskerk: Rullclub. 7.30 - 10 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chri6- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Boshuis C. J. V. „Jong Lelden". Bingo-avond in St. - Nicol aasefeer8 Hockeykantlne Roomburg Folk Beat Jazzprogramma Carl Schulze, Maarten van Regteren Altena, Vlotor Kalhatu en Martin van Duynhoven. 8 uur nam. Oegstgeest (Lange Voort 44)Con cert „De vrienden van het lied". 8.15 uur nam. (Van donderdag 30 november t/m. woensdag 6 december. DONDERDAG 30 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20,15 uur: Haagse Comedie: Van de Drug af gezien". Dillgentia, 20.00 uur: Vereniging voor Kamermuziek; Hongaars Strijk kwartet. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann Bur ton met Combo. Tiffany's, 22.00 uur: Cabaret- Chanson concours der onbekenden. VRIJDAG 1 DECEMBER Kon. Schouwburg: 20.15 uur: Haag se Comedie: „Van de brug af gezien" Kon. conservatorium voor muziek, 20.15 uur: Het Ensemble Quax. ZATERDAG 2 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag Be Comedie: „Yerma". Circustheater, 20.15 uur: Het NatiO' nale Ballet. Kurzaal. 20.15 uur: Het Residentie- Orkest m.m.v. Willem Noske, plano. ZONDAG 3 DECEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 uur: Haag' Be Comedie: „Van de brug af gezien" 20.15 uur: Haagse Comedie: „Yerma" Circustheater, 20.15 uur: Russisch Staats Symfonie Orkest. Den Hout, 15.00 uur: Orkest Melo- dia. Poppentheater: Guldo v. Deth, 14.30 uur: „Koning Vip en de kast"; Frank Kooraan, 14,30 uur: „Sophonljnus, het wijze konijn". MAANDAG 4 DECEMBER Kon. Schoüwburg, 20.15 uur: Toneel groep Theater: .Vanavond Improvi seren wij". Joseph' DINSDAG 5 DECEMBER WOENSDAG 6 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: „Nieuw Rotterdams Toneel: „Mimicry". Joseph's Place, 22.30 uur: Ann Bur' ton met Combo. Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie Orkest. Poppentheaters: Guldo van Deth, 14.30 uur: „Jessle en de grijze koning": Frank Kooman, 14.30 uur: „Sophonlj nus, het wijze konijn". ApolloAngelique der engelen, 18 J. Asta: Slachting In Chicago, 18 J Bijou: Blow-up, 18 J. Camera: Daar komen de Russen, daar komen ze aan, a.l. Cineac: De hoge Veluwe, a.l.; 's avonds: Moderne liefde. 18 j. City: Killers contra killers, 18 Jr. Corso: Jongens, wat een a.l. Du Midi: OJ, oj, oj, 18 J. Euro Cinema: Sound of music, Flora: De twaalf veroordeelden, 14 Hollywood: Hercules, de held van de Olympus, 14 J. Kriterion: Manju, 18 J. Metropole Tuschinski: Modern 14 j Passage: Je leeft maar twee keer, 14 Jaar. Rex: Cosa Nostra - erfvijand van de F.B.I, 14 J. Roxy: Slavinnen van de Amazone, 18 jaar. Seinpost: Battle of the bulge, 14 J. Studio de luxe: Dokter Zjivago, 14 J. Studio 2000: La collectlonneuse. 18 jaar. Thalia: The killers, 18 De uitkijk: Vacances Portugaises, 18 Jaar. West-Eind: Samen uit, samen thuis, a. 1. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp, laanGemeente voor oorspronkelijï christendom. Spr. evang. N. - Brugge. 7.30 uur nam. Steensohuur 6: Kerk van Jezu Christus van de heiligen der laatst* dagen. Spr. de hr Diender. 10.30 uw voorm. MAANDAG BIOSCOPEN Camera 2.30, 7.00 e 7 en 9 uur. 14 .15 uur; Zond. 2 9~15 uur (5 dec. geem voortit- iing om 9.15 uur) Luxor „Scandall nudi", 18 J. L 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 41 7 en 9.15 uur (5 deo. geen voorst* voorstelling). Rex „Zo heerlijk rustiu Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.! 4.45, 7 en 9.15 uur (5 dec. geen avon voorstelling). Trianon „Een sexbom aan parachute", 14 j., Dag. 2.30, 7 en uur; Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 ut Wassenaar: Astra vrijdag 8 u en zat. 7 en 9.15 uur: „Spionageca trum Marrakesh", 14 J. Zond. 7 9.15 uur: „Zweedse meisjes in Parijs, J. Zond. 2,30 uur: „Geldwolven ln Gin sightpas", a.l. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg Tentoonstelling van tekeningen Ronald Tolman, geopend dagelijks halve zondag en maandag 2-6 uur middag (tot 8 december). Galerie V. d. Vlist (Botermarkt Tentoonstelling schilderijen. An Bies Dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm 6 uur nam.; bovendien vrijdagavond -10 uur (tot nadere aankondiging) Galerie Hans Vink (Breestraat 115 Tentoonstelling over toegepaste kun; Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 ut voorm. - 6 uur nam (t/m 16 deces ber) Lakenhal: Tentoonstelling „Spele en lezen". Werkd. 104 uur; dags l4 uur (tot 10 december) De Lakenhal: Dag. 104 uur: zoö 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan), uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-6 uur) Rijksmuseum voor Volkenkundi (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'szot dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkund Tentoonstelling Collectie Lechner vi Japanse Kunst Werkd. 10 uur voor tot 5 uur nam.; zondags 15 uur Rijksmuseum voor de geschieden der natuurwetenschappenDag. 101 uur. zond. 1-4 uur. Wassenaar: (Kunstzaal Heuff)Ei positie Mlep Hart-Nijburg (wandkli den). Tosca v. d. Haak dierplastiekei en Jan de Valk (emallle-palnts) 0; opend maandag t/m zaterdag! 5 uur; bovendien dinsdagavond 8- uur (t/m 13 december). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevalle Haven Apotheek, Haven 18, tel. 2005 De zaterdag-, zondag,- avond- en nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Hatf Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en A? theek Voorschoten zijn de gehele geopend. Tot zaterdagochtend 10 uur raao plege men de eigen huisarts, daan tot zondagnacht 24 uur de dokten telefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nun a» Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuidltonburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Pïankfort München Zürich Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado A thene Barcelona Madrid Mall or ca Lissabon onbew. licht bew. onbew. onbew. onbew. onbew. -1 -1 geh. bew. zw. bew. 2 liicht bew. 3 geh. bew. 8 geh. bew. 10 onbew. 7 onbew. 6 onbew. 10 geh.bew. 13 half bew9 zw. bew. 15 geh. bew. 4 zw. bew. 8 zw. bew. 8 geh. bew. 7 lioht bew. 9 onbew. 6 geh. bew. sneeuw mist 5 2 niet ontvangen weerlicht 16 11 licht bew. 17 8 licht bew. 15 3 zw. bew. 17 11 onbew. 17 9 1 -2

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2